RIJNSTREEK DE LAATSTE LES VAN LANGELOT WOENSDAG 22 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT HILLEGOM V. V. V. Gisteravond hield de Hüle- gomsche V. V. V. haar jaarvergadering in hotel Sistermans. De belangstelling was matig. De voorziter. de heer C. Joh. Bak ker Jzn., releveert hetgeen in het afgeloo- pen jaar werd bereikt en wijst op het vele werk, dat de secretaris heeft te verrichten. Hij gaat na, dat de rondvaarten in de ge- wenschte richting gaan, aangevende wat men in het komend lenteseizoen voorne mens is. Hij deelt mede. dat de heer P. D. van Mourik wegens gevorderden leeftijd als bestuurslid heeft bedankt. In het keu rig verzorgd jaarverslag wordt een zeer goed overzicht gegeven, van hetgeen in het afgesloten boekjaar werd verricht. De pen ningmeester gaf rekening en verantwoor ding, waaruit zijn zuinig beheer te beluis teren viel. Hij sloot zyn kas met een saldo van 79.12. De peridodiek aftredende hee- ren C. Velthuijs en D. E. Nieuwenhuis wer den herkozen. In de vacature P. D. van Mourik koos men de heer Maaskant. LEIDSCHENDAM Personalia. Voor het examen gemeen- te-finantiën is geslaagd de heer B. Bie- laveld. NOORDWIJKERHOUT TUINDERS VEREENIGING „DE EENDRACHT" In café „Het Wapen van Noordwyker- hout", hield de Tuindersvereeniging „De Eendracht" een drukbezochte ledenverga ring. De vergadering werd door den voor zitter den heer L. P. Heemskerk, met een kort woord geopend, waarna de secretaris, den heer L. M. van Noort, de notulen las, welke onveranderd werden vastgesteld. Als nu werd door den heer W. P. v. d. Wejjden verslag uitgebracht over het jaar 1937. Hieruit bleek dat er een totale om zet was geweest van 105.365.48. De om zet van 1936 bedroeg 94.560.41. Aan de tuinders is in 1937 uitbetaald 93.946.35. Geveild waren: 13.960 zakken van 10 K.G. met tuinbouwproducten en 13900 sloffen aardbeien, terwijl 8028 stuks bloemkoolen werden aangevoerd. Uit de rekening en verantwoording die hierop volgde bleek dat de inkomsten bedroegen 119.570.55 en de uitgaven 114.766.67. Het banksaldo bedroeg 3.847.40, terwijl in kas was 956.48. De commissarissen de heeren P. Bekker en H. Granneman verklaarden bij monde van laatstgenoemde dat de boeken en bescheiden in de beste orde bevonden warend zoodat werd besloten den penning meester te dechargeeren. Vervolgens werd aan de orde gesteld het punt ingekomen stukken. Ingekomen was een schrijven van het oud-bestuurslid P. A. Warmerdam, alhier, houdende verzoek om uitbetaling van ach terstalling salaris over 1931 voor hemzelf en voor het oud-bestuurslid A. v. d. Lans. Nadat de secretaris dit schrijven had voor gelezen gaf het bestuur als zijn meenig te kennen dat deze menschen voor 99 er recht op hebben dat uitbetaling geschied Het bestuur meende echter ook een uit spraak over deze kwestie van de vergade ring uit te moeten lokken. Uit de verdere discussies bleek, dat er nog meerdere vroe gere bestuursleden aan salaris te vorderen hebben. Na langdurige discussies werd be sloten aan degenen die het verzoek om uit- keering deden ponds ponds gewijs hun te goed te betalen, terwijl het bestuur verder machtiging kreeg om met de nabestaande!) van de inmiddels overleden oud-bestuurs leden deze zaak zoo goed mogelijk te rege len. Vervolgens werd medegedeeld dat de minimum prijzen voor erwten en boonen zullen bedragen 0.04 per K.G. en voor tuinboonen 0.01 per K.G. De kwaliteit- eischen zullen ook in het komende seizoen zeer hoog gesteld worden. De eerste veilingsdatum werd bepaald op Vrijdag a.s. des nam. te 4 uur, terwijl dan a.s. Maandag en zoo noodig eiken dag geveild zal worden. Bij de rondvraag welke nu volgde kwam de kwestie veilings-kosten en zakkenhuur ten sprake. Door den heer Jac. Geerlings, hierbij gesteund door den heer M. C. J. Braun werd aangedrongen op verlaging van de zakkenhuur met 1 cent op zakelijke gronden werd door het bestuurslid van der Weijden aangetoond dat verlaging op ten slotte de toezegging gedaan dat, bij een het oogenblik niet mogelijk is, wel werd eenigszins gunstig verloop der veiling,-op de a.s. najaarsvergadering een reductie op de zakkenhuur gegeven zal worden. Hierna volgde sluiting van de geanimeer de vergadering. VOORSCHOTEN Collecte. In de afgeloopen week Is in deze gemeente gehouden de collecte langs de huizen ten bate van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden (het z.g. Fonds voor oud-militairen), waarvan de opbrengst f 16.65 heeft bedragen. Koningin Wilmelmina-vereeniging. De tentoonstelling die hier op 7 en 8 Sep tember zal worden gehouden, ter gelegen heid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zal de naam dragen van „Rejuto". Het dagelijkrch bestuur van de tentoonstelling is samengesteld uit de hee ren J. Stans, voorzitter; A. B. Wesselo, se cretaris en J. W. Eggink, penningmeester. Reglementen, alsmede inschrijf bil jetten voor exposanten worden by den secretaris verkrijgbaar gesteld. Een af deeling voor vereenigingen is opengesteld, ter tentoon stelling van hunne vaandels, emblemen, vlaggen e.d.. De sluitings-datum van in schrijving tot deelname is bepaald op 15 Juli. ALPHEN AAN DEN RIJN Onfortuinlijke fietsers. In de Hoofd straat liet de jeugdige v. d. B. zich sleepen door een auto. Hij kwam te vallen, met het gevolg, dat hij diverse schaafwonden opliep. In de Raadhuisstraat sloeg de wiel rijder L. over den kop. Deze verwondde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Auto en woonwagen. Op den Steekter- weg kwam gistermorgen een vrachtauto in botsing met een woonwagen, doordat deze tusschen de woonwagen en een handkar wilde passeeren. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Van hooiwagen gevallen. De landbou wer C. de H. in de Ridderbuurt is gisteren, bij het opladen van hooi, achterover van den wagen gevallen. Met inwendige kneu zingen werd hij naar zyn woning ver voerd. BODEGRAVEN Rijnlandsche Processie naar Den Briel. De j aarlij ksche Processie naar Den Briel heeft gisteren weer plaats gehad. Vroeg in den morgen, reeds om vijf uur was er in onze Kerk gelegenheid voor degenen, die mee zouden gaan, om te communiceeren. Om 6 uur vertrokken de 30 pelgrims via Bodegraven en de Meije onder leiding van Kapelaan Umans uit de Meije. De predi- catie werd gehouden door den zeereerw. heer Pastoor Speet uit Leimuiden, terwijl de H. Mis werd opgedragen door den ka pelaan uit Aarlanderveen. 's Avonds om 10 uur waren allen na een geslaagden dag weer in Bodegraven. BOSKOOP Personalia. Onze plaatsgenoot de heer Li. Boekraad, is door "de gemeente Bodegra ven aangesteld als ambtenaar aan de Ge meentebedrijven aldaar. Vestigingswet. Vooi net examen ter verkrijging van het Middenstandsdiploma, hetwelk noodig is door de Vestigingswet, siaagden te Rotterdab onze plaatsgenooten de heeren H. Koetsier, J. Bouman en P. As- scheman. Ze ontvingen hun opleiding van den heer A. T. de Ruyter, alhier. De hef brug wordt te Klein Gisteren avond naderden twee vaartuigen de hef- örug, welke elkander schijnbaar den voor rang niet gunden, terwijl van den anderen cant eveneens een vaartuig de brug ter zelf- der tijd wilde passeeren. Nu mag men niet klagen over een te nauwe brug en de scheepjes, die er gewoonlnk doorgaan, heb ben meestal ruimte over Ddoch deze drie vaartuigen kwamen toevallig tegelijk aan, wat een behoorlijke botsing teweeg bracht, waardoor de twee eerstgenoemden eenige flinke deuken en krassen opliepen, terwijl het tegenliggertjc er net vaantje bij streek in den vorm van een afgebroken vlagge- stok. Door den dienstdoenden brugwachter werd procesverbas, ongemaakt. De Zijdeweg. Naar wij vernemen is met ingang van heden het verkeer over de Zijde stopgezet in verband met de werk zaamheden aan de verbreeding van ge- roemden weg. „Trekvogels" Vrijdagavond viert Trek vogels feest. Er dit belooft enorm te wor den. Wy kennen den goeden geest op het voetbalveld nu reeds, welke nooit te wen- schen overlaat Op dezen avond, waarbij tevens het eerste Lustrum gevierd zal wor den, zullen verschillende artisten optreden, Een humorist, het Boskoopsch Crooner ensemble „The Rythm Swing Stars" en muziek van het Houtman en van Berkel ensemble. Niemand verzuime dezen gezelligen avond. Oranje-Comité. Het Oranje-Comité zal a.s. Maandag bij elkaar komen om te ver gaderen met een elftal uitgenoodigde amu sements- en sportvereenigingen om dezer medewerking te verzoeken by de a.s. fees ten ter gelegenheid van het Regeerings jubileum van H. M. de Koningin. Hierbij zal tevens dooi den heei L. Boekraad uiteenzetting worden gegeven van het op te voeren Oranjespel „Oranje boom in Hollants Tuy.i' Zilveren feest der Gezellenvereeniging. Zondag 3 Juli viert de Gezellenvereeni ging van Boskoop feest, ter gelegenheid van haar zilveren jubilé. Het bestuur der vereeniging kwam gis teren bijeen om het programma definitief vast te stellen en wel als volgt: Zondag 3 Juli algem. H Comiyunie waar na bijeenkomst in het Vereen. Gebouw al waar een gezamenlijk ontbijt zal worden aangeboden aan de leden. 10 uur plechtige Hoogmis. Deze zal wor den opgeluisterd door de Leidsche Kolpings Lijfwacht. Des middags om 3 uur begint de f eest vergadering, waarby uitgenoodigd zullen worden alle oud-Vice-Presidenten, -Senio ren en ileden, de vereenigingen uit den omtrek en de ouders der leden. Door Centraal Praeses Drost uit Am sterdam zal een rede worden gehouden, ter wijl door verschillende andere sprekers het woord zal worden gevoerd. Als afwisseling zal het leekenspel „St. Eioydoor Gezellen worden opgevoerd, terwijl de heeren J. R-ateland en W. Vermeulen voor de muzi kale omlijsting zullen zorgen. LEIMUIDEN R.K.S.V. „Leimuiden". Maandagavond hield de R.K.S.V. „Leimuiden" haar jaar- lijksche ledenvergadering, tevens feest- vergadering in café Sneeboer. De voorzitter memoreerde, dat de vereeniging heden haar eerste lustrum vierde, al zij het dan ook op bescheiden wijze, daar de toestand der kas nog niet anders toeliet. Spreker hoopte, dat het 2e lustrum op ietwat groot- scher wijze kan gevierd worden. Hij gaf verder nog een kort overzicht over de vijf afgeloopen jaren en noemde het een goede prestatie, dat „Leimuiden" in dit eerste lustrum het kampioenschap 3e klas be haald had en bijna ongeslagen tot de 2e klasse is gepromoveerd. Dit geeft alleszins reden tot een aangename en hoopvolle stemming. Spreker tipte nog even den goe den geest aan, welke er steeds onder de leden heerschte, Dit heeft er veel toe bijge dragen, dat de vereeiging op heden is, wat zij is. Over het spel in de afgeloopen jaren kan men tevreden zijn.; als het zoo door gaat mogen we de schoonste verwachtin gen koesteren. Na het voorlezen der notu len en van het keurig jaarverslag door den secretaris was het financieel verslag van den penningmeester aan de orde. Hieruit bleek, dat de inkomsten bedroegen 624.90, de uitgaven 615.84, zoodat het voordeelig saldo 9.06 met het saldo van vorig jaar 10.19 in totaal 19.25. De voorzitter dank te den penningmeester, maar merkte te vens op, dat de vereeniging zich tot nu toe niet uit eigen middelen kon bedruipen, doch dat de uitvoering en verloting de balans in evenwicht moesten maken. In de commissie voor de kascontrole 1937/38 werden benoemd de heeren W. Janssen en St. Heiligenberg en voor 1938/39 de heeren C. van Velzen en C. Visser. De geestelijk adviseur het woord nemende, bracht hulde aan den voorzitter, die 5 jaar onafgebro ken de voetbalclub had staande gehouden wat geen gemakkelijk werk was, daar het in Leimuiden wel gemakkelijk is eeh ver eeniging op te richten, maar niet om ze in stand te houden. Het is dus wel inder daad aan het beleid van den voorzitter te danken, dat het zelfde elftal van af de op richting tot de 2e klasse is overgegaan. Hij spoorde de leden aan, om altijd bij wed strijden zoowel in spel, kleeding, woorden enz. steeds sportief te zijn en het voor beeld te volgen van den voorzitter, dat hij steeds in die 5 jaar heeft gegeven. De voor zitter voegde hier nog een woordje aan toe Hij dankte voor de attentie, maar meende dat toch ook wel een gedeelte van de eere toekwam aan zijn medebestuursleden en den kameraadschappelijken geest der leden Aan de orde was nu de bespreking „Reisje naar 't Zandt" (N.H.) op Zondag 24 Juli. Er werd een commissie tot regeling be noemd n.L de heeren M. Janssen en C. Buiks, die 't plan verder zouden uitwerken. Deelnemers aan de reis kunnen zich voor Zondag 3 Juli opgeven bij een der twee commissieleden. Nu kwam ter sprake de nieuwe naam „Leimuiden" der vereeniging, die niemands welgevallen kon wegdragen, daarom zou bij het hoofdbestuur worden aangevraagd, dezen naam om te doopen in den meer sportleven „Hellas". Bij de ver kiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreden werden de beide af treding werden de beide aftreden leden, de heeren C. Buiks en M. Janssen resp. Ie penningmeester en le secretaris herkozen. Tot leden van de commissie van controle voor het materiaal werden gekozen de heeren H. de Rijk en Ko de Koning tot leden van de elftal commissie de hee ren C. Buiks, J. de Rijk. Het stembureau werd waargenomen door de heeren W. Jans sen en St. Heiligerberg. Werd nu een pauze gehouden met eenige attracties. Na de pauze volgde de rondvraag, waarbij ver schillende vragen werden gesteld, die allen tot ieders tevredenheid door den voorzit ter werden beantwoord, die verder nog eenige nuttige wenken en raadgevingen ronddeelde. Nadat nog was medegedeeld, dat de voetbalmatch voor ouden van dagen op Donderdag 7 Juli zal gespeeld worden sloot de voorzitter met den chr. groet deze geanimeerde nog al flink bezochte verga dering. Inenting. Op Dinsdag 28 Juni a.s. zal ten huize van Dr. D. Stapensea van des voormiddags half negen tot half tien ge legenheid worden gegeven tot kostelooze inenting. Personen die van deze gele; heid gebruik wenschen te maken moeten voor of op Donderdag 23 Juni a.s. ter se cretarie hiervan aangifte doen. Ondertrouwd: W. P. J. Helversteyn 24 jaar en Th. M. Verheugd 25 jaar. Gevestigd: van Kamerik A. Ber nard, veehouder van Haarlemmermeer J C. van Vlugt. Vertrokken: naar Woubrugge C. B. den Dubbelden, landarbeider. TER AAR Oranjefeesten in September. Hex Co mité, opgericht ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix, dat zich later op verzoek van den Burgemeester heeft gevormd tot een permanente com missie tot het organiseeren van feestelijk heden voor de geheele gemeente by bijzon dere gebeurtenissen in ons Vorstenhuis, vergaderde ten gemeentehuize onder xoor- zitterschap van den heer Verhoef. Nadat door een kleine werkcommissie rapport was uitgebracht, werd overgegaan tot vast stelling van een program der feestelijkhe den op 6 en 7 September a.s., waarbij men vooropstelde dat de feestelijkheden zoo mogelijk op één punt in de gemeente, n.l. in de omgeving van het gemeentehuis zou den worden georganiseerd. Voor den eersten dag, welke meer speciaal voor de schoolkinderen is g reserveerd, zal de medewerking der schoolhoofden worden ingeroepen tot het houden van een aubade 's morgens om 10 uur bij het ge meentehuis, gevolgd door tractaties, kin derspelen, défilé, enz. enz. Gerekend wordt op 1000 kinderen. Den tweeden dag wordt begonnen met een optocht door de geheele gemeente, waaraan iedereen kan deelnemen met ver sierde fietsen, auto's, enz. Route: Aardam, Langeraar, Kattenbrug, Aardam, Korteraar, Schouten vaart, Hoek Kroft, terug feest terrein. Het gedeelte Langeraar aansluiten in den Vier-Ambachtspolder; het gedeelte Korteraar en Papenveer opstellen bij Aar dam. In den namiddag zyn er volksspelen, o m. ringrijden voor paren per fiets, esta- fette-loopen voor heeren van 1417 jaar, zakloopen voor heeren van 1780 jaar en diverse spelen voor meisjes en dames. Des avonds zoo mogelyk openluchtbioscoop. Voorts staan volkszang e.d. op het pro gramma, terwijl muzikale medewerking voor deze dagen zal worden gevraagd van het muziekcorps „Arti et Religioni". Ten einde de benoodigde gelden bijeen te krij gen, zal op 1 Augustus een collecte in de gemeente worden gehouden door de leden der commissie. De onkosten worden op on geveer 400.— geraamd. Steun aan het Missiewerk. De op brengst van de Missiezakjes, die door be middeling van de Propagandaclub zijn ver spreid in de Parochie, bedroeg bijna 110 gulden. Voorwaar een mooi resultaat WOERDEN Eindexamens H. B. S. Eindexamen H. B. S. met 5-j. cursus B. Geslaagd: W. B. Alkema, H. A. Ardesch, F. G. Boremans, P. Dreve, A. H. Greeven, J. J. A. van de Poll, J. van Tuyl, allne te Woerden; A. J. Doorman, Den Haag; J. C. M. J. Bielen, A. Stöpler, beiden te Utrecht; C. Brunt, H. Th. Kooy, A. H. van der Most, allen te Bodegraven; J. J. den Her tog, Alphen aan den Rijn; M. A. van der Hoeven, Zegveld; J. Kortenoever, Gouda; H. D. Linschoten, Zwemmerdam; P. van Schieveen, Linschoten. Mazelen. Een groot aantal kinderen is hier door de mazelen aangetast. De be waarscholen zyn voorloopig gesloten. ZOETERWOUDE UITREIKING DIPLOMA'S VAN DE R.K. E.H.B.O. Op initiatief van de R. K. Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" werd in het najaar van het vorig jaar de R. K. Vereeniging E H.B.O. opgericht In October ving een cursus aan, die ge leid werd door dr. Wybo Kortmann met 76 deelnemers. Aan het einde van deze cur sus is aan 33 candidaten een examen afge nomen, waarvan ei 22 slaagden. Gisteravond had de uitreiking van de diploma's in het Patronaat plaats, waarbij ook de heer C. H. de Boer, voorzitter van het W.G.K. aanwezig was. De voorzitter, de edelachb. heer H. J. J. A. Smeets, opende deze bijeenkomst met den Chr. groet en deelde den totalen uit slag van de examens mede. Met het behalen van de diploma's is een keurkorps gevormd van werkende leden; volgens art 12 van het Reglement zijn de gediplomeerden verplicht lid van de af deeling te zijn en moeten zij hun contribu tie blijven betalen. De leden ontvangen het maandblad, waarmede de verdere studie kan voortgezet worden. De leden zijn ver plicht het insigne zichtbaar te dragen en ten allen tijde hulp te verleenen. Na eenigen tijd zal een herexamen wor den afgenomen en het ligt tevens in de be doeling af en toe oefeningen te houden tot ,-erdere onderrichting en propaganda voor de vereeniging, want het blijft noodig nieuwe leden naar de afdeeling te trekken. De vereeniging heeft financieele moei lijkheden en de voorzitter vertrouwt op de blijvende steun van de geslaagden, vooral vari degenen, die nu niet geslaagd zijn; doorzetten van de studie en het volgen van den nieuwen cursus. Hierna ging de voorzitter over tot de uit reiking van de diploma's. Tot elke E.H.B.O.-er sprak de voorzitter een persoonlijken gelukwensch en een bij zondere aanmoediging. Vooral tot den heer A. Slingerland, die op 55-jarigen leeftijd met bijzonder veel y ver het diploma heeft verworven, sprak de voorzitter een bijzonder woord van lot Het diploma werd uitgereikt aan de dames: M. Onderwater, J. P. van der Hoe ven, C. van den Akker, P. van der Zon, C. M. M. van Es en aan de hèeren Th. W. van Gent, C. van Leeuwen, J. J. J. Noordman, A. Slingerland, P. C. Paardekooper Pzn., C. J. G. van der Meer, W. A. van Rijn, N. J. Straathof, N. Vink, J. van Bemmelen, J. van Haaster, L. J. van der Zon, N. C. Berg, Th. C. van Es, J. J. Bosman, J. J. Rodewijk en C. J. van Leeuwen. Geslaagd 22 candidaten; afgewezen 11 candidaten (4 heeren en 7 dames). Na nogmaals aangespoord te hebben tot trouw aan het lidmaatschap en groote ijver bij de vervulling van de ernstige taak, dankte de voorzitter Pastoor Klaverwey- den, die als Geestelijk Adviseur alle lessen heeft bijgewoond en met zyn groote be langstelling en geestelijke leiding zooveel heeft bijgedragen tot het slagen van dezen cursus. Aan het slot van zijn rede wil spr. een dankwoord uiten tot dr. Wybo Kortmann. Namens het bestuur brengt spr. groote lof oor de leiding van den cursus, die tot te vredenheid een zoo goed resultaat bij het examen heeft gehad. Het bestuur is in de keuze van den cursusleider dan ook zeer gelukkig geweest en doet een beroep op dr. Kortmann dezelfde steun te blijven geven. De voorzitter biedt namens de afdeeling een enveloppe aan waarin een stoffelijk bewijs van waardeering voor het goede en groote werk voor de E.H.B.O. gedaan, een zware inspanning en groote zorg, die de af deeling niet kan honoreeren en toch wil v/aardeeren. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer A. Slingerland, die als oudste cur sist namens de gediplomeerden een harte lijk dankwoord sprak tot dr. Kortmann voor zijn eminente leiding, waardoor da leden zich thans in het bezit van het di ploma mogen verheugen. Zich richtende tot de E.H.B.O.-ers spoort spr. aan tot voortzetting van de studie om a:zoo het vertrouwen te winnen van de gtmeentenaren, opdat ieder bij voorkeur by ongelukken de hulp zal inroepen van een R.K. E.H.B.O.-er. Namens de leden biedt spr. als een klein maar goedgemeend blijk van dank, een mooie palm aan. Pastoor Klaverweyden zeide, verheugd te zijn, vooral om den christelijken zin, waarin de lesesen zijn gegeven en gevolgd. Vergeet nooit zoo vroeg de Pastoor bij een ongeluk een priester te waarschuwen. Denkt aan uw groote plicht om niet alleen voor het lichaam te zorgen, maar te bedenken dat de ziel van het slacht offer er misschien erger aan toe is dan het lichaam. Vervolgens sprak dr. Kortmann, danken de voor de aanwezigheid op de lessen van den Pastoor en den Burgemeester. Spr. geeft enkele wenken o.a. de gediplomeer den moeten zich niet laten voorstaan tegen over de niet-geslaagden. Het examen heeft geleerd, dat de lessen zich niet zoozeer moeten richten naar de plaatselijke om- rtandigheden, omdat in deze richting het examen niet gaat; er is veel gevraagd, maar nergens iets wat niet beantwoord had kun- nen worden. Met de ervaring van het eer ste examen, kan in den vervolge het per centage van 70% geslaagden wel opgevoerd worden. Zacht verwijtende, constateert spr. nog te weinige samenwerking; E.H.B.O.-ers moe ten' op de eerste plaats elkander onderling by staan; er moet een steeds grootere kame raadschap ontstaan. De voorzitter sprak nog een slotwoord en eindigde de bijeenkomst in den geest van de E.H.B.O. met het schietgebed: Myn Jesus, barmhartigheid. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde gis teren mej. A. J. van Mil voor het examen akte L.O. 117. Langelot dacht dat grootmoeder nu wel blij zou zijn. maar integendeel, grootmoeder begon vreeselijk te huilen, want ze had veel pijn. 118. Grootmoeder ging zoo verschrikkelijk tekeer dat een politieagent het hoorde. „Dat is een schandaal", riep deze. Wacht maar eens. Ik zal die schreeuwer wel eens naar het politiebureau brengen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9