BINNENLAND Land- en Tuinbouw DONDERDAG 30 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI AD - P AG. 11 DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. PADVINDERSDEFILE. Gisteren hebben ongeveer 3500 padvin ders en welpen van de districten Gooi, Utrecht en Amersfoort, ter gelegenheid van diens verjaardag voor prins Bernhard gedefileerd te Soestdijk. Een verrassing was het voor de padvinders, dat niet alleen prins Bernhard, maar ook H.M. de Konin gin, die reeds eenige dagen te Soestdijk verblijf houdt, op het bordes van het pa leis verscheen, om het défilé gade te slaan. Tevens waren daar aanwezig de heeren A. Oosterlee er R. Höppener, respectieve lijk hoofdcommissaris van de Nederlandsche padvindersbeweging en hoofdcommissaris van de R. K. Verkenner*, om Koningin en Prins over de verschillende groepen, welke voorbij trokken, in te lichten. De Prins was gekleed in padvinders- uniform. Het défilé, Jat om halt zes aanving, heeft ongeveer drie kwartier geduurd. Voor het paleis had zich een groote men- schenmenigte verzameld, die vanaf den rij weg het défilé volgde. Naar schatting wa ren er eenige duizenden toeschouwers. EX-KEIZER OP FELICITATEEBEZOEi* De ex-Keizer, vergezeld van de Prinses van Hessen, is Woensdagmorgen per auto naar het paleis Soestdijk gereden om daar persoonlijk aan Prins Bernhard en aan Prinses Juliana zijn gelukwenschen aan te bieden. „Tel." KERSEN VOOR PRINS BERNHARD. Bij den aanvang van de gisteren ge houden vergadering van den gemeente raad werd op voorstel van burgemeester C. Kamp besloten het volgende schrijven te verzenden aan Z, K. H. Prins Bernhard: „De raad der gemeente Maurik, in ver gadering bijeen biedt u zijn hartelijke ge lukwenschen aan, en voegt daaraan tevens toe een proeve der algemeen bekende Betuwsche Meikersen". De kersen zijn tijdens de vergadering door twee volontairs ter gemeentesecreta rie ten paleize Soestdijk overhandigd. DE TOESTAND VAN PRINSES juliana In verband met het bericht omtrent een lichte ongesteldheid van Prinses Ju liana verzoekt men mede te deelen, dat H. K. H., hoewel thans geheel hersteld, voor7;chtigheidsha]ve het paleis nog niet verlaat. DE KONINGIN ZATERDAG NAAR ZWITSERLAND. Men meldt van officieele zijde, dat het in het voornemen van de Koningin ligt, Zaterdag 2 Juli voor haar jaarlijksche bui- tenlandsche reis naar Zwitserland te ver trekken. BEPALING VETGEHALTE INDUSTRIE- MELK. Volgend jaar verplicht en onder controle. TER WERING CONCURRENT EE- UITW ASSEN. Wij vernemen, dat de regeering voor nemen is, om met ingang van 1 Januari a.s. aan alle zuivelfabrieken bindend voor te schrijven, alle industriemelk in den vervolge uit te betalen op basis van het vetgehalte, welke laatste dan zal moeten worden bepaald volgens één uniforme methode en onder controle van de overheid. Het is de bedoeling, deze rege ling te doen steunen op de Landbouwcri- siswet1933. De bedoeling van dezen maatregel zal zijn, om een einde te maken aan den toe stand, dat met de bepaling van het vetge halte soms wordt „gesmokkeld", zooals een half jaar geleden voor den kanton rechter nog weer eens is gebleken in het geval eener Friesche coöp. zuivelfabriek. Meestentijds blijken deze methoden niet naar buiten. Teneinde door oogenschijnlijk hooge prijzen per vetprocent zooveel mo gelijk melkleveranciers tot zich te trekken ten koste van andere fabrieken, zijn som mige fabrieken er toe overgegaan, om het vetgehalte laag af te lezen, waarna zij dan per vetprocent een hoogeren prijs uitbe talen. Deze weinig elegante concurrentie- wijze, die uiteindelijk n i e t in het belang is van de zuivelindustrie in het algemeen, nóch in dat van de veehouders, wil men nu van overheidswege uitroeien door de vetbepaling uniform en onder controle te doen geschieden. In het geval van de Friesche fabriek b.v. voegde men te veel kaliumbichronaat- oplossing aan de melkmonsters toe, waar door een meer dan normale verdunning ontstond, zoodat het vetgehalte laag uit viel. Ten aanzien van het doen uitbetalen der industriemelk mede op grond der hy giënische qualiteit hetgeen in voorbereiding is werd nog geen defini tieve beslissing genomen. „Hbld." R.K. BOUWVAKARBEIDERS Een pensioenfonds wordt ingesteld. Dinsdag is te Den Haag de bondsraads vergadering begonnen van den R.K. Bouw vakarbeidersbond „St. Joseph". De voorzitter, het Tweede Kamerlid J. Andriessen, sprak een openingswoord, waarin hij verschillende brandende vraag stukken van dezen tijd behandelde. O.m. merkte spr. op dat bij de werkloosheids bestrijding niet alleen gedacht moet wor den aan groote werken, maar dat ook de noodige aandacht moet worden besteed aan het bevorderen van onderhoudswer ken. De geest in den bond is uitstekend. Het ledental is sinds Januari 1937 met 1690 en sinds Januari 1938 met 1133 leden toegenomen. Tenslotte herdacht spr. het overlijden van een der pioniers, den heer A. H. Smulders, Nadat nog eenige huishoudelijke aan gelegenheden waren afgewerkt, werd de vergadering geschorst. In de middagbijeenkomst hield de gees telijke adviseur, pastoor F. van Leeuwen een korte rede over de beteekenis der katholieke vakorganisatie. De aftredende bestuursleden werden herkozen, terwijl in de bestuursvacature- Vollaerts voorzien werd door de verkie zing van den heer H. Werkhoven te Den Haag. De heer Andriessen werd bij acclama tie tot voorzitter herkozen, terwijl tot ad ministrateur van het vakblad wederom werd aangewezen de heer J. A. van Leeuwen. De vergadering is Woensdag voortge zet. - N Op de voortgezette vergadering werd de wijziging van het huishoudelijk reglement het reglement voor de werkloozenkas en het afdeelingsreglement behandeld. Tenslotte werd een voorstel van het bondsbestuur tot het in het leven roepen van een fonds, waaruit onder bepaalde voorwaarden een wekelijksche uitkeering aanleden op 65-jarigen leeftijd zal wor den verstrekt, aangenomen met 4111 stemmen, nadat een voorstel tot uitstel van een beslissing ten dezen met dezelfde stemverhouding was verworpen. Om deze uitkeeringen mogelijk te ma ken zal een contributieverhooging van 2 cent per lid en per week worden inge- Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. SLAGERSBELANGEN De 20e bondsvergadering der katholieke patroonsorganisatie Dinsdagmiddag is te Venlu de twintigste jaarvergadering geopend van den Neder- landschen Katholieken Hanzebond van Slagerspatroons. De heer J. Schattorie sprak als voorzit ter van de afdeeling Venlo een woord van welkom. De algemeen voorzitter, de heer G. C. Scholtes uit Leidschendam, leidde hierna de jaarvergadering in met een spe ciaal woord van welkom tot dr. Quadvlieg, inspecteur van de Volksgezondheid tot den heer Klooster van het Economisch Insti tuut en de heeren Asperen en v. d. Veer. Vervolgens releveerde de heer Scholtes de resultaten in het afgeloopen jaar, voor namelijk betreffende de vestigingseischen, Na de totstandkoming van een geweste lijke saneeringscommissie voor het Zuiden gememoreerd te hebben, kon spr. tot zijn genoegen mededeelen, dat er een concept wijziging van de Vleeschkeurings- w e t klaar ligt. Deze houdt o.m. in het in voeren van uniforme keurloonen. Vervolgens hield de voorzitter een krach tig pleidooi voor de slagersvak school. Op bijzondere wijze memoreer de hij het zeer vruchtbare en verdienste lijke werk van den bondsdirecteur, den heer J. van Eden uit N o o r d w ij k, en heette nog bijzonder welkom dr. E. J. To- bi, directeur van den Vleesch- en Veehan del. Aan de beurt van aftreden waren de heeren G. Scholtes, Leidschendam; G. van Geloven, Tilburg; J. de Lange, Breda, en J. Schattorie, Venlo. Bij enkele candidaatstelling werden de aftredenen herkozen. Uit en namens de vergadering werd een speciaal dankwoord gewijd aan voorzitter Scholtes. Dr. E. J. Tobi sprak vervolgens over de werkzaamheden van de Centrale voorden Vleesch- en Veehandel en over de plan nen, die haar in de naaste toekomst zullen bezighouden. De geestelijke adviseur van den Bond, Pater Alexander, sprak vervolgens een woord van geestelijke opwekking, waarin hij waarschuwde tegen zelfzucht en egoïsme. De afdeeling Rotterdam had een voor stel ingediend, om den minister te verzoe ken, bü nieuwe vestigigingen, den verkoop van vleeschwaren tce te staan aan hen, die in het bezit zijn van het slagers brevet. Volgens prae-advies van het hoofdbe stuur was het voorstel in dezen vorm niet aanvaardbaar. Ook de heer S. de Hoo, ver tegenwoordiger van het departement van Economische Zaken, die inmiddels ter ver gadering was gekomen, toonde dit aan. Het slagerij-besluit steunende op de vesti gingswet Kleinbedrijf regelt niet den verkoop van Vleeschwaren, doch uitslui tend den verkoop van vleesch. Een vijftal voorstellen van Amsterdam, Rotterdam, Oost-Gelderland, den Bosch en Leiden betreffende afschaffing of wijzi ging der omzetbelasting was binnen gekomen. De voorz. toonde aan, dat afschaffing voorloopig nog niet te verwachten is. Het hoofdbestuur blijft echter diligent in deze en staa zeker bij zijn actie op het stand punt, dat het verhaal dezer belasting op den consument tot uitdrukking moet ko men door afzonderlijke berekening. Drs. Janssen, adjunct-directeur van het Mid denstands Hanzebureau, zette het stand punt van den minister in deze uiteen. Uit Oost-Gelderland en Hulst was een voorstel ingediend om met de vestigings wet in de hand aan het uitponden van vleesch radicaal een einde te maken. De heer S. de Hoo kon in deze kwestie de vergadering gerust stellen met de me- dedeeling, dat deze zaak de grootste aan dacht heeft van den minister en dat ook hieraan binnenkort radicaal een einde wordt gemaakt. De voorzitter schorste hierna de verga dering tot Woensdagmorgen, waarna allen gezamenlijk aanzaten aan het bondsdiner. Na een plechtige H. Mis, opgedragen door Pater Alexander O.M. Cap., geestelijk advi seur van den bond, in de St. Nicolaaskerk, te Amsterdam werd Woensdagmorgen om 10 uur te Venlo het 20ste congres van den Ned. R.-K. Hanzebond van Slagerspa troons heropend. De afwerking der afdeelingsvoorstellen was aan de orde. Van de afd. Zaanstreek, Amsterdam en 's-Gravenhage was een voorstel ingeko men tot afschaffing van de belasting opgesmoltenvet en reuzel. Van de zijde van het hoofdbestuur werd opgemerkt, dat de afschaffing de moeilijk heid met zich medebrengt, dat deze hef fing gekoppeld is aan het zuivelvraagstuk, dat nog geheel onder de crisisregelingen valt. Niettegenstaande blijft het hoofdbe stuur tegen de heffingen een permanente actie voeren. Op voorstel van 's-Hertogen- bosch werd besloten stappen te doen ten einde te verkrijgen dat het kwantum on- gebanderolleerd vet, bestemd voor eigen gebruik, wordt verhoogd (thans 1 K.G.). Betreffende de uitvoering van de Vleeschkeuringswet, waarom trent voorstellen waren binnengekomen van Amsterdam, Leiden en Venlo, deel de de voorzitter mede, dat de bezwaren te gen de huidige structuur der wet het hoofd bestuur bekend zijn. Een ontwerp van wij ziging van de Vleeschkeuringswet is reeds in een zeer vergevorderd stadium van voor bereiding en het zal spoedig in de Tweede Kamer worden ingediend. Het hoofdbestur vertrouwt dat, wanneer dit ontwerp wet zal worden, aan de meeste bezwaren tege moet wordt gekomen. Naar aanleiding van een tweetal voor stellen van Utrecht en de Zaanstreek, die aandringen op bijzondere maatregelen voor kruidenierswinkels, welke vleesch waren verkoopen en om een actie vroegen tegen den buitengewonen vleeschverkoop door niet erkende slagers, werden mede- deelingen gedaan, welke er op wezen, dat men reeds in bedoelde richting werkzaam is evenals voor wat betreft het verzoek van de afd. Leiden om bij de regeering stappen te doen voor een betere controle op den verkoop van het voorwaardelijk goedgekeurde vleesch. De afd. Amsterdam drong aan op actie om wijziging van het vleeschwaren- besluit te verkrijgen, waardoor het mo gelijk is weer over te gaan tot het fabri- ceeren van sommige goede en goedkoope volksartikelen. Het hoofdbestuur toonde zich bereid de noodige stappen te doen. Het hoofdbestuur deelde verder volko men het standpunt van de afdeelingen Am sterdam en Den Bosch, die stelling nemen tegen het door den minister van Sociale Zaken aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies gezonden voorontwerp van wet inzake de verplichte werkloosheidsverze kering. Ook de vergadering kantte zich te gen nog meer verzwaring van lasten. Daar echter rekening zal moeten gehouden wor den met de tot stand koming van deze' wet, mede omdat daardoor een goede so ciale verhouding kan worden geschapen, was men de meening toegedaan, dat indien de lasten, die deze wet zal medebrengen, uitsluitend door het bedrijf moeten worden gedragen, de regeering van haar kant ook medewerking zal moeten verleenen tot ver betering van bedrijfstoestanden en wel zoodanig, dat de minister voorstellen tot bedrijfsverbetering, komende uit het be drijf, zal aanvaarden en krachtens de daar toe geldende wet verbindend zal verkla ren. Op voorstel van de afd. Haarlem besloot het hoofdbestuur actie te voeren, om de slagersbedrijven in de Arbeidswet als winkel te doen kwalificeeren, waardoor zij wat arbeidsvoorwaarden be treft, gelijk komen te staan met andere vleeschwarenverkoopende, winkelzaken. De laatste twee voorstellen, resp. van Rotterdam en Haarlem, hielden een plei dooi in voor het stichten van een eigen o verlij dens- qn ziekenfonds. Dit ontwerp bracht tal van meeningsverschillen naar voren. Het hoofdbestuur achtte het stich ten van een o verlij densfonds wel moge lijk, indien de leden jaarlijks een extra toelage van een gulden naast hun contri butie storten. Deze gelden zouden dan apart beheerd worden, waardoor men in staat zou zijn, bij geval van overlijden een be drag van 100 uit te keeren. Ten slotte werd aan het hoofdbestuur overgelaten om in deze met voorstellen te komen na een bestudeering der kwestie. De afgevaardigden verklaarden zich hierna accoord met het verzoek van Utrecht om het volgend jaar het congres aldaar te houden. Tevens bood de afdeeling Heerlen aan, de congressisten in 1940 te Heerlen te ont vangen, waarmede men eveneens in begin sel accoord ging. De rondvraag bracht verschillende inter ne kwesties aan de orde, welke het hoofd bestuur afhandelde of nog nader zal onder zoeken. De heer Schattorie uit Venlo bracht hul de aan de leiding en dankte de afgevaar digden voor zijn herkiezing. De afd. Oosterhout pleitte voor een Coöp. Huidenclub. De voorzitter meende echter, dat, zoolang de Amsterdamsche Hui denclub naar tevredenheid werkt, hieraan nog geen behoefte bestaat. De afgevaardigde van Heerlen bood voor zitter, adviseur en directeur een aardig ge- Bij examens Mi tabletten. Niet zenuwachtig en helder in denl denkbord aan als geschenk van zijn jubi- leerende afdeeling, die haar 25-jarig be- sta'ansfeest gevierd heeft. Burgemeester Berger uitte den wensch, dat de congressisten een goeden indruk van Venlo zouden meenemen en dat de bespre kingen rijke resultaten zouden mogen heb ben. De heer Koops wees op de geleidelijke verwezenlijking van het O. S. B.-program- ma, wat niet alleen het werk was van den N. R. K. M., maar vooral ook was te dan ken aan de Kath. Staatspartij, terwijl spr. verzocht haar met alle krachten te steu nen. Nog voerden het woord de heer Dielen als voorzitter der Verlonsche afdeeling, de geestelijke adviseur Pater Alexander en de heer Van der Veer namens den Ned. Sla gershond. Bondsvoorzitter Scholtes bracht tenslot te dank aan allen voor de aangename dis cussies en vertrouwde op aller steun in de toekomst. OPLEIDING TOT SURNUMERAIR. De Minister van Financiën brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden: 1. De vergelijkende examens voor sur numerair der registratie en domeinen en voor surnumerair der invoerrechten en ac cijnzen in het najaar van 1942 zullen voor de laatste maal op de thans bestaande voet v/orden gehouden. 2. Men is voornemens te bevorderen, dat in 1939 en volgende jaren voor mannelijke Nederlanders, die bij de aanvang van het jaar 21 jaar of jonger zijn en het eind examen van een gymnasium of van een Hoogere Burgerschool met 5-jarige cur sus met goed gevolg hebben afgelegd, of een getuigschrift bezitten dat, ter beoor deeling van den minister, een niet geringe algemeene ontwikkeling waarborgt, de ge legenheid zal worden geopend, om na het afleggen van een vergelijkend examen, gebaseerd op de verworven schoolkennis door den minister te worden aangewe zen als candidaat-surnumerair by de ad ministratie der registratie of bij de admi nistratie der invoerrechten en accijnzen, ten einde te worden opgeleid voor de hoo gere ambten bij genoemde administraties. Bedoelde opleiding zal op één plaats worden geconcentreerd. Bepalingen om trent de opleiding zullen later bekend wor den gemaakt, voerd. GROOTERE OMZET VAN VISCH OP DEN RIJKSAFSLAG TE UMUIDEN. De omzet van visch op den rijksafslag in IJmuiden bedroeg over de maand Juni 1938 455.734 tegen f 374.456 in Juni 1937. In de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg de omzet 3.309.348, tegen 3.012.811 in de overeenkomstige periode van 1937. uitvoer Van zeetong. Het Crisis-tongbesluit is in dien zin ge wijzigd dat er na 30 Juni voorloopig geen tijdvak wordt aangewezen, waarin de uit voer van tong slechts toegestaan zal zijn aan de Nederlandsche Visscherijcentrale. De ingevolg de Crisis-uitvoerwet ge rechtigde exporteurs van tong kunnen na genoemden datum voor hun uitvoer vol staan met een aanvraag in te dienen tot het verkrijgen van een uitvoercentificaat voor fijne visch, voorzoover het land, waarheen wordt uitgevoerd den invoer van deze visch heeft gecontingenteerd. DE KAREMATA OP DE REEDE VAN TERSCHELLING. Naar wij vernemen heeft de Karimata zich in den storm, welke gisternacht en ook nog gister over ons land raasde, uitstekend gehouden. Echter zijn er gisternacht eenige machines ontclaar geworden en vernieu wing van enkele onderdeelen is noodzake lijk alvorens men weer met bakkeren kan voortgaan. Deze reparaties kunnen uiter aard beter en vlugger op Terschelling ver richt worden dan op het altijd woelige water tusschen Vlieland en Terschelling. Tot gistermiddag toe was het onmogelijk om verbinding met de Karimata te ver krijgen. In den loop van den namiddag werd de zee echter iets rustiger en toen hebben de sleepbooten den molen aangehaakt en naar de reede van Terschelling gesleept. Daar ligt de Karimata nu, rustig en wel, terwijl men druk bezig is, om alles weer in ge reedheid te brengen om zoo spoedig moge lijk voor de tweede maal naar het Lutine- wrak te vertrekken. Het oponthoud zal, naar verwacht wordt, slechts kort duren. WERKKAMP „VREDE STETN" TE EGMOND BINNEN Op Maandag 11 Juli begint er wederom een 8-weeksch kamp. Elk R.K. jeugdig werklooze van minstens 16, hoogstens 24 jaar, is welkom. Wij vestigen er nog eens extra de aan dacht op, dat door velen ten onrechte wordt gemeend, dat het lidmaatschap van stands- of vakorganisatie wordt vereischt. Aanmelding bij de plaatselijke Commis sie voor jeugdwerkloozenzorg, de besturen van de jeugd-standsorganisaties of bij de parochie-geestelijkheid. Deze instanties geven de candidaten door aan de Diocesane Commissie voor jeugd werkloozenzorg, Stadhouderskade 55, Am sterdam. nharclt's Zenuw- ;n. Koker 75 ct. met den naam Mijnhardt erop GRO ND C ORRUPTIE TE EINDHOVEN? Gemeenteraad verlangt een politioneel onderzoek. Aan het einde van de dezer dagen gehou den raadszitting der gemeente Eindhoven heeft de voorzitter, burgemeester Verdijk, op een interpellatie van het raadslid De Jong over z.g. grondcorrupties medege deeld, dat ten overstaan van hem en in te genwoordigheid van twee rechercheurs zeer bezwarende mededeel in gen zijn ge daan over raadsleden en ambtenaren der gemeente. De burgemeester had in ver band met deze beschuldigingen 't oordeel van den procureur-generaal en van den commissaris van politie gevraagd. Volgens dit oordeel zou er een nader onderzoek moeten worden ingesteld, wilde men iets strafbaars bewijzen. De voorzitter oordeel de, zoo meldt de „Telegraaf", dat een raads commissie-onderzoek weinig resultaat zou opleveren. Meer verwacht hij van een po litioneel onderzoek. Op zijn voorstel besloot de raad dan ook de beschuldigingen in handen te stellen van den commissaris van politie ten ein de een onderzoek te doen instellen. Biggenmerken. Van 13 tot 18 Juni zijn aangebracht 52.375 (vor. jaar 36.748) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zyn tot 11 Juni j.L gebruikt 746.380 (v. j. <770.073) mer ken. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal 1.009.109 biggen zijn gemerkt, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 920.212 bedroeg. BESPUITING AARDAPPELEN MET LOODARSENAAT. Ook de kleine perceelen, doch voorzichtig. In enkele bladen heeft een bericht ge staan, vermeldende, dat de bespuitingen met loodarsenaat van aardappelplanten, die thans in Zuid-Westelijk Nederland wegens het optreden van den Colorado kever is voorgeschreven, niet zou gelden voor de kleine perceeltjes, zooals die bij woningen en in particuliere tuinen voor komen. Dit bericht is niet juist. Door den Plan- tenziektenkundigen Dienst zoo schrijft deze ons is de bespuiting van alle aardappelplanten, óók die op kleine per ceeltjes, voorgeschreven, omdat daar door alleen de volledige uitroeiing van den Colorado-kever bereikt kan worden. Indien de bespuiting met voorzichtig heid wordt uigevoerd, zal zij ook in tuin tjes, waarnaast de aardappels andere, voor spoedig verbruik bestemde gewassen staan, toegepast kunnen worden, zonder dat er gevaar voor vergiftiging dezer ge wassen gevreesd behoeft te worden. Dat de bespuiting met groote voorzichtigheid moet worden uitgevoerd, spreekt vanzelf, omdat er met een vergiftige vloeistof ge spoten wordt en deze dus niet mag te recht komen op wassen (aardbeien, sla, e.d.), die spoedig verbruikt worden. Door het bedekken van deze gewassen met cou ranten-papier of zakken tijdens de bespui ting kan geheel voorkomen worden, dat de vergiftige vloeistof er op terecht komt. Alleen in zeer bijzondere gevallen, b.v. indien een rij aardappels tusschen aard beien in staat, moet van bespuiting wor den afgezien. De aardappels moeten dan zoo spoedig mogelijk gerooid worden en tot den dag, waarop dit geschiedt, moet zeer nauwkeurig er op gelet worden, of daarin de, kever of vreterij van de roode larven van den Colorado-kever voor komt. Van den regel, dat ook de kleine per- ceelen met loodarsenaat bespoten moeten worden, zal dus slechts in zeer weinige gevallen afgeweken behoeven te worden. Ieder aardappelteeler bedenke, dat het voorschrift inzake de bespuiting voor al len geldt en dat niet-uitvoering er van een strafbaar feit is, waartegen in het belang van alle verbouwers met gestrengheid zal worden opgetreden. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat ook alle te velde staande vroege aardappelen bespoten moeten worden. „Hbld." Teeltheffing late aardappelen Ten aanzien van de te betalen teelthef fing voor late aardappelen bestaat er nog veel misverstand en daarom kan het veel nut hebben er op te wijzen, dat werkge vers, die hun stukje aard appellant^ al of niet gratis, in gebruik geven, geacht zullen worden zelf verbouwer te zijn van die aardappelen indien de betrokken ar beiders geen hoofden van gezinnen of kost winners zijn. In tegenstelling met vroeger moet de werkgever dus thans op zijn eigen naam een teeltvergunning bezitten voor het land dat hij aan bedoelde arbeiders in ge bruik geeft. Alleen die arbeiders, die hoofd van een gezin of kostwinner zijn, zijn zelf aansprakelijk voor de verschul digde teeltheffing.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11