PI Cl - VRIJDAG 10 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HET ENQUêTE-VOORSTEL VAN MR. WENDELAAR. Voorloopig verslag der Tweede Kamer. Aan ihet Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het voorstel van den heer Wen- delaar tot het houden van een enquête om trent de opdraoht van den minister van Justitie tot onthouding van opsporings dienst door de brigade Oss der Koninklijke Marechaussee wordt het volgende ontleend. Tegenstanders. Verscheidene leden gaven als hun mee ning te kennen, dat de voorsteller in de Memorie van Toelichting niet voldoende heeft gemotiveerd, waarom ter verkrijging van de toelichtingen, welke noodig geacht worden, tot toepassing van het in het licht der geschiedenis zoo ongewone middel eener parlementaire enquête zou dienen te worden overgegaan. Reeds gedurende vijftig jaren werd dit middel niet toegepast. Voorstellen tot het instellen van enquêtes, gericht tegen bepaalde personen, met name betreffende handelingen van ministers, zijn door de Tweede Kamer zonder uitzonde ring afgewezen. Op 7 April j.l. is de aangelegenheid, waarvan hier sprake is, het voorwerp ge weest van een interpellatie. De groote meerderheid der Tweede Kamer toonde zich door de inlichtingen, welke de minis ter van Justitie bij die gelegenheid ver strekte, volkomen bevredigd. Echter bleek daarna, dat deze zaak nog niet tot rust ge komen was. In verscheidene persorganen werden de inlichtingen van den minister onvolledig of onjuist genoemd, een sterk wantrouwen kwam tot uiting. Wat had nu echter meer voor de hand gelegen dan dat door een of meer leden der Kamer, hetzij schriftelijk hetzij mondeling, scherp gefor muleerde vragen omtrent die punten wa ren gesteld? Zou het antwoord op zoodani ge vragen niet voldoende bevrediging heb ben geschonken, dan zou alsnog een nieu we interpellatie kunnen zijn aangevraagd. Ware aldus gehandeld, dan zou de ge bruikelijke weg zijn gevolgd. Langs de zen weg zouden de noodige inlichtingen ongetwijfeld ook spoediger zijn verkre gen. Te ernstiger moet de indiening van het onderhavige voorstel -worden be treurd, wijl daar door de andere, betere weg geblokkeerd is géworden. Hun betoog besluitende, spraken deze leden de hoop uit, dat de behan deling van dit voorstel zoo weinig mo gelijk tijd zal kosten, en dat die niet tot aanvaarding daarvan zal leiden. Het liefst zouden zij 'n spoedige intrekking van het voorstel zien. Mocht een tweede interpellatie nog niet het gewenschte licht brengen, dan zou de Kamer bij motie van haar afkeuring of van een ander gevoelen kunnen doen blijken öf zij zou alsnog bij voorkeur op voorstel van verscheidene, tot een zoo groot moge lijk aantal politieke groepen behoorende leden tot het houden van een enquête dan te beschouwen als ultimum remedium kunnen overgaan. Een aantal leden vestigde er de aandacht cp, dat zich sedert de indiening daarvan twee nieuwe omstandigheden hebben voor gedaan. In de eerste plaats is een strafver volging wegens smaadschrift ingesteld te gen den schrijver- van een artikel betref fende de zaak-Oss in „Het Nationale Dag blad", en in de tweede plaats hebben de zes onder-officieren een klacht aanhangig gemaakt bij den militairen ambtenaren rechter. Een en ander maakt naar de mee ning dezer leden toepassing van het mid del der parlementaire enquête nog té min der wenschelijk. Verscheidene leden spraken hun af keuring uit over de sensatie, waarmede deze geheele aangelegenheid omspon nen is geworden. In de eerste plaats echter achtten ook zij op de reeds van andere zijde genoemde gronden een enquête allerminst een doel matig middel. En in de tweede plaats wa ren zij van meening dat geenszins vast staat, dat aan nadere opheldering behoefte bestaat. Moet naar hun oordeel in algemeenen zin geconstateerd worden, dat de „voor beelden" der Memorie van Toelichting geen enkel novum bevatten, dat grond voor een nader onderzoek zou kunnen opleveren, zeer in het bijzonder meenden deze leden er de aandacht op te moeten vestigen, dat in die memorie niets nieuws wordt mede gedeeld over de ernstige fouten der brigade ten aanzien van twee geestelijken, een zaak, welke voor een deel der publieke opinie tcoh wel het hoofdpunt in deze aangelegen heid is geweest. Ware met betrekking tot dit punt ook maar iets op het door den mi nister gestelde af te dingen geweest, dan zou de voorsteller zeker niet hebben na gelaten daarvan aan de Kamer mededee- ling te doen. Resumeerende gaven de hierbedoelde leden als hun oordeel te kennen, dat er, zoolang daarvoor geen andere bewijzen of vermoedens worden aangevoerd, geenszins van onvolledigheid of onjuistheid van de door den minister verstrekte inlichtingen kan worden gesproken en dat derhalve afgescheiden van de ondeugdelijkheid van het voorgestelde middel op dit oogen- fclik een nader onderzoek overbodig moet worden geacht. Voorstanders. Verscheidene andere leden meenden, dat het denkbeeld van het houden eener en quête in het algemeen geenszins die vol komen afwijzende critiek verdient, welke daarop van verschillende ander, zijden werd geoefend. Intussohen bestond bij deze leden ernstige bedenking tegen de wijze, waarop deze zaak door den voorsteller is aangevat. Zij betreurden het zeer, dat het onderhavige voorstel door slechts één lid is ingediend. Bovendien achtten deze leden zoowel het voorstel zelf als de daarop gegeven toe lichting weinig geslaagd De omschrijving van de aan dc enquête-commissie te ver- leenen opdracht is te beperkt gehouden. Sommige leden, die aan het voorstel gaarne hun stem zouden geven, gaven toe, dat er van het enquête-recht tot dusver een spaarzaam gebruik gemaakt is. Men ver- gete echter niet aldus deze leden dat men thans voor de nog niet voorgekomen situatie staat, dat er over een bepaald on derdeel van regeeringsoeleid een interpel latie gehouden is, over welker resultaat aanvankelijk tevredenheid bestond, terwijl eerst later bleek, dat nog verschillende duistere punten overbleven en in het bij zonder de vraag naar voren kwam, of de minister van ambtelijke zijde wel in alle opzichten juist werd ingelicht. Door ge bruik te maken van het enquêterecht kan de Kamer thans trachten volledige klaar heid te bereiken. Dat er geen voorafgaand overleg met an dere groepen is geweest, achtten deze leden een voordeel. Ware dit wel geschied, dan zou aan het voorstel meer een politiek ka rakter zijn gegeven, terwijl het thans zuiver kan worden beschouwd als een zakelijke poging om, met volkomen eerbiediging van 't ministers goede trouw en integriteit, het volle licht te doen opgaan over zekere ge beurtenissen, welker ontstaan te wijten is aan sinds lang tusschen belangrijke onder- deelen van de politiemacht bestaande pres tige geschillen Eenige andere leden verklaarden, niet tegenstaande het ook door hen gevoelde bezwaar tegen het volkomen gebrek aan overleg bij de indiening, het voorstel even eens te willen steunen. Intusschen gaven ook enkele leden, die de zaak op zich zelf gewichtig genoeg ach tende om 't houden van n enquête te recht vaardigen, op dit oogenblik de voorkeur aan een poging om door middel van een tweede interpellatie de gewenschte klaar heid te brengen. Eenige leden vroegen, of het mogelijk zou zijn een commissie van onderzoek uit het midden der Kamer in te stellen, gelijk dat indertijd met betrekking tot de quaes- ties betreffende Spoorhout en het grind- baggerbedrjjf te Linne is geschied. Het nat.-soc. standpunt. Eenige leden wezen het voorstel zonder eenig voorbehoud af; in de eerste plaats omdat zij in een onderzoek, in te stellen door een politiek lichaam als de Kamer niet het minste vertrouwen hadden en in de tweede plaats, omdat met een enquête veel te veel tijd gemoeid zou zijn, waar door de bij hel onderzoek betrokkenen de gelegenheid zouden krijgen, gegevens en bewijzen weg te werken. Deze leden gaven als hun oordeel te ken nen dat het hoofdpunt van deze geheele aangelegenheid is gelegen in de vraag, of de minister van justitie zich al dan niet schuldig heeft gemaakt aan ambtsmisdrijf, genoemd in artikel 355, sub 3, van het wet boek van strafrecht. Tot beantwocrding van die vraag is al leen de rechteilijke macht bevoegd. Der halve dient onmiddellijk een met redenen omkleed voorstel te worden gedaan, strek kende tot het uitlokken van een strafver volging tegen den minister. Daarnevens dienst geëischt te worden terugplaatsing naar Oss van de vroegere brigade der ma rechaussee aldaar, onmiddellijke hervat ting van het opsporingsonderzoek en ver vanging van den burgemeester van Oss en van den procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch. VOORLOOPIGE VERBLIJFS VERGUNNING. Vordering tot aanmelding van vreemde lingen. Aan de procureurs-generaal, fungeeren- de directeuren van politie en alle hoofden van politie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreemdelingenreglement, is door den ad ministrateur voor de grensbewaking en den rijks-vreemdelingendienst namens den minister van Justitie medegedeeld, dat het in 't voornemen ligt van den minister om, langs geleidelijken weg, te bevorderen, dat uiteindelijk elke vreemdeling, die zich hier te lande vrij ophoudt voor langeren tijd dan 10 dagen achtereen voor visum-plich tigen: 2 dagen en op wiens aanwezigheid men prijs stelt, dan welk wiens verblijf dient te worden aanvaard, in staat wordt gesteld om te allen tijde, desnoods van zijn geoorloofd opouthoud te kunnen doen blij ken middels vertoon van een aan hem schriftelijk verleende vorlopige verblijfs vergunning. Houder van een dusdanige nog loopende verblijfsvergunning zal tevens in staat wor den gesteld, om, bij terugkeer na verblijf in het buitenland, weder ongehinderd langs een doorlaatpost binnen te komen. Deze verblijfsvergunning, die bedoeld is van tijdelijken aard te zijn en desge- wenscht immer door de bevoegde macht kan worden ingetrokken, zal in beginsel wt%ien verleend door de hoofden van poli tie, als bedoeld in artikel 1 van het Vreem delingenreglement, ter plaatse waar de vreemdeling vertoeft of verblijf houdt. Zoodra een vreemdeling zich, ter voldoe ning aan een wettelijke verplichting, dan wel om andere redenen, meldt bij, of wordt voorgeleid voor een hoofd van politie als vorengenoemd, dient daarvan te worden gebruik 'gemaakt om hem bedoelde ver blijfsvergunning te verstrekken. Volledigheidshalve wordt nog opgemerkt, dat een aanvulling van het vreemdelin genreglement op het stuk van „voorloo- pige verblijfsvergunning" bevorderd wordt. i» spaart f 1 tijd en geld b R. K. BLINDENZORG. Definitief bestuur der federatie gekozen. De federatie van R. K. Blindenzorg-orga nen vergaderde inlangs te Utrecht. Aanwezig waren afgevaardigden van een negental blindenzorg-omemissies. Mededee- ling werd gedaan van de goedkeuring der statuten door het Hoogwaardig Episcopaat van ons land. Een definitief bestuur werd gekozen, be staande uit mevr. Pluym uit Schiedam en de heeren A. C. J. Moonen te Maastricht en F. Haakman v. d. Bergh te Haarlem. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. C. J. Moonen te Maastricht. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft kapelaan A. J. A. Schulte uit Amsterdam benoemd tot adviseur van de federatie. Omtrent het vaststellen der verschillende districten zal het bestuur een ontwerp ge reed maken. Het bestuur verzocht propa ganda te maken voor het te houden con gres. Het oprichten van een Blinden-retraite- fonds zal eerst met „St. Odillia" worden be sproken. Aan alle Commissies zal een vra genlijst worden gezonden om het bestuur geheel op de hoogte te brengen van de werkwijzen en andere belangrijke zaken de R.-K. Blindenzorg betreffende. VESTIGINGSEIS CHEN BROOD- BAKKERS- EN BROODVERKOOPERS- BEDRIJF. Op 9 December 1937 werd een tijdelijk vestigingsverbod afgekondigd voor het broodbakkers- en het broodverkoopersbe- drijf. Thans is in het staatsblad de algemeene maatregel van bestuur gepubliceerd waar bij voor deze bedrijfstakken de vestigings- eisohen zijn vastgesteld. Deze eischen gelden voor het vestigen, uitbreiden of overnemen van een bedrijf. De vorm van dezen algemeenen maat regel van bestuur stemt in hoofdzaak over een met het vestigingsbesluit slagersbe- drijven, de eischen van credietwaardig- heid en handelskennis zijn nagenoeg ge lijkluidend. Bij wijze van overgangsmaatregel is vastgesteld dat de eischen van handelsken nis voor het broodverkoopersbedrijf, voor zoover het filiaalbeheerders(sters) be treft, gedeeltelijk eerst op 1 Juli 1940 in werking zullen treden. Voor het overige treedt deze algemeene maatregel van bestuur op 9 Juni in wer king. RIJKSMUSEUM G. M. KAM TE NIJMEGEN HEROPEND. Rede van Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Hedenochtend is te Nijmegen in tegen woordigheid van vele autoriteiten het Rijksmuseum G. M. Kam, dat thans tot één geheel is vereenigd met de Romein- sche afdeeling van het Gemeentemuseum, officieel heropend, welke plechtigheid destijds moest worden uitgesteld. De directeur van het museum, dr. J. H. Hol werd a, sprak een kort welkoms woord, waarin bij in de eerste plaats den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, prof. dr. J. R. Slotenmaker de Bruine, begroette. Hij sprak verder zijn bij zonderen dank uit jegens het Gemeen tebestuur voor de verleende medewerking bij de totstandkoming der collectie en je gens den arbeid van den gemeentearchi varis, den heer Daniels. De Minister zeide gaarne te willen vol doen aan het verzoek om het museum te heropenen. Hij liet daaraan een enkel woord over de taak van de musea, met name van de musea, die oudheden bevat ten, voorafgaan. Deze taak is het verleden te bewaren. Daardoor kunnen wij het he- der. leeren verstaan, dikwijls het leeren w&ardeeren, een enkele maal leeren zien, dat het verleden schoonheden bevatte, die niet meer in ons bezit zijn. In elk geval wordt de blik verrijkt door een verkeer met het verleden. Dit is een schoon werk. Uit de rede van dr. Holwerda is gebleken, dat er op dit terrein soms zekere rivali teit zich voordoet. De minister gaat hier op niet in, maar hij constateert met te meer voldoening, dat de regeling thans in Nijmegen getroffen bewijs is van het te gendeel, namelijk van een vlotte samen werking, die aan het geheel is ten goede gekomen. Rijk en gemeente hebben hier een weg ingeslagen, waardoor het geza menlijk bezit nog beter tot zijn..recht kan komen en met name de heeren, die de be handeling der zaken in de hand gehad hebben, namelijk de gemeente-archivaris- beheerder van het gemeentemuseum en de directeur van het rijksmuseum, ver dienen onzen grooten dank. De heer Da niels zal met weemoed aan eenige voor werpen denken, die het stadsmuseum heb ben verlaten, maar hij smaakt de voldoe ning daardoor de gemeenschap te he'bben gediend. Trouwens door zijn werk en zijn publicaties heeft hij dit reeds veelszins gedaan en daardoor zijn stad en ons volk belangrijke diensten bewezen. Het ver heugt den minister dan ook te kunnen mededeelen, dat de Koningin den heer Daniels benoemd heeft tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Dat de heer Hol werda een deel van zijn tijd aan het rijks museum te Nijmegen geeft en er in ge slaagd is de kunstschatten opnieuw in overleg met den heer Daniels te etaleeren, verhoogt de waarde van het geheel. Het zal ook hem zelf tot groote voldoening zijn. Wij staan hier voor de resultaten van een streven, waardoor de historie be waard wordt, de kunst verlevendigd wordt en de samenwerking practische toepassing gevonden heeft. Dit kon den minister slechts verheugen en met de beste wenschen voor hetgeen thans is tot stand gebracht verklaarde hij het museum te zijn heropend. De burgemeester van Nijmegen, de heer J. A. H. Steinweg, daarop het woord verkrijgend, zeide, dat de gemeente had afstand gedaan van een dierbaar pand. Niet het minst was dit het geval voor den archivaris der gemeente, die vele jaren het beheer over het gemeentemuseum had gevoerd. Het getuigde echter van een juist inzicht, dat de gemeenteraad in 1935 het besluit heeft genomen, waarvan wij heden de voltooiing registreeren. Spr. dankte den minister, dat hij per soonlijk de heropening van het museum heeft willen verrichten en wenschte den heer Daniels namens het gemeentebestuur geluk met zijn hooge onderscheiding. Spr.1 dankte hem in het bijzonder voor alles, wat door hem in de laatste achttien jaren in het belang der Nijmeegsche verzame ling is verricht. Ook gaf spr. uitdrukking aan de dankbare gevoelens van het ge meentebestuur tegenover dr. Holwerda, van wien het initiatief tot samenvoeging der beide te Nijmegen aanwezige Romein- sche verzamelingen is uitgegaan. Moge het doel, dat dr. Holwerda daarbij voor oogen stond, namelijk de totstandbren ging van een goed en aantrekkelijk mu seum van het Romeinsche Nijmegen, ge schikt om een grooter publiek te boeien, in vervulling gaan. NEDERLANDSCH CREDIET AAN DE BELGISCHE REGEERING Naar wij vernemen heeft een Neder- landsch bankierssyndicaat onder leiding van de heeren Mendelssohn en Co. Am sterdam en de Nederlandsche Handel maatschappij N.V. aan de Belgische re geering een crediet verstrekt van 35.000.000.—. Het crediet wordt verleend in den vorm van driemaandswissels welke ter keuze der Belgische regeering driemaal achter eenvolgens geheel of gedeeltelijk met drie maanden kunnen worden verlengd. De Belgische régeering heeft een soort gelijke credietovereenkomst in Zwitser land afgesloten. HET OPENLUCHTSPEL TE UDEN In aansluiting op het bericht der vorige week, kan nader worden gemeld, dat voor de feestelijkheden bij het Derde Eeuwfeest der Kruisheeren te Uden in Augustus a.s. zich het volgende comité heeft samenge steld. Dr. B. G. Koning, voorz.; dr. Bollen, onde,rv.; H. v. Mil, penningm.; H. de Bruin H. Barendsen. L. v. d. Putten, Ant. de Groot, Commissarissen. P. Courtens, se cretaris. Voorts is als regisseur van het Openluchtspel door Jan Vuysters, 't welk enkele Zondagen zal gegeven worden te Uden, benoemd de heer Kees van Iersel. Deze jonge Brabantsche kunstenaar trok de laatste jaren sterk de aandacht door zijn bijzondere wijze van regievoering, die er op gericht is, de verschillende elemen ten, waaruit het tooneel is samengesteld en waarvan hij de beweging primair acht, naar hun eigen waarde en op hun eigen wijze aan te wenden en tot een stijlvol en harmonisch geheel samen te voegen, ter bereiking van een rhymische en gestyleer- de synthese, waarin het essentieele van het stuk tot uitdrukking komt. Deze opvat ting werd o.a. prachtig uitgewerkt in „De Klucht van den Dood die bijna stierf" van de Gholderode, gespeeld door de Brabant sche Leekenspeltroep „De Spieghel", on der regie en in dévors en costuums van van Iersel. Deze opvoering werd niet minder dan een openbaring, die overal de groot ste waardeering vond. Waar het hier een stuk betreft, waarin het kinderlijk geloof en de uitbundige levenskracht van het Brabantsche volk tot uitting komt, kan de keuze, die dezen talentvollen Brabanter in de gelegenheid stelt hieraan vorm en leven te geven, niet anders dan een gelukkige genoemd worden. Demonstraties tegen tentoonstelling van den Nieuw Malthusiaanschen Bond te Hoorn. Het A.N.P. meldt: In verband met een te Hoorn georganiseerde tentoonstelling van den Nieuw Malthusiaanschen Bond, waartegen van katholieek zijde een scherp verzet was gerezen, is het aldaar gister avond tot wanordelijkheden gekomen. Vooraf was door de katholieken een ver zoek gericht tot den burgemeester, mr. H. C. Leemhorst, onderteekend door vijftien honderd personen, om de tentoonstelling geen doorgang te doen vinden. Doch de burgemeester stelde zich op het stand punt, niet bevoegd te zijn, deze tentoon stelling te verbieden. Gisteravond werd de tentoonstelling in hotel Geel geopend. Vele katholieken, voor namelijk jongeren, verzamelden zich rond het gebouw en joelden*. Hoewel de politie een oogje in het zeil hield, kon niet worden verhinderd, dat de houding van de menigte steeds agressiever werd, wat zich uitte in het naar binnen werpen van steenen en stinkbommen. Ook werden de ramen ge bombardeerd, wat de politie aanleiding gaf, tot het uitvoeren van een charge met den blanken sabel, waarbij enkele slagen wer den uitgedeeld. Inmiddels had een twintig tal demonstranten zich toegang verschaft tot de zaal en verstoorde de orde der mate, dat de spreker, de heer Nielez, van het woord moest afzien, en ook de vertoo ning met lichtbeelden, welke op het pro gramma stond, geen doorgang kon vinden. Tenslotte werden de demonstranten door de politie met een zacht lijntje de zaal uit gewerkt. Tot laat in den avond bleef het rondom het bewuste pérceel nog rumoerig. Nader vernemen wij, dat de zaalhouder, de heer Geel, naar aanleiding van ontvan gen mondelinge zoowel als schriftelijke dreigementen heeft besloten, zijn zaal vodlr deze tentoonstelling, welke nog gedurende eenige dagen zou worden gehouden, niet verder af te staan. 477e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking vaD Vrijdag 10 Juni 1938 Hooge Prijzen f 1500. 3792 1000. 2624 6094 6818 13002 15805 400. 10315 12528 18783 19902 200. - 2054 4! 935 11041 18675 18917 20827 100. 2140 560G 7345 11383 14174 20824 Prijzen van 70. 1003 1244 1304 1397 1548 1589 1667 1673 1678 1708 1853 1862 1893 1955 1989 2044 2058 2112 2230 2233 2424 2515 2657 2713 2717 2900 3041 3054 3157 3209 3210 3223 3258 3329 3381 3404 3766 3771 3777 3789 3868 3892 3940 3968 4000 4022 4053 4064 4165 4176 4220 4439 4456 4724 4752 4831 4835 4867 4939 5296 5299 5353 5382 5412 5480 5483 5691 5945 5979 6208 6264 6300 6364 6442 6634 6768 6841 6919 7085 7090 7171 7204 7239 7384 7385 7485 7519 7571 7575 7716 7914 7951 8189 8208 8210 8224 8282 8321 8355 8356 8435 8564 8658 8826 8850 8943 9009 9095 9356 9371 9376 9496 9609 9745 9908 9962 10076 10323 10485 10567 10657 10683 10688 10700 10702 10765 10958 11156 11359 11377 11393 11394 11399 11480 11531 11624 11704 11715 11875 12170 12203 12282 12302 12345 12372 12375 12399 12450 12483 12696 12712 128ü0 12871 12886 12941 12969 13227 13293 13324 13364 13646 13692 13705 13904 13923 13985 14031 14064 14084 14092 14115 14268 14352 14426 14435 14480 14577 14592 14728 14932 14964 15012 15051 15077 15087 15132 15273 15331 15339 15404 15461 15508 15515 15576 15611 15726 15732 15886 16063 16090 16096 16104 16120 16182 16353 16357 16444 16445 16485 16505 16513 16695 16809 16858 16861 16831 16949 16965 16979 16986 16999 17005 17027 17092 17261 17358 17359 17414 17569 17602 17644 17809 18029 18064 18082 18099 18420 18663 18751 18848 19098 19103 19430 19480 19513 19523 19538 19609 19648 19665 19697 19823 19857 20016 20108 20166 20170 20215 20333 20452 20514 20539 20654 20673 20600 21000 21011 21054 21067 21351 21435 21474 21516 21584 21759 21766 21846 71883 21937 Nieten 1001 1004 1008 1046 1055 1065 1077 1144' 1224 1293 1300 1394 1410 1424 1465 1475 1564 1580 1623 1650 1770 1794 1831 1948 1972 2013 2041 2080 2096 2121 2166 2178 2198 2205 2238 2243 2278 2286 2300 2329 2339 2347 2399 2412 2458 2471 2571 2598 2605 2619 2662 2670 2721 2722 2731 2770 2787 2818 2831 2*41 2851 2855 2874 2876 2887 2905 2926 2977 3043 3047 3078 3101 3115 3121 3187 3255 3332 3359 3368 3398 3410 3436 3452 3510 3535 3552 3566 3652 3655 3679 3691 3697 3726 3783 3799 3809 3860 3884 3905 3944 3946 3990 3996 4004 4011 4018 4038 4044 4139 4175 4184 4199 4217 4223 4385 4396 4410 4459 4539 4555 4618 4619 4627 4634 4694 4696 4722 4380 4909 4913 4922 4957 4962 5040 5069 5077 5109 5114 5115 5145 5147 5148 5193 5203 5205 5280 5288 5313 5337 5370 5417 5490 5507 5516 5521 5525 5546 5615 5646 5659 5661 5677 5871 5896 5963 5966 5978 6034 6050 6051 6080 6127 6139 6160 6249 6257 6286 6412 6421 6449 6495 6586 6607 6629 6659 6693 6695 6710 6712 6715 6722 672d 6739 6779 6796 6804 6927 6942 6977 6990 7003 7016 7018 7040 7127 7140 7141 7155 7156 7175 7208 7252 7258 7271 7277 7302 7338 7363 7371 7381 7411 7453 7457 7482 7522 7581 7588 7605 7646 7827 7856 7911 7930 7939 7959 7961 8035 8071 8C81 8102 8114 8252 8271 8272 8344 8347 8386 8405 8472 8512 8581 8582 8620 8653 8695 8711 8738 8785 8813 8817 8885 8953 8958 8997 9037 0085 9094 9117 9121 9157 9181 9191 9214 9290 9339 9349 9366 9380 9406 9413 9420 9477 9530 9531 9645 9677 9691 9696 9810 9836 9856 9919 9958 9965 9989 9992 10063 10066 10160 L0134 10210 10211 10221 10356 10441 10448 10532 10566 10579 10583 10587 10664 10682 10690 10707 10722 10744 10301 10803 10850 10898 10956 10991 11013 11019 11074 11083. 11097 11135 11185 11230 11297 11314 11328 11366 11448 11466 11523 11559 11608 11617 11618 11619 11634 11640 11677 11699 11747 11764 11785 11882 11909 11928 11935 11946 12018 12084 12092 12095 12114 12139 12175 12235 12260 12280 12299 12321 12364 12386 12396 12417 12566 12606 12609 12616 12654 12671 12688 12701 12733 12757 12848 12862 12968 12981 12989 13013 13059 13176 13265 13329 13338 13399 13404 13458 13500 13520 13531 13571 13580 13629 13658 13721 13755 13832 13836 13887 13896 13902 13962 14022 14045 14129 14147 14178 14183 14234 14351 14414 14440 14462 14475 14477 14502 14506 14513 14573 14583 14598 14648 14670 14676 14703 14719 14730 14751 14797 14894 14966 14979 15002 15024 15040 15107 15108 15149 15181 15204 15209 15221 15227 15255 15321 15327 15372 15394 15430 15439 15457 15471 15518 15529 15532 15557 15570 15583 15587 15614 15647 15649 15697 15708 15730 15737 15840 15877 15907 15927 15938 15941 15972 15979 15998 16011 16057 16084 16100 16119 16144 16197 16326 16374 16382 16395 16454 16528 16543 16577 16584 16593 16604 16611 16619 16667 16671 16742 16759 16794 16805 16353 15868 16903 16907 16928 16977 17004 17133 17153 17154 17194 17256 17259 17263 17233 17290 17313 17330 17380 17381 17399 17425 17432 17476 17478 17488 17622 17665 17683 17697 17763 17781 17817 17851 17902 17903 17938 17946 17961 17963 17974 18048 18094 18097 18149 18150 18173 18206 18244 18277 18282 18319 18411 18436 18441 18453 18470 18477 18480 18485 18548 18607 18615 18643 18716 18720 18728 18734 18737 18745 18829 18864 18867 18893 18898 18975 18979 18984 19127 19137 19156 19188 19189 19198 19207 19226 19240 19281 19302 19337 19364 19432 19466 19503 19525 19526 19535 19539 19567: 19573 19574 19587 19611 19618 19S62 19816 19881 19884 19893 19899 19944 20022 20G24 20043 20085 20092 20093 20114 20140 20207 20223 20239 20240 20254 20259 20264 20298 20299 20303 20306 20331 20341 20357 20361 20442 20460 20462 20507 20594 20627 20635 20663 20689 20766 20777 20898 20909 20944 20972 20982 20993 21063 21112 21125 21176 21177 21190 21200 21217 21265 21292 21314 21337 21354 21397 21458 21489 21531 21536 21558 21615 21616 21627 21711 21721 21735 21755 21779 21790; 21791 21794 21802 21829 21830 21849 21890 2191* 21932 21970 21971 5e klasse 15e lijst 2654 m z. 2654 70

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7