Laatste bericfiten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 27 JUNI 1938 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DOOR ELECTRISCHE STROOM GETROFFEN. R. K. Ver. v. Kraamverzoïging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken EINDEXAMEN GEM. H.B.S. Aan de Gem. H.B.S. met 5-jarigen cur sus alhier zijn geslaagd voor het eind examen afd. B., 4e groep: Mej. Toetie A. van der Schaaf, Voorburg. Mej. Janke Schoppen, Leiderdorp. K. Tendeloo, Was senaar. K. H. Thiel, Leiden. J. S. Veenen- bos, Veur. P. Versluis, Leiden. Mej. Toos J. E. van Wijk, Leiderdorp. S. H. Wijnno- bel, Leiden. Mej. Netty Zitman, Zoeter- woude. Niet geslaagd: 1. Middenstandsdiploma. Degenen, wier namen in het blad van Vrijdag werden vermeld, als zijnde ge slaagd voor het middenstandsexamen, be haalden het speciaal-diploma. Voor het gewoon diploma slaagden nog mej. G. Broerse, mej. M. Broerse, de hee- ren A. Fles, H. P. Kooijman, J. Krol, N. J. A. Overdevest, C. Warnecke, allen te Leiden, en W. J. Vesseur, Roelof arends veen. Al deze dames en heeren waren lid van de R.K. Middenstand Handelsavondschool, directeur de heer Th. H. Perquin, Bree- straat 45. Van de 27 candidaten voor het speciaal diploma werden slechts 4 afgewezen. Van de 8 candidaten voor het gewoon diplome géén. De cursus is dus een groot succes ge weest. Voor het middenstands diploma is te vens geslaagd de heer J. C. A. J. van Noort, die werd opgeleid door den heer Th. H. Perquin. Examen nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool hier ter stede zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames T. Seinstra te Kat wijk aan Zee en W. Zweers te Alphen aan den Rijn. Examen L. O. Aan de bisschoppelijke kweekschool te Den Haag is geslaagd voor het examen L. O. de heer J. F. G. Montanus, alhier. Zaterdag slaagde aan de R.-K. kweek school „De Voorzienigheid" te Amster dam voor het examen L. O. mej. S. v. d. Krogt, alhier. Aan deze school zijn de examens afge- loopen. Van de 30 candidaten slaagden er 28. Examen gemeente-administratie. Voor het examen gemeente-administra tie B. zijn te Den Haag geslaagd de heeren J. H. Visser en J. Wessel, beiden alhier. INZEGENING PAROCHIAAL JEUGD HUIS HAAGWEG. Gistermiddag te 4 uur heeft de plech tige inzegening plaats gehad van het nieu we jeugdhuis der parochie van den H. Leonardus aan den Haagweg. Zooals wij destijds hebben gemeld, was de parochie van. den H. Leonardus in het bezit gekomen van het vroeger door dr. Boeser bewoonde pand Haagweg 26. Na heel veel restauraties, welke tevoren niet voorzien waren, kon gistermiddag de plechtige inzegening geschieden De pastoor der parochie, de zeereerw. heer Ign. Smeets O.F.M. en de weleerw. Kapelaans Wilh. de Leeuw en E. Tesser hadden zich daartoe met de weleerw. hee ren Rector Beune en Kapelaan Verhoof- stad, met de leden van het Kerkbestuur, ders en verschillende leden in de twee linksche zaaltjes van het tehuis verzameld. Pastoor Smeets dankte allen voor hun aanwezigheid, in het bijzonder het Kerk bestuur, herinnerde aan de moeite en teleurstellingen,' welke werden ondervon den voordat men in het bezit van dit huis kwam en hij uitte den- wensch, dat zich nu geen nieuwe teleurstellingen zouden voordoen. Hartelijk heette spr. vervolgens wel kom de geesteijke jeugdleiders, Rector Beune en Kapelaan Verhoofstad en sprak de hoop uit, dat dit huis onder hun toe zicht moge beantwoorden aan hetgeen de kerkelijke overheid ervan verwacht. Spr. uitte voorts den wensch, dat de hier te verichtte gewichtige arbeid onder leiding der Kapelaans en dames en heeren jeugdleiders moge gedijen en de taak tot vorming der schoolvrije jeugd naar be- hooren vervuld moge worden. Pastoor Smeets richtte vervolgens woor den 'van vermaan tot de meisjes en jon gens, opdat zij zich onder leidsters en lei ders met werklust en werkkracht aan de hun opgelegde taak zouden geven. Daar door zullen zij kunnen meewerken aan de uitbreiding van Gods rijk op aarde en aan de kerstening der maatschappij. Hierna verrichtte pastoor Smeets de plechtigheid der inzegening, de wijding der kruisen en ging daarna over tot de in- tronisatie van het Goddelijk Hart na in korte trekken de beteekenis van deze zin rijke plechtigheid te hebben uiteengezet. Wij zijn er zeker van, dat dit jeugdhuis een zegen zal zijn voor de jeugd in de Haagweg-parochie. R.-K. HANDELSREIZIGERS- VEREENIGING. „St. Christoffel" hield in „De Harmonie" een ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening heette de voorz. allen hartelijk welkom, in het bijzon der den weleerw. pater H. de Groot als plot- selingen gast, die dezen avond kwam spre ken over de te, houden retraite te Bergen N.-H. De notulen werden na voorlezing goed gekeurd. Vervolgens werd door den voorzitter be- Monteur te Voorschoten gewond Zaterdagavond j.L had de 38-jarige monteur J. H. Bekkering, van de ste delijke lichtfabrieken, wonende Mei doornstraat te Leiden, eenige werk zaamheden te verrichten aan den hoog spanningskabel aan de zilver^abriek al hier; hij had het ongeluk getroffen te worden door den stroom. Hij was ge wond aan den linkerschouder en arm, en verbrand in het gezicht. Een lid der E.H.B.O.-brigade verleende hulp en dr. M. v. d. Stoel de eerste geneeskun dige hulp, waarna de patiënt door dr. v. d. Stoel naar het St. Elisabeth's zie kenhuis te Leiden is vervoerd, alwaar hij tot bewustzijn is gekomen. treffende de motie tegen pornografie in re clame medegedeeld, dat de betrokken firma in de toekomst de noodige maatregelen heeft getroffen om herhaling uit te slui ten. Naar aanleiding van een verzoek, dat ge richt was tot den directeur der P. T. T., deelde de voorzitter mede, dat dank zij de medewerking de betreffende buslichting op een later uur is gesteld. Over den cursus in warenkennis, waar over den betrokken leden per circulaire het een èn ander is medegedeeld, werden door den voorzitter nadere gegevens bekend ge maakt. Deze cursus zal gegeven worden door een doctorandus in voedingsleer en scheikunde. De duur van den cursus is een jaar, met een wekelijksche les van 11/2 uur. Het cursusgeld zal bij voldoende deel name een belangrijke verlaging onder gaan. Degenen, die hierover meer willen weten, vragen dit aan een der bestuursle den. Ter vergadering verklaarden eenige heeren zich bereid dezen cursus te volgen. Het woord werd nu verleend aan den weleerw. pater R. de Groot, die een vu rig pleidooi hield om de eerste retraite van handelsreizigers te Bergen N.-H. mede te komen maken. Deze retraite zal gehouden worden van Donderdag 28 Juli tot Zondag 31 Juli a.s. Zij, die van deze retraite gebruik willen maken, wat de voorzitter van harte hoop te, worden verzocht zich vóór 15 Juli op te geven aan het secretariaat. Na hét uitwisselen van boeken en rond vraag volgde sluiting met den chr. groet. INSTITUUT KERN In de jaarvergadering van het Instituut Kern alhier, heeft prof., dr. J. Ph. Vogel het jaarverslag 19371938 uitgebracht.. Het volgende is eraan ontleend: Het afgeloopen vereenigingsjaar was een jaar van teleurstelling en tegenspoed, ver zacht door eenige verblijdende en hoopge vende gebeurtenissen Toen in den aanvang eenige .verbetering in den economischen toestand viel te bespeuren, hebben wij ge meend, dat de tijd gekomen was tot een ernstige poging om de zoo sterk geslonken inkomsten van het Instituut weder omhoog te brengen. In de eerste plaats wendde zich ons bestuur tot de regeering van Nederl.- Indië, met het dringend verzoek het jaar- lijksche subsidie ten bate der „Annual Bi bliography of Indien Archaeology" het welk in de crisisjaren eerst van 2000 tot 1000, daarna van 1000 tot f 500 was verminderd, weder te verhoogen, zij het al niet tot het daareven genoemde maximum bedrag. Het resultaat was echter nihil. Een tweede niet minder ernstige teleur stelling bracht een zorgvuldig voorbereide actie van onzen Raad van Bijstand, die ten doei had de financieele positie van het in stituut Kern blijvend te verbeteren. Dank zij het werk van de bestuursleden overste Van Erp.en R. Kern werden een aantal le den en donateurs gewonnen. Gelukkig zijn in deze financieele duister nis enkele lichtpunten te bespeuren. Dank zij een beschikking van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, is ditmaal het jaarlijksche subsidie van 2500 onverkort uitbetaald. Door het Uni versiteitsfonds werd het Instituut wederom gesteund met een bedrag van 500. De le denlijst toont voor het eerst na een aan tal paren van achteruitgang en stilstand weder een niet onbelangrijken vooruitgang; in cijfers uitgedrukt beteekent deze een jaarlijksche vermeerdering van inkomsten in contributies van ongeveer 150. De gestadige aanwas van onze bibliotheek docr aankoop en schenkingen zette zich ook in het afgeloopen jaar voort. Bijzondere dank wordt o.m. gebracht aan prof. Van Konkel voor zijn gift bestaande uit een aanzienlijk aantal academische proefschrif ten. Keizer Wilhelm II vereerde het Instituut met vijf geschriften van eigen hand, v/aar- onaer een uitvoerige studie over de Congo. Van het Koninklijk Bataviaasch Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen ont vingen wij, op initiatief en door bemidde ling van den bibliothecaris dr. A. J. Ber- net Kempers 27 deelen Gazetteers van het presidentschap Bombay. In het verslagjaar verscheen deel XI der Annual Bibliography of Indian Archaeolo gy, waarbij het feit zich heeft voorgedaan, dat het dank zij de medewerking van ve len mogelijk is geweest dit deel binnen het jaar. te doen verschijnen. Tot onze vreugde, aldus het verslag, werd onlangs bericht ontvangen, dat het gouvernement van Z.H. de Maharadja van Mysore bereid Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 3U, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin- nenvestgracht 30. is de uitgave der Bibliography met een jaarlijksche bijdrage van honderd ropijen te steunen. Voorts wordt melding gemaakt van het vertrek van dr. H. E. Buiskool als conser vator van het Instituut (die is overgegaan naar het Nederlandsche Woordenboek) en van de benoeming als zoodanig van dr. A. J. Goedheer. Den heer Buiskool wordt dank gebracht voor zijn zeer verdienstelijk werk voor het Instituut Kern verrici I Gewezen wordt voorts op de poovere be zoldiging, welke aan den conservator van het Instituut gegeven kan worden. In vroegere jaarverslagen is herhaaldelijk gewezen op de ernstige moeilijkheden on dervonden bij de voortzetting van den tweeden arbeid door het Instituut onder nomen, n.l. den archaeologischen atlas van Groot-Indië. Ook hier alweer is de groote feil: ontstentenis van de noodige geldmid delen. Maar bovendien trof ons een zware en onverdachte slag door het overlijden van majoor J. J. Mulder, die als onze car tograaf van den aanvang fif een hoogst be langrijke functie had vervuld bij deze wetenschappelijke onderneming. Het is een verblijdend feit, dat in de cur sussen voor de praktische kennis van Oos- tersche talen, die gedurende de laatste ja ren een dalende lijn vertoonden, nu weer een kentering ten goede is gekomen. In de eerste plaats geldt dit het Javaansch. De heer C. van der Veen leidde een cursus van zes deelnemers in Amsterdam en had bovendien nog één leerling voor deze taal in den Haag, terwijl de Oud-Asst. Resident P. J. Ketting Olivier te 'sGravenhage een aanstaand ingenieur in de beginselen van die taal onderrichtte. De heer J. Lameyn had een leerling voor het Maleisch en de oud-zendeling H. J. Eggink één voor het Bataksch. Twee juristen ontvingen onder wijs in het Japansch van generaal-majoor W. van der Poel. Bijzondere belangstelling bleek te bestaan voor het Hindostani (juis ter gezegd Hindi), wat vooral te danken was aan de aanwezigheid van een Indisch geleerde, den heer D. P. Pandey, die zich te Leiden voor zijn promotie voorbereidt. Deze gaf een cursus voor twee juristen. In Augustus van het vorig jaar heb ik op ver zoek van het ministerie van Koloniën en kele lessen in het Hindi gegeven aan den heer Sappen, die benoemd was tot inspec teur van politie te Paramaribo. Op deze lessen had ik ook gelegenheid genoemden heer in te wijden in den godsdienst, ze den en gewoonten der Hindoes, die sedert eenige generaties in Suriname zijn geves tigd. Het totaal aantal deelnemers van de taalcursussen bedroeg 17 tegen 8 in het vorige academiejaar Een bijzonder belangrijke aangelegen heid die al jaren hangende was, kwam in het afgeloopen vereenigingsjaar tot een be slissing. Het was de bedoeling van curato ren der Leidsche Universiteit dat een vleugel van het oude ziekenhuis thans grootendeels in beslag genomen door 's Rijks Museum voor Volkenkunde, zou worden benut tot huisvesting der Ooster- sche Instituten van deze Hoogeschool. Het Sinologisch Instituut is reeds geruimen tijd geinstalleerd in de bovenverdieping van bedoelden vleugel, terwijl de overeenkom stige lokalen gelijkvloers bestemd waren voor Oostersch Instituut en Islam Stich ting. Toen deze instellingen een bij uitstek passend verblijf hadden gevonden in het statige huis aan het Rapenburg, laatstelijk bewoond door wijlen professor Snouck Kurgronje, werden de aldus vrijgekomen vertrekken door curatoren aan het insti tuut Kern aangeboden. Het huurcontract werd eerst afgesloten op 10 Februari 1938, aangezien enkele pun ten in dit contract aanleiding gaven tot dis cussie. Een van deze punten betrof de huursom. Want hoe vreemd het ook schij nen moge: een Instituut gesticht op par ticulier initiatief en grootendeels gefinan- cieerd uit particuliere bron, dat een functie op zich heeft genomen n.l. het bijeen brengen vbn boeken en andere leermidde len, onontbeerlijk bij het onderwijs in de Indische en Hindoe-Javaansche archaeo- gie (voor welke vakken hier twee profes soren bestaan) functie, die de Staat der Nederlanden behoorde te vervullen moet nochtans duur opbrengen voor de localitei- ten in een rijksgebouw. Bij den tegenwoor- cigen toestand van 's lands financiën schijnt dat niet anders te kunnen. De ge vorderde huurprijs is echter lager dan thans betaald moet worden aan de ge meente Leiden voor het gebruik van Gra vensteen. Daartegenover staat weer, dat als tegenprestatie voor dezen civielen prijs, het Instituut Kern zich verbindt om een leeskamer voor Indologische studenten in te richten. In den loop van den volgenden cursus zal het nieuwe gebouw in het Museum voor Volkenkunde betrokken worden. Het ver trouwen wordt uitgesproken, dat de moei lijkheden, welke zich ongetwijfeld bij de verhuizing en de inrichting des leeszaal vooral uit financieel oogpunt, zullen voor doen, de aandacht; van curatoren der uni versiteit zullen hebben. Handelsregister K. v. K.. Wijziging. 938. J. A. le Poole, Lei den, van Slingerlandtlaan 5. Wollenstoffen- fabriek. AFSCHEID KOL. A. R. VAN DE BENT. De kolonel, commandant van de Bent, zal in verband met zijn benoeming op 1 Juli a.s. tot generaal-majoor commandant der IVe divisie, op 30 Juni a.s. afscheid ne men van de brigade. Hiertoe zal het regiment Grenadiers, het le bataljon van het regiment Jagers en het Ie bataljon van het 4e regiment Infante rie op dien dag te 9.30 uur op Öe Maal drift zijn opgesteld, waarbij de regiments vaandels en de Kon. Mil. Kapel aanwezig zijn. Het geheel staat onder commando van den luit.-kol. H. D. Scherpenhuyzen, com mandant van het regiment Jagers. De brigade verliest in den kolonel v. d. Bent een hoogstaand en kundig chef die naast zijn veelomvattende werkkring, al tijd tijd een gelegenheid vond, warme be langstelling te toonen in het wel en wee van zijn onderhebbend personeel en hen met raad en daad terzijde te staan, ook daar waar het particuliere belangen betrof. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Zaterdag j.l. hield de Ver. van Mathesia- nen onder leiding van den heer M. van Zwieten de Blom, een excursie naar het Zeiss Planetarium. Het aantal deelnemers bedroeg 60. Als onderwerp wérd speciaal behandeld de „Maan". Aan het einde deelde de heer Göbel mede, dat de eerstvolgende excursie naar de Rid derzaal zal gehouden worden op Zaterdag 2 Juli a.s. Van het perceel Maarmanssteeg 6 der fa. Raumann en Teppema, in een gedeelte waarvan vorige week brand gewoed heeft, is gisteren een gedeelte dakgoot met zink waarschijnlijk door den wind losgeraakt. De politie-brandweer heeft het gevaarlijke stuk verwijderd. Muziek DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard zal de Chr. Mu ziek Vereeniging „Athalia", directeur de heer H. v. d. Veld, het concert op de Steen straat verzorgen. Programma: 1. Wilhelmus. 2. Verjaar- dags-marsch van Kühne. 3. Daar komen ze aan, Potpourri van Maas. 4. Neerlands Hoop, marsch F. J. Schweinsberg. 5. Les Roses du Midi, Valse (Joh. Strauss) A. Eenhaes. 6. Au Palais d'Angkor, fantaisie Fr. Sali. 7. Piet Hein, marsch L. E. Rugers. Pauze. 8. Death ir Glory, marsch R. B. Hall. 9. Radio Jornaal Joh. Brookhause. 10. Holland Jubelt, marsch A. J. Maas. 11. Schoolliederen, Potpourri F. Jahma.- 12. Sous l'arc de Triómphe, marsch A.L. Doyen. 13. Lippe Detmold, marsch van Siedi. PLANTSOEN-CONCERT. De muziekvereeniging „Werkmans Wils kracht", directeur de heer G. Dik, zal op Donderdag 30 Juni a.s. het vijfde concert in het plantsoen (Musis Sacrum) verzorgen van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen. Mocht het concert niet doorgaan door slecht weer, dan zal dit door middel van de borden op de bekende plaatsen worden aangekondigd. Het programma luidt: 1. Marche Du Hé ros Nichols. 2. „Cavalerie Légère, Ouver ture Fr. v. Suppé. 3. „Dondusagen", wals Julius Fucik; 4. „Filandia", Symphonische dichtung Jean Sibelius. Pauze. 6. Freya, Ouverture Gott. Kann. 6. Hongaarsche Dan sen, No. 1, 2 en 3 Brahms; 7. Suite de Ballet de l'opera „Marion" S. Vlessing: a. Prélude, b. Rigaudon, c. Badinage, d. Intermezzo, e. Gavotte, f. Rondo Finale; 8. Jubileum- marsch S. Vlessing. WILDE STAKING IN DE WERKVER SCHAFFING IN SEVENUMSCHE PEEL. Hedenmorgen hebben honderdtachtig Venlosche arbeiders, werkzaam in de werkverschaffing in de Sevenumsche Peel, het werk neergelegd. Het is een wil de staking van ongeveer tweederde deel der Venlosche tewerkgestelden. Zij eischeri een minimum uurloon van 22 cent en auto- busvervoer. Tachtig Venlosche arbeiders zijn nog aan het werk gebleven.-In totaal werken in de werkverschaffing der peel- ontginning ruim vijfhonderd arbeiders. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Automobilist doorgereden. Gisteravond omstreeks half elf reed op den Rijksweg te Meerbeek de motorrijder Laven, met op de duo de 27-jarige onge huwde C. Verhoeven, beiden uit Waalre. Het tweetal keerde terug van een muziek feest te Thom en reed in de richting Maastricht. Opeens sprong de achterband van de motorfiets, waardoor Laven de macht over zijn stuur verloor. Verhoeven viel van de duo en werd door een passee- rende auto gegrepen, waardoor hij zooda nig werd gewond, dat de dood vrijwel eh- middellijk intrad. De bestuurder reed: na de aanrijding door. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het klooster van de Franciscanessen. De gemeente- en rijkspoltie hadden Veel werk met het regelen van het verkeer. LEIDEN. Geboren: Maria Janny dr. v. C. Wet- selaar en J.Beekman. Ondertrouwd: J. Bavelaar gesch. 45 j. en A. Groen gesch. 43 j. J. de Bruin, jm. 22 j. en G. A. de Wit jd. 21 j. A. v. d. Pol jm. 27 j. en A. H. J. v. d. Wal jd. 25 j. J. J. M. Hensing jm. 26 j. en W. Bleiji jd. 22 j. Overleden: H. H. Woltjes hsvr. van J. G. Ubbink 58 j. BENDE VAN DIEVEN EN HELERS ONTMASKERD. Een dezer dagen heeft de Amsterdam- sche recherche te Rotterdam den 22-jari- gen H. V., een goede bekende van de poli tie, aangehouden, die zich te Amsterdam had schuldig gemaakt aan een reeks dief stallen van kleeding. Bij voortgezet onderzoek bleek dat V. ook in Rotterdam, in samenwerking met andere personen, heeft geopereerd. De bende heeft zich in Rotterdam schuldig gemaakt aan twaalf rijwieldiefstallen en ongeveer honderd diefstallen van buiten banden, terwijl bovendien een carrier is verduisterd De Rotterdamsche politie slaagde er in een van V.'s helpers den 47-jarigen N. B., bijgenaamd „Oostganger" aan te houden. Bij de diefstallen moet ook zekere W. zijn betrokken. Voorts is proces verbaal opgemaakt te gen ec.iige helers, die in verschillende deelen van Rotterdam, de fietsen en ban den, tegen een zeer lagen prijs, hebben ga kocht. Een heler, die zijn zaak aan den linker Maasoever heeft, werd in bewa ring gesteld. SASSENHEIM Bij K.B. is met ingang van 1 Juli 1938 bebenoemd tot technisch-ambtenaar van den Rijkswaterstaat, in vasten dienst A. Zanen te Sassenheim. DE „ARLON" EN DE „FARNHAM" ZINKENDE. VALENCIA, 27 Juni. (A. N. P.). Het Britsche schip „Arlon", dat in de haven van Valencia door een bom werd getroffen, is zinkende. De bombardemëntsvliegtuigen zijn door de gevechtsvliegtuigen van de re geering verpaagd. De Farnham was bezig een ladding le vensmiddelen te lossen, toen het door een bom werd getroffen. Men vreest, dat het schip ook zal zinken, hoewel de brand is ge- bluscht. Drie Britsche opvarenden zijn om gekomen. ROTTERDAM, 27 Juni. Vee. Aanvoer: 1626 totaal, 646 vette runderen, 328 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 99 schapen en lammeren, 381 varkens, 167 zuiglam- meren. Prijzen per kg.: vette koeien 73, 63 en 4752 cent, vette ossen 67, 60 en 4852 cent, vette kalveren 100, 85 en 5565 cent, varkens levend gewicht 50, 49 en 48 cent, schapen 50, 40 en 35 cent, Prijzen per stuk: schapen 26, 22 en 14 gld., zuiglammeren 14106. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen iets lager, prima koe 78 en prima os 72 cént, vette kalveren aanvoer korter, handel levendig, prijzen ists hooger, pri ma exemplaar 1.10, schapen en lamme ren aanvoer korter, handel tamelijk, prij zen prijshoudend; varkens aanvoer aan merkelijk kleiner, handel tamelijk, prijzen iets hooger. zuiglammeren aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen onveranderd. Een klein partijtje schapen voor export ver kocht. AMSTERDAM, 27 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 457 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7479 cent, een enkele hooger, 6270 en 5060 cent per kg. slachtgewicht, 90 Melk- en kalfkoeien 200275 per stuk, 79 vette kalveren: 2e kwal. 5260 cent, 3e kwal. 4450 cent per kg. levend gewicht, 115 nuchtere kalveren 711, schapen f 25 30, 25 lammeren 1012 per stuk; 468 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6162 cent, zware 5960 en vette 56 58 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel gedrukt en nauwelijks prijshoudend Vette kalveren gewone aanvoer, handel willig, met vaste prijzen. Nuchtere kalve ren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Schapen: korte aanvoer, han del stug, hoogere prijzen. Varkens: behoor lijke aanvoer, handel redelijk, prijzen iets hooger. NOTEER IN GEN AMS* i RI» AM> Londen 8.95 l/2 Berlijn 72.82l/2 Parijs 5.031/2 Brussèl 30.66 Zwitserland 41.46 Kopenhagen 40.— Stockholm 46.20 Oslo 45.021/2 New York 1.803/4 Praag 6 281/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3