RIJNSTREEK ZATERDAG 11 JUNI 1938 ÜE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. NOORDWIJKERHOUT Hanze. In hotel Gouwenberg hield de R.K. Middenstand een goed bèzochte ver gadering. Bij de ingekomen stukken welker behandeling nu volgde, was een schrijven van het hoofdbestuur, waarin deze erop aandrong om onder de middenstanders ook te komen tot werkverruiming, door noodzakelijke reperaties en onderhouds- wekren te doen verrichten, zoo noodigmet steun van regeering en provincie, welke hiervoor tegen lage rente beschikbaar stel len. De voorzitter spoorde allen aan, hier van gebruik te maken en zich om verdere inlichtingen te wenden tot het bestuur. Bij de bespreking van de op 19 Juni a.s, te houden bedevaart naar Heiloo spoorde de voorzitter aan tot deelname. Een flink aan tal leden gaven zich reeds op. Alsnu werd door den heer P. P. van Dênsen, als afge vaardigde naar den Centralen Raad, een uitgebreid en keurig gesteld verslag uit gebracht van het daar verhandelde, waar voor hij den dank van den voorzitter en de vergadering oogstte. Door den voorz. wer den met eenige gevoelvolle woorden een tweetal leden herdacht, welke kortelings door den dood aan de vereeniging zijn ont vallen. Door den eerw. geestel. adviseur werd een gebed voor hun zielerust gestort, terwijl ook nog werd medegedeeld, dat het bestuur voor elk overleden lid een H. Mis zal laten opdragen in de Parochiekerk. Door den voorz. werd een propagandistisch woord gesproken over de nieuw opgerichte V.V.V. en hij drong er bij de leden op aan, om hiervan lid te worden, daar deze ver eeniging zeker voor de gemeente van groot nut kan zijn. Er gaven zich reeds velen als lid op: spr. hoopt, dat dit voorbeeld na volging zal vinden. Alsnu volgde opgaaf van een drietal nieuwe leden, welke in een volgende vergadering geinstalleerd zullen worden. Ook werd nog besproken de in wijding van het nieuwe vaandel der ver eeniging. De verdere afwikkeling voor deze aangelegenheid werd aan het bestuur en den geest, adviseur overgelaten. Nadat bij de rondvraag nog enkele huis houdelijke zaken waren besproken en de vragers naar genoegen waren beantwoord, volgde sluiting met den chr. groet. VOORSCHOTEN Aanrijding. Vrijdagmorgen werd L. T. B., van alhier, bij de St. Nicolaasbrug aan gereden door een auto, die haar van ach teren aanreed. Het meisje bekwam een ernstige wond aan de linkerhand. Nadat dr. M. van der Stoel het meisje had verbonden, is zij voor verdrere behandeling naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De bestuurder van de vrachtauto is onbe kend. Ieder, die iets weet omtrent den chauffeur, gelieve dit te melden bij de politie. Personalia. Tot volontair bij de po litie alhier is benoemd de heer D. v. d. Kaay te Leiden. GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK Gemeenteraad van Koudekerk aan den Rijn van 10 Juni 1938. Voorzitter is de burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden. Naar aanleiding van een ingekomen adres van een dezer dagen opgerichte voetbalvereeniging in deze gemeente om subsidie ad 50.uit de gemeentekas te mogen ontvangen, stelt de voorzitter voor dit stuk in handen te stellen van B. en W. om praeadvies. De heer Oppelaar wil gaarne dit ver zoekschrift ondersteunen. De voorzitter merkt op, dat deze ver eeniging nog niet in werking is en het de bedoeling is, dat B. en W. omstreeks in Augustus advies zullen uitbrengen. Na nog eenige bespreking wordt besloten, dat in de volgende vergadering een voorstel zal worden gedaan. De vergoeding aan het Bestuur der Ned. Herv. school over 1936 wordt na toelich ting door den voorzitter vastgesteld op f 1823.92. De kosten per leerling hebben bedragen 12.93 Voorts licht de voor zitter toe, dat volgens bericht van den Pensioenraad voor den tijdelijk contro leur der steunverleening, na twee jaren onafgebroken tijdelijken dienst, een pen sioensgrondslag vastgesteld moet worden. Besloten wordt deze met ingang van 1 October 1937 vast te stellen op 100. Alsnu komt aan de orde een voorstel tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van de bestrating van den Lage- waard. De voorzitter zegt, dat de totale kosten hebben bedragen ff 6371.54. Van dit bedrag is 371.54 door een bijdrage uit den gewonen dienst 1937 gedekt, zoo dat benoodigd is een geldleening ad 6000.De N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten te 's-Gravenhage is bereid dit bedrag te leenen tegen een rente van 3 5/8 pet, 's jaars met een jaarl. aflossing van 300.gedurende 20 jaren. Dit aan bod komt B. en W. billijk voor, zoodat zij voorstellen hiertoe te besluiten. Aldus wordt besloten. Tot onderwijzeres aan de O. L. school wordt benoemd mej. J. E. Rosendaal te Schoonhoven, zulks met ingang van den datum, waarop de tegenwoordige onder wijzeres mej. Stol in het huwelijk treedt. Voorts stellen B. en W. voor de wonin gen Wijk A Nos. 41 en 42 toebehoorende aan E. van Velzen. onbewoonbaar te ver klaren. Na bespreking wordt besloten een ter mijn van vier maanden te stellen. Tevens wordt besloten de termijn van ontruiming van de onbewoonbaar ver klaarde woningen Wijk B. Nos. 220 tot en met 222 van J. Haasbeek, met 3 maanden te verlengen en te bepalen op 1 October aanstaande. Thans komt ter tafel het punt inzake wijziging en opnieuw vaststelling van de Algeemeene Politieverordening. De voorzitter licht een ontvangen schrij ven van Ged. Staten toe, waarin eenige opmerkingen van zeer geringen aard zijn gemaakt over de in de vorige vergade ring vastgestelde verordening; B. en W. hebben geen bezwaar om aan deze wenschen tegemoet te komen. Van den caféhouder T. de Bruin is nog een verzoek ingekomen om langere openstel ling van zijn café, hetwelk door den voor zitter nader wordt toegelicht. B. en W. kunnen er accoord mede gaan, indien het sluitingsuur op Zaterdagavond van 10 op 11 uur wordt vastgesteld, terwijl zij voor het toestaan van de overige wenschen geen termen aanwezig achten. Na een in lichting van den heer van Vegten wordt aldus besloten, terwijl tevens z. h. st. wordt besloten de oude verordening in te trekken en een nieuwe vast te §tellen, met inachtneming van de aangebrachte wijzigingen. Hierna wordt aangeboden de rekening van het Waterleidingbedrijf dienst 1937. De voorzitter deelt mede, dat deze door het Verificatie-bureau der Vereen, van Nederl. Gemeenten is gecontroleerd en in orde bevonden. De winst bedraagt 1167.22 Hiervan komt 291.80 ten goede aan de gemeente, terwijl het restant is toege voegd aan de reserve. De uitkomsten van het bedrijf zijn gunstig te noemen. Na toelichting door den voorzitter wor den voorts nog vastgesteld een tweetal begrootingswijzigingen dienst 1937 en 1938, terwijl naar aanleiding van een ont vangen schrijven van den Rijksgebouwen dienst besloten wordt ten behoeve van het verkochte perceeltje grond naast de al- gemeente begraafplaats een erfdienstbaar heid van weg en kabellegging te vestigen. Tenslotte wordt na toelichting door den voorzitter besloten aan den heer F. C. A. Wille te Hazerswoude op een reclame straatbelasting, over 1938 een bedrag ad 3.50 te restitueeren wegens een misstel ling in het kadaster. Voorts brengt de voorzitter nog ter sprake een voorstel inzake verplichte ana- sluiting bij een ziekenhuisfonds voor on dersteunde werkloozen, daar B. en W. het billijk vinden indien de werkloozen zich tegen een geringe bijdrage verzekeren te gen ziekten- en operatiekosten, daar an ders het Burgerlijk Armbestuur op groote kosten zou kunnen komen te staan. Mo gelijk kan van gemeentewege, evenals zulks nu reeds geschiedt voor het zieken fonds, hierin door het verleenen van een bijdrage tegemoet worden gekomen. Na langdurige besprekingen wordt besloten, dat B. en W. deze zaak nog eens nader zullen bezien en in de volgende vergade ring met een voorstel daaromtrent komen. Bij de' rondvraag vraagt de heer Lie- verse naar de mogelijkheid om werkloo zen, in deze omgeving in werkverschaf fing te plaatsen. De voorzitter zegt toe, dit nog eens na der te zullen onderzoeken. Hierna volgt sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN BIJ HET VISSCHEN VERDRONKEN Gisteravond is de 59-jarige J. Verha gen bij het visschen in de Kromme Aar gevallen en verdronken. Het slachtoffer werd door de poli tie per brancard naar zijn woning in de Van Genderenstraat vervoerd. Mishandeling van een paard. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt te gen een zoon van den landbouwer de W.. wegens een ergerlijk geval van dierenmis handeling. Het betrof een paard, dat zijn diensten weigerde voor een maaimachine. Het dier werd daarna uitgespannen en /astgebonden, en vervolgens geruimen tijd zoodanig geslagen, dat het arme dier met builen en wonden overdekt werd. Geboren: Adriana Elfrieda. d. van A. C. Mijs en M. E. Ott Maria Siegelinde, d. van A. C. Mijs en M. E. Ott Egbertus Antonius, z. van G. Odijk en B. Rombouts Jan Johannes, z. van I. Zwaneveld en N. Sprey. Ondertrouwd: S. Noorlander 21 j. en P. Broer 19 j. Overleden: Albert Gruis 62 j., ge huwd met G. Bakker Maarten Aart Hoo- gendijk 66 j., gehuwd met J. M. van Dam Dirk Visser 70 j., gehuwd met A. «ie Knegt. Gevestigd: Elisabeth van Eu wen, dienstbode, Otweg 18 van Boskoop, Laag Boskoop 81 Paul J. Wiertsema, schrij ver b. d. Prov. Griffie, van 's-Gravenhage, W. de Zwijgerl. 50. Vertrokken: Meindert Pasma, labo rant, Zuideinde 3, naar Krommenie, De Kuyperstr. 2 Neeltje Amersfoort, zon der beroep, Stekterweg 78d, naar Arnhem, Hommelstr. 17. BOSKOOP NICOTINE-VERGIFTIGING Donderdagavond heeft zich een geval van nicotine-vergiftiging voorgedaan, dat echter bijzonder goed is afgeloopen. De Op den Oude Rijn te Alphen aan den Rijn zijn Vrijdag de jaarlijksche .Hollandia -roei- wedstrijden begonnen. - Tijdens het _nummer tweeriemsgieken, hetwelk werd gewonnen door „Die Leythe" (voor), gevolgd door „Triton" kweeker H. Cok was bezig met het indom pelen van stamkersen in een micotine-op- lossing, waarbij eenige druppels door zijn mouw heen op de huid en eenige in het gezicht terecht kwamen. Spoedig daarop voelde C. reeds de uit werking en trachtte hij zich zoo goed en kwaad als 't ging naar huis te begeven. De ontboden geneesheer liet de patiënt andere kleeren aantrekken en in de open lucht brengen, terwijl hij hem veel melk te drinken gaf. Hierdoor traden hevige bra kingen op, waardoor de patiënt behouden kon blijven. Men herinnere zich nog het tragische on geval van eenigen tijd geleden, dat aan een jonge^n van 20 jaar het leven kostte. Moge dit or val een nieuwe aansporing zijn om de uiterste voorzichtigheid te be trachten bij het omgaan van nicotine. De weg langs de Gouwe. Aan de fir ma A. en J. den Ouden, aannemers te Al phen a. d. Rijn, is door den Provincialen Waterstaat opgedragen het maken van het nieuwe weggedeelte aansluitende op den Prov.weg aan de Oostzijde van de Gouwe, vanaf het Postkantoor in R'koop tot aan de Biezen. Voor dit werk was de laagste in- schrijfster de N.V. Betonmij. te 'Rijswijk. Tevens vernamen wij,' dat dit voor Bos koop een mooi werkobject is, waarvan een groot percentage van Boskoopers zal wor den tewerk gesteld. Burgerwacht. De Boskoopsche afdee- ling van de Burgerwacht zal a.s. Zaterdag deelnemen aan den landdag te Ypenburg. Naar aanleiding daarvan vonden gisteren avond op het plein van de R.K. school oefeningen plaats van een 20-tal jongeman nen onder leiding van den commandant, den heer Th. Nieuwesteeg en den instruc teur, den heer van Leeuwen, uit Alphen. Beiden betuigden hun tevredenheid over het weerbaarheidsgehalte en twijfelen er niet aan of de Boskoopsche afdeeling zal met zijn corps een uitstekend figuur slaan. Het geheele bestuur was voltallig aan wezig. Zou gisteren de huldiging plaats hebben van den heer Beukhuizen. thans zal deze plaats hebben in begin Juli, bij gelegen heid van den 80sten verjaardag van het oudste lid der afdeeling. Personalia. Tot dijkgraaf van den Nesse-polder werd bij de laatste stemming de heer J. A. v. Zuylen herkozen. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad der gemeen te Leimuiden zal op Woensdag 15 Juni des v.m, te 11 uur (N. T.) in een openbare Raadsvergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging begrooting 19-37. 4. Wijziging begrooting 1938. En hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht. Het „Juliana-Bemhard-monument" te onthuld Voorburg, dat hedenmiddag officieel BODEGRAVEN JONGETJE VERDRONKEN. Gistereniddag circa 12 uur is het zoontje van den heer K. bij het spelen langs den Rijn te water geraakt en ver dronken. Ruim anderhalf uur heeft men gepoogd om de levensgeesten op te wekken, doch het heeft niet mogen baten. Het jongetje was zeven jaar oud en zou methet a.s. Sacramentsfeest zijn eerste H. Communie gedaan hebben. TER AAR „St. Phocas" in liquidatie. Op de gisteravond gehouden vergade ring van voornoemde vereeniging, is beslo ten het resteerend schuldbedrag der leden procentsgewijze in te houden, en wel vijf procent van hun geveild bedrag. Verbetering Noordeindsche weg. Met het verharden van den Noord-eindschen weg is reeds een aanvang gemaakt, terwijl de Langeraarschen weg weer opnieuw be spoten wordt met een laagje teer met big- gelzand. RUNZATERWOUDE GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen in het verbouwde Raadhuis. Van het Dept. Rijnzaterwoude is ingeko men een verzoek ingevolge art. 20 le lid der Nijverheids Onderwijswet. Op voor stel van B. en W. Besluit de Raad de op richting en in standhouding der door het Dept. Rijnzaterwoude van de Mij. tot Nut van 't Algemeen gegeven cursussen noo- dig te oordeelen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een adres hebben gezonden aan Ged. Sta ten der provincie waarin verzocht wordt, om zoodra de nieuwe provinciale weg ge reed zal zijn, de thans bestaande weg Vier- Amb'achtspolder—Leimuiden te plaatsen op het tertiair wegenplan. De Raad besluit na eenige bespreking aan B. en W. een crediet te verleenen van 100 tot verbetering van de Algemeene be graafplaats. De Raad besluit op voorstel van B. en W. aan eenige opmerkingen van Ged. Sta ten ten opzichte van de gemeenterekening 1936 te voldoen. Op voorstel van B. en W. worden door den Raad vastgesteld eenige besluiten in het belang van de veilighèid van het steeds toenemende verkeer. Nadat door de heeren Jansen en Berg hoef nog eenige vragen zijn gesteld in ver band met de bermen der wegen, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. WOUBRUGGE Geboren: Arie Cornelis, z. van D. Hoo- gendoorn en P. de Vries Paulus, z. van W. Kasteleijn en M. Burger Johannes Martinus Maria, z. van P. Zoetemelk en M. Woutman Elisabeth Maria, d. van D. Kwakernaak en A. M. v. d. Lip. Ondertrouwd: P. J. L. Witteman 30 j. en J. M. Jansen 31 j. G. C. Droog 26 j. en M. H. Voorhout 23 j. W. J. Post 29 j. en M. J. J. Lieverse 25 j. Getrouwd: P. J. L. Witteman en J. M. Jansen G. C. Droog en M. M. Voor hout. Overleden: Cornelis van der Kleij 76 j. te Noordwijkerhout Franciscus Adria- nus van Tol 44 j., echtg. van B. C. v. d. Kroft. Gevestigd: Th. J. Elstgeest van Zoe- terwoude C. J. Keijzer van Leimuiden H. W. Bosman van de Wijk P. J. v. Velzen van Pijnacker A. T. G. Ouds hoorn van Zoeterwoude J. v. Iperen van Alphen a. d. Rijn G. A. v. d. Ing van Zoeterwoude C. E. v. Klink van Alke made S. M. Juffermans van Oegst- geest W. M. v. Diemen van Leimuiden M. v. d. Belt van Staphorst Q. J. Kroe- semeijer van Zoeterwoude G. v. d. Pouw Kraan van Zoeterwoude A. v. d. Pouw Kraan van Zoeterwoude H. C. Pouw van Alkemade P. Nap van Bodegraven C. J. Hoogenboom van Alkemade A. C. v. Haastrecht van Alkemade E. de Lange van Leiden G. Th. Roodakker van Lisse J. H. Turkenburg van Ter Aar L. P. v. Velzen van Alkemade C. A. Dongelmans v anAlkemade W. H. v. d. Mey van Hazerswoude A. G. Roos van Leiden S. J. Visser van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: N. A. v. Velsen naar Zoeterwoude J. H. Braak naar Nieuwer- kerk a. d. IJssel P. J. Opdam naar Al kemade H. M. v. Rijn naar Leimuiden J. Dongelmans naar Warmond J. C. Borst naar Alkemade J. Bontenbal naar Hazerswoude P. L. Boerman naar Lei den A. G. de Boer naar Alphen a. d. Rijn G. A. Twaalfhoven naar Ter Aar J. E. Schijf naar Alphen a. d. Rijn S. M. de Boer naar Heemstede M. P. Dongel mans naar Alkemade P. C. v. d. Klauw naar Alkemade A. C. Baak naar Alke made H. C. Kinkel naar Lisse L. van. Rosendaal naar den Haag. ZEVENHOVEN Viering Regeeringsjubileum H. M. de Koningin. Aan den oproep van den Burgemeester aan een achttal ingezetenen van alle rich tingen om onder zijn leiding bijeen te ko men teneinde te vormen een comité tot vie ring van het a.s. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, had men gehoor gege ven; Donderdagavond kwam men in de raadzaal bijeen. De Burgemeester wees erop, dat hij een feestviering bij dit wel zeldzame jubilé zeer op prijs zou stellen; hij heeft een aan tal willekeurige personen van alle richtin gen uitgenoodigd, om de geheele bevolking vertegenwoordigd te hebben, om eendrach tig het feest te vieren. Ieder kan zich uit spreken, of hij bereid is zitting in het co mité te nemen, of niet, en als het gevormd is, dan bespreke men allereerst, of uitbrei ding ervan gewenscht is en na bestuurs verkiezing is uit te maken op welke wijze het feest zal worden gevierd, en dan pas regele men de onderdeelen ervan. Alle aanwezigen blijken zich met deze gedachtengang te kunnen vereenigen. Tot voorzitter, secretaris en penningmees ter worden gekozen de heeren G. de Burijn, L. J. Bos en H. C. de Groot Lzn. De ove rige comité-leden zijn de heeren L. Schel lingerhout, Cor Slingerland, Joh. v. d. Weij- den, G. v. Rossenberg en T. Domburg. Tot eere-voorzitter wordt de Burge meester benoemd. Na bespreking wordt be paald, dat dit in verband met de plaat selijke werkzaamheden in den landbouw het feest zal zijn op 15 Augustus; een ter rein zal worden gehuurd en diverse ver makelijkheden zullen worden toegelaten. Voor de kinderen zal gratis amusement worden toegestaan op een bepaald uur, als de financiën het toelaten; zij krijgen in ieder geval vrij entrée. Voor volwassenen zal dit laag zijn. Op of omtrent den officieelen dag in September zal voor de kinderen nog iets extra's worden georganiseerd. ZOETERWOUDE Een goed werk. De charitatieve club van De Graal, die gedurende het geheele jaar voor behoeftige menschen kleeding- stukken vervaardigt, vraagt morgen de steun van de parochianen. Als ieder wist hoe een goed werk de Graalleden in dit club doen, zou de steun zeker overweldigend zijn. De tentoonstel ling zal deze onbekendheid weg nemen. Wij vragen morgen een groote waardee- rende belangstelling voor dit schoone doel. Dus allen naar de fancy-fair. (Zie adver tentie). ZWAMMERDAM Bekroningen. Bij een te Dordrecht gehouden concours, waaraan door de Bo- reftsche ruiters werd deelgenomen, behaal de rr^ej. A. van Dobben de vijfde prijs. Voor het door den heer J. v. Achterberg alhier geleverde hoefbeslag werd een eer sten prijs toegekend. Gvestigd: Mej. Cath. H. C. Noordman van Zoeterwoude J. A. Rochat van Schiedam Mej. Fr. Barelis van Haas trecht. Vertrokken: D. van Buren naar Al phen aan den Rijn H. Maarhuis en ge zin naar Alphen aan den Rijn Mej. A. C. J. Verhoeven naar 's-Gravenhage. Geboren: Adriena Johanna Catharina, d. van A. Koster en N. Blom Arie, z. van A. Goudkuil en T. Verhoef.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8