STADS NIEUWS WOENSDAG 29 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. s Prinsen verjaardag te Soestdijk HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint'. Verwachting: Krachtige tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, koeler des nachts, overdag weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 764.0 te Toulouse. Laagste barometerst.: 732.1 te Lister. De depressiekern, welke gisteren storm- achtigen wind over de omgeving van de Noordzee veroorzaakte, trok Noord-Oost- waarts, doch werd door een nieuwe diepe kern gevolgd, welke hedenmorgen reeds weer over de Zuidpunt van Noorwegen lag, zoodat opnieuw stormachtige wind over het Zuidelijke deel van de Noordzee waait. Deze depressie wordt over de Brit- sche Eilanden gevolgd door krachtige luchtdrukstijgingen en het laat zich aan zien, alsof deze kern de laatste van een serie is. Op de Britsche Eilanden is de wind naar het Noord-Wésten omgeloopen en de lucht begint daar op te klaren. Op het Westelijke deel van het vasteland van West-Europa is de wind nog Zuid-West, met betrokken lucht en regen. In Zuid- Oost-Frankrijk en in Midden- en Oost- Europa hield het vrij warme zomerweer nog aan. Verwachting voor morgen: De wind, aanvankelijk nog krachtig, zal later tot matig afnemen en uit het Noord-Westen tot Westen waaien. De bewolking zal vrij sterk varieeren, doch regen van beteeke- nis wordt niet verwacht. De nacht zal koeler zijn, doch overdag zal de temperatuur niet veel van die van heden verschillen. LUCHTTEMPERATUUR. 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.56 uur tot Dondedagmorgen 4.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 30 juni voorm. 5 en nam. 5.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 17 gr. C. Maan op 8.16 uur Donderdagmorgen. Maan onder 22.43 uur Donderdagavond. UIT HET JEUGDKAMP .VREDESTEYN Dinsdagavond werd het naamfeest van den directeur, dat Zondag zoo schitterend was ingezet, vervolgd. De stemming, waar van vroolijkheid Zondag de grondtoon was, was nu meer plechtig. Om 5 uur zou de zegening van het Zon dag onthulde H. Hartbeeld en de intronisa- tie van het H. Hart van Jezus in het kamp plaats hebben. Vooraf hield Praeses Drost, die ook Zondag een gedeelte van den avond had bijgewoond, in de kapel een toespraak tot de jongens en de verdere aanwezigen, v/aarvan we noemen Prior Huyben, Dom Beekman, Pastoor Klumper, Rector Boon, Pater Fritschy, Rentmeester Vogelenzang, dr. Leenaers. Het verheugde den Eerw. spreker, dat Jezus, Die al wel in het kamp woonde, nu toch op heel bijzondere wijze hier als Koning zou vereerd worden, en dus ook meer Koning der harten zou zijn. De gedachten der jongens zouden meer op Christus gericht worden, en hun liefde naar Hem uitgaan, Die toch de mensch- geworden liefde was. In keurige taal schet ste de Praeses Jezus' groote liefde, waar voor Hij niets dan wederiiefde vraagt. Het is zoo verheffend te weten, dat er boven de wereld vol liefdeloosheid toch ook nog een oprechte en machtige liefde bestaat. De In de omgeving van het paleis Soestdijk was het reeds vroeg in den ochtend druk van belangstellenden, die den harden wind trotseerden, in de hoop, dat prins Bernhard, die heden verjaart, zou uitrij den. In deze verwachting werden zij niet te leurgesteld, want al spoedig verscheen de jarige prins, gekleed in de uniform van ritmeester der huzaren, in zijn gele auto, waarmede hij de richting Amersfoort in sloeg. Reeds na korten tijd keerde de prins terug, vergezeld van zijn broeder, prins Aschwin, die den verjaardag op Soestdijk mede kwam vieren. De felicitatieregisters, neergelegd in den linkervleugel van het paleis, werden druk geteekend Reeds vóór 10 uur waren ver scheidene militaire autoriteiten en andere vooraanstaande personen uit de omgeving hun handteekening komen plaatsen, o.a. luit.-generaal M. Raaijmakers, inspecteur van de militaire luchtvaart, te So ester- berg en de garnizoenscommandant te Utrecht, alsmede de burgemeester van Baarn en van Eemnes, jhr. G. C. J. van Reenen en de heer P. A. L. van Ogtrop. In Baarn was eveneens de feestvreugde reeds vroeg begonnen. Alom werd druk gevlagd. Om half negen begonnen de kerk klokken te beieren als inzet van den vreugdevollen dag. Eenigen tijd later ving het bloemencorso van de Baarnsche schooljeugd aan, gevolgd door een defile op den Brink voor het gemeentebestuur, waarbij enkele vaderlandsche liederen ten gehoore werden gebracht. Z. K. H. Prins Bernhard woonde, in ge zelschap van zijn secretaris, jhr. mr. J. C. Dedel, het defile bij. Omtrent het middaguur arriveerde een deputatie van schoolkinderen der ge meente Soest, bestaande uit een elftal schoolkinderen (van de verschillende scho len) ten paleize. De kinderen, die in het wit gekleed waren en vergezeld van de voorzitters der vereenigingen „Soest Vooruit" en Soest Zuid", boden namens deze beide vereenigingen den prins een bloemenhulde aan. Prins Bernhard, die klaarblijkelijk deze attentie zeer op prijs stelde, dankte hartelijk en gaf ieder kind daarbij de hand. Het zwemfeest in „De Eem" te Baarn, dat voor vanmiddag op het feestprogram ma stond, is wegens het winderige weer, afgelast en uitgesteld tot Zaterdag 9 Juli. Vanavond zal de feestdag worden beslo ten met een concert en taptoe in het Oranjepark. goddelijke liefde toch is machtig en de goddelijke macht is vol liefde, waar helaas de menschelijke liefde machteloos en de menschelijke macht liefdeloos is. De eere aan den Koning gebracht vraagt ook gehoorzaamheid, niet alleen aan Hem en Zijn geboden, maar ook aan de over sten hier; vraagt ook liefde jegens elkan der. Spreker spoort de jongens aan wat voor Hem te willen doen, Die alles heeft overgehad voor de menschen; daarom, wijdt u geheel aan Hem toe. Na deze toespraak had de intronisatie plaats door Deken Rengs uit Alkmaar. Ver volgens celebreerde deze een plechtig Lof, geassisteerd door Praeses Drost en Rector Wanzink. De lofgezangen werd door de kamp jongens gezongen, ook het lied: „Aan U, o Koning der Eeuwen", na de intronisa tie en het Intronisatie-lied. Hierna werd door de jongelui een Pink sterspel opgevoerd, geschreven door Dom Beekman O.S.B. Het stuk was bestemd voor de open lucht, maar daar het weer te on gunstig was, moest het in de zaal worden vertoond, wat wel jammer was voor het expres vervaardigde buiten-decor, aan de stememn der spelers echter ten goede kwam. Het niet lange stuk was rijk aan in houd. Het gaf in gesprekken weer de ge voelens^ na Christus' Hemelvaart: twijfe laars, die nog niet de volle overtuiging had den van Jezus' waarachtigheid, Farizeeërs, die Zijn leerlingen tot het iuterste zouden blijven voortzetten, en eindelijk de Aposte len, nadat de H. Geest over hen gekomen was. Daartusschen werden hymnen gezon gen. De jongens, die in groot getal rijk ge- cóstumeerd, aan het spel deelnamen, gaven zich geheel aan hun rollen, en bewondering dwingt af, wat broeder Felicianus in kor ten tijd met dit materiaal wist te bereiken. Het dankwoord van den directeur was wel verdiend. Daarbij kon deze niet nalaten te klagen over het gebrek aan het algemeen medevoelen met de werklooze jeugd, die toch zooveel steun en opheffing noodig had. Hij dankte vervolgens de aanwezigen, die heden van hun belangstelling blijk ga ven. Pater Fritschy sprak zijn voldoening uit over dezen avond; het was voor hem een leering geweest, te zien, wat hier met de jeugd kon gedaan worden. Hij bewonderde de leiding, die dergelijke resultaten wist te bereiken. Daarmede kwam het einde van dezen avond, die tevens de sluiting van dit kamp van acht weken kon beschouwd worden. LEIDEN GAAT FEESTVIEREN Een rede van den burgemeester Gisteren heeft Leiden's burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, door de radio voor de Leidsche burgery een rede uitge sproken ter aanbeveling van de collecte, die heden gehouden is door de Jubileum commissie. Wij willen hier deze rede gaarne publi- ceeren. Vele gedachten, daarin uitgespro ken, zijn ook actueel, al is de collecte reeds gehouden. En, daar de rede door middel van de plaatselijke radio-distributie is verbreid, hebben vele Leidsche ingezetenen er geen kennis van kunnen nemen. Voor velen toch is aansluiting bij de radio-distributie, daar zij een eigen radio-toestel hebben, overbo dig. De burgemeester ving zijn rede aldus aan: Ik kom vanavond tot u spreken naar aanleiding en ter aanbeveling van een geld-inzameling, die morgen gehouden wordt door de Jubileum-commissie, welke commissie in het leven geroepen werd door de z.g. Contact-Commissie met het doel om hier ter stede feestelijkheden te organiseeren om uitdrukking te geven aan onze waardeering en bewondering voor het geen onze Koningin nu reeds gedurende veertig jaren voor ons deed. Een overzicht van wat Hare Majesteit in die jaren tot stand bracht, waarin Zij hielp en voorging en niet het minst van de wijze, waarop zij onder ons en met ons leefde, levert een boeiend verhaal op, maar ik mag er niet aan denken zelfs een poging te wagen u daarover te onderhouden. Daartoe strekt ook deze gelegenheid niet. Dat er volop aan leiding bestaat om dit zeldzame jubileum met luister te vieren, daarover is toch ook zonder meer ieder Leidenaar het met mij eens. De Jubileum-Commisie koos nu den dag van morgen uit om een beroep op u te doen om haar te steunen en met haar samen te werken om het feest zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken voor zoovelen als maar daarbij kunnen worden betrokken. De keu ze van dien dag is naar mijne meening een gelukkige, want die dag is de verjaardag van onzen Prins Bernhard, een Prins, die na zoo kortstondig verblijf in ons midden, toch reeds door reëele banden met ons volk verbonden blijkt te zijn. Ik bedoel daarmede lang niet uitsluitend het feit, dat Zijne Koninklijke Hoogheid de Gemaal is van onze Prinses, noch dat hij de Vader is van dat schattige Oranjekind, dat ons door foto's en eigen stemmetje, reeds zoo na kwam. Neen, onze Prins toont zijnerzijds onder ons te willen worden opgenomen en hij toont dat uit zijn eigen persoonlijkheid, uit zijn eigen gaven van hoofd en hart een warme belangstelling voor het leven van ons volk uitstraalt, die voor de toekomst veel goeds doet verwachten. Waar nu die Prins morgen verjaart, wil ik dan ook be ginnen met het uitspreken van mijir harte lijke wenschen voor zijn persoon en God's zegen vragen voor zijn leven en werken, die Hij zoo gul en vriendelijk ons volk ter beschikking stelt en waarop ook in zoo ruime mate, nooit vergeefs een beroep ge daan wordt. Naar Hem en naar Zijn gezin en naar H. M. de Koningin gaan heden avond en morgen in het bijzonder onze gevoelens van liefde en toegewijdheid uit. Niet alle verjaardagen van ons Konink lijk Huis kunnen met een zelfden luister en in een zelfden omvang worden gevierd, maar dat is nog geen reden om ze niet te herdenken en ze maar onopgemerkt voor bij te laten gaan. Zoo zal de dag van mor gen ons toch ook aanleiding moeten zijn onze gedachten in het bijzonder te wijden aan ons Oranjehuis e nonze dankbaarheid voor den zegen, die ons in dat zeer voor name en zeer bijzondere vorstelijke ge slacht gewerd, uit te spreken. Vandaar dan ook, dat ik het denkbeeld van de Jubileum-Commissie om 's Prin sen Bernhard's verjaardag te bestemmen voor een collecte, die gevoed moet worden door Oranje-bezieling, van harte toejuich en ik hoop, dat ook gij, die mij hoort, zulk een verband tusschen dag en doel zult ge voelen en waardeeren. Wanneer wij dan morgen, door vlagver toon aan de beteekenis van den 29sten Juni herinnerd, nog even doordenken, dan zou ik voor ditmaal weer eens een oogenblik willen stilstaan bij het bedenken hoeveel, in het bijzonder gedurende de laatste 40 ja ren, Oranje voor ons volk beteekend heeft en wel dit: rust in de ontwikkeling van on ze Regeering en ons bestuur; rust in de wijze, waarop de stroom van nationale en internationale moeilijkheden, die op ons pad ons tegentraden, konden worden opge lost of weerstaan. Saevis tranquillus in un- dis, rustig te midden der bruisende baren! Dit is inderdaad een juiste kenschetsing van Vorstin en Volk van Nederland te mid den van de ons omringende volkeren. Wij mogen prijzen de wijsheid van ons volk, dat het de omstreden positie van het stadhouderschap omzette in een koning schap van geheel Nederland, dat opeenvol gende geslachten op beproefd juoste wijze de grondvesten van onze staatsinrichting en de plaats daarin van het koningsschap' hebben weten aan te passen aan de zich wijzigende omstandigheden en opvattin gen, dus zoodoende deze regeeringsvorm hebben verstevigd, en, God geve, voor al tijd bevestigd. Met deze lof voor ons voor geslacht zal nagenoeg iedereen het wel eens zijn, ook al hadden zij aan andere rege ling de voorkeur gegeven. Ten aanzien van alle thans hangende vraagstukken be staat er in ons volk veel principieel ver schil van opvatting, ja zelfs worden er al neemt hun aantal af nog gevonden, die de oogen voor de geschiedenis van het Vaderland gesloten houden en niet besef fen, hoe de band Nederland-Oranje een integreerend deel van onzen Staat gewor den is en nauwelijks in de Grondwet ver meld behoefde te worden. iZete, dat is het onschatbaar voorrecht, dat wij ons volk toch kunnen toestaan over de staatsinrich ting en over het staatsbestuur van meening te verschillen, mits men de fundeering er van niet ondergrave. Dat is de politiek, die hier te lande nog vrij spel heeft, dat is de noodzakelijke wrijving van gedachten en ideeën, die zich uit in de volksmeening in het parlement en die langs de daartoe be staande wegen aan Hqre Majesteit wordt kenbaar gemaakt, een meening, dus voort komende uit veel, soms hoog oplaaiend, ge schil en lang niet altijd gemakkelijk te ver tolken. Dit wat betreft het eene deel van de twee eenheid Vorstin en Volk. Daarnaast nu de houding van de Kroon en hare opvatting van haar taak. Men is er niet af met te verklaren, dat de Kroon steeds volmaakt constitutioneel handelde, zonder ooit ruimte voor twijfel te laten, al ware het vaststellen van dit feit voor ons reden te over onze waardeering voor zoo trouwe dienst na 40 jaren eens uit te spre ken. De geschiedenis van de Regeering van onze Koningin biedt echter meer. Zij biedt daden en woorden en voorbeelden van invloed en leiding, die ons gevoel en gemoed nooit onberoerd lieten. Ik treed niet in bijzonderheden, maar wil dit zeggen, dat ieder onbevooroordeeld Nederlander toch wel te eeniger tijd gezien of gevoeld heeft, dat de Kroon, zooals die gedragen wordt door Koningin Wilhelmina, niet is een hoog boven ons staande, in zich zelf gekeerde kracht, maar juist een bezie lende, weldoende en vooral begrijpende en leidende macht in ons volksleven; Nooit wankelmoedig, altijd vastberaden en steu nend op en handelend uit rotsvaste over tuiging, waartoe van hooger macht de vas te leiding wordt gezocht. Dat wij dit zoo sterk gevoelen, komt, omdat in die mede werking van de Kroon, meer gelegd wordt dan koele berekening en verstand; dat komt, omdat in haar daden gelegd wordt een hart, omdat haar daden uitgaan van een gemoed, uitgaan van een ziel, die zich over ons volk ontfermt en die ons volk lief heeft. Wij kunnen Koningin Wilhelmina's Regeering niet beoordeelen zonder steeds weer te zien de figuur van de draagster der Kroon, omdat Zij op Haar daden im mer weer drukt Haar stempel, Haar per soonlijkheid. Ik kon niet nalaten iets te zeggen over de innerlijke beteekenis van het feest, dat ons te vieren gegeven moge zijn, omdat er inderdaad behoefte bestaat om te getuigen met blij gemoed, van dank en waardeering, opdat Zij wete hoe Haar liefde voor Haar Volk weerklank vindt en beantwoord wordt door dit volk!. Leiden bereidt zich nu voor om straks in September dit jubileum te vieren. Men bedenke thans waarom het gaat ,want wan neer in September redevoeringen en arti kelen en boeken verschijnen, die ons het afgeloopen tijdvak helder en in tal van bij zonderheden schilderen, ziet, dan zult ge nog duidelijker gevoelen de diepe betee kenis van Wilhelmina's Regeering, zult ge nog meer behoefte gevoelen om het uwe bij te dragen, om feest te vieren en het reeds nu voor te bereiden feest te doen slagen. Maar dan is het te laat want nu moet de Commissie weten, wat zij doen kan en over welke middelen zij de beschikking heeft. Over de organisatie nog een en ander. Vooreerst de datum die op 3 September gesteld is. Toen de commissie haar plannen ontwierp, was het niet bekend dat de 6de September tot een nationalen feestdag zou worden verklaard, maar kon men aannemen dat de 6de September de groote plechtig heden te Amsterdam zouden plaats vinden en eveneens dit_bij de Kroning in 1898 ge schiedde, is dan ook aangenomen, dat het de voorkeur verdiende om de plaatselijke feesten op andere data te stellen. Ook in andere gemeenten is zulks geschied, o.a. in Den Haag, waar, naar ik meen, het groote feest op 31 Augustus plaats vinden zal. In derdaad zou, zooals thans blijkt, ook een viering te Leiden op 6 September moeilijk heden opleveren, doordat ook van uit Lei den deelgenomen wordt aan betoogingen te Amsterdam. Ik hoop nu van harte, dat er van de zijde van de burgerij ook in dit opzicht medewerking zal worden verkre gen, dat men n.L den 3den September als feestdag zal beschouwen en dat er dien dag zooveel mogelijk vrijaf gegeven zal wor de, opdat niet op 3 September feest zij, maar er geen vrij af is, terwijl er op 6 September wel vrij af is, maar geen bij zondere feestelijkheden. Een vriendelijk verzoek dus tot alle werkgevers om ook langs dien weg het welslagen te bevor deren. Ik zeide reeds, dat de Jubileum-commis sie, zoo veelzijdig mogelijk samengesteld, het werk der voorbereiding geruimen tijd geleden heeft aangevangen. Ik weet hoe veel werk al verzet is, hoeveel moeilijkhe den reeds ontmoet en overwonnen zijn en ik wil er de burgerij toch eens met allen nadruk op wijzen, hoeveel tijd en toewij ding deze voorbereidende werkzaamheden vragen en hoe dankbaar niet alleen het Gemeentebestuur, maar ook gij allen moet zijn, dat de leden van dit comité zoo be langeloos hun krachten en tijd ten onzen behoeve beschikbaar stellen. Het is voor het Gemeentebestuur niet doenlijk om volksfeesten te organiseeren en trouwens Gemeentel. Aankondigingen MILITAIRE ZAKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de af- deeling Militaire Zaken der gemeente secretarie met ingang van 1 Juli a.s. zal worden ondergebracht bij het bureau Be volking, Stille Rijn 3. In verband hiermede zal op genoemden datum het bureau voor militaire zaken gesloten zijn. Leiden, 29 Juni 1938. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". Ledenvergade ring, Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond. Ledenvergadering Bondsge bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 Juni tot en met V r ij d a g 1 Juli a.s. waargenomen door de apothe ken C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestscche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. het is ook veel aardiger dat de burgerij dergelijke dingen zelf ter hand neemt. Dan moet men echter ook bedenken, dat waar men zelf het niet zou kunnen, waardeering past voor hen, die het dan wél aandurven en tot standbrengen. Niet waardeering al leen, maar ook die hulp, die men dan als Gemeente of enkeling of vereeniging ge ven kan, moet men voor het goede doel veil hebben. De Gemeente heeft tot plicht de uiterste zuinigheid en voorzich tigheid in haar financieel beleid te betrach ten en zij heeft, dit in acht nemende, ge daan, wat zij meent te kunnen verant woorden. Genoeg is dat geenszins en ik weet dus, dat wij niet alleen van de Jubi leum-commissie vragen, tijd, werk en ge dachten, maar dat wij zelfs zoover gaan haar te vragen een belangrijk deel van de middelen te vinden. Dat is veel gevraagd, maar, goed, zij verklaarde zich bereid en nu komt zij dan tot U om uwen financi eel en steun. Morgen is dan nu de gelegenheid uwer zijds een steentje bij te dragen. Doet dit nu in zoo ruim mogelijke mate. Doet het om het feest van Uwe stad, waar naar ve ler meening Oranje-feesten niet rijk genoeg gevierd worden, nu eens op grootsche wij ze te kunnen op touw zetten. Doet het voor al. omdat ge hierdoor uiting geeft aan uwe liefde tot, aan uwe waardeering voor een lieve Koningin, een zoo edele figuur, die draagster is van de nobelste traditiën van het Oranjehuis, voor een Hooge Vrouwe, die veertig lange en bange jaren uw leid ster was en wier leven, leg dat wél in uw hart, ons volk en ons volk alleen gegeven werd en wordt! Doe dit voor Haar, die met recht de naam gegeven mag worden van de Moeder des Vaderlands. EINDEXAMEN R.K. H.B.S. Aan de R.K. Hoogere Burgerschool „St. Bonaventura" alhier zijn geslaagd voor eindexamen afd. B.: Hans Bokern, Leiden; Ben v. d. Bosch-Quant, Aphen aan den R., Tonny Duindam, Leiden, F. de Graaf, id., Wim de Haas, Wassenaar, Ton van Haas teren, Leiden, Wim van Kampen, Leiden, Gerard Matze, Sassenheim, Cor Nyman, Rijswijk, Herman Pastoor, Amsterdam, Theo Scholte, Leiden, Sergio Orlandini, Noordwijk, Piet van Vianen, Leiden, Ru- di Vreeburg, Oegstgeest, Gerard Weerden burg, Voorburg. Geslaagd voor het examen Eng. Handels correspondentie M. v. Diest en R. v. d. Top, opgeleid door eerw. Zusters Pelikaanstr. 1. Geslaagd voor het examen Ned. Handels correspondentie A. Boekenstein, J. Die ben en F. v. Remundt, leerlingen van de Mariaschool, Haarlemmerstraat. Gisteren slaagde te Amsterdam voor het examen Nuttige handwerken mej. A. E. M. Jongmans, alhier. MILITARIA. De Kapitein v. Buuren welke is gede tacheerd aan de Krijgsschool is t/m 31 Juli 1938 gedetacheerd bij het 6e Regiment veldartillerie. Op 18 Juli 1938 worden de navolgen de Wachtmeesters Capitulanten overge plaatst naar het Regiment Motorartillerie: Gulikers, Brouwer, v. d. Molen, Bouwen, 't Huilenaar, Jansen, Poelstra, en v. Leer. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 2278. Nederlandsche Ro togravure Maatschappij, Leiden, Galgewa ter 2122. Overleden Comm.: Mr. A. G. W. Baron Bentinck, dd. 27 Juni 1937. N. Comm.: Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Bloe- mendaal. De statuten zijn gewijzigd. Wijz.: handelsn. in: N.V. Nederlandsche Roto gravure Maatschappy.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2