DINSDAG 28 JUNI 1938 DE tEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN DOOD DOOR EIGEN SCHULD Te Rotterdam heeft gisteren het gevaar- ijke straatspel dat jongens maar niet kun nen laten: op en af achter rijdende vracht wagens, twee slachtoffers geëischt. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf is op den Stadionweg te Roterdam ter hoog te van den uitgang van de fabriek van P. Smit een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een ongeveer negenjarig jongetje vrijwel op slag is gedood en zijn ongeveer even oud kameraadje zeer ernstig is gewond. Omstreeks genoemd tijdstip reed op den Stadionweg .in de richting IJselmonde een sleeperswagen, bespannen met een paard, welke bestuurd werd door den 36-jarigen J. v. d. P., uit Bolnes. Achter dezen slee perswagen liep een groep jongens, die op en van den wagen sprongen. Uit tegenover gestelde richting naderde een zware vracht auto, beladen met kalkzandsteen en be stuurd door den 28-jarigen J. B., wonen de te Zwijndrecht. Juist op het moment, dat beide voertuigen elkaar passeerden, lie pen twee jongens van het clubje weg en staken onverwacht den rijweg over. De eerste jongen, de negenjarige P. de Ridder, wonende in de Beukelaarstraat werd door den bumper opgenomen en bleef daarop zwaar gewond liggen. Ook toen de wagen een eind verder tot stilstand was gekomen lag de knaap er nog op. Hij had een zware schedelbasisfractuur opgeloopen, alsmede tal van verwondingen aan armen, beenen en romp. Zijn even achter hem aanloopend vriendje, G. Baars, eveneens uit de Beuke- kaarstraat, kwam evenwel veel ongelukki ger terecht. Hij liep tegen den zijkant van den auto, juist achter de cabine van den be stuurder. Daar is hij gevallen en vervolgens zijn de zware dubbele achterwielen hem over het lichaam gegaan. Deze jongen, die eveneens een schedelbasisfractuur had op geloopen, moet vrijwel op slag zijn gedood. Zoowel het stoffelijk overschot van B. als de zwaar gewonde de R. zijn per auto van den geneeskundigen dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar de zwaargewonde jongen in zorgwek- kenden toestand is opgenomen. Het onge luk is" aan eigen onvoorzichtigheid te wij ten. DE AANSLAG IN HET HEILOSCHE BOSCH. De man door jongens gesard. Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, is de aanslag Zondagavond in het Heilosche bosch gepleegd, niet zoo erg, als aanvankelijk wel leek. De dader M. is ge- ruimen tijd geleden een paar maanden als gewoon zenuwpatiënt verpleegd geweest in de St. Willebrordusstichting te Heiloo. Hij is een wel wat nerveus, maar overigens een goede man, vader <van een groot gezin. Verleden week Maandag had hij reeds in het bosch een 6-tal jongens van 1619 jaar ontmoet, die hem tot mikpunt van hun spot maakten. De man vroeg toen den jongens daarmee uit te scheiden, en toen dat niet gebeurde, gaf hij een hunner een klap. Zondagavond ontmoette de man op zijn blijkbaar dagelijksche wandeling dezelfde jongens, die onmiddellijk weer begonnen te sarren en den man uittarten. In zijn drift liet de man zich gaan, en bracht den 18- jarigen P. H. uit Alkmaar eenige niet ge vaarlijke steken toe in den zijde, in de buurt van een der longen. M. heeft tegenover de politie volledig be kend en bovendien zijn groote spijt betuigd. Hij is niet opgesloten, omdat daartoe niet de minste reden bestaat. „Msbd." BEJAARDE MENSCHEN MISHANDELD. Woesteling sloeg met een bijl op hen in. Omstreeks half tien Zaterdagavond is op den Fluitersmaatschen weg te Renkum een vechtpartij ontstaan, waarbij twee perso nen ernstig werden gewond. Een beschonken man, zekere v. d. B., heeft hierbij met een bijl de twee gebroe ders V. D., resp. 68 en 70 jaar oud, ernstig mishandeld. Eén van hen werd door den woesteling de peezen van de rechterhand doorgeslagen, terwijl de andere enkele sla gen op de rechterwang en den schedel ontving. Dr. Schwaab, uit Heelsum, werd onmid dellijk gewaarschuwd. Deze liet de slacht offers overbrengen naar de Stichting Zie kenzorg te Wageningen, waar de wonden zijn gehecht en verbonden. De toestand der gebroeders was na behandeling zoodanig, dat zij ter verdere verpleging naar hun woning konden worden vervoerd. De dader kan worden gearresteerd en is voorloopig ingesloten in het bureau van po litie te Oosterbeek. VERZEKERINGSAGENT AANGEHOUDEN Wegens verduistering en valschheid in geschrifte. Zaterdag heeft de gemeentepolitie in sa menwerking met den te Krabbendijke ge- stationneerden rijksveldwachter aange houden als verdacht van valschheid in ge schrifte en verduistering den ongeveer 27- jarigen O. S., hoofdagent van een levens verzekeringsmaatschappij en wonende al daar. Naar wij vernemen moet de man tal van fictieve verzekeringen hebben afgesloten, terwijl hij ook gelden van onder hem staan de agenten moet hebben ontvangen en niet afgedragen. De arrestant is overgebracht naar Mid delburg en daar in voorloopige hechtenis gesteld. AUTOBUS BOTST TEGEN AANHANG WAGEN. Chauffeur en onderwijzeres gewond. Gisteravond keerden twee autobussen van de garage L. G. van der Ploeg uit Veendam, waarmede schoolkinderen uit Veendam een daguitstapje naar Schier monnikoog hadden gemaakt, huiswaarts. Te omstreeks half elf is de voorste bus ter hoogte van Westerbroek, onder de ge meente Hoogezand, tegen een langs den weg geparkeerden truck met aanhangwa gen gebotst. Door den schok werden de inzittende kinderen, alle tusschen 10 en 15 jaar oud, door elkaar geworpen. Zij kon den, hoewel hevig geschrokken, de bus aan den achterkant verlaten. De bestuur der van de bus, de chauffeur D. Suk en een onderwijzeres, die naast hem zat, wa ren er evenwel erger aan toe. Zij bekwa men kneuzingen en moesten, nadat zij door dokter Blonk uit Hoogezand verbonden waren, naar huis worden vervoerd. Het voorste deel der bus is totaal ont wricht, de motorkap zat onwrikbaar vast onder den aanhangwagen van de truck. De bestuurder van de tweede bus kon tij dig stoppen. Verondersteld wordt, dat de achterlichten van de truck niet brandden. Vanmorgen was de toestand van de bei de gewonden vrij gunstig. WERKLOOZE MET TWEE STEMPEL- BOEKJES ONTVING DUBBELEN STEUN. Merkwaardige fraude te Rotterdam. Uit Rotterdam wordt aan de „Tel." ge meld: Bij een interne controle, die Maat schappelijk Hulpbetoon om de twee jaar instelt, is bij het vergelijken van de dos siers met de uitbetalingsstaten gebleken, dat een werklooze uit het Oosten van de stad, bijna anderhalf jaar op twee steun- boekjes wekelijks geld heeft ontvangen, zonder dat de man op het bureau van uit betaling daarbij is opgevallen. De man ge noot al dien tijd een dubbele steunuitkee- ring, die hij zonder blikken of blozen ac cepteerde. Zelfs de uitkeeringen en ook de extra-uitkeering ter gelegenheid van de Prinselijke verloving incasseerde hij dub bel. Op deze wijze is een bedrag van 1100. zonder dat hij er recht op had, in zijn bezit gekomen. Hoe is het mogelijk, dat iemand in het bezit is van twee steunboekjes, waarop hij zelfs regelmatig moet stempelen en zijn geld ontvangen? Wij informeerden dienaan gaande bij den directeur van Maatschappe lijk Hulpbetoon, die als eenig excuus voor den dienst kon aanvoeren, dat het bij ad ministratieve werkzaamheden natuurlijk kan voorkomen, dat er fouten worden ge maakt. Dit is ook hier het geval geweest. Men heeft den man, toen hij anderhalf jaar geleden steun aanvroeg, twee boekjes ver strekt, hoe, dat kon men ons niet mededee- len en de steuntrekker heeft op schrome lijke wijze de kans waargenomen om zich geruimen tijd op beide boekjes geld te doen verstrekken. De zaak is nog onbegrijpelijker, wanneer wij mededeelen, dat de man al dien tijd, kort na elkaar, de afzonderlijke bedragen, die op de boekjes konden worden uitge keerd, incasseerde. Hij had zich daartoe o.a. te vervoegen aan het bureau aan de Speel manstraat en gaf dan als regel een boekje, dat recht gaf op een uitkeering van ƒ13.75 af. De man wachtte dan prompt op het oogenblik, waarop zijn naam werd af ge roepenen ontving het bedrag. Direct daar op liep hij door den tuin achter het ge bouw om en stapte weer het uitkeerings- lokaal binnen. Dan gaf hij zijn tweede boekje, waarop een uitkeering van 13.50 kon geïncasseerd worden af en weer wacht te hij dan geduldig. Totdat dezelfde ambte naar zijn naam weer afriep en hij uit han den van den kassier voor de tweede maal een bedrag ontving. Dit spelletje heeft de man van 21 November 1936 af, tot 18 Mei van dit jaar kunnen spelen. Toen had de interne controle bij Maatschappelijk Hulp betoon het feit aan het licht gebracht en werden den man de beide boekjes afgeno men. Ook zijn steun is stopgezet. Gebleken is, dat de steuntrekker slechts een bedrag van 13.75 aan zijn vrouw afdroeg en de rest zelf behield. Wat hij met dit geld heeft uitgevoerd, wil de man niet mededee len. Inmiddels heeft hij door zijn handel wijze vooral zijn gezin getroffen, want zijn zieke vrouw en vier kinderen zitten thans zonder middelen van bestaan. Wel heeft hij het gezin thans verlaten, maar meer dan een uitkeering in natura ontvangt de vrouw niet. Van 21 November 1936 af had de man niet alleen een dubbel stempelboekje, maar ook bevonden zich voor hem op het uit- keeringsbureau twee lijsten, terwijl hij ook een dubbel stempellokaal kreeg aangewe zen. En het onbegrijpelijke er van is, dat in den loop van de periode, dat dit kon voorkomen, de man herhaaldelijk van stem pellokaal moest veranderen. Eerst moest hij op het eene boekje stempelen aan den Pompenburgsingel en op het andere in de Koepelstraat. Daarna moesten beide boek jes op den Crooswijkscheweg worden afge stempeld, zij het op verschillende uren en den laatsten tijd moest de man zich ver voegen in de Jeruzalemstraat. En nimmer is dit op eenigerlei wijze opgevallen. Zelfs op het uitbetalingskantoor, waar de man aanvankelijk het geld met tusschenpoozen van een uur incasseerde, maar later met een tijdsverschil van een kwartier, is het nimmer opgevallen, dat men een en den- zelfden man, tweemaal een steunuitkeering verleende. Uiterst brutaal heeft de man dit anderhalf jaar lang volgehouden en al dien tijd antwoordde hij wekelijks twee maal op de gebruikelijke vraag: „Hebt u nog verdienste op te geven?" met een kort „Neen". Men zal kunnen zeggen, dat de controle bij Maatschappelijk Hulpbetoon te wen- schen overlaat, wanneer men van deze fei ten kennis neemt. Wij vroegen er de di rectie naar, die opmerkte, dat een instelling als Maatschappelijk Hulpbetoon evengoed commercieel moet worden beheerd als een handelszaak. „Welnu", zoo luidde het ant woord. „Nog nimmer is bij de interne con trole, die om de twee jaar wordt gehouden, iets van een fout gebleken, totdat de vo rige maand deze hinderlijke vergissing aan het licht kwam. Het geheel kost de ge meente ongeveer 1100, maar hoeveel zou een controle, indien wij haar maandelijks hadden gehouden, wel niet gekost hebben? Veel en veel meer! He is natuurlijk te be treuren, dat dit heeft plaats gehad, maar op zichzelf zal men begrijpen, dat dit te weinig kan voorkomen, dan dat wij extra- maatregelen zouden moeten gaan nemen". RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor veilig verkeer. L. P. P., chauffeur te den Haag, was in verzet gekomen van een verstekvonnis, waarbij hij wegens het geen voorrang ver- leenen aan verkeer van rechts nabij café „de Uiver" te Sassenheim veroordeeld was tot een geldboete van ƒ30 subs. 15 dagen. W. F. te Leiden had te Oegstgeest geen voorrang verleend aan de brandweer auto van de gemeente Oegstgeest. Verdach te voerde aan, dat de brandweerauto veel te hard gereden had. De chauffeur ver klaarde wel hard gereden te hebben, maar voldoende signalen te hebben gegeven. Van te hard rijden was volgens hem geen spra ke, aangezien hij op weg was naar een brand. Eisch ƒ12 subs. 6 dagen. Uitspraak con form. W. B. uit den Haag was te Voorscho ten met zijn zware vrachtauto een pas aangelegd trottoir opgereden zonder dat daartoe eenige noodzaak beston. De aan gerichte schade was nog al groot geweest. Voor dit onoordeelkundig rijden in de Prinses Beatrixstraat werd een boete ge- eischt van 5 subs. 2 dagen en toewijzing van een civiele vordering ad 13.20. Uit spraak conform. A. H. P. uit Leiden had op het kruis punt nabij de Papenlaan te Voorschoten ten eerste geen voorrang verleend en ten twee- ,de niet rechts gehbuden. Eisch en uitspraak 110 subs. 5 dagen. H. S. uit den Haag had op het kruispunt nabij het Haagsche Schouw te Voorscho ten „vergeten" zijn richting-aanwijzer uit te steken toen hij van richting veranderde. Een ernstige botsing was het gevolg ge weest van deze nalatigheid. Eisch 25 subs. 15 dagen. Uitspraak 20 subs. 10 dagen. M. A. C. van Z. uit den Haag had op het Levendaal te Leiden met een snel heid van 70 K.M. gereden. Na achtervolging door de motorpolitie was hij te Zoeterwou- de aangehouden. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. J. C. B. te L e i d e n was op de Aalmarkt te Leiden aangehouden geworden toen hij op een motor reed. Daarbij was gebleken, dat hij niet in het bezit was van een rij bewijs, nummerbewijs, nummerborden, geen-spiegel op zijn motor en geen rem men aan het vehikel. Verdachte ontkende pertinent daar op dien tijd geweest te zijn. Aangehouden om den verbalisant te hoo- ren. Verzet tegen de politie. Tijdens een relletje op de Botermarkt te Leiden had de jeugdige C. N. S. te L e i- d e n zich op bevel van de politie niet ver wijderd. Inplaats van aan het bevel van den agent te voldoen had hij doodleuk ge vraagd of deze functionaris soms voor vee drijver speelde. Hij was meegenomen naar het bureau, maar dat was nog al met strub belingen gepaard gegaan. Het verzet kost hem nu een boete van 5 subs. 3 dagen. Dierenmishandeling. Q. O. te Warmond had een kalf van een dag oud vervoerd in een mand, terwijl hij op zijn vingers na kon tellen, dat dit „instrument" te klein was. De kop van het pas geboren beest kwam dan ook op pijn lijke wijze boven den mand uitsteken. Ook de pooten, die gebonden waren, hadden het nogal te verduren gehad. Eisch ƒ10 subs. 14 dagen. Verdachte vond dezen eisch veel te hoog, omdat het kalf pas een dag oud was. Net of eendaagsche kalveren geen gevoel heb ben, merkte de kantonrechter op. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. De onbestuurde sleep. De schipper C. J. v. d. V. uit Zoete r- w o u d e had een schuit gesleept maar geen stuurman aan het roer van het gesleepte schip gezet. Eisch ƒ4 subs. 2 dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hij voelde niets voor een arrestatie. j C. de B. uit Ter Aar moest wegens eenige overtredingen nog steeds een boete betalen van 24 of anders zooveel dagen vervangende hechtenis opknappen. Omdat hij er niet veel voor voelde het geld te vol doen was er een bevel tot arrestatie afge komen om de vervangende hechtenis uit te gaan zitten. De veldwachter, die het be vel uit moest gaan voeren, was zoo wel willend geweest om hem nog veertien dagen uitstel te verleenen, opdat hij alsnog zou kunnen betalen. Toen betaling uitgebleven was had de veldwachter de Br. willen arresteeren Maar hij was heel moeilijk te bereiken. Op een dag in Mei zag de veldwachter plotseling verdachte met zijn broeder in een auto zitten, welke auto voor den over weg stond te wachten. Hij had het portier geopend en had gevraagd of de Br. mee wilde gaan, want hij moest zich als ge - arresteerd beschouwen. Verdachte was het daar niet mee eens geweest en had tegen den veldwachter gezegd, „Waag niet, dat je met je pooten aan mijn lijf komt". Ver dachte en zijn broeder hadden toen den veldwachter uitgelachen. Deze, ook niet van vandaag of gisteren, had de Br. beet gepakt wat deze beantwoordde met zien te gaan verzetten. De dienaar van het ge zag had toen zijn gummistok genomen en zijn toekomstigen arrestant ter kalmeering eenige tikken cadeau gedaan. Verdachte ontkende zich verzet te heb ben. De Officier deed toen eventjes een boek je open over de familie de Br. Zelden heeft spr. iemand gezien, die zoo precies beant woordt aan het ingewonnen rapport als deze verdachte. Het is niets anders geweest dan treiterig optreden tegen de politie, want waarom heeft verdachte niet gezegd, dat hij de boete wel betaald had toen de veldwachter hem wilde arresteeren? De veldwachter is heel netjes geweest en heeft hem zelfs veertien dagen uitstel verleend om te betalen. Het is niets anders dan pla gerij van verdachte. Reeds twee vonnissen heeft hij achter den rug wegens mishande ling, dus dit is het derde geval. Een flinke straf is hier op zijn plaats én wel een geld boete van 40 subs. 40 dagen en drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De verdediger vond dat zijn cliënt niet beantwoordt aan het requisitoir van den Officier. Maar toen had de Politierechter r og een kleine verrassing, want er was een brief ontvangen van den burgemeester van Ter Aar, die zegt, dat de familie de Br. riet zoo goed bekend staat. Onheusche manier van het te woord staan en behan delen van alle mogelijke ambtenaren en functionarissen is bij de familie de Br. aan de orde van den dag. De brief gaat nog eenigen tijd op dien toon voort. De verdediger vond dat deze brief niet de waarheid bevatte, waarna de Politie rechter deze zaak aan hield, opdat de bur gemeester van Ter Aar dezen brief mon deling kan komen bevestigen en tevens om den Officier gelegenheid te geven om alle rapporten van wederspannigheid van de familie de Br. op te vragen. De brief. Een inwoonster van Boskoop mevrouw J. B., had een dienstmaagd in dienst ge- bad. Plotseling had deze gedienstige haar betrekking in den steek gelaten en was op stel en sprong vertrokken zonder een nader adres achter te laten. De mevrouw was wat men noemt lichtelijk ontstemd geweest over deze plotselinge vertrekmanier van haar Dorathea. Toen er eenige dagen later een brief voor de vertrokken dienstmaagd was gekomen, had de mevrouw dezen brief keurig vernietigd. En dat had zij niet mogen deen, hoe boos zij overigens geweest moge zijn. Zij had hem terug moeten sturen. De Officier vond, dat dit niet door den beugel kon en eischte een geldboete van 15 subs. 15 dagen. De mevrouw deelde mede, dat de dienst bode zoo bereidwillig was geweest om de zaak te schikken, maar dan moest zij voor deze bereidwilligheideen maand sa laris hebben. Daar was de mevrouw niet cp ingegaan, natuurlijk niet, waarna de ge dienstige aangifte had gedaan. Na dat gehoord te hebben deed de Politie rechter er vijf gulden af, zoodat het werd 10 subs. 10 dagen. De pas gelakte auto. Vader en zoon v. d. S. uit Hazerswou- de hadden een auto, mogelijk om hun be drijf van manüfacturier meer rendabel te maken. Toen de auto minder netjes in de verf kwam te zitten, hadden zij het motor rijtuig netjes opgeverfd. Een en ander was blijkbaar op den openbaren weg gebeurd, want daar was de ellende begonnen. Eenige jeugdige inwoners van Hazerswoude waren tikkertje gaan spelen en wel juist om de gelakte auto. Er zal bij dit tikkertje spelen v.-el wat stof opgeworpen zijn, terwijl na tuurlijk ook de mogelijkheid bestond dat zij tegen de geverfde auto op zouden loopen. Hoe het zij, vader en zoon waren boos geworden op de spelende jeugd en hadden ze verwijderd van hun auto. Dat was vol gens de kinderen niet zoo zachtzinnig ge gaan, want er waren klappen uitgedeeld. Geduwd noemden de verdachten deze be handeling. De veertienjarige Teuntje de Hooglander vertelde geslagen te zijn, zoodat haar arm blauw getint was geworden. Haar vader bad het gezien en vertelde, dat de klap op Let hoofd was aangekomen. „Vandaar de blauwe arm", vond de Po litierechter. Ze (de verdachten) waren door het dolle been, vertelde een andere getuige. Papa H. had, volgens de verdachten, nog een riek opgenomen om hen een kleine behandeling te doen ondergaan, maar dit was gelukkig m de kiem gesmoord. De Officier wilde wel aannemen, dat de kinderen lastig waren geweest, maar toch hadden de eigenaars van de auto niet mo gen slaan. Om hen dit te leeren eischte spr. tegen elk een boete van 10 subs. 10 dagen. De Politierechter onderhield papa H. nog over het feit, dat hij de kinderen had moe ten verbieden. De uitspraak werd ten slotte een geld boete van 5 subs. 5 dagen tegen elk der verdachten. „Geen hooger beroep", concludeerde bei den. Dat mag men niet zeggen. De badmeester P. J. C. H. uit Noor d- v; ij k aan Ze had eenige oneenigheid ge kregen met andere badpiaatsinwoners. Toen had verdachte zich een oogenblik vergeten en had een van zijn „vijanden" een woord toegevoegd, dat men niet zal ontdekken in welk woordenboek dan ook, maar het had iets met de moraal te maken van den uit- gtscholdene, tenminste volgens verdachte. Eisch 10 subs. 10 dagen. Uitspraak 5 subs. 5 dagen. Nog iemand die zich vergat. W. H. R., fabrieksarbeider te A1 p h e n aan den Rijn, had aan een voorman der Ned. Heidemaatschappij de minder nette opmerking toegevoegd: „Jij bent een dief en loopt met onze centen in je zak". En dat mag men nu eenmaal niet zeggen. Vast kwam te staan, dat het over een kwestie ging van zandkruien en dat ver dachte in de werkverschaffing werkte en het opnam voor zijn medeburgers. Eisch 7.50 subs. 15 dagen. Uitspraak 5 subs. 10 dagen. Het verhaal, dat zes maanden gevangenisstraf opleverde. J. S. uit L e i d e n verkeerde in geldnood en toen was hij verkeerde dingen gaan doen. Hij was naar een kennis gewandeld en had dezen verklaard, dat hij 700 wachtende was. Maar.het reisgeld naar Amsterdam entbrak hem om besprekingen te voeren. Het reisgeld was hem door den kennis ge geven, zijnde 2.50. Maar later was ver dachte weer terug gekomen, want hij moest in den Haag nog eenige formaliteiten ver vullen: kosten 3. Ook dit geld was hem verstrekt. Later was echter uitgekomen, dat alles verzon nen was geweest. De benadeelde verklaarde nog, dat als h(j alles van te voren geweten had, hij natuur lek het geld niet gegeven zou hebben. Omdat het strafblad van den niet ver schenen verdachte zeer groot was, werd de eisch thans zes maanden gevangenisstraf. De Politierechter was het hiermede vol komen eens en vonniste conform. HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. Tegen W. B. te L e i d e n had de Officier van Justitie een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van tien maanden wegens diefstal van verschillende rijwielen. De rechtbank, vonnis wijzende, veroordeelde verdachte hedenmorgen tot een gevange nisstraf voor den tijd van 10 maanden, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van het voorarrest en opheffing voorloopige hechtenis. Handel in verdoovende middelen. F. M. uit Wassenaar had een maand gevangenisstraf tegen zich hooren eischen wegens het voorhanden hebben, althans te laten verkoopen van verdoovende midde len (cocaïne). De uitspraak werd heden twee maanden gevangenisstraf. Inbraak te Leiden. De 25-jarige bloembollenkweeker W. V. uit Oegstgeest had, terwijl de bewo ners tijdens den Kerstnacht ter kerke wa ren, ingebroken bij de familie B. aan de Haarlemmertrekvaart te Leiden en daar een bedrag van 20 meegenomen. Tevens had verdachte nog een rijwiel ontvreemd, hetwelk stond aan het Noordeindsplein te Leiden. De eisch was geweest een gevangenis straf voor den tijd van een jaar en zes maanden. De uitspraak werd 12 maanden gevan genisstraf, waarvan 7 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaar en af trek voorarrest met opheffing voorloopige hechtenis. Overtreding crisiswetten. C. J. de G., veehouder te Leiden, was door den Leidschen kantonrechter veroor deeld tot een groote geldboete wegens het aanwezig hebben ten verkoop van eenige flesschen pap. In hooger beroep had de Of ficier bevestiging van dit vonnis gevraagd. De uitspraak werd heden een geldboete van 10 subs. 10 dagen. BeJeediging van twee Alphensche advocaten. I De 47-jarige rechtskundige J. K. uit den Haag had zich te verantwoorden gehad we gens smaadschrift. Verdachte had in het blad „De Rechtskundige Adviseur" een ar tikel geschreven getiteld „De eer van den stand der advocaten". Verdachte had daar de namen in ge noemd van twee Alphensche advoca ten, die wegens smaadschrift een klacht hadden ingediend. De Officier had een geldboete geëischt van 100 subs. 50 dagen. De rechtbank, vonnis wijzend, veroor deelde conform den eisch. Zwaar lichamelijk letsel door schuld. De boomkweeker C. B. te B o s k o o p had zich te verantwoorden gehad wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had in den Haag een wielrijder dusdanig aangereden, dat deze gedurende eenige maanden zijn be-

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6