STADS NIEUWS VRIJDAG 24 JUNI 1938 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? IETS WARMEE. De Bilt seint: Verwachting: Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen weinig of geen regen, iets warmer overdag. Hoogste barometerst.: 766.7 te Le Havre. Laagste barometerst.: 746.9 te Sortavala in Finland De ondiepe depressie over den Oceaan verplaatste zich langzaam verder Noord- Oostwaarts, vlak achter de kern komt een snel dieper wordende storing tot ontwik keling, die zich eveneens Noord-Oostwaarts beweegt. Over het Noorden van de Brit- sche Eilanden is het nog regenachtig. Over Frankrijk en nabij de Azoren handhaafde zich de hooge druk, het is over Zuid-West en Centraal Europa rustig weer. In berg achtige gedeelten kwam lokaal onweer voor. De scheidingslijn tusschen koelere polaire lucht en warme tropische lucht loopt thans van. Schotland via de Duitsche bocht naar Dresden. Bij de verplaatsing van deze scheidingslijn kwamen belangrij ke temperatuurveranderingen voor. Zoo werd het in Zuid-Oost Duitschland en Po len kouder, terwijl het over het Noorden van ons land en het Noorden der Britsche Eilanden warmer werd. Over Scandinavië werd het kouder, onder invloed van de Noordelijke luchtstrooming, die aan de Westzijde van een depressie over Finland aldaar doordrong. Voor ons land blijft het vrij sombere weer nog aanhouden, morgen in den namiddag is eenige opklaring met stijging van tempe ratuur waarschijnlijk. Regen van beteekenis zal niet voorkomen. LUCHTTEMPERATUUR. 18.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.56 uur tot Zaterdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER. Tes Katwijk aan Zee op Zaterdag 25 Juni voorm. 1.10 en nam. 1.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Maan op 2.29 uur Zaterdagnacht. Maan onder 18.44 uur Zaterdagnamiddag Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: de heeren H. van Rijgersma, Amsterdam, W. F. Vorrink, Den Haag; Candidaatsexamen Rechten: de heeren L. W. C. Maritz, Den Haag; J. H. Kool schijn, Den Haag, J. W. v. d. Roest, Den Haag; Doctoraal examen Geschiedenis: de da mes D. van Velden, Wassenaar, J. M. van Tilburg, Den Haag; Voorbereidend kerkelijk examen: de heer F. J. Sinke, Delft; Doctoraal examen Geneeskunde: de heer W. W. Muys van de Moer, Leiden; Artsexamen le gedeelte: de heeren G. J. Vermeulen, Leiden, J. Montfoort, Lei den, A. A. P. Ferket, Nieuw Namen, H. Waszink, Leiden. Bevorderd: tot arts de heeren: M. A. Elderson, Rot terdam, J. Edel, Rotterdam, en de dames A. G. van Douwe, Den Haag, G. M. A. Rijk- se, Leiden. BINNENLAND INKRIMPING VAN HET OVERWERK. De regeeringspersdient deelt mede: In verband met het belang, dat in de huidige tijdsomstandigheden gelegen is in een verdeeling van de beschikbare hoeveel heid werk over een zoo groot mogelijk aan tal arbeiders, treedt de wenschelijkheid naar voren, bij het verleenen van vergun ningen tot afwijking van den wettelijk toe- gestanen arbeidsduur naar nog grootere be perking te streven dan tot dusverre reeds het geval is. Uit den aard der zaak zullen zich steeds gevallen voor blijven doen, waarbij over werk niet te vermijden is, doch het moet niet onmogelijk worden geacht, den omvang van het jaarlijks verrichte overwerk tot kleiner proporties terug te brengen, zulks niet alleen vooi zooveel betreft vergunnin gen van individueelen aard, doch ook wat aangaat de collectieve en de seizoenvergun ningen (b.v. voor het kleedingbedrijf). Ten einde het ontstaan van moeilijk heden zooveel mogelijk te voorkomen, moet het raadzaam worden geacht, dat allen, die van het instituut der overwerkvergunnin gen gebruik maken, trachten door het toe passen van andere middelen, als het tijdig ter opleiding in dienst nemen van meer personeel, het bedingen van ruimer leve- lingstijden e.a.. de noodzakelijkheid van werktijdverruiming te beperken. DE AARDAPPELSCHAARSTE VERDWIJNT. Prijs gedaald. Uit den Haag meldt men aan de „Voor uit": „Het nijpend tekort aan nieuwe aardap pelen, ontstaan door vertraging van de oogst, tengevolge van de lange duur van de koude periode en aardappelschaarste in de omringende landen, is sinds gisteren be langrijk afgenomen. De nieuwe oogst komt los en op de veilingen stijgen de aanvoeren met groote sprongen. Het onmiddellijk ge volg is geweest, dat de uitzonderlijk hooge prijs van vijftien cent per kilo, die zelfs een verhooging van de kosten van levens onderhoud heeft bewerkstelligd, in enkele dagen is afgezakt tot 12 cent per kilo, de kleinhandelsprijs, die voor Den Haag van daag reeds gold. De Nederlandsche groenten- en fruit- centrale beschikte vanmorgen over de aan- voergegevens van de veilingen in ons land. Daaruit blijkt een sterke toeneming van den aanvoer en de weersomstandigheden en weersverwachtingen zijn van dien aard, dat een spoedige, nog sterkere verhooging in het vooruitzicht ligt. De veiling Westland had 200.000 K.G., de veiling Grootebroek 600.000 K.G., om slechts de beide groote aanvoeren van gisteren te noemen. De veilingprijs, die zich de laatste weken op het prijsniveau van 10.12.en 14.per 1000 K.G. bewoog, is in ovenre- digheid met de grootere aanvoer belangrijk gedaald en gisteren werd een doorsnee- prijs van 8.60 voor de groote aardappe len en 7.50 voor de drielingen genoteerd. De kleinhandel prijs, die in Maart 11 cent, in April 12 en in Mei en begin Juni 15 cent noteerde, is vandaag teruggevallen tot 12 en 13 cent per K.G., zoodat een stevige ver laging is ingezet en de verwachting is, dat met enkele dagen de prijs een dubbeltje zal zijn". Tot zoover het bericht in de „Vooruit". Wij kunnen niet inzien, dat de prijsda ling van de aardappelen zoo bevredigend is als wordt voorgesteld. In tegenstelling met het bovenstaande is wel, dat de gezamenlijke aardappelim porteurs gisteren een telegram van den vol genden inhoud aan den minister van oeco- nomische zaken hebben gezonden: „Ondanks de welvallende beschikking waarbij de verhooging van de monopolie heffing op buitenlandsche aardappelen tot 27 Juni werd uitgesteld blijven de prijzen van het binnenlandsche gewas, ook bij grootelijks vermeerderden aanvoer, onge naakbaar hoog. Te 's-Gravensande was de prijs gisteren 9 cent, vandaag 10 cent per kilo; te Bovenkarspel gisteren 8.80. De prijsverwachtingen zijn niet langer wegens groote vraag uit België, dat eveneens gedu peerd is door verminderde eigen productie, en uit Engeland, dat na 30 Juni wegens sterke verlaging der duties een groote af nemer zal blijven. Ook Duitschland is voortdurend afnemer. De Nederlandsche consumentenbelangen eischen dadelijk voorziening. De importeurs adviseeren den minister in dezen hoogen nood werkelijk afdoende maatregelen te nemen door den remmenden monopolielast algeheel onmiddellijk op te heffen; de be staande invoerrechten ad valorem werken reeds drukkend genoeg". De Nederlandsche bond van handelaren in aardappelen en de Maltabond hebben den minister van oeconomische zaken tele grafisch geadviseerd, de monopolieheffing voor aardappelen na 26 Juni niet te verhoo- gen. DE BOTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boer, behoudens tusschentijd- sche wijziging, voor de week van 23 tot 30 Juni vastgesteld op 50 cent per K.G. WIJZIGING VAN DE TABAKSWET. Blijkens het voorloopig verslag inzake het wetsontwerp tot wijziging van de ta bakswet zijn bij de vaste commissie voor belastingen schriftelijke opmerkingen in gezonden door het lid der Kamer, den heer van der Putt. De commissie heeft van deze opmerkingen met belangstelling kennis ge nomen en die in haar besprekingen betrok ken. Het onderzoek van het ontwerp heeft der commissie aanleiding gegeven tot het weer geven o.a. van de volgende beschouwingen en opmerkingen. De vraag rees, of, nu de tabakswet op verschillende punten zal worden herzien, het niet aanbeveling zou verdienen aan de door de regeering voorgestelde wijzigingen nog eenige andere toe te voegen. Allereerst werd in dit verband er de aan dacht op gevestigd, dat de klein- en mid denindustrie in dezen tak van bedrijf eeni ge bescherming zeer van noode hebben. Toen in 1933 tot verhooging van den ta baksaccijns werd overgegaan, werd daarbij de verwachting uitgesproken, dat die ver hooging op den consument zou worden verhaald. Het tegendeel is echter geschied. De accijnsverhooging heeft slechts aan leiding gegeven tot verscherping van de onderlinge concurrentie, waarbij de vroe ger reeds opgedane ervaring werd beves tigd, dat bij zulk een oplaaien van den con currentiestrijd de groote ondernemingen door den inzet van al hun kapitaalkracht trachten den omzet, vooral in de lagere prijsklassen, naar zich toe te trekken. Zoo zijn de kleinere bedrijven opnieuw in het gedrang gekomen. Weliswaar heeft men in de sigarettenindustrie getracht door on derlinge samenwerking de nadeelige gevol gen daarvan te ondervangen, doch dit is slechts ten deele gelukt. Naar gemeend werd zou de regeering in belangrijke mate medewerken aan het gezond houden van het bedrijf, indien zij alsnog in het ont werp één of meer bepalingen zou opne men, welke de strekking hebben den na- deeligen invloed te neutraliseeren, welken de zware accijnsheffing in het bijzonder heeft op de bedrijfsuitkomsten van de klein- en middenindustrie. In de tweede plaats werd er op gewezen, dat kleine sigaren, met de hand of in den vorm gemaakt, lichter dan 35 gram, belast worden met 17 ys pet. Waar dit, naar men meende, toch nimmer de bedoeling is ge weest, drong men op een wijziging aan, die een dergelijke toepassing van de wet voor den vervolge onmogelijk maakt. Voorts werd gevraagd, of het niet moge lijk zou zijn,' artikel 14 der wet aan te vullen met een voorschrift, waarbij verbo den wordt het, anders dan voor eigen ge bruik, verkoopen van tabaksfabrikaten aan personen, die geen bedr ijfs ver gunning heb ben. Ook werd aangedrongen op het verlee nen van een preferentie wegens den door een fabrikant betaalden accijns op de goe deren van diens afnemer. Naar men meende, dient bij deze gele genheid afschaffing of althans verlaging van deze belasting opnieuw ernstig in overweging te worden genomen. Mocht daartegen bezwaar blijven bestaan, dan zou ook aan vervanging van deze wijze van heffing van een recht op sigarettenpapier door een andere kunnen worden gedacht. Gewezen werd in dit verband nog op den misstand, dat ook een aantal sigarenwin keliers zich aan den verkoop van ongeban- derolleerd sigarettenpapier schuldig ma ken, niet om daarmede een extrawinst te behalen, doch om hun klanten ter wille te 'zijn. Ook werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt tot het stellen van de vraag, of het waar is, dat geen banderolles verstrekt worden beneden de 3 ct., zoodat sigaren van lageren prijs, b.v. van 2 of 2y~ ct., van banderolles van een feitelijk te hoog be drag voorzien moeten zijn. Indien zulks in derdaad het geval is, meende men op wij ziging van deze practijk te moeten aandrin gen. Vooreerst werd er op gewezen, dat, ter wijl de winkelier alle sigaren stuks- zoo wel als kistgewijs gebanderolleerd mag verkoopen, marktkooplieden alleen senori- tas met kist-band mogen verkoopen. Ge vraagd werd, of er overwegende bezwaren zijn, de laatstgenoemde verkoopers ten deze met de winkeliers op één lijn te stel len. In de tweede plaats werd de voorwaar delijke vergunning ter sprake gebracht, welke wordt verleend aan marktkooplie den, die gaan verhuizen omdat hun woning te klein wordt voor hun gezin of te duur iri verhouding tot hun inkomen. Het ver leenen in gevallen als deze van een voor waardelijke vergunning brengt, naar ge meend werd, groote onzekerheid en belem mert de betrokkenen onnoodig in het zoe ken naar een geschikte woning. Gevraagd werd, of een meer bevredigende regeling zou kunnen worden getroffen. Ten slotte werd nog herinnerd aan den toestand van rechtsonzekerheid, waarin de niet zeer groote groep van marktkooplieden verkeert, die zich van ouds bezig houden met den verkoop van ongeregelde en niet voor den verkoop door winkeliers geschik te partijen sigaren. Na he in werking tre den van de tabakswet leven deze kooplie den, wier vak het is, beneden de detailprijs dus ook beneden den banderollenprijs te verkoopen, eigenlijk buiten de wet. Zij zijn voortdurend in overtreding. Wel is je gens hen meermalen lankmoedigheid be tracht. Dit doet echter niet af aan het feit, dat hier van een onbevredigenden toestand sprake is. Gaarne zou men zien, dat voor de hierbedoelde groep thans hetzij met gebruikmaking van een bestaande bevoegd heid, hetzij na voorafgaande wetswijziging een definitieve regeling wordt getroffen, waardoor het legaal voortbestaan van de broodwinning der betrokkenen mogelijk wordt. Ollicieële Crisispublicaties GARANTIEPRIJS GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centraale maakt bekend, dat zij voor goed gekeurde pootaardappelen, geteeld op een tuinbouwteeltvergunning, niet zijnde een teeltvergunning uitsluitend voor plant aardappelen, een minimumprijs wenscht te garandeeren tot 1 November 1938, wel ke nader zal worden bekend gemaakt. De verdere voorwaarden om hiervoor in aanmerking te komen zullen te zijner tijd aan de veilingen bekend gemaakt wor den, alwaar alsdan tevens de opgave dient te geschieden. 's-GRAVENHAGE, 23 Juni 1938. OPENING VAN LEEUWARDEN'S VLIEGFELD. Hedenmiddag is de luchthaven Leeuwar den, welke slechts drie kilometer van het centrum der stad is gelegen, officieel ge opend. Na een langdurige voorbereiding werd in Februari 1936 met den aanleg begonnen. Het terrein is 700 bij 700 meter groot. De kosten bedragen ƒ492.000, waarvan 100.000 uit het werkfonds en eveneens belangrijke bijdrage van Provincie en Kamer van Koophandel. Het was de Commissaris der Koningin, mr. P. A. V. baron van Harinx- ma thoe Slooten, die het openingswoord sprak, na een inleidend woord van den burgemeester. VERJAARDAG PRINS BERNHARD. Op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard wordt door de Contact Commis sie een vroolijke middag voor de jeugd ge organiseerd in de Stadsgehoorzaal. Voor bijzonderheden zie men de advertentie iri dit blad. GEMEENTERAAD. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal plaats hebben op Maandag 11 Juli a.s. OPLEIDING VOOR HET NOTARIEEL EXAMEN. Aan het onderzoek vanwege de door de vereeniging van docenten voor het nota rieel examen en de belasting-examens in gestelde commissie van hoogleeraren ter beoordeeling van de bekwaamheid en ge schiktheid harer leden tot het opleiden voor het notarieel examen en het privaat rechtelijke gedeelte der surnumerairs-exa mens werd met goed gevolg voldaan door de heeren: A. R. de Bruyn te 's Gravenhage en mr. W. J. M. Melchers te Oegstgeest. EINDEXAMEN GEM. H. B. S. Voor het eindexamen Afd. B le, 2e en 3e groep, zijn geslaagd: L. G. Apol, Voorburg; J. Becker, Voorschoten; Mej. Mien M. A. Bremmer, Leiden; H. F. Buffart, Voorburg; M. D. Dalebout, Koudekerk; C. W. A. van den Dol, Koudekerk; Th. A. Eerdmans, Lei den; M. H. P. Fortgens, Voorschoten; A. J. Hartland, Voorburg; G. R. J. Holtz, Oegst geest; W. van Katwijk, Leiden, B. J. Kluit, Leiden, E. L. Noach, Leiden; W. A. van Schayck Leiden;.Mej. Ina Tjerkstra, Lei den; W. Vergragt, Oegstgeest; J. de Bruyn, Katwijk; L. A. van Hoeke, Voorburg; K. P. Janse, Zegwaard; L. J. J. van der Kloes, Leiden; A. R. Kolf van Oosterwijk, Was senaar; H. Kruit, Leiden; mej. Willy Mon- né en J. H. Romijn, Voorschoten. Niet geslaagd 5 candidaten, teruggetrok ken 2 candidaten. TOELATINGSEXAMEN R.K. H.B.S. Aan de R.K. Hoogere Burgerschool St. Bonaventura alhier zijn geslaagd voor het toelatingsexamen tot de eerste klas: M. van den Akker, Zoeterwoude; M. Baggen, Sassenheim; A. Bensman, Rijs wijk; H. Bik, Leiden; M. Bizot, idem; H. v. Breukelen, idem; J. Bronsgeest, idem; M. Caspers, Katwijk aan den Rijn; F. van Buchem, Noordwijk, H. Donders, Oegst geest; E. Gul jé, Leiden, F. Hoogervorst, id. K. Hosman, idem; L. Koolloos, Oegstgeest; Th. de Leeuw, Den Haag; L. Offergeld, idem; P. v. Oosten, Voorburg; H. Peeters, Oegstgeest; G. van Rassel, Leiden; J. Rem merswaal, Wassenaar; P. Rippe, Leiden; A. Rijsbergen, idem; J. Schellekens, idem; J. Schenk, Oegstgeest; Th. Schenk, idem; W. Tax, Leiden; F. Vierling, Rijswijk; J. Vink, Noordwijk; A. Visser, Leiden; A. v. d Voort, Warmond; T Vos, Delft; H. v. d. Werf, Noordwijk; W. Wesselingh, Hazers- woude; W. Wolff, Leiden; A. Zandvliet, Leiden. Herexamen 17. Van bovengenoemde leerlingen waren de volgende leerlingen der R. K. Oplei dingsschool, Rapenburg 48: Martien v. d. Akker, Herman v. Breukelen, Joop Brons geest, Frans v. Buchem, Eugène Guljé, Frans Hoogervorst, Corns. Hosman, Piet Rippe, AdrL Rijsbergen, Adri. v. d. Voort, Willem Wesselingh, Aloys. Zandvliet. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. Dinsdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering in Café „De Doelen", 8.30 uur. Woensdag, R.K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". Ledenvergade ring, Bondsgebouw 8 uur. Donderdag, Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond. Ledenvergadering Bondsge bouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag^ tot en met Vrijdag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. Verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard VROOLIJKE MIDDAG VOOR DE JEUGD WOENSDAG 29 JUNI des namiddags om 2 uur en om 4 uur optreden van Henri Nolles melz'n Poppen kast in de Groote Stadszaal Voorverkoop van kaarten op Zaterdag 25 Juni om 2 uur en Dinsdag 28 Juni om 4.30 uur Prijs 10 cent, tractatie inbegrepen TOELATINGEXAMEN CHR. H. B. S. Voor het toelatingsexamen der Chr. H. B. S. zijn geslaagd de jonge dames: G. v. An- del, H. H. Azir, B. Bertels, C. H. Brinks, J. W. Brijnen, E. H. Burger, M. J. den Duik, J. J. Jongkamp, M. Riezebos, E. C. Sasburg, D. J. Stolk, M. J. Veldhuizen van Zanten, A. M. H. Th. Wattez en de jongehee- ren G. v. Andel, C. v. d. Berg, F. A. H. Boon, B. G. v. d. Bos, F. V. R. Brobbel, C. M. R. Draayer, J. C. v. Egmond, B. Elze vier Stokmans, J. de Geus, P. de Goeijer, J. A. den Haan, A. Jager, R. Jansze, R. ten Kate, W. de Kier, A. Krouwel, L. Kruyt, B. Kuyk, G. W. v. Leeuwen, W. v. Leeuwen, G. Los, J. W. de Meyier, J. de Neef, G. P. v. Nieuwkoop, L. C. v. d. Plas, F. Ouwe hand, A. G. Rietveld, A. Stokvis, R. v. Til, J. Verkerk, K. Verloop, P. W. Vogelaar, G. E. Vogelzang, R. Weyschedé. Afgewezen 15. Voor het examen gemeente-administratie is geslaagd de heer Th. Th. M. H. Bijle- veld, alhier. Geslaagd te Amsterdam voor het exa men Lager onderwijs de dames J. en R. Rijkelijkhuizen te Leiden. Voor het examen Boekhouden, Handels- rekenen en Handelsrecht, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in het Boek houden, is geslaagd de heer W. D. H. Nout, leerling van den heer J. A. Christiaanse. DE DAME IN HET ZWART. De Frangaise die vorige week hier ter stede is aangehouden in verband met den z.g. wisseltruc, is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie en naar Den Haag overgebracht. De man, die haar vergezelde, zal ver moedelijk als ongewenschte vreemdeling over de grens worden geleid. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 4516. Hotel „Rijnland", Al phen a. d. Rijn, Steekterweg 120. Uittr.: P. D. Flemming, d.d. 2 Juli 1938. DE WERKLOOSHEID. Gisteren stonden bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken in totaal 3829 werkloozen ingeschreven,over de verschil lende beroepen verdeeld als volgt: Bouw vakarbeiders 705, Fabrieksarbeiders 203, Kantoorpersoneel 171, Hotel- Café-, Res- taurantpersoneel 56, Houtbewerkers 138, Kleermakers 68, Kappers 3, Schoenmakers 14, Land- en Tuinbouwarbeiders 104, Me taalbewerkers 561, Sigarenmakers 23, Tech nici en Opzichters 28, Textielarbeiders 396, Transportarbeiders 935, Typografen 86, Voedingsmiddelenarbeiders 219, Vrouwen 121. Totaal 3829. Op 24 Juni 1937 waren 3946 werkloozen ingeschreven. Op 25 Juni 1936 was het aan tal ingeschrevenen 4223. Verloting- Bond van Gezinshoofden. Men schrijft ons: De trekking van deze verloting zal plaats hebben a.s. Dinsdag 28 Juni. De trekkings- lijsten zijn enkele dagen daarna verkrijg baar bij de bestuursleden. Alle loten zijn echter nog niet verkocht en om alle prijzen kwijt te raken moeten alle loten weg zijn. Loten zijn nog verkrijgbaar tot Dinsdag middag 5. uur aan het bekende adres: J. Welling, Nieuwe Rijn 58. Helpt ons voor het mooie doel van de laatste loten af, de prijs is 10 cent.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2