RIJNSTREEK Academienieuws DINSDAG 28 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 WARMOND S-M.C.-nieuws. Door het afschrijven van V.C.H. stonden wy zonder wedstrijd. Dit was echter geen reden om bij de pak ken neer te zitten en dank zij onze zuster- vereeniging „Foreholte" konden wy alsnog een vriendschappelijke wedstrijd organi- seeren. Te ruim 2.30 uur fluit scheidsrechter M. v. d. Berg het aanvang-sein, terwijl „Fore holte" goed combineerend op het doel af trekt. De eerste aanvallen werden echter keurig afgeslagen. Eindelijk ziet „Forehol te" kans om een keurig doelpunt te ma ken, stand derhalve 01. Eenmaal aan de winnende hand, ziet ook de middenvoor kans om er een tweede punt door het S.M. C.-doel te trappen. Stand 02 voor „Fore holte". Na de rust doet S.M.C. beter zijn best, want door keurig samenspel zien zij kans de 02 achterstand in 18 om te zetten. Helaas wordt de achterhoede van „Fore holte" onbedachtzaam, want als de beek even terug schopt en de keeper de bal verkeert beoordeeld, ziet S.M.C. kans er gelijk spel van te maken. Nu wordt alles op alles gezet met tot resultaat, dat wan neer de scheidsrechter het sein tot afloop blaast de stand 42 is in het voordeel van S.M.C. Een woord van dank aan „Foreholte" zoo mede aan het adres van den scheidsrechter den heer M. v. d. Berg, is voorzeker op zijn plaats. Moge wij nog vele malen profitee- ren van de bereidwilligheid van „Fore holte" en van de bekwame leiding van den heer v. d. Berg. Dit is ons aller wensch. Aan onze „Gezellen" en aan alle vrienden van de „Jozephsgezellen". Al heeft het ook wel eenigszins den „schijn", dat de Gezellenbeweging gedurende de zo mermaanden, maar een kwijnend bestaan leidt, de werkelijkheid weerspreekt hier de schijn! Zondag 3 Juli a.s. zullen immers weer eenige Gezellen worden geinstalleerd, en zullen we tevens een „Ouderavond" geven, waarop alle ouders van de jongens (ook die van de aspirantleden) van harte welkom zijn! De avond wordt gegeven in hotel „De Stad Rome" en begint om 8 uur. Voor dien avond is een bekend spreker uitgenoodigd, terwijl verder de lachspieren in beweging zullen worden gebracht, door de opvoering van het bekende blijspel: „Een bankbiljet van 1000". Alleen toegang voor ouders, genoodigden en introducées. „Kruisvaart". Ook de .^Kruisvaart" zit niet stil. Zondag 10 Juli worden een twaalf tal nieuwe Kruisvaarders geinstalleerd. Aanvang van de plechtigheid in de kerk om 3 uur. Daarna buiten-spelen op het sportterrein; de tijd wordt nader bekend gemaakt! Zaterdag 16 en Zondag 17 Juli gaan we op Bivak! te Noordwijkerhout! De inschrij ving voor deelame aan dit Bivak, is inmid dels gesloten. Sportvereeniging „S.M.C.". Onder groote belangstelling hield de R. K. Sport- "ereeniging „S.M.C." haar algemeene ver gadering in Hotel „de Stad Rome", onder leiding van den vice-voorzitter, den heer Th. v. d. Zalm. Mededeeling werd gedaan dat de voor zitter der vereeniging, de heer Schneiden- berg, zich niet meer als zoodanig herkies baar stelde. De vice-voorzitter bracht den heer Schneidenberg dank voor alles wat hij in het belang der vereeniging had ge daan. Door den waarn. secretaris, den heer A. van Delft, werd het jaarverslag uitgebracht. De heer B. Moerkerk, penningmeester, gaf financieel verslag. De rekening gaf een nadeelig saldo te zien van f 97.90, doch gezien het resultaat over voorafgaande jaren kon de vereeniging toch nog een klein batig saldo boeken. Overgegaan werd tot verkiezing van een bestuurslid wegens bedanken van de heeren Schneidenberg en Papot. De voorzitter deel de mede dat het bestuur besloten had het aantal bestuursleden dat momenteel 9 be draagt terug te brengen op 7. Met alge meene stemmen werd hierna tot bestuurs lid gekozen de heer A. van Delft die reeds eenigen tijd het secretariaat waarnam. Als voorzitter werd gekozen de heer Th. v. d. Zalm. De onderlinge functie-verdeeling is thans als volgt: Voorzitter Th. v. d. Zalm, vice-voorzitter G. van Elburg, le secretaris A. M. van Delft, 2e secretaris J. Scheltens, le penningmeester B. Moerkerk, 2e pen ningmeester E. Slingerland, commissaris van het materiaal J. Hartveld. Overgegaan werd tot herziening van het huishoudelijk reglement, waarbij de door het Bestuur voorgestelde wijziging werd aangenomen. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren C. van Grie ken, J. van Stijn en C. Hartveld. Tot leden der elftalcommissie werden benoemd de heeren Tuynman en Lampo. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de heer van Opstal bereid gevonden was gratis trainingslessen te geven, mits de leden steeds op tijd aanwezig zouden zijn. Ook was de heer van Opstal bereid theore tische lessen te geven, hetgeen zeer geap precieerd werd. Hierna sluiting. WASSENAAR Botsing. Gisteravond omstreeks 7.15 uur had op den Rijksstraatweg nabij de Rust- en Vreugdlaan een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Een luxe auto, komende uit Den Haag, kwam door slippen in botsing met een uit Den Haag komende vrachtauto die linksaf de Rust- en Vreugdlaan wilde inslaan. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Er hadden geen persoonlijke ongevallen ALPHEN AAN DEN RIJN Uitbreiding van de Rijksveldwacht. Naar de „Rijnb." verneemt, zal de brigade Alphen a. d. Rijn van de Rijksveldwacht binnenkort met een rijksveldwachter wor den uitgebreid. Den nog te benoemen functionaris zal als standplaats Aarlanderveen worden aan gewezen. Daar de heer Berger, thans agent van politie te Aarlanderveen, den gemeente dienst binnenkort met pensioen zal ver laten, mag worden verwacht, dat zijn s door den nieuw te benoemen rijks veldwachter zal worden ingenomen. Het dunkt ons voorts niet onwaarschijn lijk, dat van de daardoor te verkrijgen be zuiniging gebruik zal worden gemaakt om te komen tot een hernieuwde kleine uit breiding van het gemeentelijk politiecorps, dat zijn bemoeienissen dan niet meer tot dorp Aarlanderveen zal behoeven uit te strekken. P. T. T.-dienst op 29 Juni. In ver band met de viering van den verjaardag van Z. K. H. de Prins der Nederlanden op 29 Juni a.s. wordt de dienstuitvoering op dien dag voor zooveel den postdienst be treft als volgt geregeld: Het kantoor is voor den postdienst niet later open dan tot 12 uur. Gedurende de openstellingsuren worden alle onderdee- len van den postdienst behandeld. Op het centraal girokantoor worden stor tingen met spoedbehandeling alleen ge boekt, voor zoover deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. De tweede buitenbestelling en de twee de kombestelling vervalt, de derde bus lichting vervalt, de vierde buslichting aan sluitende op het nachtpost-net wordt nor maal uitgevoerd. De tweede pakketpostbestelling vervalt 'en eens. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst is als op overige werkdagen. Geboren: Elizabeth Margaretha d. v. Engelbertus van Egmond en van Johanna Elizabeth van Kampen. Adriana d. van Arie van Gemeren en van Cornelia van Donk. Ingekomen: Margje Muis, zonder be roep, Steekterweg 156, van Bodegraven, Wilhelminastraat 88. Cornelia Eberwijn, dienstbode, Hortensiastraat 36, van Woer den, Poelstraat 12. Cornelia M. J. van Dijk, onderwijzeres, Lindenhovenstraat 29, van Dokkum Stationsweg F57. Krijn J. Tol, veehoudersknecht, Zuideinde 12, van Lisse, Stationsweg 156. Vertrokken: Franciscus J. Parmen- tier, opvoedend beambte, Raadhuisstraat 44, naar Hilversum, Gijsb. v. A*istelstraat 390. ALKEMADE Regeeringisjubileum van H. M. de Ko ningin. Op initatief van den burge meester had gisteravond ten Raadhuize een bijeenkomst plaats van de in de gemeente gevestigde Oranje-vereenigibgen, welke ten doel had een voorlocpig schema op te stel len betreffende de a.s. viering van het Re- geeringsjubileum van onze geëerbiedigde Koningin. Alle besturen waren door meer dere afgevaardigden vertegenwoordigd. In zijn openingswoord gaf de burgemeester als zijn meening te kennen, dat het alleszins wenschelijk is om bij de heterogene samen stelling van de gemeente toch zooveel mo gelijk de eenheid der gemeente bij deze viering en wel met name bij het officieel gedeelte daarvan tot uiting te laten komen. Het kan vanzelfsprekend niet in de be doeling liggen om een centraal feest te or- ganiseeren, doch het lijkt toch alleszins ge- wenscht, dat bij het officieele gedeelte de geheele gemeente vertegenwoordigd is. De voorzitter gaf hierna een schema van een officieel programma in bespreking, dat na uitgebreide besprekingen de algemeene goedkeuring der vergadering kon wegdra gen. Behalve dit officieel gedeelte zijn de Oranje-vereenigingen verder vrij om met inachtname van de plaatselijke toestanden him eigen feesten te organiseeren, mits hier tevoren de benodigde toestemming zal zijn verkregen. Aan het slot der vergadering werd beslo ten, dat de respectievelijke vereenigingen hun programma's in eigen boezem zullen uitwerken en ter goedkeuring zullen voor leggen. Door een vertegenwoordiger van de afdeeling Kaag werd namens alle aan wezigen aan den burgemeester dank ge bracht voor het genomen initiatief en de volle medewerking nogmaals bevestigd. Omtrent dit voorloopige schema zullen t.z.t. nadere mededeelingen kunnen wor den gedaan. Geboren: Hubertha Cornelia d. van P. G. Hoogenboom en C. J. Hoogenboom. Theodoras Nicolaas z. van C. P. de Haas en A. C. Heemskerk. Overleden: Johanna Theodora Hu- berta Versluis 81 j. wed. van H. J. A. Ver steeg. Ondertrouwd: Leonardus Martinus van der Meer jm. 24 j. en Johanna Aker boom jd. 22 j. Petrus Augustinus Bos man jm. 29 j. en Johanna Hendrica Turk jd. 22 j. BODEGRAVEN Paarden op hol. Maandagmorgen sloe gen de twee paarden van den landbouwer S. op hol. De paarden waren voor een maai- machine gespannen. Toen ze goed en wel in het land waren, sloegen ze op hol. Ge lukkig kwamen er geen persoonlijke onge lukken by voor, maar de machine werd vxijwijl geheel vernield. Geslaagd. Voor het examen handels kennis slaagden onze plaatsgenooten de heeren Teho. Kraan en A. de Jong. LEIMUIDEN K.R.O.-speldjesdag. Naar wij verne men heeft de verkoop van speldjes voor het K.R.O.-Wereld-Apostolaat op j.l. Zon dag opgebracht de som van f 22.37, wat voor deze parochie niet weinig is te noe men. Ingekomen: W. Th van Veen, Nieu- wenweg no. 184, van Alkemade G. v. d. Kuip, gehuwd met W. v. d. Kamp, van Smallingerland. Vertrokken: A. Haak naar naar Aals meer, Legmeerdijk 27 L. Woudsma en ge zin naar Alphen aan den Rijn, Vinken- buurt. LEIDERDORP Collecte. De gehouden collecte ten bate van „Zonnegloren" bracht 56.60 op. Gevonden. Een kindermanteltje. In lichtingen ter Secretarie. Geref. Kerk. Gekozen zijn tot ouder lingen de heeren J. G. Meerburg en P. Meijdam en tot diaken de heer H. D. van Osnabrugge, Geboren: Trijntje Johanna, d. van C. Koenen en T. de Jager Leendert Maria, z. van A. W. Verhoeks en A. Jonkers Johanna Cornelia Klazina, d. van J. B. Dorlandt en C. W. M. Zandbergen. OUDE-WETERING Jongetje verdronken. Zondagmiddag is het 5-jarig zoontje van den heer L. M. te Leimuiden in een onbe waakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. Na 2 uur werd het kind drij vende gevonden in een sloot nabij de be ton werf van de fa. Boot. Door dokter Van der Bijl werden nog langdurige pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken. Het mocht echter niet meer ba ten. NIEUWKOOP Collecte gewapende dienst. De op brengst van de in deze gemeente gehou den collecte voor den gewapenden dienst bedraagt f 9.47. Schadepost. Zondagavond laat geraak te een onbekend gebleven wielrijder zijn stuur kwijt, kwam met zijn rijwiel in de goot terecht en tuimelde door een winkel ruit van den manufacturier van G. Aleer de bewoners buiten waren was de wielrij der weer op zijn fiets gestapt en maakte zich ijlings uit de voeten zonder achterla ting van naam en adres. Voor den winkelier een leelijke schade- KOUDEKERK Middenstandsdiploma, Onze plaatsge noot de heer J. Batelaan, is geslaagd voor het Middenstandsdiploma. Concert Ter gelegenheid van den ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard op Woensdag a.s. zal het Koudekerksche fan fare-corps „Kunst Na Arbeid" des avonds een concert geven in de muziektent voor het Gemeentehuis alhier. TER AAR Gemeenteraad. Donderdagavond om acht uur komt de gemeenteraad in open bare zitting bijeen ter behandeling van de agenda, luidende als volgt: 1. Ingekomen stukken; 2. Schrijven van den Minister van Economische Zaken over wijziging van de Winkelsluitingsverorde ning; 3. Vaststelling Statuten voor de op te richten stichting tot het exploiteeren van gemeente woningen; 4. Vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en vordering van leges; 5. Voorstel tot het ver strekken van een opdracht aan den Zuid- Hollandsche Brandweerbond tot het uit brengen van een rapport inzake reorgani satie van de brandweer; 6. Voorstel tot het vaststellen van de bezoldiging voor de ad ministratie van de steunverleening; 7. Voor stel tot aankoop van grond in verband met de verplaatsing van het hoogspanningssta tion aan Aardam; 8. Reclame's hondenbe lasting; 9. Wijziging begrooting over 1937 en 1938. KJt.O.-speldjes. In onze Parochie be droeg de opbrengst van de K.R.O.-speldjes bijna acht-en-veertig gulden. Een woord van dank aan de koopers en verkoopsters mag hieraan zeker toegevoegd worden. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte, op proefschrift getiteld: „Intro duction la correspondence de Marcel Proust". Répertoire de la correspondence de Proust, de heer N. P. Raphael, geboren te Uccle (België); doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie mej. P. H. van Mar ie. Den Haag; doctoraal examen Rechten, de heeren S. Kingma, Den Haag, W. H. Folmer, Den Ha-ig. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde, mej. A. E. J. Hedeman, Den Haag en de hee ren D. H. A. Gerretsen, Den Haag, F. Hengeveld, Rotterdam. DE NEDERLANDSCHE LUCHTLIJN NAAR AUSTRALIË EERSTE VLIEGTUIG VAN SCHIPHOL VERTROKKEN. Aansluiting op Australiedienst der K. N. I. L. M. Zooals reeds zoo vele malen in de ge schiedenis der Nederlandsche luchtvaart hadden zich ook hedenmorgen vroeg veel belangstellenden verzameld in het sta tionsgebouw van de Amsterdamsche lucht haven Schiphol, en evenals bij vorige ge legenheden stond in het middelpunt dezer belangstelling weer het vertrok van een Indië-vliegtuig der K. L. M. Thans wap perden echter van het terras naast de na tionale en Amsterdamsche kleuren en naast de vlag der K. L. M. ook de Union Jack, de gesterde vlag van het Australi sche gemeenebest en de maatschappij vlag van de K. N. I. L. M. Want een deel van de post en de lading en zelfs eenigen van de passagiers, die hedenmorgen met de „Emoe" naar Batavia zijn vertrokken, zul len daar aansluiting vinden op het vlieg tuig, waarmede de K. N. I. L. M. op 3 Juli a.s. haar eersten dienst naar Austra lië opent, zoodat het vertrek van het In dië-vliegtuig vanmorgen kon worden be schouwd als de opening van de directe Ne derlandsche luchtverbinding Nederland Australië. Zy, die in de laatste jaren by soortge lijke gelegenheden op Schiphol kwamen, waren ook ditmaal aanwezig. Natuurlyk ontbraken niet de actieve directeur-gene raal der P. T. T., dr. ir. M. H. Damme, noch de grijze generaal Snijders. Voorts waren natuurlyk leden van den raad van bestuur, en commissarissen van K. L. M. en K. N. I. L. M., de volledige directie dezer maatschappijen en vele em ployes' aanwezig. De bemanning van het toestel bestaat uit den gezagvoerder A. Viruly, den twee den bestuurder von Rosen, den mecanicien Buytendijk, den marconist Gits en den chef-steward Oostenhuis De heer Enthoven overhandigde ge zagvoerder Viruly een K. N. I. L. M.-vlag met de datum van de opening der nieuwe luchtlijn er in geborduurd, en verzocht den commandant, deze vlag te Tjililitjan te willen overhandigen aan den K. N. I. L. M.-vertegenwoordiger Nieuwenhuis, op dat deze hem zal meegeven aan den ge zagvoerder van het K. N. I. L. M.-vliegtuig waarmede de dienst naar Australië wordt geopend, opdat deze de vlag naast de Australische vlag bij aankomst in Austra lië op de machine kan plaatsen. Gezagvoerder Viruly verklaarde te spre ken namens de geheele bemanning, wan neer hij zeide, er trotsch op te zyn deze taak te mogen vervullen. De bemanning en acht passagiers namen vervolgens in het vliegtuig plaats, dat te ongeveer 6.10 uur vertrok en onder de toe juichingen der aanwezigen nog een bocht boven het vliegveld draaide. Deze herinnerings- vlag werd hedenoch tend door den voor zitter van den Raad van Bestuur der K. N. I. L. M., den heer E. Enthoven, over handigd aan den commandant van het vertrekkende K. L. M.-Indië-vliegtuig. Voor het vertrek overhandigde de voorzit ter van den Raad van Bestuur der K. N. I. L. M., de heer E. Enthoven, aan den gezagvoerder, den bekenden piloot A. Viruly, een vlag in Australische kleuren, die op het vliegveld Tjililitan aan den gezagvoerder van het aansluitende vliegtu ig naar Australië zal worden overgegeven. Overzicht voor het vertrek van de „Emoe".

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8