STADS BINNENLAND NIEUWS MEDEDEELING „ZOMERZORG" DUO LANDHOFF CORRY Academienicuws WOENSDAG 22 JUNI 1938 LEIDSCHE COURANT EEKSTE BLAr l Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten i0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. De vallende gevel- versiering te Amsterdam HOE WORDT HET WEER? DROOG, WARM WEER. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen, tijdelijk toenemende bewolking des nachts', overdag half tot licht bewolkt, droog weer, warm in het Zuid-Oosten, vrij warm in het Noord-Westen. Hoogste barometert.: 767.9 te Le Havre en Marseille. Laagste Darometerst.: 748.3 te Kinn. De depressie, welke gisteren voor de Fa- roer was gelegen, bevindt zich thans voor *de Noorsche kust. Zij is in diepte afgeno men. Aan de Zuidzijde van deze depressie waait het over de Shetlands en Zuid-Noor- wegeit nog stormac itig uit het Westen, terwijl er voorts regenachtig weer heerscht Op den Oceaan komt een nieuwe depressie tot ontwikkeling, welke haar invloed reeds weer in Ierland doet gelden. Intusschen zijn over Ierland en Schotland door den toevoer van koelere Westelijke luchtmas- sa's de temperaturen gedaald. De hooge druk over het vasteland van Europa nam iets in beteekenis af. Over Duitsc-hland, cnze omgeving en Frankrijk blijft het nog rustig, vrij warm weer, in Midden-Frank- rij^ kwam hedenmorgen plaatselijk on weer voor. De vooruitzichten voor het weer ten onzent blijven nog gunstig. Aanvankelijk is nog wat toenemen de bewolking te wachten, zoodat de nacht wat warmer zal worden. Voor morgen overdag is echter zon nig, vrij warm tot warm weer te wachten. De kans op plaatselijke onweders neemt echter toe. LUCHTTEMPERATUUR. 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 23 Juni voorm. 10.50 en nam. 11.15 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichtng „De Zijl", 19.5 gr. C. Maan op 1.22 uur Donderdagnacht. Maan onder 16.13 uur Donderdagmiddag. HERBEREKENING AMBTENAREN- PENSIOENEN. Wetsontwerp ingetrokken. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, mede namens zijn ambtgenooten van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, van Defensie en van Financiën, dat het bij Koninklijke Boodschap van 15 Juni 1936 aan de Tweede Kamer aangeboden wets ontwerp, tot herberekening der pensioe nen van burgelij ke en militaire ambtena ren is ingetrokken. REEDERS GEVEN NOG NIET TOE. De hoofdbesturen van de Centrale Bond van Transportarbeiders en de R.-K. Trans portarbeidersbond hebben van de organi satie der Nederlandsche haringreeders een telegram ontvangen, waarin medegedeeld wordt, dat de reeders de nieuwe minimum- eischen der stakende visschers afwijzen. In de stand van het haringsvisscherscon- flict is dus geen verandering gekomen. R. K. UNIVERSITEIT. Dr. H. H. Janssen tot lector benoemd. Het bestuur der St. Radboudstichting te Utrecht heeft benoemd tot lector in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen om onder wijs te geven in de Grieksche en Latijn- sche taalkunde, den heer dr. H. H. Jans sen te Swalmen. De nieuwe lector is 7 September 1910 in Swalmen geboren en maakte zijn gymna siale studiën aan het Bisschoppelijk college te Roermond, waar hij in 1929 het einddi ploma behaalde. Daarna ging hij naar Nij megen klassieke letteren studeeren. In 1932 slaagde hij er cum laude voor het candi- daatsexamen en bij zijn doctoraal-examen in 1935 verwierf hij dezelfde eervolle on derscheiding. Tusschen deze beide examens in is hij GEEN LOONBIJSLAG VOOR DEN TUINBOUW. Verdere ontwrichting van het bedrijf ervan verwacht. Naar de „Tijd" uit gezaghebbende krin gen verneemt, is thans de beslissing geno men inzake de loonbijslagregeling voor den tuinbouw. De bedrijfsraden van den tuinbouw voor Noord- en Zuidhoiland ontvingen een offi cieel schrijven van den secretaris-generaal, waarin het standpunt van den minister van Sociale Zaken alsmede de motiveering wordt uiteengezet. Het volgende is hieraan ontleend. Na diepgaand overleg en rijp beraad is de minister tot de conclusie gekomen, dat er ernstige bezwaren bestaan tegen inwilli ging van het desbetreffend verzoek van de Werkcommissie tot Bestrijding der Werk loosheid. Van de toepassing dei loonbij slagrege- lmg wordt een verdere ontwrichting van het bedrijfsleven in den Nederlandschen tuinbouw gevleesd, waardoor uiteindelijk niet de te verwachten resultaten ten aam zien van de arbeidsgelegenheid zouden worden bereikt. Ervaring op dit gebied heeft dit helaas geleerd. Een eenigszins gewijzigde regeling, waar bij aan de verwaarloosde bedrijven wel een toeslag zou worden gegeven en aan de goed geleide en verzorgde bedrijven niet, wordt niet verantwoord geacht. Zoolang de oerspectieven voor den Ne derlandschen tuinbouw, waardoor de re- geering geno-xlzaakt is de bestaande teelt beperking te handnaven, welke vooral voor •Je jongeren die op het tuinbedrijf zijn aan gewezen, groote moeilijkheden met zich brengt, niet gunstiger zijn wordt het niet verantwoord geacht, langs den besproken weg de toeneming der productie te stimu leer en. De voorgestelde regeling heeft ten aan zien hiervan ook het groote bezwaar, dat zij verstarrend werkt op het bedrijfsleven er de zoo noodige aanpassing en verbete ringen niet in de hand zal werken. Immers ■jv zou een bijslag worden toegekend op grond van der. besiaanden omvang en aard der teelten, waardoor een bevriezing van net bedrijf in de hand wordt gewerkt. Er zou kunren wordei aangevoerd, dat üoor het beschikbaar stellen van goedkoope arbeidskrachten de productiekosten en bij gevolg de kostprijs worden verlaagd en dat hierdoor ie prijsconcurrentie op de bui- tenlandsche markten zou worden verge makkelijkt en bovendien de vermindering der koopkracht in het binnenland gedeel telijk geneutraliseerd zou worden. In dit verbana wordt verwezen naar de meening van den minister van Economische Zaken, die zich voorstelt verlaging van den kostprijs langs anderen weg te bereiken, omdat de voorgestelde methode, van econo misch standpunt bezien, niet te verdedigen is. Zooals bekend is, doet het departement van Economische Zaken een poging om tot een meer bevredigende regeling van het Vaste lastenvraagstuk te komen, waardoor de financieele toestand van het tuinbedrijf zal verbeteren, met als gevolg, dat meer rationeel kan worden gewerkt, waardoor een op gezonue basis berustende verlaging van den kostprijs zal worden bereikt. DE TOLLENSPRIJS. Toegekend aan Herman de Man. Bestuurders van het Tollens-fonds, ge vestigd te Amsterdam, hebben deD Tollens- prijs toegekend aan den schrijver Herman de Man, van wiens hand laatstelijk zijn verschenen: „De barre winter van Negen tig", „De scheepswerf De Kroonprinses" en „De Koets". Ingevolge de statuten van het fonds, dat in 1850 gesticht is bij gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van den volksdich ter Hendrik Tollens Czn., wordt ei om de vijf jaren „eene gratificatie aangeboden aan een of meer onzer vaderlandsche schrij vers of dichters, wier werken in proza of poëzie, gedurende genoemd tijdsverloop uitgegeven, naar het gevoelen van bevoeg dede beoordeelaren, zich deze onderschei ding hebben waardig gemaakt". De vorige maal, in 1933, ontving de schrijver Arthur van Schendel den prijs. Het fonds heeft mede ten doel de ondersteuning van hulp behoevende betrekkingen van overleden proza-schrijvers en dichters en verstrekt uit dien hoofde jaarlijks een aantal uitkee- ringen. De middelen tot het toekennen der let terkundige prijzen en ondersteuningen moeten worden geput uit het batig saldo der jaarlijksche renten van een op het grootboek ingeschreven kapitaal en en kele contributies Zou het fonds in ruimere mate, dan tot dusver mogelijk bleek, aan zy'n doel moeten beantwoorden zou het over voldoende middelen de beschikking moeten hebben. Bestuurder zijn thans: mr. J. Kalff Jr., voorzitter, mr. H. L. de Beau fort, Ina BoudierBakker, H. H. van Dam A.C.zn., C. K. Elout, Frans Mijnssen, Eli zabeth Zernike en mr. C. W. Ritter, secre taris-penningmeester, Amsterdam, C., Ro- kin 127. gedurende een half jaar werkzaam ge weest aan het Bisschoppelijk coliege te Roermond en den len September 1935 keer de hij er terug als vast aangesteld leeraar. Ondanks den nieuwen werkkring vond de heer Janssen tijd en gelegenheid om zich verder op zijn studie toe te leggen en zoo kon hij op 4 April promoveeren in de klas sieke taal en letterkunde op een proef schrift „Kultur und Sprache. Kur Ge- schichte der alten Kirche im Spiegel der Sprachentwiclung von Tertullian bis Cy prian". Zooals het onderwerp van dit proef schrift reeds doet veronderstellen zou mgr. prorf dr. Jos. Schrijnen de promotor zijn geweest; in verband met diens overlijden trad thans als promotor op prof. dr. Slij pen. „Msbd." Waar lag de schuld? HET ONGEVAL AAN DE ORTELIUS- STRAAT. Ter beantwoording van de vragen van de raadsleden Woudenberg en Kitsz dee- len B. en W. van Amsterdam den Raad mede, dat zij van dit ongeval met diep leedwezen kennL hebben genomen. Inderdaad heeft de brandweer op ver zoek van en in samenwerking met den dienst van het gemeentelijk bouw- en wo ningtoezicht een onderzoek te dezer zake ingesteld. Daarbij zijn een verticaal aan gebrachte plaat en eenige sierblokjes, wel ke bleken los te zitten, verwijderd. Het ongeluk is, naar de meening van B. en W., niet te wijzen aan „revolutiebouw". De uitvoering van dezen bouw heeft, hoe wel t ikele malen onderbroken, volgens de ter beschikking staande rapporten op normale wijze plaats gehad. Ook het feit, dat onverplichte kostbare versieringen in natuursteen, bestaande o.m. uit 10 c.M. dikke bekleedingsplaten, zijn aangebracht, wijst er op, dat de betiteling „revolutie bouw" in dit geval niet gerechtvaardigd zou zijn. Of eenige aansprakelijkheid voor het ongeval nog is vast te stellen, kunnen B. en W. niet beoordeelen. Dit betreft een zaak van de Justitie. De vraag, of het toezicht van het ge meentelijk bouw- en woningtoezicht bij dezen bouw voldoende is geweest, beant woorden B. en W. volgens ter beschikking staande gegevens bevestigend. Het s>n van constructie bij de bevestiging van de platen is technisch verantwoord te noe men. De uitvoering daarvan is echter, zoo ver aan de thans afgevallen plaat is waai te nemen, niet met de noodige zorg ge schied. Het is de *aak van den bouwondei- nemer, daarop te doen toezien. Het toe zicht van de zijde van het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht kan niet zóó in tensief zijn, dat alle uitvoeringsfouten van op zichzelf voldoende constructies worden achterhaald. In de eerste plaats is de eigenaar ver plicht, zijn perceelen voldoende te onder houden. Wel is v/aar wordt hierop door het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht controle uitgeoefend. Het is echter niet mogelijk, een permanent toezicht op het onaerhoud van alle perceelen in Amster dam zoodanig te doen zijn, dat elk gebrek aan deze perceelen onmiddellijk onder de aandacht komt. Van de zeer intensieve bemoeiing van het gemeentelijk bouw- en woningtoe zicht, waardoor mogelijke ongevallen voorkomen worden, blijkt het publiek uit den aard der zaak niets. Inaien de eigenaren van perceelen hun onderhoudsplicht op behoorlijke wijze vervullen en het publiek er toe mede werkt, alle waargenomen gebreken on middellijk ter kennis van den dienst van het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht te brengen, is b.j het normale geregelde toezicht, dat door dezen dienst wordt ge houden, de kans, dat soortgelijke ongeluk ken elders in de stad zullen geschieden, uiterst gering te noemen. Bovendien zul len Bo en W. ~evorderen, dat, naast de normale controle, een- onderzoek naar soortgelijke perceelen, ook in andere dee- len van Amsterdam, wordt ingesteld. Het is B. en W. bekend, dat aan beide zijden der Orteliusstraat een groot aantal perceelen staan, welke dezelfde gevelver siering, uit natuursteen bestaan, bezitten als het perceel, waar het noodlottige on geval heeft plaats gehad. B. en W. stellen op den voorgrond, dat de eigenaren van perceelen verplicht zijn, hun perceelen behoorlijk te onderhouden; waaronder ook moet worden begrepen de zorg voor het blijvend goed bevestigd zijn van versieringen en andere uitsteeksels aan gevels. B. en W. zullen echter, met het oog op de noodlottige gevolgen, welke gebeurte nissen als de onderhavige kunnen hebben, bevorderen, dat naast de normale contro le, een onderzoek naar soortgelijke per ceelen, ook in andere deelen van Amster dam, wordt ingesteld. Het spreekt vanzelf, dat, voorzooveel bedoeld onderzoek de noodzakelijkheid daarvan zou uitwijzen, aan de hand van de bouwverordening de eigenaren zullen worden verplicht,, maat regelen te nemen. „VOOR GOD". De derde trekking der loterij. Naar wij vernemen zijn bij de derde en laatste trekking der Nationale Paaschlote- rij de vijftien hoofdprijzen gevallen op de volgende nummers: le prijs Serie 1 J nummer 078749 2e 3 C 007001 2e 2 J 020402 4e 3 K 019112 5e 3 G 013879 :a „IA 017179 7e 4 D 002852 8e „IK 03C:24 9e 2 B 062589 10e 4 D 077907 11e 4 B 091709 1-e 1B 049148 13e 4 F 067497 14e 2 B C12095 15e 3 H 095928 Trekkingslij sten met de volledige uit slag zijn verkrijgbaar a 10 ct. bij Postbus 2, Heemstede. VER. „MATH. LEIDEN" Nogmaals vestigen wij den aandacht van allen R.K. Zangers en Zangeressen van Leiden, op de eersten gezamelijke repe titie, hedenavond om 8.30 uur, in het An- thoniusclubhuis aan de Mare. Ingestudeerd zullen worden: de Ecce Sacerdos en Mis van Bruckner voor 8 stemmig gemengd koor, orgel en blaasinstrumenten. Iedereen, die over een goede stem be schikt, is welkom. Het bestuur. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Onder een stralende zomerzon (het was immers 21 Juni) kwamen de auto's en bus sen samen op het terrein aan de Burggra- venlaan. Met zijn vijfhonderden werd weggereden, muziek voorop in een versierden vracht auto; Werkmans Wilskracht blies zich de wangen bol en de oudjes, glunderend met de bloem op de borst gespeld, zongen mee „van je hela, hola" enz. In rustig tempo werd naar Den Haag ge reden naar den Dierentuin. Daar werd uit geladen en onder de vroolijke wijsjes van de muziek voelden de oudjes zich de knieën jeuken en sprongen sommigen lustig in het rond. Na een eerste versnapering mocht men de. beesten gaan bekijken: vooral de jonge beertjes, die zoo gezellig over elkaar heen buitelden, hadden veel bekijks. Zelfs ver stoutten zich eenige flinke oudjes om zich op een ezeltje te laten hijschen en zoo den tuin rond te toeren. Omstreeks half vijf verscheen de Bur gemeester van Leiden. Allen waren toen verzameld in de groote zaal. Nadat de voorzitter van het comité, dr. M. D. Horst, eenige woorden gesproken had en allen, die tot het welslagen van dezen tocht had den bijgedragen, bedankt had, stond mr. A. van de Sanke Bakhuyzen op en sprak de oudjes toe: het verheugde spr. zooveel oude Leidenaars vereenigd te zien; spr. kende er verscheidene, maar zoo'n groote schare had hij nooit tezamen aanschouwd. Spr. vond het de moeite waard om er voor naar Den Haag te zijn gekomen. Hij zeide, dat deze tijd de tijd van de jeugd genoemd werd, maar waar zou de jeugd zijn zonder de oudjes die aan die jeugd het aanschijn ge geven hadden. Spr. roemde den ouderdom en prees de Leidsche oudjes, dat zij zoo on dernemend waren om een autotocht te maken. Hij wenschte hen een gezegende vroolijke ouderdom en een prettigen dag. Toen werden, vanwege het lustrum, den oudjes lepeltjes uitgereikt. Dr. Horst had reeds tevoren er den Burgemeester één plechtig overhandigd als herinnering aan dezen tocht en aan het tienjarig be staan van het comité. Langzamerhand liep de lange middag met de vele geneugten te neind.e Zij moes ten weer naar huis; moe maar innig vol daan van alle belevenissen lieten de oudjes zich terugvoeren. Het was een dag, zooals die maar eens in de tien jaar voorkomt. HET GROENE KRUIS Vergadering af deeling Leiden. Gisterenavond had in het gebouw Pietrs- kerkgracht 9 een ledenvergadering van het Groene Kruis plaats. Wegens uitstedigheid van den voorzit ter, dr. Boonacker, werd het presidium waargenomen door den heer jhr. C. C. Röell. Na de gebruikelijke lezing van de notulen, bracht de heer Fillippo verslag uit van het behandelde in de najaarsver gadering van de Provinciale Zuid-Holland- sche vereeniging. In die vergadering werd voorgesteld een bemiddelingscommissie aan te wijzen, welke bij moeilijkheden, die mochten rijzen tusschen afdeelingen onder ling, in de afdeelingen zelf, of tusschen af deelingen en provinciale vereeniging in eerste instantie zou optreden. Door het hoofdbestuur werd het wenschelijk geacht, dat statuten en reglementen van de aange sloten vereenigingen deze wijze van be middeling imperatief zullen regelen. Aan de orde kwam vervolgens het jaarverslag over 1937 van den secretaris. Wij ontlee- nen hieraan het navolgende: In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Er werden 89 nieuwe leden ingeschreven, terwijl er we gens bedanken, vertrek of overlijden 105 leden werden afgevoerd, zoodat het leden tal met 16 verminderden. De magazijnvoorraad van de verplegings- artikelen, welke niet meer voldeden, aan de circulatie werden onttrokken. Gecon stateerd mag worden, dat de vereeniging over een zeer goed voorzien magazijn be schikt. Er werden in 1937 1219 artikelen aan 747 aanvragers uitgeleend. De afgifte en terugontvangst werd door den concierge verzorgd, terwijl de wijkverpleegsters per soonlijk belast waren met de behandeling en reiniging der terugontvangen artikelen De nieuwe maatregel, waarbij het mogelijk is voorwerpen zoonoodig te doen thuisbe- vonden. De telefonische aansluiting van het zorgen of terughalen, heeft wel ingang ge- magazijn bleek in vele gevallen voor de leden een groot gemak te zijn. De wijkverpleegsters, zuster E. Evelein en zuster E Huy bleven ook in 1937 haar taak met opgewektheid vervullen. In het geheel werden door de zusters 5897 keer hulp verleend, aan 502 patiënten. Tijdens de vacanties der verpleegsters werd het werk waargenomen door zuster de Kier. De verplegingsdiensten waren in 1937 omvang rijker dan in het voorafgaande jaar. De penningmeesteresse gaf aan de hand van de balans per 1 Januari 1938 en de verlies- en winstrekening over 1937 een overzicht van de financiën der vereeniging Het bedrag, dat aan contributies minder Er werd een bedrag van 612.46 besteed de grootere inkomsten wegens zusterhulp werd ontvangen, vond een tegenwicht in voor den aankoop en het onderhuod van verplegingsartikelen. De kascommissie, gevormd door de hee- ren dr. J. E. Kroon, J.C. Meijboom en Th. Hiemstra, zond een schriftelijk rapport in over hare bevinding, terwijl tevens mede- deeld werd, dat de aanwezigheid van de waarden gecontroleerd is. Een en ander gaf de vergadering aanleiding om de pen- penmeesteresse decharge te verleen en voor haar beheer. De verzit ter dankte de penningmeesteresse Mejuffrouw Le Poole alsmede den secretaris den heer Fillippo voor het werk, dac zij in het verslagjaar voor het Groene Kruis verricht hebben. Ten slotte bracht de voorzitter dank aan de wijkverpleegsters en den concierge voor hun toegewijden arbeid. Aangezien de vereeniging is aangegaan voor 29 jaren en 11 maanden en deze ter mijn aan het eind van dit jaar verstreken is dient de bewilliging op de verlenging van de statuten te worden gevraagd. Het be stuur zal de statuten nog nader onder het oog'zien en in een najaarsvergadering en kele noodig geworden wijzigingen aan de goedkeurig eenerledenvergadering onder werpen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1031. Firma van Mas- t'.igt, Leiden, Haarlemmerstraat 238. Rund-, kalfs- en varkensslageren; fijne vleesch- waren; tevens grossierderij J. J. van Alastrigt (H.\.). 552. Firma L. van Dam, Leiden, Lange Koppenhinksteeg 6. Handel in kaas. Vest. F'il.Apeldoorn, Korenstraat 20 o/d naam „Kaashal". 6232. „De Vergulde Wagen" Alphen a/d Rijn, Raadhuisstraat 244. Hotel, café, restau rant. Overl. E.- W. C. van Giessen, dd. 16 Jan 1938. N.E.: Wed. L. H C. van Giessen- van Griethuyzen, Alphen aan den Rijn. 2071. Wed. W. N. Vreeswijk-van Schip, Aiphen a/d Rijn, Aarkade 1/2. Rijwielen er onderdeelen; autoverhuur, stallnig, enz. Uittr. E.: Wed. G. Th. Vreeswijk van Schip, od. 1 Mei 1938. De gevolmachtigde: G. H. W. Vreeswijk, is thans eigenaar. Wijz. han- delsn. in: Vreeswijk's Rijwielhandel. Nieuwe inschrijving 7197. Schil dersbedrijf S. Singerling v/h J. Engels. Lei den, Evertsenstraat 36. E.: S. Singerling, Leiden. De patiënten van het Sanatorium Rhijn- geest genoten gisterenavond van een zeer goed concert onder begunstiging van mooi zomerweer, dat werd aangeboden door het muziekgezelschap „Orpheus", directeur de heer W. Chr. de Vries. Een bijzonder har telijk applaus viel het muziekgezelschap ten deel. Aan het einde van dezen avond heeft dr. H. Verbiest, plaatsvervangend le geneesheer het gezelschap uit naam der patiënten hartelijk dank gezegd voor het hun gebodene. Bij K.B. van 18 Juni 1938 is aan G. S. Neuteboom, landmeter van het kadaster te Leiden, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1938 eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het examen akte L.O. de dames T. v. d. Fluit en A. Jongmans, beiden alhier. A.s. ZATERDAG 25 JUNI en ZONDAG 26 JUNI 2 Speciale Cabaret-Avonden o.a. optreden van het wereldberoemde ATTRACTION DE DANSES ACROBATIQUES. DE DIRECTIE. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter F, de heer F. Eenhoorn, Den Haag; idem letter L, de heer C. P. M. Willockx, Rotterdam; taalkundig candidaatsexamen Indologie: de heer P. L. Dronkers, Den Haag; doctoraal-examen Geschiedenis de heer G. F. H. C. Pieck, Rotterdam; taalkundig candidaatsexamen Indologie de heeren A. L. Nix, Amsterdam, G. A. den Boer, Rotterdam, H. Hut Jr., Rotterdam; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F, de he^r rp:

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2