O MGE VING Nog niet breed genoeg DONDERDAG 30 JUNI 1938 nF I.F,"?SCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 De raad der gemeente Lisse vergaderde gisterenavond onder voorzitterschap van den burgemeester, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. Tegenwoordig waren al len leden. Na opening met gebed en vaststelling der notulen werd de heer P. Romeijn, her benoemd als lid van den raad van commis sarissen der N.V. Electriciteitsbedrijf H.L.S. Voorgevelrooilijnen. Burgemeester en Wethouders stelden voor om: a. Langs de oostelijke zijde van den Heerenweg vanaf de Bondsraat tot aan het Vierkant en b. langs de westelijke zijde van den Heerenweg vanaf de Catha- rijnelaan tot de Engelenburg een rooilijn vast te stellen. De desbetreffende teeke- ningen circuleerden bij de raadsleden en eerst onderling besproken. De heeren de Vroomen, Segers en Boot vonden het plan schitterend en afdoende, doch vroegen zich af of er niet te veel ingegrepen werd in het eigendomsrecht van de belangheb benden in cassu, de eigenaren Weber, Bruynen en Vreeburg. Wie betaalt de kos ten, wanneer deze rechten teveel benadeeld worden en hoe is de limiet van het grond- afstaan. De voorzitter zegt, dat de betrokken ei genaren niet meer dan hoogstens voor 1/3 worden getroffen en dat zij, wanneer de raad besluit tot het ter visie leggen van het plan, hunne bezwaren kunnen inbren gen, waarover dan door den raad wordt beslist. Het gaat hier evenwel om een al gemeen belang. De vraag is zijn de ge trokken rooilijnen goed. Wethouder Warmerdam verklaarde, dat de gemeente van dit stuk Heereweg reeds een aanzienlijk stuk in handen heeft met haar panden. Wanneer de tijd een maal daar is zal men eventueel, om een vluggen doorvoering van de groote ver betering te verkrijgen, in overleg kunnen treden met Rijkswaterstaat. De heer Fibboel was het eens met het standpunt van Weth. Warmerdam, z.i. wordt evenwel meer dan 1/3 van den grond genomen en dan komt de schade loosstelling, waarop reeds is gewezen door enkele heeren. De heer Lefeber merkt nog op, dat men ook rekening moet houden met de bedrij ven, welke in de betrokken panden wor den uitgeoefend. Is het mogelijk door ach teruitzetting een zelfde bedrijf te verkrij gen en even geriefelijk en practisch? De voorzitter zegt,, dat daarvoor de ter visie legging is. De bezwaren zullen on getwijfeld wel binnenkomen en dan kun nen wij deze bezien en bespreken. Ten aanzien van de rooilijnen onder b, (in de buurtschap de Engel) merkt de heer Kingma op, dat de bouw daar niet meer kon plaats hebben wegens ruimte gebrek, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit nog net mogelijk is al is het dan ook krap aan. De heer de Vroomen vraagt, of daar dan nog arbeiderswoningen mo gen worden gebouwd. De voorzitter kan zulks momenteel niet met zekerheid zeg gen, doch verklaart, dat dit een punt van later zorg is. Nadat hierover nog druk was gediscus sieerd, werd besloten overkomstig het voorstel van burgemeerster en Wethou ders. GEMEENTERAAD VAN LISSE er meer voor te 9 uur de winkels te slui ten, hetgeen spreken met enkele voor beelden argumenteerde. De heer Tibboel onderschrijft het advies vanwege de middenstandsvereeniging „De Hanze" uitgebracht, De heer Knetsch vindt het standpunt van de middenstan ders conservatief. Spr. dringt sterk aan op inwilliging van het verzoek, desnoods slui ting te 9 uur zooals de heer Schrama voorstelde. De voorzitter was het met het stand punt van den heer Knetsch niet eens. De heer Segers protesteerde tegen de bewe ring van den heer Knetsch, dat de mid denstanders conservatief zijn en wees er op, hetgeen zij doen om hun zaken zoo goed mogelijk te doen en noemde ze hier in zelfs zeer voortvarend omdat zij met stadszaken kunnen wedijveren, De heer Tibboel onderstreepte dit volkomen. De heer Knetsch corrigeerde deze uitdrukking in zooverre, dat hij doelde op sociaal ge bied. De heer van der Vlugt pleitte op so ciale gronden voor de inwilliging van het verzoek. Weth. Warmerdam gaf gaarne dezen bond zijn medewerking, maar de middenstandsbelangen stroken hiermede niet. Juist Zaterdag, als moeder de vrouw haar geld heeft om te winkelen moet de openstelling niet beknot worden, omdat dit voor den middenstand zou beteekenen een groot nadeel. In den Winter zou hier voor nog iets te zeggen zijn, doch zeer zeker niet voor de zomermaanden. Met de stemmen van de heeren Schra ma, van der Vlugt en Knetsch tegen werd het verzoek afgewezen. Beroep bouwvergunning. De uitvoeringen op de Rijkswegen. In beroep van den heer H. J. van der Zon inzake een hem geweigerde bouw vergunning. De voorzitter verklaarde, dat het beroep feitelijk hier niet thuisbehoor- de. Burg. en Weth. zijn wel zoo ver ge gaan, dat zij hun weigering niet ineens op art. 13 hebben gegrond van de bouwver ordening, doch het college hoopt dat de raad met het voorstel van Burg. en Weth. zal meegaan. Een uitweg moet men vol gens de verordening hebben en deze heeft van der Zon niet Zeer gaarne willen Burg. en Weth. pogingen aanwenden om alsnog van den minister van Waterstaat gedaan te krijgen, om aan van der Zon uitweg op den rijksweg te geven. De weigering is volkomen rechtvaardig en op het beroep moet dan ook afwijzend worden beschikt. De heer Boot vroeg of, het dan niet moge lijk was dat de heer van der Zon zijn plan wijzigde en zijn uitgang verkreeg op de Akervoorderlaan. De heer Romeijn zegt, dat het beroep schrift en het prae-advies een uitwisse ling is van woorden, waarmede geen uit weg wordt verkregen van het rijk. Spre ker protesteerde ten sterkste tegen af wijzende beschikking en verwees het ad vies terug naar Burg. en Weth., om als nog een uitweg te trachten te verkrijgen, De voorzitter zegt, dat een beslissing ge nomen moet worden en dat renvoyeering naar Burg. en Weth. geen zin heeft. For meel moet dit verzoek worden afgewezen. De heer Kingma zegt, dat v. d. Zon recht van uitweg had tot en met 1937. De fout ligt bij de Rijkswaterstaat. De heer Knetsch is het met den voor zitter eens, dat het beroep afgewezen moet worden en spreker haalt enkele uitspraken aan. De heer Segers vindt het een inge wikkelde en voor den betrokkene nare geschiedenis. De heer van Kesteren verklaarde dat van der Zon nimmer uitweg heeft gehad en zulks ook niet toonen kan. De heer de Vroomen kan niet aanne men, dat v. d. Zon geen vergunning tot uitweg heeft gehad. In het beroepschrift staat het tegendeel. De heer Lefeber ver klaarde, dat van der Zon wel uitweg heeft gehad, doch dat hij met zijn broer, die aan zijn land grenst, samen gebruik hebben gemaakt van een uitweg. Thans nu hij wil bouwen en van zijn eigen uit weg wil gebruik gaan maken kan zulks niet meer in verband met de intusschen inwerking getreden wet op de lintbe bouwing. Wij moeten zien, dat wij hem helpen om alsnog een uitweg te verkrij gen. De voorzitter zegde hierin ten volle zullen mede te werken. Op het beroepschrift werd daarna af wijzend beslist. Woningbouw. Vervolgens kwam in behandeling het verzoek van het bestuur der Woningbouw- vereeniging „Volksbelang" of eventueel op voorschotten voor den bouw van arbei derswoningen mag worden gerekend. De voorzitter las het desbetreffende verzoek voor, waaruit bleek dat 40 leden op de lijst stonden voor een huis, die nog geen woning hebben. Burg. en Weth. vin den het groot belang om hierover met den raad van gedachten te wisselen en hebben daarom dan ook geen prae-advies uitge bracht. De groote lijn van Burg. en Weth. is, dat de bouw momenteel niet moet wor den bevorderd. Deze bouw bevordert h.i. niet de verlaging der huren van particu liere woningen en zeer zeker niet van die woningen, die even geriefelijk zijn, om dat zulk een bouw te duur wordt voor een vereeniging. Een eventueele concurrentie in de huren moet de Woningbouwvereeni- ging toch verliezen. Het gaat hier niet, naar het inzicht van het college van Burg. en Weth., om de Volkshuisvesting, doch om andere redenen. Spr. toonde een en ander aan met voorbeelden. De heer Le feber achtte de bouw der woningen even eens te duur; het is z.i. niet mogelijk goed koopere woningen te bouwen,dan vanwe ge de particuliere ondernemers. Een gun stige uitzondering hierop maakt de wo ningbouwvereniging „Het Gezinsbelang" in de buurtschap de Engel. Bovendien is Z.i. deze bouw ook niet noodig. Door het bouwen van arbeiderswoningen trekt men wederom meerdere menschen naar Lisse toe, waarvoor geen werkgelegen heid te vinden, zooals de voorzitter reeds terloops opmerkte. Is het evenwel niet mogelijk om een type woning aan te wij zen, wat wel goedkoop is te bouwen? De heer de Vroomen gevoelde eveneens niet voor de bouw op de in het verzoek genoemde gronden. Iets anders was het, wanneer het b.v. ging om z.g. krotwonin gen te ruimen en derhalve de Volkshuis vesting te verbeteren. De heer Schrama ziet, dat thans de zelfde bezwaren naar voren komen, wel ke 34 jaar geleden ook golden. Volgens spr. zijn wjj jaren achterop en heeft Volks belang haar tijd voorbij laten gaan. Het trekken van arbeiders van elders naar hier vindt hij geen argument dat steek houdend is. De particuliere woningbouw is te duur voor de arbeidersklasse en hu ren van 4.75; 5.5.50 en daarboven kan een arbeider niet betalen. Wanneer met den bouw jaren terug begonnen was, dan waren er z.i. geen tekorten geweest. Moeten wij nu maar steeds blijven wach ten. Sp.r. hield een warm pleidooi om de credieten toe te staan, althans om de plan nen in te dienen, opdat geconstateerd kan worden tegen welke huurprijs gebouwd kan worden. De heeren Kingma en van Kesteren uiten zich in gelijke zin en voeren nog aan, dat de eigen uitbreiding van het zie lental der gemeente ook moet worden op gevangen. De heer Tibboel acht de particuliere- woningbouw ruimschoots voldoende. Spr. is er niet voor om nog meer risico te loo- pen. Hij wil de vereeniging laten wachten op betere tijden. Spr. besprak in dit verband de groote trek van arbeiders van den Lisserdijk naar Lisse, waarvan z.i. Lisse de dupe wordt.. De heer van Kesteren deelde mede, dat het bestuur de drang der leden om te bouwen naar voren brengt. Het bestuur van Volksbelang wordt z.i. door de afge vaardigde leden van den gemeenteraad in dat bestuur huiverig en bang gemaakt om verder te gaan bouwen. Volgens spr. is een plan om te bouwen heusch niet overbodig en zelfs voor uitvoering vatbaar. De heer Segers, afgevaardigde voor de gemeente in Volksbelang, gevoelde niets voor het bouwen door de vereeniging op de hierboven omschreven gronden, aan gehaald door de diverse sprekers. De voorzitter is verheugd deze zeer uiteenloopende meening te hebben ver nomen en stelt voor dit punt aan te hou den, opdat Burg. en Weth. hieromtrent een gedocumenteerd prae-advies kunnen uitbrengen. Hij acht dit punt van een te groot belang om het thans reeds van de baan te doen. Weth. Warmerdam kon het standpunt van den heer Schrama niet geheel en al deelen en bestreed dit. Goedkooper dan particulieren kan de Woningbouwvereeni- ging niet bouwen z.i. De vereeniging stelt zich z.i. niet op het standpunt van de Volkshuisvesting en de daarmede ver band houdende Volksgezondheid. Wanneer zij willen medewerken aan de saneering van den stationsweg b.v. beoogt zij dit wel. Een huurprijs van maxinum 3.59 per week kan niet verkregen worden bij bouw door de vereeniging, uitgezonderd de vereeniging in de Engel. Wanneer men het sociaal belang op het oog heeft moet men de 'krotwoningen zien op te ruimen. Een uitgebreide discussie volgde hierop nog. Besloten werd het het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering. (Wordt KATWIJK AAN DEN RIJN DE MELKOORLOG. Levendige smokkelhandel in het grensgebied! De nog steeds voortdurende melkoorlog trekt ook niet-inwoners naar dit goed- koope melkoord, z.g. grensgevallen. Het is bekorend als men op de grens der ge meente woont, dan niet een poging te doen om melk van 5 ct. per Liter machtig te worden. Zoo zijn er meerdere gevallen bekend, waar men even over de grens wipt, naar zijn buurman (vrouw) om het kannetje met goedkoope melk te laten vullen door een Katwijksche melkventer. We vernemen dat de oorlog voorloopig weer met twee maanden is verlengd! Geslaagden. Mej. A. Parlevliet slaag de te Den Haag voor acte N.A. Nijver heidsonderwijs, en de heer J. v. Rijn Pz. voor het examen Engelsche Handelscor respondentie. Speldjesdag. De ten bate der Red dingsbrigade gehouden speldjesdag in dé beide Katwijken bracht 53.74 op. Jubilé. Zaterdag 2 Juli a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn dat de heer J. Minnee Chr.z. alhier een agentschap van de N.V. Levensverzekering Maat schappij „Utrecht" te Utrecht aanvaard de. De thans 75-jarige heer M., die tot voor korten tijd nog zelf alle werkzaam heden aan het agentschap verbonden, verrichtte, is voornemens zich na zijn ju bileum daaruit terug te trekken. Moge hij nog vele jaren van de welverdiende rust genieten. Woningbouw. Binnenkort zullen aan den Westkant van den Noord wij kerweg, naast de thans in aanbouw zijnde, nog twee woningen worden gebouwd en niet onwaarschijnlijk is het dat de laatste vier die daar nog kunnen staan, dan ook spoe dig zullen volgen. LISSE Personalia. Voor het examen L.O. is geslaagd mej. C. H. Ziens. Moedercursus „Groene Kruis". Naar wij vernemen zal er wederom vanwege „Het Groene Kruis", te beginnen Dinsdag 12 Juli a.s., een moedercursus worden gehouden. Deze cursus duurt vier weken en wordt gehouden op Dinsdag en Vrijdag, 's avonds om half acht in het Wijkgebouw van het Groene Kruis. Men kan zich hiervoor op-, geven bij de Zusters Bosma en Josepha. sepha. Tuipenpellen door werkloozen. Naar wij hebben vernomen zijn er reeds vele aanvragen gedaan en vyorden er nog steeds gedaan om steuntrekkets aan het werk te helpen met een toeslag op het loon voor bloembollenpellen. De werkloosheid zal hierdoor zeer zeker in deze gemeente tijde lijk sterk verminderen. LEIDSCHEN DAM A.R.K.A. In het café-restaurant „Vro- nesteijn" held de A.R.K.A., afdeeling Voorburg en Omstreken een algemeene ledenvergadering. In zijn openings- en welkomswoord deelde de voorzitter, de heer P. J. M. Kemper o.m. mede, dat het ledental nog steeds stijgende is. In Juni 1937 telde de afdeeling 12 leden, terwijl thans het aan- ta leden 26 bedraagt. Mededeeling werd gedaan, dat de gemeente Berkel en Roden rijs bij de afdeeling is toegevoegd. Als afgevaardigde naar het congres wer den aangewezen de heeren P. J. M. Kern- per en H. J. van Delft. Voor de verkiezing van leden voor het hoofdbestuur op de eerstvolgende jaar lij ksche algemeene ver gadering der A.R.K.A. werden de aftre denden candidaat gesteld. OEGSTGEEST Congregatie en St Jos. Gezellen. Kape laan Sanders zond ons de volgende mede deeling: Aan de leden van de Congregatie en de St. Jos. Gezellen wordt bekend gemaakt, dat wij a.s. Zondag de tocht naar Rotter dam zullen ondernemen. Wij zullen daar de gast zijn van de St. Jos. Gezellen, Rotter dam I. Zij zullen ons de havenwerken, de tunnelbouw en meerdere bezienswaardig heden toonen. Men w^rdt verzocht zich Donderdag of Vrijdagavond op te geven aan den Senior. Een aansporing voor deze interessante tocht zal wel overbodig zijn; wij rekenen dan ook op een groote deel name. SASSENHEIM Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Gerard Matze, slaagde voor het eindexamen afd. B. aan de R. K. Hoogere Burgerschool te Leiden. Overleden: B. Jansen, oud 69 jaren, echtgenoot vanE van der Walle. Ingekomen: A. M. van Amerongen, W. Warnaarlaan 15, van Heemstede H. Wiedow en echtgenoote, Hoofdstrat 82, van Lisse G. J. M. Eldering en gezin, Teijlingerlaan 11, van Öloemendaal P. A. Slingerland, Hoofdstraat 238, van Voor schoten. Vertrokken: D. A. van Leeuwen, Kerklaan 44, naar Hillegom J. van den Oudenaller, Iepenlaan 7, naar Emmastraat 4 Auto-ongeluk op nieuwe Rijksweg Gistermiddag ongeveer 3 uur reed een water-tank-auto op den nieuwen Rijks weg in de ricnting Amsterdam. Ter hoogte van de Sassenheimerbrug werd deze ingehaald door een luxe wagen, waarna een derde auto, bestuurd door een dame, de beide anderen trachtte te pas- seeren. De bestuurster bemerkte dat het niet ging, remde krachtig, waardoor de rem men vastsloegen en de wagen in de bloem bakken vloog, waarmede de weg is afge scheiden. De alleen-inzittende dame vloog met het hoofd door de voorruit en liep ernstige snij wonden op. Een passeerend automobilist legde een nood-verband en vervoerde haar. Een kraanwagen ontfermde zich over de overblijfselen van den wagen. Reeds nu is gebleken, dat het hoog- noodig is, dat telefooncellen langs den nieuwen weg worden geplaatst om bij eventueele ongelukken hulp van dok ters of politie te kunnen inroepen. VOORSCHOTEN AANRIJDING. Gistermiddag had op de Veurscheweg, hoek Papelaan een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto, bestuurd door C. P. v. d. B. uit Rotterdam, die kwam uit de richting Veur en een motorrijder J. A. B. uit Delft. Juist kwamen twee wielrijders van de Papelaan, die de linkerbocht naar het dorp namen, waardoor de motorrijder zich verplicht zag te veel den linkerkant van den weg te moeten aanhouden. Hij botste daardoor tegen de luxe auto op. Hij bekwam een dubbele beenbreuk en schaaf wonden aan het hoofd. De patiënt is naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een daad van piëtiet. Gisteravond zou de St. Laurensharmoniê ter gelegen heid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Brenhard in de muziektent in de Voorstraat een concert geven doch dit con- ert is door den burgemeester M. F. Berk hout afgelast, daar in de zelfde straat een gezin in diepe droefheid was gezonken; een 18-jarige jongeling lag op zijn doods baar. Dit concert zal nu plaats hebben op Donderdag 30 Juni des avonds te 8 uur. Geboren: Cornelia Petronella Marga- retha, dochter van H. J. Lelieveld en C. M. v. d. Burg, Burgemeester de Kempe- naerstraat 27. Albert, zoon van J. de Boer en H. D. Meerman, Papelaan 170. Overleden: Jacobus van der Lee, oud 65 jaar, echtgenoot van G. van Bos- scher. Getrouwd: F. de Laaf, oud 26 jaar, wonende te Leiden en Th. C. Rijsdijk, oud 21 jaar. L. J. Griffioen, oud 25 jaar, en M. E. Dolderman, oud 26 jaar, wonen de te Leidschendam. J. Dolderman, oud 23 jaar, wonende te Leidschen en A. D. Harland oud 22 jaar, alhier. Ondertrouwd: G. D. van Oest, oud 34 jaar, wonende te Voorburg, en K. Heier, oud 24 jaar, alhier. Ing komen personen: Mej. L. J. Polak, van Steenwijk, Oranjekade 63. M. H. van Someren, idem, idem. Mej. J. Limburg, van Amsterdam, Leidscheweg 101. Mej. B. W. Vermond, van Leiden, Leidscheweg 419. Mej. H. A. Smits, van Leiden, Leiaschweg 135. Mej. J. M. van Schie, van Warmond, Voorstraat 9. A. I 2euwenburg en gez., van Den Haag (Loosduinen), Papeaan 192 B. H. Al- bers en gez., van Vlagtwedde, Bijdorp- straat 69. J. Zandbergen en gez., van Leiden, Rijndijk 2. W. W. Los, van De venter, Leidscheweg 406. Wed. J. Lotte- Kramer en gez., van Den Haag, Burg. Ver- nèdepark 34. G. J. Roodakker, van Den Haag, Burg. Vernèdepark 34. Wed. J. W. van Dijkstra-Olthuis, van Nijmegen, Papelaan 2ë. Mej. A. H. Hellegers, van Nijmegen, Burg. Treubstraat 30. E. Ruiter en gez. idem, idem. Mej. A. P. Hijlkma, van Amsterdam, Leidscheweg 289. Mej. J. M. M. Bonefaas, van Nijme gen, Veurscheweg 149. E. J. Koch, van de Bilt (U.), Haagweg 4. A. de Jong en gez., van Rotterdam, Leidscheweg 93. C. Egberts, van Den Haag, Leidscheweg 191. C. W. Loggen en gez., van Utrecht, Burg. de Kempenaerstraat 24. Vertrokken personen: Mej. A. C. Pijper, van Schoolstraat 12 naar Ter Aar, C 192. L. Oudshoorn, van Valkenburg- scheweg 18a naar Wassenaar, Langstraat 19. Mej. P. M. A. Slingerland, van Voorstraat 6 naar Sassenheim, Hoofdstraat 238. J. Greidanus, van Leidscheweg 43 naar Franekeradeel, Tzum 254. A. J. Net, van Leidscheweg 191 naar den Haag, Kepplerstraat 165a. Wed. H. A. Stuur de Bruin, van Leidscheweg 174 naar Zoe- terwoude, Hooge Rijndijk F 7. WASSENAAR Een „tehuis voor dieren". In de aanvang van dit jaar werd een op roep geplaatst ten behoeve van de bouw van een nieuw streek-dierentehuis aan de Rijksstraatweg te Wassenaar, tusschen De Inenting tegen diphterie. De voorzitter brengt thans ter tafel de inenting tegen diphterie en roodvonk. Blijkens het prae-advies van Burg. en Weth. zal hier enkel inenting tegen diph terie worden opengesteld, omdat hieraan absoluut geen gevaar is verbonden, het geen niet het geval is met inenting tegen roodvonk. De heer Kingma vraagt of de inenting vrijwillig is en of de werkverdeeling on der de artsen is besproken. De voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Knetsch vraagt, of de bewaarscholen hieronder ook vallen, waarop de voorz. eveneens toestemmend antwoord. Overeenkomstig het voorstel van burg. en Weth. werd hierna besloten. Winkelsluiting. Alsnu kwam aan de orde het verzoek van de afdeeling Lisse van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, om d.e sluiting der winkels des Zaterdagsavonds te vervroegen van 10 op 8 uur. De Voorzitter verwees naar het afwij zende pae-advies van Burg. en Weth., na dat de betrokken middenstandsorganisa ties en coöperaties waren gehoord. De heer Schrama meende, dat de sprong van 10 op 8 uur te groot was en gevoelde Deijl en de Haagsche Schouw. Deze actie is niet zonder vrucht gebleven. In Wasse naar werd een driedaagsche collecte ge houden, waarvan de netto opbrengst 1516,84 bedroeg Aansluitend bij dit suc ces heeft zich een permanent „Wassenaars comité van actie" gevormd, om de bouw van het dierentehuis mogelijk te maken en in handen te houden. De bouwsom is bijeen, het bouwplan, belangloos ontwor pen door architect A. J. Kropholler, ligt gereed, het terrein, groot 1 1/2 hectare, is eigendom der vereeniging. Zonder twijfel zal in het volgend jaar de lang gekoesterde illusie werkelijkheid worden. In de maand Juli hoopt de vereeniging een strandcol- lecte te houden te Noord wijk. Op 4 Octo ber, de algemeene jaarlijks terugkeerende „Dierendag" zal ook Den Haag van zich doen spreken. Het nu nog ontbrekende exploitatie-kapitaal om althans de eerste jaren financieel te dekken zal dus hoogst waarschijnlijk in 1939 zijn bijeengegaard. Personalia. Voor het eindexamen H.B.S. (B.) is geslaagd de heer J. A. M. Melis. Concours Hippique. Voor het op Duin- rell te houden concours hippique op Za terdag en Zondag a.s. blijkt groote be langstelling te bestaan van de zijde van het paardenminnend publiek, zoodat er weer heel wat te genieten zal zijn. Het programma van Zaterdag bevat een lichte cross en lichte dressuur, een springconcours M, dressuurproef en con cours schoonste rijpaard. Voor Zondag een springconcours B, duoklasse, dressuurproef M, springcon cours Z. Bovendien zal het mitrailleurpeleton van het 2e Regiment Huzaren een demon stratie geven, terwijl verder de alom be kende Olympische ruiters een dressuur proef zullen afleggen. In het program is voorts een nummer landbouwtuigpaarden ingelascht, terwijl de landelijke rijvereeniging Koningin Emma ook nog een demonstratie zal ge ven. Dammen. Door de R. K. Damclub „St. Willibrordus" wordt een zomerwed strijd georganiseerd, welke aanvangt op Donderdag 14 Juli in het R. K. Vereni gingsgebouw. Ook voor niet-leden is de deelname opengesteld. Niet-leden betalen voor deelname 25 cent, welk bedrag bij de inschrijving vol daan moet worden. Inschrijvingen wor den ingewacht tot uiterlijk 7 Juli a.s. bij den secretaris den heer N. J. Knijnen- burg, Rozensteinstraat 22, alhier.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6