Het kasteel van Gouda wordt blootgelegd De Karimata AGENDA KRJJifMU PRINS BERNHARD Wiït U Iets weten? NIEUWS DINSDAG 28 JUNI 1938 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5ü per kwartaal. Bij onze agenten üO cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. REGEN EN WIND. De Bilt seint: Verwachting: Tijdelijk afnemende, later weer krachtige, wellicht stormachtige Zui delijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.3 te Toulouse. Laagste barometerst.: 728.6 te Lerwick. De depressiekern, welke gisteren nabij Schotland was gelegen, is in diepte toene mende, naar de Shetlands getrokken. Over Zuid-Noorwegen en de geheele Noordzee v/aait het nog krachtig tot stormachtig. De depressie brengt thans regen over het grootste gedeelte van Zweden en de Rand staten. In het afgeloopen etmaal heeft zij zware neerslag over Noord-Ierland, Schot land en langs de Noorsche kust gebracht. Over Oost-Frankrijk, Duitschland, Polen en Centraal Europa bleeft het nog warm en rustig weer. Van de Britsche Eilanden is een koele luchtstroom tot onze omge ving doorgedrongen. Op den Oceaan na dert een nieuwe actieve depressie, welke bij Ierland reeds weer regen en krachtige barometerdaling veroorzaakt. Voor ons land mag aanvankelijk afnemende wind worden verwacht. Later neemt de wind weer toe. Het blijft somber weer, met voor al in den komenden nacht kans op regen. De temperatuur zal gemid deld weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. 17.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.56 uur tot Woensdagmorgen 4.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 29 Juni voorai. 4.10 en nam. 4.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Maan op 6.53 uur Woensdagochtend. Maan onder 22.14 uur Woensdagavond. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenochtend 9.55 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede." Opgravingen beloven succes De opgravingen, welke sinds een week in het Houtmansplantsoen te Gouda wor den verricht in verband met het onder zoek naar het bestaan van onderaardsche gangen daar ter plaatse, heeft eenige re sultaten opgeleverd, die er toe leiden dat de ontgraving op wat breeder terrein wordt voortgezet. Aanvankelijk stuitte men 1 y3 meter diepte op grondwater en toen dit was weggepompt en een halve meter dieper was gegraven, trof men puin aan, dat klaarblijkelijk uit later tijd dateert dan het kasteel van der Goude. waartoe de onderaardsche gangen moeten hebben be hoord. Dat kasteel werd in 1300 gebouwd en is aan het eind der 16e eeuw afgebro ken. Onder de deskundige leiding van den heer M. H. M. Doesburg uit IJsselstein is men daarop op een andere plek in het plantsoen begonnen te graven, achter een thans aan de Punt staand kaaspakhuis. Daar heeft men op een halve meter diep- PATER M. LANS Morgen viert een missionaris in Afrika, de zeereerw. pater M. Lans, van de Witte Paters, op het Groot Seminarie van Kipala- pala zijn zilveren priesterfeest. Hier heeft pater Lans vele kennissen. Eenige jaren geleden heeft hij in Leiden, ten huize van zijn familie, zijn vacantie doorgebracht. En in den geest zullen allen, die hem kennen, ook vanuit de verte dezen dag meeleven. Met oprechte gevoelens van sympathie voor den Jubilaris,, van eerbied voor zijn persoon en diens groot en zegenrijk werk in de Missie. In de Juni-aflevering van de Annalen van de Witte Paters worden twee artike len gewijd aan de persoon en het werk van pater Lans. Aan een dezer artikelen ontleenen we hier het volgende: Vijf en twintig jaar is *t geleden, dat hij als jonge priester naar Holland overkwam om aan zijn gelukkige familie en vrienden zijn eerste priesterzegen te geven. En of schoon vol van zijn ideaal: Afrika winnen voor Christus, ofschoon hij droomde van missietochten, arme ekrkjes, van preeken en doopen, werd hij benoemd als professor op St. Charles. Nauwelijks een jaartje op St. Charles of de oorlog brak uit. Toen moest de nieuwe professor de onstuimige verbeelding van jonge jongens, die droomden van kanonnen en veldslagen, trachten in bedwang te hou den om ze te interesseeren voor droge filo sofie-begrippen en eentonige wetten van natuur- en sterrenkunde. Na zes jaar kwam er een einde aan deze ballingschap en mocht pater Lans terug naar Afrika. Maar ook nu bleven die missiereizen, dar doopen, preeken en catechismus geven een droom. Want nauwelijks voelde hij weer de Afri- kaansche grond, nauwelijks kon hij de Midden-Afrikaansche lucht inademen, of hij werd benoemd op het Groot-Seminarie van Opper-Congo en opnieuw mocht hij zijn geliefde filosofie-boeken opendoen. Nu had hij echter niet te strijden tegen don kere oorlogsbeelden, maar hij moest de abstracte begrippen van de filosofie be grijpelijk maken voor een hard negerver stand. Slechts enkele jaren genoot Opper-Con go van Pater Lans; want toen Utinta zon der filosofieprofessor kwam te zitten, hoor de hij, evenals St. Paulus in zijn tijd, de klacht: „kom over naar ons". En Pater Lans ging om ook daar zich te geven aan de vorming van zwarte priesters. In 1924 werd het Groot-Seminarie van Utinta overgebracht naar Kipalapala, en ook pater Lans kwam naar Kipalapala, ge wapend met filosofieboeken en met een heele uitrusting natuurkundige instrumen ten. Stil en verborgen werkte hij daar; maar dat stille werk zou niet langer ver borgen blijven; want toen het vorig jaar Kipalapala een nieuwe overste moest heb ben, werd aan pater Lans de mooie, maar zware en verantwoordelijke taak toever trouwd van overste van het Groot-Semina rie van Kipalapala. Vijf en twintig jaar zijn er nu voorbij sinds de jubilaris priester, missionaris en professor werd. Hoe rijk is dat leven in al zijn eenvoud; hoe schoon is dat priesterleven in al zijn stilte; hoe ver- dienstvol is zijn priesterleven in Gods oog. Vijf en twintig jaar priester, dus vijf en twintig jaar ging hij iedere dag op naar Gods altaar om God te doen neerdalen in zijn handen, en om een groote en breede genadestroom af te smeekdh over zich zelf en de hem toevertrouwde zielen. Wat 'n weldaden afgebeden voor Afrika; wat een bekeeringsgenade verkregen gedurende deze vijf en twintig jaar. Vjjf en twintig jaar dat Pater Lans zich geeft aan de vorming van priesterzielen; dat hij al zijn tijd gebruikt om waardige, goed onderrichte en vooral heilige priesters te vormen. Wat een leiding gegeven; hoe veel zielen die in nood waren heeft hij geholpen; hoeveel bedroefden heeft hij ge troost; aan hoeveel zwakken heeft hij hulp en bijstand gegeven? Hoe heeft hij die priesterzielen bijgestaan door woord, voor beeld en daad? Hoeveel jongens hebben 't naast God aan hem te danken, dat ze thans priester zijn en dat ze nu meewerken aan de komst van Christus' rijk in de Af ri kaansche zielen. Hoe schoon en overvol zijn die eerste vijf en twintig priesterjaren van Patei Lans! Immers gedurende al die jaren heeft hij aan anderen gegeven het mooiste, het rijkste, het schoonste en het beste wat hij bezit, zijn eigen priester-missionarisideaal. Tezamen met zijn seminaristen roepen wij daarom pater Lans toe: „Heil, U, o groote priestervormer; heil U, priestervader en priesterleider. Dank voor al Uw werk en Uw opoffering. Dank voor al Uw steun, leiding en vorming. En ons gebed voegend bij onze wenschen, vra gen wij God dat gij nog vele jaren moogt werken, dat gij nog vele jaren moogt heb ben van vruchtbaren arbeid, van rijke oogst en van gezonde werkkracht." te zwaar metselwerk ontdekt, eerst een gedeelte dat een vorm heeft van een kwart cirkel, daarna een steenklomp van 2x1 meter. Vermoed wordt, dat het kwartcirkelvormige metselwerk een ge deelte is van het fundament van een der torens van het vroegere kasteel, terwijl het andere als een gedeelte van het fun dament van dén kasteelbouw wordt be schouwd. Een onderzoek zal thans worden in gesteld 'naar de steensoort van dit metsel werk om vast te stellen of deze inderdaad uit de 14e eeuw dateert. De vondsten van heden zijn aanleiding geworden, dat de ontgraving thans op de zelfde diepte over een terrein van 100 M2. zal worden voortgezet en dat geleidelijk over het geheele terrein tot grootere diepte zal worden gegraven. Zomersproeten verdwijnen spoedig door een pot SPRUTOL Bij olie Drogisten En wij maken gaarne tot de onze de bede en den wensch, neergelegd in een anedr ar tikel: Moge onze eeuwige Hoogepriester hem zegenen, die naar Zijn voorbeeld met een onmetelijk geduld de eerste apostelen vormde van het zwarte ras; moge Jezus hem sterken en bijstaan in de moeilijke taak, die op zijn schouders rust. Even als onze If. Vader de Paus, die Pater Lans benoemde tot Overste van Kipalapala, zoo hebben ook twaalf Apostolische Vicarissen of Missieoversten in hem hun volle vertrou wen gesteld en hun hoop voor de toekomst van hun christenheid. Dat vertrouwen niet te beschamen is een zware verantwoorde lijkheid, die Pater Lans steeds met een on verstoorde blijmoedigheid heeft weten te dragen. Toch spreekt het grijs zijner haren van zorgen en de laatste tijd wordt de klei ne groef tusschen de beide oogen dieper en duidelijker en vertellen ons van zijn onge rustheid voor de naaste toekomst. Binnen eenige maanden immers komen de nieuwe seminaristen en brengen het getai op 120, doch de Overste weet niet waar ze te her bergen: zijn seminarie is te klein. Daarom voegen we bij onze gebeden en wenschen ook deze: Moge de H. Joseph door edelmoe dige weldoeners aan onzen jubilaris de mo gelijkheid schenken zijn bijenkorf uit te breiden en tevens een kapel te bouwen, waarop het seminarie al 13 jaren wacht. Een bijzondere verslaggever van de „N. R Crt." telefoneerde Zondag uit Terschel ling: De Karimata heeft met kleine onderbre king het werk kunnen voortzetten en doet dat nog. Van de uitgezette „akker" van 100 bij 100 meter is thans circa 20 bij 100 meter af- geploegd, bovengebracht en weggestort op het zich langzaam maar zeker vormende eiland achter de uitlaatstortbuis van de Karimata. Dit eiland, dat zich nu ten Westen van den baggermolen vormt,biedt reeds veel beschutting tegen de zeedeining en den westelijken wind. Dat men 20 bij 100 meter heeft afeggra- ven wil zeggen, dat men thans 30 meter af is van h'et theoretisch middelpunt van de Lutine. Er is echter meer dan 30 meter af gegraven, omdat men met baggeren een eind verder is begonnen, ten einde op de grenslijn van de 100 bij 100 meter-akker reeds op 20 meter diepte kunnen zijn. Veel schelpen kwamen weer de laatste dagen mee naar boven, doch wat achter bleef in de zeeftrommels waren weder in hoofdzaak kogels, spijkers, wrakhout en koperbeslag met de bekende merken. Toch kwamen nog eenige bijzondere din gen mee, als een stuk van het want van de Lutine, een mengelmoes van hout en touw. Ook is een groot anker naar boven ge haald, doch dat bleek te zijn verspeeld bij een van de vorige bergingspogingen. Niets glipt tusschen de mazen of in dit geval de zeven aan boord door, doch dat hieraan toch nog door anderen getwijfeld wordt, bewijst een brief, die'de heer Bol ontving, waarin een gepensionneerd amb tenaar, bij wijze van proef, voorstelde 100 munten op een plek in zee te gooien. Als bleek, daj alle 100 munten in de zeef te ruggevonden werden, zou pas vast staan, dat niets langs de kantjes weg zou kunnen glippen en 100 pet. efficiency van de werk wijze bewezen zijn! Aangezien echter nie mand aan boord 100 munten beschikbaar stelde, ging de proef niet door. Intusschen is er nog steeds geen goud ge vonden, niettegenstaande er reeds waar schijnlijk door een beursspeculant ge ruchten werden verspreid, dat er iets van dien aard naar boven was gekomen. Wij kunnen nadrukkelijk verklaren, dat dit niet het geval is geweest. Gistermiddag werd aan de „N. R. Crt." uit Terschelling getelefoneerd: Er zijn tijdens het weekeinde veel be zoekers van den vasten wal geweest, die allen uit royale beurs en volheid des ge- moeds het dubbeltje wegengeld aan de ge meentekas hebben betaald, maar velen van hen hebben bovendien nog een tolgeld be taald aan de Noordzee, welkes de Schellin- ger overigens zeer zeewaardige booten een aardig dansje liet maken tusschen Branda- ris en Friesche kust, zoodat veel passan ten vanwege een kleine ellende tijdens den overtocht in horizontalen sitand moesten gaan. Sommigen hebben later de schade in hotel Nap reeds ingehaald. Maar niemand had recht pleizier en niemand vertrouwde zich bij paal 9 in de branding, omdat het zoo kil en waaierig en onaangenaam was. Alleen in de bosschen van Terschelling is het thans goed. De Karimata heeft zich gedurende het weekeinde weer eens van haar sterksten kant laten zien. Sedert verleden Donder dagochtend is de molen in bedrijf geweest, behoudens een korte onderbreking wegens een kleine reparatie. Vandaag, Maandag, staat er een krachtige wind op Terschel ling; de hemel is voor negen tienden met wolken bedekt en slechts af en toe breekt het zonnetje door. De stormbal op het Gal geduin is geen goed teeken; het weerbe richt van hedenmorgen is al evenmin gun- stik, terwijl de barometer maar blijft zak ken. De Karimata blijft ten spijt van deze ongunstige weersomstandigheden maar voortbaggeren, althans men neemt het hier rond lunchtijd maar aan; het kan ook zijn, dat de molen heeft moeten stoppen en naar dieper water is gehaald, maar dat weten we eerst pas in den namiddae. Tot dusver heeft de Karimata zich van den grilligen wind niet al te veej aange trokken. Bij dezen zuidwesten wind fun geert het hooge Vlieduin als een enorme windbreker. Immers, in het korte stukje zee tusschen Vlieland en Terschellinger gronden, kan deze wind geen zwaren golf slag verwekken. Daarom ook kan de Ka rimata onverlet een halven storm uit het Zuid-Westen doorstaan. Bij Noord-Westen wind wordt de situatie op het Lutine-ter- rein dadelijk volkomen anders; dan ko men de golven van IJsland rechtstreeks op deze kusten aanrollen en de zweepen- de wind zet hun een formidabele witten hoed op waarvoor de Karimata bij deze windkracht waarschijnlijk bakzeil zal moe ten halen. Doch op het oogenblik is de windrichting zeer gunstig. Het tijdperk van min of meer verras sende vondsten schijnt voorloopig voorbij te zijn. Er kwamen Zondag nog enkele Lu- tine-kogels rollend door den brikleur, als wilden zij de traditie vortzetten en den gouddelvers een hart onder den riem ste ken. Enkele stukjes koper en vooral wrak hout zetten de reeds gevonden voorwer pen op den bodem der zee voort. Het ver rassende element ontbrak echter, doch dit zegt weinig. Ieder uur kan er een oogen blik aanbreken, dat er waarlijk iets be langrijks gevonden wordt. Daarop wacht men hier en intusschen nadert de Karima ta het mysterieuze wrak al dichter en dichter. Men meldt d.d. gisteren van Terschel ling: De Karimata heeft vanmdidag wegens sterken wind en krachtigen zeegang moe ten stoppen. Om 5 uur voer de Stortemelk als ge woonlijk met de aflosing aan boord naar den baggermolen, doch kapitein Helfrich kon niet langszij komen zoodat, nadat en kele vergeefsche pogingen waren gedaan, naar de haven werd teruggestoomd. De bemanning van de Karimata moet dus vannacht aan boord blijven. Het is de eerste storm die de Karimata op het Lutine-terrein het hoofd moet bie den. Uiteraard zijn alle voorzorgsmaatregelen genomen. Tot het laatste toe heeft de Karimata kleine bijzonderheden uit den inventaris der Lutine opgebaggerd. LEIDEN. Dinsdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering in Café „De Doelen", 8.30 uur. Woensdag, R.K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". Ledenvergade ring, Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond. Ledenvergadering Bondsge bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 Juni tot en met Vr ij da g 1 J.uli a.s. waargenomen door de apothe ken C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestscche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. VR00LIJKE MIDDAG VOOR DE JEUGD Woensdagmiddag om 2 uur en om 4 uur in de GROOTE STADSZAAL Toegangsprijs 10 cent 4754 De Contact-Commissie Vraag inzake een gehuurd huis, dat de huiseigenaar den huurders ontnam, nadat de schoonmaakartikelen er reeds in waren gebracht. Antwoord: De huurovereenkomst was reeds tot stand gekomen, zoodat de eige naar niet het recht had, deze overeenkomst eigenmachtig te verbreken. Hij is tot scha devergoeding verplicht en zeker is hij ver plicht de schoonmaakartikelen terug te doen brengen. PATER DRS. GEISE O.F.M. NAAR WEST-JAVA. De zeereerw. pater drs. N. J. C. Geise O.F.M. zal, naar wij vernemen, 1 Septem ber vanaf Venetië vertrekken, om, in op dracht van de Missie in West-Java, een we tenschappelijk onderzoek in te stellen wat betreft taal, zeden en gewoonten van de bevolking in West-Java, mede in verband met een proefschrift, dat pater Geise over twee jaar hoopt te kunnen schrijven. MIDDENSTANDSEXAMEN Voor het middenstandsexamen ter vol doening aan de Vestigingswet Kleinbe drijf, uitgaande van de afd. Leiden van den Kon. Ned. Middenstandsbond en de Chr. Middenstandsvereeniging, slaagden: R. Alt, C. A. Bloemendaal, mej. H. Brinks, J. A. Brinks, J. de Haas, A. van Hoek, B. G. Jansen, Johs. Jansen, G. J^ van Kamp, A. Korenhof, J. Kuperus, A. van Leeuwen, L. Molenaar, W. van Muiden, L. Ouds hoorn, H. Otto, A. van Polanen, M. A. Susan, J. Verduin, C. Vermeer, mej. W. A. de Witte, M. W. van der Zanden, A. Zeil- stra, allen alhier en C. Los, L. Los, beiden Leiderdorp, L. Los, Voorschoten, G. C. v. Dijk, Oegstgeest en C. Vet, Woubrugge. TOELATINGSEXAMEN GEM. H. B. S. Aan de Gem. H. B. S. met 5-j. c. alhier zijn toegelaten tot de le klasse: J. M. Bal lego, C. P. Belonje, P. Bloemendaal, A. C. Blok, C. N. Boot, H. F. Borrius Broek, M. E Borrius Broek, J. Bosse, Annie Bouw meester, W. Brusse, D. K. Burgy, P. Cos- seé, C. van Duyn, J. van Duyn, K. P. Fuchs, P. H. de Geus, Tj. Hoekstra, H. G. Jung, P. L. Jung, J. Op den Kamp J. Kan bier, Elth. v. Klaveren, J. Kok, J. v. Konij nenburg, B. P. Lancel, L. J. Langendoen, H. L. J. Lindenbergh, A. Massink, D. N. Moerland, J. W. H. Nuyt, J. S. Ohms, J. Philippo, C. Ponsen, A. H. M. van Schijn- del, A. Snel, W. F. Snieder, Th. Teekamp, J. Verduyn, W. Verhey van Wijk, J. Voor duin, W. Welmers. Afgewezen 9 candidaten. Met 10 candidaten wordt het examen voortgezet. P. T. T.-DIENST OP VERJAARDAG Z. K. H. PRINS BERNHARD. De directeur van het P. T. T.-kantoor te Leiden deelt mede, dat op Woensdag 29 Juni, den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard de kantoren, voor zoover den postdienst betreft, om 12 uur zullen wor den gesloten. Gedurende de openstellingsuren zullen ale onderdeelen van den dienst behandeld worden. De 2e buslichting wordt niet uitgevoerd. De 2e briefpostbestelling zal evenals de 2e pakketpostbestelling te Leiden en te Oegstgeest achterwege blijven. In de openstelling van den telegraaf- en telefoondienst der kantoren zal geen wijzi ging worden gebracht. Busrechthouders kunnen na 12 uur hun correspondentie afhalen aan de achterzij de van het kantoor, ingang door de poort aan de Boommarkt. Ten centraal girokantore te 's-Graven- hage worden op 29 Juni stortingen met spoedbehandeling alleen geboekt voor zoo ver deze aldaar vóór 11 uur aanwezig zijn. KONIJNENSPORTVEREENIGING L. E. O. Deze in den lande bekende vereeniging hield Zondag haar jongdierendag in de za len van café Wervelman aan de Nieuwe Beestenmarkt. Ingezonden waren 200 nummers t.w. en kelingen van 814 weken, enkelingen van 14 weken en ouder. Nesten en voedsters met jongen. De voornaamste bekroningen waren als volgt: VI. Reuzen, haaskleurig: J. v. Dijk, B. J. v. Senus, H. Koerten, B. Star, A. N. Dei- selbloem en J. Slootweg. VI. Reus, konijngrijs: Th. Belt, H. van Diggelen en M. v. d. Berg. VI. Reus, blauw: J. Steenbergen, W. Groeneboom en M. J. Kouwenberg. VI. Reus, wit: A. v. d. Zalm, B. Star en D. de Mooij. VI. Reus, geel: J. G. Bouw, P. Polanen, J. v. Leeuwen. Lotharingers: A. Bruines, C. v. d. Voort, A. v. Tongeren, Fl. den Hertog en H. Girms- bergen. Chinoilla: J. J. Macdaniel, J. Roelfstra en J. G. Bouw. Zilverkonijnen: W. Kruier, J. Walet, G. Zuurdeeg, P. v. d. Meij, Ph. Belt, J. Bou- man, W. Hoogenduin en A. Fasseur. Bleu v. Bever en: H. E. Christiaanse. Papillon: Ph. Koekebakker. Alaska: C. J. v. d. Aar en mej. A. M. Bouw. Havana: B. Bedijn, mevr. Bruines, mej. A. M. Bouw en A. Augustinus. Gouwenaars: D. Bedijn. Gele van Bourgondië: J. In 't Veld. Pan. konijnen: C. C. v. d. Gugten, J. den Hollander, W. du Clou en A. v. Iperen. Russen (brandneuzen): M. Klein. Siamees: W. du Clou en A. v. Iperen. Polen: L. P. Smeltink en Henk Rol. Angora: Jan Jonk. Rese-konijnen: P. v. Tolen H. Peter. Het bestuur van L.E.O. mag met groote voldoening op deze expositie terugzien. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 7134. Comm. Venn. „Zuid- Hollandse Zaaltelerij en Plantenkweeke- rij M. Mank Zaadhandel", Ter Aar, Lan- geraar, A 131. De zaak is verplaatst naar Leiden, Langegracht 51. Opheffing. 6972. N.V. Cement-Plas-. tiek Compagnie, i.o. Leiden, Pieterskerk hof 14. Wandbekleedingen (naadloos). Vereff.: J. Karreman, Rotterdam. De wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd morgen spreekuur te houden. Gistermiddag te 5 uur is de 79-jarige mevr. V. uit Voorschoten in de portiek bij V .en D. uitgegleden, waardoor zij het rechterheupbeen brak. Door den E.H.D. werd zij naar het Diaconessenhuis ver voerd. De 45-jarige mej. C. J. de J. uit het Lin- denhofje is gisteren op de Valkbrug uit gegleden. Bij den val brak zij een been en werd door den E.H.D. naar het St. Eli- sabethziekenhuis overgebracht.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2