VRIJDAG 24 JUNI 193s DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI AD - PAG. II RADIO-PROGRAMMA'S ZATERDAG 25 JUNI. GEMENGDE BERICHTEN Ongeluk in Chassee- kazerne te Breda Dienstplichtige door een revolverschot ln den schedel getroffen Aan de gevolgen overleden Gistermiddag omstreeks kwart voor drie is de dienstplichtige van D. uit Tilburg in de Chassee-kazerne te Breda getroffen door een revolverschot, dat door een an deren dienstplichtige, eveneens uit Til- iburg, die in de meening verkeerde, dat het wapen niet geladen was, op van D. werd afgevuurd. De kogel ging dwars door den schedel van laatstgenoemde waardoor hij zwaar gewond werd en eenigen tijd later overleed. Beide dienstplichtigen behooren tot het eerste bataljon, zesde regiment infanterie. Onmiddellijk na het gebeurde werd genees kundige- en geestelijke hulp ingeroepen. De getroffene is later aan de gevolgen van de verwondingen overleden. De dienstplichtige, die het ongeluk ver oorzaakt heeft, dacht niet anders, dan dat de revolver ongeladen was. Hij richtte spe lenderwijs het wapen op zijn kameraad en trok de haan over met het bovengemelde noodlottige gevolg. Hij was zoo geschrok ken, dat hij bewusteloos op den grond viel. Nader meldt de correspondent van de #.Msb." te Breda: Een dienstplichtige had Woensdag van een reserve luitenant diens revolver gekre gen om schoon te maken. Hiermede wilde hij Donderdagmiddag beginnen. De revol ver had hij daartoe op zijn stroozak neer gelegd. Een andere dienstplichtige, die zich ook op de kamer bevond en het wapen zag liggen, nam dit op en, denkende dat het ongeladen was. richtte hij het op het ge roemde slachtoffer v. D. Er klonk een schot en in het hoofd getroffen zakte v. D. ineen. Een groote consternatie ontstond onder de aanwezige militairen op de zaaL Direct werd geestelijke en geneeskundige hulp in geroepen, dat inmiddels, niet meer kon baten, daar v. D. was overleden. De dienstplichtige, die het schot gelost had werd zoodanig door het voorval aan gegrepen, dat hij bewusteloos in elkaar zakte. Het stoffelijk overschot van den ge troffene werd naar het militair hospitaal overgebracht. Bij informatie werd ons medegedeeld, dat de reserve luitenant Zaterdag j.l. officier van piket was geweest, volgens voorschrift zijn revolver geladen had. Vermoedelijk heeft hij er niet meer aan gedacht deze na afloop van zijn dienst te ontladen vóór hij deze had gegeven om het wapen schoon te maken. Het parket te Breda en de mil. politie stelden direct een uitvoerig onderzoek in. Intusschen waren de ouders van het slachtoffer op verzoek van den garnizoens commandant door een rechercheur uit Til- Iburg met het ernstig ongeval op de hoogte gesteld. Het slachtoffer, dat in de van Heutzstraat te Tilburg woont, was het eenig kind der familie van D., werkmeester der Nederl. Spoorwegen aldaar. Hij was pas enkele maanden in dienst bij I I R. I. Het droevig ongeval heeft bij het geheele garnizoen een groote schok te weeg gebracht en alge meen is het medeleven met de betrokkenen. ERNSTIG ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Jongeman en zijn verloofde door trein gegrepen en ernstig gewond. Op den onbewaakten -overweg van den Haarlemmermeerspoorweg aan de Nieuwe Meerlaan, bij den Amstelveenscheweg te Amsterdam, zijn gisteravond omstreeks kwart over zeven de 18-jarige jongeman P. Terpstra en zijn 17-jarige verloofde, mej. C. Muller, beiden wonende aan de Witten- kade te Amsterdam, die daar per rijwiel passeerden, door den locaaltrein, welke om 19.11 uur van Amsterdam naar Aalsmeer was vertrokken, aangereden en ernstig ge wond. Het verloofde paar kwam uit de richting nieuwe roeibaan in het Boschplan, van welke zijde men een volkomen vrij uitzicht op de spoorbaan heeft. Waarschijnlijk heeft het tweetal op overmoedige wijze getracht nog juist voor den trein de rails over te steken. Zij wedden door den linkerkant van de locomotief gegrepen en tegen den grond geslingerd. De jongen kreeg tal van ernstige wonden over het geheele lichaam, terwijl het meisje ernstig letsel aan het hoofd opliep. Per ambulance-auto van den geneeskundigen dienst zijn de slachtoffers naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. De trein, die spoedig tot stilstand kon worden gebracht, had een half uur vertraging. KAASHANDELAAR VOOR 800 BESTOLEN. Vermoedelijk door insluiping heeft men kans gezien een kaashandelaar te Amster dam woonachtig, een bedrag van 800 af handig te maken. De bestolene, wiens zaak is gevestigd aan de Korte Prinsengracht, had zijn jas eenigen tijd laten liggen in het kantoor, waarin niemand aanwezig was. Toen de man, na even in het pakhuis te zijn geweest, kort daarop zijn jaar weer aantrok, kwarti hij tot de minder prettige ontdekking, dat een portefeuille, inhouden de 800 en andere geldswaardige papieren, daaruit was verdwenen. Van den dader ontbreekt elk spoor. FRAUDE TE ZANDVOORT. Boekhouder-kassier der gemeente-bedrijven verduisterde 30.000. Naar wij vernemen heeft de Commissaris van Politie te Zandvoort in arrest gesteld den heer K. v. d. M., boekhouder-kassier van de gemeentebedrijven, aldaar. De man zou totaal ongeveer 30.000 verduisterd hebben. De aangehoudene heeft bekend zich aan fraude te hebben schuldig gemaakt, maar over de juistheid van de bedragen tast men nog in het onzekere. Eerst moet een accoun tants-onderzoek plaats hebben. Eenige dagen geleden had hij aan zijn directeur enkele dagen verlof gevraagd, teneinde naar hij zeide een congres te bezoeken. Achteraf is gebleken, dat de man zich naar Antwerpen heeft begeven en daar veel is uitgegegaan. Bij de driemaandelijksche controle van de kas door een gemeente-accountant bleek gistermorgen, dat er een tekort was van 20.000 gulden. De verduisteringen zijn in de laatste twee jaren gepleegd. V. d. M. liet betaalde posten voor water en gas open staan en stak het opgehaalde geld in zijn eigen zak. Bij zijn arrestatie vond de politie op den man nog slechts 750 francs. Voor zijn ver trek heeft hij een pakje, inhoudende 10.000 gulden aan een adres te Zandvoort afge geven, met het verzoek dit voor hem te be waren. Het pakje bleek na de arrestatie nog in het bezit te zijn van den persoon, aan wien het ter bewaring was gegeven. Deze wist niet wat het pakje bevatte. De boek- i ouder-kassier heeft een volledige beken tenis afgelegd. Aangezien de gemeente Zandvoort sedert Mei j.l. tegen fraude ver zekerd is, zal zij van het gebeurde geen na deel ondervinden. TWAALF JONGENS AANGEHOUDEN Leegstaande woning van wijlen burgemeester Schönfeld te Winschoten binnengedrongen. De gemeentepolitie te Winschoten heeft een twaalftal jongens van dertien tot vijf tien jaar aangehouden, di°- zijn binnenge drongen in den tuin en het sinds geruimen tijd leegstaande huis van wijlen burgemees- Schönfeld. In het huis bevonden zich slechts weinig voorwerpen van waarde, doch enkele kost bare oude wapens hebben de jongens mede genomen en te gelde gemaakt. Wegens heling zijn een 21- en een 25- jarige man aangehouden. RECHTZAKEN HET INCIDENT BIJ DEN JAMBOREE WANDELTOCHT. Straf voor een agent van politie. Opnieuw is gisteren het incident tijdens den jamboree-wandeltocht voor den cen- tralen raad van beroep te Utrecht behan deld. Men zal zich herinneren, dat tijdens dezen tocht, op Zondag, 8 Augustus 1937, een conflict ontstond tusschen twee politie ambtenaren en den leider van een militaire colonne, welke aan den tocht deelnam, naar aanleiding van het feit, dat deze colonne marcheerde in een formatie van vier per sonen naast elkaar, terwijl de burgemees ter als voorwaarde had gesteld, dat de deel nemers ten hoogste met drie personen naast elkaar mochten loopen. Er ontstond een woordenwisseling en ten slotte lieten de beide agenten de colonne maar verder gaan, omdat het conflict ernstige vormen dreigde aan te nemen. Als gevolg daarvan heeft de leider van de colonne van de koloniale reserve, eerste- luitenant M. van den Heuvel, terecht ge staan voor den krijgsraad en later voor het hoog-militair gerechtshof. In hoogste in stantie is hij echter vrijgesproken uit over weging, dat hij gehandeld zou hebben ter uitvoering van een hem gegeven ambtelijk bevel. De beide politiemannen evenwel, de hoofdagent L. P. en de agent W. C., wer den door den burgemeester wegens hun op treden tijdens deze gebeurtenis gestraft. De eerste werd ontslagen met recht op pen sioen, daar zijn optreden reeds eerder aan leiding tot klachten had gegeven. Het scheidsgerecht, waarbij hij vervolgens in beroep kwam, verklaarde hem niet ont vankelijk, omdat hij den daartoe voorge schreven tijd had laten verstrijken, en de centrale raad van beroep bevestigde deze uitspraak. De gemeenteraad van Bloemen- daal kende hem evenwel een gratificatie toe, van welk besluit de burgemeester te vergeefs bij de hoogere instantie vernieti ging vroeg. Daarmede was de zaak voor den hoofdagent uit. Voor den agent C. was de toestand echter anders. Hij was door den burgemeester ge straft met inhouding van zes dagen vacan- tie. Omdat hij die straf te zwaar vond, kwam hij in beroep bij het scheidsgerecht, dat zijn straf verminderde tot de verplich ting, om vier dagen extra te werken zon der belooning. Van deze beslissing kwam de burgemeester weer in beroep bij den centralen raad, die hem niet ontvankelijk verklaarde, daar het hier geen bindende uit spraak, doch slechts een advies gold. De burgemeester heeft daarop de oorspronke lijk opgelegde straf van inhouding van zes dagen vacantie gehandhaafd. Van dit be sluit nu kwam de agent bij den centralen raad in beroep, welk college, gepresideerd door mr. dr. E. J. Beumer,, gisteren in het openbaar dit beroep behandelde. Voor klager trad ook nu weer op mr. A. H. van de Veen, uit Amsterdam. Deze zei- de, dat de burgemeester de opgelegde straf licht acht, doch naar spr.'s meening is zij zeer zwaar. Zij beteekent een inhouding van zes van de veertien vacantiedagen, die immers noodig zijn voor de ambtenaren om hun werk zoo goed mogelijk te kun nen doen. Pleiter gaf vervolgens een uiteenzetting van de feiten. Er was een wandelmarsch georganiseerd in verband met de wereld jamboree. Daaraan nam ook deel een de tachement van de koloniale reserve onder leiding van luitenant van den Heuvel. De burgemeester van Bloemendaal had eenige voorwaarden gesteld, die aan de organisa toren ter kennis waren gebracht. Belast met de naleving van de voorsrhriften van den burgemeester waren de hoofdagent P. en reclamant. Ten aanzien van de militai ren constateerden zij, dat men zich niet aan de voorschriften hield. Daarop volgde het bekende incident. In dit verband wilde pleiter opmerken, dat de luitenant niet de houding tegen de politie heeft aangenomen, welke, gezien zijn stand, passend was. Hij heeft uitdrukkin gen gebezigd als: „kerel, waar bemoei je je mee? Bemoei je met je eigen zaken!" Dat heeft bijzonder irriteerend gewerkt. Het ingrijpen van de beide politiemannen ge schiedde echter pas, toen zij gezien hadden, dat de colonne bij het passeeren van een nauwen doorgang was afgeweken van de formatie met vieren en met twee personen naast elkaar was gaan loopen. De hoofd agent ging daarop naar den kop van den stoet en reclamant begaf zich naar den lui tenant. Zij sommeerden den stoet halt te houden, maar daaraan werd niet voldaan. Aan reclamant was nu ten laste gelegd, dat hij gegrepen heeft naar zijn pistool- tasch. Wat was echter gebeurd? Terwijl hij met den luitenant bezig was, bemerkte hij dat de hoofdagent tusschen den troep in geraakte, omdat de luitenant, tegen het be vel van den hoofdagent in, gecomman deerd had: voorwaarts marsch. Reclamant voorzag daardoor moeilijkheden. Achteraf ziet hij nu wel in, dat er geen gevaar was voor den hoofdagent, maar op het moment verkeerde de man in spanning. In zijn reactie is hij te ver gegaan, maar op het moment zelf was zijn handelwijze verklaar baar. Hij heeft toen ook de woorden ge uit: „U is een knap heer, om het burgerge- zag zoo dwars te zitten!" Hij erkent nu dat hij hiermede buiten zijn boekje is gegaan. Een straf acht hij daarom gerechtvaardigd, maar de hem opgelegde straf vindt hij te zwaar. Mr. Van de Veen zeide verder, te hebben nagegaan of er reden was, het detachement uit te zonderen van de door den burge meester gestelde voorwaarden. Pleiter meende ,dat ook de luitenant deze had op te volgen. De militairen namen aan den marsch deel als iedere andere groep en wanneer voor hen bepaalde instructies gol den, die onvereenigbaar waren met de voorwaarden van den burgemeester, had de luitenant dat tevoren moeten onderzoe ken en zich dan verder eventueel van deelneming moeten onthouden. Vast staat, dat de voorwaarden vooraf te zijner ken nis zijn gebracht en desalniettemin heeft hij toch meegem arch eer d. In dit geval was het volgens pleiter geen militaire colonne in den gewonen zin des woords. Dat die opvatting ook door den luitenant werd gedeeld, blijkt wel daaruit, dat deze tijdens het incident zijn deelne mersband van zijn arm rukte en zeide: „Welnu, dan loop ik nu niet als deelnemer maar als een militair detachement". Dat was wel een heel makkelijke manier om zich om te tooveren. Pleiter meende, dat het onder de gegeven omstandigheden te verontschuldigen was. dat reclamant mid delen gebruikte die hem hiervoor niet wa ren gegeven. De krijgsraad en het hoog militair gerechtshof hadden geconstateerd, dat de luitenant wel degelijk in overtre ding was, zij het dan dat hij werd vrijge sproken, daar het militaire recht geen ont slag van rechtsvervolging kent, uit hoofde van het feit, dat hij handelde ter uitvoe ring van een hem (stilzwijgend) gegeven bevel. Ten slotte was aan reclamant ook ten laste gelegd ongehoorzaamheid ten op zichte van zijn superieur, in casu den hoofdagent. Daarvan was volgens pleiter geen sprake. Tezamen waren zij aangewe zen om de orde te bewaren. Er was een stil zwijgende taakverdeeling en ook de agent had zelfstandig op te treden, waarmede hij in het geheel niet het gezag van zijn meer dere miskende. Wat de andere ten laste leg gingen betreft, wilde pleiter nog opmerken, dat de woorden, die de luitenant gebruik te, ook zeker niet op hun plaats waren. Een uitdrukking als: „op zij, of ik sla je de her sens in", komt toch ook niet te pas. De uitspraak, die het scheidsgerecht heeft gegeven kan reclamant meer bevre digen dan de straf, die hem is opgelegd. Het scheidsgerecht heeft de straf omgezet in onthouding van vier vrije dagen. Deze laat ste zijn periodiek, terwijl de vacantieda gen door den betrokkene willekeurig kun nen worden verdeeld. Pleiter verzocht, de straf van den burgemeester te vernietigen en een strafmaat toe te passen in overeen stemming met die van het scheidsgerecht. Voor den burgemeester van Bloemen daal trad op de heer A. Hiemstra, commis saris van politie aldaar. Hij releveerde zich in hoofdzaak aan de schriftelijke beschei den, doch merkte nog op, dat de burge meester deze straf in het algemeen zeker niet licht vindt, doch wel in verband met de ten laste gelegde feiten. Op vragen van den president deelde de heer Hiemstra nog mede, dat er in Bloe mendaal bij de politie weinig straffen wor den opgelegd; deze zaak heeft dus niets te maken met het stellen van een voor beeld. Over de zwaarte van de opgelegde straf bestaat er te Bloemendaal weinig ver gelijkingsmateriaal. Vervolgens vroeg de president inlichtingen over den wandel tocht. Deze was georganiseerd door de ver- eeniging van oud-padvinders. De burge meester was aanvankelijk bereid de ge vraagde vergunning te verleenen, doch de procureur-generaal had bezwaren in ver band met de te verwachten drukte. De route is daarna gewijzigd, waarna de pro- HILVERSUM L 1875 en 415,5 M. KRO- Uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.20 Berichten) 10.00 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest. (1.00 1.20 Gramofoonmuziek 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Kinderuur 4.00 Berichten, hierna: de KRO-Melodisten en solist 4.45 KRO- orkest 5.30 Esperantonieuws 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmu ziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Het Wit-Gele Kruis" 7.35 Actueele Aetherflitsen 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35 KRO-Me lodisten, solisten, declamatie en gramo foonmuziek 10.30 Berichten ANP 10.40 Sportpraatje 10.5512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM H, 301.5 M. VARA-Uitzen- ding 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten) 10.20 Voor Arbeiders in de Continubedrijven 12.001.45 Gramo foonmuziek. (Om 12.15 Berichten) 2.00 Filmpraatje 2.15 Gramofoonmuziek 3.00 Reportage 3.30 VARA-orkest en so list 4.30 Esperanto-uitzending 4.50 Utrechts Stedelijk Orkest en solisten (gr.- opn.) 5.40 Literaire causerie 6.00 Or gelspel 6.30 Uit de Roode Jeugdbewe ging 7.00 Filmland 7.30 Reportage 8.05 Herhaling SOS-Berichten 8.07 Be richten ANP, VARA-Varia 8.20 VARA- orkest 9.00 Toespraak, hierna: Gramo foonmuziek 9.15 Gevarieerd concert 10.30 Berichten ANP. 10.35 Gramofoon muziek 11.00 Cor Steyn's accordeonor kest en solist 11.3012.00 De Ramblers. DROITWICH 1500 M. 11.25 Pianovoor dracht 11.50 BBC-Northern orkest en soliste 12.50 Sportreportage 1.00 Het Gershom Parkington-kwintet 1.40 Sport reportage 1.55 Orgelspel 2.35 Sportre portage 2.50 Troise's Mandoline-orkest en solist 3.35 Gramofoonmuziek 4.05 Sportreportage 4.35 Gramofoonmuziek 4.50 Sportreportage 4.55 Gramofoonmu ziek 5.20 Sportreportage 5.30 Sid Mill- ward en zijn Band en Sportreportage 6.20 Berichten 6.45 Sportreportage 7.00 Discussie 7.20 BBC-orkest 7.50 Radiojournaal 8.20 Variété-programma 9.20 Berichten 9.40 Uit Amerika: Week overzicht 9.55 Het Blech-strijkkwartet 10.35 BBC-Theater-orkest en solisten 11.35 Ambrose en zijn orkest e.a. 12.10 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10—9.30 en 10.05 Gramofoonmuziek 12.35 Giardino- orkest. (Om 1.50 Zang) 3.20, 4.05 en 8.35 cureur-generaal er zijn goedkeuring aan hechtte. De burgemeester had zijn voor waarden medegedeeld aan de organisato ren. Hij was niet op de hoogte ervan, wie de deelnemers zouden zijn. Steeds verkeer de zoowel de burgemeester als de commis saris van politie in de meening, dat er oud padvinders zouden komen en van militai ren wisten zij tevoren niets. De deelnemers, die door de organisatoren van de voor waarden op de hoogte waren gebracht, ver trokken gezamenlijk uit Haarlem. De com missaris was het geheel met den president eens, dat, wanneer een aantal militairen deelneemt aan een tocht als deze, zij dat niet doen als militairen, doch gelijk te stellen zijn met de andere deelnemers. De raad zal later uitspraak doen. „N. R. Crt." GRIJP-AUTOMAAT GEEN HAZARDSPEL. Koopman door Gerechtshof te Arnhem vrijgesproken. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen J. L., xoopman te Amsterdam, die door de recht bank te Almelo was veroordeeld tot 500 boete of 30 dagen hechtenis, wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. Hij had in een automatiek te Hengelo een grijp- automaat voor het publiek neergezet. Het gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank vernietigd en den verdachte vrijgesproken. Het hof overwoog, dat niet is bewezen, dat het toeval invloed oefende op het be machtigen van voorwerpen uit den auto maat door middel van den grijper; voorts dat uit de verklaringen van getuigen en deskundigen is gebleken, dat de spelers door behendigheid invloed kunnen oefe nen op het bemachtigen van voorwerpen uit den automaat, zoodat vrijwel elk voor werp daaruit kan worden gehaald. TAP1JTFABRIEK GESLOTEN BIJ GERECHTELIJKE UITSPRAAK. In den loop van vorig jaar bezochten twee belastingambtenaren een perceel ge legen aan de Molenstraat te Clinge, waarin gevestigd is een fabriek voor het vervaar digen van handgeknoopte tapijten. Op een desbetreffende vraag kon de fabrikant geen bewijs toonen, dat hem voor de oprichting van deze fabriek toestemming was ver leend. Een dergelijk verzoek was wel inge diend, doch de Koninklijke toestemming was geweigerd. Voor den politierechter te Middelburg heeft zich derhalve te verantwoorden ge had G. L., 39 jaar, breigoederenfabrikant, Wonende te Clinge. Verd. verklaarde van meening te zijn, dat zijn fabriek geen fa briek in den zin der wet was. De rijksadvocaat evenwel was van andere meening en vorderde een geldboete van Zang 8.50 Radiotooneel 9.30 Variété programma 10.25 Symphonieconcert 11.201.20 Jo Bouillon's orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmu ziek 7.30 Wilil Schönfeld's orkest 8.50 Danziger Landesorkest 12.20 Weensch Symphonie-orkest 2.30 Gramofoonmu ziek 4.20 Hermann Hagestedt's Amuse mentsorkest en solisten 7.30 Leo Eysoldt's dansorkest 8.35 „Die lustige Witwe", operette 10.55 Gramofoonmu ziek 11.20 Anton Goronzy en Fritz Wag ner met hun orkesten 2.203.20 Orkest van het Opper-Silezische Landestheater. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep orkest 1.50 Gramofoonmuziek 2.20 Jan Steurs' accordeonorkest en soliste 3.20 Gramofoonmuziek met toelichting 4.20 Viool en cello. In de pauze: Gramo foonmuziek 5.20 Gramofoonmuziek 6.35 Zang 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Omroeporkest en solist 9.05 Radiotooneel 9.25 Vervolg concert 10.30 Dansmu ziek (gr.pl.) 11.2012.20 Populair con cert. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 José Schnyders' orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 3.20 Omroepsalonor- kest 3.50 Pianovoordracht 4.05 Ver volg concert 4.20 Omroepdansorkest 5.35 Selectie uit de operette „Die Baja dère" 6.35 en 7.05 Omroepsalonorkest en soliste 7.35 en 8.20 Gramofoonmuziek 8.35 Radiotooneel 9.05 Omroepsympho- nie-orkest en solisten 10.30 Omroepdans orkest en soliste 11.2012.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Populair concert 8.20 Gevarieerd programma 10.20 Berichten 10.40 Sportreportage 10.50 Cello en piano 11.05 Berichten 11.20 Omroepdansorkest, Omroepschrammelensemble en solisten 12.202.20 Nachtconcert (gr.opn.) (1.15 1.26 Tijdsein). GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Pa rijs Radio 11.05 Radio PTT Nord 12.20 Keulen 13.20 Brussel VI. 14.20 Keu len 15.35 Brussel Fr. 16.20 Keulen 18.20 Londen Reg. 19.05 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.30 Boedapest of div. 22.55 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen 10.35 London Reg. 13.55 Droitwich 19.00 London Reg. 19.20 Droitwich. ƒ350 met bevel de fabriek te sluiten. De politierechter vonnis wijzend veroor deelde verdachte L. tot een geldboete van 150 of een maand hechtenis met bevel de fabriek te sluiten. De verdediger voerde aan, dat hier geen sprake is van een groote fabriek en pleitte vrijspraak subs, een lichtere straf. SPORT WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT". Gisteravond werd wederom een competi tiewedstrijd gereden voor alle categorieën. Allereerst kwamen de C-klassers aan start voor een rit over 32.5 km. Slechts een drietal renners kwamen hier aan start, waarvan Fr. Blom even heeft moeten lossen, doch op eigen kracht we derom wist bij te komen, zoodat dit drie tal op de finish afging, toen even voor dien tijd van Henk Noest de ketting er af liep, waardoor van Klinken den sprint won. Laatstgenoemde gaat steeds beter rijden en weet thans het tempo van Noest zeer goed te volgen. Fr. Blom moest met de derde plaats genoegen nemen. De A. en B. klassers startten gezamen lijk over een afstand van 70 km., waarbij een zeer felle strijd is geleverd. Na een veertig km., welke in een zeer hoog tem po waren gereden, kwam de kleine Rijs bergen met een voorsprong van circa 500 meter door, met 'n 100 meter achter zich Fr. van der Berg, terwijl het peleton nog geheel intact was. Na een ingezette jacht kwam alles weer bijeen, en hoewel verschillende renners het nog eens probeerden, zooals Lodewijks die tot tweemaal toe 'n 100 meter wist te nemen, kwam het peloton steeds Weer op de wegloopers. Jammer van een poging van Lodewijks, die voor een brug strandde! 600 m. voor de finish zat W. van Rooyen op kop, met daarachter Lodewijks en Riethoven, gevolgd door M. J. Segaar en Rijsbergen. Op het moment, cjat Lodewijks even om keek naar Riethoven, benutte van Rooyen op handige wijze zijn kans en demareerde weg. De aarzeling, welke nu kwam tus schen de renners om hem te achterhalen, werd hun noodlottig, want dc sterke van Rooyen zette alles op alles en kwam met eenige lengten voorsprong als eerste door de finish. Een tactisch stukje werk. Den eindsprint tusschen Lodewijks en Riethoven was zeer fel en werd tot op de laatste centimeters betwist. Dan lag Riet hoven weer voor, dan was het Lodewijks, doch in de laatste centimeter was het Bert Lodewijks, die won, gevolgd door Rietho ven en achter deze M. Segaar. Fr. van der Berg gaf onder den wed strijd op. De uitslag werd als volgt: 1. W. van Rooyen; 2. B. Lodewijks; 3. R. Riet hoven; 4. M. Segaar; 5. Rijsbergen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11