STADS NIEUWS Academienieuws RECHTZAKEN Wilt U Iets weten? VRIJDAG 10 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COÜRaNÏ EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5i) per kwartaal Bij onze agenten 10 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Noord- Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.2 te Biarritz. Laagste barometerst.: 751.8 te Janmayen. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Oosten nam verder in beteekenis af, dat op den Oceaan nam echter aanzienlijk toe en breidde zich naar het Noorden tot over IJsland uit. De depressie in het Noorden vulde verder op en trekt naar de Poolzee af. In Oost-Europa en de randstaten heerscht nog warm zomerweer, evenals aan de Riviera. Overigens is geheel West- Europa door koele luchtmassa's over stroomd, die geleidelijk verder naar het Oosten doordrongen, hetgeen met zware re gens en onweders gepaard gaat. In West- Europa waaien meest matige Noord-Weste lijke winden met gedeeltelijk bewolkte lucht en plaatselijk regenbuitjes. Voor ons land is voor morgen nog weinig verandering in de weersgesteldheid te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR. 15.4 gr. C. V LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.50 uur tot Zaterdagmorgen 4.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 11 Juni voorm. 2.25 2.25 uur en nam. 2.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 19.5 gr. C. Maan op 19.01 Vrijdagavond Maan onder 3.39 uur Zaterdagmorgen. (13 Juni volle maan). LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten: de heeren J. C. Dudok van Heel, Heemstede; H. A. N. Dinger, Den Haag; G. Drayer, Leiden; Artsexamen le gedeelte: de heeren J. D. Fransen v. d. Putte, Goes; J. M. W. Kamp- meinert, Leiden en Mej. A. C. Becker, Den Haag; Dctoraal examen Rechten: de heeren J. F Riem-Vis, Den Haag; J. A. M. Borghols, Den Haag; C. H. G. M. Zondag, Den Haag; H. J. Goester, Leiden. Bevorderd: tot arts: de heeren W. J. Wissema, Oegst- geest; N. Bosteen, Leiden en Mej. M. Sneller, Rotterdam. tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „over de lichaamshouding en de motoriek regelende reacties bij laag staande oligophrenen", de heer N. Verwey, geboren te Helpman. miLITfiIRt COLONIES hebben altijd voorrang, ook al kruisen zij den voorrangs- weg, waarop u rijdt. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gezellige boel. De 54-jarige J. W. F. B. uit Leiden moest terecht staan wegens mishandeling. Het stond er zoo gewoon, maar toch was het niet zoo heel gewoon. Het geval had zich als volgt afgespeeld. Een logementhouder had een aantal be talende logé's, waarvan er een eiken Don derdag afrekende. Toen er weer een Don derdag aangebroken was, kwam deze logé des morgens naar beneden met al zijn be zittingen over den arm. De logementhou der dacht toen heel logisch: „die wil de beenen nemen zonder te betalen". Dus had hij dezen logé aan zijn jasje ge trokken om alsnog zijn centjes te innen. Maar er hadden zich onvoorziene omstan digheden voorgedaan, want het bleek een complot te zijn, aangezien een andere lo geergast, die bij de kachel zat, plotseling opstond om te probeeren een stoel op des logementhouders hoofd te deponeeren. Er ontstond een geweldige strijd om het bezit van de stoel met uiteindelijk gevolg, dat de logementhouder overwinnaar bleef en zijn tegenpartij temidden van de stoelover- blijfselen kwam te zitten. Maar in dien tus- schentijd had de man, die uit wilde knijpen kans gezien de straat te bereiken. De loge menthouder en diens inmiddels ter ver sterking gearriveerde vrouw er achter aan, om alsnog den vluchteling te pakken te krijgen. Er was echter een nieuwe hinder nis te overwinnen geweest, want thans was dé reeds eerder genoemde verdachte er zich mee gaan bemoeien. Deze had de vluchte ling in bescherming genomen, door den logementhouder en diens vrouw te pakken te nemen. Maar de vrouw van den loge menthouder, ook niet van vandaag of gis teren, had haar schoen uitgetrokken en was de verdachte daarmede te lijf gegaan. Deze de klap aan ziende komen, had heel strate gisch de echtvriend van de schoenen- zwaaiende vrouw beetgepakt en die voor de neerkomende schoen geschoven met net gevolg, dat de hak van de schoen op het oog van den echtgenoot terecht was geko men, welk oog een andere tint aannam. Van dit tijdelijke voordeel had verdachte gebruik gemaakt om de schoenenzwaaien- de juffrouw eenige trappen toe te dienen. De vluchteling, waar alles om draaide, was er inmiddels van door gegaan, maar verdachte moest verschijnen wegens mis handeling. Wel probeerde hij de schuld alsnog op de tegenpartij te werpen, maar dit lukte niet, want de Officier eischte drie weken gevangenisstraf. De politierechter wilde het nog eens met verdachte probeeren en veroordeelde hem tot een voorwaardelijke gevagenisstraf voor den tijd van zeven weken met drie jaar proeftijd. Veldwachter uitgescholden. Drie weken gevangenisstraf. Mej. H. L. uit Leiden had iets te be handelen in den Haag en wel op de griffie aan de Prinsengracht. Er waren echter verschillende termen aanwezig, waardoor de zaak waar de juf frouw voor kwam, geen doorgang kon vin den. Beleefd doch dringend was aan haar gevraagd om het gebouw te verlaten. Daar aan had de juffrouw niet voldaan; integen deel zij had het hare van het geval ge zegd. De veldwachter, die het verzoek zich te verwijderen overbracht, had voor de tweede maal het beleefde van zijn verzoek of bevel laten varen zoodat alleen het drin gende overbleef. Ook de juffrouw had het beleefd zijn, voorzoover dat tenminste aanwezig was geweest, laten gaan en was gaan schelden. Dat had een opschudding veroorzaakt in het anders zoo rustige ge bouw en de veldwachter had het toen noo- dig geoordeeld om de juffrrouw op te pak ken en op de Prinsengracht te deponeeren. Dat was natuurlijk niet naar het genoegen van de opstandige juffrouw geweest en zij was den veldwachter uit gaan schelden voor al wat mooi en leelijk is. Het meest herhaalde woord was het echte Leidsche woord „vullus". De juffrouw ontkende alles ten stelligste, maar zij bofte niet, want toe vallig had de Officier van Justitie alles ge hoord en gezien, want die was in zijn ap partement geweest, hetwelk eenige meters van het terrein van den strijd verwijderd was. Er werd tevens door den Officier nog een boekje open gedaan, hetgeen ook niet fraai genoemd kon worden. Spr. eischte, geziey de ernst van het feit, een week gevangenisstraf. De politierechter legde een veel zwaar dere straf op en wel een gevangenisstraf voor den tijd van drie weken. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Oneerlijk grossier In vlcesch. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond gisteren terecht een 45-jarige grossier in vleesch en vet uit H i 11 e g o m. Hij ver kocht in Januari j.l. een halve koe aan een slager en er werd overeengekomen, dat deze helft in het openbaar slachthuis te Haarlem zou worden gewogen. De schaal wees aan 112 Kg., maar de grossier meende, dat de tweede 1 gemak kelijk in een 2 veranderd kon worden, dat was zoo 10 Kg. verdiend Het weegbriefje werd aldus gewijzigd en ook de kwitantie, die den slager gepresenteerd werd gaf 122 Kg. aan. De slager kreeg echter argwaan en vroeg aan het slachthuis het doorslagje van het weegb'iefje ter inzage. Het bedrog bleek en de politie werd in de zaak ge mengd. De officier van justitie eischte tegen den oneerlijken grossier 25.— boete plus een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De rechtbank zal 23 Juni uitspraak doen. DE ZEDENMISDRIJVEN TE OSS. Tegen den directeur der Organon- fabrieken is drie jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft de geruchtmakende Ossche zedenschan- dalen behandeld, waartoe de directeur van de Organon-fabrieken, M. v. Z., was gedagvaard. De zaak, waarin twaalf getui gen a charge en vier a décharge werden gehoord, werd met gesloten deuren be handeld en vorderde enkele uren. Naar wij vernemen, werd tegen v. Z. drie jaar gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Bergmann, heeft clementie gepleit. „Tijd" MARECHAUSSEE OP VRIJE VOETEN. Krijgsraad zal volgende week uitspraak doen. Onlangs werd de wachtmeester der ma rechaussee v. d. W. uit Terneuzen gearres teerd, verdacht van een zedenmisdrijf met minderjarigen. Woensdag heeft de krijgsraad te Den Bosch deze zaak met gesloten deuren be handeld. Naar we vernemen, is de verdachte na een uitvoerige behandeling, waarbij drie maanden gevangenisstraf tegen hem werd geëischt, op vrije voeten gesteld. De krijgsraad zal de volgende week uitspraak doen. DE INBRAAK IN HET TANDHEEL KUNDIGE INSTITUUT. De rechtbank te Utrecht heeft zich, zoo als men zich zal herinneren, ten aanzien van de drie helers inzake de inbraak in het tandheelkundig instituut te Utrecht onbevoegd verklaard daar het misdrijf was gepleegd te Amsterdam, en dus bui ten het grensgebied van de rechtbank. De officier van justitie is nu van dit vonnis in beroep gekomen, zoodat eerlang het gerechtshof te Amsterdam deze bevoegd heidskwestie opnieuw te behandelen zal krijgen. GEEN MEDEWERKING VERLEEND BIJ LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. 32 personen voor den politierechter. Voor den politierechter te Assen heeft zich een aantal personen te verantwoor den gehad, omdat zij zich tijdens de op 4 April j.l. gehouden luchtbeschermings oefening niet aan de voorschriften zouden hebben gehouden. 32 personen, voorna melijk uit Meppel afkomstig, stonden te recht. Al deze personen hadden zich des avonds tusschen 9 en half twaalf in welken tijd men zich zonder noodzaak niet op oliaat mocht bevinden aan deze overtreding schuldig gemaakt. Bij het meerendeel was opzet niet aanwezig. Zij werden voor de overtreding tot geld boeten tusschen f 15 en 25 subs, even zooveel dagen hechtenis veroordeeld. De personen, die boven 15 boete kregen, waren minder welwillend tegen het gezag opgetreden. Verdachte C. J. te Meppelr die lydelijk verzet had gepleegd, werd tot 14 dagen gevangenistraf veroordeeld, terwijl M. J., eveneens uit Meppel, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis kreeg opgelegd en bo vendien tot 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar werd veroordeeld. Tegen het echtpaar K. L. te Meppel, dat zich in den verboden tijd op straat had bevonden, omdat zij even een brief moes ten posten, werd de zaak tot de volgende week aangehouden, voor het hooren van nadere getuigen. De politierechter deed eveneens uit spraak in de zaak tegen K. E.,-hoofd eener school te Amsterdamscheveld, omdat hij op den vierden April tijdens de oefening zijn woning niet voldoende tegen uitstra lend licht had afgeschermd. De politie rechter achtte niet bewezen, dat verdach te zich opzettelijk aan een overtreding had schuldig gemaakt en veroordeelde hem tot 10 subs. 10 dagen hechtenis. Ook W. K. te Annerveenschekanaal, die zich niet optijd had aangemeld bij zijn groepscommandant, werd conform den eisch tot 10 boete subs. 10 dagen hech tenis veroordeeld. Vraag: Hoe is de kortste weg van Kat wijk naar Goes per fiets? Antwoord: Katwijk, Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moer dijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Roozen- daal, Wouw, Bergen op Zoom, Rilland, Krabbendijke, Schore, Kapelle, Goes. Vraag: Welke is de kortste weg van Bodegraven naar Wijk aan Zee? Antwoord: Bodegraven, Alphen, Lei- muiden, Nieuw Vennep, Hillegom, Benne- broek, Haarlem, Santpoort, Velsen, Wijker- oog, Wijk aan Zee. Koopt bi) hen, die in Uw Dagblad adverteeren DE AANGIFTE VAN VREEMDELINGEN. In aansluiting op de officieele kennis geving in ons tlad van 8 Juni 1.1. maakt de Commissaris van Politie nog het volgende bekend: Onverminderd de verplichtingen aan de ■vreemdelingen in deze kennisgeving opge legd, is ieder ingezetene, overeenkomstig de verordening van 30 Januari 1919, rege lende „het toezicht op in Leiden vertoeven- ae vreemdelingen" verplicht binnen 24 uur aan den Commissaris van Politie alhier kennis te geven, nadat hij een vreemdeling in zijn huis, inrichting of woning heeft op genomen. Deze verplichting blijft dus be staan, ook al heeft de vreemdeling zich bij de politie aangemeld. Onder vreemdeling wordt verstaan: iedere niet-Nederlander. De kennisgeving betreft ieder vreemde ling, dus ook loges, ongeacht den leeftijd of den duur van het verblijf. De ingezetene, die verzuimt aan deze verplichting te voldoen, xan worden ge straft. Zij, die er een beroep van maken aan personen nachtverblijf te verschaffen, moe ten bovendien in het door hen overeen komstig art. 438 van het Wetboek van Strafrecht gehouden register aanteekenen de namen, voornamen, nationaliteit, woon plaats, datum en plaats van geboorte, zoo mede datum en afloop van het eventueel laatst verleende Nederlandsche visum van de(n) betrokken vreemdeling (e). Het bureau van de afdeeling Vreemde lingendienst te Leiden is gevestigd in het politiebureau Zonneveldstraat 10, welke afdeeling, waarbij ook nadere inlichtingen omtrent bovenstaand onderwerp zijn te be komen, is geopend van 9 uur v.m. tot 12 uur n.m., van 2 uur n.m. tot 4 uur n.m. en van 7 uur n.m. tot 9 uur n.m. Inschrijvingen of aanmeldingen aan het Bureau van Bevolking ontheft niet van vorenomschreven verplichtingen. DE WERKLOOSHEID. Gisteren stonden bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken de navolgende personen als werkloos ingeschreven: bouw vakarbeiders 699, fabrieksarbeiders 201, kantoorpersoneel 154, hotel-cafépersoneel 52, houtbewerkers 147, kleermakers 62, kappers 3, schoenmakers 14, land- en tuin- bouwarzeiders 106, metaalbewerkers 571, sigarenmakers 18, technici, opzichters 33, textielarbeiders 404, transportarbeiders 927, typografen 84, voedingsmiddelenarbeiders 252, vrouwen 140. Alg. totaal 3867. 10 Juni 1937 4048, 11 Juni 1936 4292. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen Stedelijk Gymna sium, afd. B., 3e groep zijn gisteren ge slaagd: W. G. Aldershoff, Leiden, C. Th. Breebaart, Oegstgeest, H. van Dam, Oegst- geest, J. M. Spruyt, Leiden en L. J. M. M. v Straaten, Voorburg. Afgew. 1 cand. Van afd. B. 2e groep is alsnog geslaagd J. F. Vos, Voorburg. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5828. W. Plaatzer, Noord- wijk aan Zee, Oude Zeewég 82. Schilders bedrijf. Overl. E.: W. Plaatzer. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden. •/-rftSEêEfty- In een hier ter stede gehouden bijeen komst van oud-cursisten van Donders' school voor welsprekendheid te Den Haag, is besloten tot oprichting van een afdee ling van Donders' Studie- en Debating- kring, D. S. D. Deze heeft ten doel het be oefenen der welsprekendheid. Als voorloo- pig bestuur werd benoemd: voorzitter de heer Janssen, secr. de heer van Oyen, bei den uit Leiden, penningmeester de heer Beelen, uit Katwijk aan den Rijn. In Leiden gevestigd. y c. \j. v. d. Baan, jeugdleidster, Groen- hovenstraat 14 M. A. W. v. Berkel, cassière, Jac. Catslaan 79 J. H. Blote, insti'.maker, Bloemmarkt 11a A. P. J. Coenen, Nieuwe Rijn 56 L. Danekes, Boerhaavelaan 29 G. Dantuma, tim merman, Ringkade 9a F. Dubbelaar, Alexanderstraat 45 R. de Clerden Duik, Rijnsbweg 136 J. M. A. v. Essen, leerl. verpleegster, Witte Singel 27 Wed. J. KerkhoveFrancooij, Driftstr. 104a J. H. Geus en fam., vertegenw. B.P.M., Hyacinthenstr. 10a P. C. M. v. Rijn de Groot, Schimmelstr. 22a C. Heems kerk, dienstbode, Burggravenlaan 7 P. Hendriks en fam., los werkman, Oude Singel 164 A. Jongepier en fam., win kelchef, Driftstraat 104a J. P. Keere- weer, dienstbode, J. de Wittstr. 57 B. H. Kolkmeijer, reclameteekenaar, Gerecht 11 S. M. Kwik, dienstbode, Utr. Jaag pad 61 H. Landman, verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. P. Vrolijkv. d. Lans, Morschkade 17 Wed. M. C. v. d. Meulende Leeuw, H. de Grootstr. 16 J. C. M. v. Marle, Groenhovenstr. 8 W. M. v. Maurik, leerl. verpleegster, Rijnsb. weg 10 M. Meijer en fam., handelsrei ziger, Witte Singel 37 A. de Mooij en fam., grondwerker, Voorstr. 30 C. W. Philippi, waschknecht, Jac. Catsln. 73 R. v. Roijen en fam., gemeente-archivaris, Lammensch.weg 1 A. M. v. Rijn, hulp in Een zeer nuttige gids Een uitstekend werk heeft de Armen raad verricht door het uitgeven van een „Gids voor het maatschappelijk werk te Leiden met adressen". De betiteling „maatschappelijk werk" is eigenlijk niet juist! Maatschappelijk werk is ook, b.v., het werk van standsorganisa ties, enz. Maar men weet nu wel, dat on der „maatschappelijk werk" wordt ver staan dat deel van het maatschappelijk werk, hetwelk zich aantrekt het lot, de belangen van hulpbehoevenden van ver schillenden aard. Dus: dat deel van het maatschappelijk werk, dat vraagt de mees te en mooiste offers van hen, die er zich voor geven, die het mogelijk maken en steunen. Het boekje, dat 62 bladzijden telt, is door den secretaris van den Armenraad, mr. P. A. van Toorenburg, zeer overzich telijk samengesteld. Het bevat een alpha- betisch register en de vereenigingen zijn ingedeeld naar den aard harer werkzaam heden. Wie zich beweegt op het terrein van „maatschappelijk werk" zal dit boekje noo- de missen. Dikwijls zal 't te pas komen, om een bepaald adres te vinden of den juisten naam en de doelstelling van 'n vereeniging. De Armenraad heeft met deze uitgave een hoogst nuttig werk verricht. de huishouding, Utr. Veer 31 J. Rijs- bergen, dienstbode, Lammensch.weg 20 E. M. Schreurs, dienstbode, Lammensch. weg 1 J. Slingerland, los werkman, Jan- vossensteeg 59 H. M. Speekman, arts, Boerhaavelaan 49 D. B. Starrenburg en fam., zendeling-leeraar, Hogerbeetsstr. 1 M. W. F. Stol, onderwijzeres, P. de la Courtstr. 91 W. G. Poelva Tol, Noordeinde 23 N. den Uijl, koopman, Oude Vest 97 J. Verboon en fam., melk- slijter, Wolmaranstr. 17 J. Vos, ver pleegster, Rijnsb.weg 10 M. H. Vrolijk, expeditieknecht, Morschkade 17 H. J. •Wansink, Oude Singel 154 M. A. J. v. Will, jeugdleidster, Hooigr. 31 A. de Wit, naaister, Lysterstr. 23 P. J. Zon- derop, dienstbode, Rapenburg 131. Uit Leiden vertrokken: G. Achterkamp, Deventer, Driebergen- straat 13 E. J. H. Alt, Oegstgeest, Dui- venvoordestr. 15 A. L. de Rooij-Arbouw, Assema, Voorschoten, Rijndijk 244 J. den Haag, Reinwardstr. 116 A. G. v. M. Banning, Edam, Lingerzijde 2—185 D. v. Benten, N. O. Indië J. F. v. Berkel, Wassenaar, Crocusstr. 7 E. Blikman, Oegstgeest, Oranjelaan 14 M. J. Bon en fam., Weert, Emmasingel 59 L. G. J. Bongers, Amsterdam. Ruyschstr. 12 Chr. Breider, Katwijk, Kon. Wilhelminastr. 22 C. A. Broekman en fam., Koudekerke Z., Breeweg D 221 L. Brouwer en fam., Voorburg, Rusthoflaan 22 J. G. Burge meester, Waalwijk* Grootstr. 256 J. M. Cannoo en fam., den Haag, Zeekant 107 A. v. Dam*Woubrugge, Westeinde 168 A.' M. Denissen, Duitschland S. Djoenes Poesponegoro en fam., Semarang H. G. P. Duijfjes en fam., den Haag, Ruychrock- laan 36 J. G. H. Dijkerman en fam., Voorschoten, Wijngaardln. 107 L. Dijks hoorn en fam., Leiderdorp, Zijloordkade 11 H. J. Dijs en fam., den Haag, Jul. v. Stolbergln. 223 C. M. Gerrits, Amster dam, de Wittenstr. 148 I W. A. Ginkel en fam., N. O. Indië O. G. E. Matthijsen- Gorter, Terschelling, Midsland W. G. de Haan, den Haag, Westeinde 27 A. M. de Heij, Noordwijk, Kon. Astridboulevard 24 M. E. Huisman, Wassenaar, Pr. Frederik- laan 10 J. H. Janssen, Arnhem, Boul. Heuvelink 41 M. L. Kalff en fam., Was senaar, v. Z. v. Nyeveltstr. 29 A. G. Kool wijk, Rotterdam, 's Gravendijkwal 151b G. Kotzian, Bottrop, Winkestr. 7 C. N. Kuipers, den Haag, Zuidwal 83 K. Kwestro, Curagao A. v. Loon, Heemste de, Scheldestr. 2 K. F. W. v. Luijken, Antwerpen C. Hatthijsen, Terschelling, Midsland C. Modi, Bodensdorff, Pension Rencker W. G. J. Muuse, Batavia D. Nieuwenhuizen en fam., Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. 1 A. Ober, Voorschoten, Eras- musstr. 7 C. W. Otte, Oegstgeest, Oran jelaan 2 J. Plasonnig, Duitschland G. Pot. Oegstgeest, Endegeesterstr.weg 5 A. Rakké en fam., Rotterdam, Gr. Hilledijk 183 I J .C. Remond, den Haag, Rychrook- laan 36 H. C. v. Rheenen, Noordwijker- hout, Heerenweg 92 A. Roest, den Haag, Schenkstr. 209b A. G. Roos, Woubrugge, Noordeinde B 167 W. Roosink, Rotter dam, Henegouwerln. 72 W. Rühl. Gel- senkirchen, Ad. Hitlerstr. 83 C. W. J. v. Ruiten, Gouda, St. Josephstr. 68 W. J. Rutgers, Ede, Bennekomscheweg 4 P. J. A. Salomons, den Haag, Gr. Hertoginne- laan 72 E. J. Schuurmans, Zaandam, Heerenstr. 8 S. Sjardijn, den Haag, Daen- delsstr. 63 A. L. Smith, Nijmegen, Too- ropstr. 230 J. Steenbergen, Weert, Haogstr. 29 M. J. Steenland, Koudeker ke, Lange Vielesing 40 P. J. J. Timp, Vlissingen, Singelweg 30 R. H. Tobler en fam., Utzwill, Bahnhofstr. 9 A. G. Valkis, den Haag, J. de Graeffln. 24 J. Veldhuijzen, Apeldoorn, Molenstr. 75 P. P. te Kaat-Vioen, Arnhem, Jans Bui- tensing. 2 J. Voorwinden, Noordwijker- hout, Buurtweg 26 J. J. A. M. Vuijlsteke, Rotterdam, Schiedamscheweg 5b A. M. Willemsen, Amsterdam, Ruyschstr. 12 G. A. Waldkötter, Delft, West Plantsoen 38 Th. A. J. Waller, Bandoeng M. A. Wesselius, Haarlem, Pladellastr. 16 F. Wester veld, Haarlem, Buitenrustlaan 25 M. Winkel, Wassenaar, Teijlingerhorstlaan 32 K. Wirtz, Wassenaar*,, Papeweg 2 H. de Wolf, Vught, Victorialaan 5.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2