Een dolle rit CEBUTO MAANDAG ZO JUNI 193» DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZOETERWOUDE HULDIGING VAN ZUSTER FELICITAS. Een goede bewaar-engel overgeetelijk in veler harten. Het gouden klosterjubilé van Zuster Felicitas is gisteren door de parochianen op spontane wijze gevierd. Voor de Hoogmis ging een schaar van kleine bruidjes de jubilaresse van het klooster afhalen en getooid met de gouden kroon volgde de zoo algemeen beminde bewaarschoolzuster de Eerw. Moeder Al gemeen Overste van het Moederhuis te Bennebroek naar hare eereplaats van de zen dag. Voor de H. Mis zong het zangkor de hymne „Veni Creator" en na de H. Mis werd in een heerlijke „Laudate" dank en 1-" aan God gebracht voor de groote gena den in dit religieuze leven van deze een voudige kloosterzuster gegeven. Na de Hoogmis werd de receptie in het klooster gehouden en zeer velen kwamen geluk- wenschen. In den middag was het een groote feest viering en huldiging in het Patronaatsge bouw en dank zij de genomen maatregel van het comité, één uitnoodiging per ge zin, kon het gebouw alle belangstellenden bevatten, al moesten velen zich met een staanplaats tevreden stellen. Toen alle aanwezigen, tijdig, in de kwis tig versierde feestzaal hadden plaats ge nomen, deed de jubilaresse hare blijde in tocht een lange stoet van kinderen, allen met witte bouquetjes in de hand, geleid den de jubilaresse naar har plaatse; de St. Jansfanfare zette een melodie in en uit de honderden klonk het welkomslied op. De voorzitter van het feestcomité, de weleerw. heer A. H. Duyvenstijn, sprak het welkomswoord en deelde berichten van verhindering mede van de weleerw. Brans, van Teylingen en Roessen, oud burgemeester Wap, de inspecteur van het L.O. en dr. J. B. J. Kortman. Na het welkoms woord spr. Zijneerw. een huldigingsrede waarin spr. de groote waarde van het vijftigjarig kloosterleven van Zuster Felicitas teekende met 'n vari ant op Guido Gezellen's „Schrijverke". Zuster Felicitas heeft in de duizenden kin derharten de naam van God geschreven. Na deze huldigende woorden, als dank baar herdenken van dertig jaren werken in deze parochie, werd aan de jubilaresse het feestgeschenk aangeboden, een schoon beeld op console van de H. Felicitas. Een gymnastische rij van 32 kinderen werd onder leiding van mej. Omtzigt, keu rig uitgevoerd en toen op 't einde van het slot-lied de kleinen de gouden cijfers 50 hadden omgetooverd tot een getal door bloemen gevormd, daverde de zaal van het applaus als instemming bij deze schoo- ne hulde. Onze gevierde declamatrice, Mies Vlas veld droeg een schobn dichtwerk /oor van den heer N. van Rijt, waarin het werken van de jubilaresse werd uitgebeeld, het opvoeden van kinderen, die later hunne kinderen weder aan hare zorgen kwamen toevertrouwen. Het uitgebreide program bood vervol gens een paar kwintetten onder leiding van den heer P. J. v. d. Berg. De instru mentatie bestond uit tuba, 2 saxophoons, piston en trompet. Vooral „De dag des Heeren" voldeed buitengewoon; als een orgel zoo fraai waren de accoorden. Het „Ave Veum van Mozart was eveneens een mooi nummer. Nu volgde een tooneelstuk „Verstekelin gen", opgevoerd onder leiding van den heer J. van Aalzum, door leerlingen van de jongens- en meisjesschool. Het kinderspel en de aardige aanklee ding en vooral de typeering waren een aardig stukje tooneel; een missie-propa- ganda. Als een glanspunt kwam nu de de clamatie van twee bewaarschool-kinderen. Wat leuk deden deze jonge acteur en vooral die kleine actrice hun spelletje! De leden van „De Graal" gaven een drietal zeer goed uitgevoerde reidansen, zoodat de variatie wel goed verzorgd was. De hoogeerw. deken verkreeg nu het woord om de jubilaresse te danken en huldigen voor hare groote taak, maar spe ciaal namens de zelatricen van het Ge nootschap van het H. Hart voor het schrij ven van de maandelijksche intenties. Na mens dit Genootschap bood de Deken een schoon cadeau aan, de uitgesproken wensch, een wierookvat-standaard voor de kapel. Bij de overhandiging van dit geschenk, sprak de Deken den wensch uit, dat de ju bilaresse 'n nog hoogere standaard in den hemel zou krijgen, op dat zij alle engelen zou kunnen zien. Een stoere St. Joseph-Gezel kwam daar na op het podium om in een forsch gedicht eveneens van den heer van Rijt de woorden van den Gezellengroet: God ze- gene het eerzame handwerk toe te passen op het werk van Zuster Felicitas. De familie van den Berg, voerde nog een tweetal kwartetten uit, waarna een aardig spel van „Jan Klaassen" door de schoolkinderen werd opgevoerd. Toen werd de lange rij van toespraken geopend door de Eerw. Moeder Alg. Over ste met een zeer schoone en treffende re de: Spr. dankte voor de grootsche hulde aan de gouden Bruid van Christus ge bracht. U heeft uiting willen geven aan uwe dankbaarheid voor de goede Zuster Felecitas, die van haar 50-jarig kloosterle ven 30 jaren onder u woonde, werkte en bad. De Alg. Overste maakt een vergelijking usschen de feesten gehouden bij de ge boorte van Prinses Beatrix, een feest ge vierd om een Koningskind, om dan te ge tuigen, dat alle kinderen die bij Zuster Felicitas werden gebracht koningskinde ren waren omdat zij door het H. Doopsel reeds kinderen van God waren geworden. Zóó heeft de jubileerende Zuster de kin dertjes gezien en gewerkt om deze on schuldige koningskindertjes onschuldig te houden Spr. prijst Zoeterwoude zoo gelukkig, dat het nog de ware vreugd en vrede weet te bewaren. Zuster Felicitas zal niet meer de kleine kinderen de handjes leeren vouwen de hoofdjes buigen en gebedjes leeren sta melen, maar hare eenzaamheid van den ouden dag opdragen en bidden voor de pa rochie van Zoeterwoude, opdat de ouders steeds hunne kinderen als ware konings kinderen zullen brengen naar den troon van God. Hierbij gewaagt de Alg. Overste van de vele priesters en zusters, die reeds uit Zoeterwoude zijn gekomen en waar van er al velen in de missie voor God ar beiden. De burgemeester dankte thans de jubi laresse in het openbaar, voor wat zij voor de gemeente heeft gedaan. Spelenderwijze hebt U, aldus Zijnedel- achtb., de kinderen opgevoed voor God en voor den Staat, C1 taak van de ouders en van de overheid verlicht. De Prior van het Kruisheerenklooster maakte in zijn toespraak een vergelijking tusschen het opvoeden in het klooster van de Eerw. Zusters en het vormen van jonge Priesters in het Kruisheerenkloos ter. Het geestelijk contact, het gezamenlijk gebed, wil de Prior bij deze schoone gele genheid blijven aanbevelen. De heer J. Schouten hield daarna een toespraak tot de jubilaresse als vader en als hoofd van de school. Uit de rijke er varing van zijn huiselijk leven en eigen ambtsvervulling getuigt spr. met groote waardeering van het goede werk door de Bewaarschool-Zuster gedaan. Spr. noemt daarbij het bijbrengen van het onderscheid tusschen goed en kwaad en spreekt van de heilige veront waardiging bij de kinderen als zij het kwaad en de zonde ontwaarden; in zulke momenten zagen wij ouders al dus spr. in onze kinderen kleine Felici- tasjes; zóó de eerste steun te zijn geweest bij de opvoeding is aanleiding om namens de ouders een dankwoord te spreken. Groote verdienste, noemt spr. het werk van deze Zuster, voor het verder onder wijs. De kinderen hadden, op de lagere school gekomen, reeds geleerd gehoorzaam en aandachig te zijn, zij kenden beleefd heid en hadden het goedt gebruik van de zintuigen al zoo goed ontwikkeld, dat voortgang veel gemakkelijker was. Het vaak zoo moeilijk te bereiken contact tus schen kind en leerkracht was in de meeste gevallen reeds goed gelegd. Voor dit be langrijk werken dankt spr. vooral en het spontane applaus bewees, Jat deze met kennis van zake.* gedane beschrijving van het werk van de jubilaresse, nog hoogere waardeering ad losgeslagen. Hartelijk klonk dan ook het lang zal zij leven uit bazuinen en kelen op en lang zeer lang duurde nog het onderhoud van de vele oud-bewaarschoolkinderen met de goede Zuster. Wat jammer, dat zij het zoo kort moesten maken, wat zouden zij nog graag wat gepraat hebben met die Zus ter, die in zoovele harten als een goede bewaarengel, onvergetelijk, staat als een herinnering, een dankbare gedachte, nu weer bij dit schoone feest zoo levendig ge maakt om nooit vergeten. En de goede Zustei zal zich eenzaam ge voelen, nu haar werk niet meer het hare is, maar weten, uat vele, vele menschen vaak aan haar d nken. Het regeerings-jubileiun. Het comité tot viering van het 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin wendt zich tot alle gemeentenaren met het ver zoek om een offer voor het welslagen van het feest. Dit toch zal voor een groot deel afhan gen van de wijze waarop de geheele be volking van Zoeterwoude het comité finan- ciaal zal steunen. Feestvieren zonder geld is nu eenmaal niet mogelijk. Hoe grooter de bijdrage hoe grootscher het feest. Volgende week op 27, 28 en 29 Juni zul len eenige leden van het comité een rond gang langs de huizen houden om uw feest gave in ontvangst te nemen. Ook kunnen bijdragen worden verleend dooi inteeke- riing op een aan te bieden lijst of door stor ting op gironummer 129079 van den pen ningmeester, den heer H. J. v. Mil. Het comité rekent op aller medewerking en zal alles in het werk stellen om de fees ten te maken tot dagen van vreugde, die jarenlang in herinnering blijven voortleven. Schuit gezonken. Bij het lossen van het motorschip „Sint Anthonius" zonk 'n te vol geladen bok in de diepte van de Mie- ning. Met groot materiaal van de scheeps- bouwwerf H. Westhof werd het vaartuig, dat geladen was met mest, weer boven ge bracht. HAZERSWOUDE Geboren: Cornells Jahonnes z. van M. van Driel en M. M. Dompeling. Abraham Paulus, z. van A. P. Voets en M. van Rijn. Cornelia Gertruda d. van J. J. Lourier en J. Jongen. Jan z. van C. M. van Staveren en M. Slappendel. Overleden: Alida Sophia Slappen del, 51 jaar, geh. met G. van Aalst. ZWAMMERDAM Gevestigd: Corn. Ruting, A 32 Mej. E. de Jong, A 154a G. P. H. van der Moolen, C 2 A. Heemskerk, A 156a Mej. C. A. M. Verhoeven, C 46 Vertrokken: Mej. I. Mackintosch, B 7 naar Baarn. Geboren: Cornells, z. van J. van Os en Corn, van der Vlist. Ondertrouwd: Arie Domburg, jaar chauffeur wonende te Zwammerdam en Cornelia van der Sluis, 27 jaar, nende te Zevenhoven. Arie Heemskerk, 24 jaar, groentenhandelaar wonende te Zwammerdam en Hendrika van Eek, 23 jaar, wonende te Waddinxveen. GEMENGDE BERICHTEN DRONKEN AUTOMOBILIST RICHT ONHEIL AAN. NA ACHTERVOLGING INGEREKEND. Drie gewonden. Op het Marconiplein te Rotterdam is gistermiddag een dronken autobestuurder met zijn wagen in botsing gekomen met 'n lichtmast van het electrische net. Vervol gens slingerde de auto naar de linkerzijde van den rijweg, waarbij het voertuig in reed op den 29-jarigen D. N. Visser en zijn 34-jarige echtgenoote, alsmede hun 6-jarig dochtertje, die allen tegen den grond ge worpen werden De vrouw liep een hoofd wonde en een gecompliceerde rechteron- derbeenbreuk op en moest in het zieken huis aan den Colsingel opgenomen wor den. Het dochterje kon, na in het zieken huis verbonden te zijn, naar huis vervoerd worden, evenals de man, die schaafwon den had opgeloopen. Na deze aanrijdig zwenkte de automo bilist naar rechts, waarbij een motorrij wiel, dat op het trottoir geparkeerd stond, omver geworpen werd. Toen de 24-jarige brievenbesteller P. M. Oppen den bestuur der wilde dwingen te stoppen, trachttte de automobilist den besteller omver te rij den. Door snel opzij te springen, wist de man aan een ernstig ongeluk te ontsnap pen. D eigenaar van het motorrijwiel, J Vlietstra, van de Maaskade, heeft hierme de den automobilist nagezet. Op den Westzeedijk heeft hij den man door klem rijden tot stilhouden gedwongen. Inmid dels was ook de auto van de politie gearri veerd, waarin de onverlaat naar het bu reau aan de Oostervantstraat is overge bracht. De man, de 27-jarige Rotterdammer P. v. d. W., die reeds meer aanrijdingen op zijn kerfstok bleek te hebben, is opgeslo ten. TWEE KINDEREN ONDER DE TRAM GERAAKT EN ERNSTIG GEWOND. Zaterdagmiddag liepen drie kinderen van een familie uit de Rapenburgstraat in de Plantage Middenla'an te Amsterdam te wan delen. De klein en,-resp. 12, 9 en 5 jaar, sta ken den rijweg over juist op het oogenblik, cat een tramwagen van lijn 9, die ter plaat even had stilgestaan, zich weer in bewe ging zette. Hoewel de bestuurder den wa gen onmiddellijk stopte, kon hij niet ver hinderen, dat de drie kinaeren werden ge grepen. De twee jongsten kwamen onder oen wagen terecht en werden ernstig ge wond opgenomen. De oudste jongen kwam met den schrik vrij. TRAGISCH ONGELUK. Wielrijder bij zijn woning doodgereden. Gistermorgen te ongeveer half tien is op d.en rijksweg 's-HertogenboschNijmegen te Rosmalen een doodelijk ongeluk gebeurd. De heer C. K Brekelmans, die ter kerke was geweest er. per rijwiel huiswaarts keer de in de richting Nijmegen, werd toen hij bij zijn woning den rijksweg wilde over steken door een uit de richting Nijmegen komende personenauto gegrepen. De man verd tegen een boom gesmakt en moet spoedig daarop zijn overleden. Medische hulp en geestelijke bijstand waren spoedig ter plaatse. Het slachtoffer was ongeveer 55 jaar oud, was gehuwd en vader van één kind. Het stoffelijk overschot is de woning bin nengedragen. MOTORRIJDER DOODGEREDEN. Na aanrijding van een kind. Gisteravond om 8 uur is in de buurt schap Breedenhoek bij Dinxperloo de 34-ja- rige motorrijder B. Willink uit Dinxperloo bij het uitwijken voor een autobus tegen een kind aangereden. De motorrijder sloeg over den kop en werd op slag gedood. Het kind werd zoodanig gewond, dat het naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. MEISJE DOOR AUTO GEGREPEN. Gisteravond reed op den Rijksstraatweg tusschen Dordrecht en Willemsdorp de 19- jarige mej. H. uit Lage Zwaluwe met haar zuster, de 20-jarige A. H., per fiets in de richting Willemsdorp. Zij hielden den rech terkant van den weg. hetgeen met het oog op het buitengewoon drukke verkeer ook wel geboden was. Die voorzorgsmaatregel bleek helaas niet voldoende, want toen zij op genoemd punt waren, naderde uit de richting Moerdijk een zes-persoons auto, bestuurd door den 22-jarigen G. uit Den Haag, die een voor hem uitrijdenden auto wilde passeeren. Daarbij haalde hij zoo' ver uit, dat de 19-jarige mej. H., die aan de buitenzijde reed, werd gegrepen, ter wijl zij in den val ook haar zuster nog meesleurde. De laatste kwam er met eenige lichte kwetsuren af, maar de andere was er on gelukkiger aan toe.Zij is naar het gem. zie kenhuis te Dordrecht overgebracht. LIJK OP SPOORBAAN GEVONDEN. Man door trein gegrepen en gedood. Gistermorgen werd de politie te 's-Herto- genbosch in kennis gesteld met het feit, dat de trein, komende van Vught, op den spoorbrug nabij den Vlijmenschen over HET BESTUUR VAN DE AFD. LEIDEN DER A. R. K. A., DIE GISTEREN HAAR VIERDE LUSTRUM VIERDE. Van links naar rechts de heeren P. J. Bergers, A. H. Gijbeis, W. J. Kriek, Ir. J. C. de Wilde, Burgemeester A. H. J. J. H. Smeets, de geestel. adviseur Kap. F. Bernefeld, B. D. J. Balsieben en E. A. M. Pley. Vreemde landen beroemde steden, grootsche natuurtafereelen kunt U zien /ooi weinig geld, als U reist per C E B U T O - Touringcar. 3 dg Ardennen. Grot van Han 22 75 4 dg Ardennen-Eitelgebergte „26 S0 4 dg Rijn Ei'elgeb Ahrda' 29 50 5 dg Ardennen-Han boottocht 39 - 6 dg Rijn standpl. Neuenahr.43 50 9 dg Zwitserland 76 12 dg Zwitserland 98 7$ 12 dg Beleren en Tirol 98 50 Inlichtingen en Reisgids bij: CEBUTO-AGENTSCHAP Sigarenmagazijn H. HEESTERMANS Leiden, Steenstr. 24 (h. Beestenmarkt) Telefoon 1532. REIZEN ZONDER ZORGEN weg, onder de gemeente Den Bosch, was gestopt voor een man, die, zooals bleek, dood langs de rails lag. Onder leiding van den inspecteur der recherche, den heer van Keulen, heeft de politie een onderzoek ingesteld. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de man des nachts door een passeerenden trein was gegrepen en gedood. De omstandigheden, waaronder het onge val heeft plaats gehad, zijn niet hekend. Het slachtoffer is een zekere de G. uit Den Bosch. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op het emplacement van de Neder- landsche spoorwegen te Nijmegen een ern stig ongeluk plaats gehad. De 55-jarige wa- genmeester A. van Betuw is bij het rangee ren gestruikeld en voor een losse locomo tief gevallen. De machine reed hem over beide beenen, met het gevolg, dat deze even onder de knie werden afgereden. De man is in hoogst ernstigen toestand in het St. Canisiusziekenhuis opgenomen. ZEILBOOT OP DEN IJSSEL OMGESLAGEN. Drie jongelui die niet konden zeilen of zwemmen. Gisteravond is te Deventer het op de IJselkaden wandelende publiek getuige ge worden van een worsteling om het leven door drie jonge mannen, die, hoewel zij noch het zeilen noch het zwemmen be hoorlijk machtig waren, zich met een ge huurde zeilboot op den IJsel waagden. De boot sloeg bij een onhandige zeilmanoeuvre om. De drenkelingen verkeerden nagenoeg direct in ernstig levensgevaar. Eenige schippers, die ter plaatse met hun vaartui gen aan de kade waren, schoten te hulp en smaakten het genoegen, twee der zei lers aan den wal te brengen. Zij rustten daarna niet, vóór zij met haken den derden jongeman, zekeren W. Feith, te pakken hadden. Deze drenkeling was bewusteloos en tevergeefs trachtte men hem bij te bren gen. Hij werd per politiebrancard naar zijn woning aan het Teugsche plein te Dever- ter overgebracht, waar het na langen tijd den dokter gelukte, Feith tot het leven te rug te brengen. „Mnd. Ochtendblad". BIJ HET ROEIEN VERDRONKEN. Gistermiddag om vier uur is de 57-jarige beer Wagenaar, chef der douane, belast met het toezicht op de suikerfabriek te Stampersgat, in de Mark verdronken. De heer W. was op de rivier gaan roeien en vermoedelijk heeft hij bij het aanleggen het evenwicht verloren, waardoor hij te water geraakte. Toen men de roeiboot en een hoed drijvende aantrof, is men gaan dreggen, waarop het levenlooze lichaam na een uur werd opgehaald. Een stuk van de ketting hing nog buiten de boot. KIND IN EEN SLOOT GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond om zes uur is een zoontje van anderhalf jaar van de familie G. Roks te Fijnaard achter de ouderlijke woning in een sloot gevallen en verdronken. De 65-jarige echtgenoot van den arbei der J. Nykamp is Aalsmeer, is achter haar woning in een kleine regenput, waaruit steeds water gehaald werd, gevallen. Om wonenden konden het slachtoffer niet hel pen, omdat het bovenstuk van den put dit belette. Eerst toen den dit verwijdert had, kon de vrouw worden opgehaald. Langen tijd heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, doch dit mocht niet meer baten: zonder tot bewustzijn gekomen te zijn is de vrouw na eenige uren overleden. DUITSCHE MATROOS IN ZEE GESPRONGEN. Het Grieksche stoomschip „Aphios Nico- laos", dat op weg is van Griekenland via Oran en Vlissingen naar Stettin, kwam Za terdagmiddag in de haven van Vlissingen, aldus meldt de „Telegraaf", aan met aan boord. een Duitschen matroos, Hendrik Bahlke geheeten, welken men op de Noord zee had opgepikt. Bahlke vertelde, te behooren tot de be manning van het Engelsche s.s. Nyanza, met welk schip hij reeds eenige reizen had gemaakt. Hij had voor deze reis in Ant werpen gemonsterd naar Montreal en het schip bevond zich reeds op de terugreis uit Montreal, toen hij gewaar werd, dat de reis niet, zooals hij gemeend had, via een Engelsche haven zou gaan, maar recht streeks naar Bremen. Bahlke had reenen om onder geen voorwaarde in Bremen aan wal te gaan, en zoo beraamde hij onderweg een plan om toch naar Engeland te komen, in welk land hij werk wilde zoeken. Toen het schip op ongeveer vier mijlen afstand van de Engelsche kust ter hoogte van Dover was gekomen, sprong hij, van een zwemvest voorzien, in zee, er op spe- culeerende, dat hij in dit drukke vaarwater wel door een of ander schip zou worden opgemerkt, hoewel hij tegenover de poli tie moest toegeven, dat het een gewaagde onderneming was. Na ongeveer drie uur te hebben rondge zwommen werd hij inderdaad opgemerkt en wel door het Grieksche stoomschip „Aghios Nicolaos". De kapitein liet een sloep uitzetten, waarna de geheel ver kleumde drenkeling aan boord werd ge bracht. Hier werd hij van droge kleeren voorzien, waarna hij spoedig opmonterde, zoodat men hem- bfj aankomst te Vlissin gen zijn avondtuur allerminst kon aanzien. De man is in den namiddag naar zijn woonplaats, Antwerpen, vertrokken. POLITIE NEEMT SPAARBRIEVEN IN BESLAG. De Haagsche politie heeft daar ter stede eenige duizenden spaarstrooken van de commanditaire vennootschap spaarbrief- bank „de Toekomst" in beslag genomen. Deze in beslagneming houdt verband met een tegen de ongevallen-verzekeringsmaat schappij N.V. Fatum, gevestigd te Ander- ghem (hij Antwerpen) op te maken proces verbaal wegens overtreding van de wet op de staatsloterij. De Fatum wordt n.l. ver dacht van z.g. „enten" op de trekkingen van de Nederlandsche staatsloterij. De spaarstrooken van de „Toekoms" wer den in beslag genomen ten kantore van de comm. vennootschap „Adco", die het cen traal verkoopkantoor van de spaarstrooken is en van verschillende hoofdagenten van deze vennootschap. ONTSNAPTE GEVANGENE AANGEHOUDEN. Op 28 April j.l. heeft de 33-jarige J. S., een beruchte figuur uit de Amsterdamsche onderwereld, die nog enkele jaren gevan genisstraf te goed heeft, kans gezien, uit het gerechtgebouw te Haarlem te ontsnap pen, nadat hij daar in een strafzaak als ge tuige was gehoord. De rijksveldwachter, die voor de eerste maal in Haarlem dienst deed, had hem naar de cel teruggebracht, maar deze vermoedelijk niet goed gesloten, zoo dat het voor S. zeer gemakkelijk was te ontvluchten. Alle nasporingen bleven tot dusverre vruchteloos, doch dezer dagen werd te Brussel een man betrapt bij een poging tot inbraak. Daar de politie vermoedde, dat hij een v alschen naam had opgegeven, werd een nader onderzoek naar zijn identiteit inge steld en daarbij kwam aan het licht dat men te doen had met den lang gezochten J. S. Hij zal nu eerst in Brussel moeten terecht staan en na zijn straf uitgezeten te hebben, wordt hij naar Amtserdam overgebracht, waar hij gedetineerd was.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8