DE ElENALDO's KeclzAjancl Uei£ty! 2*7177 STADS NIEUWS DONDERDAG 30 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week: S 2.5Ü per kwartaal By onze agenten /O cent per week; 2 60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V.J MOGELIJ KLICHTE REGEN. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige Westelijke tot Zuidelijke wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 762.3 Rochefort. Laagste barometerst.: 736.0 te Andanus. De depressiekern, welke gisteren storm in onze omgeving veroorzaakte, trok Noord- Oostwaarts en vulde gedeeltelijk op. Een •uïtlooper van het gebied van hoogelucht- druk op den Oceaan, welke gisteren al over Zuid-West Frankrijk lag, breidde zich over geheel Frankrijk, Zuid-Duitschland en Midden-Europa uit. In het geheele waarnemingsgebied, uitgezonderd Zuid- Frankrijk, Midden-Europa en Noord-Scan- dinavië, is de temperatuuf onder normaal. De wind is over het algemeen matig uit het Zuid-Westen en bewolking zwaar. Voor morgen wordt voor ons land nog weinig verandering in de weersgesteldheid verwacht. Overdag moet wel met de moge lijkheid van lichte regenbuitjes worden gerekend. LUCHTTEMPERATUUR. 17.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.t Van Donderdagnamiddag 9.53 uur tot Vrijdagmorgen 4.13 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 1 Juli voorm. 5.40 en nam. 6.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 17.5 gr. C. Maan op 8.18 uur Vrijdagmorgen. Maan onder 22.41 uur Vrijdagavond. Academienieuws LEIDEN: Ges 1 a a gd: Candidaatsexamen Theologie: de heer dr. J. Brandenburg, Rotterdam. Candidaatsexamen Rechten: de heeren P. G. M. Zumpolle, Den Haag. H. W. G. Dessing, Naaldwijk. G. S. M. Pieter, Roer mond. Doctoraal examen Rechten: de heeren C. Kousemaker, Kloetinge. Th. E. H. Ar- riëns, Leiden. R. F. van Deventer, Den Haag. M. Teekens, Rotteradm. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: 23 Juni 1938 voorloopig surséance van betaling verleend aan Nicolaas Parlevliet Sr., reederij en haringexport té K a t w ij k aan Zee. Verhoor Maandag 19 Sept. 1938 des v.m. te li uur, ter iaadkamer der arr. rechtbank te Den Haag. Bewindvoerder mr. M. B. Vos te Leiden. 23 Juni 1938 definitief surséance van be taling verleend aan de Handelsvenn. onder de Fa. Gebr. Blonk, Leiden en haar leden, P. J. Blonk, Oegstgeest en F. M. Blonk, Oegstgeest, voor den tija van één jaar. 23 Juni 1938 definitief surséance van 'be taling verleend aan de Handelsvenn. onder de Fa. N. Blonk Zonen, Leidschen- dam, en haar leden N. J. Blonk, Leidschen- dam, G. W. Blonk, Leidschendam, A. J. Blonk, Leidschendam, P. J. Blonk, Oegst geest en F. M Blonk, Oegstgeest, voor den tijd van één jaar. Uitgesproken: H. Rovers, bloembollenhandelaar, H i 1- legom, Stationsweg, thans Loosterweg II 21. Cur.: mr. A. van Blerkom, Haarlem. W. Heesterman, rijwielhandelaar, Aals meer, Luwte 37. Cur.: mr. B. Slingenberg, Haarlem. MEDEBEELIKG „ZCMERZORG" JAZE KOMEN MORGEN Stemmingskapel bij uitnemendheid. ZATERDAGAVOND 2 JULI, ZONDAG MIDDAG en ZONDAGAVOND 3 JULI optreden van CAESL© MENU STEMPHENOMEEN - Finale uit Duet Rigoletto. Parodie Gita Alpar, Lucienne Boy er, Jan Kiepura, Richard Tauber. Geen verhoogde tarieven. DE DIRECTIE. LUCHTVAART VERKEERSVLIEGER. Toelatings-eischen worden verlicht. In aansluiting aan het medegedeelde om trent de rijksopleiding tot verkeersvlieger, kan thans nog worden gemeld, dat de Mi nister van Waterstaat dezer dagen besloten heeft eenige wijzigingen te brengen in de voorwaarden waarop jongelieden (van 17 tot 20 jaar) tot die opleiding kunnen wor den toegelaten. Gebleken .vas namelijk, dat tot nu toe vele jongelieden, ondanks hun enthousiasme voor de luchtvaart en het beroep van ver keersvlieger, zich van aanmelding moesten orthouden wegens de kosten, welke f 1000 per jaar bedragen (met inbegrip van huis vesting, verpleging, voeding en kleeding) en voorts wegens den eisch, dat zij in het bezit moeten zijn van het einddiploma H B.S. 5 j. C. B. of daarmede gelijkstaande ontwikkeling Ten einde echter zooveel mogelijk jonge lieden een kans te geven voor het volgen van de opleiding, heef. de minister naar aanleiding daarvan thans bepaald, dat i n bijzondere gevallen van Rijks- wege geheele of gedeeltelijke tegemoetkoming in de oplei- dingskosten kan worden ver leend, indien blijkt, dat voor de ouders het jaarlijksche bedrag van 1000.te hoog is. Voorts is bepaald, dat het bezit van een diploma 5 j. H B S. wel een aanbeveling zal zijn, doch niet langer een vereischte om te kunnen worden toegelaten. In dezen eisch is in zooverre wijziging gebracht, dat de candidaten ten minste dienen te staan op bet peil van overgang van de vierde naar de vijfde klasse eener H.B.S. 5 j.c. B. met voldoende cijfers voor wis- en natuurkunde of een daarmede overeenkomenden graad van ontwikkeling moeten bezitten. VLIEGDEMONSTRATIES OP HET VLIEGVELD YPENBURG Zondag 3 Juli a.s. zal een nationaal vliegprogramma worden vertoond op het luchtvaartterrein Ypenburg. De demonstraties vangen aan om 14 uur 30 en zullen te circa 18 uur eindigen. In dit kunstprogramma op vlieggebied is o.m. opgenomen: ballonnenrammen, kunst- vluchten met het speciale stuntvliegtuig de H.L. II; zweefvliegdemonstraties met het prestatie-zweeftoestel Rhön-Bussard, enz, enz. In het nummer kunstvliegen zal door den heer Sipkes, instructeur van de Na tionale Luchtvaartschool, o.m. het program ma worden getoond, hetwelk voor de kampioens-wedstrijden kunstvliegen voor Nederland 1938 kort geleden te Eelde was voorgeschreven. Het prestatiezweefvliegtuig- Rhön-Bus sard heeft reeds de noodige bekendheid verworven door de lange afstandsvluchten, o.a. naar Namen en Brussel, welke hierme de werden gemaakt. De K.L.M. verzorgt wederom de rond vluchten boven den Haag en Schevenin- gen. Voorts bestaat er gelegenheid tot bezich tiging van de permanente luchtvaartten toonstelling, alwaar men een duidelijk en aanschouwelijk overzicht krijgt van het huidige luchtverkeer in het algemeen. Vanaf t' Passagekantoor der K.L M. Hof weg 9, vertrekken autobussen op bepaalde tijden. Lid Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag ten name van DE SCHADEVERGOEDINGSKYVESTIE BIJ DEN STADHUISBOUW. Zooals bekend diende voor de Haag- sche rechtbank deze week ae zaak der sch. de vergoedingskwestie naar aanleiding van de plaats gehad hebbende verzakkin gen der perceelen Vischmarkt 5 en Maars- manssteeg 12. De gemeente, de N.V.Aann. Mij. v/h. Ilillen en Roosen en de bouwonderneming „Trio" te Amsterdam waren door de ad vocaten mrs. E. A. Cosman en C. J. Goud smit namens de firma's Feld en Zand- voort gedagvaard. De gedaagden werden uitgenoodigd door mrs. P. E. Briët en jhr. mr. H. de Ranitz. Nadat de advocaten van eischers hun eisch en hadden toegelicht, werd aan de gedaagden een uitstel voor antwoord ver leend tot 13 September a.s. EEN DRUK SPOORSTATION. Een groot en steeds stijgend reizigers-verkeer. In het jaarverslag van de Ned. Spoor wegen wordt omtrent het station Leiden het volgende medegedeeld omtrent de ge tallen aankomende en vertrekkende reizi gers. (Bij deze getallen zijn de vacantie- en abonnementskaarten buiten beschou wing gelaten, terwijl de retourkaarten slechts eenmaal zijn gerekend). In 1937 vertrokken van het station 697.975 reizigers (in 1936 was dit aantal 663.864). In 1937 arriveerden aan het station Lei den 759.681 personen (in 1936 was dit aan tal 731.766). Over toeneming van het reizigers-vervoer hebben de Spoorwegen wat Leiden betreft niet te klagen. Ook in verhouding tot steden van onge veer denzelfden omvang maakt Leiden een uitstekend figuur. Te Arnhem vertrokken 430.921 reizigers en arriveerden er 451.127, te Groningen vertrokken 357.941 reizigers en arriveerden 528.521, te Eindhoven ver trokken 309.456, arriveerden 295.365 reizi gers. Mogen deze gunstige en stijgende cijfers van het personenvervoer voor de Ned. Spoorwegen aanleiding zijn hier ter stede een station te bouwen, dat van dit sterke reizigersverkeer een weerspiegeling is. DOORVAART NIEUWE RIJN EN GANGETJE In verband met de overwulving van het Gangetje annex vernieuwing der Karne- melksbrug is over het vaarwater van den Nieuwe Rijn een hulpconstructie gemaakt voor ondersteuning van electrische kabels, waardoor de doorvaarthoogte is beperkt tot 2 meter en de doorvaartwijdt tot.SdO me ter. Het vaarwater Steenschuur bij het Gan getje zal met ingang van 4 Juli 1938 voor alle scheepvaart gestremd zijn. Duur van deze vaartbeperking en strem ming vermoedelijk tot 1 Februari 1939. DE LEIDSCHE OVERDEKTE In de gehouden vergadering van aan deelhouders der N.V. Leidsche Overdekte Bad- en Zwminrichting „De Overdekte" werd tot commissaris benoemd de heer J. van Schoof uit Amsterdam. Tot directeur werd benoemd de heer A. Koster. GOUDEN DOCTORATEN. Donderdag 7 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat dr. H. J. M. Boonacker, rustend arts, wonende te Oegstgeest, aan de Leidsche Academie promoveerde tot doctor in de Geneeskunde. Op denzelfden datum zal het vijftig jaar geleden zijn dat dr. J. C. van den Berg. te 's-Gravenhage eveneens aan de Leid sche Universiteit, promoveerde tot doctor in de Wis- en Natuurkunde. Bij het gisteren te Nijmegen gehouden examen van de Ned. Vereeniging van Ka tholieke Dansleeraren slaagde de heer Mar tin Visser, te Leiden voor het diploma lee- raar in de moderne dansen. De heer Vis ser is tevens toegetreden als lid der Ned. Ver. van Katholieke Dansleeraren. Hij werd opgeleid door den heer Evert Castelein en is per 1 Aug. a.s. benoemd als leeraar aan de dansschool voor Katholieken Evert Cas telein. Vannacht te kwart voor twee zaten eeni ge studenten in het raamkozijn van een koffiehuis aan den Stationsweg. De 46-jarige caféhouder A. v. I. vond zulks minder plei- zierig en trachtte de heeren daar te ver wijderen. Er werden eenige duwen gege ven en ook de caféhouder zelf deelde daar in mede en misschien wel het ergst, want hij viel en klaagde over pijn in den rech- terenkel. Vermoedelijk is deze gebroken, zoodat de man na voorloopig ter plaatse verbonden te zijn door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis m^est worden ver voerd. Gistermiddag te kwart voor twee is het 7-jarig meisje A. M. in de Korte Bouwe- louwensteeg van een plat dak achter de ouderlijke woning op een steenen binnen plaatsje terecht gekomen. Vermoedelijk met een hersenschudding is het kind door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. KON. GENOOTSCHAP „M. S. G." Overgangsexamens. Bevorderd van de le naar de tweede klasse: H. ter Beek, A. J. Boersma, C. J. de Cler, S. van Denderen, J. Dool, J. Mioch, G. Nievaart, P. Noppen, A. Pison, A. Schneiderberg, H. Schouten, A. Ver- lind, P. v. Weeren, C. M. Zitman, W. Moerer, J. Schrijvers, C. van Weerlee, J. Brugmans, J. v. Leeuwen, J. Bekooy. Niet bevorderd: 3. Bevorderd van de tweede naar de der de klasse: W. A. v. Berkesteyn, I. Crama, J. F. Droge, A. Faasse, L. C. Groen in 't Woud, M. Jonker, W. Kuyt, P. Lems, W. Nievaart, A. B. Starkenburg, J. Teske, C. J. M. Uittenhout, J. v. d. Water, M. C. E. Zitman, M. J. Zitman, M. P. van Es, J. P. Elderhorst, J. Altink, B. Boon, W. D. de Gunst, C. Vogelaar, M. F. Lensvelt, J. van Strien, M. Thorn, N. de Water, P. M. Ul- jee .Niet bevorderd: 7. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse: J. v. Bergen Henegouwen, P. D. Bigot, P. Boter, J. W. F. Broekhuyzen, J. M. v. Cuilenburg, J. A. van Dijk, C. van Duyn, C. F. Fruman, P. C. Glasbergen, H. Haasnoot, J. Hanegraaff, V. J. Hellen- doorn, A. Kavelaar. Th. A. N. v. d. Kle-*, J. Kooien. C. Kriek, W. F. Louwrier, P. de Laaf, Chr. Larrewijn, L. van Leeuwen, P. J. van Leeuwen, H. v. d. Lelie, M. van Lieshout, P. de Man, C. C. v. d. Nat, J. J. Nieboer, C. Noort, B. Posthuma, E. S. Prins, N. Rhijnsburger, G. v. d. Spek, G. A. Trouwee, J. Tukker, J. Veeger, J. Ver hoog, N. M. de Water, W. Webber, J. D. v. Weeren, J. M. van der Zee, P. C. Doe- dens. A. van Es, J. v. d. Geest. A. J. Houps, J. Karstens, E. Klinkenberg, H. J. L. Koe nen, M. Meyer, D. Wijsman. Niet bevor derd: 10. Bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse: A. P. H. v. d. Bent, J. D. Bey, J. v. d. Boogaard, W. A.J. v. d. Bosch (vrw.), B. M .v. Brummelen (vrw.), Y. Brusse, A. J. Castelein, J. Chaudron, C. van Dijk, S. Fuchs, I. J. E. Felëus, Ch. Flippo, H. Gautier, E. de Graaf (vrw.), J. de Graaf, H. de Groot, J. C. Hanegraaff, W. J. E. Harteveld, W. A. de Heer, Ch. Houthoff (vrw.), J. Kanbier, Y. v. Keulen, I. J. de Kramer, G. L. Kravenbrink, A. Labordus, A. D. Langeveld, P. Langeveld (voorw.), W. F. Lepelaar, J. Loos, A. de Man (vrw.), P. Naber (vrw.),'D. Sajtos, D. Scherpen- huyzen, P. H. Schouten, J. J. M. Smidt, J. Splinter, A. Steinmeier, A. F. J. Strijk (voorw.), F. Tegelaar, J. J. Robert, J. Verboog (voorw.), E. A. Th. Vermond, A. v. d. Waals (voorw.), H. de Water, F. v. d. Water, H. M. van Weeren, M. F. A. Wesseling, M. F. Westerhout, J. Zoete- meyer, J. Bekooy, Th. v. d. Berg, H. v. d. Berg, J. v. d. Blom, C. Briejer, W. D. Cas- ners, H. J. Dickhoff. C. P. Doedens, J. 't Hart (voorw.), A. Heetveld (voorw.), H. Korswagen, C. M. v. Langeveld, W. C. v. Ösnabrugge, H. Swinkels. Niet bevor derd: 20. EXPOSÏTSE. COLLECTIE BOENDERMAKERS In de „Lakenhal" is gisteren een expo sitie geopend uit de collectie van den kunstverzamelaar P. Boendermakers te Bergen, die vele jaren zijn rijke inkomsten heeft besteed aan het aankoopen van mo derne kunst. Deze expositie is tot stand gekomen door toedoen van het ijverige carillon-comité, dat in zulk een expositie een nieuwe bron van inkomsten zag. Voor dat doel heeft de heer Boender- makers een aantal schilderijen uit zijn collectie afgestaan, die nu in de „Laken hal" z(jn tentoongesteld. In tegenwoordigheid o.a. van den bur gemeester van Leiden, mr. A. van de San- de Bakhuizen, Wethouder mr. Tepe, prof. J. Barge, de heer F. Rosier, drs. A. Pelinck, directeur der Lakenhal en den heer heer en mevr. P. Boendermakers heeft mr. P. Briët deze expositie gister middag geopend. Mr. Briët heette alle aanwezigen wel kom vooral den heer en mevr. Boender makers en zeide in aller aanwezigheid hier niet alleen te zien belangstelling voor de kunst, maar ook voor het werk en het doel van het Carillon-comité. Het comité aldus spr. heeft niet te kla gen over medewerking. Het heeft van verschillende zijden hulp ondervonden, o.a. door middel van een wandelmarscn en door een uitvoering van „Sursum Cor- da". Nu is het deze tentoonstelling, welke voor dat doel is tot stand gekomen, waar bij spr. vooral dank brengt aan mr.Slagter en drs. Pelinck, maar op de eerste plaats toch aan den heer en mevr. Boender makers, die een gedeelte van hun fraaie en bekende collectie voor dit doel heb ben afgestaan. Verzamelaars, aldus spr., zijn dikwijls gelijk aan gierigaards, die hun schatten angstvallig bewaren. De heer en mevrouw Boendermakers heb ben zich echter vrijgevig betoond en wil len hun kunstschatten laten zien tot een genot voor velen en om de kunstzin van het volk te verhoogen. Het is verkwikkend, dat er menschen zijn als zij, die hun ver mogen en hun kunstzin aldus aanwenden. Spr. uit den wensch, dat velen deze ten toonstelling zullen bezoeken en ervan zullen genieten en dat zij groote baten voor het Carillon-comité zal afwerpen. Hiermede verklaart spr. de tentoonstelling voor geopend. De expositie omvat een 25-tal schilder stukken van ongeveer vijftien moderne kunstenaars, waaronder Gestel, van Blaa- deren, Toon Kelder, Jan Sluyters, P. en M. Wiegman en P. van Wijngaardt wel de Gemeentel. Aankondigingen STREMMING SCHEEPVAART. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 4 Juli a.s. de scheepvaart tusschen het Steenschuur en. den Nieu wen Rijn tot nadere aankondiging zal zijn gestremd. A. v. d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Donderdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond. Ledenvergadering Bondsge- bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 Juni tot en met V r ij d a g 1 Juli a.s. waargenomen door de apothe ken C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestscche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. voornaamste plaats innemen. Dat de schil derkunst, welke hier is bijeengebracht over het algemeen iets te gemakkelijk is, zal men moeilijk kunnen ontkennen. Beter dan de vorm zijn veelal de kleuren, wel ke dikwijls een betere impressie van de bewogenheid der kunstenaars geven dan de vluchtigheid en het al te groote ge mak, waarmede de vormen zijn behandeld. Er is op deze expositie ongetwijfeld eenig kaf onder het koren, waarbij wij denken aan het kleine stuk van Boendermakers Jr., dat een doorkijk geeft door de gordij nen voor een venster op een tegenover liggend hui6. Dit stukje is amateuristisch. Tot de beste stukken dezer expositie be- hooren de werken der reeds genoemde kunstenaars. In vormgeving munten wel uit van Blaaderen, Wiegman en Sluyters. De eerste is er met een havenstuk, dat een prachtigen toon heeft. Wel gaat hierin de grootste aantrekkingskracht uit van de kleuren, welke duidelijk en scherp de die pe beroering weergeven van het visschers- bestaan. Het is somber, donkerrood en paars en het grijpt direct en sterk aan. Maar ook de vormgeving is hier niet verwaarloosd en daarin verschilt het van de „Schoolrijder" van Maks, dat wel een sterke intentie verraadt, maar den indruk geeft van niet af te zijn. Aan dit euvel lei den meerdere exposanten. Tot de besten behooren overigens ook „Oogst" van Piet van Wijngaardt en „Kerkhof" van Wiegman, die beiden een zeer goede sfeer hebben, het eerste zo- mersch, zonnig en toch diep, met een boer, sterk en groot op zijn grond, het andere wintersch en kil; met kleine, zielige men schen. Er is het een en ander, dat ons onaanvaardbaar is en ook goed werk, maar dat niet af is, zooals „Gezin" van Van Rees. Twee portretten van Jan Sluyters, een zeer goed portretschilder, vallen hier op. Ook in deze verraden de kleuren Sluyter's kunst. In haar geheel geeft deze expositie wel een goed beeld der moderne kunst van dezen tijd, en dat is het voordeel van deze al te groote verscheidenheid. Persoonlijk echter hadden wij van deze expositie meer verwacht. F. S. MILITARIA. De leerlingen van de School voor reserve- officieren bij de Infantaria, J. v. Eerden, E. Michon, J. H. A. de Rooy, J. R. Af- fourtit, T. E. J. Margry, P. Konings en A. J. v. d. Meulen, zijn geslaagd voor het exa men vaandrig en worden met ingang van 1 Juli a.s. voor practischen dienst gede tacheerd bij II4 R. I. te Weert. Met ingang van 39 Juni zijn bij het 4e Regiment Infanterie aangesteld tot d.pl. Sergeant tit.: W. F. Brinks, A. v. Buijtene, C. G. Bolte, J. H. v. Baaren, J. Diepenheim, M. Eman, E. Koele, A. J. Loohuizen, W. Stigter, F. Mandemaker, F. Schippers, F. Schudde beurs, J. C. Watereus, J. v. d. Berg, A. P. Delfonterie, M. Dirkx, C. J. v. Gilt, T. W. M. de Grijs, F. P. Hemerik, G. J. W. Jonker, C. Jonkheer, J. C. M. Koekebacker, J. J. Koene, A. Maaskant, J. C. v. Maanen, N. W. Mooijekind, F. J. T. M. Tilbrij, B. P. Jongbloed, J. Keldeger, A. H. Kruit, L. G. Moraal, M. A. Oidenhof, A. Schot, B. Stras- sers, J. G. v. Vliet, K. H. Warburg, H. Wet- steijn, C. H. M. Wilmot en W. G. v. d. Zan den. Gedurende het tijdvak van 4 t/m 27 Juli 1938 komen de volgende Officieren bij het 6e Regiment veldartillerie onder de wa penen: res. Kapt. Kal, res. Kapt. v. O ver hagen, res. 1ste Luitenant Briët, res. 1ste Luitenant v. Hamel, res. 1ste Luitenant Busscher en res. 1ste Luitenant Brink. In het tijdvak van 4 t/m 23 Juli 1938 komen de res. 2de Luitenants Fransen en Otto bij het 6e Regiment veldartillerie on der de wapenen. De res. Wachtmeesters von Brekers Toch de Koe, Vos, Herfst, Man'cz, Nederlof, de Ruyter, La Gro, Jhr. v. Eijsinga, v. d. Hoeven, Ledeboer, Loggers en Slegt wor den op 1 Juli 1938 van de School van re serve Officieren bereden artillerie overge plaatst bij het 6e Regiment veldartillerie. De Wmr.Timmers van het 6e Regiment veldartillerie wordt op 1 Juli 1938 als Korpsbeheerder overgeplaatst bij het 1ste Regiment Huzaren te Apeldoorn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2