AGENDA LUCHTVAART NIEUWS MAANDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeeiingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WAARSCHIJNLIJK REGEN. De Bilt seint: Verwachting: Krachtige, tijdelijke storm achtige, later afnemende Zuid-Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, waarschijnlijk regen, iets war mer des nachts, overdag iets koeler. Hoogste barometerst.: 764.3 te Avord en Rochefort. Laagste barometerst.: 742.2 te Stornoway. Een nieuwe depressie ontwikkelt over de Britsche Eilanden groote activiteit. Vooral over Schotland daalt de luchtdruk snel. Over het Noord-Westelijk gedeelte der Britsche Eilanden melden tal van sta tions zwaren regen. Over West-Ierland wordt reeds koude lucht aangevoerd, wel ke ook weer tot onze omgeving zal door dringen. Het verder uitdiepen der depres sie zal stormachtig weer over de Noordzee medebrengen. Over de Golf van Biscaye, Frankrijk en Duitschland blijft de lucht druk nog relatief hoog. Over Zuid-Frank rijk, Zwitserland en Oostenrijk is het rus tig, mooi weer. Een depressie over Scan dinavië en Finland vult verder op. Voor ons land mag onstuimig weer worden verwacht. De kan sen op regen zijn groot, terwijl de nacht wat zachter zal zijn, mag voor overdag nog eenige afkoeling worden verwacht. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 27 Juni te 10.05 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Wes ten." LUCHTTEMPERATUUR. 19.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.54 uur tot Dinsdagmorgen 4.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 28 Juni nam. 3.20 en voorm. 3.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. EERSTE HOLLANDSCHE HARING VOOR H. M. DE KONINGIN. Vandaag zal de eerste Hollandsche maat jesharing aan H. M. de Koningin worden aangeboden. De kwaliteit, welke voor de Koningin ge schikt werd geacht werd vanmorgen te Vlaardingen aangevoerd door „De Volhar ding" K.W. 65. Deze haring is afkomstig van de „Aafje" K.W. 26, schipper J. van Duyn van de visscherijmaatschappij „Ken- nemerland", directeur de heer F. H. Meye- ring. De auto met de oranje gekleurde vaatjes zal om elf uur van het handelsgebouw te Vlaardingen vertrekken, zoodat men om ongeveer drie uur vanmiddag te Soestdijk hoopt aan te komen. Ook H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen met een vaatje van het heerlijke zeebanket worden vereerd. INSPECTIES VOOR DE WERK VERSCHAFFING. De Minister van Sociale Zaken heeft het noodig geoordeeld, dat, in verband met de uitbreiding van het aantal werkloozen, het welk bij werkverschaffingen zal worden tewerkgesteld, meer en meer de leiding van de inspecties voor de werkverschaffing in handen wordt gelegd van beroepsinspec teurs. De bezetting van de meeste inspec ties is reeds in dier voege geregeld. In de laatste maanden is op dien weg voortge gaan en zijn drie burgemeester-inspecteurs vervangen door beroepsinspecteurs. Het ligt in het voornemen deze wijziging binnenkort ook in de provincie Noord-Bra bant te voltrekken. De bestaande drie in specties zullen tot één worden samenge voegd en dan komen te staan onder leiding van een beroepsinspecteur, die zijn kantoor te !s-Hertogenbosch zal vestigen. ST. ADALBERTSDAG TE EGMOND. Zaterdag is te Egmond de feestdag van den H. Adalbert, den apostel van Kenne- merland, op de traditioneele wijze gevierd. Zaterdag werd in de kapel op de St. Adalbertusakker om half 11 door den hoog- eerw. heer mgr. H. Taskin een pontificale H. Mis opgedragen. Z. D. H. werd geas sisteerd door deken Rengs van Alkmaar als presbyter assistens, pater Kooien O.P. als diaken en pastoor Nieveen van Dijkum van Egmond a. d. Hoef als subdiaken; rector Boon was ceremoniarius. De Gregoriaansche gezangen werden ge zongen door de leerlingen der R.K. kweek school te Beverwijk o. 1. v. regent Heijnen. De H. Mis werd o.m. bijgewoond door Dom Schutte O.S.B., subprior van de priory te Egmond. Tijdens de H. Mis heeft mgr. Taskin een korte predikatie gehouden, waarin hij zijn gehoor doordrong van de heiligheid der plaats, waarop men zich bevond. Mgr. maakte voorts een vergelijking tusschen H. Adalbert en Joannes den Dooper, dien anderen grooten bekeerder, die evenals St. Adalbert heeft gewerkt onder den invloed van de kracht des H. Geestes. Om den geest van St. Adalbert bidt de Kerk op dezen dag en deze geest is het ook die de katho lieken in hun dagelijksch leven moet be zielen. De Zondag. Op Zondagmorgen droeg Prof Henne- man de H. Mis op voor een zeer groot aantal geloovigen, waarvan er ongeveer 600 ter H. Tafel naderden. Ook Prof. Hen- neman stelde St. Adalbert ten voorbeeld, dien de Heer heeft liefgehad en met eere kroonde. Elk in eigen stand behoort op zijn wijze hem na te volgen. Dan zal St. Adalbertus een machtige voorspreker zijn, wien we niet alleen geestelijke gunsten kunnen vragen, maar dien we ook vol vertrouwen in tijdelijke zaken mogen aan roepen. Ieder jaar weer is deze H. Mis een in drukwekkende plechtigheid. Van heinde en verre waren de pelgrims opgekomen naar Egmond en wie zoo eenmaal in den vroegen ochtend naar den Akker kwa. x, keert terug. Ook nu was het weêr of schoon iets guur, zeer goed: het krachtig bladergeruisch mengde zich met de litur gische gezangen. Na de eerste H. Mis droeg ook Dom De Glas O.S.B. nog een stille H. Mis op. 's Middags woonde een zeer groote scha re het plechtig Lof bij, gecelebreerd door Pastoor Klumper met assistentie van Pa ter Paschalis O.C. en Pater Nieuwenhui- zen O.S.B. Onder de klanken der muziek en het zingen van Benedictus qui ver.it werd een processie gehouden, waarbij het H. Sacrament, voorafgegaan door 'n groep witte bruidjes, werd rondgedragen over den akker. Het is niet doenlijk in een klein bestek een verslag te geven van de schitterende, krachtige en overtuigende feestpredicatie van pater Paschalis, die den Akker nog kende van den tijd. toen het een aardappel veld was, waar alleen de Put iets bijzon ders was; die in de Egmonden geleefd had. toen er in plaats van 3 slechts één Kath. kerk was. en geen der beide kloosters nog bestond. Hoe daverde nog de stem van den gewijden spreker in zijn slotwoorden: Hij moet regeeren! Diepen indruk heeft deze predicatie op allen gemaakt. Egmond was fier op zijn zoon. Een Te Deum besloot de plechtigheden. Mogen velen zich gedrongen gevoelen gedurende de zomermaanden in bedevaart- verband op te trekken naar den Akker. St. Adalbertus wacht daar op ieders hulde, wacht daar om zegen en weldaden in ruime mate te schenken. OUD-MINISTER VERSCHUUR OVER DE OSSCHE ZAAK. „Wat er ook in Oss gebeurd moge zijn", aldus oudminister mr. T. J. Verschuur in een rede op een te Amelo gehouden ka derdag der R.K. Staatspartij, „het staat voor ons, katholieken, vast, dat onze mi nister Goseling zich bij zijn optreden in deze uitsluitend door het landsbelang heeft laten leiden." „Het gansche land", vervolgde spreker, „kan er van verzekerd zijn, dat in deze aangelegenheid recht en niets dan recht zal g^chieden, want wij leven in een rechtss^at en wat dit beteekent, ziet men thans in Den Haag, waar voor 't ambtena rengerecht niets verborgen blijft en aan iedereen getoond wordt dat in ons land, ook ten aanzien van de maechaussees, ten volle recht te verkrijgen is Voor ons, katholieken, heeft deze zaak een bitteren nasmaak, maar zij vormt ook een groote es, die wij nimmer mogen vergeten, want zij toont ons, waar onze vrienden en waar onze vijanden zitten De vijanden zien het zoo, dat minister Goseling is gevallen over een bananen schil en zij hopen van dezen val gebruik te maken om hem geheel kwijt te raken!! MASSA-ONSL/. IN DE SIGAEEN- INDUSTRin TE CULEMBORG. „Eij de Nederlandsche sigarenfabriek „Dejaco" te Culemborg werd heden ont slag aangezegd an 86 sigarenmakers en een 30-tal jongens. Naar wij vernamen is dit ontslag geen gevolg van een tekort aan orders, maar vindt dit zijn oorzaak in de nieuwe loon regeling voor jeugdige werknemers. Deze jeugdige krachten, n.l. welke de machines bedienen, worden door de nieu we loonregelinö ingedeeld naar leeftijd, terwijl deze hoofdzakelijk in dienst staan van het goedkoopste product. Aangezien dit een enorme verhocging der loonen schijnt teweeg te brengen, wordt de kost prijs van dit gc -dkoopste product dusda nig opgevoerd dat 't niet doenlijk is, deze sigaren te produceeren. Intusschen een strop voor talrijke ge zinnen. „Mp~ - ^morgen" GOUDEN JUBILEUM DER ZUSTERS AUGUSTINESSEN TE DELFT De feestviering Een gedenkboek In het St. Hippolytus-gesticht te Delft is het heden groot feest! De Congregatie der Zusters Augustlnes- sen van Barmhartigheid waarvan dit gesticht het moederhuis is viert het gouden jubileum. Door den kapelaan van het St. Hippoly- tusgesticht, den weleerw. heer A. N. Duy- nisveld is, ter blijvende herdenking van dit feestgetij, over deze congregatie „een boekje open Een herdenkings-boek. Het bijzonder smaakrijk uitgevoerd, en met veel photo's verluchte werkje van ka pelaan Duynisveld beschrijft de geschie denis van deze congregatie in Neder land. De nadruk ligt hier op Nederland, daar de Delftsche kloostergemeenschap van Belgischen en van laat-middeleeuwschen oorsprong is. In 1886 kwamen eenige iCu- gustinessen uit Dendermonde zich, op aan dringen van Deken Spoorman in Delft zich wijden aan de ziekenverpleging. In 1888 werd, in overleg en volkomen overeen stemming met het klooster te Dendermon de, een Hollandsche congregatie opgericht. Moeder Vincentia, de overste der Belgi sche zusters in Delft, werd de eerste over ste der diocesane congregatie. Den 27sten Juni 1888 gaf Mgr. Bottemanne zijn defini tieve goedkeuring, waarbij de oprichter, deken Spoorman, benoemd werd tot di recteur. In de maand Augustus deden de eerste drie postulanten haar intrede. Thans telt de congregatie 437 geprofeste zusters, 23 novicen en 8 postulanten. Geleidelijk breidde in de afgeloopen ja ren de Congregatie haar zegenrijk werk uit Het gezelschap van 3 postulanten en een overste groeide aan tot een congrega tie, waarop, volgens een in het boekje in fac simile afgedrukt eigenhandig schrij ven van Mgr. Huibers, „Haarlems Dio cees waarlijk groot mag g a a n." In 1892 kwam de eerste groote uitbrei ding buiten Delft, met de stichting van St. Franeiscus-gasthuis te Rotterdam. Suc cessievelijk volgden het Maria-gesticht in Den Haag, het St. Elisabeth-gesticht in Alkmaar, het St. Annagesticht te Amster dam; zelfs in Lutjebroek vestigden de Delftsche zusters een belangrijke neder zetting in het St. Nioolaasgesticht. In 1905 traden zij buiten de grenzen van het Bisdom, met de stichting van Mariën- burg, thans „Nieuw-Mariënburg" te Soest. In 1909 volgde de hoogeerw. heer J. L. F. Dankelman den overleden directeur, Deken Spoorman op. In 1913 werd St. Antoniushove te Voorburg in gebruik genomen, vervolgens de Pius-stichting en Huize Augustinus te Alkmaar, en het St. Jozef-wijkgebouw te Rotterdam. De laatste groote uitbreidingen betroffen het moederhuis, het St. Hippoly- tusgesticht te Delft, dat omgebouwd, her bouwd en aangebouwd, getransformeerd werd tot een van de modernste ziekenhui zen van ons land. In 1915 werd door de Zusters, die tot dan toe de Dendermondsche regel hadden gevolgd, een nieuwe regel, meer- in over eenstemming met haar taak van zieken verpleegster, aangenomen. Andere nonnen, andere kappen! In 1928 kregen de Zusters een eigen, eveneens aan haar levenstaak aangepaste kleedij. De door kapelaan Duynisveld „zoo be knopt en toch zoo duidelijk" aldus het bisschoppelijke schrijven weergegeven geschiedenis der congregatie besluit met den wensch, dat er in de nabije toekomst volop meisjes mogen worden gevonden, die, „bezield met het verlangen zich toe te leggen op de christelijke volmaaktheid, vol edelmoedige liefde voor de zieken en geslagenen in dit leven," zich bij deze bloeiende en zegenrijk-werkende klooster gemeenschap der Zusters Augustinessen te Delft zullen aansluiten. De feestelijkheden. De feestelijke viering van dit gedenk waardig jubileum is gisteren begonnen met een receptie en met de aanbieding van een huldeblijk door de ingezetenen van Delft. Hedenmorgen te half 10 werd een pon tificale H. Mis opgedragen door den Bis schop Mgr. J. P. Huibers, daarbij geassis teerd door de hoogeerw. heeren J. L. F. Dankelman, deken van Delft, directeur der congregatie, als presbyter assistens, door de zeereerw. heeren C. P. van der Salm en J. P. J. Kok, pastoors te Delft als troondiakens, door de zeereerw. paters dr. J. H. A. Vrij moed en H. J. W. M. Hunsche, eveneens pastoor te Delft, als diaken en subdiaken. De overige assistenties werden waargenomen door de weleerw. heeren rector Th. van der Peet, pater L. Dankel man .Cs.s.R., en de kapelaans A. A. de Bot, H. P. J. Figelet, S. Stroek en rector G. J. Morsch. Deze pontificale H. Mis werd bijgewoond door H. Hoogw. Excellenties Mgr. B. Gijls- wijk, apostolisch delegaat in Zuid-Afrika en Mgr. Reesinck. Apostolisch Vica ris van Oeganda, door den doorl. en hoogw. heer Mgr. J. M. van der Tuyn, Deken van Den Haag, rector van St. Antonius-hove door de rectoren van de andere huizen der congregatie en door de leden van het feest en eere-comité. De Bisschop heeft in een predicatie dank gebracht aan de Zusters voor haar liefde werk van barmhartigheid. Deken Dankelman officier in de Orde van Oranje Nassau. Vanmiddag vereenigden zich de gasten aan een noenmaal. Tijdens deze lunch heeft de burgemeester van Delft, mr. G. van Baren, medegedeeld, dat de hoogeerw. heer Dankelman benoemd was tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Hedenavond zal door de Harmonie „St. Franciscus" en door de katholieke jeugd verenigingen van Delft een défilé worden gehouden, als hulde aan de Zusters voor het onberekenbaar vele goeds door haar in de afgeloopen vijftig jaren aan de menschheid naar ziel en lichaam bewezen. NEDERLAND BIJ DE SKANDINAVISCHE MINISTERCONFERENTIE. De Ministers van Buitenlandsche Zaken der Scandinavische landen die, gelijk be kend, gewoon zijn tweemaal per jaar bijeen te komen ter bespreking van politieke vraagstukken, hebben een uitnoodiging ge richt tot hun ambtsgenooten in Nederland, België, Luxemburg en Zwiserland, ter bij woning van de a.s. bespreking, welke op 22 en 23 Juli te Kopenhagen zal worden gehouden. Mr. Patijn heeft deze uitnoodiging aan vaard. HEFFING VAN OPCENTEN Tijdelijke regeling voor dividend en tantièmebelasting Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging von de wet van 20 December 1935, tot heffing van opcen ten op enkele belastingen ter versterking van de middelen tot dekking van de uitga ven des rijks. Aan de memorie van antwoord is het volgende ontleend: De heffing van opcenten op verschillen de belastingen zullen 31 December 1938 df 30 April 1939 afloopen. Te zijner tijd zal dienen te worden overwogen of de heffing van deze opcenten al dan niet moet wor den verlengd. Ten aanzien van de 20 opcenten op de dividend- en tantièmebelasting duldt deze beslissing echter geen uitstel. Dit is een gevolg van het feit, dat volgens de be staande wettelijke omschrijving de beant woording van de vraag of deze opcenten al dan niet moeten worden geheven afhan kelijk is van het tijdstip van begin van het boekjaar, waarover de belaste uitdeeling wordt gedaan. Thans moeten reeds aansla gen worden geregeld over boekjaren, welke met of in 1938 zijn begonnen, met name ter zake van interim-uitdeelingen over het boekjaar 1938 en ter zake van liquidatie-uit- keeringen over dat boekjaar. Op het oogenblik wordt, naast bovenbe doelde 20 opcenten, een heffing van 73 op centen toegepast. Deze heffing loopt over de boekjaren, welke eindigen tusschen 1 Mei 1938 en 1 Mei 1939. Voorgesteld wordt ook deze onderwerpelijke heffing van 20 opcenten thans slechts tot 1 Mei 1930 te verlengen. De heffing van alle rijksopcen- ten op de dividend- en tantièmee-belasting Dinsdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering in Café „De Doelen", 8.30 uur. Woensdag, R.K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". Ledenvergade ring, Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond. Ledenvergadering Bondsge bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 25 Juni tot en met V r ij d a g 1 Juli a.s. waargenomen door de apothe ken C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestscche Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 274. loopt dan gelijk af. Bij de overweging te zijner tijd in hoeverre opcentenheffing moet worden gecontinueerd, zullen dan alle opcenten tegelijk worden bezien. Ook kunnen dan eventueel ter vereenvoudiging de voorschriften worden gecombineerd. TJILILITAN WORDT MILITAIR VLIEGVELD Zaterdagmiddag is op het vliegveld Tji- lilitan een aanvang gemaakt met den bouw van nieuwe hangars. Zooals bekend zal Tjililitan, nadat de Ned.-Indische bur gerluchtvaart naar het nieuwe vliegveld Kemajoran zal zijn overgeplaatst, tot mili tair vliegterrein worden ingericht. De bouw werd ingezet met het gebrni- kelijke ceremonieel van het begraven van een karbouwenkop. DE LUCHT VERBINDING MET AUSTRALIë Viruly gezagvoerder van de „Emoe" Het douglasvliegtuig „Emoe", dat mor genochtend naar Batavia zal vertrekken om aansluiting te geven op het eerste K.N.I.L. M.-vliegtuig voor Sydney, zal bestuurd worden door gezagvoerder Viruly in plaats van door gezagvoerder van Veenen- daal, die eenige dagen lijdende is aan An gina. De heer van Veenendaal zal Don derdagochtend vertrekken. Met gezagvoerder Viruly zullen de reis morgen aanvangen: C. G. van Rosen, als tweede bestuurder, A. J. Gips, als werk tuigkundige, H. Buytendijk, als radio-tele grafist en J. H. Oosterhuis, als steward. KATHOLIEK LEIDEN TER RECEPTIE BIJ „KATHOLIEK LEIDEN" Het eerste lustrum Op de receptie, welke het bestuur van „Katholiek Leiden" gistermiddag in de bo venzalen van „In den Vergulden Turk" hield, ter gelegenheid van het eerste lus trum, is werkelijk heel Katholiek Leiden tegenwoordig geweest. Het is een zeer feestelijke receptie ge worden, waarbij op het woord feest zwaar der nadruk moet vallen dan op receptie. Dit vond zijn oorzaak gezien de zeer groote belangstelling allereerst in de groeiende sympathie, waarin „Katholiek Leiden" zich mag verheugen, alsook in het feit, dat „Katholiek Leiden" heel het sociale, cultureele en charitatieve katholieke leven van Leiden omvat, maar ook de wijze, waarop deze receptie was georganiseerd, de groote belangstelling, de bloemen, en de muziek gaven aan deze bijeenkomst dit feestelijk cachet. De gelukwenschen, welke het bestuur op deze receptie in ontvangst had te ne men, waren verscheiden van aard. Het waren persoonlijke gelukwenschen, geluk wenschen per brief en gelukwenschen met bloemen. Bloemen waren gezonden door de vol gende vereenigingen: ARKA, Pulchri Stu dio, „St. Martinus", R.K. Politiebond „St. Michaël", Bond van overheidspersoneel „St. Paulus", HKW, „Sancta Veronica", „St. Christoffel" en het Alma Materkoor. Persoonlijk kwamen gelukwenschen: de R.K. Politiebond „St. Michaël", R.K. Staats partij, R.K. Bond van Gezinshoofden, De Hanze, „St. Martinus", „St. Christoffel", R.K Raadsfactie, Ned. Ver. van R.K. Dans- leeraren, KJMV, Hulp in de huishouding en de Baby, „St. Paulus", „Pulchri Studio", „Dr. Schaepman", R.K. Volksbond R.K. Reclasseeringsvereeniging, Alma Mater- koor, ARKA, R.K. Onderwijzersvereeniging en St. Josephsgezellenvereeniging. Voorts mr. Nord Thompson, pastoor Th. Beukers, rector R. Reynen, pater Beyersbergen van Henegouwen, O.S.A., pater D. van Galen O.F.M., namens de geestelijkheid der Har- tebrugparochie, pater drs. B. de Goede O.F.M., pater mr. dr. L. Beaufort, kap. A. Leenders en kap. H. Schrama. Pastoor I. Smeets O.F.M. deed met gelukwenschen be richt van verhindering toekomen. Schrifte lijke gelukwenschen waren ingekomen van dr. W. van Hees, prior van het Kruis heerenklooster te Zoeterwoude, mgr. H. J. M. Taskin, president van het Theologicum te Warmond, het Gemeentebestuur van Leiden, mr. dr. van Strijen, de Missienaai- vereenigng, kap. F. Bernefeld te Oegst- geest, mr. E. Bolsius, afd. Leiden der R.K. P.T.T., notaris B. Stumpel, wethouder .mr. A. Tepe en pastoor R. Smitz O.F.M. Van den Bijzonderen Raad der St. Vin- centiusvereeniging en van „Katholiek Den Haag" waren telegramsche gelukwenschen binnengekomen. Tijdens de receptie voerden tal van afge vaardigden van vereenigingen het woord, waarbij zij h et bestuur van .„Katholiek Leiden" gelukwenschten met de vijf jaren van pioniersarbeid en de beste wenschen voor de toekomst uitspraken. Ook de geest, adviseur van „Katholiek Leiden", deken A. H. M. J. Homulle, bood in een toespraak zijn hartelijke gelukwen schen aan, waarbij hij er den nadruk op legde, dat hem de samenwerking met het bestuur steeds zeer aangenaam was ge weest. Er is natuurlijk, aldus de Deken, wel eens een „choc des opinions" geweest, maar daardoor kwam steeds de „verité" naai> boven. Maar tevens zijn daardoor ook de banden tusschen het bestuur en spreker nauwer geworden. De Deken zeide te ho pen, dat de vereeniging „Katholiek Leiden" nog zeer vele jaren zal mogen werken tot heil van heel Leiden. „Katholiek Leiden" omvat het geheele Leidsche ka tholieke leven, juist daardoor kan deze vereeniging zeer machtig zijn en in staat zeer veel ten goede te verrichten. Mogen velen, die hier thans aanwezig zijn op dit eerste lustrum, eens ook het tweede lustrum medevieren en dan zien, hoe „Katholiek Leiden" is toegenomen in bloei en kracht. Tijdens de receptie brachten eenige le den van het R.K. Leidsch symphonie-or- chest muziek ten gehoore, wat de prettige sfeer nog aangenamer maakte. Na afloop der receptie bleef het uit gebreide bestuur nog eenigen tijd bijeen en in dien kring herdacht de voorzitter van „Katholiek Leiden", de heer W. Kriek, het werk, dat in vijf jaren was gedaan. Maar tevens bracht hij in herinnering het vele werk, dat in de toekomst te wachten stond. Spr. bracht dank aan allen, die aan het werk der afgeloopen vijf jaren hun krachten hadden gegeven en ook aan hen, die dezen dag tot een feestdag hadden ge maakt. Door verschillende bestuursleden werden hier nog vele vriendelijke woorden ge sproken. Des morgens was in alle parochiekerken der stad een H. Mis opgedragen tot inten tie der vereeniging, terwijl in de parochie kerk O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Jo zef een plechtige Hoogmis werd gecele breerd. De eerste lustrumviering van „Katholiek Leiden" is voor de vereeniging een ge denkwaardige dag geworden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2