PICO OMGEVING C. F. MEERPOEL's PICO slechts fl. 3.80 Land- en Tuinbouw Doodelijk ongeluk in Noordwijk. ZiAiCiKUAii n JUNI lyj» üE LEIDSCHE COURANT TWEEDE Bi AD - PAG- 7 GEMEENTERAAD VAN LEIDSCHENDAM is een zeer eenvoudig apparaat voor het vliegensvlug inslaan (doorslaan van steken. Deze, in alle beschaafde landen gepatenteerde vinding is absoluut onmisbaar voor kleermakers, naaisters, vakscholen, ateliers enz. enz. Vraagt demonstratie zonder eenige verplichting l 4214 Alléén verkrijgbaar bijs KWALITE1TS Naaimachinehandel BREESTR. 171, TEL. 2637 TWEEDE KATHOLIEKE CONGRES INZAKE JEUGDWERKLOOSHEID. Reeds eerder werd melding gemaakt van het feit, dat op 17 Juin a.s. aanvangende des voormiddags om elf uur, in het Casino, Parade, te 's-Hertogenbosch, een tweede Katholieke Congres plaats heeft tot bestu deering van het Jeugdwerkloozenvraag- stuk. Tevens werd medegedeeld, dat dit vraagstuk door vier praeadviseurs onder verschillende aspecten zal worden belicht. Deze praead^iezen met conclusies zijn in middels in druk verschenen in een boek deeltje van 60 bladzijden. De voorzitter van het R.K. Werklieden verbond, de heer A. C. de Bruyn, stelt op nieuw aan de orde de maatregelen, die ge troffen dienen te worden om arbeid te scheppen voor onze jongeren. Prof. dr. J. de Qauy verdedigt de ook in Nederland steeds meer veld winnende gedachten van den verplichten arbeids dienst voor jonge werkloozen. De mogelijkheid en noodzakelijkheid van een stelselmatige emigratie op groote schaal worden behandeld door prof. dr. J. Schmutzer en mr. H. van Haastert, secre taris van de R.K. Emigratievereeniging. Het aanstaande Congres zal worden bij gewoond door tal van autoriteiten en be langstellenden. Congreskaarten en praeadviezen kunnen worden aangevraagd bij het Secretariaat der Nationale R.K. Comn»issie voor Jeugd- werkloozenzorg, Lange Putstraat 44, 's-Her togenbosch. STERFGEVALLEN TENGEVOLGE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 29 Mei t/m 4 Juni 1938 bezweken aan deze ziekte: 6 runderen, 16 kalveren en 10 geiten. Sedert 19 September 1937 bedroeg het aantal sterfgevallen, tengevolge van het niond- en klauwzeer: 3147 runderen. 4016 kalveren, 3080 varkens en biggen, 243 scha pen en 61 geiten. HET CONFLICT IN HET HARING- VISSCHERIJBEDRIJF. De rijksbemiddelaar in het derde district, prof. mr. A. C. Josephus Jitta, heeft par tijen, bij 'het conflict in het haringvisscherij bedrijf betrokken, een voorstel gedaan, waarover zij zich nader zullen beraden. MOND- EN KLAUWZEER IN DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. Uit de officieele statistiek blijkt, dat de mond- en klauwzeer-epidemie, welke se dert enkele maanden in Duitschland woedt, verder om zich heen heeft gegrepen. Ook enkele plaatsen in Oost-Pruisen, welke provincie tot nu toe vrij was, zijn thans besmet. Het totaal aantal besmette boer derijen bedraagt thans 42.306. In de dis tricten Hannover, Minden (Westfalen) en Erfurt zijn respectievelijk 1306, 1481 en 1252 boerderijen aangetast, in Opper- Beieren 2194 en in Zwaben 5538. Ook in Oostenrijk is een zekere toena me van de epidemie merkbaar. Binnen 30 meter van een bran dende straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren! Hoofdbestuur Bloembollencultuur blijft. De stemmingen in de afdeelingen van de Algemeene Veieeniging voor Bloembollen cultuur over de „vertrouwens-motie" van het Hoofdbestuur zijn beëindigd. Het resultaat van deze stemming is, dat de afgevaardigden in meerderheid de motie van het Hoofdbestuur zullen aannemen. Ons buiten de problemen van vóór- of anti-saneering houdend, kunnen wij toch uiting geven aan onze voldoening over den uitslag van deze stemming. Een ander re sultaat van dit merkwaardige referendum zou, in deze omstandigheden, de positie van dc Alg. Vereeniging ernstig hebben ge schokt. KATWIJK Zweminrichting. Naar we vernemen hebben de plannen der Katwyksche Red dingsbrigade om een zweminrichtng te stichten, vasteren vorm aangenomen. Men hoopt op een renteloos voorschot der ge meente. Geboren: Jan, z. v. E. J. Minnee en P. Tijsterman Pieter z. v. J. v. d. Wiel en W. Jonker Maria. d. v. M.Duindam en Corn, van Rijn. Ondertrouwd: A. van der Meij en M. van Duyn A. van der Plas en L. Kuyt Jac. van der Wiel en Truus Langmuur Corn, van Dijk en L. Klok. Getrouwd. W. H. Ouwehand en J. Guyt Simon Guyt en J. K. van Beelen. Overleden: A. Zuyderduin, 21 jaar, ongehuwd. D. Nijgh, 84 j., wed. van N. Zuyderduin. Kaiwijkers, Alphenaren, Oegstgeesters e. a. Ook U wordt uitgenoodigd op Maandagavond halt negen in „DEN BUROHT" te Leiden DONDERS en zijn Cursisten rekenen op U 4182 KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht. Na de vele regen- en hagelbuien plus de storm die veel schade heeft aangericht aan alle te veld staande tuinoouwprod'ic- ten, zijn deze thans weer een beetje wat men noemt op dreef gekomen. Op heel veel tuinderijen is het een droevig ge zicht de zwart gewaaide en gehavende planten te zien staan, naar alle waar schijnlijkheid niet meer in goede condi tie kunnende komen. Gehoopt wordt dat het weer nu toch eens wat normaal zal blijven, men is met alles toch reeds 14 da gen later dan gewoonlijk. Door het koude weer zijn ook de bloembollengewassen zeer laat geworden. Als regel begint men in de laatste dagen van Mei, soms de eer ste dagen van Juni met het rooien van het zaad. Daar is op heden ook nog geen sprake van en als het niet spoedig warm weer wordt, duurt het nog wel eenige da gen eer begonnen kan worden. Hierdoor loopen de verschillende werkzaamheden binnenkort ook in elkaar en kan het een moeilijke en ten slotte ook een kostbare geschiedenis worden. Want waar niet ge oogst is, hetzij tuinbouw, hetzij bloembol lenproducten, kan ook geen nagewas wor den uitgeplant. En dat kan tevens nog moeilijkheden veroorzaken want de plan ten zullen spoedig staan te wachten om te worden uitgeplant. Summa summarum is het momenteel in alles nog een abnor male geschiedenis. De aanvoer was als vorige week, matig en de prijzen slecht. Sla die aangevoerd werd in veel kwali- teilten want ook dit product heeft veel geleden, bracht weinig op, van 0.60 tot 1.30 per 100 stuks. Ook in spinazie kwam geen verbetering. Het artikel was als re gel ook niet mooi. Het bracht van 1.50 tot 2.45 per 100 K.G. op. Rabarber kon gemakkelijk geplaast worden tegen 6. tot 6.50 per 100 K.G. Vervolgens was het selderie, pieterselie en raapstelen die tot de aangevoerde producten behoorden. Doch het was met alle deze artikelen ook niet sgedaan. Het leverde geen opbrengst van eenige beteekenis. De prijzen waren voor selderie 0.701.10, pieterselie 0.601.30 en raapstelen f 0.400.50 per 100 bos. Er kwamen ook nog wat bosuitjes die wel koopers konden vinden maar ook deze opbrengst, 1.402.40 per 100 bos geeft geenerlei doorslag. Er kwam nu wat meer bospeen die redelijke prijzen op bracht, varieerend van 10.tot 13.50 per 100 bos. Het waren slechts zeer enkele tuinders die bloemkool konden aanvoeren. De prijs kon niet bekooren, de 1ste soort van 4.tot 6.de tweede van 2.tot 2.10 per 100 stuks. Van de uit- geplantte bloemkool waarvan we spoedig de oogts mogen verwachten, hooren we niet veel goed. Het gewas heeft door het abnormale weer veel geleden. Ook dit dreigt dus weer op een groote teleurstel ling uit te loopen. Het gaat niet naar wensch. Boerenleenbank. Gisterenavond hield de Coöp. Boerenleenbank de jaarvergade ring in Hotel De Roskam. Er was een goede opkomst, toen de voorzitter, de heer L. van Paridon, de vergadering met een har telijk woord van welkom opende, inzonder aan den heer Snater die voor deze verga dering aanwezig wilde zijn. Spr. gaf ver volgens het woord aan den secretaris, den heer J. v. d. Perk, voor het lezen der no tulen. Deze werden onveranderd vast- .gesteld. Uit het financieel verslag door den heer Snater bleek, dat de positie der Bank Student uit vrachtauto gevallen. In den afgeloopen nacht heeft op de Beeklaan een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen eenige studenten, die per vrachtauto een bezoek aan Noord- wijk/Zee hadden gebracht, te ongeveer half twee huiswaarts keerden, is een hunner, de 23-jarige H. v. Everdingen uit Beusichem, student te Delft, op de Beeklaan van de vrachtauto, waarin hij in de open laadbak stond, gevallen. Hij bleef ernstig gewond liggen. Na dat in allerijl medische hulp was in geroepen is het slachtoffer per zieken auto van den heer L. Beuk alhier naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd, doch bij aankomst aldaar bleek hij reeds overleden te zijn. De vracht auto is in beslag genomen. De politie stelt een nader onderzoek in. gunstig en gezond is, al heeft het bestuur en de Raad van Toezicht hier zoowel als elders soms wel wat met moeilijkheden te kampen. Er is meer dan voldoende geld disponibel, doch de moeilijkheid is soms om dit veilig geplaatst te krijgen. De omzetcij fers in Rek. Crtzoowei als dit der voor schotten en Spaarbank waren hooger dan vorig jaar, 1936, en ook het aantal dag- boekposten der bank als die der afzonder lijke spaarbank waren aanmerkelijk hoo ger. De voorzitter dankte den heer Snater voor zijn verslag. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredende bestuursleden de heeren L. van Paridon en Jac. Rietveld met bijna algemeene stemmen werden her kozen. Na rondvraag sluiting der vergade ring. LEIDSCHENDAM K. J. M. V. Maandag 13 Juni: Sccië- teitsavond. Dinsdag 14 Juni te 8 uur Ma- ria-Congregatie. St. Josephsgezellen. Zondag 12 Juni te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Dins dag 14 Juni te 8 uur Maria-Congregatie en daarna bijeenkomst. Donderdag 16 Juni te 8 uur tooneelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag 13 Juni na het lof bijeenkomst. RIJNSBURG Bloemenhandel. Het zonnige weer heeft een heel andere toestand in den bloe menhandel geschapen dan deze voordien was. De aanvoer is thans buitengewoon. Ook gaat de kwaliteit zich na al de storm eenigszins herstellen. Maar van de prijzen is intusschen wel iets afgegaan. Margrieten doen van 20 tot 30 ct., Irissen 1015 ct., Korenbloemen 2030 ct., Pioenen f 1.50 2.60, Anjers 1530 ct., Ranonkels 3055 ct., Lathyrus 2030 ct., Bruidsanjers 10 15 ct., Trollius 2535 ct., KI. Papavers 30 40 ct., Ixia 3060 ct., Gladiolen f 3.10 4.40, Centaurea 1525 ct., Convili's f 1.80 —2.30, Lelies f 2.50—4.80. SASSENHEIM BLOEMBOLLENCULTUUR. Sassenheim steunt Hoofdbestuur. Honderdtwaalf leden van de afdeeling Sassenheim van de Alg. Vereeniging voor- Bloembollencultuur waren Vrijdagavond in „Het Bruine Paard" bijeen, hoofdzake lijk om onder leiding van den heer G. Vlas veld de houding der afdeeling tegenover de overbekende motie van het Hoofdbe stuur te bepalen. De voorzitter deelde, traditie-getrouw, de stand der gewassen mele: vroege tulpen goed, late tulpen best, Hyacinthen en Nar cissen veel stormschade. De afzet-vooruitzichten in het buiten land: Zweden goed, Duitschland goed, jam mer dat de stand van de „clearing" een ver hooging van het contingent niet zal toe laten; in Amerika is de algemeene toestand ongunstig, hetgeen van groote invloed is op de bollenverkoop: Engeland is nog terughoudend, de Belgische broeiers heb ben aan ons product dit voorjaar niet ver diend; Frankrijks afname is wankelend. Men zal trachten voor Denemarken en Noorwegen een vergrooting van het con tingent te bekomen. Spr. herdacht daarna het overleden lid de heer H. B. Ostermann, die ver van zijn vrouw en kinderen in den vreemde is ge storven. Het moge de achterblijvenden een troost zijn dat de laatste dagen van zijn leven vele vrienden hem hebben bezocht en zeer vele collega's de begrafenis in Amerika hebben bijgewoond. De heeren A. Frijlink en G. Vlasveld werden bij acclamatie als bestuurslid her kozen. Als afgevaardigden naar Haarlem wor den de heeren G. Vlasveld en J. Vreeken aangewezen. De voorzitter releveert daarna de be spreking welke p.m. 45 afdeelingsvoorzit- Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer, kwam de Raad dezer gemeen te in openbare vergadering bjjeen. Na de gebruikelijke opening met gebed, merkt de voorzitter op, dat wethouder van Wijk, die hij op deze laatste vergadering alsnog gaarne had welkom geheeten, we gens ongesteldheid verhinderd is. Ingekomen is eveneens een schrijven van den minister naar aanleiding van een vraag van den heer Vink betreffende broodgeld in de werkverschaffing te Steen- wijk; de minister zal een onderzoek in stellen en B. en W. nader inlichten. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur der voormalige Gemeente Stompwijk c.ver 1937 wordt z.h.s. onveranderd vastge steld. Geen woningen voor groote gezinnen Aan de orde komt het voorstel tot ver lenging van den ontruimingstermijn der onbewonbaarverklaarde woninge Vlietweg nos. 2 en 6. Pe heer Vink, die de toestand der wo ningen heeft gezien en daarbij heeft gecon stateerd, dat er nog wel erger toestanden zijn en grootere krotwoningen, kan met het voorstel accoord gaan. Hij heeft ech- ler hierbij ook gezien, dat er in de ge meente nog wel iets te doen is voor een goede woning voor groote gezinnen, daar een gezin niet kan slagen een geschikte woning te krijgen, omdat het gezin te groot is. Z.i. is dit een mooi werk voor den nieuw te benoemen wethouder van SoCiale Zaken. Hij vertrouwt, dat het college di rect deze zaak zal ter harte nemen; hij vreest, dat de gemeente zelf iets zal moe ten doen, als anderen de groote gezinnen niet willen helpen. Na toezegging door den voorzitter wordt het voorstel z.h.s. aange nomen. Bij de wijziging gemeentebegrooting, dienst 1938, wijst de heer Vink op de werk verschaffing in Nootdorp, waar een tiental werkloozen uit deze gemeente zijn tewerk gesteld, die, naar men hem heeft medege deeld, geen hooger weekloon kunnen ver dienen dan 14, ofschoon het loon toch ruim 16 is. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds in onderzoek is en hier over rapport zal worden uitgebracht. Bij het voorstel tot het verstrekken van z.g. B-steun vraagt de heer Willemse bij de verdeeling rekening te houden met de groote gezinnen, Het voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan den heer W. J. van Kampen in de kosten van het bezoeken van zijn zoon aan de Handelsschool te Den Haag, vindt bestrijding bij den heer Willemse, die niet geheel tegen het voorstel is, doch bang is voor meerdere dergeljike gevallen, wat bezwaarlijk zou worden voor de ge- meente-financiën. De voorz. licht deze zaak duidelijk toe, terwijl de heeren Vink en de Langen het een zedelijke verplichting noemen om de ters met het H.B. gehad hebben over de motie. Op dezen bijeenkomst was niemand er tegen. Spr. lichtte de vertrouwensmotie nader toe. De heer Jac. L. van Reisen meende dat het H.B. zien zeer terecht had afgevraagd wat te doen nadat de saneering het vorig jaar was afgestemd: medewerken of het bijltje er bij neerleggen, en dat het juiste antwoord gegeven is. Spr. stelt voor het H.B. te steunen. De heer Jan Rotteveel vraagt op welke wijze het H.B. in het nieuwe centrale lichaam vertegenwoordigd zal zijn. Spr. meent dat Bloembollencultuur in dat cen trale lichaam niets te zeggen zal hebben. Hij voelt er niets voor in een lichaam ver tegenwoordigd te zijn, waarin ook arbei dersorganisaties en standsorganisaties zit ting hebben. De heer J. Vreeken zegt o.m. dat het de wensch van den Minister is dat de stands- organisaties gekend worden. De heer K. van Zonneveld acht het ge lukkig dat in ons land, in tegenstelling met sommige andere landen, de oppositie vrij is. Men wil echter thans op de plaats van het H.B. gaan zitten; dat is onbehoorlijk; Wat zou men zeggen als het H.B. gezegd had: „laat maar waaien"! Over de nieuwe organisatie: Tot nu toe heeft spr. niet vernomen dat de arbeiders organisaties zitting daarin zullen krijgen. Als het H.B. het in die organisatie niet naar onze zin doet als er rechtmatige en ge gronde klachten over haar houding zijn, hebben wij recht van spreken en reden tot critiek. Nu moeten wij het steunen. Het H.B. doet alles om de belangen der vereeni ging te dienen. Daarna ging men tot stemming over, met als uitslag 98 voor, 12 tegen en 2 „blanco". VOORHOUT Eerste Plechtige H. Mis. Omtrent de feestelijkheden ter gelegenheid van de eerste plechtige H. Mis van den weleerw. heer Vester kan nog worden medegedeeld, dat receptie gehouden wordt in het Pa rochiehuis Zondagmiddag van 2 tot half 4 uur. Maandagavond te half 7 precies wordt in het Parochiehuis een avond georgani seerd door de Graal, Kruisvaart, St. Jos. Gezellen, K.J M.V. en Maria-congregatie. Liederen zullen worden gezongen door „Arti en Religioni". Door leden van jeugd organisaties zal worden opgevoerd „Het Gastmaal der Kinderen" van Henri Ghéon. Geitenkeuring. Gisteren werd de jaar- lijksche geitenkeuring gehouden boor de leden der vereeniging „De Eendracht", al hier. Keurmeesters waren de heeren S. de Jong, assistent van den Rij ksveeteelt-con- gemeente'aantrekkelijk te maken; deze zaktn moeten een beetje breed bekeken werden. De heer Willemse maakt geen bezwaar tegen de 100, doch z.i. moet men in de toekomst zien. Na enkele besprekingen wordt het voor stel z.h s. aangenomen. Speelplaats verbeterd Het verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool in het dorp Stompwijk om medewerking voor een verandering van in richting van de school (verharding speel plaats) wordt z.h.s. ingewilligd. Aan B. en W. wordt machtiging verleend de woning Leidschekade 35 te huren ten behoeve van de politie. Op een vraag van den heer Willemse om trent verlaging of reductie van den electri- citeils- en gasprijs voor groote gezinnen, antwoordt de voorzitter, dat dit direct door den nieuwen raad zal behandeld worden. Een vraag van den heer Vink o.m. over onderhoudskoisten van de woningen der woningbouwver. „Eensgezindheid", waar bij o.m. wordt aangehaald de overschrij ding over een zeker jaar van den post on derhout met pl.m. 2400. vraagt nogal eenige bespreking. De heer Vink vraagt een goed overzicht over den toestand van de in de gemeente bestaande bouwvereeni- ginen en wijst er op, dat het den plicht is van het gemeentebestuur om financieel toezicht te houden op de vereenigingen en dat het plicht is van deze bouwvereenigin- gen een begrooting van de onderhoudskos ten over te leggen voor het volgend jaar. De laatste vergadering van den Raad van Stompwijk Wij zijn thans, aldus de voorzitter, aan het einde gekomen van de laatste verga dering der voormalige gemeente Slomp- wijk; uit deze raad zullen 5 personen ver dwijnen en zeker past een woord van dank aan allen voor hetgeen zij in het belang der gemeente deden. De voorzitter richt zich dan tot ieder der scheidende leden, mevr. Visser, wethouder van Wijk en de heeren Waaijer, Mooijman en Binnendijk en brengt hun ook namens den secretaris en het secretarie-personeel hartelijk dank voor alles en wenscht hun in de toekomst alle goeds toe. Verder brengt hij ook ove rige leden dank voor de medewerking en ijver en voor de wijze, waarop zij den laatsten tijd de belangen der voormalige gemeente Veur hebben gediend Mevr. Visser en de genoemde scheiden de heeren danken den voorzitter en de an dere leden voor de prettige samenwerking en de kameraadschap, welke steeds in den Raad heeft geneerscht; ook den gemeente secretaris en het secretarie-personeel wordt dank gebracht, terwijl de nieuwe gemeente Leidschendam een groote groei en bloei wordt toegewenscht. sulent te 's-Gravenhage en H. v. d. Hoe ven, lid van het hoofdbestuur der Zuid- Hollandsche Bond. Wat de belangsteling voor deze geitenkeu ring betreft en speciaal voor de fokkerij ter plaatse, deze neemt de laatste jaren aanmerkelijk toe. Ook dit jaar waren meer geiten aangevoerd dan het vorig jaar n.l. 35 jarigen en ouder met 11 lammeren? Vo rig jaar bedroeg dit getal resp. 22 en 9 stuks. Op initiatief van het plaatselijk bestuur waren dit jaar als attractie een 20-tal prij zen uitgeloofd, welke gratis door den mid denstand alhier waren afgestaan. De uitslagen van deze keuring waren als volgt: Éénjarige geiten, wit, ongehoorn 1. C. v. Wouw, met geit genaamd Sina; deze werd ook winnaar der medaille, welke beschik baar was gesteld door den Z.-H. Bond; 2. C. Kooloos met geit gen. Corrie; 3. A. van Noort met geit gen. Lena; 4. A. v. Noort met gen. Jans. Oudere geiten, wit gehoorn: 1. H. Zuid hoek met geit gen. Joop; 2. H. Zuidhoek met geit gen. Suze; 3. P. A. v. Werkhoven met feit gen. Greta; 4. E. F. Knop pert J,r. met geit genaamd Maartje. Bont ongehoornde geiten, gevarieerden leeftijd: 1. C. v. Dam met geit gen. N. N.; 2 J. Feenstra met geit gen. Tsjitska. Bont gehoornde geiten: 1. A. Langelaan met geit gen. Ali; 2. Th. v. d. Ploeg met geit gen. Corrie. Lameren: 1. C. v. Wouw; 2. J. Feenstra; 3. J. Berkhout; 4. P. v. Werkhoven: 5. C. v. Dam. Wat de beoordeeling van de kwaliteit der geiten, welke waren aangevoerd, betreft, deelde de heer S. de Jong nog mede, dat in doorsnede de gehoornde geiten beter wa ren dan de ongehoornde, vooral wat het beenwerk betreft. De bonte geiten ontvin gen een gematigde beoordeeling. Voor de lammeren raadde deze keurmeester ten zeerste aan om de jonge geitjes, geslipt krijt of phosphorzure kalk te voederen, dit zou het beenwerk zeer ten goede ko men. Nog zij vermeld, dat-dit jaar voor 't eerst 9 stuks lammeren waren „geknipt", welke bij een lateren leeftijd dan even tueel in het stamboek kunnen worden in geschreven. De val in de kokende teer. Giester- avond gaf de toestand van het dochtertje van den smidsknecht A. M., dat het onge luk overkwam in kokende teer te vallen, reden tot tevredenheid. Er wordt thans niet meer voor haar leven gevreesd. WARMOND Inenten. Op Woensdag 15 Juni a.s., des namiddags 2 uur bestaat er gelegen heid tot kostelooze inenting en herinenting in een der lokalen van dc voormalige O.L. School.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7