RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 22 JUNI 193s DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BI,AD - PAG. 11 Het moderne middel Jb-?- is Instantine. In Instantine zijn voortreffelijke werking en -:g$> absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. Onthoudt daarom Insta nti nel ;^r' stilt en voorkomt pijnen I Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. GEMENGDE BERICHTEN Als de zee de zwemmers lokt Vallen er natuurllfk slachtoffers Twee fongens te Scheveningen verdronken In den vooravond van gisteren is nabij het stille strand tusschen Scheveningen en Kijkduin de elfjarige H. J. C., wonende aan de Soestdijkschekade 442 te 's-Gravenhage, die in zee was gaan baden, door den stroom weggetrokken en verdronken. Eenige andere kinderen, die wat verder op in zee waren gegaan, waren den knaap uit het oog verloren. Een half uur later spoelde het lijk van het slachtoffer op het strand aan. Te acht uur gisteravond zagen twee man nen, die op de Zuiderpier van de buiten haven van Scheveningen waren gezeten, op ongeveer 100 meter afstand een jongen, in badcostuum gekleed, in het water van de Buitenhaven spartelen. Even later za gen zij hem in de diepte verdwijnen. Op hun geroep hebben andere zwemmers, die zich op dat oogenblik in de Buitenhaven bevonden, naar den drenkeling gedoken, evenwel zonder resultaat. Er is een pakje kleeren gevonden, dat door den vader her kend is als toebehoorende aan den 13-jari- gen leerling der ambachtsschool, M. C. Verhey uit de IJmuidenschestraat. De jon gen was te zes uur gaan zwemmen. MEISJE, DAT NIET KON ZWEMMEN, IN GEVAAR. Bijtijds gered. Een Duitsche dienstbode, werkzaam in het Oranje Hotel, te 's Gravenhage, die voor strand Noord nabij het groene huisje was gaan baden en de zwemkunst niet machtig was, is door den stroom meege sleurd en met levensgevaar door den agent van politie A. Koeman en den 21-jarigen M. A. Hillenaar uit de Van Heurnstraat in Voorburg met behulp van een redstok gered. In een politieposthuis is zij op haar verhaal gebrach*. JONGEN VERDRONKEN BIJ HET SPELEN. De 7-jarige W. L. A. van Esch uit de Jo- han Idastraat te Rotterdam is gisteren bij het spelen aan de zijde van de Ceintuur baan bij het Noorderka'naal tusschen de Rotte en den Bergweg te water geraakt en verdronken. Direct nadat de knaap in het water was gevallen verdween hij in de diepte, waardoor de 33-jarige F. Blanken, wonende aan het Soetendaalscheplein, die toevallig voorbij kwam en zich direct ge kleed te water begaf, hem na verscheidene malen duiken toch niet meer kon redden. De 19-jarige mejuffrouw J. Schreuder uit de Heer Vrankenstraat, die even later voor bijkwam begaf zich ook te water, maar ook met haar assistentie kon men het lichaam van den jongen niet vinden. Inmiddels was de gewaarschuwde politie gearriveerd en na twintig minuten dreg gen heeft men met kunstmatige ademha ling en het toedienen van zuurstof getracht den jongen bij te brengen doch alle pogin gen waren vergeefsch, de levensgeesten wa ren geweken. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ziekenhuis aan den'Bergweg. DOOR DE GOOISCHE TRAM OVERREDEN. Ongeluk met doodelijken afloop te Blaricum. Gisteravond is op den Huizerweg te Bla ricum een ernstig ongeluk voorgevallen. De heeren G. uit Blaricum en P. N. de B. uit Laren kwamen per taxi bij de woning van den heer G. aan den Huizerweg 42 aan. De heer G. was reeds zijn woning binnen gegaan, terwijl de heer de B. met den chauffeur afrekende. Deze wilde daarna eveneens naar binnen gaan, waartoe hij de rails van de Gooische tram moest overste ken. Op dat oogenblik naderde juist de motortram, welke om even voor half elf van Huizen naar Blaricum vertrekt. De heer de B., merkte den wagen niet op, on danks het feit, dat gelijk de taxichauf feur bevestigde de wagenvoerder signa len gaf. De heer de B. werd vijftien meter verder op het trottoir geslingerd, waar hij met verbrijzeld hoofd bleef liggen. De dood v/as terstond ingetreden. De tram stond eerst 58 meter na de plaats van het ongeluk stil. Het slachtoffer was 33 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Zijn stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis te Laren overgebracht. Aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond kwam een auto bestuurd door een dame uit St. Oedenrode over den Boschdijk, te Eindhoven, waar eenige kin deren langs den weg speelden. Plotseling stak het 3-jarig ventje van de familie B. den weg over, waarbij het door de auto werd gegrepen. De dame, die onder toezicht leerde auto rijden, probeerde door naar links uit te ha len nog een aanrijding te voorkomen, doch dit bleek niet te kunnen. Het kind werd te gen de straat gesmakt en was op slag dood. De autobestuurster treft geen schuld. Het lijkje van het kind is naar de ouderlijke woning gebracht. DOODELIJKE VAL. Aan boord van het Duitsche s.s. „Planet", dat aan boei 13 in de Maashaven te Rotter dam ligt, heeft zich gisteren een ernstig on geluk voorgedaan, dat den 51-jarigen ha venarbeider J. Q. Kern. wonende aan de Pupillenstraat, het leven heeft gekost. De man had juist aan de zuigbuis van een elevator een strop bevestigd, toen bij het omhooghalen van de buis de knoop los schoot. De man, die juist naast het geopen de ruim stond, kreeg een klap van de val lende buis. Hij verloor het evenwicht en sloeg van ongeveer toen meter hoogte op den bodem van het schip neer. Hij liep een schedelbasisfractuur op en was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot werd naar het bureau Rivierpolitie aan de Park haven overgebracht, waar het voorloopig in het lijkenhuisje werd ondergebracht. DRIE BOERDERIJN IN VL A3 LM EN OPGEGAAN. Felle brand te Veghel. Gistermiddag omstreeks twee uur heeft in den uithoek Derpt, te Veghel, een felle brand gewoed, tijdens welken drie boerderijen in de asch zijn gelegd. Het vuur is ontstaan in een hooimijt, staande achter de boerderij van den land bouwer M. de Mol. De vlammen sloegen weldra op de hoeve over en deelden zich vervolgens mede aan de op meer dan der tig meter afstand gelegen boerderijen, be woond door de landbouwersgezinnen J. van Asseldonk en P. van Lieshout. De plaatselijke brandweer verscheen spoedig ter plaatse, doch kon wegens ge brek aan water niets uitrichten. Zij moest lijdelijk toezien hoe alle drie boerderijen een prooi der vlammen werden. De inboe dels konden gedeeltelijk worden gered. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het spelen met vuur door kinderen. De schade wordt door verzekering gedekt. DE „SCHOTEN" OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Het onderzoek, dat de politie heeft inge steld naar aanleiding van de mysterieuze knallen, die op den Coolsingel en in de Raadhuisstraat te Rotterdam zijn veroor zaakt door twee auto's die in snelle vaart achter elkaar aanreden, heeft geen resul taat opgeleverd. De beide auto's zijn met een zoo groote snelheid voorbijgereden, dat zij binnen weinige seconden weer in het verkeer waren opgenomen. Er zijn geen positieve meldingen binnen gekomen en de politie heeft ook geen be vestiging kunnen krijgen, dat er inder daad knalpot-explosies zijn, die eenigszins overeenkomen met het geluid van een pi stoolschoot. Het is echter niet meer mogelijk een en ander na te gaan en onder de gegeven om standigheden zal het wel een open vraag blijven, wat er nu eigenlijk is gebeurd. „Vad". ZWERMENDE BIJEN. Een bijenzwerm, die neerstreek op een lantaarnpaal in de Jan de Baenstraat, te 's Gravenhage, bracht een landelijke noot in de stadsche omgeving. De buurtbewo ners vonden het bezoek interessant maar griezelig en waren blij, dat de Vereeniging tot bevordering der bijenteelt het zwer vende volk schepte en meenam. VREEMDE VONDST. In het zand, liggende bij een bouwwerk in de Jan Kistenstraat te 's Gravenhage, is een granaat van zwaar kaliber (20 c.m.) gevonden. Het projectiel, dat nog geladen was, is daar vermoedelijk bij den aanvoer van het zand terecht gekomen. Het is toe gezonden aan de commissie van proefne ming op het artillerieterrein. TWEE-EN-TWINTIG URNEN GEVONDEN Onder leiding van dr. Bursch van het Oudheidkundig Museum te Leiden zijn te HeldenGrashoek (L.) opgravingen ge daan met mooie resultaten. Uit een urnenveld, dat bloot gelegd werd werden 22 urnen te voorschijn gehaald, waarvan er 15 ongeveer ongeschonken waren. Ook vond men nog vele scherven en een stuk brons van ongeveer 500 jaar voor Christus. De gevonden voorwerpen zijn van groote historische waarde. De opgegraven urnen zijn opgezonden naar het Oudheidkundig Instituut te Lei den voor restauratie en onderzoek. In de lage landen, die begrensd worden door de oevers van Maas en Waal, 'ligt het kleine dorp Dreumel, nog bekend door de verschrikkelijke overstroomingsramp, wel ke het liefelijke plaatsje eenige jaren ge leden heeft geteisterd. Ditzelfde Dreumel, dat menigen bezoe ker trekt door de bekoring van zijn heer lijke kersen en saprijke groenten, is een bezienswaardigheid rijker geworden, die een unicum in den lande mag wordep ge noemd, meldt de „Tel". Om het geval duidelijk te maken moe ten wij teruggaan tot November van het vorige jaar, toen eenige inbrekers het dorp je aan de rivier bezochten om daar in de boteffabriek, welke den naam draagt van „De Boterbloem", hun krachten te gaan beproeven op de stevige brandkast. Daarin lagen ettelijke duizenden guldens opge sloten om den volgenden dag onder de boeren-melkleveranciers te worden ge distribueerd. De inbrekers bleken hun vak te verstaan want zij scheurden de zware brandkast „a la sardine" open en de buit verdween in hun zakken, zonder dat ooit een spoor van het geld en de daders werd terugge vonden. Zelf de politie in Nijmegen be moeide zich met het geval. De brandkast werd daarheen getransporteerd, doch on danks alles bleef het een raadsel waar de duiten van de boeren waren gebleven. Ten slotte zag men in, dat het onderzoek hope loos was. De brandkast werd door de justi tie vrijgegeven en mocht naar haar oude standplaats ten kantore van de boterfa- briek terugkeeren. Op een grooten vrachtauto werd het ge vaarte geladen en zoo kwam het weer in Dreumel aan. Maar voor haar oude be stemming was de brandkast niet meer bruikbaar. Het bleek dat de inbrekers haar zoodanig hadden toegetakeld, dat er niet veel meer van over was dan een beetje oud roest. En zoo werd besloten haar gedurende acht dagen ten toon te stellen in een café ter plaatse. Niet minder dan twaalf man waren noodig om het gevaarte het café binnen te brengen en daar staat de kast nu te kijk voor iedereen, die belang stelt in het gilde van de langvingers en hun werkwijze Hier wordt aanschouwelijk onderricht ge geven hoe men een brandkast moet open scheuren om de daarin opgeborgen duiten op de radicaalste manier te kunnen be machtigen. Vermakelijkheidsbelasting wordt niet geheven en voor een biertje kan men de kast bezichtigen, terwijl de herbergier graties inlichtingen verstrekt, Dreumel, het dorpje van de kersen en de malsche groenten, bezit een unieke beziens waardigheid. Z. K. H. Prins Bernhard bracht Dinsdag een bezoek aan de tentoonstelling „De weg 1938" op Houtrust te Den Haag. De Prins laat zich aan een der stands voorlichten. DONDERDAG 23 JUNI 1938 HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. 8.00— 9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00— 12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om 8.20 Berichte) 10.00 Gramofoon muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten. 12.15 KRO- Drkest. (12.501.10 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkuurtje. 3.00 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Cursus han denarbeid voor de jeugd. 5.30 Het Apollokwintet. In de pauze: Gramofoon muziek 7.00 Berichten 7.15 Causerie „De drie groote wereldconferenties van dezen tijd. 7.45—8.00 Reportage, even tueel gramofoonmuziek. 8.05 Berichten ANP.Herhaling S.O.S.-Berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Christelijk Radiokoor. In de pauze: Gramofoonmu ziek. 9.00 Reportage 9.30 Vervolg concert. In de pauze: Gramofoonmuziek 10.00 Berichten ANP. 10.05 Amster- danmsch Salonorkest. 10.45 Gymnas tiekles 11.00 Vervolg concert 11.30 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM n. 301.5 M. AVRO-Uit- zending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.30 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroep orkest en solist. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Ensemble Ca- rel Alberts. 1.15 Orgelspel. 1.30 Ver volg van 12.30 2.00 Declamatie 2.00 Kovacs Lajos' orkest, solisten en gramo foonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Orgelspel 4.50 Voor d ekinderen. 5.30 Het Kovacs Lajos' orkest, en gramofoonmuziek. 7.40 In terview. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Het koor „Sursum Corda", m.m.v. solis ten 9.05 Chansons met pianobegelei ding. 9.30 Het Omroeporkest en solis ten 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Vervolg concert. 11.00 Berichten ANP, hierna tot 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 12.05 Het New English Strijkkwartet. 12.50 Radio- tooneel. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 —2.20 Het John Mc Arthur Kwintet. 3.103.30 Causerie „Off duty" 3.35 Orkest van het Victoria-Hotel. 4.20 Voor de vrouw 4.35 Gramofoonmuziek 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking 7.00 De BBC-Zangers en solist. 7.45 Ben Frankel's orkest en anderen. 8.35 Solistenconcert 9.00 Causerie „Trans port" 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Tne- aterorkest. .10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Viool en piano. 11.15 Oscar Ra bin en zijn band en anderen 11.50 12.00 Danksmuziek. (gr. pl) Wilt U iets weten? Vraag: A. is schuldig aan B. 100. B gaat failliet, A. wordt niet vervolgd tot betaling van die 100.(wel aange schreven). Heeft B. nu het recht na het faillissement A. te vervolgen tot betaling van dit bedrag, of gelden in aflossing aan te nemen? Antwoord: Ja. De vordering van A. gaat door het faillissement niet te loor, evenmin zijn recht tot vervolging bij niet- betaling Vraag: pf bij de St. Petruskerk spoe dig een gesticht wordt gebouwd. Antwoord: Daarvan is ons niets be kend. Vraag: A. Welke is de kortste auto weg van Nieuwkoop naar Bruinisse (provincie Zeeland) Hoeveel K.M.? B. Welke ponten en veren? C. Wat zijn de kosten van de veren voor overzet met auto? D. Welke uren kan men per auto over de verschillende veren? Antwoord: Nieuwkoop, Aarlander- veen, Gouda, Moordrecht, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Oud- Gatsel, Steenbergen, Nieuw- Vossenmeer, St. Thilipsland, Anna Jacoba, Zijpe Brui nisse. Afstand 125 K.M. B.,C. Overvaren van Zwijndrecht naar Dordrecht (50 cent) per auto met be stuurder, (4 cent per persoon) en van Anna Jacoba naar Zijpe (personenauto's 16 halve M 2 enkele reis 1.per persoon enkele reis le klasse 0.25, 2e klasse 0.15) D. Overvaart ZwijndrechtDordrecht regelmatig, Anna JacobaZijpe ons niet bekend. Vraag: A. Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Venray; b. van Venray naar Druten; c. van Druten naar Sassenheim? Hoeveel K.M.? Antwoord: A. Sassenheim, De Leegh- v/ater, Leimuiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn Amerongen, Rhenen, Wageningen, Op- heusden, Zette, Andelst, Hijk Ewijk, Lent, Nijmegen, Mook, Gennep, Oeffeit, Box meer, St. Anthonis, Oploo, Evei'loon, Ven ray. Afstand 180 K.M. b. Venray, Nijmegen, Beuningen, Win- sen, Druten, 72 K.M. C. Druten, Warmel, Tiel Buren, Culemborg, Utrecht, Woerden, Alphen, Leimuiden, Sassenheim.Afstand 110 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Koudekerk naar Ameide? Hoeveel K.M.? Zijn er nog tollen of veren te passeeren? Antwoord: Koudekerk, Alphen, Bo degraven, Woerden, Oucewater, Willeskop, Lopik, Ameide. Afstand 49 K.M. Veren of tollen zijn ons hier niet bekend. RADIO PARIJS 1648 M. 8.10—9.05 en 10.30 Gramofoonmuziek. 12.40 Can- trelle-orkest (Om 1.50 Zang) 3.05 Zang 3.20 Pianovoordracht 4.20 Zang 8.35 Cellovoordracht 8.50 Nationaal or kest m.m.v. soliste. 10.5511.05 Gramo foonmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoonmu ziek 7.30 Otto Fricke's orkest 8.50 10.20 Volksliederenconcert. 12.20 Rhein-Mainische Landesorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Pianovoordracht 4.20 Kurorkest Bad Oeynhausen 6.30 Zang en piano. 7.30 Omroepklein- orkest en solist 8.35 Stedelijk orkest van Keulen en het Gürzenichkoor 10.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Nedersaksen- orkest. 12.203.20 Omroeporkest, m.m.v. soliste, koren en gramofoonmuziek BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepkleinorkest en gramofoonmuziek. 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Om- roepkleinorkest en gramofoonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Orgel concert. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20, 5.20 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 -Omroeporkest en gramofoonmuziek. (9.20 9.35 Causerie) -y- 10.3011.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel met muziek. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage 10.50 Fluit en harp. 11.05 Berichten: 11.20 Nedersaksen-orkest. 12.202.20 Nachtconcert (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIODISTRIBUTïE-BEDRIJF 3e Programma: 8.00 Keulen. 10.50 Radio Parijs. 11.25 Droitwich 11.40 Radio Parijs. 12.05 Radio PTT-Nord. 12.20.Radio Parijs. 13.20 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 Radio Parijs 15.35 Droitwich. 16.20 Keulen 17.20 Brussel VI. 18.35 Brussel Fr. 19.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.35 Keu len. 4e Programma: 8.00 Brussel VI 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 13.20 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.20 Droitwich 19.00 Gram. muz. G.R.D. of diversen. 20.20 Droitwich. 21.00 Brussel Fr. 21.20 Droitwich. 4626 NAZIEN VAN UITLOTINGEN Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Oisterwijk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Veur, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Dor drecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Oister wijk. Afstand 111 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Wassenaar naar Oss, Over Utrecht en over Breda? Zijn er in deze streek ook katho lieke jeugdherbergen? Antwoord: Wassenaar, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Culemborg, Zoelmond, Tiel, Wamel, Dreumel, Alphen, Oyen, Oss, Wassenaar, Den Haag Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, Terheyden, Breda, Tilburg, Helvoirt, Vught, Den Bosch, Rosmalen, Oss. Katho lieke jeugdherbergen zijn ons onbekend. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Leiden naar Hoorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Vel- sen, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alk maar, Oudorp, Ursem, Avenhorn, Hoorn. Afstand 75 K.M. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Leiden naar Hoek van Holland? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Wassenaar, Den Haag, Loosduinen, Monster, 's-Graven- zande. Afstand 35 K.M. Vraag: Wat kost een pas voor Duitsch- land? Indien men nu een poosje niet naar Duitschland gaat, moet men dan toch zijn pas laten verlengen? Wat zijn daarvoor de kosten? Antwoord: 'n Paspoort voor één per soon 7.50, voor twee personen of een fa miliepas 12.50. Wanneer een pas niet tijdig verlengd wordt, moet men een nieu we pas aanvragen. Verlenging kost even veel. De pas blijft telkens twee jaar gel dig. Vraag: Hoe verwijdert men zomer sproeten? Antwoord: In de advertentie-rubriek vindt u herhaaldelijk middelen hiertegen aangegeven. Overigens kunt u bij een dro gist terecht. Reizen per spoor: Vragen over reizen per spoor kunnen we in deze ru briek niet beantwoorden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12