3)e Êöictoclte Gou/fccmt CONCOURS HIPPIQUE TE BUSSUM. De aankomst van H. K. H. Prinses Juliana aan de sociëteit .Thalia" te Bergen op Zoom ter bij woning der jaarvergadering van het Nederlandsch Roode Kruis Z. K. H. Prins Bernhard bracht Vrijdag een bezoek aan het internationaal concours hippique te Bussum, waar hij de demonstraties bijwoonde van de stamboekpaarden der „Nationale Vereeniging tot bevordering der paarden fokkerij in Nederland" De burgemeester van Bussum, de heer H. de Bordes, begroet Z. K. H. Prins Bernhard bij diens bezoek aan het internationaal concours hippique De jaarvergadering van het Ned. Roode Kruis, welke Vrijdag te Bergen op Zoom werd gehouden, werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Juliana. Een overzicht tijdens de vergadering De .luchtaanval". Het luchtafweergeschut neemt de „vijandelijke vliegtuigen" onder vuur tijdens de luchtafweerdemonstraties, welke deze week te Maas tricht gehouden werden Minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine heeft Vrijdag het nieuw inge richte Rijksmuseum Kam te Nijmegen officieel heropend. De minister met de overige autoriteiten bij een maquette van oud-Nijmegen De restauratie van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam. Het puin wordt op snelle en stofvrije wijze door een houten koker afgevoerd FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Haar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 53) Nogi kwam haastig naar binnen om zijn misstap goed te maken, maar zag dat het al te laat was. In al die jaren van conscien- tieuse plichtsbetrachting was dit zijn eerste fout. Hij had de instructie gekregen de kandelaars niet in de kamer te brengen, zoolang als mr. Farquhar er was. En nu stelde de zieke mijnheer hem allerlei vra gen! Toen Nogi Michael een uur later zag, zei hij: Ik heb vergeten. Ik kandelaars in de kamer brengen en zieke mijnheer het mer ken. Hij mij vragen of hier woont mr. McMillan. Ik zeggen niets. Zijn zuster komen en zegt hem. Toen Michael de eetkamer binnenging, die aan de bibliotheek grensde, hoorde hij Rickey's stem. Ik blijf hier geen minuut langer, Jin ny. Als ik aangekleed ben, zal ik een taxi laten roepen. Maar waar wil je heengaan? Dat kan me niet schelen. Naar de maan voor myn part. Michael kon hen nu zien: Rickey in zijn grooten stoel, Virginia met een wanhopig gezichtje voor den haard. Haar stem klonk gebroken: Rickey, lieveling, als je weggaat, ga ik met je mee. Toen trad Michael binnen. Hij hield zijn hoofd hoog opgeheven en verontwaardi ging straalde uit zijn oogen. Hij ging dade lijk naast Virginia staan. Wat heeft dit te beteekenen? vroeg hij, en sloeg zijn arm om haar heen Zij ver welkomde hem met een dankbaar lachje, terwijl Rickey zei: Dus je dacht, dat je me voor den gek kon houden, McMillan? Michael keek hem aan, maar zijn oogen waren niet hard meer. Het leek ons hier beter voor je dan in het ziekenhuis, Farquhar. Als ik het geweten had, dat dit jouw huis was, was ik nog liever ginds op het zolderkamertje gebleven! Op het zolderkamertje, waar je zuster dagen en nachten gezwoegd heeft om het werk te doen, dat jij had behooren te doen! Ja, misschien hadden we'je daar wel moeten laten, Rickey. Virginia wilde zich van hem losmaken, maar Michael liet haar niet gaan. Neen, zei hij, hij moet maar eens de waarheid hooren. Als hij gaat, dan gaat hij alleen. Jij gaat niet met hem mee. Er heerschte even stilte, toen verborg Virginia haar gezicht tegen zijn schouder. Dus jij geeft haar bevelen! barstte Ric key uit. Het zijn in ieder geval betere bevelen dan de jouwe, vind je niet? Michael zei het kalm en Rickey wist er niets op te antwoorden. Wat bedoel je? gooide hij ter ten slot te uit. Jij hebt altijd alles van haar geëischt. Je hebt nooit aan haar geluk gedacht en ook nu denk je er niet aan. Je denkt alleen maar aan je eigen gekwetste ijdelheid. Je hebt niets tegen mij als die eene grief, dat ik je de waarheid heb gezegd over „Vlam mende Schoonheid" dat het je talent niet waard was. Dat wist je zelf ook, dat weet je nu zeker! De onbarmhartige stem sneed door den bolster van Rickey's verwaandheid heen en dwong hem te luisteren. Je weet het immers, nietwaar, dat het je talent oneer aandeed? Rickey klemde zich aan het woord vast. Dus je denkt dat ik talent heb? Van een bepaald soort, ja. Wat bedoel je met „van een bepaald soort"? In het genre van dichterlijke fantasie. Zooiets als je nu met Mary Lee aan het doen bent. Heeft zij jou ons stuk laten zien? Ja. Hoe waagt ze het! Zijn wangen gloeiden. Het is prachtig, beter dan je zelf ver moedt misschien. Meen je d at? vroeg hij ademloos. Ja. Rickey leunde plotseling achterover en sloot zijn oogen. Hij had 'n visioen van een heele zaal vol menschen, die applaudiss- seerden, allen, behalve één, die daar in haar zilveren gewaad zat en op hem neerkeek. En hij lachte in haar gezicht. En het pu bliek riep: De schrijver! De schrijver! en wierp bloemen naar hem. Toen hy tot zichzelf kwam, lag hij weer onder den purperen hemel, en alleen de verpleegster was bij hem. Wat is er gebeurd? vroeg Rickey. U bent flauwgevallen, verklaarde de verpleegster en hij voelde zich opgelucht dat zijn zwakte hem van de noodzaak om zich met Michael te verzoenen, gered had. Hij had niet veel zin om naar het zolder kamertje terug te gaan. En wat had Mi chael ook weer gezegd? „Het is prachtig, beter dan je zelf vermoedt misschien". En van McMillan kon je de waarheid verwachten. Toen Michael den volgenden morgen binnen kwam, tegen hem glimlachte en zei: Laten we maar weer goede vrienden zijn, had hij hem en Virginia een hand toe gestoken. In ieder geval beteekende Mi chael wat in de literarire wereld en als Jinny's man kon hij hem van veel nut zijn. Even later bekende hij: Het spijt mij, dat ik het boek heb ver brand. Maar je hebt het niet verbrand. Wel waar. Ik heb het in de kachel gestopt. Er zijn maar een paar bladzijden ver nietigd, maar ik had er doorslagen van ge maakt. En ben je van plan het te publiceeren? Niet zonder jouw toestemming. Rickey keek naar den purperen hemel en dacht over het geval na. Hy voelde zich in alle opzichten op zijn gemak en hij was het middelpunt van de situatie. Publiceer het dan onder Virginia's naam en dien van mij! riep hy ten slotte. Zij heeft het wél verdiend. Maar ik wil mijn naam er niet op hebben, Rickey. Het moet! Zij wil het heusch liever niet, kerel, zei Michael. Het is genoeg voor haar te weten, dat ze je geholpen heeft. In de dagen, die daarop volgden werden er plannen gemaakt voor het huwelijk van Virginia en Michael. Hoe eerder, hoe beter, vond iedereen. Virginia zou eerst naar An napolis gaan om het huis in orde te laten brengen voor haar vader en moeder. Daar na zou zij trouwen en met Michael naar het buitenland gaan. Rickey ging naar tante Molly om goed aan te sterken en Mary Lee zou met hem meegaan. Het zou een prach tige gelegenheid zijn om hun plannen voor hun artistieke toekomst samen verder uit te werken, had Michael gezegd. En jullie zult altyd het gezond ver stand van tante Molly als tegenwicht heb ben voor jullie artistieke extase. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9