GEMENGDE BERICHTEN Vreeselijk drama te Rotterdam Roofoverval op wissellooper te Ruth Wilt U iets weten? DONDERDAG 16 JUNI 1938 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BI.AD - PAG. 11 Man valt zijn vrouw met mes aan en slaat daarna de hand aan zichzelf De landelijke rust van Tuindorp Vree wijk te Rotterdam is gisteravond omstreeks kwart over zeven op wreede wijze ver stoord. De 34-jarige echtgenoote van den heer Nieuwijndijk, die in de keuken bezig was het eten te bereiden, werd onverhoeds door haar 37-jarigen echtgenoot, waar schijnlijk in een vlaag van jaloezie, met een mes aangevallen. Hij sneed haar de hals af, waarna hij zichzelf ernstige verwon dingen toebracht. De vrouw had nog de kracht om de keu ken uit te loopen, en zich op straat te be geven, waar zij op een tusschenpad, tus- schen de tuinen van den dreef en het Weipad in elkaar zakte en weldra over leed. De dader, die zichzelf ernstig ver wondde, is per ziekenauto naar hel zieken huis aan den Coolsingel overgebracht. Het echtpaar laat vier kinderen, van vijf tot twaalf jaar, achter. De man was langen tijd werkloos geweest en sedert kort bij de werf Gusto te Schiedam in dienst. De politie, die onmiddellijk onder lei ding van commissaris J. A. Kok, ter plaat se verscheen, heeft het geheele terrein in de omgeving van de woning afgezet en het uiteraard zeer talrijke publiek op een af stand gehouden. De man, de 38-jarige P. W. van de Nieu- wendijk, die beide halsslagaders had afge sneden en in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. Zijn toestand was hoogst ernstig. De woningen aan het Weipad zijn kleine arbeiderswoningen. Een ieder heeft daar een vrij huis met een flink stuk tuin. Deze tuinen grenzen aan de tuinen van de dreef. Daar tusschenin loopt eeij onge veer anderhalve meter breed pad, dat als achteruitgang dienst doet. Dit achterpad, dat tusschen de heggen van de tuinen in loopt, is het tooneel geweest van het slot van dit drama. Het huwelijksgeluk in dit gezin was ver te zoeken. Man en vrouw leefden vrijwel voortdurend in onmin met elkaar. Dit vond voor een niet gering gedeelte zijn oor zaak in het feit, dat de vrouw veel uitging en de echtelijke ruzies waren dan ook meestal het gevolg van jaloezie van den man. Ook rookte zijn vrouw te veel, vol gens zijn zeggen, en zoo had hij aan den drogist, tevens sigarenhandelaar, opdracht gegeven zijn vrouw geen sigaretten meer te verkoopen. Menigmaal liep de ruzie zoo hoog, dat de politie door de buren te hulp werd geroepen om de twistenden te schei den. De man was door dit alles erg van streek geraakt. Hij was naar men vertelt acht jaar werkloos geweest en had nu jongst leden Vrijdag voor het eerst weer werk gekregen bij de werf Gusto te Schiedam, als bankwerker. Den laatsten tijd vooral heeft hij vlagen van groote woede gehad, die reeds veel weg hadden van verstands verbijstering. Het is dan ook zeer wel mo gelijk, dat hij, op het moment, dat hij zijn daad volbracht, niet geheel toerekeningsvat baar geweest is. Ook dezen middag, toen hij van zijn werk thuis kwam, was zijn vrouw afwezig. Dit schijnt hem zoo opgewonden te hebben, dat, toen zijn vrouw eindelijk naar zijn zin veel te laat thuis kwam, hij haar, naar buren verklaarden, toevoegde: „Snij mij nu maar de hals af". Zijn vrouw ant woordde: „Ik ga liever naar Apeldoorn". Op een gegeven moment kwam het oudste zoontje, een jongen van elf jaar, thuis, die was buiten aan het spelen geweest, en toen hij de kamer binnenkwam stonden zijn ouders bij elkaar. Van een heviger ruzie dan gewoonlijk was geen sprake. De jon gen dronk een glas water en toen hij zich omdraaide zag hij, dat zijn vader een groot broodmes nam en zijn moeder de hals af sneed. De jongen snelde weg, terwijl de vrouw, hevig bloedend den tuin inholde. Aan het eind van dien tuin zakte zij in elkaar en overleed na enkele oogenblikken. Op het hulpgeroep van den jongen werd onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die in de kamer, waar de verschrikkelijke aan slag gepleegd was, den man hevig bloe dend, buiten bewustzijn vond liggen. Ook hij had zich de hals afgesneden en lag in een groote plas bloed. De andere kinderen, vier, zes en zeven jaar oud, waren tijdens het drama niet thuis. Het lichaam van de vrouw, alsmede het mes, waarmede de moord gepleegd is, zyn door de politie in beslag genomen. De politie-geneesheer, dr. J. M. Kolff, heeft een onderzoek ingesteld, terwijl de dactyloscopische dienst onder leiding van inspecteur J. v. Tas de noodige fotografi sche opnamen heeft gemaakt. ONTVLUCHTE GEVANGENE AANGEHOUDEN. Gistermiddag is door de politie van Ril land Bath naar Middelburg overgebracht de 27-jarige S. F., die Maandagmiddag uit het Huis van Bewaring te Middelburg was ontvlucht, waar hij was opgesloten in ver band met een gepleegden diefstal en valschheid in geschrifte. De man is thans opnieuw in het Huis van Bewaring ondergebracht. Hij had de be doeling, naar België uit te wijken, wat hem op het laatste oogenblik is verhin derd. Aangevallene verwond, tasch met 1 400 verdwenen Gistermiddag omstreeks half twee is in het Puttersveld bijna Puth de 30-jarige wisselloper J. H. Schaekens van het bij kantoor der Twentsche Bank te Sillard door twee onbekende personen overvallen en van zijn ingezamelde gelden beroofd. S. werd zoodanig toegetakeld, dat hij in bewusteloozen toestand naar het zieken huis te Sittard is overgebracht. De wissellooper had den geheelen mor gen in Amstenrade en Schinnen wissels ge- ind en reed per rijwiel op een binnenweg te Puth. (gem. Schinnen), toen hij plotse ling door een gemaskeerden man, die uit het struikgewas te voorschijn kwam, werd overvallen. Deze gaf hem met een gummi stok een slag op het hoofd, waarop hij van zijn f ij wiel sloeg. Een tweede persoon van kleinere gestalte kwam hierop toesnellen en bracht hem een snede toe in den achter band van de fiets van den wissellooper, waarop hij de tasch met geld, welke tus schen het frame hing, greep om er mede van door te gaan. S. richtte zich van de straat op, doch nauwelijks stond hij weer overeind of een der onverlaten bracht hem een tweeden slag toe, waarbij een diepe wonde aan het hoofd ontstond. S. viel neer, terwijl de daders zich uit de voeten maakten. Korten tijd later strompelde de wissellooper met de fiets aan de hand naar de in de onmiddellijke omgeving gelegen woning van pastoor Alberts. Deze stelde zich in verbinding met de politie en den geneesheer Hermans te Schinnen, die eeni- gen tijd later aankwam en de wonden van het slachtoffer verbond. S. werd vervol gens naar zijn woning overgebracht. De politie heeft dadelijk de omgeving af gezet en overal gespeurd doch tot nog toe zonder succes. Het bedrag, dat vermist wordt, bedraagt omstreeks vier honderd gulden. VERDUISTERING TE NAARDEN. De politie te Naarden heeft den 55-jari- gen W. in hechtenis genomen wegens be nadeeling van de graanmaalderij, waarvan hij medevenoot is. Bij het opmaken van de balans zijn ten bedrage van 12.000 ver duisteringen van door hem geïnde posten aan het licht gekomen. Hij zal heden ter beschikking van de justitie worden gesteld. NA DEN BOMAANSLAG TE ROTTERDAM. Een der gewonden genezen. Een der twee mannen, die bij den bom aanslag te Rotterdam ernstig werden ge wond, de 35-jarige W. Pats, is thans her steld en heeft het Ziekenhuis verlaten. De toestand van den anderen gewonde, den 44-jarigen P. J. Westra, zal nog een langdurige verpleging noodig maken. Deze dagen heeft de Rotterdamsche po- lititie in de meening, dat geen enkel mid del tot opheldering in deze zaak mag wor den verwaarloosd, een séance bijgewoond van den telepaath Fred. Marion. Doch wel dra moesten de politiemannen ervaren, dat deze hen niet veel verder had gebracht. De vertooning had hun geen enkel nieuw as pect in deze zaak geleverd. STAKINGSRELLETJES TE AMSTERDAM Op het Bellamyplein te Amsterdam, waar een werkwillige Ataxchauffeur woont, is het gisteravond rumoerig toegegaan. Voor de woning van dezen man verzamelden zich talrijke stakers, die een dreigende hou ding aannamen, toen de man onder politie toezicht werd thuisgebracht. Een en ander gaf aanleiding tot een volksoploop, hetgeen ten gevolge had, dat de politie gedurende een paar uur herhaaldelijk met gebruik making van den wapenstok moest optreden om kwaadwilligen te verspreiden. Tegen tien uur keerde de rust in deze buurt te rug, doch een verscherpt politietoezicht bleef achter. SPAKENBURGERS IN STRIJD MET DE VISSCHERIJINSPECTIE Het aalstroopen op het IJseimeer noopt tot gestreng optreden. Uit Huizen wordt ons gemeld: De stroo- ken langs de kust van het IJseimeer, waar in het verboden is met de kuil te visschen, zijn dit jaar wederom uitgebreid, zoodat de visschers uit Spakenburg en Nijkerk, een grooteren afstand moeten afleggen alvo rens zij de kuil mogen gebruiken. Niette min neemt de aanvoer van paling en aal steeds toe, als gevolg van het visschen in verboden water. Tengevolge van dezen aanvoer van stroopaal, is de bedrijfstoe- slag voor de visschers verleden week door den rijksdienst reeds met een derde ver minderd, waarvan de bona fide visschers het slachtoffer worden. De visscherij-in- spectie oefent derhalve een strenge con trole uit. En het visscherij-inspectievaartuig „Jacoba" heeft in de afgeloopen week reeds eenige malen processen verbaal moeten op maken. Dezer dagen betrapte de „Jacoba" eeni ge visschers uit Spakenburg, terwijl zij met een botter aan de kuil lagen in het verbo den gebied. Bij nadering van de controle boot nam de botter dc vlucht naar de thuis haven, maar de vluggere inspectieboot dreigde het visschersvaartuig den weg af te snijden. De stroopende visschers stuurden den botter toen regelrecht op de kust aan, waarop de rijksveldwachter aan boord van de „Jacoba" eenige waarschuwingsschoten uit zijn karabijn loste. De visschers stoor den zich daaraan niet en lieten zich, toen de botter vastliep, te water glijden en waadden, terwijl de kogels door het tuig van den botter vlogen, naar het strand, waarbij zij meermalen tot den hals in het IJselmeerwater wegzakten. Tengevolge van de ondiepte kon de „Jacoba" het gestrande vaartuig niet bereiken, en werd alleen het vischmateriaal in beslag genomen, terwijl tegen de visschers procesverbaal werd op gemaakt. Gisteren ontdekte de „Jacoba", aan boord waarvan zich een opziener der visscherij en een rijksveldwachter bevonden, dezelf de visschers, die wederom met kuilvissche- rij in het verboden gebied bezig waren, aan boord van twee Spakenburger botters, de B. U. 79, en de B. U. 141. De met de con trole op de naleving der IJselmeervissche- rij-reglementen belaste ambtenaren, liepen met de „Jacoba" Harderwijk binnen, be gaven zich over land naar Nijkerk, en over vielen vandaar met een motorvlet, die uit de verte niet door de visschers herkend kon worden, de twee stroopende vaartui gen. De visschers hadden noch acte, noch vergunning en voor de eerste maal werden de beide vaartuigen zelf in beslag genomen. De visscherij beambte en de rijksveldwach ter begaven zich ieder aan boord van een der botters, die vervolgens naar Nijkerk werden opgebracht. Bij aankomst te Nijkerk was er op de sluis en op de kade een oploop van Spa kenburgers. die van de in beslag neming hadden gehoord en per rijwiel en vracht auto naar Nijkerk waren gekomen. Bij het binnenvaren van den eersten botter, waar op zich de opziener bevond, begonnen de Spakenburgers te joelen en namen zij een minder vriendelijke houding aan, waarop de rijksveldwachter, die met den tweeden botter arriveerde, gewapend met zijn kara bijn, de sluis en de havenkade deed ont ruimen. De „Jacoba" werd uit Harderwijk ontbo den en nam de twee inbeslag genomen vis- schersvaartuigen op sleeptouw, om ze over het IJseimeer te vervoeren naar Hoorn, waar de visscherij-inspectie voor het IJsei meer haar standplaats heeft. OPNIEUW EEN ZAND VERSCHUIVING BIJ LANDSMEER. Trambaan over 100 meter lengte vernield. Wederom is de zandmassa bij de werk zaamheden aan het Schouw te Landsmeer in beweging geraakt. Ditmaal moest de trambaan bij het Sectorpark aan den an deren kant van het primitieve bruggetje het ontgelden en werden de rails over een afstand van meer dan honderd meter ver nield. Ongelukken deden zich niet voor, zoodat de verschuiving alleen belangrijke materieele schade en groot ongerief heeft veroorzaakt. Met man en macht toog men aan het werk en later op den avond was men reeds zoover gevorderd, dat het tramverkeer langzaam kon worden hervat. Het was weer een gelukkig toeval, dat op het mo ment der verschuiving zich geen tram trein op dit drukke knooppunt bevond. De vorige maal, toen de verschuiving een veel ernstiger omvang had, was de laatste tram juist gepasseerd en ook nu bevond zich niets op de rails, zoodat het gebeurde beide malen bijzonder gelukkig is afgeloopen. De verschuiving werd, naar de „Tel." meldt, opgemerkt door den bestuurder van de tram van kwart over vijf, welke uit de hoofdstad het Sectorpark naderde. Een paaltje met de letters A. E. (da+ „attentie beteekent") even voor het werk waar schuwt den bestuurder vooral op zijn qui vive te zijn. De mannen voor op den wagen kijken dan ook op dit stukje bijzonder scherp uit. Plotseling zag de wagenbestuur der den chaos op korten afstand voor zich en nog bijtijds wist hij zijn wagen tot stil stand te brengen. De rails waren verwron gen in bochten, trammasten hingen scheef, l dwarsliggers lar">n door elkaar op verscnil- HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. Algem. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (Om 9.30 Ge- lukwenschen). 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Cellovoor dracht met pianobegeleiding en Gramo foonmuziek 12.00 Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3.00 Solistenconcert en gramofoonmuziek 4.30 Gramofoonmu ziek 5.00 Sonora-kwintet en gramofoon muziek 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.00 Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten 8.00 Koor van de Nederlandsche Bach- vereeniging, Utrechts Stedelijk Orkest en solisten 10.15 Berichten ANP. 10.20 Gramofoonmuziek 10.45 Causerie „De techniek van het zwemmen" 11.00 Gra mofoonmuziek C.a. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM n, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gra mofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Ver volg declamatie 11.30 Orgelspel 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten) 12.30 Kovacs Lajos' orkest 1.15 Gra mofoonmuziek 1.45 Vervolg concert 2.30 Declamatie 3.00 Variété-program ma 4.00 Gramofoonmuziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 De Ramblers 6.30 Politiek radio journaal 6.50 Hammond Orgelspel 7.00 Causerie „De Steunregeling in de Landbouw" 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „Reorganisatie in de Nederduitsch Hervormde Kerk' (II) 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie „De positie vm de vrijzinnigheid in de Amerikaanscbj£.<verk" (II) 9.00 VARA- orkest lO.C^Fragmenten uit de operet te „Axel an d$r -Uimmelstür" 10.30 Be richten ANP. 10.40 Avondwijding 11.00 Schaaknieuws 11.05 Esmeralda- septet 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.55 12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgel concert 12.40 Billy Gerhardi en zijn band 1.20 Causerie „A cycling tour of the North" 1.352.20 Het Birming- hamsch Dames-strijkkwartet en solist 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Declamatie 5.20 Het Leslie Bridge water-kwintet en het Cecilian-trio 6.20 Berichten 6.45 Inleiding volgende uitzending 6.50 le acte van de opera „Die Meistersinger von Nürnberg" 8.10 Quatre-mains 8.35 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 „Fact or Fiction? Dragons", discussie 10.05 Inleiding volgende uitzending 10.10 3e acte van de opera „Die Meister lende gedeelten had het zand het veen zoo danig opgedrukt, dat de rails schuin om hoog lagen. Over meer dan honderd meter was de trambaan ontredderd. De enorme zandmas sa was over het veen geschoten en had dit omhoog gewerkt. De tramrails moesten toen we] wijken en werden geheel ontzet. De palen gingen overstag, de geleidingen knapten echter niet af. Voor de trampassagiers leverde de stag natie veel ongerief op. Met de tram kon den zij nog tot het Voedingsstation komen, maar zoowel voor Purmerend als Edam moest men dan nog 150 meter loopen om in de verderop gereedstaande tram te stap pen. Met een groot aantal werklieden begon men dadelijk aan de herstelwerkzaamhe den. Van de N. Z. H. T. M. waren de hee- ren Burgersdijk en ir. Van Nuchteren spoe dig ter plaatse. Ook de hoofdopzichter van den Provincialen Waterstaat, de heer Dan- hof uit Purmerend, kwam spoedig aan. Daar het werkmateriaal voor de hand lag vorderde het werk snel en om halftien was de baan zoo ver hersteld, dat de tram in langzaam tempo weer kon passeeren. DRIE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Vanochtend vroeg is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer E. Dun- nink te Rouveen, gemeente Staphorst. Het vuur breidde zich snel uit en de brandweer kon niet verhinderen, dat ook de boerde rijen van de landbouwers Troost en Bis schop werden aangetast. De boerderijen brandden geheel uit. Een vierde boerderij kon de brandweer gedeeltelijk behouden. Dunnink zag al zijn liave en goed in vlam men opgaan. Van de andere boerderijen konden de inboedels worden gered. Het vee werd in veiligheid gebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan door broeiing in de plaggenbult. Bisschop was niet verzekerd. De anderen gedeeltelijk. u hebt géén voorrang Vals u bij wegkruisingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg als u bl) smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwrrten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. singer von Nürnberg" 11.5512.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 8.55—9.05; 10.10; 11.20 en 12.35 Gramofoonmuziek I.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 3.05 Zang 3.20 Violavoordracht 4.35 Zang 5.20 Casadesus-trio en zang 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Orkestconcert m. m. v. het Raugelkoor. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmu ziek 7.30 en 8.50 Tentoonstellingsor kest 12.20 Omroeporkest 2.30 Vroo- lijk concert 4.20 Omroeporkest en so list 6.20 Pianovoordracht 7.30 Om roeporkest, vroolijk instrumentaal kwar tet en solisten 9.20 Radiotooneel 10.35 Gramofoonmuziek 11.20 Stedelijk Orkest van Krefeld en solisten 12.20 3.20 Omroeporkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.ï 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.502.20 Gramo foonmuziek 5.20 Omroepsalonorkest en soliste 6.05 Gramofoonmuziek 6.50 Omroepsalonorkest en soliste 8.20 Om- roepsymphonie-orkest en gemengd koor m. m. v. solisten 9.05 Radiotooneel 9 20 Vervolg concert 10.05 en 10.30 II.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Ed. Loiseau's orkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 en 6.00 Omroep orkest 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Piano en zang 7.35 Het Guller-trio 8.20 Gramofoonmuziek 8.40 Uit Lon den: 2e acte van de opera „Die Meister singer von Nürnberg" 9.55 Gramofoon muziek 10.30 Omroepdansorkest en so list 11.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Cabaretprogramma 8.30 Berichten 8.40 Jaro Michalek's orkest en solisten 9.20 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.40 Sportreportage 10.50 Fluit en pia no 11.05 Berichten 11.20 Omroep kleinorkest en Orgelspel 12.202.20 Omroeporkest en solisten. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Pa rijs Radio 12.05 Parijs PTT Nord 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.20 Parijs Radio 15.35 Radio PTT Nord 16.20 Droitwich 16.50 Keulen 17.20 Brussel VI. 18.35 Brussel Fr. 19.20 Brussel VI. 19.50 London Reg 20.35 Brussel Fr. 21.40 London Reg. 22.20 Brussel VI. 22.35 Keulen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen 10.35 London Reg. 12.50 Droitwich 13.20 London Reg. 17.20 Droitwich 20.35 Gram. muz. G. R. D. of div. 10.05 Droitwich. Vraag: Wat is de mooiste en kortste weg, per motor, van Stomp wijk naar Goorne en hoeveel K.M? Antwoord: Goorne bestaat, naar ons weten, niet. Gelieve beteren plaatsnaam op te geven. Vraag: Wat is het adres van de R.K. Reisvereeniging? Antwoord: Het adres van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken is: Centraal Bureau, Heerengracht 215, Am sterdam. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of er in N.-Brabant Katholieke of neutrale jeugdherbergen zijn en wat de kosten zijn van logies met ontbijt, en of men hier gebruik van kan maken zonder ergens lid van te zijn? Antwoord: Te Bergen op Zoom, Eindhoven, Ginneken, Helenaveen, Hil- varenbeek en Vught zijn neutrale jeugd herbergen. De logiesprijzen kunnen we niet alle gaan opsommen. Richt u daar voor tot de N. J. H. C., Tulpstraat 46, Amsterdam (Centrum). Vraag: I. Wat is de kortste weg van Leiden naar Brussel per fiets en hoeveel K.M. Moeten er nog ponten gepasseerd worden? Zoo ja, welke, en wat zijn de kosten ervan? 2. Moet ik voor N.-Brabant nog in het bezit zijn van een wegenkaart? Moet ik die in Brabant aanvragen en kan dat per brief? In welke stad? 3. Zijn er op het Belgisch gezantschap nog z.g. touristenpassen te verkrijgen voor 1938? Wat is het adres van dit gezant schap? 4. Heb ik voor een gebruikt fototoestel, die ik mee wil nemen nog een indenti- teitsbewijs noodig? Zoo ja, wat kost die en waar moet ik die aanvragen? Antwoord: 1. Leiden, Voorschoten, Veur, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dor drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Oudenbosch, Roozendaal, Esschen, Maria ter Heide, Mirxum, Antwerpen, Mechelen, Brussel. Afstand 132 K.M. Over varen te Zwijndrecht, kosten *0.10. 2. Een wegenkaart heeft u noodig. U kunt deze bekomen op het kantoor der indirecte belastingen in de eerste plaats, welke u passeert. 3. Ons niet bekend. Informeer u op het gezantschap, Nassauplein 38, Den Haag. 4. Ja. U kunt de kwitantie meenemen of van uw leverancier een bewijs vragen. Aan de grens kunt u een bewijs bij de douane verkrijgen, naar wij meenen, voor 50 cent. Vraag: Hoeveel inwoners heeft Alk maar? Antwoord: Ongeveer 30.000.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11