RIJNSTREEK VRIJDAG 10 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1] OEGSTGEEST Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. van Rooy hield de Hanze een alg. vergadering. De opkomst was be vredigend, doch gezien de belangrijkheid der agenda had men meer leden-winke liers verwacht. Bij de opening herinnerde de voorzitter aan het mooie resultaat, dat de afdeeling Oegstgeest met de Hanze-busjes heeft ver kregen, waarvoor spreker den leden dank bracht. De heer M. Elshof bracht verslag uit van de vergadering van den Centralen Raad en gaf daarbij ook zijn persoonlijke indrukken weer, waaruit bleek dat de af gevaardigde zich niet geheel kan ver eenigen met de wijze, waarop de ingeko men voorstellen en vragen der afdeelin- gen op zoo'n Centrale Raadsvergadering worden behandeld. Deze opmerkingen gaven aanleiding tot diverse besprekingen en critiek, waarna de voorzitter den heer Elshof dankte voor zijn keurig verslag. Vervolgens kwam aan de orde de mo gelijkheid tot het houden van een win kelweek einde Augustus, in aansluiting met de Oranjefeesten. Na ampele bespreking besloot men nog de meening te hooren der afwezige leden (vooral winkeliers) en zich daarna in ver binding te stellen met de andere organisa tie (Middenstandscentrale), alvorens een beslissing te nemen. Bij de rondvraag werden enkele vragen van huishoudelijken aard besproken en afgehandeld, waarop de voorzitter de bij eenkomst sloot onder dankzegging aan pastoor Looijaard voor zijn aanwezigheid en de leden voor de aangename gedach- tenwisseling. Arrestatie. Eenige maanden geleden werd bij de politie aangifte gedaan van oplichting in dienstbetrekking van een bedrag van ongeveer 250.De dader T. v. D. uit Rijnsburg bleek bij onderzoek aldaar spoorloos te zijn verdwenen. Een dezer dagen vernam de politie, dat v. D. in den Haag met bloemen ventte. De po litie ging naar aanleiding hiervan met een auto op surveillance in den Haag en zij trof inderdaad v. D. in een der straten in den Haag aan. v. D. werd aangehouden en voor den burgemeester van Oegstgeest geleid. Vrijwillige Verkeersinspectie opgericht. Vanaf Mei 1938 werd alhier op initia tief van dr. Simon Thomas een vrijwil lige verkeersinspectie Opgericht. Verschil lende automobilisten hebben hiertoe hun medewerking toegezegd; zij stellen hun auto belangloos ter beschikking van de politie. Tweemaal per week wordt 2 uur per dag met de politie door de gemeente gereden en wordt speciaal gelet op de verkeersfouten, die de weggebruikers ma ken. Tot op heden heeft deze verkeersin spectie goed werk verricht en werden reeds vele overtreders bekeurd of ge waarschuwd. Gevestigd: F. D. Carels, arts, Rhijn- geesterstrataweg 31 inw. van Leiden G .P. Los, bakkerskn., Celebesstraat 39 inw. van Voorschoten E. J. H. Alt, tee kenaar, Duivenvoordestr. 15 van Leiden R. de Zeeuw, Emmalaan 27 inw. van Amsterdam A. Monster, 1.1. verpleeg ster Endegeest van den Haag G. Pot, 1.1. verpleegster Endegeest van Leiden J. E. van Tol, van Assendelftstraat 4 van den Haag J. J. Vester, h. i. d. huishou ding, de Kempenaerstraat 43 van Alphen aan den Rijn A. C. Pleysier, Warmon- derweg 80 inw. van Parijs C. M. Zon neveld geb. v. d. Berg, Borneostraat 17 b. van Rijnsburg D. Plomp en gezin, Em malaan 54 van Amsterdam C. van de Putte geb. Molenbroek, Emmalaan 89 van Leiden N. J. Demmenie, Emmalaan 89 van Leiden E. Blikman, db. Oranje laan 14 van Leiden. Vertrokken: M. Langhout, kinder juf fr. van Sumatrastraat 28 naar den Haag, v. Hoogen'houcklaan 70 M. van Keulen en vr., van Geversstr. 24 inw. naar Rijswijk (Z.-H.), Frederiklaan 29 J. M. de Greeuw en gezin, van Regentesselaan 15 naar Katwijk, Kon. Wilhelminastraat 7a J. Roorda en gez., van Nassaulaan 23 inw. naar Batavia N. I. G. A. Zeil- stra geb. v. d. Kraan, van Duinzichtstraat 25 naar Leiden, Levendaal 173 A. M. de Troije, onderwijzeres van Terwee weg 78 naar Apeldoorn, Marialaan 36 J. van Iterson, db. van Warm onderweg 80 naar Leiden, Molenstraat 28a IJ. J. N. Riet veld geb. v. Grol, van O. Rijnzichtw. 47 inw. naar Bodegraven, Pr. Hendrikstr. 43 - L. Zandijk, arts, van W. de Zwijgerlaan 15 naar Waarde, B. 146 J. L. Erkelens, onderw. van Duivenvoordestr. 32 naar Lewapakoe N. I. G. J. de Hoog en vr., teekenaar R. T. van Rijnzichtw. 43 naar Leiden, Jac. Catslaan 87 J. de Best, bloemist, van Rijnsburgerw. 135 inw. naar Rijnsbure Smitsstr. L. van der Sleet en vr. landarb. van de Rijsjes 3 naar Rijns- burg, Voorhouterweg S. E. Hermans geb. v. Aarem, arts, van Juffermansstr. 50 inw. naar Princenhage, Bredascheweg 1 A. Loose geb. Nouwens, van Rhijn- geesterstraatweg 94a naar Made c.a., Sta tionsstraat A 254 C. E. Swaanenburg, db. van Julianalaan 18 naar Zoeterwoude Zuidbuurt 24 W. F. van Peijpe ass. lab. van Emmalaan 49 inw. naar Utrecht, Jansdam 5bis A J. H. B. van Heek en gezin, off. van gez., van Wilhelminapark 33 naar Maartensdijk, Regentesselaan 22. Verhuizingen binnen de ge meente: A. G. M. Zonneveld, fietsenrep. van Sumatrastr. 34 naar Borneostr. 17 bv. D. J. H. Hoogerwaard, van Hof dij ck 35 naar W. de Zwijgerlaan 34 J. van Tol en vr., van H. Morschweg 122 naar H. Morschweg 100 F. C. Bursch en vr., ass. rijksmus., van Juffermansstraat 40 naar Willinkl. 2 A. Hoogendoorn geb. v. Heuwelingen van Warm onderw. 6 naar Nassaulaan 51 A. Maat, db. van War- monderweg 6 naar Nassaulaan 51 H. van Ees, chauffeur, van Borneostraat 5 naar Duinzichtstraat 29 G. C. van Leeu wen, db., van Duinziehtstr. 30 inw. naar Nassaulaan 8 H. Koppier db. van de Kempenaerstr. 49 naar Warm onder weg 52 E. van Rij, db. van H. Morschweg 86 naar Wilhelminapark 13. Geboren: Jan Gerrit z. van G. J. Wasink en H. van Sweeden, de Kempe naerstraat 17 Wopke Marinus Willem z. van W. M. Rijnberg en M. Heeg, Oude Rijnzichtweg 25 Maria Christina d. van W. J. Karpes en A. M. Wesseling, Ter- weeweg 60. Overleden: E. M. Hüppeden geb. Rücker, 74 j. G. van der Fluit geb. Weijers 74 j. C. J. Blom geb. Koster 72 jaar. Ondertrouwd: A. J. Kranenburg en A. M. van der Burgh, beiden wonende te Oegstgeest. RIJNSBURG Tuinbouw. Het is met de tuinbouw producten nog steeds niets gedaan. De aan voer is gelukkig zeer matigjes en beperkt zich tot wat Prei, Radijs, wat Sla uit de omgeving. Sla is niet best van kwaliteit, doch brengt ook ongeveer niets op, van 0.60 tot 1.30 per 100. Hier heeft de tuin der zoo goed als niets aan, het zijn trans port- en veilingkosten. Radijs die niet meer opbrengt dan 1.70 tot 2.20 per 100 bos geeft als uitkomst ook alleen maar arbeids loon plus vervoerkosten Prei gaat iets beter, van 5.40 tot 6.90 per 100 kg. Het is verders het wachten op de zomerpro- ducten die tengevolge vai. het slechte weer vooral in Mei, al heel lang op zich laten wachten en die er in het gewas zoo voor staan dat op een abnormaal lage oogst ge rekend wordt. STOMPWIJK „Herwonnen Levenskracht". Herwon nen Levenskracht houdt a.s. Zondag haar jaarlijksche speldjesdag. Het zal wel over bodig zijn om daar veel over te schrijven, daar allen zeker de reclame-biljetten al gelezen hebben Dus, Stomp wij kers. stelt de collectricen Zondag niet teleur en draagt allen bij wat u missen kunt. Maar vooral niet minder dan een dubbeltje! Bij voor baat onzen hartelijken dank. WASSENAAR Apenstreken. Een uit het dierenpark alhier ontsnapte aap zorgt sinds j.l. Zater dag voor de angstige en komische noot in het dorpsgebeuren. Angst doordat hij tot groote schrik van een dienstbode in haar kamertje wist door te dringen in een perceel aan den Rijks straatweg, terwijl hij yoor het komische zorgde door o.a. een prullemand buiten het raam om te keeren en de correspondentie van mijnheer mede naar het dak te nemen. Nu eens is de aap aan den Rijksstraat weg, dan weer in Marlot enz. Tot dusverre mislukten alle pogingen om het dier opnieuw te vangen. (Naar wij vernemen is het dier inmid dels gevangen. Red.). Geboren: Elisabeth Maria Wilhelmina d. van J. L. Borsboom en E. M. van der Spek Aaltje d. van W. Prins en J. van Oord van der Vlies Maria Johanna d. van A. J. Slats en J. M. C. van Zon Henri Karei Emile z. van K. A. P. Schaep- man en G. J. E. Kuiper Cornelis Jo hannes z. van C. Lugthart en J. W. Hanse Susanna Gezina d. van J. Remmers waal en C. van Haastrecht. Ondertr ouwd: J. F. M. Molkenboer te Roosendaal, en F. A. M. van der Weij- den H. Nort en A. M. Moltmaker te Rijswijk (Z.-H.) C. Schoonderwoerd te Hazerswoude, en J. E. A. Brandt J. Bakker, te den Haag, en B. C. Kouwen- berg. Getrouwd: M. P. den Holalnder en G. Binnendijk J. A. Bouvy en E. M. C. Ruempol L. J. Paardekooper en J. M. H. Remmerswaal G. Groenendijk en E. Pelka. Overleden: Pieter van der Gugten, 60 j., wedr. v. J. L. Peters. Ingekomen: J. F. v. Berkel, R.K., winkelbediende, uit Leiden, Crocusstraat 7 J. J. F. Damen, N.H., bodem onderzoe ker, uit den Haag, L. Kerkdam 82 D. Dekker, geen, boekhouder-correspondent, uit Baarn, Santhorstlaan 48 J. A. Dui venvoorden, R.K., boerenknecht, uit Oegst geest, Raaphorstlaan 36 J. S. Engels man, N.I., huishoudster, uit den Haag, Meyendellscheweg 16 J. M. Evers, R.K., dienstbode, uit den Haag, Buurtweg 91 M. F. van Evert, G.K., zonder beroep, uit Leiden, v. Bommellaan 2 H. M. Gardien, R.K., dienstbode, uit den Haag, Binnenweg 6 B. Wouters geb. Gessier, R.K., zonder beroep, uit Aalsmeer, Wittenburgerweg 180 Wed. A. J. v. d. Hoeven geb. God- dard, N.H., zonder beroep, uit Rotterdam, Buurtweg 113 A. de Boer geb. Goos, G.K., zonder beroep, uit Rotterdam, Nar cislaan 32 D. de Groot, N.H., werkster, uit Hillegersberg, Dwarsweg 3 Wed. A. A. Haas geb Oortman, geen, zonder beroep, uit Hoorn, Schouwweg 72 W. L. J. Q. v. d. Ham en vrouw, R.K., portier St. Jaco bus-stichting, uit den Haag, Louisestr. 7 W. A. C. Herman de Groot en gezin, N.H., civiel ingenieur, uit Voorburg, v. Cal- carlaan 7 N. A. Hoogesteger, G.K., dienstbode, uit Goes, Rijksstraatweg 621 G. L. Hoogteijling en vrouw, G.K., chauf feur, uit Voorschoten, Gang 1 J. Ander son geb. Hupse, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Corn, de Wittstraat 30 W. A. de Jong en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Voorburg, Windlustweg 3a M. L. Kalff en gezin, geen, ingenieur b. d. B.P. M., uit Leiden, v. Z. v. Nijeveltstr. 29 P. Luijteri, geen, werktuigk. ing. b. d. B. P.M., uit Rheden, L. Kerkdam 41 T. Mandema, N.H., dienstbode, uit Gronin gen, Rijksstraatweg 494 H. Margiol, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Zijdeweg 19 A. Netten, R.K.„ landbou wer, uit den Haag, Ammonslaan 40 C P. Mieras, N.H., dienstbode, uit Wemeldin- ALPHEN AAN DEN RIJN Gered. Nabij de betonfabriek van de firma van Dijk is gisteravond een 9-jarig zoontje van B. uit de Hof zich tstraat met zijn rijwiel in den Rijn terecht gekomen. Het ongeval werd opgemerkt door een schipper, die erin slaagde den jongen, die reeds bewusteloos was, te redden Door toe passing van kunstmatige ademhaling is de drenkeling weer tot het bewustzijn ge komen. AARLANDF.RVEFN Boerenleenbank. Gisteravond had in de zaal van den heer W. v. d. Berg de alge- meene vergadering van de Boerenleenbank plaats. De directeur, de heer P. M. v. Eg- mond, gaf een kort verslag der werkzaam heden over het afgeloopen jaar, en mocht met vreugde constateeren, dat de bank zich in toenemenden bloei bevindt, en deze door een gelukkigen gang van zaken tot heden geen verliezen te boeken had. De rekening en balans over 1937 werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van den heer J. v. Veen, werd deze met groote meerderheid van stemmen herkozen, terwijl in de vaca ture van den heer H. Sloothaak werd voor zien door de verkiezing van den heer J. Vernooij. Bij de bespreking der te vergoe den rente der spaar- en loopende rekening- gelden, werd besloten deze te stellen op 2.64 pet. Nadat bij de rondvraag verschillende vragen door den directeur, naar genoegen waren beantwoord, werd de vergadering met den chr. groet gesloten. BOSKOOP Personalia. Voor de acte l.o. is ge slaagd de heer J. Jongejan. L. T. B. In het R.K. Vereen.gebouw had gisterenavond een ledenvergadering plaats van den L.T.B. De voorzitter, de heer H. G. Mathot, opende de vergadering, waarna de heer W. Ravestein, secr., de no tulen der vorige vergadering voorlas, wel ke aldus werden vastgesteld. Naar aanlei ding der notulen memoreerde de voorzit ter, dat de vergadering van de Genetische vereeniging, tijdens de tentoonstelling in Hotel Klaassen practisch een mislukking was geworden, aangezien de sprekers die moesten verschijnen, allen waren verhin derd. Ook het collectief arbeidscontract was voor goed van de baan, volgens spr., aan gezien de werknemers een schrijven had den gezonden aan de regeering met het ver zoek maatregelen ter handhaving van het door den arbiter opgestelde contract, te ne men. De met name genoemde werkgevers zijn dus aan dit contract gebonden, terwijl de overigen te zijner tijd op de lijst zul len worden bijgeschreven. Hierna werden een schrijven behandeld tot aanwerving van z.g. „halve" tot „volle" leden en een schrijven over de vaste-lasten- commissie. Het zou voor Boskoop van groot nut zijn een dergelijke commissie spoedig in het leven te roepen met de taak een minnelijke schikking te bewerken tusschen crediteuren en debiteuren en het verstrek ken van steun in natura, tot in stand hou ding van het bedrijf. Tot lid dezer commissie zouden resp. ge, L. Kerkdam 40 E. Mouw, N.H., schil der, uit den Haag, Kerkehout 9 F. X. Puchek en vrouw, R.K., ober-kelhier, uit A'dam, Kerkehout 10 J M. Resing, vreemd, R.K., religieuse, uit Boxmeer, Eikenlaan 5 J. G. Rozenheek, D.G., kin derjuffrouw, uit Winschoten, Klingelaan 7 E. M. v. d. Schans, N.H., uit den Haag, Schouwweg 66 Wed. E. Baan geb. Schreuder, G.K., zonder beroep, uit Doe- tinchem, Rijksstraatweg 282 A. D. Sig- termans, geen, kinderjuffrouw, uit Utrecht, Wittenburgerweg 120 M. Tramper, G.K., dienstbode, uit Voorburg, v. Calcarlaan 7 J. van Veen geb. Tuinman, G.K., zon der beroep, uit Kampen, Papeweg 13 K. Veen, N.H., bouwkundig teekenaar, uit Haarlem, L. Kerkdam 109 C. Verhoek, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Storm van 's Gravesandeweg 50 Wed. B. M. Sluij- terman geb. Westerveld, D.G., zonder be roep, uit Den Haag, Schouwweg 72 M. Winkel, R.K., dienstbode, uit Leiden, Tey- lingerhorstlaan 32 K. Wirtz, vreemd, R.K., leerares N.O., uit Leiden, Papeweg 2 C. Wobbe, R.K., religieuse, uit Bloe- mendaal, Eikenlaan 35 (vreemd). Vertrokken: L. I. Rostek naar Es sen Did. P. G. de Weerd naar Nieuw- poort J. Loeve naar Amsterdam, Trans- vaalkade 21a N. Geyteman naar Noord- wijk, 's-Gravend.weg la M. W. Mouton naar den Helder, a. b. H.M. Gelderland J. A. D. Barel naar Bloemendaal, Klooster St. Franciscus Alverna, Aerdenhout A. Schmitz naar idem J. M. H. Paardekoo per geb. Remmerswaal naar Lisse, Achter weg 42 E. M. C. Bouvy geb. Ruempol naar De Bilt, Utrecht, St. Kamer 26 C. Reiter naar Den Haag, Nassau Odijkstraat 44 S. Volbeda naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 44 H. P. Bauerele naar Duitschland K. Gemein naar Duitschland A. C. van Leijenhorst, naar Utrecht, Tho- massenstraat 4 J. J. Rollier naar Den Haag, Zuidwerflaan 69 A. Verbraeck en gezin naar Den Haag, Smitsplein 1 G. M. 's-Gravendijk naar Tilburg, Bredasche weg 230 J. Kruyer naar Tilburg, Breda scheweg 230 D. J. Binnendijk naar Afri ka A. Korendijk en gezin naar Voorburg, Prinses Mariannelaan 200. kunnen worden benoemd één afgevaardig de van de drie standsorganisaties de Boe renleenbank en de Veilinf. Hierna werd lang en breed de steun aan de kleine kweekers behandeld. In het kort komt dit hierop neer, dat de regeering heeft vastgesteld, dat een kweeker in Boskoop theoretisch 15 ct. per A. per jaar kan ver dienen. Of die juist is moet nog blijken. De bollenstreek b.v, verdient theoretisch 12 ct. per Are, doch van 1 Are bollenland kan meer getrokken worden dan van 1 Are kweekerijland (vaste planten worden niet meegerekend, hiervoor is een aparte toelage van 10 ct. per A.). Theoretisch ver dient dus Boskoop meer. In de practijk is hier wel iets voor te zeggen, omdat men, wil men voor steun in aanmerking komen, wordt aangeslagen over het aantal Are- oppervlakte, dat men bek weekt. Wanneer iemand meer dan 60 Are oppervlak be- kweekt, verdient hij dus theoretisch meer dan 9 en komt niet in aanmerking. Be- kweekt iemand minder dan zestig Are (al verdient hij practisch f 15 per week) dan verdient hij theoretisch minder dan 9 en komt dus wel in aanmerking. De voor zitter hoopte dat degenen, die tot nu toe zich niet hadden opgegeven als „in aan merking komende" (van de 280 hebben er zich slechts 80 opgegeven) aangezien de practische verdiensten meer waren, zich alsnog zouden opgeven. De vergadering was van meen ing, dat deze regeling weinig nut zou hebben, daar de toeslag van 2.25 boven de theoretische 9 niet veel zekerheid gaf, omdat men de aangenomen norm van 0.15 verdienste per Are nog als te hoog beschouwde. De voorzitter was van meening, dat door de reeds in werking getreden commissie in die richting wordt gewerkt en dat de kweekers goed zouden doen zich op te ge ven. Hierna werd nog gesproken over de in te stellen „commissie van overleg" en over de vergadering welke naar aanleiding daar van met de verschillende besturen volgen de week zal worden gehouden. Ook de L.T.B. zal zijn plannen dienaan gaande weten te verdedigen. De voorzit ter deed voorlezing van de plannen en verkreeg aller instemming. Deze plannen komen hierop neer, dat met de belangen van den L.T.B. degelijk rekening zal wor den gehouden. Hierna sluiting. BODEGRAVEN Oranje-comité. In verband met het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin hield het Oranje-comité in het mid den dezer week de tweede vergadering, waarbij de opkomst ook ditmaal niet bij zonder groot was. De voorz., de heer H. van der Most, opende de vergadering en heette alle aanwezigen van harte welkom Spr. zeide, dat het comité in de eerste ver gadering zeer pessimistisch gestemd was wat betreft de financiën. Nadien had men een en ander nog eens goed onder de oogen gezien. Verder waren er twee circulaires verzonden en daarenboven was er nog een advertentie geplaatst in de plaatselijke weekbladen. Niettemin is de opkomst be droevend, slechts de financieele zijde is echter iets gunstiger. Daadwerkelijk is er gewerkt en daarvoor brengt spr. dank. Als nog wordt de gelegenheid opengesteld voor bijdragen. Van pl.m. 40 ingezetenen is /512.binnengekomen en het comité verwacht een bedrag van 650.Het be drag van 1000.voor een historische op tocht hoopt men wel bij elkaar te krijgen. Het totale bedrag voor het feest wordt ge schat op pl.m. 2500. Als voorloopige data voor het feest werden vastgesteld Woens dag en Donderdag 31 Augustus en 1 Sep tember. St. Josephsgezellen. Gisterenavond had in het Patronaatsgebouw de vergadering plaats van de St. Josephsgezellen vereeni ging. Nadat de vergadering met gebed was geopend, werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke met alge- meene stemmen werden goedgekeurd. De Vice-Praeses gaf hierna het woord aan den heer Böckling uit Alphen aan den Rijn, die 'n tiental voordrachten en declamatie stukjes heeft laten hooren. O.m. werden gedichten voorgedragen van Bernard van Meurs, Engelman Ed. Douwes Dekker, en het bekende Viaticum van Jacq. Schreurs. Op fraaie wijze werden deze declamaties uitgevoerd door den heer Böckling, die onze aandacht uitstekend wist te boeien. Hierna werden nog eenige vragen gesteld, waarna de vergadering met gebed werd besloten. Geboren: Anan Elisabeth, d. v. J. A. Wolswijk en A. E. Kok Matthijs Mar- tinus Maria, z. v. F. M. Verwoerd en F. J. Stolwijk William Gerrit, z. v. G. Witsen en W. Bos Marrigje Neeltje, d. v. A. de Bruijn en W. Rosenboom. Ondertrouwd: W. A. Veenbrink, 21 j. en C. Groenendijk, 24 j. Getrouwd: H. Lubbinge, 28 j. en E. Jansen, 26 j. Overleden: A. Sterk, 82 j., weduwe van M. van Kleeff. Gevestigd: P. Mostert en gezin, van Vinkeveen c.a., Weijpoort 35; A. Regtuijt, van Weesperkarspel, Buitenkerk; F. Wil- lems, van Gendt, Emmakade 13; M. Huis man, van Alphen aaon den ijn, Meije 69; A. J. Hoogenboom-Jacobi, van Alkemade, Oud-Bodegraven 9; G. Vonk, van Zeven hoven, Kerkstiaat 46; J. Domburg, van 's-Gravenhage, Wilhelminastraat 46. Vertrokken: J. van der Neut en ge zin naar Zegveld, no. 14; P., A. C., J. en H. J. J. van der Moolen, naar Brielle, Nobel - straat 12; D. Hoogendoorn-Buitelaar, naar Alblasserdam, van der Leestraat. FINANCIËN EN ECONOMIE N.V. HANZEBANK BISDOM HAARLEM (IN LIQ.). Deze dagen is te 's-Gravenhage de al- gemeene jaarvergadering van aandeel houders der N.V. Hanzebank'in het bis dom Haariem (in liq.) gehouden. Zonder stemming werden de balans per 31 Dec. 1937 en de verlies- en winstreke ning over 1937 goedgekeurd. De aftredende commissarissen, de hee- ren G. Dekker en P. W. van Niekerk, werden bij enkele candidaatstelling her kozen. Goedgekeurd werd, niet te voorzien in tusschentijds ontstane vacatures, door overlijden van commissarissen, zoolang het aantal niet daalt beneden het bij de statuten voorgeschreven minimum. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat de besturende colleges alles in het werk stellen om de liquidatie zoo spoedig mogelijk tot een einde te brengen. Inmid dels wordt gestreefd naar een zoo sterk mogelijke bezuiniging op de onkosten der liquidatie, o.m. door verplaatsing van het kantoor per 1 Augustus a.s. Bij de verdere besprekingen werd er o.m. de aandacht op gevestigd, dat tal van crediteuren de voor hen beschikbare 6 gedeeltelijke uitkeeringen niet hebben opgevraagd, totaal voor een bedrag van 13.723.58. Van bijna al deze crediteuren is door verhuizing enz. geen adres meer bekend, zoodat moet worden afgewacht of deze zich nog uit eigen beweging aan melden. De voor deze uitkeeringen benoodigde gelden blijven hiervoor tot aan het eind df-r liquidatie gereserveerd, waarna stor ting moet geschieden in de consignatiekas van het rijk. HAZERSWOUDE Brandweer. Onder groote belangstel ling vooral van de schooljeugd, werden gis terenavond weder proeven genomen met het nieuwe brandblusch-materiaal. Alles bleek in uitstekende conditie te verkeeren. Wilhelmina-vereeniging. Gisteravond vergaderde de Wilhelmina-vereeniging in café „Sport". De opkomst was zeer matig, wat wel zijn oorzaak zal vinden in het feit, dat de laatste jaren wegens de minder gunstige tijdsomstandigheden geen feesten georganiseerd werden. De vereeniging heeft nog in kas ruim 80. Met de uitbreiding van het bestuur werd gewacht tot een meer voltallige vergade ring. Over de a.s. feesten bij het regeerings jubileum der Koningin zal deze week met de Chr. Oranje-vereeniging geconfereerd worden. Vanaf de bestuurstafel'" werd met klem aangedrongen op medewerking der leden om het ledental der Wilhelmina- vereeniging weder te brengen op zijn oude sterkte en alles in het werk te stellen om een vereeniging, die ongeveer 40 jaren be staat, in stand te houden. NIEUWERBRUG Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige on weder van gister morgen is de bliksem ingeslagen in het dak van een boerderij, bewoond door den land bouwer J. S. Vroege te Rietveld. Reeds ont stond een begin van brand welke men ech ter met behulp van emmers met water kon tlusschen. Een radiotoestel, dat in den woonkamer stond, werd eveneens getrof fen. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Motorbakfiets te water. Gistermorgen reed de melkhandelaar J. V. alhier met zijn motorbakfiets, geladen met melk, kar nemelk en pao langs de Stationsweg in de richting Waarder. Tijdens het nemen van een bocht in dezen weg slipte de motor bakfiets, mede door de groote snelheid waarmede deze bocht genomen werd en kwam op den kop in een naast dezen weg gelegen vliet terecht. De bestuurder J. V. zoowel als de duozitter, de knecht van den bestuurder C. v. D. genaamd, kwamen in het water terecht. De bestuurder kwam er enkel met een nat pak af, doch de knecht kwam op onzachte manier in aanraking met het achtergedeelte van den motor. Hij liep hierdoor een gapende wonde aan het achterhoofd op waaruit het bloed vloeide. Na voorloopig verbonden te zijn, heeft men hem naar een dokter vervoerd welke de wonde verder heeft behandeld. De motorbakfiets had materieele schade bekomen terwijl de inhoud der bussen tot varkensvoer gedegradeerd was. Voor de melkhandelaar derhalve een schadepost. Sport. Gisterenavond speelden Nic. Boys een vriendschappelijken wedstrijd te gen personeel der gemeentebedrijven van Alphen a. d. Rijn. De rust ging in met 61 voor Nic. Boys. Na de rust wisten Nic. Boys het net nog driemaal te vinden, zoodat met 91 van Alphen werd gewonnen. ZOETERWOUDE St. Josephgezellen. De leden worden er op attent gemaakt, dat a.s. Zondag het jaarfeest op eenvoudige wijze zal worden gevierd. De dag zal worden begonnen met een algem. H. Communie waar natuurlijk alle leden aan deelnemen. Daarna een ge zamenlijk ontbijt en jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. Deze jaarvergadering v.ordt in uw speciale belangstelling aanbe volen. Het gaat hier om eenige zeer belang rijke punten, welke het vereenigingsleven betreffen. Daarom, jongens, allen Zondag aanwezig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11