OMGEVING TWEE BOERDERIJEN UITGEBRAND Te Alphen a.d. Rijn en nabij Oud-Ade BIOSCOPEN TE LEIDEN WOENSDAG 29 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrjjgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. H1LLEGOM R.-K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van „St. Franciscus", Ned R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden in hotel „Flora" haar jaarver gadering onder voorzitterschap van den heer C. W. van Dam. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goed gekeurd, terwijl laatstgenoemde na verslag van de controlecommissie, onder dank werd gedechargeerd. Een donatie uit de kas voor het Kap. v. Schaikfonds (studiefonds voor minvermogende priesterstudenten) werd goedgekeurd. De aftredende be stuursleden werden herkozen; de heer A. van Dishoeck trad als nieuw bestuurslid in het bestuur. Hierna hield de voorzit ter een causerie over de Encycliek Rerum Novarum. Bouwen. Aan de aannemers Pouw en Langeveld (Daudey Co.) alhier is opge dragen het bouwen van 4 landhuizen aan de Wilhelminalaan voor rekening van mevr. wed. v. d. Boom te Alphen aan den Rijn. KATWIJK Personalia. Aan de Technische Hooge- school te Delft slaagde voor het propaff- deutisch examen de heer H. J. Kuiper al hier. KATWIJK AAN DEN RIJN Eet toch meer sla. De slatelers, die den laatsten tjijd oogsten, treffen het maar slecht. lederen dag is er een groot kwan tum, enkele duizenden, dat den minimum prijs niet kan opbrengen en naar de beken de plaats, de belt, moet verhuizen. Die mi nimumprijs is 0.50 per 100 stuks. De ver- goedingsprijs is thans zoo vastgesteld, dat voor de sla, welke aan de gestelde kwali teitsvoorwaarden voldoet, de vergoedings- prijs, die gelijk is aan den minimumprijs, dus 0.50 per 100, denzelfden dag wordt uitbetaald. Dat is nog een goede kant, maar zielig blijft het, het met zorg geteelde pro duct naar de mestvaalt te zien verhuizen. En daarom: eet nu toch sla! De nieuwe verkeersweg. We vernamen uitgeloofwaardigen bron, dat de plannen voor den nieuwe ngrooten verkeersweg Den Haag Wassenaar Katwijk—Noord wijk thans vrij spoedig tot uitvoering zullen worden gebracht. De verschillende percee- len grond, die aangekocht, eventueel ont eigend, zullen moeten worden, zijn allen reeds op waarde geschat, de nieuwe brug, we meldden dit reeds eerder, zal voor 1940 gereed zijn, alles is op papier gereed, zoo dat, als begonnen wordt, de aanleg een vlot verloop zal hebben. Veilingvereeniging K. en O. De leden der Tuinb.ver. K. en O. zullen a.s. Vrijdag weer in vergadering bijeenkomen ter voort zetting van de afgebroken vergadering in den nacht van 21 op 22 Juni 1.1. LISSE Muzikale rondgang. De Harmonie „Trou moet Blijcken" zal, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, bij gunstig weet hedenavond een muzikale rondwandeling maken door het dorp. Het vertrek is vastgesteld op half negen vanaf de „Kleine Vereeniging". ZOETERWOUDE CH. R.) EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Antonius van Galen O.Carm. Op Zondag 10 Juli a.s. zal de Eerw. Fra ter Antonius van Galen, O.Carm. in de kloosterkerk te Merkelbeek (L.) de H. Priesterwijding ontvangen. Op Zondag 21 Augustus zal de neomist zijn Eerste Plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van Maria Onbevlekt Ont vangen aan den Hoogen Rijndijk. NOORDWIJK Muzikale wandeling. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, zal het Harmoniegezelschap „Crescendo" een muzikale rondwandeling door Noordwijk-binnen maken. Het korps vertrekt te 8.30 uur vanaf het Linden- plein. Het muziekgezelschap „De Echo der Dui nen" zal morgenavond een muzikale rond wandeling door de badplaats maken. Jubileum. Vrijdag 1 Juli zal mej. M. C. v. 't Noordende, het feit herdenken dat zij 25 jaar als hoofd der Chr. Bewaar school aan de Hoofdstraat werkzaam is. Geboren: Adriana Maria Agnes d. van J. P. W. Siemerink en A. J. Kapel, Getrouwd: H. v. t Wout en G. Bree- dijk L. J. Oosterhoff en J. K. Sanders P. C. Lotte en J. A. Kortekaas. Overleden: Jacob Admiraal 40 j. geh. met S. L. v. d. Leek Agatha Bakker 92 jaar wed. van L. v. d. Lans. NOOTDORP H. PRIESTERWIJDING. Zondag 3 Juli a.s. zal in het Missiehuis van de Paters Lazaristen te Panningen de H. Priesterwijding worden toegediend aan onzen plaatsgenoot Frater G. Boonekamp. De eerste Plechtige H. Mis zal door den a.s. neomist worden opgedragen op Zondag 10 Juli d.a.v. in de Parochiekerk van den H. Bartholomeus te Nootdorp des morgens te 10 uur. SASSENHEIM POLITIE-SCHIETVEREENIGING „WILHELMINA". Op het terrein „Sporthoff" zijn gisteren de jaarlijksche schietwedstrijden gehouden voor donateurs en leden der Schietvereeni- ging „Wilhelmina". Voor de donateurs is een wisselbeker 'be schikbaar gesteld, welke werd gewonnen door den heer A. L. Dekker met 113 punten. De uitslag der prijzen is als volgt: lste prijs A. W. P. v. Niekerk; 2. L. Oudshoorn; 3. A. J. G. Schölvinck; 4. P. M. Phillippo; 5. A. L. Dekker; 6. W. Vis, allen te Sassenheim. De uitslag van de leden-wedstrijd luidt als volgt: De beker werd gewonnen door C. J. v. d. Aar uit Oegstgeest met 117 punten. De an der prijswinnaars waren gegroepeerd als volgt: 1. B. J. Broxterman, Zoéterwóude; 2. C. J. v. d. Aar, Oegstgeest; 3. R. v. d. Vliet, Zoeterwoude; 4. H. J. Hoogeboom. Hoog- made; 5. B. Kromhout, Lisse; 6. N. v. d. Krogt, Warmond; 7. E. C. Hulsbosch, War mond; 8. J. 1' Ami, Rijnzaterwoude; 9. H. G. A. v. d. Laan, Sassenheim; 10. J. L. Eist; 11. G. P. Huiskes, Hillegom; 12. P. de Wit, Oegstgeest; 13. B. G. Steekers, Warmond. „Teylingen". In de groote zaal van het K.S.A.-gebouw hied de vereeniging „Tey lingen" gisterenavond haar jaarvergade ring, welke tamelijk goed was bezet. De voorzitter, de heer J. v. d. Nouland, opende deze vergadering met een kort wel komstwoord en constateerde, dat de stand der vereeniging op heden niet ongunstig is. Deze vergadering zal de laatste zijn onder zijn leiding, daar hij wegens vertrek naar elders zich genoodzaakt ziet te bedanken. Eij voorbaat dankt hij alle bestuur- en andere leden voor de medewerking gedu rende zijn zittingsjaren ondervonden. Daar geen notulen aanwezig zijn, werden vervolgens de ingekomen stukken behan deld. Het bestuur kreeg machtiging om op 25 Augustus mee te dingen in de serie-wed strijden van Docos, uitgeschreven om den Rector Beune-beker. De secretaris bracht een keurig uitge breid jaarverslag uit, waaruit bleek, dat op heden de vereeniging 81 leden telt, t.w. 43 senioren en 38 junioren. Het aantal is aan merkelijk uitgebreid, wat zijn oorzaak vindt in de actie van het bestuur alsmede de sup porters-commissie. De supporters-commis sie stelt thans de vereeniging in staat om door training echte sportmenschen te ma ken. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig overzicht, waarna de penning meester verslag uitbracht. De ontvangsten zijn dit jaar geweest 1416.36, de uitgaven zijn 1266.53, zoo dat er een batig saldo aanwezig was. Aan den heer F. Homan werd dank ge bracht voor zijn duidelijk overzicht. Naar aanleiding van de finantiën sprak de heer Beekman woorden van waardee ring voor het nauwkeurig beheer en gaf het bestuur een tip om de donateurs te be werken. Ook spoorde hij de leden senioren aan de kleur van Teylingen hoog te hou den, opdat de supporters met vreugde naar hun spel komen zien. De voorzitter dankte voor de opmerking en hoopte dat deze ter harte zullen genomen worden. Bij monde van den heer Schreuder werd door de kascommissie verslag uitgebracht, waarna aan den penningmeester dank werd gebracht, met den wensch, dat hij nog vele jaren deze functie zal mogen blijven be- kleeden. Namens de junioren-commissie werd door den heer N. Éerg verslag uitgebracht, waar uit bleek, dat als steeds een gc^de geest heerst. Namens de elftallen-commissie sprak de heer Jac. Hoogervorst eenige woorden van waardeering voor het vele, wat is gedaan voor onze sport. Er heerscht ook steeds een goede geest onder de elftallen en leiders, MEISJE AANGEREDEN TE KATWIJK Beentje moest worden afgezet Het 8-jarig dochtertje van den heer Jac. P. R. te Katwijk a. d. Rijn, was met eenige vriendinnetjes aan het spe len in de Nieuwsteeg. Op het moment dat enkele dezer meisjes met de 8- jarige A. R. voorop, een poort kwa men uitloopen, reeds juist Joh. V. met een luxe auto door de Nieuwsteeg. Niettegenstaande hij krachtig remde, kon V. niet voorkomen, dat het kind onder de auto geraakte en behalve an dere wonden, een zeer ernstige been wonde opliep. Dokter Hueting was di rect ter plaatse en legde een nood verband; het kind moest naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. Daar is een der beentjes 10 cM. onder de knie geamputeerd moeten worden. De toestand van het kind is zeer ernstig. wat ook zoo moge blijven. Aan het bestuur der commissie werd ook voor de prettige samenwerking dank gebracht. Vervolgens werd het bestuursvoorstel be handeld, om de contributie met 5 cent te verhoogen, daar de onkosten ver beneden de begrooting blijven. Het groote aantal leden, grootere kosten van materiaal en reisgelegenheid met zich brengt. Dit voor stel werd aangenomen. Voorts werden be sproken eventueele plannen voor het derde lustrum, n.l. om naast de kerkelijke viering ook een reisje te organiseeren. Het bestuur stelt voor een spaarregeling in het leven te roepen, welk voorstel werd aangenomen. Besloten werd de spaarregeling te sluiten op 1 Aprü a.s. Ook voor de supporters zal iets worden gedaan. Bij de bestuursverkiezing werd als voor zitter gekozen de heer C. Rotteveel en wer den herkozen de heeren F. Homan als pen ningmeester en H. Hoogervorst, als secreta ris; naar een 2de secretaris zal worden uitgezien. In de kascommissie werden genoemd de heeren B. Schreuder, J. Wesseling en F. Homan. Als lid van de elftallen-commissie werd in plaats van den heer G. Zandber gen benoemd de heer Th. Homan. Als vaan deldrager werd bereid gevonden de heer C. v. Steijn. De Geest. Adviseur kap. Redeker sprak een aanmoedigend woord tot de leden den dankt den scheidenden voorzitter; ook de penningmeester en secretaris deelden in deze hulde. Na een korte rondvraag sloot de voor zitter met een opgewekt woord, dén leden bij de a.s. competitie groot succes toewen- schend. WASSENAAR Vereeniging van oud-leerlingen. On der voorzitterschap van den heer H. Schip per hield de afdeeling Wassenaar in het „Wapen van Leiden" een algemeene leden vergadering. Door een zestal leden werd een zeer uit gebreide collectie bloemen ter tafel ge bracht van alle mogelijke mooie en inte ressante planten, zoowel van eenjarige als over- en meerjarige planten en heesters, ook van buiten als uit de koude kassen. De behandeling en kweekwijze van vele soorten werd in het kort uiteengezet en de de eigenaardigheden van het meegebrachte gewezen. Een en ander was zeer leerzaam. Hierop kwam in bespreking de deelname aan de op Woensdag 20 Juli te Enschedé te houden Bondsdag. Van deze afdeeling zullen er ruim 10 personen aan deelnemen. Na de pauze werd mededeeling gedaan dat de cursuscommissie was besloten voor het a.s. winterseizoen wederom een drie tal cursussen te organiseeren. Allereerst komt er de algemeene tuinbouwwintercur- sus en voorts een speciale cursus in mate- rialenkennis, terwijl de commissie voor een derden cursus gaarne de meening van de ter plaatse drie gevestigde tuinbouwver- eenigingen zou hooren. Ook hier werd in bespreking gebracht het nut van het orga niseeren van een cursus op bloemisterij - gebied speciaal de afdeeling tuinplanten. Deze wensch zal ter kennis van de com missie worden gebracht. Hierna sluiting tot in September. WARMOND Wit-Gele-Kruis. De afdeeling War mond van het Wit-Gele-Kruis kwam in hotel dc Zon alhier bijeen tot het houden der jaaivergadering onder voorzitterschap van den heer J. H. Haverkort. De voorzit ter bracht dank aan allen, die op eeniger- lei wijze hadden medegewerkt tot groei en bloei der vereeniging, speciaal Zuster M. Rabana en de onderafdeeling „Hulp in de Huishouding" met aan het hoofd de ijve rige directrice mevr. DerriksGruter. Hierna werden docr de secretaresse mej. A. Walenkamp de notulen voorgelezen, Mede werd door haar een keurig verzorgt jaarverslag ten gehoore gebracht waar aan wij het volgende ontleenen: Door de Wijkzuster waren in het alfgeloopen jaar 2431 bezoeken verricht, iets wat gelukkig 341 maal nuiidei was, dan het vorige jaar. Door de onderafdeeling „Hulp in de Huis houding'? was 64 maal hulp geboden in di verse gezinnen. Onder de ingekomen stukken bevond zich de mededeeling, dat vereeniging ko ninklijk we.rd goedgekeurd. Was het vorig jaar op de begrooting hiervoor een post in het leven geroepen van 25, thans deel de de voorzitter mede dat de totale kos- DE BOERDERIJBRAND BIJ OUD-ADE. De troostelooze aanblik van de groote veestal, met op den achtergrond de ingezakte plaatijzeren hooiberg. Vonken op rieten dak de oorzaak Hedenmorgen omstreeks 7 uur werd brand ontdekt op de kapitale hoeve „Henriette" van den veehouder C. van der Heden, aan den Langeweg tus- schen de Zijl en Oud-Ade. Tien minuten nadat het eerste vuur was ontdekt, stond het geheele achter pand in lichter laaie. De brand sloeg hierna over op de stal, die na korten tijd eveneens een prooi der vlammen was. Door den hevigen Zuid-Westen wind werd ook de hooiberg door het vuur aan getast. Een varkensschuur, welke zich op 15 Me ter tegenover de stal bevond, ging eveneens in vlammen op. Alle landbouwmachines, alsmede 300 ka zen (ter waarde van ongeveer ƒ2500) wer den vernield. De brandweer, die om 8 uur werd gealarmeerd, was na 20 minuten aanwezig en gaf zeer spoedig water. Met 3 stralen werd de brand bestreden. Door den gunsti- gen wind. kon het woonhuis behouden blij ven, doch het liep groote waterschade op. De boerderij was 13 jaar geleden ge bouwd en behoort in eigendom toe aan Jhr. Sandberg te Baarn. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. Ook de inboedel was verzekerd. De brand is ontstaan doordat een vonk uit het waterfornuis van de kaasmakerij is terecht gekomen op het rieten dak van het achterhuis. De kaasmakerij bleef goeddeels behou den, doch de moderne stalling voor 50 stuks vee, de karnmolen, een brandstoffen- bergplaats, een kleine stal, de meelschuur, de paardenstal, twee machineloodsen, de hooiberg (die voor de helft was gevuld) en een varkensstal werden totaal vernield. In de stallen was geen vee aanwezig. Een kat heeft echter de dood gevonden in de vlammenzee. Zoodra de brand uitbrak hebben de om wonende boeren zich zeer verdienstelijk gemaakt met het aansjouwen van water. Tegen de door den storm opgezweepte vlammenzee viel echter weinig uit te richten. Mr. J. W. Peek en de gemeente-secreta ris, de heer W. van Harteveld waren op het terrein van den brand aanwezig. TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is in de Ridderbuurt te Alpen a. d. Rijn een felle brand uitgebroken in de boerderij, bewoond door den landbouwer J. W. den Hertog. Aangewakkerd door den sterken wind, stond binnen enkele oogenblikken het geheele gebouw, dat met riet was gedekt, in lichte laaie. Toen dan ook de brandweer met twee motorspuiten aankwam, bleek de boerderij niet meer te redden. In een half uur tijd was het gebouw uitgebrand. Ook de hooiberg, waarin 50 voer hooi, ging in dé vlammen op, alsmede een schuur. De brandweer hield de overige belenden de schuren nat en wist deze aldus te be houden. De brand is ontstaan door het sto ken van een waterfornuis, waarbij vermoe delijk een vonk op het rieten dak der wo ning terecht is gekomen. Eenige kalveren konden worden gered. Van den inboedel bleef zoo goed als niets gespaard, slechts enkele kleedingstukken wist men uit de brandende woning te halen. Verzekering dekt de schade. De burgemeester van Alphen, de heer P. A. Colijn, was op het terrein van den brand aanwezig. ten ter bekoming van deze goedkeuring 52.50 hadden bedragen. Uit het jaarver slag van de penningmeesteresse mej. P. Heemskerk bleek, dat de totale inkomsten hadden bedragen 943.27 en de uitgaven 926.73, zcodat de vereeniging een batig saldo van 16.64 te boeken had. Overgegaan werd tot vaststelling van de jaarrekening 1937, zoomede de begrooting 1938, waarbij bleek, dat de begrooting 1938 sloot met een nadeelig saldo van f 145.50. De voorz. deelde mede, dat alhoewel de vereeniging momenteel 16 leden meer heeft dan het vorig jaar (ledental bedraagt thans 307), hij aandrong tot het voeren van pro paganda, opdat het nadeelige saldo der be grooting tot een batig saldo kon worden omgezet. Mede verzocht hij om indien er leden waren, die iets voor de vereeniging voelden, hun bijdragen te verhoogei. De le secretaresse mej. A. Walenkamp en de 2e penningmeesteresse mevr. van Mil-Bakker, werden met alg. st. herkozen. De boeken en bescheiden van de penning meesteresse werden staande de vergade ring gecontroleerd door de heeren L. Rit- zen en A. van Delft. Éen voorstel van den heer L. Ritzen om de afdeeling Warmond der E.H.B.O. onder te brengen bij het Wit- Gele-Kruis, werd verwezen naar het be stuur ter bestudeering, waarbij de voorz. toezegging deed, ten spoedigste hierover een beslissing te zullen nemen. Hierna sluiting. THEATER HOOFUFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Hollywocd-Hotel (Dick Po wel, Rose mary Lane). Een offer uit liefde. (Errol Flynn, Kay Francis). Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Lido: M'n man is detecti ve (Elissa Landi). Drie levende spoken. (Richard Arlen). Amusement Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Ik ben een dief (Ma ry Astor, Richard Cortez). Harold heeft pech. (Hall Leroy). Sensatie Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Paljas. (Richard Tauber, Diana Na pier). De humane bruut (Victor Mc Laglen). Musical Spannend lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Zeeduivels (Victor Mc Laglen, Preston Forster). De moord in Kamer 916. Sensatie. Sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5