Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Burgerlijke Sland DINSDAG 14 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DIRECTEUR H.B.S. Ten gevolge van het aan den heer dr. J. C. Schalkwijk verleend ontslag, zal met in gang van 1 September a.s. de vacature ont staan van directeur der hoogere burger school met 5-jarigen cursus. Omtrent de aan den Raad aan te bieden aanbeveling werd in het College van B. en W. geen eenstemmigheid verkregen. De meerderheid is n.l. van gevoelen, dat ter benoeming dienen te worden aanbevolen: lo. de heer dr. J. D. A. Boks, leeraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cur sus alhier, en 2o. de heer ir. E. J. Baumann, directeur van de Rijks hoogere burger school te Ter Apel; de minderheid daaren tegen beveelt alleen aan den heer ir. E. J. Baumann voornoemd. Het College als zoodanig beveelt mits dien ter benoeming tot directeur van de hoogere burgerschool met 5-jarigen cur sus bij den Raad aan: lo. Dr. J. D. A. Boks, leeraar aan de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Leiden; 2o. Ir. E. J. Baumann, directeur van de Rijks hoogere burgerschool te Ter Apel. B. en W. stellen de volgende verordening op de Speelapparaten voor: Artikel 1. 1. Het is verboden griipkasten, speelauto maten en toestellen, bestemd voor spel, ook ander dan hazardspel, voor het publiek in gebruik te stellen of gesteld te hebben. 2. De Burgemeester kan van het bepaalde in het eerste lid ontheffing verleenen. 3. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet: a. ten aanzien van biljarten; b. voor de gevallen, waarin art. 254bis van het Wetboek van Strafrecht of het in de Loterij wet 1905 bepaalde toepasselijk is. Art. 2. 1. Overtreding van het bepaalde in art. 1 wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 100.of hechtenis van ten hoog ste 14 dagen. 2. De toestellen en voorwerpen, waarme de de overtreding is gepleegd, kunnen, voor zoover zij den veroordeelde toebehoo- ren, worden verbeurd verklaard. De Commissie voor de strafverordenin gen schrijft hierbij: Naar aanleiding van het ons door uw College om advies in' handen gesteld rap port van den Commissaris van Politie D. No. 130/37 van 21 December 1937, hebben wij de eer uw College het volgende te be richten. Met den Commissaris van Politie zijn wij van meening, dat de z.g. spelautomaten, die thans in tal van café's, koffietenten en win kels staan opgesteld, een niet gering zede lijk gevaar opleveren. Zooals is gebleken, worden met deze apparaten door jonge menschen en lieden, die slechts over wei nig geld de beschikking hebben, betrekke lijk groote bedragen verspeeld. Het is reeds voorgekomen wij hebben er ons van kunnen overtuigen dat loopjongens zich, teneinde hun speelwoede te bevredigen, hebben vergrepen aan het geld van hun patroon, terwijl menschen met een gering inkomen en gesteunden, die zich aan deze spelen overgeven, zich of hun gezinnen daardoor noodzakelijk levensonderhoud moeten onthouden. Dit kwaad doet zich uiteraard niet slechts in Leiden voor; ook elders heeft men daartegen maatregelen genomen. B. en W. zijn dan ook van oor deel, dat zoo spoedig mogelijk een regeling moet worden getroffen, waardoor dit kwaad wordt gekeerd. DE AUTOTOCHT DER OUDEN VAN DAGEN. Nog 20 auto's gevraagd. Het Comité Autotocht ouden van dagen" heeft nu in totaal 52 auto's aangeboden ge kregen. Het'comité zou gaarne de beschik king hebben over nog 20 auto's in het geheel dus 72 daar anders 60 oudjes zul len moeten worden teleurgesteld. Amersfoort maakte met niet minder dan 150 auto's een autotocht voor de ouden van dagen. Voor Leiden wordt nog niet eens de helft gevraagd. Moge Leiden zich aan het voorbeeld van Amersfoort spiegelen. De autotocht zal plaats hebben Dinsdag 21 Juni, vertrek 12.45 uur vanaf de Burg- gravenlaan. De tocht zal gaan naar de Die rentuin in Den Haag. De kaarten zullen worden uitgereikt a.s. Vrijdag tusschen 10 en 12 uur in het gebouw van den Genees kundigen Dienst, Breestraat, Leiden. MILITARIA. De sergeanten le kl. Nijenhuis en v. d. Velde van het 4de Regiment Infanterie worden met ingang van 1 Juli a.s. voor on- bepaalen tijd gedetacheerd als instructeur bij het kaderbataljon te Laren. Voor het volgen van de tweede opeiding bij dat ba taljon zijn aangewezen de serganten capi- tulant v. d. Hoeven, Kerkhof, Verhoeff, Haspers, Olieman, Goddijn, Haker, Corne- lissen, Bokern, Bruin en v. Doorn, allen van het 4de Regiment Infanterie. Dit personeel vertrekt op 4 Juli naar Laren en keert 22 October a.s. by het regiment terug. Het per soneel thans in opleiding te Laren keert op 29 Augustus a.s. naar de regimenten terug. Handelsregister K .v. K. Opheffing: 7026 „Verkos", Voor schoten, Voorstraat 13, levensmiddelenbe- drijf. Wijziging: 7179. „Klein Minerva", te Leiden, Hartensteeg 2, Café. Het bedrijf door den eigenaar dezer zaak uitgeoefend, omvat alleen den in- en verkoop van ster ke dranken, terwijl het cafébedrijf wordt uitgeoefend door den vervanger, den heer J. J. Lucie. Muziek KERKCONCERT „SURSUM CORDA". Op Donderdag 23 Juni a.s. des avonds om 8 uur geeft „Sursum Corda" zijn jaarlijksch Kerkconcert in de Pieterskerk. Een zeer mooi programma is voor deze uitvoering onder de voortreffelijke leiding van den heer Anthony van der Horst in gestudeerd. Wij noemen u daaruit de „Im- properia" en „Tu es Petrus" van Palestri- na en „Pseaume 118" van J. P. Sweelinck. Deze koorwerken kwamen reeds vroeger op het programma van „Sursum" voor. Doch hun edele en onverwoestbare schoon heid wettigt elke herhaling. Daarnaast noemen we nog „O Leyda gratiosa" een hymne op Leiden van Corn. Schuyt uit on geveer 1600 en „Nur bitten wir den Heili gen Geist" van joh. Ned. David, gecompo neerd in 1935. Terwijl het janrenlang de gewoonte is ge weest dat mevr. Noordewier de Kerkcon- certen van „Sursum Corda" met haar solo zang opluisterde, maakt men er thans een traditite van haar opvolgster mevr. Jo Vincent voor deze concerten te engagee- ren. Een gelukkig verschijnsel, te meer daar zij ook onder andere omstandigheden herhaaldelijk met den heer Van der Horst samenwerkt. Zooals men weet heeft onze beroemde staatsman-dichter uit de 17de eeuw, Con- stantijn Huygens als echte Renaissance-fi- guur, zich o.m. ook aan de compositie ge wijd. Zoo kennen wij van hem de „Patho- dia Sacra", Latijnsche teksten van verschil lende Psalmen door nem gecomponeerd. De heer van der Horst heeft deze compo sities uiterst fraai bewerkt met orgelbege leiding. Vier deelen uit deze „Pathodia" worden gezongen door mevr. Vincent, ter wijl de bewerker-componist aan het orgel begleidt. En zonder begeleiding zingt de zange res de prachtige „Hymne" van Guido Ge- zelle, eveneens door Van der Horst getoon zet. De dirigent-componist Van der Horst treedt ten slotte nog als solo-organist op met Praeludium en Tripelfuga var Bach en Toccate van Henk Andriessen. Als geheel een zeer mooi programma. Wij mogen er de aandacht op vestigen, dat de baten van de uitvoering ten goede ko men aan het Carillonfonds. Dus hoe talrij ker bezoek, des te beter, des te meer bevre diging zal men hebben, als later weer de Beiaard haar zilveren klanken uitzendt over onze stad. PLANTSOEN-CONCERT. Dnderdag 16 Juni a.s. zal het muziekge zelschap „P. C. en L.", directeur de heer M. Bolderdijk, 's avonds 8 uur precies het derde concert verzorgen in het Plantsoen „Musis Sacrum". Bij eventueel „niet door gaan" zal dit tijdig bekend gemaakt wor den door middel van de borden op de be kende plaatsen. Programma: Souvenir de Trois-Vierges, marsch, J. J. Krever; 2. Ouverture La Ve- stale, J. G. Kastner; 3. Doornroosje's Bruidsvaart, Max Rhode, Arr.: A Dreissen; 4. Le Trouvère Potpourrie sur l'Opera de Verdi, M. J. H. Kesels; 5. Paris-Bruxelles, marsch, L. Purnotte. Pauze. 6. Steeds Voorwaarts, Sempre Avanti, marsch, M. Bolderdijk; 7. Ouverture Jeanne d'Arc, Jos. Kesels; 8. Wiener Praterleben, Valse, S. Translateur, Arr,: A. Dreissen; 9. Tann- hauser, Fantaisie sur l'Opera, Richard Wachner, G. Gadenne; 10. Bruxelles-Lille, marsch, L. Vermaelen. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. ELECTRICITEITS VOORZIENING. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp, -houdende algemeene rege len ter zake van de electriciteitsvoorzie- ning. De heer DREES (S. D.) is het grooten- deels met zijn partijgenoot den heer van der Waerden eens. Maar niet met het ar tikel waarin verschillende leden een rege ling van de koppeling zien. Het schijnt dat deze langs een achterdeurtje moet worden binnengehaald. Ook heeft spr. bezwaren tegen de rege lingen der provinciale en gemeentelijke le veringen. De minister had meer overleg moeten plegen met de gemeentelijke pro ductiebedrijven. Spr. acht het juist, dat men geen kleine centrales wenscht, doch dan moet er ook toezicht zijn op de houding van groote ge meenten met eigen productiebedrijf jegens omliggende kleine gemeenten. Het is wenschelijk, dat de tarieven zoo laag mogelijk zijn. In hooge tarieven zit een stuk belasting niet naar draagkracht. Men moet deze zaak echter zien uit een oogpunt van algemeene gemeente-finan- ciën en van de andere bedrijven. De minister zegt, alleen te willen zor gen dat de gemeentelijke winsten niet hoo- ger worden. Doch evenmin wordt gega randeerd dat de gemeenten zullen blijven ontvangen, hetgeen ze in 1937 ontvingen. Ook normale accessen zullen nu worden aangetast. Spr. wijst voorts op do gemeen ten Amsterdam en Rotterdam, die volgens de regeering nog zoovele millioenen op hun begrooting moeten vinden. Aan de ge meenten is de mogelijkheid van heffing van nieuwe belastingen in uitzicht gesteld. En nu komt de minister van Waterstaat met deze beperkende bepalingen. De win sten van vele electriciteitsbedrijven zijn dikwijls gestegen ten nadeele van de gas bedrijven; de gemeenten zullen zich nu weer kunnen gaan concentreeren op het gas. Beide moeten., in onderling verband worden voorzien. Tot nu toe trekken de ge meenten weinig winsten uit water; ook dit zal nu anders kunnen worden. Bij de gemeenten is minder reden tot in grijpen t.a.v. indirecte belastingen dan bij het Rijk; spr. wijst op de omzetbelasting. Wat de tegenwoordige minister van fi nanciën als wethouder voor financiën van 's-Gravenhage terecht prees als wijs be leid, wordt nu door den minister van wa terstaat aangetast. De heer ZANDT (Staatk. Ger.( betoogt, dat steeds meer door het Rijk wordt gere geld. Het particulier bedrijf wordt stuk gemaakt. Ook in dit wetsontwerp met zijn concessiesstelsel zit een teeken des tijds. Waar een snelle beslissing in electriciteits- zaken dikwijls geboden is, zal nu dikwijls moeten worden gewacht op de ambtenaren uit Den Haag. De concessinaris heeft zich maar te onderwerpen aan de dictatoriale leiding uit Den Haag. Ook is het bezwaar dat het Rijk een concessie geheel of ge deeltelijk kan intrekken, al dan niet ten voordeele van eer ander. De verbruikers zullen minder van den vooruitgang der techniek profiteeren, dan anders het geval zou zijn. Er wordt voor het bedrijfsleven door het concessiestel sel een nieuwe belemmering geschapen. Spr. komt ook op tegen het ingrijpen in de bedrijfstarieven. Ongetwijfeld zijn lage tarieven van groot belang. Maar dit wets ontwerp biedt geen waarborg tegen tariefs- verhooging. Het kiezen als maatstaf van een bepaald jaar, 1937, is ook geheel wil lekeurig. Spr. acht een wettelijke regeling niet urgent. Men late ook de koppeling langs natuurlijken weg zich ontwikkelen. Door wettelijke voorschriften en ambtenarij worden de prijzen der electrische artikelen omhoog gedreven. De electriciteitsraad wor de geen ambtenaren-college. Het zou niet de eerste keer zijn, dat wettelijke regelin gen den bloei van bedrijven tegengaan. Aan onze moeizaam verkregen vrijheid worde geen nieuwe slag toegebracht. De heer v. d. PUTT (R.-K.) wenscht een wettelijk recht voor de gemeenten om hun distributie-bedrijf in stand te houden. Uit niets is gebleken, dat deze in de practijk een obstakel zou zijn tegen de ont wikkeling der electriciteit. Er is geen grond ze uit te schakelen. De gemeenten hebben de winsten uit de bedrijven hard noodig. Waar heeft de middenstand meer aan, aan een middelma tig stroomtarief met matige winst,' dan aan verhooging der directe belastingen, welke nog meer ingezetenen over onze grenzen zou drijven. De minister van Waterstaat moet niet de fi^ancieele zelfstandigheid der gemeenten kunnen aantasten. De tarieven zijn volstrekt niet hoog en zullen zich in dalende lijn blijven ontwik kelen. Sommige bedrijven worden van energie voorzien beneden kostprijs uit vrees voor provinciale concurrentie. Directeur van de griffie der Tweede Kamer vraagt ontslag. De heer J. G. Pippel, administratur, di recteur van de griffie der Tweede Kamer, heeft wegens gevorderden leeftijd tegen 1 Augustus a.s. eervol ontslag verzocht. Dit verzoek is gesteld in handen van de huishoudelijke commissie. POSTWISSEL VERVALSCHER GEARRESTEERD. Na een uitgebreid onderzoek is de poli tie te Assen er in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee te Nieuwe Pe- kela in geslaagd den man, die de vorige week aan het postkantoor te Assen een postwissel incasseerde, waarop hij een be drag van 9.had veranderd in 90. te arresteeren, toen hij in het postkantoor te Nieuwe Pekela dezelfde truc wilde uit halen. Het was de politie ter oore gekomen, dat gisteren iemand in het postkantoor te Wildervank een postwissel van 9.had aangeboden op dezelfde wijze als de vo rige week te Gieten. Deze keer was de postwissel geadresseerd aan iemand te Nieuwe Pekela. Toen de man hedenmor gen probeerde den postwissel te verzilve ren, werd hij gearresteerd. Deze keer had hij het bedrag niet veranderd, omdat het hem wel gebleken was, dat het bedrog ont dekt zou worden. De postambtenaar te Wildervank n.l. had koeierijen door verschillende strepen op den postwissel aan te brengen, onmogelijk gemaakt. De vervalscher is een 37-jarige landar beider te Ter Apel. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. HET PROCES TEGEN DE WEDUWE BECKER. LUIK, 14 Juni (A.N.P.) Hedenochtend is het proces tegen de weduwe Becker voort gezet met de uiteenzetting van den rechter van instructie. Na zijn uiteenzetting stelden de verdedigers hem een aantal vragen. Een van de verdedigers vroeg, waarom de rechter van instructie het stoffelijk overschot van de slachtoffers niet had doen opgraven. Deze antwoordde hierop, dat de deskundigen hem hadden gezegd, dat een digitalis-vergiftiging niet langer dan 24 tot 48 uur sporen nalaat. De president van de rechtbank merkte hierbij op, dat de rechter van instructie niet was verschenen om de verdediging vragen te beantwoorden over hetgeen hij al of niet heeft gedaan. De tweede verdediger maakte de pers verwijten, dat zij voor de opening van het proces teveel heeft gepubliceerd en de weduwe Becker heeft beschuldigd van ver giftiging. De rechter ontkende bijzonderheden aan de pers te hebben verteld en eveneens heeft de politie niets losgelaten. Vervolgens werd professor Firket van de universiteit te Luik als deskundige ge hoord, die autopsie heeft verricht op het stoffelijk overschot van mevrouw de Lange en van de weduwe Weiss. Hij verklaarde geen enkele organische beschadiging te hebben ontdekt. DE KONINGIN VAN DENEMARKEN HERSTELLENDE VAN DEN HONDENBEET. KOPENHAGEN, 14 Juni (A.N.P.). Ko ningin Alexandrine, die de vorige week Woensdag leelijk door een hond in het been werd gebeten, is op weg naar herstel en zal over enkele dagen weer kunnen loopen. Het ongeval geschiedde, toen zij met haar eigen twee honden wandelde langs het strand te Skagen, en een vreemde hond haar aanviel. Deze hond is het eigendom van een knaap, die zijn leedwezen tegen over de koninigin heeft betuigd en dit ver gezeld deed gaan van een bouquet bloe men. JAPANSCHE VLIEGTUIGEN NABIJ DE BRITSCHE GRENS. HONGKONG, 14 Juni. (A. N. P.). Van ochtend hebben Japansche vliegtuigen het Chineesche dorp Loengkong in Kwantoeng op dertig kilometer van de Britsche grens bestookt met bommen en mitrailleurs. De straten van het dorp zijn vol bommen- trechters, doch het aantal slachtoffers is betrekkelijk gering, aangezien de bevol king tijdig dekking wist te zoeken. NOODWEER IN ITALIë. MILAAN, 14 Juni (A.N.P.). In de Noord- Jtaliaansche laagvlakte hebben zware on- weders gewoed, welke groote vernielingen hebben aangericht. Verscheidene bruggen zijn weggeslagen en drie personen zijn om gekomen. ONGEREGELDHEDEN IN ANTIOCHIë. ALEXANDRETTE, 14 Juni. (A. N. P.). Bij een aanval van Turken op een Arabie renwij k werden twee mannen gedood, ter wijl een Arabische vrouw werd gedood en vijftien Arabieren werden gewond, toen militairen het vuur openden om de orde te herstellen en demonstranten uiteen te jagen. Een leider der Arabieren werd gearres teerd. LEIDEN, 13 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: andijvie 25, sla 2.—, aard beien 4072, sriijboonen 1949, stam- boonen 4960, tuinboonen 1316, dop- rewten 1226, peulen 819, postelein 1.503.00, spinazie 1.509.tomaten A 18—24, idem B 22—26, idem C 18 24, idem CC f 1618, per 100 stuks: an dijvie 0.802.70, komkommers f 2.00 5.10, bloemkool f 2.007.70, salade 0.50 1.50, perziken 712, per 100 bos: kro ten 2.503.20, pieterselie f 0.801.50, radijs 1.401.80, selderie 0.601.40, uien 1.501.70, peen 2.7012.20, rabar ber 1.60—5.60. 14 Juni. Vette Varkens. Totaal aan voer 134 zwaar 4951 cent per kg. levend gewicht in centen. Handel sleepend. BODEGRAVEN, 14 Juni. Kaas. Aange voerd 520 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerke totaal 23.400 stuks, wegende 210.000 kg. Prijs met rijksmerk le soort 2426, 2e soort f 2123, zwaardere tot 26. Handel matig. ROTTERDAM, 14 Juni. Vee. Aanvoer: 2949 totaal, 196 paarden, 4 veulens, 825 ma gere runderen, 488 vette runderen, 75 vet te kalveren, 62 graskalveren, 998 nuchtere kalveren, 150 schapen en 129 lammeren, 2 varkens, 65 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 66 en 5055 cent, vette ossen 70, 64 en 5256 cent, stieren 62 58 en 54 cent, vette kalveren 95, 80 en 50 60 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, nuch tere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaar- den 52, 44 en 39 cent. Prijzen per stuk schapen 272315; zuiglammeren 16 136, nuchtere slachtkaleveren 1.508 6, nuchtere fokkalveren f 222016, Slachtpaarden 220180110; 365 werk paarden 365305200; hitten 245195 100; stieren 340260195, kalfkoeien 300—250—180; melkkoeien 295—250— 175; varekoeien 200160120; vaarzen 230—170—120; pinken 190—150—110; bokken of geiten 1074. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen prijshoudend pr. koei en 80 cent pr. ossen 74 cent; stieren aan voer iets ruimer, handel lui, prijzen on veranderd; vette kalveren aanvoer tame- ijk handel matig prijzen als gisteren 1.05 schapen en lammeren aanvoer korter, han del tamelijk, prijzen als gisteren; zuiglam- meren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen vorige week moeilijk te hand ahven; paarden aanvoer gelijk vorige week handel traag prijzen iets stijver; kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel kalm, prijzen iets minder; varekoeien aanvoer ge lijk vorige week, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer gering, handel slap, prijzen stabiel graskalveren aanvoer klein, handel slecht, prijzen als vorige week; bokken of geiten aanvoer iets kleiner, handel willig, prij zen als vorige week. BOSKOOP, 14 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 45 cent, eWndland 2544 cent, Hadley 25 50 cent, Claudius Pernet 2038 cent, Briarclif 2540 cent, Butterfly 2040 cent, Steward 1521 cent, Wilh. Kordes 1827 cent, Mm. Jules Gouché 2027 cent, Rosa- landia 2031 cent, Florex 1527 cent, Phobe 2034 cent, Vierlanden 2042 cent Chas B. Kilham 2035 cent, Edith Helen 2045 cetn, Aug. Noack 1525 cent, Else Poulsen 2541 cent, Gloria Mundi 3047 cent, Ellen Poulsen 1523 cent, Paul Gram LEIDEN. Geboren: Wouter, z. v. C. Teske en M. Hamerling Geertrui, d. v. A. Sira en A. Spek Maria Catharina, d. v. N. de Vrind en P. J. Langezaal Elisabeth Mar- garetha, d. v. P H. Kiel en E. M. Hendrik- sen Gerardus Jacobus Wilhelmus, z. v. P. J. M. Melkert en J M. L. A. Schoutese Marjolijn, d. v. M. F. Hidma en C. M. v d. Horst v. Lil Jansje, d. v. D. Petit en C. Stouten Teunis, z. v. C. C. Poot en M. v. d. Kooij Elisabeth Jacoba, d. v. W. Looman en E. J. Flanderhijn Hubertus Johannes, z. v. H. P. de Haas en H. M. Haar lem Wilhelmina Petronella Maria, d. v. N. Langezaal en W. Opdam Maria Eli sabeth, d. v. J. H. Roman en C. Binnendijk Elisabeth, d. v. J. Schalk en C. Hijzelen- doorn Hermanus, z. v. H. Schellinger hout en M. J. Hortsman Jacobus Antho- nius Maria, d. v. L. M. J. v. Velzen en E. M. C. v. Haasteren Otto, z. v. O. Stitse- iaar en J. M. Droog. Gehuwd: W. A. Taselaar jm en E. M. Gaijkema jd - E. P. Cancrinus jm en C. A. v. Schaik jd. Overleden: G. Flamman, wed. van W. Wassink, 76 j. M. v. Oosten, wed. van J. Stoeke, 80 j. A. Redering, vr. 64 j. W. v. Beelen, zn 9 j. H. H. G. v. Ever- dingen, zn 22 j. D. v. d. Borden m. 50 j. S. Leeuwenburg dr. 4 mnd J. v. Kuie ren, hsvr. van L. C. v. d. Voort 46 j. pel 2045 cent, Rosa Mundi 3055 cent, Mevr van Straaten van Nes 25—51 cent, Ingar Ohlson 20—37 cent, Queen Mary 25 37 cent, Pink perfection 4065 cent, Princes van Oranje 50—75 cent, Leeuwen bekken 1821 cent, Lathyrus 58 cent, Pioenen 1840 cent, Violieren 27 cent, Roode Lelies 1318 cent, Mevr. le Coultre 2.00, Campanula 9—14 cent. HAZERSWOUDE,.14 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 6895 stuks. Prijs: kippeneieren 3.108.50 per 100 stuks, eedeneieren ƒ2.60 2.75 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 14 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 1834 cent per pond, bloemkool 35 cent per stuk, sla 50 cent per 100 krop, snijboonen 1.65—2.15, idem stek 1.051.15 per 10 pond, prin- sesseboonen 2.85, peulen 0.60—1.75, dop pers 0.901.capucijners 1.601.80 en tuinboonen 1.50 per 10 kg. ZOETERWOUDE, 14 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 2374 eieren. Prijs: kippeneieren ƒ3.50—3.70, eendeneieren ƒ3 per 100 stuks. Kaas 2028 ct. per pond. Duiven 15 ct. kippen 50 ct. Konijnen 0.17 2.45 per stuk. LEIDSCHENDAM, 13 Juni. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.50 3.80, 2e soort 2.00—2.50, 3e soort 2.00, wankleurige 2.40—2.60, gele komkommers le soort 3.80—4.90, 2e soort 2.50—3.20, 3e soort 2.00—2.20, stek 40—50 cent, kropsla le soort 0.80—1.80, 2e soort 50— 80 cent, stoofsla per kg. 2—3 cent, peen 9.5013.bloemkool le soott 3.10 5.50, 2e soort f 2.00—2.80, uitschot 2.—, tomaten midd. 1.10—12.30, gr. ronden 11.00—12.00, 2e soort f 10.80—11.90, 3e soort 7.50—8.80, bonken 10.00—11.50, andijvie per 100 1.20—2.80, andijvie per kg. 34 cent, spinazie per 4 kg. 1628 ct., postelein 3.103.50, raapstelen f 0.40 0.60, rabarber per 100 bos 4.20—5.10, snij boonen 4649, radijs 1.001.40, prei 4 5, selderie 1.101.40, peulen 1819 centi tu.nboonen 1820 cent, meloenen 21 4 2cent. TER AAR, 14 Juni. Centrale Veiling Peulen f 0.601.75 per 10 kg; Doperwten f 0.801.10; Capucijners f 1.501.85; Tuin boonen f 1.201.65, Snijboonen f 3.604.20 Dubb. Stampr. f 4.60. LOOSDUINEN, 13 Juni. Groentenveiling. Bioemkool le srt f 2.507.60, idem 2e srt f2 002.50, Kaskomkommers le srt f 2.50 3.30, idem 2e srt f 2.00—2.50, idem 3e srt f 2.00. Rijen komkommers le srt f 2.30 2.30—3.30, idem 2e srt f 2.00—2.10, -Gele komkommers le srt 2.803.80. Witte kom kommers f 2.504.00. Perziken le srt f 8.00 --8.10, idem 2e srt f 5.105.30, idem 3e srt f 2.60-r2.80 per 100 stuks. Meloenen f 0.16 0.55 per stuk. Stam-Princessen f 52. Snij boonen f 40 per 100 kg. Tomaten A f 23— 25.20, idem B f 22.60—24.60, idem C f 22.40 —24.80, idem CC f 13.60—17.20, idem bon ken f 17.2021.80. Groote boonen f 17. Druiven, witte f 84 per 100 kg. Spinazie f 0.060.26 per 4 kg. Postelein f 0.090.10 per 6 kg. Salade le soort f 0.50 per 100 krop. Peen f 8.10—13 per 100 bos. Radijs f 1.601.70, Rabarber f 0.80, Selderij f 2.90 4.60, Peterseiie f 2.20 per 100 bos. An- dij vie f 2.00—2.50 per 100 kg. idem f 0.80— 1 70 per 100 struik. Stoofsla f 2—3 per 100 kg. Peuers f 4.40—4 50 per 100 st. Aard appelen f 8—13 per 100 Kg. Aalbessen f 64, Champion f 44 per 100 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: spinazie 3.00—6.10, postelein 2.30^-4.00, per 100 bos: selderie 2.10, peen 9.0011.80, andijvie 1.60 2.70, per 100 stuks: kropsla 0.501.40, komkommers 3.00—4.30, bloemkool I 4 4.90, idem II f 23. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juni. Groen tenveiling. Per 100 kg.: spinazie 1.504, per 100 bos rijdijs f 1.00—1.85, pieterselie 0.901.20, uien 1.301.55, rabarber 4.758.75, per 100 stuks: sla 0.501.05, bospeeen 10.501.00, bloemkool f 56. WI.SSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM* Londen 8.953/4 Berlijn 72.70 Parijs 5.01'i/g Brussel 30.61i/2 Zwitserland 41.31 Kopenhagen 40.— Stockholm 46 15 Oslo 45.03 New York 1.805/16 Praag 6 28i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3