MAANDAG 20 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG 10 hebben wij zoo duidelijk gezien, dat voet ballers van verschillende speltype nog niet tot een ploeg kunnen worden samenge smolten. Er mag misschien een uitblinker zijn in België, in N e d e r 1 an d, in Noor wegen of zoo, maar een ploeg van Tsjechen, Italianen en Hongaren of vroegere Oos tenrijkers zal toch beter zijn. Het Nederlandsche internationale seizoen 19381939. Nog even hebben wij den heer Lotsy gepolst over het aanstaand internationaal seizoen van Nederland. „Natuurlijk staan de beide wedstrijden" aldus de heer Lotsy, tegen België weer op het programma en ook de uitwedstrijd tegen Denemarken staat reeds vast. De mogelijkheid bestaat verder nog, dat Duitschland naar Nederland komt. Om de twee jaren speelt hèt Nederlandsche elftal n.l. tegen Duitschland en de laatste keer was het in Dusseldorp. Verder zouden de Zwitsers zeer gaarne een thuiswedstrijd te gen Nederland spelen en ook dit is een mogelijkheid, waarmede voor het seizoen 18381939 wel degelijk rekening moet worden gehouden. Daarmede zou trouwens het internationale lijstje alweer compleet zijn." En het laatste onderwerp, hetwelk wij nog even met den heer Lotsy aanroerden, was het voetbaltournooi van de Olympi sche Spelen in 1940. De heer Lotsy deelde nog mede, dat verscheidene Japansche gedelegeerden speciaal uit Tokio naar Europa waren over gekomen om het congres van de F. I. F. A. bij te wonen. Men is er in Japan vast van overtuigd, dat het een goed voetbaltournooi zal worden en men spant alle krachten in, om het ook in die richting te sturen. BONDSELFTAL—DE ZWALUWEN 3—3. Gistermiddag werd onder groote belang stelling op het Hoilandiarsportpark te Hoorn een wedstrijd gespeeld tusschen een bondselftal en een Zwaluwenelftal. Het Zwaluwen-elftal heeft na een vrij zwak begin, een beteren indruk achtergela ten dan de bondsploeg, hoewel deze op pa pier toch wel iets sterker leek. De wedstrijd begin met een klein over wicht van de bondsspelers en na ongeveer 10 minuten, toen Michels op keurige wijze een hard schot van Bergman had gestopt, werd de weeggeslagen bal door de Boer onhoudbaar ingeschoten (10). Dit bleek echter het sein voor de Zwaluwen om be ter aan te pakken en het was de spil, van Woerkom, die van 30 M. afstand onhoud baar scoorde (11). Een leelijke misgreep van Dijkstra bezorgde hun zelfs de leiding en toen Dijkstra tijdens een hoekschop den bal precies op het hoofd van Ooms sloeg en deze niets anders had te doen dan in te koppen, was de stand zelfs 31 voor de Zwaluwen. Na de thee toen uit een scrimmage voor het Zwaluwen-doel de score op 23 werd gebracht en Drager een paar van zijn be faamde rushes ging ondernemen, ging lang zaam maar zeker het bondselftal veel beter spelen. Een vliegend schot van Van Spaan- donck uit een fraai toegespeelden bal van Piet de Boer was zelfs Michel te machtig en met gelijken stand (33) kwam dan het einde van dezen sportleven wedstrijd. SPARTA—FEIJENOORD 0—1. De Prinses woont het tweede gedeelte bij. Zaterdagmiddag is op het Spartaterrein te Piotterdam een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen Sparta en Feyenoord ten bate van de Nederlandsche Roode Kruis bloedtransfusiediensten, van welken het tweede gedeelte door H. K. H. Prinses Ju liana werd bijgewoond. De wedstrijd, welke in een 10 overwin ning voor Feyenoord eindigde, had een ta melijk futloos verloop. De eerste helft bracht een klein technisch overwicht voor Feyenoord, hoewel aan het samenspel nog wel iets haperde. Tien minuten voor de rust wist Kantebeen te doelpunten. Een lange pass van Vrauwdeunt belandde bij Linssen, die een schot inzond dat Pil niet voldoende kon bemachtigen. De bal rolde voor zijn voeten langs en Kantebeen snel de toe en doelpuntte. Het tweede gedeelte ging gelijk op. Bei de doelwachters werden enkele malen ter dege aan den tand gevoeld, maar doelpun ten bleven uit. Tijdens de pauze arriveerde H. K. H. Prinses Juliana en terwijl het Wilhelmus weerklonk, begaf Zij zich door een haag van Roode Kruis-mannen en Sparta-Junio- res naar de eeretribune. H. K. H. werd be geleid door haar hofdame freule van Heem stede, den burgemeester van Rotterdam, mr. Droogleever Fortuyn en verscheidene officials. Na den wedstrijd heeft Zij aan de spe lers van beide elftallen een herinnerings medaille uitgereikt, terwijl de aanvoerder van Feyenoord, Puck van Heel, de me daille, geschonken door H. M. de Koningin, en de Sparta-aanvoerder de Korver, de medaille van Prinses Juliana uit haar han den mocht ontvangen. De heeren dr. G. Verspijck Mijnsse, voor zitter der bloedtransfusiediensten, L. van Zandvliet, voorzitter van Feyenoord, Jos. Cohen, namens Sparta, J. Fehmers, praeses van den senaat van het Rotterdamsch Stu dentencorps, spraken de Prinses toe, die hierop in een korte toespraak dankte. Ten slotte heeft H. K. H. aan de hee ren D. van Prooye en K. Lotsy het kruis van verdienste uitgereikt voor het werk, dat zij voor den bloedtrans fusiedienst hebben verricht, waarvoor de heer van Prooye namens beiden dank zegde. Uit het katholieke kamp DE KAMPIOENSCOMPETnTIE TEN EINDE. Waubach neemt de plaats van Chevremont in. Gisteren is de kampioenscompetitie van den I. V. C. B. geëindigd met den wed strijd WHHBC. De Westerlingen heb ben zich niet al te zeer vermoeid er hing trouwens heel weinig van den uitslag af en verloren met 32. De eindstand is ten slotte als volgt geworden: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. Volendam 8 4 2 2 23—16 10 Brabantia 8 4 1 3 2623 9 Vosta 8 3 14 19—,19 7 H. B. C. 8 3 1 4 23—23 7 V. V. H. 8 3 1 4 16—28 7 De promotiecompetitie in Zuid II heeft gisteren een 31 overwinning van Wau bach op haar ernstigste concurrente F. V. C. opgeleverd. Waubach promoveert daar door en neemt de plaats in van Chèvre- mont. De stand is hier nu: Waubach 7 5 4 17— 6 12 F. V. C. 7 4 12 19—18 9 Chèvremont 7 3 1 3 2015 7 Almania 7 1 2 4 917 4 Be Quick 6 1 0 5 8—17 2 LISSE—V.V.P. 6—5. Voordat de wedstrijd een aanvang nam, bad V.V.P. een bloemenhulde in ontvangst tc nemen met het behaalde kampioenschap. V.V.P. trapt af en stevent op het L.-doel af, doch de bal loopt achter. Dan krijgt de voorhoede van Lisse den bal te pakken, de bal wordt naar rechts geplaatst, snel brengt de rechtsbuiten den bal op en zwenkt tevens naar binnen. Zonder dat een V.V.P.-er ook maar den bal geraakt heeft, schiet hij hard in de touwen (10). Lang heeft Lisse geen pleizier van deze voor sprong, want even later is het de links binnen van V.V.P., welke de partijen op gelijken voet brengt (11) Van krachts verschil is geen sprake en beide partijen moeten zich geheel geven, want er wordt in een hoog tempo gespeeld. Wel is de voor hoede aan V.V.P. een tikje gevaarlijker, doch de spelers hebben te lang werk om een behoorlijk schot te lossen. Toch is het V.V.P., dat uit een algemeenen aanval de leiding herneemt, als de keeper van Lisse van dichtbij gepasseerd wordt (12). Lisse gooit er, waar mogelijk, nog een schepje op en de Hagenaars hebben alle moeite het tempo bij te houden. Vooral de rechtsbui ten is zeer actief met zijn snelle rennen en goede voorzetten. Uit een daarvan maakt de rechtsbinnen gelijk (22). Onvermoeid worden van weerszijden de aanvallen op gezet en als de keeper van V V.P. misgrijpt bij een voorzet van rechts, is het de mid- voor die den bal in de touwen jaagt (3—2). V.V.P. dringt dan gevaarlijk naar voren en dan weten zij voor de rust den stand met een goeden kopbal op 33 te brengen. Na de thee heeft Lisse windvoordeel, wat hen een tijdlang in den aanval brengt. Uit een der voorzetten van den linksbuiten her neemt Lisse door den midvoor de leiding (43). Even latei is het de rechtsbinnen, dié met een hard schot den voorsprong vergroot (53). Steeds weer komt Lisse terug en het is 63 als de rechtsbinnen met een boogschot den keeper passeert. Lisse vindt het blijkbaar genoeg, want nu komt /.V.P. meer in den aanval. Wel houdt Lisse in het veld het overwicht, doch de snelle uitvallen van V.V.P. zijn uiterst gevaarlijk. Uit een van die uitvallen is het de links binnen, die den achterstand verkleint (64). Even later herhaalt zich het zelfde spelletje en weer is het de linksbinnen, die doelpunt (65). Hiermede schijnen beide partijen hun kruit te hebben verschoten. Beide ploegen krijgen nog verscheidene kansen, doch gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning voer Lisse, verdiend door hun goed productief werk. Nu de volgende week D.O.S. Santpoort is al zoo w,at zeker van de prijs, want als wij volgende week dit elftal hebben, zal het voor D.O.S. ook oppassen zfin, dat het geen nederlaag wordt. TEYLINGEN—V.V.L. 7—1. Gisteren speelde Teylingen een liefdadig heidswedstrijd, welke een dubbele over winning opleverde. Eerstens voor „Hulp in Nood" afd. Voorhout en op de tweede plaats voor Teylingen zelf. Teylingen had 5 re- serven en V.V.L. 1 voor Niersman, zoodat de overwinning nog meer waarde heeft. Teylingen 5 wachtte vergeefs op D.O.S. 5, waarop twee Teylingen-elftallen een partijtje onderling speelden. Het A-elftal kwam voor het eerst uit met nieuwe spelers en bond den strijd aan tegen D.O.S.a, welke laatste ook al eenige nieuwe spelers in het elftal had opgeno men. Teylinger wist met 20 te winnen. Het C-elftal had nog gerekend, dat S.J.C. c zou gekomen zijn, daar geen afbericht was gekomen, maar ook hier werd tever geefs gewacht, zoodat dit elftal ook tegen Teylingen b speelden, welke strijd in een gelijk spel eindigde (22). D.O.S.—WILSKRACHT 2—1. De spannende en opwinnende wedstrijden der promotie-competitie liggen alweer en kele weken achter ons. Het eigenlijke voetbalseizoen met z'n aparte sfeer is voor bij, en bij de beoordeeling van de wed strijden van gisteren moet men er rekening mee houden, dat deze spelmiddag niet an ders bedoeld kan zijn, dan om een tijdelijk smeulend vuui wat aan te blazen. Er is gisteren gespeeld zuiver om het spel; dat was de partijen goed aan te zien, waar mede heelemaal niet gezegd wordt, dat er een slappe wedstrijd is vertoond. Voor Dos zat er tenminste deze eerezaak aan vast, dat ze aan de tegenstanders wilde laten zien, van welke waarde zoo ongeveer haar krachi is. Onder leiding van scneidsrechter C. de Geer stellen de elftallen zich om ruim drie uur aldus op: Wilskracht: Doeli de Kruyff. Achter: Saelman en Stoffels. Midden: Broerse, Doop en Keizer. Voor: Sellmeyer, v. d. Berg, de Weerd, Spiekerman en Kay. Dos: Doel: J. de Koning. Achter: P. de Koning en C. de Koning. Midden: J. Rietbroek, J Turk en H. Turk. Voor: Akerboom, v. Es, v. Velzen, v. Ha meren, Rodewijk. De Amsterdammers hebben den toss ge wonnen en veroorzaken in het begin een zware druk op het Dos-doel, geholpen door oen krachtigen wind. De invaller-back C. de Koning krijgt van meet af volop gelegen heid om zich in dit milieu te wennen. Als Loc na enkele minuten spelen hoog heeft overgeschoten, verschijnen plotseling de zwart-biauwen voor het Veensche doel, waarbij Spiekf-mian een harde bal inzendt. Keeper de Kur.ing is blijkbaar vast over tuigt, dat er gefloten zal worden voor bui tenspel, en zoo ontstaat voor Wilskracht net eerste doelpunt door, aarzeling van één moment. Het volgende kwartier beweegt het spel-beeld zich nog steeds op de Dos- belft, maar met het schieten zijn de Am sterdammers geenszins fortuinlijk, en als hun schot in de goede richting gaat, zijn de drie-Koningen paraat op hun post. Meer en meer ook begint Dos zich los te werken uit de omsingeling; ondanks den sterken tegewind ontstaat een gelijke strijd. Meer dere malen wordt het doel der bezoekers bekogeld en als Stoffels een keer finaal raast den bal maait, is v Hameren er di rect bij om de afrekening te voldoen (11). Een verandering in de opstelling van Wilskracht geeft aan Rodewijk grootere be wegingsvrijheid. Over beide vleugels golven de aanvallen nu telkens naar voren, waar bij Dos vóór half-time nog tweemaal scoort. De beide doelpunten konden echter, van hoe goed gehalte ook, door enkele kleine fouten niet geteld worden. Achtste finales 5 Juni Frankrijk 3 België 1 (Parijs) Italië 2 Noorwegen 1 (Marseille) Brazilië 6 Polen 5 (Straatsburg) Tsjechoslow. 3 Nederland 0 (Le Havre) Cuba 2 Roemenië 1 (Toulouse) Zweden Oostenr.. (n.o.) Duitschland 2 Zwitserland 4 (Parijs) Hongarije 6 Ned.-Indië 0 (Reims) Kwart finales 12 Juni Frankrijk (Parijs) Brazilië 2 (Bordeaux) Halve finales 16 Juni Finale 19 Juni 77. 1 Cuba (Antibes) Zwitserland (Rijssel) Na de rust had Dos de wind mee. Een groot offensief wordt ingezet. Direct jaagt van ^Hameren, die de middenvoorplaats heeft ingenomen, een ontzettend hard schot op doel, maar dan toont de Kruyff z'n groote talenten van doel verdediger. Van de vleugel zwenkt Rodewijk naar binnen, schiet in, de Amsterdamsche doelman heeft klemvast. Een enkele maal tracht Wils kracht een aanval op te zetten; ze komt echter niet veel verder dan de middellijn. Achter elkaar hebben van Es en v. Vel zen verschillende duels geleverd; dan krijgt plotseling v. Hameren den bal toegespeeld en van dichtbij moet oor deze keeper het onderspit delven. (21). Tot het einde blijtt de stand aldus onge wijzigd. Dos IIWilskracht II werd 33. Na in ce eerste helft met 0—2 te hebben achter gestaan, wisten de Dos-reserven toch nog een gelijk spel te bewerken. Dos IVV.D.O. eindigde 21. Dos aTeylingen a 02. Dos bDocos f 31. Clubnieuws der Ka3h. Sportvereenigingen R.-E. SPORTVER. „DOCOS". Docos c behaalde in het jun.-tournooi van Quik Steps te Den Haag den lsten prijs. De dag van gisteern is voor de jun. weer een goede wedstrijddag geweest. G. D. S. uit Rijswijk is met 3 elftallen op bezoek geweest in Leiden. Om pl.m. half één speelden Docos a G. D. S. a. Docos a was niet volledig en speel de daarom met enkele invallers tegen de kampioenen uit het Haagsche district. De partijen waren aan elkaar gewaagd en de strijd eindigde in een gelijken stand (11). Docos b speelde weer best. Deze wed strijd was zeer spannend en na een 00 ruststand, wisten de B. Boys 3 maal ach tereen, op zeer mooie wijze te doelpunten. En de D-jun. hielden goed stand tegen G. D. S. c en wisten zelfs de puntjes te dee- len wat voor hen toch ook een prestatie was; 22 was hier de eindstand. Ten slot te moesten de F.-Boys weer een veer latqn tegen DOS b, wat gezien de sterkte van DOS b toch wel te verwachten was. 32 voor DOS b was hier de eindstand. Ten slotte de C-Boys. Die speelden'op het Zuiderpark in het Quick Stepstour- nooi. Van de 4 te spelen wedstrijden heb ben onze C-Boys er 3 gewonnen en 1 gelijk gespeeld en de totale cijferstand van 50 is wel een bewijs, dat het niet meeyalt en een heele prestatie is om tegen Docos te doelpunten. Bravo hoor Boys en wel gele- liciteerd met jullie verdiende overwinning. Hier volgen nog de uitslagen van het tour- nooi. Docos vRa va b 10 Valkeniers cOliveo b 02 Rava bQuick Steps c 00 Valkeniers cDocos c 03 Oliveo bQuick Steps c 12 Valkeniers cRava b 02 Docos cQuicp Steps c 10 Oliveo bRava b 02 Valkeniers cQuick Steps 02 Oliveo bDocos c 00 De comp.-stand is als volgt: Docos c 4 3 1 50 7 eerste prijs Rava b 4 2 11 41 5 2de prijs Quick Steps c 4 112 42 3 Oliveo b 4 112 3—4 3 Valkeniers c 4 09 0 R. K. Sportver. „V.C.H." Ongeveer half drie trapt V.C.H. af en ti ontspint zich direct een hevige strijd. Gm beurten zijr de doelen in gevaar, maar de oudspelers kunnen niet verhinderen, dat de stand voor de rust 4- -0 wordt. Na dt rust wordt er weer stevig aangepakt en de oudspelers zien weldra hun werken be loond, maar de V.C.C.-ers maken er spoe dig 61 van. In de laatste tien minuten zien de veteranen nog kans er 62 van te ma ken en met dezen stand komt het eind. De V.C.H.-ers gingen met de medaille huis waarts. R. K. Sportver. „A.V.V." Begunstigd door goed voetbal weer wer den gisteren de A.V.V. nederlaagwedstrij- den voortgezet en werden wederom een drietal wedstrijden gespeeld. Het 2e elftal, waarin verschillende andere spelers werden geprobeerd, speelde tegen Blauw Zwart 2 en wist in een fraai gespeelden wedstrijd een 62 overwinning te behalen. Wanneer ir de voorhoede nog een beetje aandacht wordt geschonken aan het samenspel, be looft dit elftal heel wat voor de toekomst. BI. Zwart viel zeer tegen Als scheidsrechter v. d. Plas, die goed leidde, laat beginnen, onderneemt BI. Zwart den len aanval, doch de A.V.V.-achterhoede heeft er een goeden kijk op en zoo loopt de aanval op niets uit. Het spel gaat dan eenigen tijd gelijk op, doch langzamerhand komt A.V.V. wel iets in de meerderheid en spoedig weten zij deze meerderheid in een fraai doelpunt uit te drukken (10). Lang pleizier hebben de A.V.V.-ers hiervan niet, want direct maakt BI. Zwart op even fraaie wijze gelijk (1—1). A.V.Z. blijft echter den toon aangeven en de BI. Zwart achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden en of schoon zij langen tijd stand houden, kun nen zij niet verhinderen, dat A.V.V. nog voor de rust met 2 goede doelpunten den stand op 31 brengt. Na de rust pakt BI. Zwart direct flink aan en wordt A.V.V. op eigen helft terug gedrongen en het is in deze periode, dat El Zwart den achterstand weet te ver kleinen (32). Dit doelpunt inspireert blijkbaar de A.V.V.-ers en met goede open aanvallen wordt het BI. Zwart doel herhaal delijk bestookt en met succes, want gelei delijk wordt de stand met een drietal fraaie doelpunten, waarvan het 5e een juweeltje Nieuw Wereldrecord 4 maal 200 M. estalette dames. Duitsche ploeg brengt het op 1 min. 45.3 sec. Een Duitsche ploeg, bestaande uit de da mes Albus, Dörfreldt, Voigt en Muller ves tigde gistermiddag te Cottbus geen nieuw wereldrecord op de 4 x 200 M. estafette, door dezen afstand af tedeggen in den tijd van 1 min. 54.3 sec. Het oude record stond op naam van de Duitsche nationade ploeg met de dames Engelhard, Feldmann, Witt- mann en Geriche, gevestigd op 26 Juni 1932 te Neurössen met een tijd van 1 min. 45.8 sec. was, opgevoerd tot 62. BI. Zwart bleek een goed verliezer, want ondanks dezen achterstand weid enthousiast en op uiterst' faire wijze getracht den achterstand alsnog te verkleinen, doch de A.V.V.-achterhoede en in laatste instantie de keeper, gaven geen krimp en zoo kwam het einde van dezen mooien en prettigen wedstrijd met een verdiende 62 overwinning voor de A.V.V.-ers. Het 4de elftal speelde tegen V.A.P. 2 en kreeg een 50 nederlaag te slikken, ter wijl het Junioren elf tal c van V.A.P. a met 41 verloor. R. K. Sportver. „Alph. Boys". Zondag kwam drie elftallen van Alph. Boys in het veld. De jongste junioren speel den in Boskoop tegen Trekvogels junioren tn verloren in een goed gespeelden wed strijd met 21. Ruststand was 11. Te 2.30 uur speelden te Boskoop een Alph. Boys comb, tegen Trekvogels comb. Deze wedstrijd werd in een zeer eenzijdigen strijd door Alph. Boys met 71 gewonnen. Terwijl Alph. Boys 3 in Noorden tegen D.S.V. 2 uitkwam ter vervanging van Esto 2 op het aldaar gehouden sportfeest. Alph. Boys wist hier een klinkende 80 over winning te behalen en bemachtigde de uit geloofde prijs. Tot onze verwondering lazen wij Zater dag j.l. in het Clubnieuws van R.K.V.V. „Leimuiden" v.h. O.D.I. dat Donderdag avond 8 uur een wedstrijd aldaar gespeeld zal worden tegen Alph. Boys comb. Het bestuur van Alph. Boys is hiervan echter totaal onkundig. R. K. Sportver. „S.J.C." Gisteren is Concordia te gast geweest in Noordwijk met 'n tweetal elftallen. In een vooral van S.J.C. zijde goed gespeelden wedstrijd wist S.J.C. III met 51 van Con cordia II te winnen. Het tweede elftal van S.J.C. vond nu een waardige tegenstander in Concordia I, met een zelfde systeem van spel wogen deze partijen geregeld tegen elkaar op en in de laatste minuut van deze zeer vriendschappelijke strijd wist Concor dia de winnende goal te scoren; uitslag was 54. Met genoegen konden wij reeds nu constateeren dat de training bij onze jon gens reeds merkbare feiten opleverde, vooral het 3e elftal, het zwakke punt in d' afgeloopen competitie, gal* een zeer goe partijtje voetbal. R. K. Sportver. „Trekvogels". Zondagmiddag heeft de wedstrijd van de Trekvogels tegen Alph. Boys voor eerst genoemde geer. overwinning gebracht. Vol n.oed nog over de overwinning van de vorige week tegen Donk trokken de Trek vogels ten strijde en hun enthousiasme werd spoedig omgezet in een doelpunt, zoodat Trekvogels na een kwartier spelen de lei ding had met 10. Hiermede waren de gasten echter niet tevreden en weldra werd de stand na wat heen en weer getrap 11. Dit was nog niet genoeg, want een onverwachte hoogvlie ger belandde in het hoekje en maakten den stand 12. Doch de Trekvogels wisten dit voorbeeld te volgen. Na een goed opgezet- ten aanval belandde de bal in het Boys- doel, doch deze moeite was vergeefsch, de scheidsrechter gaf „hands" Na de thee werd vol moed hervat, doch met den wind, welke vrij sterk was en de zon in het gezicht, bleek dat de Trekvogels niet opgewassen waren tegen deze Boys combinatie. Het spel verzwakte danig en van opstelling was soms geen spoor te vin den. Achtereen volg els belandden nog een 4-tal ballen in de goal der Trekvogels, zoo- cat de Alphensche gasten met een 61 overwinning huiswaarts konden keeren. R. K. Sportver. „Leimuiden." Gisteren speelden de nieuwelingen en eenige junioren van „Leimuiden" thuis een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Lan- geraar." Het was best te zien, dat „Leimui den" een nieuw gevormd elftal was, daar er nog weinig samenspel was. Dit werd veel te kort gehouden. Langeraar was op dit punt beter. eD wincVjefende echter ook heel wat invloed uit op het spelen. Van daar dan ook, dat Langeraar bij de rust met 30 voorstond. Na ru^t gelukte het Lei muiden toch nog de eer te redden. Lange raar won verdiend met 31. Na dezen wedstrijd speelde Leimuiden II een degradatiewedstrijd tegen Esto II. Dit was, althans voor de rust een aardige wedstrijd. Er werd vlotge speeld. Leimui den was in de meerderheid, wat zich bij rust uitdrukte in een 20 voor Leimuiden. Na het keeren werd er met meer afwisse ling gespeeld, hoewel het spel er niet be ter op werd. Leimuiden braclu weldra den stand op 30. Esto kwam nu meer in den aanval en verkleinde na eenige doorbra ken den achterstand tot 32. Er werd zwak gespeeld en het leek wel of de fut er dit punt beter. De wind oefende echter ook andelijke doel, waarna het Esto gelukte den stand op 43 voor Leimuiden te bren gen, waarmee het einde kwam. De sterkste had gewonnen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10