OMGEVING DE LAATSTE LES VAN LANGELOT VRIJ'DAG 24 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HET 25-JARIGE BESTAAN VAN ZIEKENHUIS ST. ANTONIUSHOVE TE VOORBURG. Woensdagavond heeft de officieele aan bieding van het huldeblijk van de ingeze tenen van Voorburg, Rijswijk, Leid- schendam, Nootdorp, Zoe t er- me e r-Z egwaard en Berkel en Ro denrijs plaats gehad aan het bestuur van het ziekenhuis St. Antoniushove in ver band met het 25-jarig bestaan van die in- richtign. In de hal van het ziekenhuis waren hier bij tegenwoordig de burgemeesters van Voorburg, Leidschendam, Nootdorp, Zoe- termeer-Zegwaard en Berkel en Rodenrijs, de wethouder van sociale zaken en de di recteur van maatschappelijk hulpbetoon van Rijswijk, het gevormde comité uit bo vengenoemde zes gemeenten, het bestuur en vele zusters van het ziekenhuis. Namens het comité heeft de voorzitter, de heer P. A. Schreuder, wethouder van sociale zaken te Voorburg het woord ge voerd. Spr. bood vervolgens een afbeelding van het monument aan, voorstellende de Barm hartige Samaritaan. Het monument ont worpen door den Voorburgschen beeld houwer Termote, zal in brons worden uit gevoerd en op een hoog voetstuk worden geplaatst in den tuin van het ziekenhuis. In het voetstuk zal een passende inscrip tie gewagen van den stichter van Antonius hove Mgr. van Stee, terwijl oolc de wapens van bovengenoemde gemeenten aan den voet van het monument zullen worden aangebracht. De voorzitter van het bestuur, pastoor Möller heeft hierop met een toepasselijk woord het geschenk in groote dankbaar heid aanvaard en dank gebracht aan allen, die medegewerkt hebben tot de totstand koming van dit huldeblijk. HILLEGOM GEMEENTERAAD. Gistermiddag te 2 uur hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering Voorzitter de burgemeester; aanwezig 12 leden. Afwezig de heeren Goemans, Van Zanten en Van der Aar. De rekening van inkomsten en uitgaven van den schoolartsendienst over 1937 wordt met alg. st. vastgesteld. Na korte discussie wordt het voorstel van B. en W. inzake van gelden voor onderhoudsafkoop van zerken p de Algemeene Begraafplaats met alg. st. aangenomen: de gelden zullen deels op een Staatsschuldboekje, deels op de Rijkspostspaarbank worden geplaatst. Tot waarnemend hoofd der openbare la gere school wordt met algemeene stem men benoemd de heer P. W. Verbeek, on derwijzer dezer school. Het voorstel tot tijdelijke afwijking van art. 19, tweede lid der verordening op het beheer van het Gas- en Waterbedrijf wordt met alg. st. aangenomen. De door B. en W. aanbevo len aftredende Commissarissen der N.V Elechtriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sas- senheim (de heeren P. Klaver en J. B. Meskers) worden met algemeene stemmen herkozen. Bij de benoeming van een straatmaker in de vacature J. Oschatz op pert de heer Van Lierop het denkbeeld, geene nieuwe functinaris aan te stellen. Hij acht voor deze niet voldoende werk en als er bezuinigd kan worden komen we des te eer uit onze noodij denheid. Na dat de voorzitter heeft uiteengezet hoeveel vierk. Meters straat en tegels in onder houd zijn (totaal 95000 vierk. M.) komt de voordracht in stemming. Benoemd wordt de heer P. Versluys te Oudewater met 11 tegen 1 op P. J. Schelvisch te Zandvoort. De benoemde was alphabetisch n. 3 der voordracht. Bij de mededeelingen zegt de voorzit ter, dat we een stukje grond aan de Mo lenlaan in erfpacht noodig hebben in ver band met den verbouw van het transfor matiehuis aldaar. Voor 50 c als canon kan deze transactie geschieden. B. en W. heb ben daartoe reeds besloten, doch Ged. Sta ten meenen, dat de Raad dit besluit moet nemen. De Raad besluit hiertoe met alg. stemmen. Personalia. <- Voor het eind-examen R. K. Kweekschool te Bergen is geslaagd mej. C. Janssen. Verkooping. Donderdagavond had de verkooping plaats bij inzet ten overstaan van Notaris D. Lodder in Hotel Sistermans van een Burgerwoonhuis aan den Sta tionsweg no. 154 alhier, groot 2.57 A. Het perceel werd in hoogste bod ge bracht op 5000 door den heer C. Joh. Bakker Jzn alhier; afslag over een week. Brand. In den nacht van Woensdag op Donderdag is een houten Bloembollen- schuur aan de Pastoorslaan totaal afge brand. Vermoedelijke oorzaak is tulpen- vuil, dat verbrand werd en te dicht bij de schuur lag. Vermoedelijk zijn vonken overgewaaid. De schuur behoorde aan de Fa. Jansen Hendiks; zij was verhuurd aan de fa. Gebr. Preenen alhier. De brandweer toonde een buitengewone activiteit, doch kon het pand niet behouden. Verzekering dekt de schade. KATWIJK Personalia. De heer R. P. Tjebbes, on derwijzer aan de Openbare Lagere School heeft aan B. en W. tegen 1 Augustus eer vol ontslag gevraagd en wel om gezond heidsredenen. De heer Tjebbes is bijna 40 jaren als onderwijzer te Katwijk werk zaam, eerst onder de heer Boorsma, toen onder de heer Kraal, thans is het hoofd de heer Panman. De heer Tjebbes werd ge boren te Utrecht doch genoot zijn oplei ding te Den Haag, was daar kort werk- haam, toen ruim 1 jaar te Valkenburg om het verdere van zijn arbeidzaam leven te Katwijk aan Zee door te brengen. Zijn vele vrienden wenschen hem nog vele jaren toe, genietend van zijn pensioen na een arbeid zaam leven. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Weinigen hadden de vorige week kun nen vermoeden, dat er nog in die week vroege aardappelen zouden worden aange voerd. Maar de hooge prijs was oorzaak, dat men het ook hier eens wilde probee- ren. En het ging. Een prijs van 16. per 100 kg. was ook iets ongekends. Maar het was aanleiding, dat begin dezer week ook anderen het gingen probeeren. Het be schot viel in het algemeen niet mee. Die een best gewas had rooide van 20 tot 25 kg. per R.R. doch dat was maar een enkele. Bijna allen moesten het met minder doen. Maar het is in het volle seizoen, dus wordt iederen dag verwacht dat de oogst grooter wordt. In de loop dezer week ging de prijs echter spoedig naar beneden en varieerde van 912 per 100 kg. Ook de Drielingen brachten een besten prijs op, van 8—10 en zelfs Kriel werd graag gekocht voor 5.506.80. Maar het product staat bui tengewoon naar regen te verlangen en zoolang dat uitblijft, zal het beschot te klein blijven, en moet alleen de prijs alles goed maken. Eigenlijk is het zoo, dat de goede prijs oorzaak is dat zoo vroeg, min stens acht dagen eerder dan verwacht werd, door verschillende tuinders gerooid werd. Dat verschillende groentensoorten wat beter in prijs werden zal z'n oorzaak wel vinden in de vroege aardappelenaan- voer. Groenten zonder aardappelen gaat net zoo min als aardappelen zonder groente Bospeen kwam in zeer goede kwaliteit en de prijs varieerde /an 6.7510.50 per 100 bos. Een bevredigende prijs. Sla ging alleen in de goede kwaliteit goed weg. De beste kwaliteit bracht van 1.201.80 per 100 op, mindere soort van 0.501.10, bloemkool welke heel even slecht ging bracht ook weer een betere prijs op, nl. van 5.5012.50 voor 1ste soort en 2.50 5.10 voor de tweede. Voor Radijs is het weer ook niet best. Het product staat naar regen te snakken. Dat is trouwens met meerdere artikelen het geval. Er werd be taald van 0.601.80 per 100 bos. Voor de goede soort een voldoende opbrengst. Ra barber is nog steeds een gevraagd artikel en brengt bevredigende prijzen op. Het drukke seizoen is thans aangebroken. Alle werkzaamheden komen thans gelijk, bol len rooien, aardappelen rooien, planten uitzetten, peen bossen. Er moet in de ko mende zes weken buitengewoon veel werk worden verricht. De boilengewassen vallen erg mee. Algemeen veronderstelt men dat de gewassen te best zijn. Dit zal vast en zeker van grooten invloed zijn up den prijs. Thans is het al merkbaar. Men doet voor zichtig aan. Er moet zelfs momenteel wei nig handel zijn omdat men eerst nog wel eens wat wil afzien. Zoo is het altijd wat. Zelden van pas! LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. Dinsdag 28 Juni a.s. des avonds te 7.45 uur komt de Raad der Gemeente Leidschendam in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot net verleenen van een aanvullend voorschot aan de R. K Woningbouwvereeniging „Eensgezindheid". Voorts tot het aangaan van 2 kasgeldleeningen. Benoeming Ge meente-Secretaris en Gemeente-Ontvanger en benoeming waarnemend Gemeente- Secretaris en waarnemend Gemeente-Ont vanger. Benoeming hoofden der Scholen en onderwijzeressen der O.L. Scholen. Be noeming van leden voor de Commissie voor de steunverleening en werkverschaffing. Verzoek van de afdeeling Leidschendam van het Ned. Roode Kruis om gedeeltelijke vrijstelling van de huur voor het lokaal achter het Raadhuis. Commissie voor de Steunverleening. Onder verwijzing naar de wet van 31 De cember 1937 dragen B. en W. van Leid schendam den Raad voor de samenstelling van de Commissie voor de steunverleening en Werkverschaffing voor: als voorzitter den heer L. C. de Koning en als leden de heeren J. de Langen, J. C. v. d. Bosch, C. Kerkhoff en G Kranenburg. Aanbesteding. In café „De Zwaan" te Leidschendam had gisteren de aanbesteding p.aats van den bouw van de cellulose verf- fabriek „Titanine" aan den Oostvlietweg, alhier. Hoogste inschrijver was de heer H. Barten uit Amersfoort met f 34.000.— en laagste inschrijver de Firma Kuipers en Kloppers uit Schiedam met 24.490. De gunning is aangehouden. Paard op hol. Gisterenmorgen sloeg het paard van den heer v. d. K., bespannen voor een wagen, op hol op den Stomp wij k- schenweg. Paard en wagen kwamen in een sloot terecht. De bestuurder wist zich nog bijtijds te redden door in het water te sprin gen. Paard en wagen werden spoedig op het droge gebracht. Het ongeval beperkte zich tot eenige materieele schade. LISSE Geen vervroegde winkelsluiting op Zaterdag. De afdeeling Lisse van den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden verzoekt, om de verordening op de Winkelsluiting dezer gemeente zoodanig te wijzigen, dat het sluitingsuur der winkels des Zaterdagsavonds van 10 uur vervroegd wordt tot 8 uur. Als motiveering van dit verzoek geldt o.a., dat het algemeen belang door deze vervroeging van het sluitingsuur niet ge schaad wordt. Door B. en W. is hieromtrent advies ge vraagd aan: le. de afdeeling van de R.-K. Midden- standsvereeniging „de Hanze", 2e. de Middenstandsvereeniging „Lisse en Omstreken", 3e. de afdeeling Lisse van de Chr. Mid denstandsvereeniging, 4e. de Prot. Coöperatie „Ons Belang" en 5e. de R.-K. Coöperatie „Onderling Be lang". Met uitzondering van de R.-K. Coöpera tie „Onderling Belang", die een sluiting om 9 uur gaarne zou zien vastgesteld, omdat zij hare winkels des Zaterdagsavonds ook thans om 9 uur sluit, staan alle belang hebbenden tegenover inwilliging van het verzoek afwijzend, omdat zij hiervan groot nadeel vreezen zoolang deze aangelegen heid niet nationaal geregeld is. Het college van B. en W. acht dit stand punt juist en aangezien de moeilijke om standigheden, waarin vele neringdoenden en handeldrijven den zich bevinden, geen proefnemingen op dit gebied toelaten, me de ook in het belang van het winkelper soneel zelf, stellen zij den Raad voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Beroep tegen geweigerde bouwvergun ning. Bij adres van 16 Mei 1938 komt de heer H. J. van der Zon bij den Raad in beroep tegen het besluit ban B. en W. de zer gemeente van 21 April 1938, waarbij hem vergunning is geweigerd tot den bouw van een woonhuis gelegen langs den Hee- reweg, op grond van de omstandigheid, dat door hem geen recht van uitweg is verkre gen naar den Rijksweg. In zijn adres betwist de heer Van der Zon, dat genoemd perceel geen recht van uitweg naar den rijksweg zou hebben en al zou dit zoo zijn, dan acht adressant dit nog geen reden, om de gevraagd bouwvergun ning op dien grond te weigeren, omdat de bouwverordening dezer gemeente, onder de werking waarvan de aanvrage tot bouw vergunning werd gedaan, nergens eischt, dat een perceel, waarop gebouwd wordt, uitweg op een rijksweg moet hebben. Te treden in de vraag of genoemd per ceel van den heer Vair der Zon al dan niet het recht van uitweg naar den rijks weg heeft, behoort niet tot de bevoegdheid van den Raad. Juist is de bewering van adressant, dat bedoelde verordening niet eischt, dat een perceel, waarop gebouwd wordt, uitweg op een rijksweg moet hebben. Doordat adressant evenwel niet kan aan- toonen, dat zijn bouwterrein het recht van uitweg bp den rijksweg heeft, wordt op dit terrein van toepassing artikel 13 van meer genoemde verordening, luidende als volgt: „Het is verboden op terrein, begrepen in „het bij Raadsbesluit, krachtens artikel 28 „der Woningwet, vastgestelde uitbreidings plan te bouwen, anders dan hetzij aan bij „de inwerkingtreding dezer verordening „bestaande straten, hetzij aan straten, aan- „gelegd in overeenstemming met dit uit breidingsplan en voor den openbaren „dienst bestemd, hetzij aan grond, door dit „uitbreidingsplan aangewezen om voor „openbare straat te worden bestemd, mits „het terrein van bestaande straten bereik baar is langs eenen harden, voor vervoer middelen bruikbaren, ten minste 3 Me- „ter breeden weg, welke binnen uiterlijk „vier jaren vervangen moet worden door „eene straat, aangelegd als in artikel 11 „aangegeven en in overeenstemming met „het krachtens artikel 28 der Woningwet „vastgeselde uitbreidingsplan." Door de gevraagde bouwvergunning niet op grond van dit artikel te weigeren, doch te treden in de omstandigheid, waarom niet aan dit artikel kon worden voldaan, heb ben B. en W. gemeend de pogingen van Van der Zon, om dit recht van uitweg als nog te krijgen of te herkrijgen, te steunen. Van der Zon, die er mede bekend was, dat het College van B. en W. zijn bouwplan overigens wel had willen bevorderen, was uit aan hem persoonlijk verstrekte inlich tingen van een en ander volkomen op de hoogte. Nu de heer Van der Zon zich evenwel op formeele gronden tot den Raad wendt, geven B. en W. in overweging hun besluit van 21 April 1938 te dezer zaken nietig te verklaren en op het verzoek van den heer H. J. van der Zon, alhier, om vergunning tot den bouw van een woonhuis op het per Bij hoofdpijn en knagende kiespijn Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets) helpen snel en goed. Doos 50ct Proefdoos 10 ct. ceel Lisse, kadastraal bekend in sectie B, Nos. 1683 en 1685, afwijzend te beschik ken, omdat ten aanzien van dit bouwplan niet voldaan wordt aan artikel 13 van de betrokken bouwverordening der gemeente Lisse. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Lisse is op Woensdag den 29 Juni, des avonds om 8 uur, in openbare vergadering bijeen geroeper ter behandeling van de i avolgende punten. 1. Benoeming van een lid van den Raad van Commissaxissen der N.V. Electriciteits- tedryf H.L.S wegens periodieke aftreding van den heer P. Romijn; 2. Voorgevelrooi- jijnen: a. langs de oostelijke zijde van den Ileereweg vanaf de Bondstraat tot aan het Vierkant; b. langs de westelijke zijde van den Heereweg vanaf de Catharijnelaan tot de Engelbrug; 3. Inenting tegen diphterie en roodvonk. 4. Verzoek van de afdeeling Ljsse van den Ned. R. K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden, om de slui ting der winkels des Zaterdagavonds te ver vroegen van 19 op 8 uur. 5. Beroep van den heer H. J. van der Zon inzake een hem ge weigerde bouwvergunning. 6. Verzoek van het Bestuur der Woningvereeniging „Volks belang", of eventueel op voorschotten voor den bouw van arbeiderswoningen mag wor den gerekend. 7. Extra hulp aan werkloozen voor 1938. 8. Comptabiliteit 1937 en 1938. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Vaststelling kohieren, a. Wegenbelasting 1938; b. Hondenbelasting 1938. Belasting reclames. Coöperatieve Boerenleenbank. In ver band met de overvloedige geldmarkt en de algemeene lage rentestand is de rentever goeding bij de Coöperatieve Boerenleen- tank, alhier, met ingang van 1 Juli 1938 vastgesteld als volgt: Voor bestaande clientele: Spaargelden tot 10.000.2 1/2%; Spaargelden boven 10.000.1%, Rekening-couranthouders tot 10.000.2%; Rekening-couranthouders boven 10.000 3/4%. Voor nieuwe clientele: Spaargelden tot f 2.000.— 2%; boven 2.000.— 1/2%; Reke- ring-Couranthouders tot 5.000.1/2%; Rekening-Couranthouders boven 5.000. 1/4%. De debetrente ad. 41/2% en provide ad 1/8 blijven onveranderd. Het Bestuur van voornoemde bankin stelling heeft tot deze tijdelijke maatregel besloten omdat solide belegging ook tegen lage rente mogelijk is. Geboren: Theodorus Petrus, z. v. J. Ch. H. van Kesteren en J A. van der Voort Wilhelmina Maria, d. v. G. C. Degger en C. Zandvliet Clasina Alida, d. v. J. P. van Beek en M. S. Kaandorp Marinus Johannes, z. v. J. de Vries en M. de Blieck Cornelia Maiia Helena, d. v. H. W. Smak man en M. H. Hulsbosch Johannes Petrus zz. v. J. Wijnands en J. van der Voort Sophia Alberdina, d. v. W. Boot en S. A. Moolenaar Jacobus Juliën, z. v. P. C. /an Kesteren en P. van Oeffelen. Ondertrouwd: Jan Woudstra, 19 j., te Lisse met Lydia Johanna Wittenaar, 22 jaar, te Bloem endaal Andreas van der Aart, 24 jaar met Adriana van der Laan, 22 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: G. van Gerven met A. H. Hoogkamer, beiden te Lisse J. C. Boll te Hillegom met J. C. Booden, te Lisse. Ov erleden: Nicolaas Johannes van der Voort, 9 maanden. Gevestigd: C. W. Timmers uit Haar lemmermeer P. J. Bos uit Mijdrecht A Zoet en gezin uit Haarlemmermeer; J. F. Pleiter uit Haarlem. Vertrokken: J. J. Kapiteyn naar Heemstede; A. M. van der Laan naar Bloe- m endaal MS. van Beek naar Grave J M. Raaphorst naar London (Eng.) E. van Dijk naar Alphen aan den Rijn. NOORDWIJK Personalia. Voor het eind-examen R. K. Kweekschool te Bergen is geslaagd mej. L. van Buchem. Benoemd. B. en W. hebben tot tijde lijke administratieve hulp ten kantore van den dienst openbare werken benoemd de heer J. F. Montanus, alhier, zulks in de vacature van hen heer H. J. Faase, die eenigen tijd geleden als zoodanig ontslag heeft genomen. OEGSTGEEST Gevestigd: J. van Dijken, vert., Rhijng.str.w. 36, van Leiden. H. W. van den Bosch, verpl., Oranjel. 2, van Leiden. G. H. Lubach, verpl. Endegeest, van Bloemendaal. G. P. Oostveen, kant.bed., de Kempenaerstraat 90, van Heemstede. J. Weeber en gez., bedrijfsleider, Javastr. 2, van Schiedam. H. Vermond, db., En degeest, van Leiden. P. C. Ie Grand, let terkundige, Terweeweg 150, van Oostburg. N. Dol, verpleegster, Oranjel. 2, van Haarlemmermeer. H. A. de Boer, ver pleegster, Regentessel. 32, van Almelo. C. M. Blonk, Haarl.trekvaart 20, van Gro ningen. C. H. Roeleveld, d.b., Oranje laan 21, van Leiden. G. van der Meij en gez., landarb., Deutzstr. 18, van Katwijk. Vertrokken personen: M. P. M. Bertelse, verpl., Endegeest naar Den Haag, Tobias Assel. 5. G. A. Rauws, arts van Leidschestraatw. 13 inw., naar Amsterdam, Valeriusstraat 25 bv. P. J. Rodenburg, d.b., van Nasaul. 10 naar Hazerswoude, Ge meenteweg IF. G. W. A. Stammars, fröb. onderw., van Endegeest naar Leiden, Haarl^tr. 281. A. K. Hoogenboom, d.b., van Julianal. 7 naar Sasesnheim, Fl. Schou- tenstr. 34. L. J. M. Tummers, onderwij zeres, van Emmal. 46 inw., naar Cüragao. J. I. van der Have, secretaresse, van Dui- venvoordestr. 6, inw. naar Amsterdam, P. Potterstraat 14. G. B. de Kloet, ver pleegster, van Regentessel. 27, naar Amers foort, F. van Blankenheymstr.l. Chr. van der Hoff h. i. d. h., van Juffermansstr. 3, naar Leiden, Witte Singel 38. A. Lork, db., van Oranjel. 30, naar Gelsenkirchen Did. B. Eugster, db.„ van L. v. Oud- Poelg., 2 naar Nusiders Oost. J. Profijt, d.b., van Mauritsl. 14, naar Leiden, Witte Singel 17. F. F. Masing, van Fred Hen- drikl. 6, naar Ned. Indië. F. den Hoed, db., van de Kempenaerstr. 86, naar Delft, Rotterd. weg 152. A. H. Witte, van Rijn- zichtw. 17, inw., naar Leiden, Schelpenka de 36a. H. Boot, varensgezel, van Cele- besstr. 39, naar N. Helvoet A No. 88. Geboren Catharina d. van P. Glasber gen en M. Dreef, Abtspoelweg 12. Overleden: Cornelia Maria Antonia Roos 11 j. Ondertrouwd: E. P. Bakels 28 j., annemer, wonende te Leiden en C. A. M. Uittenbogaard 26 j., zonder beroep, wonen de alhier. A. Krom, verpleger, wonen de alhier en Th. v. d. Lely, zonder beroep, wonende alhier. Verhuizingen binnen de gemeente: G. W. Hogervorst en gez., van Dorpsstr. 7 naar Wijttenbachweg 87. M. Vester, db., van Nassaul. 18, naar Koninginnelaan 12. J. I. v. d. Have geb. v. d. Dool en gez., van Duivenvoordestraat 6 naar 6a. RIJNSBURG Tuinbouw. Er komt ook hier thans wat leven in de brouwerij. De eerste vroe ge aardappelen werden aangevoerd, voor namelijk afkomstig uit Noord wyk, uit de geestgronden. De prijs ging van 8.50 11.50 per 100 kg. voor de groote en van 7.409.10 voor de Drielingen. Kriel bracht van 5.906.50 op. Er kwam ook wat bospeen die ging voor 7.509.75, naar gelang van kwaliteit en sla bracht van 0.601.60 per 100 op. Nog enkele dagen en men zit hier weer midden in de drukte. SASSENHEIM Geboren: Adrianus Willem Hendrik z. van T. Verbree en van J. Verbeek. Ondertrouwd: H. J. van Zoen, 28 j. en J. A. van Kesteren 22 j. R. de No bel, 25 j. en J. Zeijerveld 26 j. Overleden: P. W. van Deursen 80 j. A. M. C. van Kerkhoff 68 j. L. van Nobelen 69 j. P. K. Luijk 2 j. Ingekomen: L. A. Natzijl, Zandsloot- kade 3, van Streefkerk. A. K. Hoogen boom, Fl. Schoutenstraat 34, van Oegst- geest. W. P. Nedergstigt en echtgenoote, Hoofdstraat 81, van Hillegom. Th. J. van der Vlugt, en echtgenoote, Teijlingerlaan 63, van Lisse. C. W. Vos, Hoofdstraat 188, van Hoeven (N.-B.). Vertrokken: C. M. Karremans, By- dorpstraat 3, naar Leiden. P. A. W. Trossel, Hoofdstraat 226—228. naar Hille gom. C. J. Bergman, Teijlingerlaan 33, naar Oegstgeest. Th. H. Witteman, Teij lingerlaan 61, naar 's-Gravenhage. 121. Een inspecteur die het zag riep tegen den agent: „Je bent een ezel, dat je je zoo maar in een nijlpaard laat veranderen. Hij gaf zijn ondergeschikte juist een schop, toen Langelot opnieuw de tooverspreuk zei en de inspec teur in een neushoorndier veranderde. 122. De commissaris van politie, die bang was dat zijn geheele corps in een dierentuin zou veranderen, besloot zyn ondergeschikten te helpen, maar nog voordat hij het politiebureau had verlaten, had Langelot hem al in een olifant omgetooverd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9