Het Intern. Schaaktournooi te Noordwijk. f Nationale athletlek- wedsfrijden te Amsterdam MAANDAG 20 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANï DERDE BLAD - FAG. 11 NIEUWE WINST VOOR Dr. EUWE FANNY KOEN EVENAART HET WERELDRECORD 100 YARDS Haar tijd, 11 sec., tevens nieuw Nederlandsch record De Nederlandsche sprintkampioene mej. Fanny Koen, heeft gistermiddag op de Sintelbaan te Amsterdam een schitterende prestatie geleverd. Zij liep de 100 yards in den prachti- gen tijd van 11 sec. en verbeterde daar mede niet alleen het Nederlandsch re cord met 0.2 sec. doch evenaarde tevens het wereldrecord op dezen afstand, dat sedert 20 April 1935 op naam staat van de Zuid-Afrikaansche athlete, Barbare Burke, gevestigd te Pretoria. Als eerste nummer van den nieuwelin gen dag, welke het district Noord-Holland van K. N. A. U. gisteren voor een vrij tal rijk publiek organiseerde, stond de record poging van Fanny Koen op de 100 yards op het programma.. Tezamen met de dames de Vries, ter Braake, Doorgeest, Bak, Loo- huys, Kuyt en van der Berg verscheen zij aan de vertreklijn. Het was een uitstekende start en reeds spoedig had Fanny Koen de leiding. In een bijzonder snel tempo ging de Sagitta-dame over de baan en dat nog wel, terwijl zij den zijwind meer tegen dan opzij had. Steeds meer liep de athlete uit, de andere dames lagen een flink stuk ach ter en met een laatste krachtsinspanning ging mej. Koen met ruimen voorsprong over de eindstreep. Haar tijd overtrof de verwachtingen, van alle zijden' werd zij ge- lukgewenscht. Door deze prestatie is mej. Koen thans de eenige Nederlandsche wereldrecord- houdster geworden. De A. D. A.-dames Kitty ter Braake en Agatha Doorgeest eindigden als tweede en derde in resp. 12 cn 12.1 sec. Het oude Nederlandsche record op de 100 yards stond ten name van Tollien Schuur man, gevestigd op 30 Augustus 1931 en Fan ny Koen zelf, gevestigd op 39 Augustus 1937 te Doetinchem. Aan alle voorwaarden voor het vestigen van een wereldrecord, zooals bijv. tijdop nemers, start windkracht e.d. is voldaan, zoodat de tijd van Fanny Koen ongetwij feld als zoodanig zal worden erkend. Sterke wind belette bij zondere prestaties Gisteren heeft de R.K. Turnkring Am sterdam Nationale Atletiekwedstrijden georganiseerd op het A.M.V.J.-terrein. Op dit terrein lag een heel goede baan, doch de zeer sterke wind, die dwars over het geheele veld stond, maakte buitengewone prestaties vrijwel onmogelijk. In verband met de ta-lrijke wedstrijden namen ook ve len bekende athleten niet deel, waardoor verschillende nummers zonder veel strijd gewonnen werden. Het nummer Zweedsche estafette leverde wel de meeste spanning op van den heelen middag. De vereenigin- gen „Jong Leven" Amsterdam, „Holland" Haarlem" en „V.I.C." Amsterdam gaven een prachtigen strijd te zien trots alle drie de ploegen lang niet in haar sterkste op stelling uitkwamen. De bekende sprinter Henk de Lange bezorgde ten slotte zijn ver- eeniging de overwinning. De volledige uitslagen zien er als volgt uit: ,100 M. Klasse C: 1. Peters (HSV) 12.9; 2. H. Spruijt (Jong Leven) 13; 3. T. v. 't Hek (DOS) 13.3. Kogelstooten Klasse C: 1. Knorre (Jong Leven) 951; 2. H. Hoebe (HSV) 884; 3. G. Abbink (Swift) 870. 100 M. Klasse B: 1. D. Yocarini (UDI) 12.8; 2. IJ. Wennekendonk (Spartaan) 12.8; 3. J. v. d. Bijl (UDI) 12.8. Hoogspringen Junioren B: 1. F. de Weijer (KDO) 1.55; 2. W. Willemse (KDO) 1.50; 3. W. Krams (KDO) 1.45. Vèrspringen Klasse B: 1. G. Ruijter (Jong Leven) 560; 2. C. v. Osta (Thor) 555; 3. M. Al (Swift) 551. 3000 M. Klasse A: 1. H. Coblens (Hol land) 10 min. 12.8 sec.; 2. H. Vessies (DEM) 10 min. 34 sec.; 3. A. Kluiskens (Jong Le ven) 10 min. 24 sec. 4 x 100 M. Klasse A: 1. Jong Leven Am sterdam 47.4 sec.; 2. G. D. A. Loosduinen 47.6 sec.; 3. UDI Amsterdam 49 sec. 4 x 60 M. Junioren: 1. KDO Amsterdam 36.2 sec.; 2. Swift Assendelft 37.8 sec. 4 x 100 M. Klasse B: 1. Holland Haarlem 49.4 sec.; 2. Jong Leven A'dam 55 sec. 4 x 100 M. Klasse C: 1. DOS Hoorn 51.6 sec.; 2. Swift Assendelft 53.6 sec.; 3. Wils kracht A'dam 55.8 sec. 4 x 80 M. Junioren: 1. KDO I Amster dam 41.3 sec.; 2. DOS Hoorn 43.9 sec.; 3. KDO II Amsterdam 44.6 sec. Speerwerpen Klasse A: 1. Jansen (Hol land) 40.60 M. Discuswerpen Klasse A: 1. Chr. Duijn 33.50 M.; 2. W. v. Schoonhoven 30.80 M. Discuswerpen Klasse B: 1. C. v. Osta 28.91; 2. J. v. Hoof 28.65. Zweedsche estafette: 1. Jong Leven Am sterdam 2 min. 16.8; 2. Holland, Haarlem; 3. VIC Amstérdam. Polsstokhoogspringen: 1. Krijnen 3.10 M.; 2. Rombouts 3.10 M. Kogelstooten Junioren B: 1. D. Kaptein (DEM) 1182; 2. F. de Weyer (KDO) 1088; 3. W. Kramps (KDO) 1042. Hoogspringen Junioren A: 1. M. Kops (HSV) 1.40 M.; 2. B. Beuke (KDO) 1.35 M.; 3. W. Al (Swift) 1.30 M. Kogelstoten Junioren A: IJ. Kops (HSV) 827; 2. H. Paardekoper (Docos) 789; 3. B. Beuke (KDO) 786. Vèrspringen Klasse C: 1. R. Sluijter (Wilskr.) 5.28 M.; 2. v. Leent (KDO) 5.10 M. 1500 M. Klasse C: 1. H. Kops (HSV) 5 min. 5.4 sec.; 2. C. Smit (DEM) 5 min. 15 sec.; 3. G. Duijn (SSS Lutjebroek) 5 min. 20 sec. 1500 M. Klasse A: 1. C. Smit (HSV) 4 min. 39.7 sec.; 2. G. Ruijter (J. Leven) 4 min. 39.8 sec.; 2. J. v. Rooden (Docos) 4 min. 40 sec. 800 M. Klasse B: 1. P. Tullenaar (Hol land) 2 min. 19.4 sec.; 2. A. Heijdra (GDA) 2 min. 24.4 sec.; 3. C. v. Bakelen (Jong Leren) 2 min. 25.4 sec. Speerwerpen Klasse B: 1. M. de Zwa ger (Holland) 3775; 2. E. de Graaf (DWS) 3705; 3. W. Snep (Jong Leven) 3235. Kogelstoten Klasse A: 1. Chr. Duin (DEM) 1238; 2. W. v. Schoonhoven (Vic) 1084. Kogelstooten Klasse B: 1. G. Bovenman (DWS) 1108; 2. E. de Graaf (DWS) 988; 3. H. Peters (GDA) 958. Hoogspringen I^lasse A: 1. J. Krijnen (DWS) 1.70 M.; 2. B. Krijnen (DWS) 1.65 M.; 3. C. v. Osta (Thor) 1.65 M. 400 M. Klasse B: 1. Th. Pordon (Vic) 59 sec.; 2. R. Knape (Holland) 59 sec. Vèrspringen Klasse A: 1. H. Peters (GDA) 587; 2. W. v. Schoonhoven (Vic) 585; 3. G. Kallenberg (Docos) 577. 400 M. Klasse-A: 1. B. Hoven (Jong Le ven) 57.4 sec. 80 M. Junioren B: 1. K. Willemsen (KDO) 10.3; 2. R. Luijckx (DOS) 10.8; 3. G. v. d. Meij (Holland) 10.9. 60 M. Junioren A: 1. G. Guit (KDO) 8.8 sec.; 2. IJ. Kops (HSV) 9.2 sec.; 3. H. Paar- dekooper (Docos) 9.4 sec. LAWNTENNIS ZUID-AFRIKAANSCHE DAMES NAAR NOORDWIJK. De Zuid-Afrikaansche damesploeg heeft de aitnoodiging van den voorzittter van e'en N.L.T.B., den heer Croll, die momen teel te Londen vertoeft, aangenomen om deel te nemen aan de internationale kam pioenschappen van 4 tot 10 Juli te Noord wijk. De damesnummers van dit tournooi worden dus wel zeer sterk bezet, want ook de Australische "oeg zal, zooals wil reeds eerder gemeld hebben, deelnemen. De Zuid-Afrikaasche ploeg bestaat uit de dames mevr. MillerHeine, mej. Craze, mej. Piercyen mej. Morphew. PROMOTIE-WED STRIJD COCKTAIL ni—V.C.L. I 4—4. In een aantrekkelijke en spannende match hebben de twee kampioenen gestre den om het begeerde plaatsje in de 3A klasse, maar de puntjes werden verdeeld en een nieuwe kamp zal noodig zijn om uit te maken wie kan promoveeren. VCL vooral zal zich gelukkig prijzen met dit gelijke spel, want met inzet van alle krachten slaagde zij erin een 41 achter stand keurig in te loopen en het moet ge zegd: deze uitslag geeft de verhouding juist weer. In de enkelspelen opende Kuil man voor Cocktail weliswaar met een nederlaag door voorzichtig en terugge trokken spel in plaats van vrijuit te slaan en het tempo te verhoogen Messchaert bracht de partijen op gelijken voet door korte metten te maken met z'n tegenstan der. Het begon er werkelijk hoopvol uit te zien, toen ook de beide Cocktail-speel sters hun enkelspelen wisten te winnen, waardsor Cocktail met een 31 voorsprong aan de dubbele kon beginnen. Hier her haalde zich het verloop van de enkelspe len, thans zette Cocktail met een winst punt in om -vervolgens drie partijen aan de Hagenaars af te staan. In de Heeren- dubbel was het vooral de goede vorm van Messchaert, die Cocktail de zege bezorgde. Bij de gemengd-dubbele heeft VCL het volle procent geput uit de routine van haar combinaties, welke elkanders spel goed be grepen en aanvulden, terwijl het bij de Cocktail-duo's nog al eens mangelde. Jam mer vooral ook, dat de Leidsche speelsters zoo weinig oploopen en aan het net trach ten te opereeren. Zij kwamen hierdoor in het nadeel, wat vooral in de damesdubbel bleek, een partij van eentonige drives tot opeens een smash of goed geplaatste volley den doorslag gafsteeds in het voordeel van VCL, want Cocktail-speelsters en net ten schijnt maar niet te kunnen rijmen. Thans wacht VCL in eigen omgeving en op eigen banen Cocktail en het wordt er dus niet gemakkelijker op. Kansloos is Cocktail echter lang niet, vooral als de dubbele nog eens een goede beurt krij gen en de dames zich niet tot drives blij ven beperken. De uitslagen zijn: C. KuilmanP. v. Outeren 16, 61, 0—6. A. MesschaertB. Müller 62, 64. Mej. W. de Haze WinkelmanMej. M. Scheurleer 64, 75. Mej. A. v. DeventerMej. M. v. Wijk 6—1, 4—6, 6—0. Mej. W. de Haze Winkelman en A. Mes schaertMej. M. Scheurleer en P. v. Oute ren 57, 46. Mej. A. v. Deventer en E. VrolijkMej. M. v. Wijk en B. Müller 06, 79. Mej. W. de Haze Winkelman en Mei. A. v. DeventerMej. M. Scheurleer en M. v. Wijk 3—6, 5—7. A. Messchaert en E. VrolijkP. v. Oute ren en B. Müller 119, 16, 63. Eliskases en Keres blijven om de leiding strijden De zevende ronde. De uitslagen van de Zaterdag in de ze vende ronde gespeelde partijen luiden: EilskasesBogoljubov afgebr.; Schmidt Sir G. A. Thomas y2y; dr. Eu we Landau afgbroken; SpielmannKeres 01; Pircdr. Tartakower 10. Deze Zaterdagavond was er een, zooals de ijverige organisatoren van dit schaak festijn zich waarschijnlijk zullen gedroomd hebben, toen zij nog met de voorbereidin gen er voor bezig waren. Volop zomer, een mondain publiek, waaronder veel dames in keurige toiletten en veel jeugd. Het is ver blijdend, dat het Nederlandsche publiek zooveel blijken van belangstelling geeft. De bevolking van Estland staat echter niet bij de onze achter en het is merkwaardig te bespeuren, hoe zeer men daar ginds met de jeugdige vertegenwoordigers Keres en Schmidt meeleeft. Keer op keer meldt Tal linn, de hoofdstad van het land, zich aan de telefoon en men speculeert daarginds er blijkbaar op, dat wij, Hollanders, den naam hebben goed met vreemde talen overweg te kunnen, want het gebeurt meer dan eens, dat daarginds iemand opbelt, die uit sluitend zijn moedertaal spreekt. En nu moge het hotel Rembrandt ongetwijfeld polyglottisch genoemd worden, er is toch niemand hier, die Estlahdsch spreekt. Zoo doende brabbelen wij dan maar een men- gelmoest van Fransch, Engelsch en Duitsch en men zou er zijn hoofd niet onder kun nen verwedden, dat al onze goede bedoe lingen er ginds juist verstaan worden. De eerste, die Zaterdagavond in de zaal aanwezig was, was de heer Eliskases. Hij had misschien het spreekwoord gehoord een ezel stoot zich in 't algemeen, geen twee keer aan denzelfden steen. Vrijdag avond n.l. was deze heer, toen de wedstrijd om half zes moest beginnen, niet aanwezig. Volgens de reglementen zette de wedstrijd leider de klok in beweging en reeds was een klein half uur verloopen en nog altijd was er van den meester niets te zien. Ach teraf bleek, dat hfj door vermoeidheid over mand, zich te ruste had begeven en zich verslapen had. Twee beslissingen waren al zeer vroeg in den avond verkregen. Dit geschiedde aan de borden van de leden van de oude garde. Dr. Tartakower en Spielmann, die zich resp. door Pirc en Keres lieten af slachten. Tartakower verdedigde zich orthodox en volgde de zetten, welke gunstig te boek staan. Doch de theoreticus Pirc wordt nog beter en onder het motto: „Grau ist alle theorie" behaalde hij tegen de regels van de kunst in, in luttele zetten de overwin ning. En den goeden ouden Spielmann ver ging het evenzoo. Ook hij offerde stukken en zijn tegenstander maakte gretig gebruik van zijn royaliteit. Nadat ten slotte na het middenspel het bord er akelig kaal begon uit te zien, bedacht Spielmann, dat hij met een stuk achter tegen de aanstormende jeugd toch niet optornen kon en capituleer de daarom bij den 27sten zet. Schmidt had de groote beleefdheid te gen den Engelschman sir G. A. Thorriac de Engelsche opening te kiezen, welke natuur lijk door zijn partner uitmuntend werd gekend. Al uitmuntend werd gekend, toen de heer Schmidt nog maar heel kort op de wereld was. Zooals te voorzien was, was het verloop van beide zijden uitermate correct en het spreekt dan ook vanzelf, dat de heeren tevreden waren de eer te deelen. Een zware positiepartii speelden Elis kases en Bogoljubov. Deze laatste heeft tot nu nog geen enkele partij gewonnen en scheen het er nu op gezet te hebben, den favoriet een klinkenden nederlaag toe te brengen. De heer Eliskases echter was niet van dezelfde gevoelens en poogde op zijn beurt Bogoljubov een nieuwe nul te bezorgen. Bij het afbreken waren de kan sen, die een tijdlang Bogoljubov schenen te hebben toegelachen, enigermate ge keerd. Op het oogenblik heeft Eliskases de betere kansen, doch omtrent den uit slag valt nog*niets met zekerheid te voor spellen. Een dichte haag stond heel den avond om het bord, waaraan de beide Nederland sche spelers, dr. Euwe en Landau elkaar bekampten. Euwe beproefde weer in het orthodoxe damegambiet dien hier zoo veel gespeelden zet Dc2. Landau, die een tijd lang de partij Capa- blancaLasker uit Havanna 1921 volgde, meende een verbetering te moeten vinden, aangezien de analyses aangetoond hebben, dat deze variant voor zwart ongunstig is. Euwe, met zijn gevoel voor openingen, vond na zeer lang nadenken, de weerleg ging en toen het middenspel inging, dat bijzonder gecompliceerd was, had Landau een verzwakten koningsvleugel te zijnen laste. Nochtans wist hij met veel beleid de uiterst moeilijke stelling voor instorting te behoeden. De partij werd na den 41sten zet afge broken in een zeer moeilijk te beoordeelen stand, doch algemeen meent men, dat winstkansen aan de zijde van dr. Euwe zjjn. De uitslagen van de partijen, welke gis teravond in de achtste ronde zijn gespeeld, luiden: Bogoljubov- Tartakower afgebroken. KeresPirc 1/21/2. Landau—Spielmann afgebroken. ThomasEuwe 01. EliskasesSchmidt 10. De stand van het tournooi is thans: 1 Eliskases 6 pnt. plus 1 afgebroken partij; 2. Keres 6 pnt.; 3. Pirc 5 pnt.; 4. dr. Euwe 4 1/2 plus 1 afgebroken partij; 5. sir G. Tho mas 31/2 punt; 6. en 7. Landau en Bogol jubov ieder 2 1/2 pnt. plus twee afgebroken partijen; 8. en 9. Spielmann en Tartakower, ieder 2 punten plus 1 afgebroken partij; 10. Schmidt 2 punten. Met nog meer verbittering dan in de zevende ronde, werd in de voorlaatste ron de de strijd ingezet. Had men aanvanke lijk Eliskases de leiding gelaten, het werd thans voor de concurrenten groote ernst en vooral Keres deed zijn uiterste best elke pabtij te winnen om zijn mededinger op den voet te volgen, zoo niet voorbij te streven. Inderdaad is hem dit gelukt, daar men stellig mag aannemen, dat Eliskases niet meer dan remise tegen Bogoljubov in de partij uit de zevende ronde zal bereiken, waardoor dus Keres en Eliskases met ieder 5 1/2 pnt. uit zeven partijen aan de spits staan. Op papier heeft Keres betere kan sen, immers hij moet nog spelen tegen Pirc en in de laatste ronde tegen den slecht in vorm zijnden dr. Tartakower, terwijl Elis kases Schmidt en Euwe als tegenstanders heeft. Voor dr. Euwe komt slechts de derde piijs of in het beste geval de tweede prijs in aanmerking. Veel hangt af van de hang- partij met Landau, waarvan de uitslag nog zeer dubieus is. Dat de meesters van den ernst van de situatie overtuigd zijn, bewijst wel het feit, dat vandaag geen der mata- doren op het strand te bespeuren was, noch i*v de gezellige lounge van het Rembrandt- hoteL Geen bridgepartijen meer, noch ge- r.oegelijke kout. Zij hadden zich allen in hun kamers opgesloten, waar zij serieuze voorbereidingen konden treffen. De eenige, die zijn humeur nog beweard heeft, is tour- nooileider Krnoch, wiens taak niet zwaar valt, gezien de goede verstandhouding on der de meesters. Het is toch anders uitge komen, dan algemeen werd verwacht. Keres, die gelijk met Eliskases zou komen 1e staan, slaagde er niet in van Pirc te win nen, terwijl Eliskases een gemakkelijke zege op Schmidt behaalde. De partij Keres Pirc was een Catalaansche opening, welke door Keres vee1 wordt gespeeld. Weliswaar bereikte hij voordeel, door groote bewe gingsvrijheid, doch hij kon tegen het goede tegenspel van Pirc niets uitrichten. Pirc ruilde telkens af, om zoo weinig mogelijk materiaal op het bord te laten. Tenslotte werden alle stukken geruild, waarna re mise het eindresultaat was. Eliskases speel- le in de Nimzowitch-verdediging dezelfde variant, welke Landau tegen Schmidt toe paste. Schmidt, rijker aar, ervaring gewor den, slaagde er in zonder nadeel uit de opening te komen. Echter verzuimde hij den looper van b4 naar e7 terug te trek ken, zoodat Eliskases het initiatief kon over nemen. Om zich te bevrijden moest de Fstlander de kwaliteit gever. Hij kreeg hiervoor slechts één pion hij een slechte pionnenstelling Het kosttp ook Eliskases geen moeite het eindspel te winnen. De partij ThomasEuwe was niet vrij van fouten. Euwe verdedigde zich Siciliaansch en koos den Scheveningschen variant. De Fngelschman bleek volkomen op de hoogte van deze*opening en bereikte zelfs een klein positioneel voordeel. Hij vergrootte dit en op een gegeven oogenblik zag het er voor Euwe hachelijk uit. Thomas verzuim de de goede voortzetting waarna hij ge leidelijk slechter kwam te staan. Van dit moment af, gaf Euwe hem geen kans meer en werkte hij onberispeHjk af. Nog voor het afbreken viel de beslissing. Landau heeft het tegen Spielmann op een zware positiepartij aangelegd. Ook deze partij was in de Nimzowitchverdediging met den Ruhinsteinvariant. waarin Landau zeer spoedig het looperpaar verkreeg. Spiel mann zorgde ervoor, dat de stelling geslo ten bleef, zoodat de loopers niet tot hun recht konden komen. Het middenspel, dat nu volgde, was zeer moeilijk. Beiden ston den gelijk, totdat Landau zijn tegenstander in een geraf fin eerden vai lokte. Toen Spiel mann de dame dreigde te vangen, deed Landau een tusschenzetje, waarbij hij Spielmann ge'ogenheid gaf een stuk te of feren. Niemand had verwacht, dat de com binatiespeler Spielmann hierin zou loopen. Dit kwam hem echter duur te staan. Hij verloor twee stukken voor één toren bij ruil der dames. De partij werd na den veertigsten zet afgebroken. Landau heeft twee loopers en een vrijpion, tegen een toren en zal hoogstwaarschijnlijk deze partij Dr. Tartakower speelde een korte partij. Hij verdedigde zich tegen Bogoljubov met den Oud-Indischen variant en slaagde erin gelijk spel te verkrijgen. Hij nam hiermede echter geen genoegen en probeerde het met een koningsaanval, welke door Boboljubov werd afgeweerd Het kwam vervolgens tot een eindspel, waarin de doctor dame, loo per en vier pionnen tegen dame, paard en vier pionnen gaaft. Verwacht wordt, dat deze partij in remise zal eindigen. Alle hangpartijen worden vandaag uit gespeeld en hoogstwaarschijnlijk zal de partij EuweLandau te Amsterdam wor den gespeeld. Dinsdagavond wordt van half zes tot half elf de laatste ronde gespeeld. De paring li idt: SchmidtBogoljubov; EuweEliskases; SpielmannThomas; PircLandau en Tar takowerKeres. Eventueele hangpartijen uit de laatste runde worden Woensdag hervat. Woensdag avond vindt in het Rembrandthotel de fees telijke sluiting plaats. De partij tusschen Eliskases en Schmidt had het volgende verloop: Nimzowitsch verdediging. 1. d2d4 Fg8—f6; 2. c2—c4 e7—e6; 3. p1d1—c3 Lf8b4; 4. e2—e3 0—0 5. Lfld3 d7d5, 6. Fgl—f3 c7—c5; 7. 0—0 DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslagen va_i de Zaterdag gespeelde partijen luiden als volgt: le Klasse: J. KleerP. v. d. Stel W. HuismaP. Olivier B. SlegtenhorstW. Huisman 2e Klasse: E. KlinkenbergC. Teunissen P. v. LeeuwenA. Pronk J. Huisman sr.K. Staats I. LaterveerJ.dc Tombe 3e Klasse: J. de VinkL. Nagtegeller W. HeemskerkF. Franken W. de RoodeJ. Hillebrand De stand is nu als volgs: Klasse. gesp. gew. rem. W. Huisman 6 4 2 0 10 A. ter Haar 7 4 2 1 10 P. v. d. Stel 7 2 3 2 7 J. Hes 4 2 1 1 5 J. Kleer 5 1 3 1 5 B. Slegtenhorst 6 2 1 3 5 M. Optendrees 8 1 3 4 5 P. Olivier 5 1 1 3 3 H. de Water 4 0 2 2 2 2e Klasse. I. Laterveer 5 2 3 0 7 A. Pronk 5 2 3 0 7 J. Huisman 6 1 5 0 7 K. Staats 6 2 2 2 6 E. Klinkenberg 5 0 4 1 4 J. de Tombe 5 1 2 2 4 C. Teunissen 5 2 0 3 4 P. v. Leeuwen 5 0 3 2 3 3e Klasse. 4 3 10 7 4 3 10 7 5 3 117 5 2 2 1 6 4 0 2 2 2 5 0 2 3 2 3 0 14 1 PAARDENSPORT INTENAT. CONCOURS HIPPIQUE TE LONDEN. Uitstekende Nederlandsche resultaten. Zaterdag werd op de London Horse show, het internationaal concours hippique, de Caprillieprijs, verreden, waaraan ruiters uit Engeland, Frankrijk, Nederland, Portu gal en Tsjecho-Slowakije deelnamen. Het was een gecombineerde wedstrijd, bestaande uit een dressuurproef en een springconcours. Vooral in de dresuurproef toonden de Nederlandsche ruiters zich op hun best. Ritmeester Pahud de Mortanges verricht te met Madfi prachtig werk, hetwelk door geen der andere deelnemers benaderd werd. Hij werd op dit onderdeel dan ook zeer te recht als eerste geklasseerd. Ook luit. Ton- net reeds op Kantaka zeer fraai en plaatste zich achter ritmeester Pahud de Mortagnes als tweede. Ten slotte verrichtte ook de heer Kahn op Epoir een uitstekende prestatie, door als vierde te eindigen. Het tweede onderdeel, het springcon cours, was bijzonder lasting. Er waren zeer lastige hindernissen te nemen en zoo be hoefde het geen verwondering te wekken, dat slechts één Engelsch officier er in slaagde het parcours foutloos af te leggen. Van onze landgenooten deed de heer Kohn het het best, hij maakte acht fouten, on middellijk gevolgd door luit. Tonnét met negen fouten en ritmeester Pahud de Mor tanges met 11 fouten. In het algemeen klassement bezette de Engelschman kap. Sin de eerste plaats en won dus den Caprilliprijs. Ritmeeester Pa hud de Mortagnes eindigde achter den Tr- gelschman als tweede, terwijl de derde plaats ingenomen werd door luit. Tonnet. De vierde plaats was voor den heer Kahn, terwijl de Franschman Jousseaume op de vijfde plaats geklasseerd werd. POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Orleans op 18 Juni in concours 71 vogels welke om 7 uur v.m. in vrijheid werden gesteld met Z.O. wi d. Afstand der resp. hokken 506510 K.M. De le vogel werd geconstateerd om 2.57.40 en maakte een gemid. snelheid van 1064.80 M. per minuut. De laatste punten- tellende vogel om 3.54.16 met 955.22 M. per minuut. De litslag is als volgt: v. Duuren, 1, 22; Cossée, 2, 3; Geel, 4, 7, 11, 15, 16, 18; Alting, 5, 10; Schroder, 6, 9, 9, 20; Breedijk, 8, 12; Boekkooi, 13, 21, 24; Singerling, 14; Houthoff, 17; v. d. Berg 23. Het kampioenschap Vitesse werd wonnen door C. Geel. A.s. Dinsdag inkor- ven voor Vierzon. c5xd4; 8. e3xd4 d5xc4; 9. Ld3xc4 b7b6; 10. Ddle2 Lc8b711. Lel—g5 Pb8—d7; 12. Tal—cl Tf8e8; 13, Pf3—e5 Ta8—c8; 14. Lc4b5 Pd7xe5; 15. d4xe5 Lb4xc3; 16. Tel—dl Lc3d4; 17. Lg5xf6 g7xf6; 18. De2—g4f Kg8h8; 19. Tdlxd4 Te8—g8; 2(Td4xd8 Tc8xd8; 21. Dg4—h3 Lb7—g2; £2. Dh3xg2 f6xe5; 23. Tfl—cl Tg8xg2; 24. Kglxg2 Td8d2; 25. Tel—c7 Td2xb2; 26. a2a4 e5e4; 27 Tc7xf7 e4e3; 28. Tf7—f3 e3xf2; 29. Tf3xf2 Tb2—b4; 3'.\ Tf2—f8f Kb8g7; 31. Tf8—a8 a7—a5; 32 Ta8—b8; Kg7—f6; 33. Tb8xb6 Tb4—b2f; 34. Kg2—g3 Tb2b3f; 35. Kg3—f4 Tb3—h3; 36 Lb5d7 Kf6—e7; 37. Ld7xe6 Th3xh2; 38 Le6b3 h7—h5; 39. Tb6—b5 Th2—h3; 4G. Kf4g5 Ke7d6; 41. Lb3—f7 h5—h4; 42 Kg5—g4 Th3—a3; 43. Lf7—e8. Zwart 1 geeft op. 1—1 1—1 0—2 uitgesteld, afgebroken 1—1 uitgesteld uitgesteld. 2—0 uitgesteld L. Nagtegeller J. de Vink W. Heemskerk D. Laterveer W. de Roode F. Franken J. Hillebrand

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11