Enquête-voorstel Oss verworpen Motie-AIbarda aangenomen WOENSDAG 22 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG s Tweede Kamer Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van het voorstel van den heer Wendelaar tot het houden van een enquête in verband met de opdracht van den Minister van Justitie tot ontneming van opsporingsbevoegdheid aan de brigade Oss der. Koninklijke Ma rechaussee. Hierbij is tevens aan de orde de motie- Albarda-Oud, den Minister verzoekend om een schriftelijke uiteenzetting met betrek king tot het ontnemen van opsporingsbe voegdheid aan de bovengenoemde brigade tot het beleid der gemventepolitie te Oss en tot alles, wat de Minister hiervoor van belang acht. Motie-Albarda-Oud maakt een goede kans. De heer DE GEER (C.H.) schetst het ka rakter eener enquête, wat betreft het be weerde over het wantrouwen dat er jegens den minister in zou zijn gelegen. De volks vertegenwoordiging heeft o.m. tot taak, de regeering te centroleeren. Niettemin blijft spr. op de gisteren gegeven gronden tegen de enquête. De Kamer pleegt een kleine minderheid een interpellatie toe te staan; zij geve een groote minderheid de gevraagde enquête, zoo is er gezegd. Spr. kan dit standpunt niet titelen. Spr. zou aan een tweede interpellatie de voorkeur hebben gegeven; nu velen de voorkeur gever, aan een schriftelijke'voor bereiding, gaat spr. met het verzoek om een nota accoord. Spr. zou eerst het voorstel-Wendelaar in stemming willen zien gebracht; wordt dit verworpen, dan maakt de motie-Albarda een goede kans en zal spr. er vóór stem men. Weer terug in de Kamer. De heer ROST VAN TONNINGEN (N.S.B.) zegt dat in ae motie-Albarda een erkentenis van onmacht der Kamer ligt, om de zaak buiten den Minister om te on derzoeken. Spr. houdt vol dat de Minister in staat van bescnuldiging behoort te wor den gesteld volgens art 355 Wetb. van Strafrecht. Daartoe zijn vijf Kamerleden noodig, spr.'s fractie telt slechts vier leden. Zoo blokkeert de Kamer nu de uiteindelijke ontknooping van het drama van Oss. Dezelfde bezwaren die spr. tegen het en quête-voorstel heeft, gelden in nog sterker mate de motie-Albarda-Oüd Spr. verwacht van deze methode geen heil, temeer omdat er opnieuw re Oss getuigen onder pressie gehoord worden. Spr. weet wat hij zegt. De heer SCHOUTEN (A.Rsluit zich aan bij wat de heer De Geer heeft gezegd. Spr. gaat den gang van zaken betreffen de Oss in deze Kamer na, en zegt dat de heer Wendelaar het houden van een twee de interpellatie tijdelijk onmogelijk heeft gemaakt. Spr. betoogt dat de vergelijking van den heer Wendelaar over het toe staan eener interpellatie en dat eener en quête niet opgaat. Ten einde zoo bevredigend mogelijk dit debat te sluiten, is ook spr. van oordeel dat de motie-Albarda in stemming moet worden gebracht nadat over het enquête- voorstel zal zijn beslist. Spr. hoopt dat de heer Wendelaar het zal intrekken. De heer VAN HOUTEN (Chr. Dem.) is van oordeel, dat een onderzoek buiten den Minister om de zekerste weg is; de Minis ter toch kan onjuist worden ingelicht en de enquête-commissie kan zelfstandig ge tuigen hooren. Wat de houding der hee- ren De Geer en Schouten betreft, men moge de trouw der bondgenooten mooi vinden, ze komt het belang des lands niet ten goede en de Minister komt er op hun wijze wel wat al te gemakkelijk af. In middels is een schriftelijke nota toch nog beter dan een tweede interpellatie. Een enquête is echter het allerbeste. De heer KERSTEN (Staatk. Ger.) zegt, dat een nota niet tot het beoogde doel zal leiden. Het noodige licht zal niet opgaan, het zal alleen ontstoken worden door een enquête. Een onpartijdig ond-rzo?k is slecV mogelijk door een enquête. Niet de poli tiek maar het recht moet beslissen. De coalitie-genooten hebben elkander trouw gezworen. Spr. wil voor de motie stemmen alleen als ze de enquête niet doet uit- of afstellen. Het Nederlandsche recht mag niet bij het cannonieke worden achterge steld. De heer OUD (V.D.) is van oordeel dat de zienswijze van den heer de Geer het enquêterecht in de grondwet tpt een doo- de letter maakt. Een enquête beteekent geenszins het uitspreken van wantrouwen in h..t beleid van den Minister. Spr. wil een nota, daarover gedachten- wisseling, en ten slotte de beslissing of een enquête nog noodig is. Daaromtrent kan de heer Wendelaar nu toch niet be slissen. Beter ir. het, de beraadslaging te schorsen. De heer BIEREMA (Lib.) motiveert de houding zijner fractie over de motie. Wan neer er geen betere weg is, zal zij zich te gen een verzoek aan den Minister niet verzetten. Maar de volgorde der stemming staat niet vast. Het is een zonderlinge fi guur, over een motie te stemmen na het voorstel waarop ze betrekking heeft. Het voorstel Schouten (eerst stemmen over het enquête-voorstel) wordt aange nomen met 49—39 stemmen. Vóór: de R.K., A.R. en C.H. HET ENQUêTE-VOORSTEL WENDE LAAR WORDT VERWORPEN MET 50— 37 STEMMEN. TEGEN: A.R., R.K., C.H. er- N. S. B. De heeren Baxker en Rutgers van Ro zenburg (beiden C.H.) hadden bij vergis sing voorgestemd. DE MOTIE ALBARDA-OUD WORDT AANGENOMEN MET 84—3 STEMMEN TEGEN N S. B. De Voorzitter stelt voor de nota, wanneer zij atkpmt, in handen te stellen van een bijzondere commissie van 5 leden door hem te benoemen. Di* wfdt goedgekeurd. De heer Rost v. Tonningen (N.S.B.) vraagt een nieuwe interpellatie aan over de zaak 0;.s Een voorstel van den voor zitter om deze interpellatie niet toe te staan, wordt aangenomen met 80 tegen 3 stemmen. Tegen de N. S. B. Een brief van het Tweede Kamer-lid Rost van Tonningen aan den Kamer voorzitter Het lid der Tweede Kamer, mr. Rost van Tonningen, heeft aan den voorzittar der Tweede Kamer, mr. van Schaik, den volgenden brief gericht: Mijnheer de voorzitter, Naar aanleiding van het feit, dat u mij gisteren het woord hebt ontnomen en voor een dag het recht tot het bijwonen van de vergadering hebt ontzegd, heb ik het volgende op te merken: De. aanleiding tot uw maatregel van orde was de nolgende zinsnede: „De commissie van rapporteurs heeft echter opzettelijk de door mij schriftelijk overhandigde zware beschuldigingen te gen den minister van justitie weggelaten. Ik zeg opzettelijk, omdat ik bij voorbaat in de afdeelingen tegen de weglating protesteerde. (Er is verder neg wat meer gezegd! Men zie o.a. persoverzicht in dit nummer. Red. L. Crt.). Daar u blijkbaar niet op de hoogte is van de toedracht van zaken voeg ik hier aan het volgende ter verheldering toe: Mijn fractiegenoot, de heer Woudenberg en ik zelve hebben ieder in onze afdeelin gen een gelijkluidende nota met opmer kingen voorgelezen en aan de rappor teurs overhandigd. Deze nota's moeten zich nog in de dossiers van de commis sie van rapporteurs bevinden. Mochten deze notaês zich niet in de dossiers bevinden, wat mij ten zeerste zou verbazen, dan ben ik gaarne bereid u een afschrift daarvan alsnog toe te zenden. Reeds in den aanvang van deze nota meende de voorzitter van de afdeeling, de heer Bongaerts, te moeten opmerken, dat hij er niet voor kon instaan dat deze nota in het voorloopig verslag werd opge nomen. Ik heb daartegen onmiddellijk geprotesteerd onder toevoeging van de opmerking, dat ik opzettelijk de beschul digingen tegen minister Goseling schrif telijk had neergelegd om den minister gelegenheid te geven in de debatten in te grijpen en hierop te antwoorden. Ik verklaarde, dat ik bij niet opname van mijn opmer\ingen in het openbaar hiertegen zou protesteeren. Bij het doorlezen van het voorloopig verslag is te constateeren, zooals ik in mijn mondelinge rede zeide, dat de com missie van rapporteurs mijn beschuldigin gen aan het adres van den minister heeft weggelaten en op pagina 4 uitsluitend ar gumenten weergeeft die den minister kun nen ontlasten. Dit is- hetgeen wat ik had willen uiteen zetten, als u mij het woord niet had ont nomen. Ik wil dan ook op de meest na drukkelijke wijze tegen uw maatregel van orde protesteeren, die ik als onrecht matig beschouw. KERKNIEUWS ST. ADALBERTUS-VIERING. In aansluiting met de mededeelingen der Bisschoppelijke commissie voor den Sint- Adalbertus-Akker te Egmond-Binnen over de plechtigheden op 25 en 26 Juni kan nog gemeld worden, dat onder de Pontificale Mis van half elf de gezangen zullen bege leid worden op een Hammond-orgel, waar voor de musicus Ol. Kop is uitgenoodigd. Deze bespeling zal, zonder dat de Ccmmis- sie daarmee eenige propaganda bedoelt, ook de meer of mindere geschiktheid van dit moderne instrument in de open lucht demonstreeren. Voor velen is dit wellicht een interessante kennismaking. Daar deze H. Mis dit jaar op een later uur aanvangt, dan gewoonlijk, zal er thans geen gelegenheid gegeven worden op den Akker te communiceeren. De bezoekers zullen met deze regeling voor deze maal wel rekening willen houden, vertrouwt de commissie. Onder de H. Mis van Zondag-morgen 6 uur wordt verwacht, dat weder vele hon derdtallen ter H. Tafel zullen naderen. Beide H.H. Missec worden opgedragen tot de intentie: Holland aan Christus. De feest-predicatie onder het plechtig lof met processie des Zondagsmiddags om 3 uur wordt gehouden door een oud-Egmon- der, den bekenden Pater Paschalis O.C. In het kapelletje, verleden jaar gebouwd, zal het mozaiek van Molkenboer geëxpo seerd zijn. Ieder zal dus dit stuk daar nu kunnen zien in de haksteenen omlijsting, waarbij deze nieuwe fresco-relief uitvoe ring zich aanpast. De commissie hoopt, dat het er spoedig een blijvende plaats zal in nemen, wat toch niet anders dan zeer be vorderlijk kan zijn tot de devotie tot den Apostel van Kcnn^morlpnd. Prov. Staten van Zuid-Holland Vergadering van gisteren In de gisterenmiddag te 2 uur heropende vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland is de behandeling van de her- zjening van verordeningen op de heffing van scheepvaartrechten voortgezet. De heer Wilbrink (C.H.) bestreed het voorstel van Ged. Staten, dat ook voor Lei den groote nadoelen medebrengt, Nu Ged. Staten een tolheffing wenschen op een V/aterverbindiug (de Zijl) welke voor Lei- cen van groot belang is. Aan de groote ver- b< tering van het vaarwater had het locale verkeer zeer behoefte, deze verbetering kwam alleen aan het interlocale verkeer ten goede. Daarom gaat dit voorstel dan ook veel te /er De heer Heukels (Ged. Staten) zeide, cat men niet op allerlei kleine belangen moet letten maar op de scheepvaart in haar geheel. Dat de scheepvaart zich afkeert van de westelijke vaart blijkt uit de cijfers. De opbrengst van het Rijn en Schiekanaal daalde in 7 jaar tijds met 60 millioen. De viaag is nu: hoe wordt de scheepvaart naar de havencentra bevorderd. Op den weg van Amsterdam naar Rotterdam zal nu 2,4 cent moeten worden betaald, waarmede de piovincie een offer brengt van 1,6 cent, di. 40%. Niet alleen de Kamers van koop handel maar ook alle scheepvaartvereeni- gingen juichen het toe, dat de provincie dit offer wil brer.gen. Er is meer. Alle brugge- gelden, het nachtgeld enz. wordt afge schaft. Rotterdam en Delft b.ijven hooge heffin gen vragen en eer. iedei, die deze dingen ruim ziet, zal moeten toegeven, dat de pro vincie in het algemeen beiang heeft gehan deld door indienirg van dit voorstel. De heer B - a utigam (CD.) replicee- end, merkte op, dat de provincie in het geheel geen iffer brengt De provincie n.aakt het den schippers, die de geheele vaart doen, goedkooper, maar voor hen die slechts een geueelte van de vaart afleggen, wordt het duurder. De raming voor het vol gende jaar is dan ook gelijk aan de op brengst van ne' afgeloopen jaar. De heer Wi'brink (C H.) sloot zich bij deze beschouwing aan. De heer Heukels (Ged. Staten) zeide, dat wanneer hij heeft gesproken over een oifer van 40% hij bedoeld heeft den vaar weg van Amsterdam naar Rotterdam. De voorztter sloot hierop de be raadslagingen en bracht het amendement van den heer Brautigam c.s. in stemming. Het werd aangenomen met 43 tegen 26 stemmen, waarna de verordening zonder hoofdelijke stemmen werd aangenomen. De heer Van den Brule (R.K.) maakte eenige opmerkingen over de han delsdagscholen, welke door den heer Heu kels (Ged. Statenbeantwoord werden. Over het verzoek van de werkcommissie cot behoud van den Sluyspoidermolen om een provinciaal subsidie te verleenen in de kosten van herstel van dien molen, voer de de heer van Voorst tot Voorst (R.K.) het woord, die vrijwel onverstaanbaar was. Spr. stelde voor een subsidie van 110 te ver leen (Ged. Staten wenschen geen subsidie te verleenen/. De heer van Asch van Wijck (A.R.) bad er bezwaar tegen, dat de commissie /oor de monumentenzorg in Zuid-Holland r.iet is gehoord. De heer Heukels (Ged. Staten) merk te op, dat deze molen geen monument is. Tegen het voorstel heeft het college geen overwegend bezwaar. Het wordt zonder hoofdelijke stemmen aangenomen met aan- teekening, dat de heer A. J. Kersten (S.G.) geacht wenschte te hebber tegengestemd. De vergadering wordt om 4 uur n.m. ver daagd tot hedenochtend elf uur. Er bestond gelegenheid voor de Staten leden een bezoek te brengen aan de ten toonstelling „De weg 1938" op Houtrust. Vergadering van heden. Onder voorzitterschap van den Commis- sarsi der Koninging, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, zijn Provinciale Staten van Zuid-Holland hedenochtend in de vergader zoal van de Eerste Kamer bijeengekomen. Aan de orde is: vaststelling van een ter tiair wegenplan voor de provincie Zuid- Holiand en de daarbij behoorende ontwerp verordeningen met een terzake ingekomen acres van B. en W. der gemeente Hendrik- Ido-Ambacht De heer Van der Bas (A.R.) pleitte voor opneming van een gedeelte van den Zuidplaspolder in dit plan. De heer Schilthuis (V.D.) juicht het toe, dat dit voorstel beoogt den onderhouds plicht voor een groot deel uit te oefenen. De heer Spronkers (S.D.) kan zich met den financieelen opzet van het plan vereenigen er. gaf den raad de uitkomst ai te wachten alvorens over te gaan tot uit- bieiding als beooeld in eenige adressen zooals van de gemeenten Sliedrecht, Pa- pendrecht e.a. Het tertiaii wegenplan biedt gioote mogelijkheden en spreker zal het gaarne aanvaarden. De heer Janssen (A.R.) brengt even als de vorige sprekers hulde aan het col lege van Gedeputeerden van het ontwor pen plan. Hij meent echter, zooals ook de heer Schilthuis, dat voor sommige locali- teiten een bedrag van f 300.— per K.M. dat in ieder geval voor rekening van den onderhoudsplichtige zou moeten blijven, tuijkens het ingediende voorstel, te hoog is. Spreker zou de gemeenten aan den Mer- wededijk terug willen betalen de bedragen ten koste gelegd aan de verbetering van deze dijk, zonder toepassing van de bepa ling, dat geen vergoeding wordt verleend voor weggedeelten gelegen in bebouwde hommen, nu de Merwededijk in het ter tiair wegenplan wordt opgenomen. De heer Van der Stoep lAR.) wenscht een gedeelte van den weg Zwammerdam Gouderak opgenomen te zien in het voor- sestelde plan. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Hubertus Antonius Maria, z. v. C. C. M. Maat en J. H. M. Jansen Atje Lientje, d. v. K. de Groot en A. S. Stok vis Gerben Auke, z. v. J. Sp^t en J. Sikma. Overleden: H. P. Wessel, wed. van S E. de Jongh, 79 j. De heer Z ij p (Lib.) vindt het onbillijk, dal geen bijdragen zullen worden verleend ioor weggedeelten, gelegen in bebouwde kommen en verzoekt het college van Ged. Staten dit punt nog eens ernstig in studie ♦e nemen. De heer Wilbrink (C.H.) maakt en kele opmerkingen. De heer Van der Weyden (R.K.) is het over het a'gemeen met dit plan eens. De heer V o n Fisenne (Ged. Staten) dankt voor de hulde aan dit plan betuigd en verheugt er zich over dat de hoofdlijnen algemeen aanvaard kunnen worden. Het tertiaire wegenplan wordt ten slotte zhst. aangenomen. Over het '.aatste agendapunt: Wijziging van het provinciaal wegenplan, maken de heeren Nij e (N.S.B.), Bergshoek f A.R.) en Van der Weijden (R.K.) en kele opmerkingen. De heer Von Fisenne (Ged. Staten) b< antwoordt '•'e sprekers Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen De voorzitter sluit te 1.12 uur de ver gadering. Laaistc berichten DE DURE AARDAPPELEN. Amsterdam wendt zich tot de regeering. Door verschillende omstandigheden zijn de prijzen van nieuwe aardappelen thans hooger, dan ze in andere jaren plegen te zijn gedurende den overgangstijd, wanneer de voorraad oude aardappelen uitgeput raakt en de nieuwe nog niet in voldoende hoeveelheid worden aangevoerd. Burge meester en Wethouders van Amsterdam nebben hierin aanleiding gevonden on 21 dezer den minister van economische zaken telegrafisch dringend te verzoeken, maat regelen te nemen, die leiden tot verlaging van den prijs van aardappelen. TELEGRAMMEN TWEE BRITSCHE MILITAIRE VLIEG TUIGEN VERONGELUKT. LONDEN, 22 Juni. (A. N. P.). Het mi nisterie van luchtvaart heeft bevestigd, dat nabij Port Swettenham (Malakka) twee toestellen van de militaire luchtmacht bo ven de zee tegen elkaar zijn gebotst en in zee gestort. Men vermoedt, dat zes per sonen hierbij het leven hebben verloren. BRITSCH SCHIP TOT ZINKEN GEBRACHT VALENCIA, 22 Juni (A.N.P.). Vanoch tend is het Brilsche schip „Thorpeness" bui ten Valencia gebombardeerd en tot zinken gebracht. De kapitein van het schip, die na drie uur in het water te hebben rondgedreven, door het Grieksche schip „Sunion" werd op gepikt, deelde mede, dat een vliegtuig rond de „Thorpeness' had gecirkeld en het schip met mitrailleurs had beschoten, nadat het was gebombardeerd. De kapitein deelde eerder mede, toen hij te Valencia aan land werd gezet, da* bij een tweeden aanval de „Sunion" op twee plaatsen in brand is ge raakt. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 23 Juni. Kaas. Aanvoer 431 partijen kaas. Met. rijksmerk le kwal. 23.5025, 2e kwal. 2123, zware tot 26 per 50 kg. Handel matig. AMSTERDAM, 22 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 242 vette kalveren: le kwal. 6066, 2e kwal. 5058 en 3e kwal. 4048 cent per kg. levend ge wicht, 79 nuchtere kalveren 6.5011.00 per stuk, 99 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 5960 cent (enkele hooger), zware 5758 cent, vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren, gewone aanvoer, handel vlot, prijzen vast. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, prijzen vast. Varkens: korte aan voer, handel kalm, nauwelijk prijshou dend. LEIDSHENDACM, 21 Juni. Groentenvei- ling. Eng. komkommers le soort 3.30 4.00, 2e soort 2.002.90, 3e soort 2, gele komkommers le soort 2.203.50, 2e soort 2.002.20, 3e soort 2.kropsla 0.701.70, peen 6.108.00, bloemkool le soort 5.207.30, 2e soort 2.503.90, uitschot 2.tomaten midd. 11.80 12.30, gr. ronden 10.9012.00, 2e soort 10.5011.80, 3e soort 6.807.50, bon ken 10.0011.00, andijvie per 100 0.80 2.60, spinazie per 4 kg. 2127 cent, pos telein 3.103.80, rabarber per 100 bos 45, snijboonen 3134 cent, spercieboo- nen 3236 cent, radijs 1.001.30, selde rie 1.001.40, peulen 1214 cent, tuin- boonen 911 cent, doperwten 1315 cent, meloenen 2129 cent. BOSKOOP, 22 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 21 cent, Wendland 2440 cent, Hadley 1512 cent, Claudius Pernet 1628 cent, Briarcliff 12—18 p-nf, RnttPrf'v 15—2°. VOORNAAMSTE NIEUWS Buitenland De Engelsche minister-president Cham berlain over de luchtbombardementen. (2de blad). De overeenstemming te Londen in de kwestie der terugtrekking der vrijwilligers uit Spanje wordt bevestigd. (2de blad). De Japanners trekken op langs de Jangtse voor een aanval op Hankau. (2de blad). Binnenland Het enquête-voorstel inzake Oss in de Tweede Kamer. (2de en 1ste blad). .Twee jongens te Scheveningen bij het zwemmen verdronken. (3de blad). Omgeving Be burgemeester van Wassenaar, de heer J. J. M. Wiegman heeft met ingang van 1 Juli ontslag aangevraagd. (3e bl.). Sport en Wedstrijden Eliskases won het schaaktournool te Noordwijk. (3de blad). AGENDA LEIDEN. Woensdag, Eerste repetitieavond „Katho liek-Leiden"-koor, St. Antonius Clubhuis, 8.30 uur. Donderdag. H. Mis met alg. H. Communie het St. Elisabethgesticht voor de 's morgens half 9 in de Kapel van leden van het Wachtuur. Toe spraak kapelaan F. A. Bernefeld. Alle leden van den Vrouwenbond zijn welkom. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 18 tot en met Vrijdag 24 Juni a.s waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. cent, Wilh. Kordes 1520 cent, Rosalandia 1218 cent, Florex 1027 cent, Phoebe 1018 cent, Vierlanden 1628 cent, Chas. B Kilham 20 cent, Edith Helen 1627 cent Aug. Noack 1217 cent, Else Poulsen 15 25 cent, Gloria Mundi 1630 cent, Ellen Poulsen 1016 cent, Paul Grampel 3055 cent, Rosa Mundi 2540 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1526 cent, Ingar Ohl- son 1523 cent, Queen Mary 1523 cent, Princes van Oranje 2232 cent, Bijou 20 37 cent, Dahlia's 1524 cent, Lathyrus 38 cent, Pioenen 152 9cent, Campanula 812 cent, Kalmia 508 Ocent, Violieren 2027 cent, Clematis Durandi 1533 cen.t Clematis Prins Hendrik 1.301.70, Cle matis le Coultre 1.70. LOOSDUINEN, 21 Juni. GroentenveUing. Bloemkool le soort 3.206.20, 2e soort f 2.002.10, kaskomkommers le soort 3 -3.80, 2e soort 2.402.70, 3e soort 2 2.20, rijen komkommers le soort 2.60 3.50, 2e soort 2.002.50, gele idem 3.20 3.70 per 100 stuks, stamprincessen 37 38, tomaten A 20.20—23.20, idem B 20.40 —23,—, idem C 19.40—23,—, idem CC 13.60—18.20, idem bonken 13.40—18.80, groote boonen 6.606.90 per 100 kg.; spi nazie 1730 cent'per 4 kg., postelein 924 cent per 6 kg., salade le soort 0.501.20 per 100 krop, peen le soort 5.407.20, rabarber 1.502.30, pieterselie 0.80 1.20, per 100 stuks, andijvie 1.502.25 per 100 kg., andijvie 0.601.60 per 100 struik, komkommerstek 23 per 100 kg. Aardbeien I 48, idem II 34 per 100 kg., zilveruien 1.30 per 100 bos. VEUR, 21 Juni. Eierenveiling Café Het Wapen van Veur. Aangevoerd: 37737 kip- peneiren 3.503.80, 163 eendeneieren 2.802.95 per 100 stuks, 71 ganzeneieren 5 cent per stuk, 230 kippen 4090 cent, 15 eenden 5055 cent, 112 konijnen 0.20 1 50 en 15 duiven 1060 cent. VOORSCHOTEN, 21 Juni. Vrije Veiling. Prijzen: kippeneieren 3.304.00 per 100 stpks, hanen 4565 cent, konijnen 3085 cent per stuk, zoete kaas 5258 cent en Leidsche kaas 4046 cent per kg. KOUDEKERK, 20 Juni. Eierenveiling Kondekerk-Rijndijk. Aanvoer 5555 stuks eieren en 69 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.503.90, eendeneieren 2.70 2.90 per 100 stuks, boter 5763 cent en kaas 2930 cent per pond. Wt SSKLNOTEERINGEN (AMST" KOAMH Londen 8.95 Berlijn 72.771/2 Parijs ö.OS3/^ Brussel 30.63 Zwitserland 41.50 Kopenhagen 39 97i/2 Stockholm 46.17l/2 Oslo 44.971/2 New York 1.80u/16 Praag 6 281/.,

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3