„VRIJENHOEK" RIJNSTREEK DONDERDAG 30 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HET SPECIAAL KRUIDENADRES Heeft de grootste voorraad Geneeskrachtige Kruiden Is het beste gesorteerd in Geneeskrachtige Kruiden Is het meest vakkundig in Geneeskrachtige Kruiden Drogisterij J. VRIJENHOEK Haarlemmerstraat 119 479i (recht over de Hartebrugskerk) WARMOND St. Josephsgezellen. - De in deze ge- ■neente gehouden wedstrijd „Tafeltennis", georganiseerd door „Steeds Vooruit", onder af deeling der St Josephsgezellen tegen de zixstervereeniging uit Roelofarendsveen had het volgende resultaat: Wan-ondRoelofarendsveen J. van TongerenMa Heemskerk 02 N.-DuijnhovenC. Heemskerk 11 W. WelsinkL. Kastelein 11 N. Stijn manL. Verdel 20 B. van Winsen—W. v. d. Klink 20 P. y. d. KerkhofJ. Kastelein 20 Uitslag: 84 in het voordeel van Steeds Vooruit te War mond. Personalia. De heeren Jac. van Nie- kerk, J. van Stijn, Th. Verhaar. C. van Stijn, J. Beugelsdijk Gzn., B. van Noort en J. Steinbach, slaagden voor het Middenstands diploma Algemeene Handelskennis. De 5 eerstgenoemden zijn te Warmond woonach tig, terwijl laatst genoemden respectievelijk woonachtig zijn in Leiden en Den Haag. Collecte. De opbrengst der in deze ge meente gehouden collecte ten bate der K.R.O., heeft opgebracnt de somma van 73.36. Voorwaar een groot succes. ZOETERMEER De nieuwe Politieverordening. Door den Raad der gemeente werd de wensche- lijkheid ingezien om de Algemeene Politie verordening voor Zoeterftieer te wijzigen en werd daartoe besloten in de vergadering van den 8en Juni LI. Deze wijzigingen zijn thans van kracht geworden. Naast de eigenaren zijn thans ook de be heerders of gebruikers van eenig erf, gras land, bouwland of bouwgrond verplicht, jaarlijks vóór 1 Maart alle rupsennesten in daarop, daarin of daarlangs staande heg gen, struiken of boomen, weg te nemen, te verzamelen en onmiddellijk te verbranden en dat het wenschelijk is, dat ook te doen geschieden na daartoe schriftelijk van Bur gemeesters en Wethouders Last te hebben ohivahgen. In verband met het feit, dat de ophaalbrug tusschen de Dorpsstraat en de Vlamingstraat door een vaste brug is vervangen, is de verbodsbepaling, dat deze buiten noodzaak niet mag worden opge haald, vervallen. Voorts is het verboden, ■behoudens hetgeen daaromtrent door een hoogeren wetgever is of wordt bepaald, op gronden, erven of terreinen, welke xan- af den openbaren weg of een voor het pu bliek toegankelijke plaats zichtbaar zijn, te hebben, te bergen, of geborgen te hou den: oud ijzer glas, afbraak, alsmede on bruikbare of aan hunne bestemming ont trokken auto's, motorwagens of andere rij- of voertuigen of onderdeelen daarvan. Voor de op. 1 Januari 1938 bestaande opslagplaat sen of bergplaatsen is dit eerst van toepas sing drie maanden na den dag, waarop deze verordening van kracht is geworden. Ech ter, kan-door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Voor Den Hoorn is een parkeerverbod vastgesteld, daar de bestaande regeling voor Den Hoorn van parkeeren aan ééne zijde van den weg onvoldoende is gebleken, gegrond op de omstandigheden dat het kruispunt van den Zegwaartschenweg, den Bleiswijkschenweg, den Roggeveenschen- weg en Den Hoorn onoverzichtelijk is. In een voor het publiek toegankelijke lo kaliteit, tent of terrein of op of aan de (openbare) wegen, is het zonder vergun ning verboden automaten of toestellen, be stemd voor spel, ook ander dan hazard spel, voor het publiek in gebruik te stel len of gesteld te hebben. Dit is niet van toepassing ten aanzien van biljarts, terwijl voor z.g. fruitautomaten in geen geval toe stemming zal worden verleend. Varkenshokken gelegen op korteren af stand dan 20 M. van scholen, moeten zoo dikwijls als noodig, worden schoongemaakt en gereinigd. Muziek-festival. Het plaatselijk fan farekorps „Kunst en Vriendschap" heeft het voornemen om op Zaterdag 23 Juli a.s. een festival te organiseeren waaraan ver schillende muziekvereenigingen zullen deel nemen. Hieraan zullen ook eenige attrac ties worden verbonden. Het eventueel te houden festival zal plaats vinden op het terrein achter café „de Jonge Prins" alhier. Geboren: Maria, d. v. J. Rodenburg en J. M. van den Berg Albert, z. v. B. Oosterhoff en T. de Weerd Maria Ja- coba, d. v. W. Verheul en P. van Herk Arie Cornells, z v. D. van der Graaf en M. G. Groeneweg. Overleden: Th. C. van Wissen, oud 63 j., vrouw van P. J. van Beek. Ingekomen: M. P. van Ast en gezin, van Rotterdam C. R. de Vos, van Reeu- wijk J. v. d. Water, van Almkerk. Vertrokken: W. J. Bysterveld naar Woubrugge L. van Dekken naar Kollu- merland c.a. A. v. d. Knijff naar 's-Gra- venhage D. Hermans naar Den Bommel H. J. van St. Annaland naar Den Bom mel. ALPHEN AAN DEN RIJN Opening fancy-fair. De opening van de groote fancy-fair ten bate van de R.K. Spurtbeweging in onze parochie, welke gehouden zal worden op 1, 2, 3 en 4 Juli a.s. zal officieel plaats hebben op Vrijdag 1 Juli a.s. des avonds te 8 30 uur en v er- richt worden door dei hoogeerwaarden Deken, die eere-voorzitter is van het be treffende comité. Geslaagd. De heer K. Ponsioen slaag de dezer dagen aan het R.K. Gymnasium te Venray voor het eindexamen afd. A., terwijl onze plaatsgenoot de heer B. v. d. BoschQuant te Leiden slaagde voor het eindexamen H.B.S. De heer BoschQuant v/as leerhng van de R.K. H.B.S. aldaar. Geboren: Hillegonaa, d. v. B. van der Lee en K. Pols Ingetje Martijntje Adria- na, d. v. G. A. Walraven en G. A. Boer. Overleden: Elisabeth Wilhelmina Michaëla Marck, oud 9 jaar (overleden te Druten). Ingekomen: Gerdina Bouwer, Oranje straat 29, van Leiden Gerrigjen van der Wolf, Emmalaan 1, /an Boskoop P. J. Heemskerk en echtgenoote, Voortstraat 6, van Alkemade Maria Schoonheim, de Smethstraat 4, van Utrecht Neeltje Pot, Dwrasstraat 2, van Boskoop Antje Schel- •lingehoud, Bloemhofstraat 37, van Koude kerk aan den Rijn. Vertrokken: Gerardus Bos, naar Tilburg, Gebrs. van EijcKstr. 1 Mijndert van Zijtveld, naar Koudekerk a. d. Rijn, Hoogewaard 58 Arie Breedijk, naar Kou dekerk aan den Rijn, Hoogewaard 58. AARLANDERVEEN Pluimveevereeniging. Gisteravond vergaderde de pluimveevereeniging .Een dracht" in de zaal van den heer .W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer J. v. d. Lijn, opende de vergadering en betreurde de ge ringe opkomst. De secretaris, de heer Th. de Vries, las de notulen, welke zonder op of aanmerkingen, onder dank werden goed gekeurd Eenige mededeelingen werden gedaan omtrent de tentoonstelling, welke a.s. win ter gehouden zal worden. Het bestuur heeft een schrijven ontvangen van de le den van de Hoef, dat als de vereeniging niet bij den raad van beheer aansluit, zij genoodzaakt zijn als lid te bedanken, doch daar er geen lid van de Hoef aanwezig was, Icon men hier moeilijk over praten. De heer Roos bracht echter duidelijk naar voren, dat het voor de vereenging van weinig belang was hierbij aan te sluiten. De voorzitter zegt, dat zij wel een flin- ken steun zijn voor de vereeniging, daar zij op de tentoonstelling altijd dieren inzen den. Besloten werd maar af te wachten; voor 1940 behoeven zij niet te besluiten, daar ook door het Ned. merkenbureau tot 1940 prijzen gegeven worden. Na de rondvraag, welke weinig punten van belang naar voren bracht, werd deze vergadering door den voorzitter gesloten. BODEGRAVEN 40-Jarige-besteldienst. Naar wij ver nemen zal het in Augustus veertig jaren ge leden zijn, dat onze plaatsgenoot Jac. Kos ter als opvolger van zijn grootvader ge meente-besteller werd. Hiermede werd be doeld, dat hij de goederen welke met de Ned. Spoorwegen meekwamen, aan de be treffende gemeente-ambtenaren moest be stellen. Deze functie werd, zoolang als de spoorwegen hier in Bodegraven 'n station hebben, door de fam. Koster waargenomen. Doch eenige jaren geleden werd dit „be stellerschap" opgeheven en vestigde de besteldienst van de Ned. Spoorwegen (Van Gend Loos) hier ter plaatse een afdee- ling. En al mocht dit dan geen groote ver andering zijn, 'n belangrijke verbetering was het inderdaad, vooral toen de groote auto's van de A.T.O. werden ingelascht, maar voor de rest bleef het Koster, die deze functie als contractant van deze instelling vervulde en ook bleef vervullen op de hem zoo eigen geworden, zeer accurate wijze. LEIDERDORP De verjaardag van den Prins. Ter ge legenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard hebben twee vereenigin- verschillende vereenigingen voor den bur gen voor den burgemeester gedefileerd. Met muziek is de optocht door het dorp getrokken. Serenade. Dinsdagavond heeft de mu- ziekvereeniging „Devote" een serenade gebracht aan het echtpaar va Leeuwen- Anker, dat dien dag zijn 50-jarig huwe lijksfeest vierde. Collecte. De collecte ten bate van de vereeniging tot werkverschaffing aan hulp behoevende blinden bracht 36.34 op. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam gister avond in openba;e vergadering biït en. De Raad besloot te voldoen aan enkele opmerkingen van Ged. Staten tegen de ingezonden verordening op de heffing en invordering eener straatbelasting. Besloten wordt om voor den tijd van t^eo jaren ingaande 1 Mei iS38 te ver huren aan den heer W. Buskemolen, een perceeltje rietland voor 8.per jaar. Vastgesteld wordt nog een besluit tot v/ziging van de gemeentebegrooting 1938, in verband met de rente van de geldlee- ningen groot 5500 en 6000, resp. aan gegaan voor het gemeentehuis en de auto spuit. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. NIEUWKOOP Regeeringsjubileum. De beide comi- té's te Nieuwkoop ~en Noorden opgericht ter viering van net a.s. regeeringsjubi leum van H. M. d$.. Koningin hebben thans eeh voorloopig programma opgesteld en dit bij de ingezetenen laten bezorgen. Dit programma ziet er als volgt uit 6 September: 88.30 uur klokluiden van alle torens, teyens herauten te paard die het dorp door zullen gaan om de fees telijkheden aan te kondigen. 8.3010 uur eventueele kerkdiensten in de verschil lende kerken. 10 uur officieele opening door den Burgemeester vanaf het bordes van het oude Raadhuis; daarna groote Allegorische Historische Optocht (Noor den en Nieuwkoop gecombineerd). Te Nieuwkoop des avonds 8 uur opvoe ring van de komische operette „Als de tulpen bloeien" door de zangvereeniging „Amicitia" in de Kerkstraat. Te Noorden des avonds 9 uur Licht- stoet. 7 September: 9 uur v.m. kinderoptocht, waaraan deelnemen alle kinderen van Nieuwkoop en Noorden, daarna zang- hulde voor het oude Raadhuis. Na afloop worden de kinderen in de diverse scholen getracteerd, waarna ver schillende kinderspelen om fraaie prijzen. 2 uur n.m. verschillende volksspelen, zoo wel te Nieuwkoop als te Noorden, om prijzen. Wanneer de ingezamelde gelden het toelaten, groote bioscoopvoorstelling even eens te Nieuwkoop en te Noorden. In de gemeente zullen enkele verma kelijkheden geplaatst worden. Ondertrouwd: H. van Eijk 32 j., won. te Ter Aar, en A. Stuiven berg 21 j. Getrouwd: M. Slingerland 21 j., won. te Nieuwerkerk a. d. IJssel, en H. D. Verduijn 20 j. NOORDFN Werkverschaffing. Vanwege de Ned. Heide-Maatschappij worden opmetingen verricht om de aanwezige sloot langs den Westelijken oever van de Kromme Mij drecht in werkverschaffing te dempen. Meende men aanvankelijk als materiaal vliegasch en/of stedelijk vuil te gebruiken, thans zoekt men het in de richting om voor dit doel hier en daar het noodige land aan te koopen en de specie daarvan voor dit doel te gebruiken. OUDE-WETERING Aanbesteding weg. Gistermorgen had alhier de aanbesteding plaats voor het aanbrengen van een bestrating met klin kers en basaltinetegels op den weg te Oude-Wetering ter oppervlakte van onge veer 7890 M2. Ingeschreven hadden 17 aannemers. Het resultaat was als vólgt: G. C. H. Verhoeve te Leiden f 17.944. Wed. P. Snoeker te Leiden f 16.891.04; T. Ippel te Wieringen f 16.720.J. F. Schaufelie te Apeldoorn 16.390.J. G. Koridon te Amsterdam 16.260.F. D. Dienaar te den Helder voor 15.943.J. P. Killian te Gorkum 15.888.B. C. Strijk te Leiden 15.675.C. Godschalk te Leiden 15.260.—; W. Vlieger te Rot terdam 15.134.W. Vollebregt te Oegstgeest f 14.745.C. M. Deerenberg en Gebrs. van Wijk te Alphen aan den Rijn 14.500.A. en J. A. Schouls te Leiderdorp 14.287.P. C. Langeveld te Kardinxveld voor 14.100.—; H. Oude nes te Alphen aan den Rijn 13.987.—; H. Bunschoten te Santpoort 13.573.en T. P. de Geus en J. F. Stampraat te Leid- schendam voor 13.217.De gunning is aangehouden. TER AAR De TAMA gaat uit. De Ter Aarsche Middenstandsactie „TAMA" heeft besloten drie schitterende vacantiereizen te organi seeren en wel op 10 Augustus voor afdee- lirjg Langeraar een-prachtige boottocht naar de Artis te Amsterdam. Voor deze reis is noodig dat men 350 zegels inlevert voor de kinderen beneden 13 jaar en 500 zegels voor de grooteren. Deze zegels worden gra tis verstrekt bij aankoop van goederen bij de Ter Aarsche Middenstanders. De tweede reis, welke gehouden wordt op 11 Augustus, is in handen van de afdeeling Aardam en gaat eveneens naar Artis. De zelfde voorwaarden gelden als hierboven. Voor beide tochten moeten de zegels uiter lijk 6 Augustus ingeleverd zijn. Tot slot gaan 1 September eenige schit terende Touringcars een reis ondernemen naar de Zeepfabrieken van De Haas en Van Brero en tevens het bezichtigen van de omgeving van Apeldoorn. Voor deze trip zijn 1600 zegels noodig of 900 zegels met bijbetaling van 1.75. De zegels moeten hiervoor uiterlijk 26 Augustus ingewisseld zijn. De zegels worden in ontvangst genomen bij de heeren W. Goedhart, D. van Vliet, A. C. Hoogeveen en A. Hoogervorst. Hier zijn tevens de reisbewijzen te verkrijgen. UITHOORN Hanze. Jaarvergadering der afd. Uit hoorn en Omstreken in café „Centraal". Deze vergadering werd door bijna alle leden bijgewoond. Dit kwam zeker, omdat de burgemeester de gemeente Uithoorn be loofd had, ter vergadering te zullen zijn met het uitbreidingsplan der gemeente. Met de grootste aandacht werd de zeer dui delijke uiteenzetting gevolgd. Vooral trok de aandacht, datih het plan rekening ge houden is met het door de Hanze gedane verzoek om' het aantal winkels niet te groot t» maken met hefook op de toch al groote bezetting van neringdoenden der gemeente. Uit het jaarverslag blijkt de vermeerde- GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Onder voorzitterschap van den heer H B. N. Mumsen kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen Voltallig was het college niet. De heer v Ruiten had zich wegens ziekte laten ver ontschuldigen, terwijl de heer Anker we gens het bijwonen van een andere verga dering niet aanwezig kon zijn. De geest van gemoedelijkheid ontbrak echter niet. Een der leden merkte op, dat wanneer een koe begint te stooten er al dra meer volgen. Zoo ook in de zaal van de vroede vaderen. Het beperkte aantal le den bespoedigde de afhandeling der agen da-punten op een wijze, welke het moge lijk maakte reeds voor twaalf uur te slui ten. De eerste stoot (lees de eerste vraag) liet dan ook eenigen tijd op zich wachten, zoodat de voorzitter gemakkelijk spel had met het „versieepen" van de voorstellen van het dagelijksch bestuur. De opening der vergadering had als naar gewoonte plaats met gebed, waarna de voorzitter den verpaardag van Z. K. H. Prins Bernhard herdacht, waarbij de raad besloot een telegram van gelukwensch te verzenden. De ingekomen stuken leverden geen moeilijkheden op. Te elfder ure evenwel was nog een verzoek ingekomen van een ingezetenen om de oude o.l. school met bij- behoorenden grond te mogen koopen, voor een prijs, die beneden „peil" was, althans geenszins in overeenstemming me1 de ge dachten, welke het college van B en W. Koesterden ten opzichte van dit bij uit stek voor bouwen geschikt terrein. Wel licht was het college het spreekwoord „goed, maar niet gek" indachtig, tenmin ste het kon geen vrijheid vinden een voor stel te doen tot verkoop van den grond. Er werd gemompeld van een vire-. of drie voud, wel een bewijs, dat B. en W andere cijfers in hun hofd hebben dan den koo- per. Tuinderssteun. De maatregel van den Minister is niet ten volle geslaagd. 40 tuinders zijn aange schreven, slechts 9 komen voor steun in aanmerking. De eenige troost is dat in an dere gemeenten een gelijke verhouding in de toekenningen valt te constateeren. Van de 9 steungevallen, aldus zegt de voorzit ter, vallen er 6 onder den B-groep en 3 onder den C-groep. Voor de gemeente komt, dit, over het tweede halfjaar neer op een uitgave van 247.26, waarin een subsidie ontvange nwordt van pl.m. 75. terwijl ten laste van Economische Zaken komt 359.06. Alle beetjes helpen meent de Raad en meent zich van medewerking niet te mogen onthouden. Enkele belastingzaken passeeren, over eenkomstig het voorstel van B. W. de revue. Onbewoonbaarverklaring. Het aanzien der gemeente behoort nog aanmerkelijk verbeterd te worden. Op ve le plaatsen komen nog huizen voor (voor zoover deze tenminste den naam yan hui zen nog mogen hebben) die werkelijk het bewonen niet meer waard zijn. Dit-wordt veelal wel. door de bewoners, doch, _niet_ door de eigenaren ingezien en aangezien het gemeentebestuur een zwak- heeft voor de zwakste partij is de eigenaar het. kind van de rekening. Geheel in Overeenstem ming met de wettelijke voorschriften heb ben B. en W. wederom eeh woning aan gewezen gekregen, welke aan de minste eischen niet voldoet. De raad is er spoe dig over ingelicht en besluit unaniem het perceel A.24 onbewonobaar te verkiaren. De heer Zwetsloot zou nog willen we ten, of verbeteringen nu niet .meer aange bracht kunnen worden. De voozritter refereert zich aan het ad vies van den inspecteur. Economisch, al dus deze inspecteur is het niet verant woord verbeteringen aan te brengen, dóch waar het gemeentebestuur zich nog niet inlaat met de economie van de individuee- le inwoners kan de voorzitter mededeelen, dat verbetering mogelijk is, mits de wo ning alsnog in. bewoonbaren, staat is ge bracht. In hoeverre dit mogelijk zal zijn zal uit teekeningen e.d. moeten blijken. Voorshands wordt het besluit tot onbé- woonbaarverklaring genomen met den last tot ontruiming binnen zes maanden na de dagteekening van het besluit. Kindertoeslag. Het voorstel van B. en W. ontlokt niet veel discussie. De leden kunnen zich ge heel vereenigen met het standpunt van B en W. Wel kwam even nog de finan- cieele factor om den hoek gluren, wij zou den willen zeggen, begrijpelijk. Een ge zonde budgetaire toestand hangt in de eer ste plaats samen met een sluitende begroo- ting en binnen dit kader kunnen verschil lende goocheltoeren uitgehaald worden, hetgeen met deze kindertoelage, welke te beginnen in 1939, een uitgave zal vragen van ƒ274.80, het geval is. Het aantal ge meenten, dat eigener beweging de kin dertoelagen toepast moge groot zijn, alle gemeenten hebben dezen stap nog niet kunnen (durven) zetten. Salaris wethouders. De Raad heeft het administratieve ge deelte van B. en W. voor een moeilijke taak gesteld. Bij de begrootingswijziging voor den dienst 1938 wenschen de leden een ver hoogde raming te zien opgenomen van de jaarwedde van de wethouders. De moei lijkheid zit hierin, dat de raad bitter wei nig over deze hooge functionarissen te ver tellen heeft, ten minste als het om de hono reering gaat. Immers de jaarwedde van deze titularissen wordt door G. S., onder goedkeuring van de Kroon, de raad ge hoord, vastgesteld. De medewerking van den raad is dus zeer ondergeschikt. On danks de toenemende werkzaamheden heb ben G. S. toch gemeend de jaarwedden te moeten verlagen. Getracht zal worden ver hooging te verkrijgen. De taak der wet houders omvat niet alleen het bijwonen van de vergaderingen van B. en W., doch strekt zich ook uit over vergaderingen voor tuinderssteun, werkloozensteun, commissie vergaderingen uit den Raad, beheer der woningstichting, enz. Een werkkring wel ke naar de meening van den raad een beetje te pover betaald wordt. Voor verhooging zal „gevochten" wor den, zij het dan in figuurlijken zin. Voor het jubileumfeest van H. M. de Ko ningin zal een bedrag van 250 worden uit getrokken, uit welk bedrag de tractaties aan de schoolkinderen bestreden zal wor den. Verzekering gemeentegelden. Niet dat de Raad zijn ambtenaren wan trouwt, doch omdat de wet het nu een maal voorschriijft wordt een verzekering gesloten met de vereeniging v. Nederland- sche gemeenten. In verband hiermede moe ten gewijzigd worden: de beheersverorde- ning op de bedrijven, de instructie van den gemeente-ontvanger en verordening op de inning van kadegelden door den chef- brugwachter. Uit al deze verordeningen wordt het element „zekerheidsstelling" weggevaagd. De plaatsvervangend gemeen te-ontvanger, waartoe de Raad den 2den ambtenaar ter secretarie benoemde, kan nu zijn verantwoordelijkheid niet meer schui ven op de rug van den gemeente-ontvan ger, doch draagt nu een eigen verant woordelijkheid, een situatie, welke beter is dan voorheen. Reserve waterleidingbedrijf. De winst van het G. W. B. over 1937 is meegevallen (pl.m. 1800) en B. en B. grij pen deze gelegenheid aan om de reserve van dat bedrijf wat te versterken. Nor maal zou de helft in de zak der gemeente moeten stroomen, doch de raad kan met B. en W.J meegaan, die betoogen, dat het noodzakelijk is, dat het G. W. B. wat rug gesteun krijgt in den vor van een stevige reserve. Besloten werd dan ook om de ge- heelé winst in de reserve te storten. Dit houdt niet in, aldus de heer Zwet sloot, dat wij voor 1939 niet op tariefsver laging zullen aandringen. De voorzitter zal al 't mogelijk doen om tot eenige verlaging te komen; het houdt echter verband met verschillende factoren, welke nader bij de begrooting voor 1939 zullen worden beke ken. Ontslag hoofd oJ. school. Bericht van ontslag is ingekomen van het hoofd van de o.l. school, om met ingang van 1 October ontslag wegens benoeming in de gemeente Ede. B. en W. stellen voor dit ontslag op de meest eervolle wijze te geven onder dank voor de vele diensten, welke hij in die functie der gemeente heeft bewezen. Niet alleen de leerlingen der school zul len dit heengaan betreuren, doch vooral de landbouwcursisten va nden L. T. B., die van den heer Zijderveld onderricht ont vangen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter 'de vergadering. ring van het ledental. De rekening van het afgeloopen jaar sloot met een batig slot van 11.90. De aftredenue eerste en tweede voorzitter werden met algemeene stemmen herkozen. Een der commissieleden van het Santosfonds beval nog eens krachtig dit fonds aan. Met een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. ZEVENHOVEN Excursie. Gisteren hebben de leer lingen van den Landbouwcursus, uitgaan de van den L. T. B. afd. Zevenhoven Nieuwveen een excursie gemaakt naar de Wienng ermee c ZWAMMERDAM DE VERBINDING MET LEIDEN. Adres aan den Raad. In verband met de groote last die hier ondervonden wordt van de Opheffing van het spoorwegstation, wat betreft een di recte verbinding met Leiden, vooral voor bezoekers van de markt en het ziekenhuis aldaar, hebben verschillende ingezetenen een adres tot den Raad gericht met het mogelijk te maken dat de M.O.D.A. bus dienst AlphenLeiden tot hier wordt doorgetrokken. RECHTZAKEN HAAR KIND LATEN DOODHONGEREN. Tegen moeder tien jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de arrondissementsrechtbank te Dordrecht heeft gistermiddag terecht ge staan een 28-jarige vrouw te Oud-Beyer- land, die ervan werd beschuldigd een moord te hebben gepleegd op haar baby van ruim vijf maanden. De vrouw had haar kind laten dood hongeren, omdatzoo zeide zij het van haar eigen man was, van wien zij niet hield. Na een zeer bewogen zitting ëischte de ofifcier van justitie, mr. Kro nenberg, een gevangenisstraf voor den tijd van tien jaar. Uitspraak over 14 dagen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7