RIJNSTREEK DONDERDAG 16 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VOORSCHOTEN juuchtbeschermingDe afdeeling „Voor schoten", van de Noct. Vereeniging voor luchtbescherming, heeft op Donderdag 23 Juni a.s. des avonds om 8 uur, in Hotel Deurloo een propaganda-vergadering be legd, met als spreker Dr. A. van Vianen, van Leiden, met als onderwerp: „Lucht bescherming", het geheel verrijkt met lichtbeelden. Tot de Commissie van uitvoering van den dienst van luchtbescherming zijn nog toegetreden de heeren: Ir. W. P. van Lam meren, Wilgenlaan 1, en P. F. Duijnstee, Wijngaardenlaan 48. Geboren: Theodora Elisabeth Enge- lina, d. van J. S. A. Bailey en C. P. A. Rij- kelijkhuizen, Vinkweg 3. Jen Hendrik z. van N. Deegenaars en A. M. in 't Veld, Leidscheweg 151. Wilhelmina Petronel- la Maria d. v. L. J. Romeijn en H. G. Wen- neker, Papelaan 208. Ondertrouwd: L. J. Griffioen 25 j., wonende alhier en M. E. Dolderman, 26 j. wonende te Leidschendam. J. Dolderman 23 j., wonende te Leidschendam en A. D. Harland oud 21 jaar, wonende alhier. W. van den Berg 27 j. wonende te Leiden en J. B. den Hollander 25 j. wonende al hier. Ingekomen: A. W. Sluis, van Rijs wijk (Z.-H.), Leidscheweg 227. Mej. C. C. de Vreede, van Delft, Leidscheweg 96. A. Ober, van Leiden, Erasmusstraat 7. Mej. M. R. H. van Baads, van De Bilt, Veurscheweg 3. J. H. H. van Heijnen en gez., van Den Haag, Veurscheweg 144. D. A. Klaver en gez., van Rotterdam, Pauwenstraat 9. Mej. M. C. M. van der Poel, van Zoeterwoude, Leidscheweg 279. Mej. A. G. van Assema, van Leiden, Rijndijk 244. Wed. G. MuhringGerritze van Leiden, Leidscheweg 566. H. J. Ha- zevoet en gez. van Leiden Leidscheweg 566 Mej. N. C. van Velde, van Rotterdam, Veurscheweg 76. Mej. J. M. van der Zij den, van Den Haag, Papelaan 114. Vertrokken: H. Hoppenbrouwer, van Burg. Vernèdepark 69 naar Leiden, Geere- straat 12. P. Roos en gez., naar Oran jekade 9, naar Harderdijk, Hierdensche- weg 68. H. M. Vintges, van Veursche weg 36 naar Voorburg, Laan van Nieuw Oosteinde 213a. Mej. C. P. W. van Ros- sem, van Veurscheweg 36, naar Voorburg, Laan van Nieuw Oosteinde 213a. Mej. C. A. Niermsan, van Rijndijk 44 naar Zoe terwoude, Vlietweg 31. WASSENAAR Koningin Wilhelminavereeniging. In het gebouw Centraal hield de Kon. Wil helminavereeniging onder voorzitterschap van den heer H. Brouwer haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De voorzitter betreurde het, dat het ledental niet aangroeide in verhouding met het zielental der gemeente. Er kunnen nog zeer velen lid zijn doch die parasiteeren nu op hetgeen de leden bijeen brengen. Spre ker acht dan ook een goed opgezette pro paganda zeer noodzakelijk, want de in komsten blijven vrijwel gelijk, doch de uit gaven worden ieder jaar hooger. Alleen al voor de kindertractatie komen jaarlijks een 100-tal kinderen meer in aanmerking. Hierop werden de notulen gelezen door secretaris van der Mark, die onder applaus werden vastgesteld. De voorzitter deelde hierop mede, dat het tot verleden jaar gebruikte terrein niet meer als feestterrein beschikbaar is daar dit geheel met landhuizen is volgebouwd. Het bestuur heeft nu naar een ander terrein moeten omzien en meent dit gevonden te hebben op Duinrell; het acht dit terrein het eenige geschikte daarvoor. Verder deelde spreker mede dat verleden jaar een vaan cel werd aangeschaft; allen die het gezien hebben zijn er vol lof over. Hierop werd door den secretaris een zeer uitvoerig jaarverslag uitgebracht. Hieruit ontleen en wij, dat het ledental in het afge- loopen jaar is gestegen met 62 en thans bedraagt 1060 leden, doch" dit is nog veel te laag en zelfs onder het cijfer van 1935, toen het ledental bedroeg 1110. Hierop werd door den penningmeester verslag uitgebracht. De inkomsten hadden bedragen 5561.28, de uitgaven 5885.69 alzoo een nadeelig slot van 324.41. Bij de uitgaven was ook begrepen een post van aanschaffing van materialen ad 434.91. Tot nieuw lid in de Commissie in de va cature L. Bouma, reglementair niet herkies baar, werd gekozen de heer J. van Bie zen. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van 2 bestuursleden. De heer J. Ver steeg, periodiek aftredend, werd herkozen en in de vacature J. Cossee, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer W. Maarsen. Beiden namen de benoeming aan. Het bestuur stelde vervolgens voor de festiviteiten dit jaar te doen geschieden op 31 Augustus en 1 September te houden op bet landgoed Duinrell. Na eenige bespre king kon de vergadering zich met beide voorstellen vereenigen. De voorzitter deelde hierop mede, dat het testuur zich had gedacht de indeeling van beide dagen ongeveer gelijk te verdeelen als het voorgaande jaar, met kinder- en volksspelen en een vuurwerk en een bloe mencorso, dat ieder jaar steeds meer en meer belangstelling gaat ondervinden. De vergadering gaat daarmede accoord. Ook deelde de voorzitter mede, dat in overweging wordt genomen jp 6 September bet een en ander te organiseeren, doch vaste plannen zijn nog niet uitgewerkt. Hierna sluiting. Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers. Door opgemelde vereeniging werd in Huize Den Deijl een openbare ledenvergadering gehouden. De voorzitter, architect J. de Haan, hield een causerie over de Wassenaarsche Schoonheidscommissie, waarbij hij erop wees, dat als gevolg van de voorschriften dier Commissie voor ge sloten bebouwing, met even hooge huizen, voorzien van dezelfde soort daken, enz. het corp'Wassenaar ten deele zijn karakter heeft verloren Naar het oordeel van spr. kan de Schoonheidscommissie niet worden gemist, maar den bouwers moet meer vrij heid worden gelaten. De Commissie moet zich meer bepalen tot wering van leelijke bouwsels. Er werd ampel van gedachten gewisseld en besloten werd om in samenwerking met andere ver- eenigingen pogingen aan te wenden, voor meer open bebouwing op plaatsen, waar gesloten bebouwing is voorgeschreven, met dien verstande, dat andere daartoe niet ver plicht zullen zijn. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal op Woensdag 22 Juni a.s. een openbare vergadering houden, aanvang S uur v.m. Geboren: Johanna Josefine, dochter van L. P. Ruijgrok er. J. Wapper. Petrus Leonardus, zoon van L. P. Ruijgrok en J. Wapper. Nelly Geertruida, d. van J. van den Eijkel en G. van de Wege. - Anna Eli- ze Wilhelmina dochter van C. C. van Ros- sem en Jkvr. R. Rutgers van Rozenburg. Anna Maria Joanna, dochter van A. G. A. Bazelier en M. A. J. A. G. Gubbels. Jan Theodor Frits, zoon van G. J. J. M. Wagenaar en C. F. M. Verhoeven. Eli sabeth Maria Wilhelmina, dochter van J. L. Borsboom en E. M. van der Spek. Ondertrouwd: H. W. J. Minor en A. C. Coenen. P. C. Dekker en I. Plomp. Getrouwd: M. P. den Hollander en G. Binnendijk. Overleden: Klara Kocks 38 jaren, echtgenoote van S. C. J. van Katwijk. Pieter Daniël Whitlau, echtgenoot van E. Bakker 58 iaren. ZOETERMEER Een autotocht voor oude van dagen, maar waarheen? De commissie voor autotoch ten voor ouden van dagen alhier, verga derde onder voorzitterschap van dokter Steur. Besloten werd de jaarlij ksche tocht te doen plaats hebben op Donderdag 7 Juli ALPHEN AAN DEN RIJN DE VERBREEDING VAN DE HOOGE ZIJDE. B. en W. deelen den Raad mede, dat, na ter zake gevoerde onderhandelingen met den rijkswaterstaat, thans ook overeen stemming is verkregen omtrent de door deze gemeente te verleenen medewerking voor de verbreeding en verbetering van het ge deelte rijksstraatweg tusschen het Haze- veld en Gouwsluis. Het ligt in de bedoeling, dat de mede werking van de gemeente bij de verbetering van dit weggedeelte vrijwel gelijk zal zijn aan die, verleend bij de verbetering van het gedeelte tusschen de Oosthoekbrug en „De Laetste Stuijver". De inhoud van die aan te gane overeen komst komt in het kort op het volgende neer. Het Rijk verbindt zich, nadat het de be schikking zal hebben verkregen over de noodige gronden, het bewuste wegvak te verbreeden, zoodanig, dat een 8.50 meter breede rijbaan wordt verkregen, waarnaast aan de Zuid westzij de een in het algemeen 2 meter breede berm is gelegen, vervolgens een 2.50 meter breed rijwielpad en een 1.50 meter breede buitenberm. De gemeente verbindt zich tot het maken en onderhouden van een voldoend ruime iioleering en van een verhoogd voetpad langs de polderzijde van het weggedeelte, aan te brengen op en naast de vorenbedoel de buitenberm ter zoodanige breedte als nader mogelijk zal blijken en voorts om ook het reeds aan de noordoostzijde (Rijn zijde) aanwezige voetpad, voor zooveel noodig, te verleggen en te verbreeden op de daarvoor vanwege het Rijk te maken aardebaan. Met betrekking tot het hiervoor bedoeld voetpad, aan te leggen langs de polder zijde van het weggedeelte, merken B. en W. nog op, dat zij van de noodzaak van een verhoogd voetpad langs deze zijde van den weg althans nu nog niet niet over tuigd zijn. Omdat echter de rijkswaterstaat er veel prijs op stelt en er daarom zeer sterk op aandrong, hebben zij er eindelijk in toe gestemd. Voorts verbindt de gemeente zich om de voor deze weg verbetering benoodigde gron den, voor zoover die het eigendom der ge meente zijn, aan het Rijk voor dit doel in vollen en onbezwaarden eigendom over te dragen en wel tegen een vergoeding van 1.in totaal voor wat betreft de ge meente-eigendommen welke reeds nu tot den openbaren dienst bestemd zijn. Om trent de prijs voor de overige eventueel benoodigde gemeente-eigendommen zal dan uiteraard nader worden onderhandeld. Ten aanzien van de overige financieele verplichtingen, welke de gemeente op zich zal dienen te nemen, zij voorts opgemerkt, dat de gemeente zich verbindt tot betaling van een bijdrage, groot 1300.in de kosten van aankoop van aen, voor den aan leg van een voldoend breed voetpad langs de polderzijde van den weg. benoodigden grond, terwijl zij zich verder mede ver- p'icht tot betaling van 1/5 deel in de kos ten van aankoop van eenige terreinen met vooruitspringende opstallen ter weerszijden van de Prinsenlaan. Deze verplichting geldt, voor wat betreft de terreinen met opstallen, staande ten zuidoosten van de Prinsenlaan, mits die opstallen binnen twee jaren na de volledige oplevering van de volgens ar tikel 1 der overeenkomst te maken werken door het Rijk in het Rijksbelang zullen zijn aangekocht of de onteigening daarvan aan hangig zal zijn gemaakt. Of tot aankoop c.q. onteigening van deze laatstbedoelde opstallen binnen den gestel den termijn zal worden overgegaan, zal af- a.s. naar met bezoek aan De be stemming blijft vooralsnog een verrassing. Ten einde de tocht zoo aangenaam moge lijk te maken, zal een beroep worden ge daan op de mildheid van de ingezetenen, alsmede op de welwillende medewerking van autobezitters. Op 20, 21 en 22 Juni e.k., dus Maandag tot Woensdag, wordt in de gemeente een collecte voor dit sympathieke doel gehou den. Een aanbeveling hiervoor is overbodig. Ten einde de penningmeesterlijke kas wat te stijven, wordt op Zaterdag 25 Juni a.s., des avond 7.30 uur, een voetbalwedstrijd gespeeld op het terrein van „D.S.O.", achter het café Veelenturf. De daarvoor in aanmerking komende ouden van dagen kunnen zich van heden af, opgeven bij den heer P. J van Beek, Dorps straat 132 en mej. A. van der Swan, Bleis wij kscheweg 32, vóór 1 Juli e.k Autobezitters en bestuurders kunnen zich vóór genoemden datum opgeven bij den heer B. C. Groenheijde, Dorpsstraat 79. Hierbij wordt opgemerkt, dat de rijdenden n.instens evenveel pleizier hebben als zij, waarvoor de tocht wordt gemaakt, ergo aan auto's geen gebrek. Geboren: Egbert, z. v. J. de Jong en V. van der Meer Huibert, z. v. H. Ver veer en H. van Buren Johannes Leonar dus Bernardus, z. v. J. L. B. Switzer en M. Wensveen. Overleden: J. Hoekstra, oud 66 j., man van T. Veenstra. Gehuwd: G. Overdevest, oud 50 j. en A. P. M. Hoger vorst, oud 44 j. Ingekomen: Ca Pa Hendriks, van Perkei (Z.H.) Ma. Da. Aa. van der Helm van Nootdorp - Sa. Voorzaat van Den Haag C. de Groot van Leidschendam M. M. Paardekooper en gezin, van Rotter- cam N. C. de Groot van Zoeterwoude II. Fokkema van Den Haag C. J. de Bruin en gezin van Berg^henhoek. Vertrokken: Aa. Ca. Vollebregt naar Amsterdam A. J. Jamon naar Gorin- chem H. van der Scheer na.r Enschede C. M. van Beek naar Ermelo J. Win ters naar Zoeterwoude. •hangen van de eischen welke het verkeer zal blijken te stellen. Het uit hooide van den aankoop door het Rijk van de terreinen en opstallen gelegen aan de noord westzijde van de Prins en laan ten laste der gemeente komend bedrag wordt, voor zoover zulks thans is te bezien, geraamd op rond 4200. De bijdragen van 1/5 deel in de kosten \an eventueelen aankoop door het Rijk van de terreinen en opstallen gelegen ten zuid oosten van de Prinsenlaan, zal vermoede lijk zijn te ramen op ïond f 4400. Ten slotte zal dan het Rijk, buiten een bijdrage van 500.in de kosten van een eventueel door de gemeente langs de pol derzijde te maken voetpad, nog 1750. bijdragen in de ten laste der gemeente komende kosten van de aan te leggen rio- ieeringswerken, en 400.in de mede voor rekening der gemeente komende kos ten van eventueele verbreeding en, voor zooveel rioodig, verlegging, van het voet pad langs de Rijnzijde van het weggedeelte. Irt aanmerking genomen de belangen, welke onze gemeente heeft, ook bij de gron dige verbetering van het onderhavig ge deelte rijksweg, vormende dit gedeelte toch de directe toegang tot de hoofdkom onzer gemeente vanuit oostelijke richting, mee- ren B. en W., dat zij zich ook de hiermede gemoeid zijnde offers zal moeten getroos ten. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Maandag 20 Juni 1938, des namiddags 7 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mede- deelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake opzegging van de overeenkomst met de gemeente Nieuwkoop betreffende het onderhoud van den Ziendeweg. 6. Voorstel van B. en W. inzake wyziging der verordening op de heffing van pre cariorechten. 7. Voorstel van B. en W. inzake rege ling der accountantscontrole op de admi nistraties der steunverleening en der water- en lichtbedrijven en op den ge meente-ontvanger. 8. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met het Rijk, inzake verbetering van het gedeelte Rijks weg tusschen het Hazeveld en Gouw- sluis. 9. Voorstel van B. en W. inzake aankoop en ruiling van perceeltjes grond van en met den heer G. W. Vis. 10. Voorstel van B. en W. inzake het verstrekken van een voorschot aan de Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting voor vernieuwing van schuurtjes. 11. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging der gemeentebegrootingen, diensten 1937 en 1938. Burgerwacht. Dinsdagavond j.l. had op het sportterrein van de Chr. H.B.S. aan de Steenstraat een korte, doch niet minder mooie plechtigheid plaats. Nadat de Mobiele-Afdeeling van de Burgerwacht ditmaal onder het commando van den Commandant der Burgerwacht met den tamboer voorop vanaf de verzamelplaats naar bovengenoemd terrein was gemar cheerd, vond de uitreiking plaats van een vaandel aan de Burgerwacht. Aanwezig waren alle leden van het be stuur, de burgerwacht- officieren onder de bestuursleden in uniform. Nadat de commandant den troep aan den voorzitter en het bestuur had gepre senteerd en had met het gebruikelijk cere- moniëel de overhandiging van het vaan del aan den Commandant der Burger wacht plaats. Het vaandel is een dundoek van 80x80 c.M. in Oranjekleur met gouden franje. In het midden is het wapen van Alphen aan den Ryn in zilver met zwarte ster, geflankeerd door twee leeuwen aan gebracht, het wapen gedekt met de kroon. Het zeer fraaie vaandel werd vervaardigd in de ateliers van Gebr. van Oven te Den Haag. De woningen van de Nutsstichting. Door de Nutsstichting tot verbetering van de volkshuisvesting, alhier, wordt onze medewerking verzocht voor de verstrekking van een voorschot uit de gemeentekas voor betaling der kosten, verbonden aan de ver nieuwing der schuurtjes, behoorende bij 33 woningen der stichting. Deze schuurtjes verkeeren in zulk een toestand van verval dat algeheele vernieuwing dringend noodig is, hetwelk ons uit een ingesteld onderzoek (ok is gebleken. De kosten van vernieu wing, met inbegrip van die voor verbetering der terreinafscheidingen, worden geraamd op 3700.De bedoeling is om te bou wen 15 dubbele- en 3 enkele schuurtjes. De stichting heeft niet de beschikking over bedrijfskapitaal, terwijl de onkosten ook riet bestreden kunnen worden uit het fonds voor onderhoud en herstel. Tegen het verleenen van medewerking bebben B. en W. geen bezwaar. B. en W. stellen voor aan de stichting een voorschot te verleenen van 3700.tegen een rente van 4% en dat voorschot wordt sfgelost in 25 jaar, n.l. in de jaren 1939 tot en met 1962 per jaar 150.en in het jaar 1963 100.—. Aankoop en ruiling van grond. Als gevolg van den aankoop door de gemeente van gronden ten Oosten van de Hoofdstraat en ten Zuiden en Zuidoosten van de Nieuwe Sloot, welke voor eenigen tijd is tot stand gekomen, is met betrekking tot den ver deren aanleg van de Ten Harmsenstraat, een situatie ontstaan, welke, in het belang van een goede exploitatie als bouwterrein van den aangekochten grond gelegen nabij die straat, eischt, dat een verkaveling tot stand komt ten aanzien van een drietal per ceeltjes, gelegen naby het oostelijk einde van de Ten Harmsenstraat, zooals die thans daar ligt, van welke drie perceeltjes twee bet eigendom zijn van den heer G. W. Vis, bouwkundige alhier en één perceeltje het eigendom is van onze gemeente. De drie perceeltjes zijn elk groot ca. 30 M2. Eén van de perceeltjes van tfen heer Vis vormt een deel van het terrein, waarop de Ten Harmsenstraat verder moet worden aangelegd. Dit perceeltje wil de heer Vis voor dén prys van 1.aan de gemeente overdragen. Voorts is met den heer Vis ten aanzien van de twee andere perceeltjes waarvan het eene eigendom is der gemeente, een ruiling overeen gekomen, waardoor een si tuatie zal ontstaan welke eenerzijds den heer Vis ter plaatse een afgerond bouwter rein verschaft en anderzijds ook van het aangrenzend eigendom der gemeente een afgerond geheel maakt hetgeen voor een goede exploitatie van dit terrein der ge meente gewenscht is. Deze ruiling zal tot stand komen met gesloten beurs. Voorts is, als voorwaarde waarop deze transactie tot stand zal komen, door den heer Vis bedongen, dat door de gemeente een tweetal gedeelten sloot zal worden ge dempt, welke gelegen zyn tusschen het eigendom dezer gemeente en van den heer vis. Waar onze gemeente bij deze Sloot- demping alzoo ook veel belang heeft en althans de helft der kosten daarvan nor maal ook voor haar rekening zou komen, bestaat er bij ons, als tegenprestatie voor de door den heer Vis in deze verleende medewerking, geen bezwaar tegen in deze omstandigheden ook de andere helft dier kosten voor rekening der gemeente te nemen. Verkooping Station Gouwsluis. By den notaris jhr. G. J. Stoop gehouden ver kooping in hotel Centraal, werd het voor malige stationsgebouw Gouwsluis met arbeiderswoningen en een gedeelte spoor lijn van de voormalige baan Alphen Uithoorn in bed staande op 7600.na afslag in verschillende combinaties afge mijnd en toegewezen voor 9951.aan den heer A. van Poelgeest te Leimuiden. Voorts werd het voormalige café „De Prins van Oranje" in bod staande op 4975.afgemijnd en toegewezen voor 5075 aan den heer W. den Hertog Azn., alhier. Geboren: Marijtje d. van Simon van Wieringen en van Neeltje Pieternella Sneeuw. Jan z. van Jacobus van Beest en van Frederika Teuna Pieternella Jens. Leendert z. van Leendert van den Hoek en Aaltje van der Plaats. Gehuwd: Willem van der Wind 39 j. en Frangoise Theodora Peereboom Voller 29 j. wonende te Zowlle. Hendrik van de Meent, oud 31 j. met Japina Petronella Ketel 24 j. Martinus Verhoeven 26 j. wo nende te Leiden met Johanna Paulina Ca- tharina Schrijver 24 j. Aloysius Josephus Adrianus Arnoldus van Iersel 29 j. wonen de te Beesd met Johanna Wilhelmina Geer trui van Leeuwen 277 j. Adrianus Mi- chaël Maria Goedemondt 24 j. met Theodo ra Martina Krumpelman 21 j. Overleden: Comelis van der Bijl, 80 j. weduwnaar van Maria van der Kraan. Ingekomen van: Zwammerdam, A157, Hermanus Maarhuis en gezin, mon teur, Lindenhovenstraat 2. Bergen op Zoom, Moeregelstr. 62, Hendrica C. de Roy, Officier Leger des Heils, van Boetzelaer- straat 61. Vertrokken naar: Delft, Rotter- damscheweg 382, Jan Schonewille, los ar beider, Nieuwe Sloot 16. Boskoop, Zijde 262, Johannes Bosman, los-arbeider, Wil lemstraat 13. 's-Gravenhage, Bossche- straat 138, Dirk Flemming, kellner, Steek- terweg 120. BOSKOOP Gemeenteraad. Op Woensdag 22 Juni zal de Raad der gemeente Boskoop in openbare vergadering bijeen komen ten gemeentehuize. Het eenige punt op de agenda is het voorstel van B. en W. tot het treffen van eenige voorzieningen ter bescherming van de instandhouding en de bruikbaarheid van wegen binnen de bebouwde kom der gemeente. By besluit van 29 Nov. 1929 werden alle wegen gelegen in de bebouwde kom der gemeente ingedeeld in de derde klasse. Door een overgangsbepaling werden deze wegen geacht te zijn geplaatst in de B.- klasse. Deze indeeling beantwoordt aan de praktijk, daar het besluit van Nov. 1929 inhield het afsluiten van de Nieuwstraat, Biezen en Tuinstraat voor wielbelasting boven 1200 kg. Echter, de Julianastraat, Emmakade, Wilhelminalaan, Boezemlaan, en Valken burgerlaan welke ook binnen de bebouwde kom der gemeente liggen, werden aange legd na 1929. Meer nog dan voor de Nieuwstraat, enz. bestaat voor deze wegen de behoefte aan een ber>erkin<* van het toe^atbaar ver keer; aangezien door de slanüe veenachtige ondergrond, het wegdek niet in staat is het toefiemende verkeer van zware motor rijtuigen toe te laten. Maximum wielbelasting van 1200 kg. kan toelaatbaar worden geacht. Voor de Zijdeweg, de oprit van de brug. de Galerij en R'koop, behoeft van de afsluitingsbe voegdheid geen gebruik worden gemaakt. Geboren: Johanna Frederika, doch ter van A. C. de Boer en N. A. Grooten- dorst Arie Frans Rudolf, zoon van C. Hoogendoorn en E. Pronk. Ondertrouwd: Hendrik J. Lamorée 31 jaar Jansje van Ooijen, 26 jaar. Getrouwd: Cornelis Zwarteveld 27 jaar Aagje Hunnink 23 jaar. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Woens dagmorgen in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving wethou der de heer J. van Dam. De Raad besluit het jachtrecht op dp riet landen en op de Westpias weder voor drie jaren ondershands te verpachten aan C. v. Staveren voor 20.per jaar. De Raad besluit daarna aan de provincie Zuid-Holland te verkoopen in verband met den aanleg van een nieuwen prov. ver keersweg een gedeelte water groot 9 Are 72 c.A. voor f 97.20. Vastgesteld worden daarna eenige be sluiten model D tot wijziging van de be grooting dienst 1937 en 1938, deze houden voornamelyk verband met het vastgestelde renteloos voorschot uit het werkloosheids- subsidiefonds. Dit zal over 1937 1345 be dragen, voor een bedrag k fonds perdu komt de gemeente niet meer in aanmer king, wat als een gelukkige omstandigheid valt aan te merken. Bij de rondvraag zegt de heer Rietdyk, dat hij het buitengewoon noodzakelijk vindt dat in de gemeente Leimuiden een vuilnisophaaldienst wordt ingesteld. De voorzitter zegt, dat B. en W. reeds getracht hebben om tot een vrijwillige ophaaldienst te komen. Aan alle inwoners van het dorp is gevraagd, welk bedrag zij er voor over hadden als de vuilnis opgehaald zou wor den. Een zestal bereidverklaringen zijn slechts ingekomen. De heer Rietdijk zegt, dat de bewoners het ophalen van vuilnis beschouwen als een zaak die van overheids wege moet worden geregeld. Thans wordt al het vuil in de slooten geworpen en het dorpswater wordt steeds maar weer ern stig verontreinigd. De voorzitter zegt, dat het de radicaal ste oplossing zou zijn om maar weer een gemeentewerkman aan te stellen, deze kan dan allerlei werkzaamheden voor de ge meente opknappen en dan meteen tweemaal per week de vuilnis ophalen. In het College van B. en W. is over het doen van een dergelijk voorstel aan den Raad nog geen overeenstemming. De Raad is in meerderheid niet van zins om weder een gemeentewerkman te gaan aanstellen,. De heer Rietdijk zou het nog zoo gek niet vinden als men hier weder toe overging. Wethouder Visser vindt het heelemaal niet noodig om tot een vuilnisophaaldienst over te gaan. De heer Rietdijk zegt, dat de heer Visser makkelijk kan redeneeren hij heeft terrein genoeg om zijn vuilnis in een kuil te begraven. Menschen in het dorp hebben die gele genheid niet. Ten slotte wordt besloten eens na te gaan hoeveel kosten het voor de gemeente zal medebrengen als men twee maal in de week de vuilnis eens liet opha len. Hierna sluiting. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Par. school is benoemd mej. P. A. Lommerse, uit Amsterdam. Overleden: Jacobus van Harten 84 j. echtgen. van J. Braam. Geboren: Maria Agatha d. van H. F. T. Mooren en A. A. Borst. Ingekomen: Van Woubrugge C. B. den Dubbelden, landb., Heerenweg 346. TER AAR Priesterfeest. Den 25en Juli hoopt onze plaatsgenoot, de eerw. heer J. Zuyerveld, van de Orde der Kruisheeren, de H. Pries terwijding te ontvangen. De Zondag waar op de jonge Priester zijn eerste plechtige H. Mis zal opdragen, is momenteel nog niet bekend. Geboren: Wilhelmina Augusta, doch ter van A. Visvan Maaren Margare- tha Wilhelmina, dochter van J. Maurits Velsen Engelbertus, zoon van H. Brand Timmers Leonarda Cornelia Maria, dochter van L. RekelhofHoogervorst. Overleden: W. J. Hoogersvorst 2 jaar en C. M. Hoogervorst, 4 jaar P. C. M. Koeleman, 1 jaar. Gevestigd: A. oBer, Leimuiden N. Jaarsma, Nieuwveen G. J. Boxce, Sassenheim C. J. Vis, Leimuiden. Vertrokken: A. Indrisi, Amster dam A. M. Thyssen, Amsterdam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7