OMGEVING DINSDAG 14 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HAARLEMMERMEER Gevestigd: Albertus H. Francot, Zil vermeeuwstraat 37 Agnes R. G. Francot, Zilvermeeuwstraat 37 Martinus J. P. F. Kosters, Nieuwemeerdijk 472 Johan nes J. F. Luder, Platanenlaan 8 Jan Oerlemans, Rietvinkstraat 16 Willem F. de Mol van Otterloo, Burg. Amersfoordt- laan 17 Hendrik Louwerse, Reigerstraat 25 Arie C. Schilders, Aalsmeerderdijk 274 Marinus Levering, Nieuwemeerdijk 440. Vertrokken: Jacob I. de Vries naar Amsterdam Hendrika Troost naar Lisse Gijsbert van de Wetering naar Lisse Hendrika A. Nijssen naar Amsterdam Jacobus G. Bus naar Amsterdam Hen drik van der Ham naar Oudenhoorn Ja- coba A. Glaser naar Oudenhoorn Lode- wijk van Halm naar Amsterdam Wilhel mus G. Schouten naar 's Gravenhage Tse Nan Wang naar Amsterdam Dirk de Ruyter naar Amsterdam Har- mina Korringa naar Bloemendaal Maria Korringa naar Amsterdam Cornelia A. Lammers naar Bennebroek. Geboren: Dingeman, z. van A. A. Lagrouw en A. de Cloe Aart, z. van P. Pelikaan en N. M. Hoogendoorn Teu- nis, z. van J. van der Stelt en A. M. Rip Pieternella, d. van G. J. L. Brink en S. Loos broek Johannes, z. van J. Adriaanse en L. Bouterse Theodorus, z. van Th. G. Lemmers en E. Zaal Nicolaas, z. van M. van der Plas en M. Ottevanger Cor nells, z. van J. Overbeek en C. J. van Rijs wijk Augustinus Gerardus Maria, z. van B. J. v. d. Veldt en C. M. Bouchier Maraten Ekhard, z. van E. H. Greve en Jonkvr. E. van Suchtelen. Ondertrouwd: W. O. Modderman 27 j. en M. de Jongh 27 j. J. J. Visser 27 j. en B. Verhoeven 24 j. J. P. Koolhaas 25 j. en A. J. Tates 23 j. G. Griekspoor 25 j. en C. P. van Duijn 23 j. Q. Selis 26 j. en M. C. Blokker 24 j. H. den Dek ker 22 j. en A. van der Stelt 26 j. W. Brons 32 j. en L. van Maasdam 29 j. P. Arensman 26 j. en D. van den Assem 22 j. H. Groen 29 j. en C. Steenwijk 25 j. Gehuwd: A. Schutte 24 j. en V. Krocké 18 j. A. Kwint 23 j. en A. Kamp 22 j. P. van der Luit 25 j. en E. Stieva 23 j. Overleden: Johannes van der Hooft 74 j. geh. met A. Schaap Maartje Arina 4 j., d. van J. v. d. Hooft en A. Schaap Jannetje, 4. j., d. van L. van Ginkel- en H. Rijken. KATWIJK AAN DEN RIJN Bollenrooien. Thans zijn enkele bol- lenkweekers met het rooien van bloembol len begonnen. Dit is abnormaal laat. De ge wassen zullen over het algemeen zeer goed zijn, behalve op erge droge gronden en die van mindere kwaliteit. KATWIJK AAN ZEE DE STAKING VERLOOPT. Katwijk wil weer varen. In Katwijk, zoo vernemen we uit be trouwbare bron, is de visschersstaking zoo zachtjes aan aan het verloopen. Meerdere schepen zijn reeds uitgevaren en meer en meer is men genoegen het advies van het bestuur van den Modernen Bond op te volgen. Zooals bekend is van het bestuur van den Christelijken Bond ook het advies uitgegaan om te gaan varen op de gestel de voorwaarden. Velen gaan van de ge dachten uit, dat er verder toch niets meer te bereiken zal zijn. Een gehouden stem ming te Scheveningen besliste met 417 te gen 952 stemmen, dat men wilde doorzetten met staken. Naar verluidt waren de meeste stemmen tegen doorzetten uit Katwijk. LEIDSCHEN DAM Geboren: Jacobus Wilhelmus Maria, z.. van Th. L. Jekkers en M. W. Olsthoorn Cornelia Maria, d. van C. T. Vreeswijk en P. J. v. Leeuwen Johanna Genoveva Maria, d. van C. J. v. Brecht en M. J. v. Lochem Andreas Petrus Maria, z. van A. E. Oliehoek en C. C. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: P. L. v. Hameren en M. H. Weiss B. Sebel en Th. J. Verhage. Overleden: C. J. Nuij 5 mnd. A. Merbus vr. 76 j. A. J. Demeijer 1 j. LISSE Bestrijding werkloosheid. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben aan de werkgevers in de bloembollenbedrijven de navolgende cir culaire verzonden: Met het oog op de nog steeds omvang rijke werkloosheid en de noodzakelijk heid, om deze metalie mogelijke middelen te bestrijden, heeft de Minister van Socia le Zaken besloten een proef te nemen teneinde te verkrijgen, dat het pellen van bloembollen zooveel mogelijk geschiedt door personen, die thans ingevolge de werkloozenzorg worden geholpen. Niet alleen is het van groot belang, dat de gezinnen dezer werkloozen gedurende eenige weken een redelijk inkomen genie ten, maar meer nog is het noodzakelijk, dat deze menschen door het verrichten van nuttigen, loonenden arbeid moreel worden opgeheven. Aangezien het gemiddelde loon, dat aan vrouwen wordt uitgekeerd, echter belang rijk blijft beneden het inkomen, dat zal moeten worden verdiend door iemand, die thans onder de werkloozenzorg valt, is de Minister bereid een toeslag uit te kee- ren. Deze toeslag wordt bepaald op 15 cent per mand gepelde bollen tot ten hoogste 9.per week. Deze 15 cent komt dus boven hetgeen volgens de geldende ta rieven door den werkgever als regel per mand wordt uitgekeerd. Behalve eenige eenvoudige administratieve voorzienin gen,teneinde de controle op deze regeling mogelijk te doen zijn de werkgever be taalt zijn pelloon, terwijl de toeslag van gemeentewege aan den arbeider wordt uitbetaald zijn aan deze tewerkstelling voor den werkgever geene bemoeienissen verbonden. Op eenvoudige wijze kan hier dus be langrijk sociaal werk worden verrit t zonder dat dit particuliere financiëele of fers eischt. Daaraan te kunnen medewer ken, zal iedere werkgever zonder twijfel spontaan doen ab hij maar een oogenblik ernstig overweegt, welk een moreel en fi nancieel leed gedwongen werkloosheid veroorzaakt. Ons college vertrouwt derhalve, dat de Minister ook op de werkgevers in deze ge meente niet tevergeefs een beroep doet. Aanvragen om bollenpellers dienen te worden gericht aan het bureau der ar beidsbemiddeling en steunverleening, ge legen Bondstraat, telefoon nos. 3102 en 3370, geopend op alle werkdagen van 9y2 12 uur en van 1 y25 uur. Personalia. De heer J. M. van Til is geslaagd voor het eindexamen afd. B. van het Stedelijk Gymnasium te Leiden. Auto-ongeval. Gisterochtend reed een personenauto, bestuurd door K. chauffeur van de N.V. Lisser Automobiel bedrijf, filiaal Noord wij korhout, op deri Stationsweg, terwijl er van de andere zij de een wielrijdster aankwam. De wielrijd- ster maakte een vekeerde beweging, waardoor de bestuurder van de auto in het nauw gebracht werd. K., die persoon lijke ongevallen wilde vermijden, stuurde zijn auto pardoes door de houten rasters heen. De auto werd aan de voorzijde ge heel in elkaar gedrukt en moest worden weggesleept. De materieele schade is groot, doch er waren gelukkig geen per soonlijke ongevallen. Opdracht. Aan de fa. Bert van der Zaal, alhier, is door het gemeentebestuur opgedragen het maken van de ijzer- en constructiewerken voor 1.025.en de beton- en timmerwerken voor 1.239. voor het nieuw te maken zuiverhuis ten behoeve van de gemeentelijke gasfabriek. Bollenveiling voor de kerk en de ar men. Gisteravond had in het Bondsge- bouw, ten ovestaan van notaris A. van Pelt, en onder directie van de heeren P. Warmerdam Cz. en Th. Zwetsloot, resp. directeuren van H. B. G. en Hobaho, de jaarlijksche Bloembollenveiling plaatsten bate der R.K. Kerk, Armen, St. Elisabeth- en St. Vincentiusvereen. in de parochie van de H. Agatha. Zij bracht de mooie som op van 2830.De zeereerw. heer Pastoor G. A. v. Zuylen bracht na afloop 'n woord van dank aan de gevers van de bollen, aan den notaris, aan de directeuren de concierge van het gebouw, aan Hoba ho voor het drukken van den catalogus aan de boden, aan koopers en aan allen die hadden bijgedragen deze veiling te doen slagen. Avendo. De hengelsportveeeniging „Advendo" hield Zaterdag eenhengelwed- stijd, de eerste in dit seizoen. Hoe we het weer goed was, was de vangst zeer matig, ja zelfs slecht te noemen. Toch was ze echter nog van dien aard, dat een 9-tal prijzen konden worden uitgereikt. Ze vie len ten eel aan: le pr. A. Vaneveld, 2e pr. L. Hageman. 3e pr. J. Mens, 4e pr. K. Jan sen 5e pr. J. P. Vaneveld, 6e pr. H. v. Die- men. 7e pr. C. J. Slobbe. 8e pr. R. Kops en 9e pr. H. Halfschepsel. NOORDWIJK Geslaagd. Te Leiden slaagde voor examen stenografie de dames G. Hoek, C. Toonen, L. Doorneveld en D. ter Beek, leerlingen van de R.K. Meisjesschool al hier. Geitententoonstelling. B. en W. heb ben aan het bestuur van de plaatselijke af- deeling van de Geitenfokvereeniging ver gunning verleend om op Zaterdag 18 Juni a.s. gebruik te maken van het terrein, ge legen aan de van Panhuijsstraat nabij de openbare school, voor het houden van een tentoonstelling van geiten. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer C. Th. Willemse, te Noordwijkerhout, vergunning verleend voor het bouwen van vier woonhuizen aan de Pickéstraat te Noordwijk-Binnen en aan den heer J. B. Samson te Alphen aan den Rijn, voor het verbouwen van een woonhuis aan den Beethovenweg 31 te Noordwijk aan Zee. Geboren: Carolus Johannes, z. van J. A. Schumacher en J. C. H. van Straalen Adriana, d van C. v. d. Luijk en D. Leenheer. Cornels Adrianus Daniël, z. van A. C. v. d. Poel en M. C. v. d. Burg. Ondertrouwd; J v. d. Wiel en T. Langinuur. P. C. Lotte en J. A. Korte- kaas. L. J. Oosterhof en J. K. Sanders. P. F. Scheepmaker en K. de Bruin. Ove leden: Willem Petrus Riet- meijer 70 jaar, geh. met A. v. d. Zalm. Jan Kloot, 78 jaar, wedn. van M. Ammer- aal De drukke werkzaamheden aan het zui delijk gedeelte van den nieuwen weg van Amsterdam naar Sassenheim, waar deze aansluiting zal vinden op den breeden as faltweg bij Oegstgeest, doet vele automobi listen, die voor de spoorwegboomen te Sas senheim staan te wachten, vragen, hoe de situatie hier nu eigenlijk in de toekomst wordt, schrijft de K. N. A. C. Ter verduidelijking diene, dat na de ope ning in eind Juni het verkeer van 's-Gra- venhage naar Amsterdam bij de Postbrug rechtuit kan rijden, zonder dat het bij deze brug meer kruisingen met langzaam ver keer of wielrijders behoeft te verwachten. Het langzame verkeer komende van den ouden weg langs Oegstgeest of van de we gen langs de Trekvaart zal voortaan n.l. ge bruik moeten maken van de direct ten noorden van de Postbrug gelegen onder doorgang onder den autosnelweg, om zoo op den bestaanden weg naar Haarlem te ko men. Ook het rijwielverkeer uit 's-Graven- hage naar Amsterdam gaat hier onder den Rijksweg door, volgt verder den bestaan- den weg en draait, na de spoorwegboomen gepasseerd te zijn, rechts om, wederom on der den hoofdweg door om het aan de oost zijde gelegen rijwielpad te bereiken. Het motorverkeer van 's-Gravenhage naar Haarlem verlaat den nieuwen weg na de viaduct over den spoorweg aan de rechterzijde en vindt iets noordelijker een viaduct om onder de autostrada door op den weg naar Haarlem te geraken. Omge keerd wordt het motorisch verkeer uit Haarlem ook over de spoorlijn geleid, zoo dat binnenkort geen motorrijtuigen meer voor de spoorboomen behoece te wachten, evenmin als de tramtreinen van „De Blauwe", die momenteel hun weg reeds over de viaduct over de spoorbaan vinden en daarna, onder de volgende viaduct door, terugbuigen naar den ouden weg. Het geheele zuidelijke gedeelte van den nieuwen weg tot aan de Ringvaart van de Haarlemmermeer, waar aansluiting wordt gevonden op het reeds gereed zijnde noor delijke gedeelte, zal vermoedelijk eind Juni worden opengesteld. Zoo mogelijk zal nog eerder het gedeelte tuschen de Post brug en het eerste viaduct na de spoorlijn worden geopend, waarmede zooals gezegd direct de wachtensmisère voor de spoor boomen kan worden voorkomen. GEMEENTERAAD VAN UITHOORN De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De heer G. van Dam had een verzoek ge richt tot den Raad om vergoeding van de kosten van schoeisel, daar zijn 6 kinderen 5,100 K.M. moeten loopen naar de R.K. school te Kudelstaart onder Aalsmeer. De ze kosten zouden pl.m 10.per kind be dragen. B en W zijn van meening, dat f 5 per kind voldoende is en vraagt daarom den Raad 30.crediet ter bestrijding van deze kosten. Het voorstel werd aangenomen met de stem van den heer Duiker tegen. Verhuur teertekel. De teerketel werd be schikbaar gesteld voor 5.per dag of gedeelte van den dag als ze binnen de ge meente gebruikt werd, buiten de gemeente 7.50 per dag of gedeelte daarvan. B. en W. willen de huur ook buiten de gemeente op 5.brengen. Ook met het oog op het feit, dat buiten de gemeente de huurder ook nog meerdere kosten krijgt b.v, een werkman, vervoerkosten enz. Het voorstel wordt aangenomen. Bij schrijven van 4 Mei vraagt het be stuur van de bad- en zweminrichting „Het Zijdelmeer" een subsidie van 300. Aan de gemeente Mijdrecht werd 50 gevraagd, terwijl voor de kosten het schoolzwemmen 50 als bijdrage wordt gevraagd. In 1937 heeft men een aanvang genomen met schoolzwemmen. Er wordt aan deelgeno men door de Ned. Herv. school, de O.L.- school, de R.K. Jongensschool van Uithoorn en de Chr. Nat. school van Mijdrecht. B. en W. stellen voor deze subsidie te verleenen onded zekere voorwaarden. En kele voorwaarden zijn, dat des Zondags het zwembad tot 12 uur geopend blijft; dat geen gemengde baden worden toegestaan. VOORSCHOTEN Bouwen. Door Burgemeester en Wet houders is vergunning verleend, aan den heer A. Nijhof te 's-Gravenhage voor het bouwen van 15 heerenhuizen aan de Bur gemeester Treubstraat alhier en aan den heer H. Verboom te 's-Gravenhage voor het bouwen van 45 heerenhuizen aan de Bur gemeester Treubstraat en de Willem de Zwijgerlaan alhier. WASSENAAR Aanrijding. De 32-jarige motorrijder B., met als duopassagier de 37-jarige v. d. H., beiden uit Assendelft, werden bij het keeren op den Deijl aangereden door den 41-jarigen motorrijdr V. uit Voorburg, tengevolge waarvan allen kwamen te val len. B. werd gewond aan het linkeronder been, v. d. H. bekwam een gekneusde lin kerknie, terwijl V. er afkwam met eenige schaafwonden. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling zijn B. en v. d. H. per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Tegen B. is proces verbaal opgemaakt. Rijwiel brak. In Meijendel brak de voorvork van het rijwiel van den heer K. uit Den Haag, waarop ook diens 5-jarig zoontje was gezeten. De heer K. bekwam een hersenschudding en verwondingen aan gelaat en handen. Zijn zoontje kreeg een bloedneus en een buil op het hoofd. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp, waarna de heer K. is overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te De:i Haag. De vergoeding wordt door den Raad toe gekend. Aankoop land A. Tli. Vendrik. Na veel onderhandelingen is de heer A. Th. Vendrik er toe overgegaan 1003 M2 aan de gemeente te verkoopen tegen ƒ1. per M2 onder voorwaarden, dat voor het afbreken van een op het terrein staande stal door de gemeente een bedrag van 500 wordt vergoed en dat de heer Ven drik het recht van uitweg krijgt naar de Prinses Beatrixlaan. Nu kan de gemeente de Oranjewijk uitbreiden en enkele stuk ken gemeentegrond als bouwterrein exploi- teeren. Oude schuren worden weggebroken en de Oranjewijk krijgt een fraaier aan zicht. Zonder erover te spreken wordt de aankoop goedgekeurd. B. en W. hadden aan het P.E.N. verla ging verzocht van enkele tarieven en ver goedingen. Een nieuw-modelcontract is van de Provincie teruggekomen als antwoord, waarin wordt medegedeeld, dat met ingang van 1 Jan. 1938 stroomprijs wordt ge bracht van 434 ct. op 234 ct., hetgeen een besparing oplevert van 160 per jaar. De gemeente zal echter de restant boekwaar de, vermeerderd met de waarde der afko mende materialen van de opgeheven licht punten moeten vergoeden. Kasgeldleeningen. Bij besluit van 27 Dec. 1937 mochten B. en W. kasgeld opnemen over 1938, tot een bedrag van 50.000 tegen een rente van ten hoogste 1 pCt. boven het promesse-dis conto van de Nederl. Bank. Met het oog op verschillende groote betalingen n.l. aan de firma J. A. v. Bunningen en de Wed. Fritschy en voor den bouw van den Boer- lagebrug was 40.000 tegen 34 pet. per jaar opgenomen. Nu moesten nog andere groote uitgaven gedaan worden b.v. voor de bouw van 16 arbeiderswoningen in Uit hoorn en de Kwatzel. Nu vragen B. en W. het kasgeld te mogen verhoogen tot 100.000 tegen ten hoogste van 34 pet. per jaar. Toegestaan. Thamerlaan. Gedeputeerden onthielden hun goedkeu ring aan de overname van de Thamerlaan als eigendom der gemeente. Daar binnen niet al te langen tijd deze aangelegenheid bij een wet door de Staten Generaal gere geld zal worden. Zoodra dus de wet is af gekondigd is, kan de gemeente met het Thamerpolderbestuur de overeenkomst sluiten. Ged. Staten waren niet tegen de overeenkomst. Daarom wilden B en W overgaan tot verbetering van de Thamer laan. Goedgekeurd. De gemeente gaat een geldleening van 33.000 a pari aan tegen 2,6 pet. met als vervaldagen 1 Febr. en 1 Aug. Ze zal wor den afgelost in jaarlijksche termijnen van 3.300. Oeze geldleening wordt gesloten tot financiering van de aangekochte gron den van M. J. Vlasman te Kwakel en het z.g. „Bovenland". Voor afsluitprovisie zal 1/4 pet. of 82,50 betaald worden. De kermis aan de Kwakel. De kermis aan de Kwakel valt elk jaar op de eerste dagen van de eerste volle week van September. Dit jaar zou dat sa menvallen met de jubileumfeesten. Ver schillende inwoners hadden den burge meester verzocht de kermis een week te verlaten. B. en W. zijn hier niet tegen. De heer Vlasman (R.K.), vindt het jammer, dat de kermis een week wordt verzet. Dit wordt een uitgave voor de ouders voor de tweede keer en gezien de moeielijke tij den, vindt hij dit zeer bezwaarlijk. Dat be trokkenen dat aangevraagd hebben, be grijpt hij, maar vele ouders zien de verzet ting niet graag. Toch neemt de Raad het voorstel van B. en W. aan. Drinkwatervoorziening Noord- dammerlaan. De bewoners van deze laan hadden reed» meermalen een klacht ingezonden, dat zij slecht of geen water hadden. De direc teur van het P.W.N. had de voorwaarden tot aanleg met de kosten overlegd aan B en W. De aanlegkosten waren begroot op 1.300, waarop 3 perceelen aangesloten zouden worden, die f 76.moeten op brengen. De jaarlijksche bijdrage bedraagt voor de gemeente f 11.74. Ofschoon dit net ook niet rendeerend is, achten B en W het toch noodzakelijk met 't oog op hygi ëne en volksgezondheid de Noorden-Leg- meer van drinkwater te voorzien. 12. De heer Joh. v. Doorn zal voor 50 pet van de netto-opbrengst dit jaar wederom de kermis mogen exploiteeren. Van een tweetal landarbeiders was een aanvraag ingekomen om een plaatsje, in gevolge de landsarbeiderswet gelegen aan den Hamerweg. De raad heeft geen be zwaar deze gronden beschikbaar te stel len. De eerste aanvrager was A. Faber. Hij krfjgt 800 M 2 grond voor f 540. 't huis komt op 3.060. totaal 3.600, waarvan A. Faber 860 bijdraagt eveneens de heer A. Bruinsma te Uithoorn. Van de gronden van A. Vlasman wordt een plaatsje afgestaan van 860 M2 voor 800., bouw huis 2800. totaal f 3600, aan Th. N. Voorn, waarvan deze 10 pet af draagt Steunverleening aan kleine tuinders. De nieuwe steunregeling van de Regee ring kent 3 groepen kleine tuinders. B. en W. hadden zich terstond aan het werk ge zet en het resultaat van hun wrk was, dat 55 tuinders wenschten gebruik te maken van de regeling. 1 behoorde tot groep A. 19 tot groep B en 16 tot C. 19 waren afgewe zen. Aan de tuinders van gToep C. wordt in natUra versrekt voor een waarde van een waarde van f 700. De tuinders van groep B. ontvangen brandstoffentoeslag, een Kerstgave, en allen tuinders mogen goedkoope levensmiddelen worden ver strekt. Tevens heeft de gemeente zich tot den Minister gewend om een wekelijksche toe slag van ten hoogste van f 2.25 te mogen uitkeeren. Hierop is geen beslissing geko men. De financieele gevolgen voor de ge meente bedragen voor groep B. 1800. Hiervan draagt het werkloosheidsubsidie- fonds bij 840.60, zoodat geraamd wordt, dat de gemeente 960 gld moet bijdragen. Voor groep C. 1800. Ook is aan den Mi nister verzocht deze uitkeeringen te mogen doen in de wintermaanden, waarop geen antwoord is ingekomen. De Raad zal zijn steun verleenen aan de uitvoering van de ze regeling en bij monde van den heer Vlasman wordt aan B. en W. dank ge bracht voor de groote activiteit hierbij ge toond. De voorz. dankt den heer Vlasman voor zijn hartelijke woorden. Hij is blij, dat een groot deel van zijn bevolking geholpen wordt en dankt de regeering namens zijn inwoners voor deze goede nieuwe regeling. De Raad besluit aan J. J. A. Vlasman, A. L. den Haan en Th. N. Voorn te de Kwakel plaatjes te verkoopen groot 860 M2 a 0.80 per M2 en aan A. Faber en M. Bruinssma te Uithoorn a 0.60 elk 800 M2. De slappe grond in deze gemeente maakt het wegenonderhoud vrij kostbaar. De Thamerlaan kan voor B.-weg in aan merking komen, waarop de wiel-maxi- mum-belasting niet meer mag bedragen dan 2400 K.G. Deze wieldruk is" te groot B. en W. willen aan de hand van art 47 van het motor- en rijwielreglement dit bepalen op 800 K.G. Alzoo wordt z-h.s. be sloten. Verbetering Zijdelveld. Deze weg is door de auto's, die het zand aanvoerden geheel stuk gereden. Provin cie noch aannemer zijn aansprakelijk voor het stuk rijden. Toch hebben B. en W. zich gewend tot de Provincie, ook tot de P.T.T. en het P.E.N. De P.T.T. maakt het met on dergronds. De Provincie draagt 2000 bfj. De kosten der verbetering zullen bedra gen 4000. Rioleering zal kosten 1000. B. en W. vragen een crediet van 3000. Z.h.s. aangenomen. Aan de Wed. C. Mulckhuyze wordt een stuk grond verkocht, waarop ten hoogste 3 ééngezinswoningen kunnen gebouwd worden. In de rondvraag wijst de heer Duiker op de uitbaggering van het Zijdelmeer door de werkloozen; het college van B. en W. had daarop reeds het oog laten vallen. Ge noemd college verwacht dit jaar weinig werkloosheid, gezien de veile werkzaam heden die in de gemeente geschieden zul len. Nu staan er zes ingeschreven. Slui ting.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9