Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 28 JUNI 1938 Mederieeling „Zomerzorg" A,S. VRIJDAG 1 JULI komen de KENALD©'s Buitengewone stemmingskapel DE DIRECTIE. NATIONALE CONTACT-COMMISSIE In Maison Bruyns aan het Rapenburg hield gisteravond de Contact-commissie van Vereenigingen en Organisaties op Nationa- len grondslag hier ter stede onder voorzit terschap van mr. G. K. E. Nord Thomson een algemeene vergadering. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer J. Mulder, gelezen werden na een kleine aanvulling vastge steld. De voorz. ging hierna over tot installatie van mr. P. E. Briët als voorzitter en van den heer W. J. Kriek als vice-voorzitter van het dagelijksch bestuur. Spr. heette allereerst den heer Kriek wel kom in het dag. bestuur. De Contact-com missie, aldus spr., verheugde zich ten zeer ste in deze benoeming van den heer Kriek evenals zij zich destijds verheugde over de aanmelding als lid van „Katholiek Leiden", omdat daardoor een belangrijk deel der Leidsche burgerij tot de Commissie toe trad. Spr. richtte voorts een hartelijk woord van gelukwensch tot den heer Kriek per soonlijk. De voorz. verwelkomde vervolgens den nieuwen voorzitter, mr. P. E. Briët. Dat de heer Briët zich als voorzitter der Commis sie een benoeming had laten welgevallen, verheugde spr. ten zeerste, omdat hij mr. Briët als een buitengewoon scherpzinnig en vriendelijk man had leeren kennen. Spr. wees er vervolgens op, dat de functie van voorzitter dezer Commissie een zeer be langrijke is. Daarom ook alleen had spr. op mr. Briët een beroep willen doen om zich deze benoeming te willen laten wel gevallen. Immers, ieder feest der burgerij moet uitgaan van de Contact-commissie, welke de geheele burgerij vertegenwoor digt. Wijl er de laatste jaren nogal feesten van algemeenen aard zijn geweest, heeft de Contact-commissie in korten tijd een groo- te vlucht genomen. Erkenning van het- recht der Contact commissie om feesten van algemeenen aard steeds te leiden, is steeds spr.'s streven ge weest en daarom heeft hij er ook voor ge ijverd, dat de a.s. jubileumfeesten ter ge legenheid van het veertigjarig regeerings- jubileum zullen geopend worden door den voorzitter der Commissie. Spr. hoopte, dat mr. Briët met veel ge noegen het voorzitterschap vele jaren zal kunnen en willen waarnemen en hij veel nuttig werk voor de vereeniging zal mogen verrichten. Mr. Briët dankte mr. Nord Thomson voor zijn vriendelijke woorden en zeide aan vankelijk wel geaarzeld te hebben om naast zijn vele functies ook dit voorzitter schap te aanvaarden. Evenwel, we leven in een tijd van bij zonder nationale opleving en ieder Ne derlander is verplicht naar zijn vermogen het zijne bij te dragen om het nationaal ge voelen uit te dragen en te beleven. Ondanks verscheidenheid van vereeni ging en principe acht spr. deze vereeniging van bijzonder groote waarde en gaarne geeft spr. de verzekering, dat hij naar best vermogen zal meewerken om het doel der Commissie te bevorderen. Met een woord van dank voor hetgeen mr. Nord Thomson voor de C. C. heeft ge daan, besloot spr. zijn toespraak. De secretaris der C. C., de heer J. Mul der, sprak een woord van dank tot den af getreden voorzitter voor de steeds ondervon den medewerking. Ter herinnering hieraan bood spr. mr. Nord Thomson een boekwerk aan over de veertig jaren regeering van H.M. de Koningin. De heer W. J. Kriek sprak op zijn beurt een woord van dank voor de woorden van mr. Nord Thomson en zeide de hem toe gedachte functie gaarne te aanvaarden uit naam van de groote groep in „Katholiek Leiden" vertegenwoordigde burgers. Hierna werd de agenda verder afge werkt. Besloten werd de contributie over 1938 weder te bepalen op 5. De feestplaunen Op verzoek van den voorzitter deed de heer ir. P. C. Lindenbergh, voorzitter der jubileumcommissie, vervolgens nadere me dedeel ing over de plannen tot feestviering bij gelegenheid van het 40-jarig Regee- ringsjubileum van H.M. Koningin Wilhel- mina. Spr. zette uiteen hoe onderhandelingen zijn gevoerd met de VEBO, de Meer Werk- Actie en de Commissie voor het Kinder schoolfeest, over wier plannen reeds in den gemeenteraad eenige bijzonderheden zijn medegedeeld. De Commissie was natuurlijk geheel af hankelijk van de financiën, welke te harer beschikking worden gesteld. Aan de hand daarvan is het programma als volgt voorgesteld: 30 Augustus: 's morgens: opening der tentoonstelling van de Meer Werk Actie (deze blijft verder voortdurend geopend). 's Avonds: opvoering van een historisch stuk onder leiding der Christelijke Oranje- Vereeniging. 31 Augustus: 's morgens: feestelijke op tocht der schoolkinderen met muziek door de stad naar terrein Zoeterwoudsche Sin gel, waar openluchtspel wordt gegeven, en opvoering van dit spel voor de kinderen. 46: Openluchtspel terrein Zoeterwoud sche Singel voor publiek. 's Avonds: muzikale rondgangen door de stad, muziekuitvoeringen op diverse plaat ven, opvoering van een historisch stuk on der leiding der Christelijke Oranje Ver eeniging. 1 September: 's morgens: opening der tentoonstelling van de Vebo (deze blijft verder geopend). 's Middags: hippische feesten door lande lijke en militaire ruiters op terrein aan den Hooge Rijndijk, te verzorgen door Vebo. 2 September: 's morgens: markt. 's Avonds "opvoering historisch stuk door Christelijke Oranje Vereeniging en zang uitvoering nationale liederen op den Burcht. 3 September: 7 uur: luiden van alle klokken, reveille vanaf den Burcht, met luidspeakers te verspreiden. 8 uur: Aubade ^an plm. 600 kinderen op den Burcht, met loudspeakers te versprei den. 910.30 uur: Wielerwedstrijd „de ronde van Leiden"; feestelijke ontvangst der deelnemers aan de sterrit der motoren; es- stafetteloop. 10.30—12 uur: Stilte in verband met eventueele herdenkingsdiensten. 1.304 uur: Reclameoptocht en bloemen corso. 3.305: Openluchtspel op terrein Zoeter woudsche Singel voor werkloozen. 5.307.30 uur: Openluchtspel op terrein Zoeterwoudsche Singel voor publiek, met vendelzwaaien, boerendansen, enz. 9 uur: Geïllumineerde gondelvaart van Kweekschool voor Zeevaart via Witte Sin gel, Zoeterwoudsche Singel, Utrechtsche Veer, Nieuwe Rijn, Aalmarkt, Boommarkt, Galgewater naar punt van uitgang, met ge lijktijdig Oranje-concert op de Korenbeurs, en opvoeringen van zang en dans op twee plankiers in Singelgracht bij Sterren wacht en Cronesteijnkade. 11 uur: Zoo mogelijk vuurwerk. Nadat de heer Lindenbergh dit program ma had medegedeeld was het woord aan de vergadering. De heer Boekkooi informeerde of er ook wedstrijden voor werkloozen georganiseerd konden worden, waarop de heer Linden bergh antwoordde, dat hij dit noodig vond, omdat het de tegenstellingen zoo groot maakt wanneer men werkloozen in het publiek laat optreden. Bovendien kan ieder werklooze gewoon aan de andere wedstrijden deelnemen. De vergadering kon zich met dit stand punt vereenigen. De heer Elsgeest vond het onprettig als lid der Commissie voor' n fait accompli te worden gesteld,-ten aanzien van de feeste lijkheden, hetgeen ook een reden tot aftre den van den voorzitter is geweest. Verder vraagt spr. of het goed gezien is, dat de heer Lindenbergh de herdenkingsdiensten als „eventueel" heeft ingelascht. De voorz. kon zich met het eerste be zwaar van den heer Elsgeest niet vereeni gen. Deze vergadering diende om de plan DE LEIDSCHE COURANT nen te bespreken en daarna goed te keu ren. Van een fait accompli is dus geen sprake. De heer Lindenbergh zeide vervolgens, dat in vorige vergaderingen globale plan nen zijn gemaakt. Dat de Oranje Garde, welke nu door den heer Elsgeest ver tegenwoordigd wordt, daar niet aanwezig was, kon spr. niet helpen. Wat de kerk- of herdenkingsdiensten be treft, de jubileumcommissie kan deze niet voorschrijven. In een deze week te hou den vergadering wordt hierover met be trokkenen geconfereerd. Op een vraag van de vergadering deelde de heer Lindenbergh mede, dat als open luchtspel zal worden opgevoerd: „De mis lukte aanslag op Lochem". Op voorstel van den voorzitter vereenigde de vergadering zich hierna in beginsel met de voorgestelde plannen. De collecte voor de feestelijkheden Bij de rondvraag sprak de heer Linden bergh een woord van aanbeveling voor de collecte en speldjesverkoop ten bate van de feesten. Deze collecte wordt morgen gehouden en hedenavond zal de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, voor de radio distributie een woord ter opwekking spre ken. De heer Nord Thomson wees naar aan leiding van het heerschend gebrek aan col lectanten op de wenschelijkheid, dat ook de beter gesitueerden zich beschikbaar zul len voor de collecte en den speld jesver- koop. Dat zal de opbrengst zeker ten goede komen. Spr. was ervan overtuigd, dat in dien het comité besloot met een aantal na men te komen, velen- niet zouden aarzelen ook deel te nemen. Hierover ontspon zich eenige discussie, 'doch een bepaald besluit werd niet geno men, Collectanten kunnen zich vandaag nog aanmelden bij het secretariaat, den heer J. Mulder, Steenschuur 16. Behalve morgen op den dag zal de col lecte ook morgenavond worden gehouden. Muziek en zang zullen deze avond-col lecte kracht bij zetten. Daartoe zal de Oranjegarde, vendel Lei den, mede ter gelegenheid van 's Prinsen verjaardag, een tocht door de stad houden. De route hiervoor is als volgt: 7.30 n.m. vertrek van Hoogl. Kerkgracht: Hoogl. Kerkkoorsteeg, Haarlemmerstaat, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, 2de Binnenvestgracht, naar Sociëteit Amicitia. 8 n.m. vertrek Amicitia: Morschsingel, Morschweg, brug over naar Noordeinde, Breestraat, Levendaal, Kraaierstraat, Hoo- gewoerd, Gangetje, Botermarkt, Koorn- beurs. Daarna zang op de Koornbeurs onder lei ding van den heer G. van der Horst. Te zin gen liederen: Oranqe-boven ,Juliana-lied, Zij zullen het niet hebben, Een lied van Nederland, De handen van Nederland af, Wij willen Holland houen, Jan Vrolijk, Re- vèlje, Lippe-Detmold, Wenn die Soldaten, enz., In een blauw geruiten kiel, Overha len, Een scheepjeZingen is gezond, Wilhelmus. Een gedeelte dezer liederen wordt be geleid door een mondharmonica-orkest. Na afhandeling der collectebesprekingen nam de heer Nord Thomson het woord om in de eerste plaats dank te zeggen voor de woorden van lof aan zijn adres geuit bij zijn aftreden en vervolgens om een legen de uit de wereld te helpen, als zou vol gens de woorden van den heer Elsgeest de geste van de jub. commissie voor hem reden zijn geweest tot aftreden. Spr zeide dat het dagelijksch bestuur reeds lang be sloten had af te treden, wijl men van mee ning is, dat steeds zooveel mogelijk voor versch bloed gezorgd moet worden. Zijn af treden was echter door het optreden van de jubileum-commissie verhaast. Hierna volgde sluiting der vergadering. Voor het propaedeutsch examen van ci- viel-ingenieur slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft de heer J. C. Dudock, alhier. De levering van varkensvleesch en fijne vleeschwaren gedurende het derde kwar- 1938 ten behoeve van het Rijks-Acade misch Ziekenhuis en de levering van rund- vet, verschillende worstsoorten alsmede rookvleesch gedurende het derde kwartaal 1938 ten behoeve der inrichtingen „Ende geest", enz. is opgedragen aan het Vleesch- warenbedrijf Arnold H. Bergers, alhier. Vrijdag 1 Juli a.s. hoopt de heer J. H. Nijhuis den dag te herdenken, waarop hij vóór vijf en twintig jaar in functie trad als suisse der kerk O. L. Vr. Onbevl. Ontv. (Hartebrug). Laatste berichten NEDERLANDSCH—DUITSCH BETALINGSVERKEER. Het ministerie van buitenlandsche zaken maakt bekend, dat op 27 Juni 1938 te 's Gravenhage de uitwisseling heeft plaats gehad van de akten van bekrachtiging van het op 18 December 1937 te Berlijn tusschen het Koninkrijk der Nederlanden en Duitschland ge sloten verdrag nopens het Neder- landsch-Duitsche betalingsverkeer. Overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 17 zal het verdrag op 12 Juli a.s. voor Nederland, Nederlandscb-Indië, Suriname en Curagao in werking tre den. Het verdrag is van 1 Januari 1938 af voorloopig toegepast. BEZOEK PRINS BERHARD AAN GRONINGEN. Het ligt in het voornemen van Z. K. H. prins Bernhard op 6 en 7 Juli een bezoek te brengen aan de provincie Groningen, o.m. ter bijwoning van de jubileum-keu- ringen ter gelegenheid van het halve- eeuwfeest van de provinciale vereeniging tot bevordering van de paardenfokkerij in Groningen en ter bezichtiging van enkele landbou wbedrij ven Prins Bernhard zal zijn intrek nemen bij den Commissaris der Koninging. Het be zoek zal een informeel karakter dragen. PROF. m. G. DIEHL. t Te Delft is heden in den ouderdom van 56 jaar overleden prof. ir. G. Diehl, hoog leeraar in de architectuur aan de techni sche hoogeschool te Delft. UITBREIDING EN EXPORTMOGELIJK HEDEN DER NEDERLANDSCHE DAMESCONFECTIE-INDUSTRIE. Een besloten modeshow voor vaklieden. De Nederlandsche Bond voor den De tailhandel in dameskeeding heeft de eer ste modeshow der Nederlandsche dames- confectie georganiseerd, welke zal worden gehouden op 8 Juli a.s. des namiddags 2 uur in het Carton Hotel te Amsterdam. Deze show is uitsluitend toegankelijk voor winkeliers in binnen- en buitenland, dus niet voor het publiek. Het is de eerste keer dat de Nederland sche damesconfectie zelf als zoodanig ten tooneele verschijnt. De Nederlandsche da mesconfectie is ongeveer 50 jaar geleden begonnen as een industrie ter aanvulling van de buitenlandsche confectie met het doel, het goedkoope genre hier te lande te vervaardigen. Uiteraard werden slechts stapelgoederen gefabriceerd. Hierin is echter door het uitwijken van vele jood- sche confectiefabrikanten uit Duitschand, waar de damesconfectie te Berlijn haar centrum had, en door wettelijke regeling van den import in het binnenland sinds eenige jaren een belangrijke wijziging ge komen. Contingenteering en toevloed van vaklieden op dit gebied maakten het mo gelijk in Nederland een groote damescon- fectie-industrie te" vestigen en ook de be staande uit te breiden, zoodat thans in Ne derland het modieuse genre gefabriceerd wordt, dat volgens deskundigen in alle op zichten de vergelijking met het buitenland kan doorstaan. Ook Nederland is er ingeslaagd om de tot voor eenigen tijd door Parijs en Ber lijn vastgestelde modewetten aan de Ne derlandsche smaak aan te passen, terwijl bovendien de Parijsche modellen die door buitenlandsche leveranciers geleverd wer den als Nederlandsche confectie te ver menigvuldigen De groote moeilijkheid die zich hierbij voordoet voor een klein land als het onze is collecties te scheppen die zoo omvangrijk zijn als noodig is om een- toonigheid en uniformiteit te voorkomen. DOODELIJK VERKEERSONGELUK Op den Valkenburgerweg, onder de ge meente Klimmen, is gistermorgen een doo- delijk verkeersongeluk gebeurd. Omstreeks zeven uur reden een vracht auto en een autobus van den Valk elkaar tegemoet. Voor den vrachtwagen, bestuurd door L. uit Cadier en Keer, reed de fiet ser L. uit Heer, die meende, de vracht auto nog wel te kunnen passeeren, voor dat de autobus hem voorbij zou rijden. De manoeuvre bleek evenwel niet uitvoer baar, waarop de bestuurder van de vracht auto krachtig remde. Desondanks geep de vrachtauto den wielrijder, die verscheide ne meters werd meegesleurd.. Het sterke remmen had tevens tot gevolg, dat de vrachtauto over den kop sloeg. De be stuurder kwam er zonder letsel af, maar de fietser L., een timmerman, die op weg was naar Duitschland, werd met zware verwondingen naar het St. Josephszieken- huis te Heerlen overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. KINDJE VERDRONKEN Gistermiddag is het driejarig zoontje van van B. bij het spelen in de Berkel te Zut- fen geraakt en verdronken. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN TE BOEKELO. Vanmorgen te omstreeks elf uur is op den onbewaakten overweg nabij de zout- industrie te Boeke^o een truck met op legger door een goederentrein gegrepen. De locomotief botste ter hoogte van de achterwielen tegen den oplegger, waar door deze een slag om maakte en ook de truck tegen den trein kwam. De chauffeur Plokhaar, in dienst der Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie, word uit de cabine geslingerd. Dr. Koek uit Boekelo verleende hem de eerste hulp. De man, die over inwendige pijnen klaag de, is naar het ziekenhuis te Hengelo overgebracht. De auto werd ernstig be schadigd. De locomotief en de eerste wa gon werden licht beschadigd. Het ongeval is vermoedelijk aan onop lettendheid van den chauffeur te wijten. RELLETJE OM TWEE BESCHONKEN MANNEN De politie moet sabel trekken Gisteravond heeft de politie op den Noordwal te 's Gravenhage een dronken man gearresteerd, een zekeren H. J. v. d. K., 48 jaar oud, wonende in de Helmers- straat, chauffeur van beroep. De arrestee- rende agenten wilden hem ter ontnuchtering naar het bureau Prinsenstraat overbren gen. doch de 28-jarige zoon van den arres- i t&nt. H. H. v. d. K., winkelbediende van EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDEN. Geboren: Johannes Herman z. van J. v. d. Grijspaarde en P. v. d. Wilden Pieter z. van C. Bekooij en M. Vincourt Cornelia Maria d. van J. Th. Overdevest en M. J. Noordermeer Elze d. van W. Planjer en M. H. v. d. Linden Cornelis Jacobus z. van C. J. v. d. Berg en J. C. Heijmans Petronella Adriana Maria Martina d. van P. A. Krekelaar J. C. v. d. Star Nicolaas z. van J. J. de Haas en J .Louwrier Karolina Wilhelmina Maria d. v. K. Vig en P. P. Duurkoop Bartel z. van P. Broer en W. v. d. Griend Adrianus Jacobus z. van H. G. Holierook en M. Blink Petrus Jillis Wilhelmus z. v. W. C. Wijngaarden en N. J. v. d. Starre Petrus Willem z. van L. Pesschier en A. G. Vink. Overleden: A. Niesing z. 21 j. H. v. Beelen m. 30 j. beroep, trok voor zijn vader partij en wil de hem ontzetten. Dit had tengevolge, dat ook hij wegens belemmering werd gear resteerd. Tijdens zijn overbrenging naar de Prinsestraat ook hij was onder in vloed van drank maakte hij veel ka baal en verzette hij zich hevig. Hij maak te zich schuldig aan beleediging der agen- .ten en aan wederspannigheid. Een zeker soort publiek, dat in dergelijke omstandig heden voor de arrestanten partij pleegt te trekken, drong op en maakte het den agenten lastig. Het gooide met steenen, waardoor een der agenten op den rug werd getroffen. Het achterwiel van een der po- litierijwielen werd doqr het opdringend publiek vernield. De agenten trokken den sabel en maakten zich ruim baan, waarbij de jongste arrestant eenige klappen op liep, zoodat hij in bureau Prinsestraat door den geneeskundigen dienst moest worden verbonden. Hij is vastgehouden. De va der is na ontnuchtering vrijgelaten. DE DIJKEN VAN HET TSJAU KAN HA DOORGESTOKEN. TOKIO, 28 Juni. (A. N. P.). Uit Nan king wordt gemeld, dat de Chineezen de dijken van het groote Kanaal Tsjau Kan Ha op een honderdtal ki lometer ten Noord-Oosten van Nan king hebben doorgestoken, een groote uitgestrektheid vruchtbaar land is overstroomd. Aangezien het kanaal in een gebied ligt, dat reeds maanden door de Japansche troepen bezet is, veronderstelt men, dat het vernielen van de dijken is geschied door Chi- neesche guerilla-benden, die achter de Japansche linies optreden. MILITAIR VLIEGTUIG GEVALLEN. Vijf dooden. REIMS, 28 Juni. (A. N. P.) Een militair vliegtuig is neergestort en in brand ge raakt. Vijf inzittenden zijn in de vlammen omgekomen. MARKTBERICHTEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Holly wocd-Hotel (Dick Po wel, Rose mary Lane). Een offer uit liefde. (Errol Flynn, Kay Francis). Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen liido: M'n man is detecti ve (Elissa Landi). Drie levende spoken. (Richard Arlen). Amusement Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen Casino: Ik ben een dief (Ma ry Astor, Richard Cortez). Harold heeft pech. (Hall Leroy). Sensatie Komisch 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Paljas. (Richard Tauber, Diana Na pier). De humane bruut (Victor Mc Laglen). Musical Spannend 1 :deren avond 8 uur. Zondag om 2. 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en D.onderdag 2 uur Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Zeeduivels (Victor Mc Laglen, Preston Forster). De moord in Kamer 916. Sensatie. Sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen LEIDEN, 27 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: groenekool 3.303.60, peen 1 —10, aardappelen 511, andijvie 24, sla 2, aardbeien 1242, snijboonen 15 38, stamboonen 1737, tuinboonen 36, doperwten 714, peulen 6 25, postelein 1.504.00, spinazie 18, Tomaten A 14.20—21.80, idem B f 15.20 20.idem C 11.8016.idem CC 7.8011.per 100 stuks: andijvie i 0.50 2.30, komkommers S 2.004.40, bloem kool 2.005.90, meloenen 4862, sala de 0.501.10, perziken 5074, ped 100 bos: kroten S 1.502.40, pieterselie 1.00 1.70, radijs 0.902.10, selderie 0.70 2.30, uien 1.202.50, peen 5.6011.70, rabarber 1.30-^-4.30. 28 Juni. Vette Varkens. Aanvoer: 153 totaal, waarvan 149 zwaar 5051 cent per kg. levend gewicht, en 4 licht. Handel vlot. ROTTERDAM, 28 Juni. Vee. Aanvoer: 2508 totaal, 162 paarden, 8 veluens, 453 magere runderen, 750 vette runderen, 45 vette kalveren, 79 graskalveren, 732 nuch tere kalveren, 160 schapen en lammeren, 3 varkens, 100 lammeren, 60 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 72, 62 en 4652 cent, vette ossen 67, 60 en 4852 cent, stieren 62, 58 en 54 cent, vette kalveren 100, 85 en 5565 cent, schapen 50, 40 en 35 cent, graskalveren 58 en 52 cent, nuchtere kalveren 46, 41 en 36 cent, slaohtpaarden 51, 44 en 39 cent, prijzen per stuk: schapen 262214, zuiglam- meren 15106, nuchtere slachtkalve ren 1296, nuchtere fokkalveren f 23 2016, slachtpaarden 210175105, werkpaarden 365305200, hitten 245 —195—100, stieren 340—260—195, kalf- koeien 300250180, melkkoeien 295 250175, varekoeien 195155120, vaarzen 220170120. pinken 180 140110 bokken of geiten 1184. BODEGRAVEN, 28 Juni. Kaas. Aange voerd 421 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 18.945 stuks, wegende 170.505 kg. Prijs met rijksmerk le soort 23.50—25.—, 2e soort 2123. zwaardere tot 25.50. Handel matig. 's HERTOGENBOSCH, 28 Jan. Boter. Aanvoer 21050 kg. Prijzen: hoogste prijs 1.37, laagste prijs 1.30, middelprijs 1.35 per kg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3