OMGEVING DINSDAG 28 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG. 1 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM roepsbezigheden niet had kunnen uitoefe nen. De eisch tegen hem was geweest een geldboete van ƒ50 sübs. 50 dagen en in trekking va"n zijn rijbewijs voor den tijd van zes maanden. De rechtbank, uitspraak doende, veroor deelde hem hedenmorgen tot een geldboete van ƒ50 subs. 25 dagen zonder intrekking van het rijbewijs. Brutale diefstal van autobanden te Nootdorp. De 22-jarige expediteur J. C. D. B. uit Leidschendam had terecht moeten staan wegens diefstal van een aantal auto banden en wielen ten nadeele van den ex pediteur A. S. Post te Nootdorp. De Officier had daarvoor een gevange nisstraf geëischt voor den tijd van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De uispraak werd heden conform den eisch maar met aftrekking van den tijd doorgebracht in voorloopige hechtenis. De ontkennende medeplichtige. De 26-jarige koopman E. F. v. d. B., even eens uit Leidschendam, was, volgens de getuigen, medeplichtig aan dezen dief stal geweest, al had hij zelf steeds ontkend iets met het geval te maken te hebben. De Officier had tegen hem, gezien het feit, dat hij al verschillende malen wegens diefstal veroordeeld is geworden, laatst nog in Leeuwarden tot twee jaar gevange nisstraf, ook thans twee jaar geëischt. Vonnis wijzende veroordeelde de Recht bank hem tot een gevangenisstraf voer den tijd van twee jaar conform den eisch. De gestoorde bruiloft op de Waardgracht te Leiden, Het boterde niet zoo erg tusschen de di verse familieleden van T. te Leiden. Op 3 Juli van het vorig jaar is het eindelijk tot een uitbarsting gekomen tusschen de diverse mannelijke vertegenwoordigers. En dat nog wel tijdens een bruiloft. Als ver dachte van de toen volgende „knokpartij" was te voorschijn gekomen J. J. v. T. te Leiden. Deze had zijn neef, J. van T., een lik met een sabel gegeven op het achter hoofd, waardoor dit gedeelte van 's mans hoofd verkleurde door het vloeiende bloed. Natuurlijk ontkende de neef, die gesla gen had ten stelligste met een sabel ge slagen te hebben. Hij had wel geslagen, maar met den steel van een hamer, wat nogal eenig verschil uit maakt. Een deskundige gooide roet in het eten door te verklaren, dat er met een. scherp voorwerp geslagen was. Een getuige deelde nog mede, dat er wel 300 menschen hadden kunnen genieten van het verheffende schouwspel op de Waard gracht. De president vroeg toen met een effen gezicht of deze bruiloft dan des nachts op straat gevierd werd. De vader van den ge slagene had zich ook nog in het geval wil len mengen door eenige andere familie leden aan te bieden hunne diverse schedels te kloven met een hakbijl. Dit aanbod was niet aanvaard en de opstandige was wegge werkt, nadat een toeschouwster nog in zwijm waJ gevallen. Enfin, om kort te gaan, de politie had voor de epiloog gezorgd, waaraan de Haag- sche rechtbank een maand gevangenisstraf had vastgeknoopt voor den zwaaier van den sabel. In hooger beroep vroeg de procureur-ge neraal van het Haagsch Gerechtshof be vestiging van dit vonnis. De verdediger, mr. Goudsmit, wees er nog op, dat de tegenpartij het geval uitge lokt zou hebben, door te willen gaan visr schen, terwijl hij niet eens schoenen aan had. Pleiter vroeg vrijspraak. Vonnis 6 Juli. EEN GOUDCLAUSULEPROCES VOOR DE AMSTERDAMSCHE RECHTBANK. Vordering tot betaling op goudbasis afgewezen. De Rechtbank te Amsterdam heeft van morgen uitspraak gedaan in een goudclau sule-proces van de N.V. Texel tegen de N.V. Messagerie Maritime, gevestigd te Parijs. D, N.V. Texel had betaling op goudbasis geëischt van obligaties, behoorende tot een in Canadeesche dollars uitgegeven leening met goudclausule van de Messagerie Ma ritime. De Rechtbank wees de vordering tot be taling op goudbasis af op grond van de vol gende overwegingen: De N.V. Messagerie Maritime had aan gevoerd, dat op deze leening het Canadee sche recht van toepassing is, hetwelk goud clausules heeft nietig verklaard. De eischeres N.V. Texel had hiertegen aangevoerd, dat een gedeelte van deze obligatieleening in Nederland was geëmi- teerd, dat deze leening derhalve valt in de Nederlandsche rechtssfeer en dat de goede trouw en de openbare orde zich verzetten tegen een vernietiging van overeenkom sten door een buitenlandsche wet. Men herinnert zich, dat dit tot voor kort de opvatting was van den Hoogen Raad. De Rechtbank heeft nu uitgemaakt, dat sedert de uivoering van de Ne derlandsche goudclausulewet de opvattingen van den Nederlandsche wetgever zijn, indien zin, dat hij de Nederlandsche wetgever dergelijke veranderingen in overeenkomsten niet meer beschouwt als in strijd met arti kel 1374 van het burgerlijk wetboek, handelende over overeenkomsten, die te goeder trouw moeten worden uitge voerd. Het beroep van de N.V. Texel op de uit zondering in de Nederlandsche goudclau sulewet betreffende ten beurze genoteerde buitenlandsche leeningen, verwierp de Rechtbank, omdat deze uitzondering de principieele opvatting van den Nederland- schen wetgever niet aantast. De Rechtbank neemt niet meer aan, dat de vernietiging der goudclausule door de Canadeesche wet in strijd zou zijn met de goede trouw als bedoeld in genoemd wets artikel, weshalve zij zooals reeds gezegd betaling op goudbasis afwijst. TUBERCULOSE KIPPEN VERKOCHT. De Rechtbank te Amsterdam heeft van morgen een kippenboer uit Putten veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf voor den tijd van zes maanden. Deze kippenboer stond onlangs terecht, omdat hij slachtkippen te koop had aange boden, die schadelijk voor de gezondheid waren. Dit was hem bekend geweest. De Officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf geëischt. HET „UITHANGEN" VAN VARKENS. Bij K.B. van 1920 ter uitvoering van de art. 18 en 25 van de vleeschkeuringswet wordt bepaald, dat het afslachten van var kens ononderbroken moet geschieden. Drie slagers zijn indertijd door den kan tonrechter vrijgesproken, hoewel zij tus schen het opensnijden van het varken en het door midden hakken eenige uren ge wacht hadden, opdat het vleesch mooi blank zou worden en daardoor in prijs zou stijgen. De ambtenaar o.m. ging in hooger beroep van dit vonnis en de officier van justitie bij de Haagsche rechtbank requi- reerde tegen ieder der verdachten 25. subs. 10 dagen heclitenis. De rechtbank heeft het vonnis van den kantonrechter vernietigd. Wegens de ge ringheid van het feit (overtreding van Ie vleeschkeuringswet) heeft de rechtbank echter geen straf opgelegd. EEN FEESTDAG IN HET WERKKAMP „VREDESTEIJN" Broeder Ireneus op de troon gezet. Zondag werd op Vredesteijn het eerste gedeelte afgewerkt van het programma bij gelegenheid van het naamfeest van den Eerw. Broeder Ireneus, directeur. Natuurlijk werd de dag ingezet met een plechtige H. Mis, waaronder algemeene H. Communie. Na het ontbijt, waarbij reeds de spanning voelbaar was voor den heer lijken dag, die komen ging, geen won der trouwens na een week van drukke, in gespannen voorbereiding! werd de Di- ïecteur in de feestzaal geleid, die een ge heel nieuw aanzien had gekregen, door de Versiering in de lievelingskleur van den feesteling. Luid op klonk het welkomst lied. Een der jongelui, de heer Bruines, die met de heeren Sombroeck en Nijman een zeer actieve commissie had gevormd, nam nu het woord om den Directeur te feliciteeren: hij prees broeder Ireneus als een vader van het kamp, die het groote gezin van Vrede-Oord op vaderlijke wijze leidde, die r-oodige opmerkingen maakte, steeds als een goede vader, die steeds bereid was aan wenschen tegemoet te komerï en met raad er. daad bij te staan. Alle jongens waar deerden dit ter zeerste in hun Directeur en namens allen bracht spreker hem dank. De heer Ham. die reeds anderhalf jaar op de meest aangfname wijze met broeder Ireneus had mogen samenwerken, kreeg daarna het woord. Hij huldigde den geest, die in de leiding voorzat en die het geheele kamp bezielde. De jongens wenschte hij ge luk met zoo'n directeur, en hij spoorde ze aan, de gevoelens, hier opgewekt, voor ge loof en maatschappij, in vaste overtuiging uit te dragen ir de wereld. Na een herhaald „lang zullen ze leven", zoowel voor directeur als mede-broeders, sprak de feesteling een dankwoord. Daar bij daalde hij af van zijn troon, waarop hij KATWIJK AAN DEN RIJN Speldjesdag. De verkoop der K. R. O.- speldjes bracht alhier op netto 25. NOOTDORP Gemeenteraad. De naar aanleiding van de grenswijziging nieuw gekozen raadsleden zijn voor het eerst in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Vrij dag 1 Juli a.s. des avonds 8 uur ten Raad- huize. De ac~nda luidt: Opening; beëdiging der toegelaten leden van den Raad; aanwijzing voorstemmend lid; vaststelling der notu len van de vergadering van 3 Juni 1938; beëediging van den waarnemend gemeen te-ontvanger; verkiezing der Wethouders; ingekomen stukken; presentieged der Raadsleden en jaarwedden der Wethou ders; 8e begrootingswijziging 1938; rond vraag en sluiting. Autotocht ouden van dagen. Zooals reeds sedert jaren gebruikelijk zal ook de zen zomer den oudjes weder een autotocht worden aangeboden. Het plan is, dat deze keer naar het Vliegveld Schiphol gereden zal worden, een voor de oudjes wel zeer welkome gelegenheid om behalve het ge nieten van de mooie autotocht eens kennis te maken met 'de moderne techniek. Om dezen tocht echter te kunnen volbrengen is geld noodig en zal een dezer dagen een huizencollecte worden gehouden. Het is welhaast overbodig om deze collecte een woord van aanbeve'ing mede te geven; wij spreken slechts de hoop uit, dat de Noot dorpers zich ook thans weder zoo goed- zich wat onwennig voelde; hij stond niet graag zoo hoog boven de jongens. De hulde, die hier gebracht werd, beschouwde hij niet als een persoonlijke eer, maar gebracht aan het gezag, dat weer zetelt in de erken ning van God. Hij dankte ieder in het bij zonder voor wat er gewerkt en gesproken v/as. Ook de Kath. Pers was hij erkentelijk voor de medewerking en den steun bij voortduring ondervonden. Nu had de overdracht plaats van het feestgeschenk: een H. Hartbeeld op gemet seld voetstuk, geplaatst naast de kapel. Het was weder de heer Bruines, die dit geschenk als bewijs van dankbaarheid aanbood voor de geheele leiding, namens alle jongens, en dat niet alleen van degenen, die het tegen woordige kamp vormden, maar ook van deelnemers van vroegere groepen. Het om hullende doek werd weggenomen, en het beeld glansde in de morgenzon. Vandaag zou het gewijd en geïntroniseerd worden. Dan zal het H. Hart zegen brengen over allen die er nu stonden rond ge schaard, over het kamp ook voor de toe komst. Dankbaar aanvaardde de Directeur het H. Hart-monument. Dit was een teeken van Christus heerschappij, over het kamp, over de wereld. In moeilijkheden zou hier de plaats zijn, deze aan 't H. Hart op te dra gen. Hier kan men in 't voorbijgaan een groet brengen. Hij hoopte op Gods rijken zegen. Een keurige oorkonde bevestigde de overdracht. In de zaak teruggekomen, werd de koffie rondgediend en klonken weer feestliederen. Fen ingezetene bracht hulde aan de Direc- ne voor de gepaste wijze, waarop zij de verhouding tusschen de telkens wisselende kampbewoners en de ingezetenen van Eg- mond wist in de juiste banen te leiden; daardoor was er van wrijving geen sprake en bestond er steeds een prettige samen werking. Om 11 uur werd het Kermisterrein open gesteld: 'n heusche kermis, tal van tentjes en spellen zouden hier afwisseling en ver maak brengen. Toen de Directeur het ter rein betrad, tusschen de en haie geschaar de jongens, werd hij recht naar het draai orgel gedirigeerd; hij pakte den zwengel en draaide als „ouverture1, een „lang zal hij leven" af. De pret begon nu eerst echt! Om 5 uur bracht de fanfare Eensgezind heid een bezoek aan het kamp om er de feeststemming nog te helpen verhoogen met enkele lustige marschen Vele gasten be vonden zich toen ook reeds op het ruime terrein. Het glanspunt van dezen dag lag wel in de schitterende vertolking van het tooneel- spel in drie bedrijven van Grosfeld: Een zwerver kwam. Dit stuk werd gegeven door de St. Jo- sephsgezellen I (voorzitter Pater v. d. Schoot) uit den Haag. Deze opvoering was geen dilettantenwerk meer; daar traden acteurs op in onverbeterlijke creaties. Zon der in details te willen treden, moeten we toch noemen landbouwer Harm en de Zwerver. Wat een prachtmensch, wat een edele ziel hebben 15 jaren van onverdiende gevangenschap van dezen man gemaakt. De aanwezigen hebben van het stuk ge noten; ze werden zoowel door vertolking als inhoud soms diep getroffen, terwijl dan weer een snedig gezegde den lachlust op wekte. Hoe „Een zwerver kwam" niet speciaal voor de openlucht geschreven werd, leent het zich daartoe bij uitstek. Het decor was passend: eenvoudig en voldoend. De Directeur mocht wel namens alle aan wezigen de spelers danken, die hier zoo'n genotvollen avond hadden gebracht. Hij dankte verder allen, die van hun belang stelling hadden blijk gegeven, in het bij zonder Burgemeester Bos, de fanfares, de medebroeders en de kampjongens. De muziek maakte een rondgang over het terrein, waarbij schier allen zich aansloten, oe aftocht werd geblazen en de eerste dag was voor den buitenstaander voorbij. Het is bewonderenswaardig te zien, hoe hier door, voor en met de jongens gewerkt wordt. DE St. VICTOR-KERK IN NOORDWIJKERHOUT Nieuwe Toren aanbesteed De aanbesteding van den nieuw te bouwen toren aan de St. Victorkerk te Noordwijkerhout heeft plaats gehad. Het werk is gegund aan den aannemer van Pa pera alhier. B. en W. hebben vergunning tot den bouw verleend. Omtrent de bouw van den toren der St. Victorkerk deelt men ons mede, dat de toren in z'n geheel 28.4U M hoog zal wor den, waarbij de spits een afmeting zal heb ben van 9.40 M. De toren zal worden ge bouwd van Waalsteen en de spits zal wor den gedekt met leien. De toren zal niet di rect maar met een doorgang aan de kerk worden vastgebouwd en wel aan den lin kerkant der kerk. Onder de toren zal een zij-ingang naar de kerk komen. Een uur werk zal er voorloopig nog niet in worden aangebracht. geefs zullen toonen, zooals zij dit zooveel malen eerder al bewezen hebben. De auto bezitters, die hun auto voor dezen tocht beschikbaar stellen, worden beleefd ver zocht hiervan opgave te willen doen vóór Woensdag 6 Juli a.s. bij een der commis sieleden, de heeren C. L. van Leuwen, C. Veroo, L. Mooijman en A. A. Tetteroo. Wij hopen nog nader op dezen tocht, welke 13 Juli gehouden zal worden, terug te komen, De gemeenteraad kwam gisteren in vol tallige vergadering bijeen onder leiding van Burgemeester Gouverneur. Deze werd door wethouder Warnaar ge complimenteerd met zijne herbenoeming. De Burgemeester hoopte in de 2% jaar, welke hem nog resten, Gods gezag als richtsnoer voor zijn daden te nemen, zooals hij tot nu toe gedaan had. De verkeers-aftapping door den nieuwen weg. De voorzitter memoreert het openen van den nieuwen weg. Spr. heeft Zaterdagmid dag gedurende 2 maal een kwartier een tel ling gehouden aan de Sassenheimer Vaart en heeft geconstateerd, dat de vermindering van het verkeer met motorrijtuigen in ons dorp ongeveer 59 pet. zal zijn. De immer interessante cijfers omtrent de steunverleening volgden: Uitbetaald van 1 Januari '38 tot 18 Juni '38 33.972; zelfde tijdvak 1937: ƒ41.975. In '38 tot nu toe ge middeld 135 werkloozen per week, in '37 gemiddeld 186. In de week van 13 tot 18 Juni '38 waren er 98 werkloozen, vorig jaar 125. Een aantal bewoners van de Overplaats verzochten een verhard wegdek; dit lag reeds in het voornemen van B. en W. en men is met de uitvoering druk bezig. De leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim verzochten presentie geld en een honorarium voor den secretaris. De heer Vogelaar vindt, dat „de heeren zich moesten schamen". Het college van B. en W. heeft over dit verzoek de mee ning van de Provinciale Griffie gevraagd. De voorzitter deelt mede, dat het college een onderhoud gehad heeft met de directie van de Mabeg te Utrecht. In de vorige ver gadering besloot de Raad aan deze N.V. opdracht te geven tot het ontwerpen van een rioleeringsuitbreiding en te trachten voor de uitvoering daarvan steun te krij gen van het Werkfonds. De Raad bepaalde dat, mocht men in het laatste niet slagen, aan de Mabeg, buiten eenige reis- en ver blijfkosten, niets verschuldigd zal zijn. De conclusie van het onderhoud was: de Raad blijft volkomen vrij tot het uitvoeren of niet-uitvoeren der plannen. Alleen, mocht tot uitvoering besloten worden, dan krijgt de Mabeg de leiding. De heer van Breda wil in dat geval het percentage voor het honorarium te voren vaststellen. De agendapunten 2 en 3, resp. nadere veststelling rekening 1936 en begrooting 1938, leverden niet veel op. De begrooting 1938 werd alsnog gewij zigd, daar ook in onze gemeente een toe slag op het bollen-pellen zal worden ge geven. Punt Begrootingswijziging 1937. De vleeschkeuringsdienst bracht over dat jaar een voordeeltje van 297. De heer Verkley kon zich daarmede vereenigen; het moest echter geen gewoonte worden. Trouwens, aldus spr. de heele Vleeschkeuringswet komt eerstdaags op de helling en dan zal het niet meer mogelijk zijn dat vleesch, b.v. in Leiden gekeurd, bij invoer hier nogmaals gekeurd wordt. De Platanenlaan (zijlaan van de Linden- laan) en het gedeelte Kooilaan aan de Rusthofflaan grenzende, werden „om niet" van de eigenaren overgenomen; in de acte zal tevens de overdracht van een gedeelte grond, bestemd voor wegverbreeding, aan de Wasbekerlaan worden opgenomen. 7. Conversie leening grondbedrijf. Het grondbedrijf heeft een leening loopen t/g van het Rijk ad rond 87 mille 4 pet. De gemeente heeft van het Grondbedrijf ge leend pl.m. ƒ30.000. Gedeputeerde Staten willen niet het geheele bedrag converteeren, maar slechts 60.000; de rest zal de ge meente moeten betalen. Men heeft een aan bod van 3 pet., looptijd 18 jaar, met 1/4 pet. afsluitprovisie. De candidaat-geldschieter wenscht niet genoemd te worden. Tot het aangaan dezer leening wordt besloten. NOORDW1JK Muzikale rondwandeling. De burge meester heeft aan de harmoniekapel „Cres cendo", alhier, toestemming verleend tot het houden van een muzikale rondwande ling door het dorp op morgen (Woensdag)- avond, aanvangende te half negen vanaf het Lindenplein, zulks ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard. Opbrengst collecte Gewapende Dienst. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente 20.74 opgebracht, dit is ƒ4.31 meer dan verleden jaar. NOORDWIJKERHOUT Examens. Op de St. Jozefmeisjes school slaagden voor het diploma costu- mière de leerlingen M. van der Klugt, A. Verminveld en C. van Dam. Voor Lingerie slaagden A. Koelewijn. E.H.B.O. Dr. Postel die de practijk overgenomen heeft van dr. v. Embden zal, naar wij vernemen, de leiding van de af- deeling Noordwijkerhout van E.H.B.O. op zich nemen. Geboren: Adrianus Jacobus Johan nes, z. van L. A. Duivenvoorde en G. M. van Eeden. Rutger, z. van R. van Soe- ren en R. Knoppert. Willem Petrus Cor nells, z. van M. Muilwijk en Th. M. C. van den Berg. Jacobus Hendricus, z. van C. A. van Paridon en Th. D. Zewtsloot. Ni- colaas Andreas Maria, z. van C. S. van Noort en J. W. van Gijswijk. Johannes Petrus Maria, z. van A. H. J. Broekhof en van M. H. Venings. Marinus Johannes, z. van L. Bon en M. Veerman. Petrus Theodorus, z. van Q. J. Warmenhoven en G. H. Duijvenvcorde. Adranus Petrus, z. van H. Versteege en M. I. Schilder. B. en W. hebben van den Raad een mach tiging tot het aangaan van kasgeldleenin- gen, onder goedkeuring van G. S., van 100.000. Ter financiering van het verschil tusschen de van mijnheer X. te leenen zes tig duizend gulden en aan het Rijk af te lossen 87.000 verzoeken B. en W. verhoo ging van de machtiging tot ƒ150.000. De koers voor kasgeld is 5/16 pet. De heer van Zonneveld vindt het aan gaan van kasgeldleeningen tegen zulk een koers gevaarlijk. Het zou wel eens kunnen voorkomen, dat als zoo'n kasgeldleening afgelost moest worden, het geld duurder was. Het is een abnormale toestand, dat vaste leeningen duurder en veel duurder zijn dan kasgeldleeningen. De voorzitter onderschrijft dit volko men en heeft hierop ook ter Griffie ge wezen. Na langdurige discussie werd de machtiging verleend. 8. B. en W. worden gemachtigd tot liqui datie van de premie-hypotheek op wonin gen aan de Teylingerlaan. 9. De heer J. C. Schrama wordt benoemd tot lid der Sport-commissie inplaats van den heer J. N. Beekman. 10. De heeren van Zonneveld, Dannijs en Verkley zullen de gemeenterekening 1937 nazien. Eerstgenoemde zal als voorzitter fungeeren. 11. Aan den heer J. P. du Croix wordt met ingang van 1 September aa. eervol ontslag verleend. 12. In de 1ste, 2de, 3de en 5de klasse der R.K. Meisjesschool staan banken van een zeer verouderd model, die o.m. ook de af keuring hebben van den schoolarts. Mede werking wordt verleend tot het aanschaf fen van 116 nieuwe banken. 1 De toonkamer van het gasbedrijf. Rondvraag. De heer Zonneveld zegt een schrijven ontvangen te hebben van de „gas- lnstallateurs", waarin geprotesteerd wordt tegen de verkoop tegen inkoopsprijs van apparaten door het Gasbedrijf. Hij vindt dit ook niet juist. Ook de heer Bissohops wenscht die menschen niet te passeeren, mits de bevolking er niet onder lijdt. De voorzitter wijst op de grotoe offers van het Gasbedrijf der laatste jaren. Spr. wijst er op, hoe de toonkamer oorspronke lijk was bedoeld: geheel voor de installa teurs. De gemeente nam een kleine pro visie voor haar risico van wanbetaling en „winkeldochtertjes" en de installateur kreeg een provisie voor elke transactie welke slechts op zijn aanwijzing was tot stand gekomen. Aanvankelijk ging het goed doch de installateurs hebben spoedig deze regeling laten schieten. B. en W. zul len (als beheerders van het Gasbedrijf) deze zaak bezien. Betrokkenen moeten ech ter geen verwachtingen hebben. De heer van Breda bepleit radicale ver betering van den Menneweg, die door het drukke rijverkeer ten behoeve van den nieuwen weg thans onbegaanbaar is. Weth. Warnaar deelde nog mede, dat van het Rijk geen vergoeding in dezen te ver wachten is. De heer van Reisen vraagt, of het niet gewenscht is ook uit onze gemeente eenige werkloozen naar de Rijks werkverschaffing in Overijsel te zenden. De voorzitter deelt mede, dat dit vroeger reeds eens is ge schied; dit heeft de gemeente veel geld ge kost. Spr. wijst ook op den moreelen kant: uiteenrukken van het gezin. De heer Schrama trijst op de gevolgen, welke gevaarlijk kunnen zijn. Men zal de resultaten der uitzending van Lisser arbei ders afwachten. De heer Vogelaar klaagt over de hinder door winkeliers ondervonden van het staan voor winkelramen. Et zal op gelet worden. Leunen is verboden, staan niet, doch hin derlijke samenscholingen wel. Even voor 10 uur sluiting. Leonardus Joh ar.r z. van A. L. van Ber-- kei en C. J. Smit. Johanna Hendrina Erna, d. van N. C. Duijndam en E. Ritter. Nicolaas Theodorus Johannes, z. van P. Duivenvoorden en J. C. J. M. Hoger- vorst. Johannes Adebertus, z. van J. M. Lengers en E. M. Kaptein. Leonardus Jacobus Wilhelmus, z. van J. P. Koelewijn en B. Vink. Overleden: i. Ruigrok, 80 jaar, we duwnaar van H. Bergmr -. C. J. Fran sen, 67 jaar, ec' genoote van D. M. Pas- schier. M. Kroon, 75 jaar. P. Heddes, 70 jaar, echtgenoot van M. van den Bosch. A. J. Pfenninger, 44 jaar. A. Vuu- rens, 67 jaar, weduwe van J. de Rijk. A. van Huffe, 57 jaar, echtgenoot van M. A. Kadan. S. de Haas, 58 jaar, weduw naar van C. Gerritsen. H. van Schaik, 60 jaar. M. van Stein, 77 jaar, weduwe van P. Meijer. O: dertrouwd: Jac. van der Linden, jm., 25 jaar en H. C. Vreeburg, jd. 26 jaar. Gehuwd: A. Griekspoor, 21 j. en A. G. Scheepmaker, 20 jaar. C. H. Heems kerk, 29 jaar en C. J. Geerlings, 27 jaar. R. Th. Vrolijk, 31 jaar en C. W. Bakker 24 jaar. C. Kalker, 25 jaar en C. van Kampen, 32 jaar. VOORSCHOTEN Aanrijding. Gistermiddag te 4.15 uur n.m. had een aanrijding plaats aan den Rijndijk nabij het Haagsche Schouw. Een luxe auto bestuurd door M. v. d. S. uit Leiden, reed op een tractor met oplegger, die stil stond aan den rechterkant van den weg. De luxe auto bekwam groote materi- eele schade. De bestuurder v. d. S. kwam er zonder letsel af, doch moest zijn auto achterlaten en kon zich per taxi naar Den Haag doen vervoeren.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7