STADS NIEUWS MAANDAG 20 JUNI 1938 •IE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG a Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Laan en Schüller. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een verzoek van den heer Eiker bout tot het houden van een interpellatie over de bewering van den voorz. dat hij (de heer E.) een onjuiste inlichting inzake de brandweer van Delft zou hebben ver strekt. De interpellatie wordt toegestaan en zal gehouden worden aan het einde van de agenda. Daarna wordt tot behandeling van de agenda overgegaan. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een directeur van de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Op verzoek van den heer W i 1 m e r (R.K.) gaat de raad in geheime zitting. REGEERINGS JUBILEUM KONINGIN WILHELMINA. Bloempjes- en collectedag op 29 Juni. Woensdag 29 Juni a.s., op den verjaar dag van Z. K. H. Prins Bernhard, wordt hier ter stede een bloempjes- en collecte dag georganiseerd, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de kas, waaruit straks in Augustus de feestelijke viering in onze stad van het 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin moet wort den bekostigd. In den avond van 29 Juni zullen ver scheidene muziekkorpsen door de stad trekken, waarbij zal worden gecollecteerd, hetgeen eveneens het geval zal zijn bij een volkszang-uitvoering, welke de Oranje- Garde om halfnegen op de Koornbeurs geeft en bij een muzikale rondwandeling van het tamboers- en pijperskorps van „de Princevlag", dat op meerdere plaatsen een korte uitvoering zal geven. Laat de burgerij door het schenken van flinke bijdragen toonen, dat het haar ernst is met den meermalen uitgesproken wensch voor een meer luisterrijke viering van de hoogtijdagen in ons Vorstenhuis. HET VIERDE LUSTRUM VAN DE A.R.K.A Kerkelijke viering en receptie. Gisteren vierde de afdeeling Leiden van de Algemeene R.K. Ambtenarenvereeniging haar vierde lustrum. Dit geschiedde allereerste met een H. Mis om 9 uur in de kapel der Zusters van de Voorzienigheid aan de Hoogewoerd, welke H. Mis bij ontstentenis van den geestelijk adviseur werd opgedragen door den zeer- eerw. Pater van Wers O.F.M. uit Katwijk Zeer vele leden woonden het H. Misoffer bij en naderden onder de H. Mis ter H. Tafel. Na de H. Mis vereenigden de leden zich aan een feestelijk ontbijt, waarvoor de Eerw. Zusters hadden zorggedragen. Hier bij werd allereerst het woord gevoerd door den voorzitter, den edelachtb. heer A. Smeets, die alle aanwezigen hartelijk wel kom heette, vooral de heer dr. ir. Feh- mers, van Oerle en Sontrop, de oprichters dezer afdeeling en de pioniers van het werk, dat thans door het tegenwoordige be stuur, wordt voortgezet. Voorts verwelkom de spr. den heer Wap, van 1921 tot 1938 vice-voorzitter der afdeeling, den oud voorzitter, den heer P. Heemskerk, het oud- bestuurslid, den heer Zwetsloot en de vertegenwoordigers van Kath. Leiden. Daarna gaf de voorzitter een kort over zicht van de geschiedenis der vereeniging, waarbij hij het werk memoreerde, van de heeren Oostdam, Sontrop, Manders en Heemskerk. Vooral bracht hij den secre taris, den heer Kriek, dank voor zijn velen en onvermoeiden arbeid voor de A.R.K.A. Sprekend over het ledental, dat thans 80 bedraagt, zeide spr.,. dat dit zeker 100 zou kunnen bedragen. Spr. zeide, dat het be stuur alles zou doen om dit resultaat te bereiken. Spr. zeide tenslotte, dat het be stuur zou trachten de vereeniging op de beste wijze te voeren naar het zilveren ju bileum. Vervolgens voerde de heer Heemskerk het woord, die den heer Smeets geluk- wenschte met zijn benoeming tot voorzit ter. Spr. sprak gelukwenschen uit namens de groep gemeente-ambtenaren. De heer Sontrop, die hierna het woord voerde, dankte mede namens de heeren Fehmers en van Oerle voor de vriendelij ke woorden van den voorzitter. In 20 ja ren, aldus spr. hebben wij ervaren, dat het mogelijk is mede te werken aan den op bouw van een nieuwe samenleving. Spr. drukt er zijn spijt over uit, dat er nog Kath. ambtenaren zijn, die niet zijn geor ganiseerd in de A.R.K.A. Katholiciteit, al dus spr., is iets, dat niet ophoudt bij de kerkdeur, maar dat ons heele leven moet beïnvloeden. Spr. bood tenslotte hartelij ke gelukwenschen aan. Tenslotte sprak de heer Zandbergen na mens „Katholiek Leiden", die den wensch uitsprak, dat de A.R.K.A. in bloei zou op gaan naar het zilveren jubileum. Des middags om 3 uur werd in huize „Maria" in de Pieterskerkkoorsteeg een druk bezochte receptie gehouden, waar met persoonlijke gelukwenschen ook bloem stukken werden aangeboden. Bloemstukken waren n.l. gezonden door „Kath. Leiden", door de afd Bloembollen streek van de A.R.K.A., door de H.K.W., door „St. Paulus" en door den politiebond „St. Michaëi". Schriftelijke gelukwenschen waren inge komen van „Geloof en Wetenschap", van de RK. Werkgeversvereniging, van prof. dr. C. Berg, van de afd. Voorburg van de A.R.K.A.. van de P.T.T. „St. Petrus" en van den R.K. Volksbond. Voorts kwamen ter receptie velen per soonlijk of namens hun vereeniging ge lukwenschen aanbieden. Hieronder waren de hoogeerw. Deken H. A. M. J. Homulle, de zeereerw. heer Pastoor Th. Beukers, de weleerw. Pater W. de Leeuw O.F.M., de heer Heytveld namens het hoofdbestuur, de heer Th. Wilmer en Th. Bergers namens de R.K. Raadsfractie, de eerste mede na mens „De. Leidsche Courant", en voorts af gevaardigden van „St. Paulus", Groep VII, de afd. Bloembollenstreek van de A.R.K.A., „St. Christoffel", „Sancta Veronica", de R.K. Vrouwenbond, de politiebond „St. Mi- chaël", H. K. W., K. J. M. V., „Perosi", „St. Martinus", „Katholiek Leiden" en de R.K. Propagandaclub ,Dr. Schaepman". Pastoor S. Smits O.F.M. zond met geluk wenschen bericht van verhindering. Door verschillenden werden hierbij hartelijke woorden van gelukwensch gesproken. Hiermede was de viering van het vierde lustrum voorloopig ten einde. In September zal er een feestavond ter viering van dit lustrum worden gegeven. DE GEVAARLIJKE HUISGEVELS EN MUREN. De bouwpolitie werkt voort. Het gevaar van instortende gevels en muren is er de laatste weken niet geringer op geworden. Werden na de instortings ramp te Rotterdam ook hier ter stede op last van de bouwpolitie verschillende bouw vallige huizen en muren gesloopt, het ge vaar voor meerdere instortingen blijkt nog te bestaan. Men meent een verklaring hier voor te vinden in de lichte aardbevingen, welke zich eenige dagen geleden ook hier hebben doen gevoelen. Zaterdagmiddag werd de bouwpolitie gerapporteerd, dat van den dakkapel van perceel Hoogewoerd 115, hoek Kraaier- straat, de topgevel bedenkelijk voorover helde. Onmiddellijk werden maatregelen genomen en zoo werd nog des middags de dakkapel gedeeltelijk gesloopt. KIND TE WATER. Gistermorgen te 11 uur raakte het 3-jarig zoontje van den heer Z. met kinderwagen en al in de Doelengracht. Op het hulpge roep van zijn broertje kwamen zijn 13-jarig zusje naar buiten en ziende wat er ge beurd was, sprong zij pardoes in 't water en haalde haar broertje uit den wagen, welke inmiddels reeds in het midden der gracht lag. De wagen is later door den wachtcommandant en eenige soldaten der Doelenkazerne uit het water gehaald. VECHTPARTIJ IN EEN CAFE. Gistermorgen heeft in een logement op den Oude Singel een vechtpartij plaats ge had tusschen den logementhouder W. en zijn kostganger A. van W. Toen deze den logementhouder met een stoel te lijf wilde gaan kwam de vrouw van dezen er tus schen, die een gat in het hoofd opliep. De logementhouder sloeg daarna naar den kostganger met een stoel, doch deze weerde den slag met den linkeram af, die brak. De vrouw en de kostganger v/erden naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Handelsregister K. van K. Wijziging. 5129. J. Bezemer. Alphen phne a. d. Rijn, Hooftstraat 128. Autover huur en -handel; reparatie enz.; rijwiel handel. De zaak is omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: Joh. Bezemer en Zonen (B.P.) Venn.: J. Bezemer, M. Bezemer en P. Bezemer, Al phen a. d. Rijn. Bij den Raad' is ingekomen een verzoek van Mej. J. v. d. Wel, om toeslag op het pensioen van wijlen haar vader H. v. d. Wel, ten behoeve van de weduwe H. v. d. Wel. B. en W. stellen voor op het verzoek af wijzend te beschikken, in verband met de omstandigheid, dat gebleken is, dat het pensioen waarop de weduwe van wijlen H. van der Wel thans aanspraak kan ma ken, niet onbelangrijk hooger is, dan het pensioen plus toeslag, hetwelk haar echtge noot indertijd ontving. Hier ter stede is opgericht een afdee ling van de Petroleumventers Vereeniging „Door Eenheid sterk". Het doel der ver eeniging is de belangen te behartigen van alle Petroleumventers. Het dagelijk-.i bestuur is samengesteld uit de heeren A. v. Polanen, le voorz., B. Stoute, le pe i ningnieester, H. Boom, le secretaris, 2e Looierstraat 68 Leiden. Naar wij vernemen, bevindt de heer A. v. T., fabrikant alhier, zich sedert eenigen tijd in arrest te Keulen, in verband met een beschuldiging inzake overtreding van de bepalingen op de deviezen. Zaterdagmiddag heeft de politie-brand- weer met twee stralen op de motorspuit een brandje gebluscht in den grasberm van de spoorbaan LeidenUtrecht ter hoog te van de De Sitterlaan. De brand was vermoedlijk ontstaan door vonken uit de locomotief Door de politie alhier is aangehouden zekere B. P., die nog 50 dagen hechtenis subs, 60 boete tegoed had. Muziek ITALIAANSCHE OPERA. Voor de uitvoering, welke de Italiaansche Opera hedenavand alhier zal geven, zijn nog kaarten beschikbaar. Zooals bekand zal het gezelschap onder leiding van Mastro Cino Bianchi Rosa eenige gedeelten uit verschillende opera't ten ge- hoore brengen, waarbij o.a. optreden de be kende tenor Luigi Fort en de sopraan Rina Corsi. PLANTSOEN-CONCERT. De R.K. Muziekvereeniging „Perosi", directeur de heer S. J. J. H. Theelen, zal op Donderdag 23 Juni a.s. het vierde con cert in het Plantsoen(Musis Sacrum) ver zorgen van den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfar Vereenigingen. Mocht het concert door slecht weer niet kunnen doorgaan, dan zal dit door middel van do borden op de bekende plaatsen worden aangekondigd. Programma: 1. Pan Europa, marsch, A. Dreissen; 2. Ouverture „Capricieuse", H. A. Maas; 3. Voix Roumaines, Valse de Concert, M. J. H. Kessels; 4. Le Trouvsri, sur l'opera, Verdi; 5. Stadion-marsch, W. Schootemeyer. Pauze. 6. Death or Glory, marsch, R. B. Hall. 7. Une Soirée d'autom- ne al Ardennes, A. Govaert; 8. Plats du Danube,. Grande Valse, J. Ivanovice; 9. „Faust", Fantaisie, Wittebroodt; 10 Zum Défilé, marsch, W. Lemke. RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Burgemeester en Wet houders deelen aan den Raad mede, dat van het Werkfonds 1934 het bericht is ontvan gen dat er mehe accoord wordt gegaan, de aar, de bouwvakarbeiders werkzaam bij den raadhuisbouw, toegekende loonsverhoo- gjng, te doen ingaan 3 Maart 1938. Voorts deelen B. en W. mede, naar aanlei ding van hte adres van bewoners en om wonenden van de Ten Harmsenstraat, hou dende het verzoek te bevorderen, dat aan die straat het type middenstandswoningen t ij ft gehandhaafd; dat het bewuste terrein onder het uit breidingsplan valt en bestemd is voor mid denstandswoningen B., met mogelijkheid van ontheffing aoor B. en W. voor den touw van bepaalde anoere gebouwen, in verband waarmede wordt voorgesteld adressanten in dien zin ter zake in te lich ten. NOORDEN Sportfeest. D.S.V. had voor Zondag 'n sportdag ge organiseerd, welke een uitstekend ver- lpop heeft gehad. Aangelokt door het veel belovende program was er de heele mid dag groote belangstelling voor de diver se matches. De sportmiddag werd ingezet met de wedstrijd D.S.V. IIAlph. Bos III, de laatste als plaatsvervanger voor E.S.T.O. II, die een promotiewedstrijd moest spe len. Al- gauw bleek, dat de tegenstander te sterk was. De rust trad in met 10 voorsprong voor voor Alphen. De eind stand was 80 voor Alph. Boys, waarna de aanvoerder de verdiende lauwertak kon incasseeren. De heer J. de Jong leidde deze wedstrijd zeer verdienstelijk. Spoedig hierna floot scheidsrech Smaling de elftallen van Donk en Roda in het veld. De elftallen stellen zich als volg op: D.O.N.K. Doel: C. Calier. Achter: H. Brouwers, J. Zuiderveld. Midden: S. de Jong, C. Ser- venhoven, H. Bakker. Voor: W. v. d. Hoe ven, Th. Kasbergen, W. Brouwers, A. Kas- bergen, J Hems. R.O.D.A Voor: C. Blesgraaf, P. Houtkamp, C. Wessel, W. Houtkamp, J. Blesgraaf. Mid den D. Zeestraten, W. Gij ze, G. Gij ze. Achter: C. Janse, P. Kooiman. Doel: Ad. Bruin. De eerste aanval is voor Donk, maar de bal wordt weggewerkt. Aan de andere kant krijgt Roda een strafschop te nemen op de rand van het beruchte gebied. J. Blesgraaf schiet hard in en P. Houtkamp scoort door de bal juist i de hoek te plaat sen, 10 voor Roda. Het spel golft nu snel op en neer. Er wordt mooi samenspel ge leverd, waarbij Bruin prachtstaaltjes van keepkunst laat zen. Na 20 min. kan hij de bal echter niet vast nemen, zoodat A. Kas bergen de bal voor de voeten krijgt. Hij benut de gebod m kans en scoort de ge lijkmaker. (11) Donk krijgt nu eenig overwicht, maar de stand blijft tot de rust 11. Na de rust is Roda in de meerderheid en al spoedig scoort G. Gijze ineens uit een strafschop (21). De aanvallen van Donk blijven evenwel gevaarlijk, maar keeper Bruin beschermt zijn heiligdom op voor treffelijke wijze. Na 20 min. spelen pro beert G. Gijze het alleen, hij passeert vershillende spelers en besluit z'n solo-ren met 'n onhoudbaar schot (31). De stand wordt niet meer gewijzigd. Sportlievend Noorden heeft van 'n mooie wedstrijd kunnen genieten. De heer Smaling leidde zeer goed. Om 4.50 uur betreden D.S.V. I en E.S. T.O. I het veld om te gaan kampen om de beker die geschonken was door de Am- stelbrouwerij. D.S.V. speelt met een inval ler voor de keeper. Dacht men aanvanke lijk, dat D.S.V. en te zware tegenstander had genoodigd, alras bleek, dat zij tegen 2de klassers waren opgewassen. J. Pieterse Fzn. was dezen middag goed op dreef en scoorde driemaal achtereen. J. Pietersen Jzn. weet uit 'n mooie voorzet van rechts direct te scoren. Het gaat E.S. T.O. niet zoo voor de wind. Ze weten het r:et maar tweemaal te vinden. Ruststand 42. Na de thee scoort D.S.V. nog driemaal er. heeft deze wedstrijd verdiend met 72 gewonnen. De heer Teunissen had 'n mak kelijke taak, maar leidde overigens zeer correct. Als waardig besluit van dezen sportmid dag demonstreerde een combinatie van Docos (Leiden) en Sparta (Lisse). Vele gymnastische toeren werden verricht. De heer P. v. Dam mag tevreden zijn over zijn oiscipelen. RIJPWETERING T' Speldjesdag. Door B. en W. is toe stemming verleend tot op het houden op Zondag 26 Juni e.k. van een speldjesdag ten bate van de K.R.O. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. Muilwijk, koopman te N o o r d w ij- k e r ho ut, Kerkstraat 66. Cur. mr. H. F. A. Donders, Leiden. Laatste bsrlclsten DR. H. G. CANNEGIETER DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN ERNSTIG GEWOND Gisteravond omstreeks zes uur is de nieuwe directeur van het Koninklijk Ne- derlandsch Meteoroligisch Instituut De Bilt, dr. H. G. Cannegieter, toen hij per rijwiel den Soestdij kerstraat weg in de- meente De Bilt, ter hoogte van de oude tol overstak, door een personenauto, be stuurd door een geneesheer uit Utrecht, aangereden en ernstig gewond. De autobestuurder bemerkte de nieu we oversteekplaats voor rijwielen te laat. Voor automobilisten van Bilthoven naar de Bilt maakt de weg ter plaatse een S.- bocht, waardoor pas op het allerlaatste oogenblik de oversteekplaats opgemerkt kan worden. Dr. Cannegieter liep een ern stige hoofdwonde op en werd ter plaatse behandeld door den Utrechtschen genees heer en den gemeentegeneesheer van de Bilt. Vervolgens werd hij per ziekenauto overgebracht naar de rijkskliniek te Ptrecht. Vanochtend was de toestand naar om standigheden redelijk wel. TELEGRAMMEN DE TE BERLIJN TERECHTGESTELDE PERSONEN. BERLIJN, 20 Juni (A.N.P.). De vier per sonen, die hedenochtend terecht zijn gesteld zijn Liselotte Hermann, Stefan Lovasz en Joseph Steidle, alle drie van Stuttgart en Arthur Goeritz van Manzell. AMERIKAANSCHE POLITIE HEFT SIT-DOWNSTAKING OP. Met traangasbommen. VANCOUVER, 20 Juni. (A.N.P.) Bere den politie heeft een einde gemaakt aan de sit-downstaking in het hoofdpostkantoor. De stakers bevonden zich daar reeds onge veer een maand. De politie liet gisteren weten, dat zij het gebouw binnen een half uur moesten verlaten. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, ontruimde de poli tie het gebouw. Zij maakte daarbij gebruik van traangasbommen. In het geheel wer den 50 personen gewond, o.w. enkele po- litie-beambten. De menschen hadden ge weigerd het gebouw te verlaten, zoolang zij geen steungelden zouden ontvangen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 20 Juni, Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 355 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7480, 6270 en 5060 cent per K.G. Slachtgew., 90 Melk- en Kalfkoeien 200275 per stuk 71 Vette Kalveren' 5056 en 4048 cent per K.G. levendgewicht, 110 Nuchtere kalveren 711 cent per stuk, 32 Schapen 2029 cent per stuk, 26 Lammeren 1819 cent per stuk, 464 Vaikens: vleeschvarkens van 90110 K.G 6062 cent zware varkens 5759 cent en vette varkens 5556 cent per K.G. Slachtge- wicht, Aangevoerd 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Overzicht: runderen: aanvoer matig, handel vlot, prijshoudend, vette kalveren: matige aanvoer, handel Vaag dezelfdeprijzen. Nuchtere kalveren: matige aanvoer, handel goed, prijchoudend. Lamme ren: weinig aanvoer, handel redelijk. Varkens matige aanvoer, handel vrij willig. Vleesch- /arkens: prijzen iets hooger, vette onveran- ROTTERDAM, 20 Juni. Vee. Aanvoer: 1770 totaal, 612 vette runderen, 265 vette kalveren, 8 nuchtere kalveren, 144 scha pen, 122 lammeren, 619 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 65 en 5055 cent, vette ossen 70, 64 en 5256 cent, vette kal veren 95, 80 en 5060 cent, varkens levend gewicht, 49, 48 en 47 cent, schapen 50, 40 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen 26 —2214, zuiglammeren 146. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer gelijk aan vorige week, handel kalm, prijzen vooral niet hooger, prima koeien 80 cent, prima essen 74 ce nt. Vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen vertoonen neiging tot dalen, prima 1.05, schapen en lammeren aanvoer matie, handel lui, prij zen lager, Varkens aanvoer ruimer, han- lel traag, prijzen terugloopende, weinig verkocht tegen hoogste noteering, zuiglam- meren aanvoer gelijk aan vorige week, handel matig, prijzen dalende. Burgerlijke SSaitd LEIDEN. Geboren: Teunis z. van T. Peet en A. Boot Johannes z. van A. C. Kleijn en A. v. Leeuwen. Ondertrouwd: S. Weeda jm. 23 j. en N. Sip jd. 24 j. P. C. Hansen jm. 26 j. en S. Beekman jd. 23 j. J. Florisson jm. 24 j. en J. Lancel jd. 19 j. Overleden: C. Filippo m. 70 j. C. v. d. Blom hsvr. van A. J. Uitdenboo- gerd 34 j. AGENDA LEIDEN. Donderdag. H. Mis met alg. H. Communie het St. Elisabethgesticht voor de 's morgens half 9 in de Kapel van leden van het Wachtuur. Toe- I spraak kapelaan F. A. Bernefeld. Alle leden van den Vrouwenbond zijn welkom. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 18 tot en met Vrijdag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek: Wilhelminapark 8, tel. 274. BOSKOOP, 20 Juni, Bloemenveiling, Ro zen per bos van 10 stuks: Pechtold 1532 neet, Wendland 3045 cent, Hadley 1545 cent, Claudius Pernet 2541 cent, Briarclif 15 25 cent, Butterfly 1523 cent, Steward 20 cent, Wilm. Kordes 1220 cent, Mme Ju les Bouché 2041 cent, Rosalandia 1530 cent, Florex 2540 cent, Duisburg 2141 cent, Fierlanden 20-38 cent Chas B. Kilham 1219 cent, Edith Helen 2037 cent Aug. Noack 1018 cent Else Poulsen 1527 cent, Gloria Mundi 3048 cent, Ellen Poulsen 10 20 cent Paul Grampel 3055 cent, Rosa Mundi 3057 cent Mevr v. Straaten van Nes 1536 cent, Ingar Ohlson 1622 cent, Queen Mary 2035 cent Prinses v. Oranje 4063 cent, Byou 4568 cent Duizend schoon 47 cent, Lathyrus 36 cent, Iris 15 23 cent, Pioenen 2048 cent, Campanila 7 17 cent, Violieren 2530 cent, Kalma 40 60 cent, Clematis Duranri 3545 cent Cle matis Prins Hendrik 100180 cent. ROELOF ARENDSVEEN, 20 Juni, Groen- tenveiling. Aardbeien 1223 cent per pond Bloemkool 23 cent per stuk, Sla 1.50 per 100. Grof 5.10 per 20 K.G. Bommen 2.60 3.50 per 20 K.G. Snijboonen 1.05—1.30 p. 10 pond, Idem stek 0.650.85 per 10 pond, Pr sesseboonen ƒ2.602.65 p. 10 p. Peulen 0.60 1.90 per 10 K.G., Doperwten 0.750.83 per 10 K.G., Capucijners 1.301.35 per 10 K.G. Tuinboonen 0.75—0.80 per 10 K.G. TER AAR, 20 Juni. Cenlrale Veiling. F er kist: spinazie 25 cent, andijvie 616 cent, per 10 kg.: peulen 0.601.80, dop erwten 0.701.20, capucijners 1.15 1.60, witte capuc. 1.801.90, tuinboonen 6575 cent, snijboonen 2.302.70, per kg.: postelein 34 cent, per 100 kg.: was- peen; per 100 bos: radijs 1.10, peen 48 per 100 stuks: sla 0.501.30, per stuk: bloemkool 28. komkommers 24, per slof: aardbeien 0.80, per pond: tomaten 713 cent. LEIDSCHENDAM, 18 Juni, Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2.203.20, 2e soort 2.002.20, wankleurige 2.002.10. Gele komkommers le soort 2.803.60, 2e oort 2.002.70. Kropsla le soort 0.50 1.Peen 5.607.80. Bloemkool 5.80 9.00, 2e soort 2.504.10, uitschot 2.00. Tomaten midd. 9.5010 30, gr. ronden 10.00—10.80, 2e soort 9.10—10.00, 3e soort 5.607.50, bonken 9.6010.30. An dijvie per 100 f 0.802.30. Spinazie per 4 K.G. 0.20—0.34. Postelein 3.00—3.50 Rabarbar per 100 bos 4.005.00. Snijboo nen 0.480.52, Soercieboonen 0.49Ö.54. Radijs Radijs 1.001.80. Selderie 0.70 0.90. Peulen 0.140.16. Tuinboonen 0.08 0.95. Donerwten 0.180.21. Meloenen 0.19—0.44. 030Ra- 78-ahbz bzb zb zb zb zbbbb LOOSDUINEN, 18 Juni, Groentenveiling, Bloemkool le soort 3.307.90, Bloemkool 2e soort 2.002.10, Kaskomkommers, le soort 2.502.60, Kaskomkommers 3e soort 2.02.10, Rijen Komkommers le soort 2.002.60, Rijen Komkommers, 2e soort 2.002.10, Gele Komkommers, 2e soort 2.303.00 Stam-Princessen, 44.00 per 100 K.G. Tomaten B 15.60- -18.80 per 100 K.G. Tomaten C. 14.20—22.60 per 100 K.G. Tomaten C 8.20—12.20 pehr 100, To maten Bonken 13 4017.00 per 100 K.G., Groote boanen 10 0015.00 per 100 K.G., Spinazie 0.160.39 per 4 K.G., Postelein 0.100.22 per 6 K.G., Salade le soort 0.50 per 100 krop, Peen le soort 4.70 5.80 per 100 bos, Radijs 1.50 per 100 bos, Andijvie 0.301.10 per 100 K.G., Korakom- merstek 3 00 per 100 K.G. TER AAR, 18 Juni, Centrale veiling. Peu len 0.601.40, Doperwten 0.701.05, Ca pucijners 1.001.35, Tuinboonen 0.80 1.00, Snijboonen 2.80—3 20, Stek 1.20— 1.80, Dubb. Stamboonen 4.30. IVI f.NOTEEKINULN (AJUS - >/VM* Londen 8.96 Berlyn 72.82i/2 Parijs 5.023/4 Brussel 30.66 Zwitserland 41 40 Kopenhagen 40 02i/2 Stockholm 4 6 221 /2 Oslo 45.05 New York 1.80l/4 Praag 6 281/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3