RIJNSTREEK FAILLISSEMENTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN vkijuaG 24 JUNI 1938 ÖE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOORSCHOTEN Examen Middenstandsdiploma. Bij de gehouden examens van de centra le voor onderwijs en ontwikkeling, onder- wijscentrale N.R.K.M., te 's-Gravenhage, zijn uit deze gemeente geslaagd de hee- ren: L. J. van Aken, H. J. Mens, W. A. J. Mens, J. Aa C. Mens (thans te Monster voorh. alhier) H. Nouwens, A. C. J. Vree burg, J. Niersman en A. Pont. Afgewezen uit deze gemeente werd één candidaat. Van bovengenoemde geslaagde candidaten hebben er 7 candidaten hunne opleiding ontvangen aan de Handelsavondschool „de Hanze"' te Wassenaar, directeur, de heer J. J. M. Bruschke. Eveneens zijn er 4 candi daten opgeleid aan bovengenoemde school wonende te'Wassenaar, geslaagd bij deze gehouden examens, terwijl één candidaat werd afgewezen. In het geheel namen 13 candidaten der Handelsavondschool te Wassenaar deel aan de examens, waarvan er 11 zijn geslaagd en 2 zijn afgewezen. Voorwaar een mooi succes. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag, 28 Juni, des namiddags te 8 uur. Agenda: 1. Notulen, 2 ingekomen stuk ken, 3 herziening overeenkmst J. Gerrits, opruimen huis- en straatvuil, 4. herziening schoolgeldverordening, 5. voorstel tot on bewoonbaarverklaring van woningen, 6. aanvulling precario-verordening, 7. onder- noud gemeentewoningen, 8. ingebruikge- ving gemeente-lokaliteiten. 9. verloskun dige armenpraktijk, 10. aanleg van straten tegenover Berestein, 11. voorstel tot het geven van namen aan de tegenover Bere stein aan te leggen straten, 12. aangaan kasgeldleening, groot 50.000, 13. compta- biliteitsbesluiten, 14. rondvraag. Luchtbescherming. Gisteravond hield de afdeeling van de Ned. Ver. voor Lucht bescherming een propaganda-avond in Hotel Deurloo. Sedert kort hebben enkele heeren zich bijeengevoegd tot een voor- loopig bestuur en teneinde tot stichting van een afdeeling met leden te komen werd deze bijeenkomst gehouden waarin als spreker optrau de heer A. van Vianen, uit Leiden. De voorz. de heer C. W. Stante, sprak een woord van welkom tot de vele aan wezigen en in het bijzonder tot den eere voorzitter, Burgemeester M. F. Berkhout en den heer A. van Vianen, waarna hij in het kort aantoonde dat deze vereeniging tot doel heeft .ule ingezetenen te leeren wat gedaan en nagelaten moet worden, wanneer luchtgevaar dreigt, zoowel voor zich zelf als voor de medemenschen. De heer A. v. Vianen was als oud-inge zetene gaarne naar hier gekomen, niet als propagandist voor het eer. of andere merk gasmasker of zoo iets dergelijks, maar om de aanwezigen wat te laten hooren en zien aan welke gevaren men bloot gesteld is. Luchtverdediging 'is een militaire maat regel, waarbij spr. niet stil zou staan, maar luchtbescherming is een civiele of burger- lijke aangelegenheid. Spr. gaf vervolgens zeer uitvoerig een schets wat onder lucht bescherming wordt verstaan en wie als hulp hiervoor in aanmerking komen. Stilgestaan verd bij brandbommen en de bestrijding en voorkoming van brand en vervolgens het gasgevaar, de verschil lende gassen, de uitwerking en de bestrij ding en ontsmetting. Ook het scherf en in stortingsgevaar werd besproken en welke vorzorgsmaatregelen er zijn te treffen in den tijd dat er nog geen oorlog of lucht gevaar is, want in oorlogstijd is het te laat. De klemtoon, aldus spr. moet gelegd worden op de noodzakelijkheid zich voor te bereiden en te oefenen, waarin de ver eeniging gaarne gratis de leden van ad vies dient. Met een opwekking zich op te geven als lid, besloot spr. zijn interessante lezing. Na een korte pauzeering, waarin zich ong. 60 personen als lid opgaven, konden vragen worden gesteld, die door den heer van Vianen beantwoord werden, waarna verschillende lichtbeelden werden ver toond, die eveneens met zeer groote aan dacht werden gevolgd. Burgemeester M. F. Berkhout heeft tot slot nog het een en ander meegedeeld. Al lereerst dat er een luchtbeschermingsplan zal komen, dat deze gemeente in de 3e klasse is ingedeeld en de wijze van alar meering en vrijgeving voor geweken ge- Tevens deelde hij mede dat het voorloo- pige bestuur is gezocht in personen en niet in vereenigingen, zoodat b.v. een ver eeniging E.H.B.O. zich niet gepasseerd kon gevoelen. Ten slotte zeide hij den heer van Vianen dank voor zijne bespreking. Nadat ook de voorzitter den spreker had dank gezegd werd de vergadering geslo ten. Geboren: Catharina Maria, dochter van G. P. den Hollander en P. M. v. d. Hoeven, Veurscheweg 185. IJsbrand Leenderd, zoon van A. van Rooijen en D. Hazenoot, Voorstraat 59. Johanna Hen- drika, dochter van H. Boekhout en C. v. d. Bos, Papelaan 52. Catharina Maria, dochter van C. J. Kerkhof en J. A. M. Spronk, Voorstraat 23. Johannes Ger- ardus, zoon van H. F. Hilgersum en M. Kooijman, Erasmusstraat 13. Overleden: Maartje 'Vonk, oud 72 jaar, echtgenoote van J. Stapper. Gehuwd: C. Valentijn, oud 53 jaar wonende alhier en M. Laros, oud 47 jaar wonende te 's-Gravenhage. F. D. Schilt- huijzen, oud 25 jaar wonende te Leiden en J. S. Valentijn oud 25 jaar, alhier. Ondertrouwd: A. Schouten, oud 24 jaar en A. D. de Jongh, oud 24 jaar. Ingekomen personen: Mej. W. M. Storm, van 's-Gravenzande, Leidsche- weg 96. Mej. M. M. Storm, idem, idem. M. Storm, idem, idem. B. J. Storm, idem, idem. R. Storm, idem, idem. Mej. A. Nagtegaal, van Leiden, Burg. d<- ALPHEN AAN DEN RIJN CONFLICT TUSSCHEN E.H.B.O. EN LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Gisterenavond werd in hotel „De Ver gulde Wagen", een buitengewone leden vergadering gehouden van de afd. der E. H.B.O. alhier, ter verkiezing van een voor zitter en bespreking mededeelingen over de Luchtbescherming. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer Allart als voorzitter beankt en werd na gehouden stemming tot voorzitter gekozen dr. L. W. Hiiciernisse, tevens medisch-leider, der afdeeling. Door den heer Allart werd hierna een uiteenzetting gegeven ver de moeilijkhe den, die gerezen zijn tusschen het bestuur en daardoor de vereeniging E.H.B.O. en het hoofd van den Luchtbeschermings dienst, den heer Milo. Tijdens afwezigheid, b.. van dr. Hildernisse en den heer Al lart, heeft het hoofd van de luchtbescher mingsdienst een medische cursus ingesteld met als leider dr. Pilon, terwijl het pro gram van dezen cursus nog niet was op gesteld. Dr. Hildernisse, die hierin heeft gezien een passeeren van de vereeniging of afd. der E.H.B.O., die toezegging had gedaan onder leiding van haar medisch- leider haar medewerking te verleenen, heeft hierdoor as medisch-leider van de luchtbeschermingsdienst bedankt. In een bespreking met het hoofd van de luchtbe- schermingsdiennst was voorgesteld de E.H.B.O. geheel in te schakelen m te voor komen, dat naast haar een andere vereeni ging zou ontstaan, waardoor één daarvan dan nutteloos werk zou verrichten. Na uitvoerige besprekingen werd tenslotte een motie aangenomen, waarin de E.H. B.O. betreüd den gang van zaken inzake den aanvang van den medischen cursus van den luchtbeschemingsdienst met uit schakeling van de E.H.B.O. en haar me disch-leider. Besloten werd de leden te ad- viseeren niet langer hun medwerking te verleenen aan de medische, afd. van den luchtbeschermingsdienst en deze motie ter kennis te brengen van den burgemeester en het hoofd van den luchtbeschermings dienst. Door alle leden bijna werd hierna besloten te bedanken voor den luchtbe schermingsdienst. OUDEN VAN DAGEN AAN DEN BOEMEL. Kwamen pas na middernacht thuis. De jaarlijksche boottocht voor ouden van dagen in deze gemeente heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. De tocht is „een muisje met een lang staartje" geworden, want eerst na het middernach telijk uur voerde de boot de honderden deelnemers de plaats van inwoning weer binnen. Zoowel op de heen- als thuisreis moest onderweg pl.m. 1 1/2 uur voor een brug worden gewacht, waardoor het voor gestelde doel, een bezoek aan de Amster- damsche haven, niet kon worden bereikt. Kempenaerstraat 18. C. W. Philippi, van Leiden, Leidscheweg 114. Mej. H. Tuithof, van Oudewater, Papelaan 158. Wed. J. W. Steeneveld-v. Dorp, van Leid- schendam, Leidscheweg 433. B. van 'r\ van L°" enen'.am, T 'zcheweg 358. Mej. C. G. Bom, van De Wijk (Dr.) Veurscheweg 3. Mej. M. Lars, van Den Haag, Veurscheweg 59. J. J. Venhuizen van Hoorn, Leidscheweg 441. Mej. J. E. Roest, van Voorbrug, Papelaan 4. Mej. T. C. Rijsdijk, van Voorbrug, Bijdorpstraat 18. Mej. M. M. Fladderak, van Monster, Leidscheweg 96. J. G. Fladderak, idem, idem. J. Fladderak, idem, idem. W. PI Oudshoorn m gez., van Leiden, Rijn dijk 94. Vertokken personen: B. P. J. Smit en gez. van Schoolstraat 3 naar Den Haag, de Heemstraat 280. Mej. C. G. Bom, van Veurscheweg 3 naar Kochenzen no. 206. Mej. A. C. van Geldorp, van Bijdropstraat. 5 naar Wassenaar, Victorie- aan 8. J. D. C. Hubeek, van Donklaan 66 naar Leiden, Seringenstraat 43. Mej. J. S. Valentijn, van Haagwijk 6 naar Lei den, Seringenstraat 43. Mej. G. Boeijink van Burg. de Kempenaerstraat 6 naar Den Haag, Emantstraat 21. M. Verhoog en gez., van Tulpstraat 6, naar Den Haag, Barentzstraat 43a. P. C. Alkemade, van Rijndijk 42 naar Den Haag, Mariastraat 6. Mevr. ,M. K. Alkemade-Kremets, van Rijndijk 42 naar Duitschland. Mej. C. M. J. Bergman, van Valkenburgscheweg 32 naar Leiden, Jan van Goyenkade 1. Mej. A. D. Harland, van Leidscheweg 4, naar Leidschendam, Veurschestraatw. 266. C. J. Hindrinks, van Wijngaardenlaan 117 naar Den Haag, Kruisbessenstraat 35. Wed. E. M. Pijnacker-IJdo en gez., van Leidscheweg 485 naar Hillegersberg, Berg- sche plaslaan 3. STOMPWIJK Personalia.Onze plaatsgenoot de heer N. J. Looijestijn, J. Th. Schroder, C. v. Teij- M. G. te Leiden geslaagd voor het examen Bouwkunde en het examen Beschrijvende meetkunde en Perspectiefteekenen. WASSENAAR De eerste gediplomeerde middenstanders in onze gemeente. Voor het speciale examen voor het Mid denstandsdiploma Algemeene Handelsken nis slaagden de heeren (alphabetisch) C. N. J. Looijestij, J. Th. Schöder, C. van Teij- lingen, A. G. Visser, allen leerlingen van de Handelsavondschool van „De Hanze", Niettegenstaande deze tegenvaller bleef de goede stemming aan boord bewaard en hebben de deelnemers met de boottocht op het Noordzeekanaal veel genoten van het imposante gezicht der hen passeerende zeekasteelen. Ongeveer half elf kwam de salonboot „Prinses Juliana" met zijn last aldaar aan. Te 4 uur werd de terugreis aanvaard. Honderden belangstellenden en familie-leden verdrongen zich dan gan- schen avond langs de Rijnkade. Men bleef wachten hoe later het werd, hoe meer on gerustheid onder het publiek. Aanvanke- ijk ging het gerucht dat een der deelne mers over boord was geraakt en verdron ken, wat gelukkig onwaar bleek! Trots de ondervonden tegenslag, was aan boord de regeling voortreffelijk. De muziek hield de juiste stemming hoog, de verzorging der deelnemers(sters) bleek ook ditmaal bij de meisjes, die er mede waren beslast, in uitstekende han den. Het heeft de ouden van dagen aan niets ontbroken. Alleen het late uur van terugkomst, kan als een wanklank wor den aangeteekend. Een volgende keer meer succes. Jubileum. Gisteren werd de heer S. Duiker alhier door de leden van het district Leiden van de Ned. Ver. van Chefs in het Grafisch Bedrijf gehuldigd bij diens 25- jarig lidmaatschap. Personalia. Voor het middenstands diploma is geslaagd de heer C. J. van der Burg. BODEGRAVEN H. Hartfeest. Evenals vorige jaren zijn door de zorgen van de Eerw. Zuster Colum- ba, de Vrouwenbond en eenige dames van de congregatie, dezen motgen weer vijftien zieken en gebrekkigen in staat gesteld om op dit H. Hartfeest de H. Mis bij te wonen bij te wonen. Gemeentelijk Slachthuis. Gedurende de maand Mei 1938 zijn in het gemeente lijk slachthuis alhier geslacht: 65 koeien, 1 paard, 132 varkens, 26 graskalveren, 1395 nuchtere kalveren, 76 schapen en 5 geiten. Personalia. Voor het middenstands diploma is geslaagd de heer W. Veelen- turf. Geboren: Cornelia Geertruida, doch ter van A. L. Bakker en A. C. Vergeer Willem, zoon van W. Domburg en A. van Rookhuijzen Hendrik, zoon van E. J. van Schothorst en A. van den Berg Petronella, dochter van E. van Vulpen en A. J. Stougie Nelly, dochter van Joh. de Gx-oot en J. G. C. Kieffer. Ondertrouwd: L. J. van Dissel, wedr. van M. van den Bos 48 jaar en D. Uithol wed. van J. Blok, 42 jaar. D. Boot 22 jaar en H. J. Stapper, 22 jaar. Gevestigd: E. H. Benda, kappersbe diende, van Tolstraat 27 van Culemborg A. T. Verboom, dienstbode. Weijpoort 59, van Waarder. Vertrokken: G. J. Groothof Schro der, kappersbediende naar Amsterdam, Mo lenpad 9 Th. M. van Velsen, dienstbode, naar Gouda, Gr. Beatrixstraat 13 N. Kapteijn, dienstbode, naar Waarder no. 201 W. Blonk, werktuigkundige, naar Utrecht, Alex Numankade 21 J. C. Jon- geneel, dienstbode naar Gouda, Kattensin- gel 94. BOSKOOP Geboren: Johannes Jacobus Gerardus z. van Gerardus Theodoor Jacobus Ro- mijn en van Johanna Helena Gerts. Lambertus zoon van Nicolaas Johanes van Tol en van Maagje van Leeuwen. Hugo Willebrordus z: van Jan van Es en van Elisabeth Bax. Overleden: Anna Vuurens, wed. van Johannes de Rijk 67 j. Cornelis Koning 62 j. Ondertrouwd: Gijsbertus Neder- hof 25 j. Adriana Wilhelmina Verweij 25 j. Getrouwd: Johannes Griffioen 27 j. er. Adriana Oudshoorn 24 j. Pieter Pit 28 j. en Maartje van Hoff 37 j. Jacob Klein 33 j. en Gert je Vermeulen 25 j. DE KWAKEL Collecte K.R.O. Deze collecte bracht Zondag 19 Juni j.l. 35.11 op. Verkocht wa ren 374 speldjes van dé 400 aangevraagde. KOUDEKERK Personalia. Bij de gehouden eindexa mens der H. B. S. met 5-jarige cursus te Leiden, slaagde onze plaatsgenooten de hee ren M. D. Dalebout en. C. W. A. Can der Dool. Speldjesverkoop. De speldjesverkoop ten bate van het Reclasseeringswerk van de vereeniging „Het Hoogeland" heeft al hier opgebracht 32.79. Getrouwd: Jan Kempen 36 j. wonen de te Alphen aan den Rijn en Antje Schel lingerhout 22 j. Jacob Mooij 26 j. wo nende te Alphen aan den Rijn en Elsje Jo hanna Hoogeveen 24 j. alhier. LEIDERDORP De a.s. Nationale feestdag. In verband met de feestelijkheden, die hier op den Nation alen feestdag zullen ge houden worden had. wederom een bijeen komst plaats ten gemeentehuize. Eenige vooraanstaande ingezetenen heb ben zich bereid verklaard in een eere-co- mité zitting te nemen. Voor de organisatie van de feestelijkhe den heeft het bestuur zich verzekerd van de medewerking van een twintigtal perso nen, die over de verschillende commissies zijn verdeeld, terwijl nog een nieuwe com missie werd ingesteld voor de versiering. De circulaire, welke aan de inzameling van de noodige gelden voorafgaat, zal bin nenkort worden rondgezonden. Voor een behoorlijke feestviering is geld noodig en het bestuur hoopt dan ook, dat de inzame ling een succes mag worden. Jubileum. Morgen hoopt de heer A. Bieseraad den dag te herdenken, dat hij 25 jaar in dienst is bij den heer H. van Poel geest op de Steenfabriek „Oudenzorg". Collecte. De collecte ten bate van den Gewapenend Lienst bracht 15.57 1/2 op. LEIMUIDEN De verbetering der rietlanden in werkverschaffing. Donderdagmiddag werd door burgemees ter en wethouders dezer gemeente in ge zelschap van de heeren mr. de Wildt Mey- boom, Rijksinspecteur vor de werkver schaffing in alg. dienst, J. W. Hudig, in specteur voor de werkverschaffing te Haar lem en v. d. Borg, hoofdopzichter der Ned. Heide Mij. een bezoek gebracht aan de in werkverschaffing verbeterde rietlanden. Door de nheer H. Mol, uit Nieuwkoop, se cretaris van Polder Nieuwkoop was ge heel belangloos zijn mooi motorjacht ter beschikking van het gemeentebestuur ge steld. De heeren Meys, opzichter en L. C. van Poelgeest pachter der rietlanden, hadden zich bij het gezelschap aangesloten om de noodige toelichting omtrent de verrichte werkzaamheden te kunnen geven Zooals bekend werd de rietcultuur be dreigt door het groeien van mos en ander vuil op de rietlanden der gemeente die on geveer 30 H.A. groot zijn. In den afgeloopen winter zijn onder toe zicht van de Ned. Heide Mij. deze rietlan den in werkverschaffing van mos en ander vuil ontdaan. Toen is op de rietwortels een laag bagger gebracht. Bij deze excursie werd een bezoek ge bracht aan een stuk rietland dat verbeterd is en aan een waar het mos en ander vuil nog welig tieren. De welige groei op' het behandelde riet land en de veel betere kwaliteit van dit riet liep direct in het oog. De heer de Wildt Meyboom was met het verkregen resultaat zeer tevreden. Hij sprak den wensch uit, dat in den komenden winter met deze werkverschaffing zal worden voortgegaan. Hij hoopte dat ook particulieren die hier nog groote stuken rietland hebben liggen, het groote nut van deze werkzaamheden zullen inzien en ook hun rietgrond in werkverschaffing zullen verbeteren. Werk verschaffing en vooral productieve is n..l. ver te prefereeren boven steunverleening. Daarna werd met de motorboot van den heer Mol nag een tochtje gemaakt over de Westpias, zoodat ook het hier zoo rijke na tuurschoon nog kon worden bewonderd. Het ligt in de bedoeling van het ge meentebestuur om in den komenden win ter de werkzaamheden op de rietlanden voort te zetten. NIEUWVEEN Personalia. Voor het middenstands diploma is geslaagd de heer D. G. Speet. RIJNZATERWOUDE Restauratie openbare school. Alhier bad plaats de openbare aanbesteding van het restaureeren der O. L. School en de keuken van de onderwij zerswoning alhier. Ingekomen waren slechts een viertal in schrijvingsbiljetten. Ingeschreven werd door P. de Raadt en H Heemskerk, Ter Aar 915; A. Kamme- raatj Ter Aar 905; Chr. Overdevest, Rijn- zaterwoude 944; G. J. Reijneveld, Rijn- zaterwoude 958. Het werk werd door B. en W. aan den laagsten inschrijver, den heer A. Kamme- raat te Ter Aar gegund. TER AAR Geboren: Joanna Adriana, d. v. J. v. <5 Hoorn-Voortman. Overleden: Pieter Pater, 76 jaar. Gehuwd: P. Boekesteyn, 63 jaar en P. Fieke, 63 jaar J. Mesman, 32 jaar en G. A. Twaalfhoven, 30 jaar. Gevestigd: A. Roodakker, Woubrug- ge J. H. Dobbe, Alphen aan den Rijn A. C. v. d. Hoorn, Leidschendam. UITHOORN Ondertrouwd: N. P. v. d. Hoek, oud 24 j. en G. J. Haak, oud 20 j. WOERDEN ONDER EEN LOCOMOTIEF GERAAKT. Been moest worden geamputeerd. Gisterenmiddag had weer een ernstig on geluk plaats bij de werken aan den nieuwen weg Den HaagUtrecht onder Linschoten. Door onvoorzichtigheid is een der stokers van de locomotief van een zandtrein, de 20-jarige F. Busser, alhier, gevallen en met een zijner been en onder de wielen terecht gekomen. Hij moest naar Utrecht worden overgebracht, waar het been boven de en kel werd geamputeerd. Een nieuw pak. De Landstorm afd. Woerden had dezer dagen een gewichtige bijeenkomst. Met eenige plechtigheid werd allen de nieuwe uniform overhandigd, na een toespraak door den commandant. De uniform is groen met rijbroek en groene muts. ZOETERWOUDE Personalia. Voor het examen lichamelij ke oefeningen middelbaar onderwijs is ge slaagd de heer H. M. Zaalberg. Uitgesproken: J. Stern, zonder beroep, Amsterdam, Am- stelkade 93 III, cur. mr. W. L. van der Meu- len. P. Johannes de Kruif, zonder beroep, Amsterdam, Waverstraat 91 III, cur. als voren. J. Overink, vroeger wonende te Am sterdam, Sarphatipark 14, thans wonende te Haarlem, Baan 7, cur .mr. F. H, van Nierop. J. Th. Thörig jr., wonende te Amsterdam 3de Oosterparkstraat 87, cur. als voren. J. Groenendijk, Zegveld, Dorp 80, schoenmaker; cur. mr. A. F. van den Bosch, te Woerden. Vóór u het gaspedaal flink intrapt moet u er altijd éven aan denken, dat de remweg (afstand, noodig om te stoppen) met de tweede macht der snelheid stijgt. (Bij 40 km/u is de remweg 16 meter bi] 80 km/u echter 64 meter!) THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR - KEURING Trianon: Hollywood-Hotel (Dick Po wel, Rose mary Lane). Een offer uit liefde. (Errol Flynn, Kay Francis). Speelfilm Dramatisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd y volwassenen Lido: M'n man is detecti ve (Elissa Landi). Drie levende spoken. (Richard Arlen). Amusement Komisch lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd y volwassenen Casino: Ik ben een dief (Ma ry Astor, Richard Cortez). Harold heeft pech. (Hall Leroy). Sensatie Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Paljas. (Richard Tauber, Diana Na pier). De humane bruut (Victor Mc Laglen). Musical Spannend lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Zeeduivels (Victor Mc Laglen, Preston Forster). De moord in Kamer 916. Sensatie. Sensatie. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10