OMGEVING VRIJDAG 10 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER KATWIJK AAN DEN RIJN BLOEMBOLLEN CULTUUR. Vóór de hoofdbestuursmotie. De afdeeling Katwijk der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur hield gisteren avond een ledenvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Nic. Bos. Het belangrijkste punt der agenda was wel de beschrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering te Haarlem en de bespreking over de bekende motie. Er bleek nogal ^verschil van opinie te bestaan en na uitvoerige be spreking werd met 6 tegen 5 stemmen be sloten de motie te steunen. De rondvraag was onbelangrijk, dus volgde hierna slui ting dezer vergadering. KOE DOOR BLIKSEM GEDOOD. Van Gebr. v. D. is een koe, loopende in het weiland tusschen Katwijk en Noord- wijk, door de bliksem gedood. Het dier is naar de noodslachtplaats te Katwijk-Rijn vervoerd. Een flinke schadepost voor de firma v. D. KATWIJK AAN ZEE V.V.V. De nieuwe Gids voor Katwijk, «ltgave van V.V.V. is verschenen. Het boek je, dat er goed verzorgd uitziet, geeft een mooi en uitgebreid overzicht van alles wat voor de badgasten van eenige beteekenis kan zijn. Een overzicht van alle hotels, pen sions, kamers, enz. Ook is er thans bijge voegd een duidelijke piatte grond van de gemeente Katwijk, terwijl de wenken voor het zwemmen en Daden niet ontbre ken. De Gids wordt in honderden exem plaren door Nederland verspreid. LISSE BLOEMBOLLENCULTUUR. Met 131 tegen 7 stemmen vertrouwen uitgesproken. De afdeeling van de Alg. Vereen, van Bloembollencultuur hield gisteravond op de groote bovenachterzaal van „De Witte Zwaan" een goed bezochte vergadering on der presidium van den heer M. Veldhuyzen v. Zanten Rz. De voorzitter wees erop, dat het nog nooit in de geschiedenis is voorge komen, dat het H.B. gemeend heeft een motie van vertrouwen te moeten stellen. Spreker wees op de groote verantwoorde lijkheid, welke thans op de schouders is gelegd. Hierna werden door den secreta-* ris, den heer W. Onderwater, de notulen gelezen en behoudens een enkele opmer king van den heer ir. de Graaf, vastgesteld. Allereerst werden tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. aangewezen de heeren J. P. Segers en Jac. Th. de Vroomen, waarna door den voorzitter de motie van het Hoofdbestuur alsmede de toelichting werd voorgelezen. De voorzitter zeide, dat hy aan deze toelichting geen woord wenschte toe te voegen, daar zij aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Nadat ir. de Graaf en de heer D. W. Lefeber het woord hadden gevoerd, werd overgegaan tot stemming over de motie. Uitgebracht werden 138 stemmen (de stem ming geschiedde progressief). Hiervan ver klaarde zich vóór de motie 131 stemmen en 7 tegen. De voorzitter feliciteerde de vergadering met dit krachtig genomen besluit. De heer J. P. Segers stelde voor om in de rond vraag van de Algemeene Vergadering na mens Lisse te verzoeken, dat het H.B. in overweging neemt om op de Alg. Vergade ring alleen het woord te geven aan afge vaardigden. De heer de Graaf was hier tegen. Het voorstel van den heer Segers, om de gewone leden geen spreekbeurt te geven op de Alg. Vergadering werd aan genomen. De voorzitter deelde mede, dat met Octo ber a.s. weer een nieuwe tweejarige tuin- bouw-wintercursus wordt geopend. Hij meende de leden te moeten aansporen voor dezen cursus onder haar personeel propa ganda te maken. De heer de Vroomen, 2e voorz., feliciteerde de nieuwe voorzitter met zijn benoeming. De voorzitter dankte voor deze hartelijke woorden. De heer R. Segers vroeg in 't vervolg bij zulke belang rijke voorstellen de vergadering wat vroe ger te houden, opdat andere, kleinere afdeelingen, zich aan de besluiten van Lisse kunnen toetsen. Hierna sluiting. Bollen rooien?.... Naar wij hebben vernomen, zullen een 100-tal werkloozen uit Lisse, heden, Vrij dag, in de gemeente Anna Paulowna bloem bollen gaan rooien. Een aldaar wonende of gevestigde bloem bollenfirma heeft n.l. zijn verplichtingen ten opzichte van de Sierteeltcentrale niet nagekomen, weshalve deze instelling haar maatregelen gaat nemen. Voor de betrok ken firma kan deze aangelegenheid duur te staan komen, omdat deze werkloozen per autobus naar de gemeente Anna Paulowna worden vervoerd, alsmede de materialen, benoodigd voor het rooien der bollen, ter wijl bovendien de opgerooide bollen zullen moeten worden vernietigd of vervoerd. Zou de firma niet tot inkeer komen, wanneer zij dit legertje rooiers ziet verschijnen? Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond een le denvergadering in de zaal van den heer J. Koot onder voorzitterschap van den heer J. Zandvliet. Na opening en notulen werd besloten om voor het bezoek aan de K.R. O.-studio zich aan te sluiten bij den R.K, Volksbond. Kapelaan Deroy gaf een uit eenzetting over het offer en wees erop, dat we ook daarbij de nederigheid moeten betrachten. Besloten werd voorts om voor de S.t Jansnovene 2000 stuks kindergebe den te laten komen en op de scholen te de- poneeren. Als afgevaardigden naar de op 12 Juni te houden jaarvergadering van het Dioc. Kruisverbond werden gekozen de heeren J. Zandvliet en J. Tielen. Geboren: Anna Elisabeth, d. v. J. A. J. van Dam Clasina Catharina, d. v. H. van Dongen en C. C. van Bakel Mar tha Joanna Maria, d. v. G. A. Buschman en J. M. Vink Christianus Adrianus, z. v. J. de Vos en C. C. van der Meer. Ondertrouwd: Wilhelmus Adrianus van der Voorn, 27 jaar, te Sassenheim met Maria Verdoorn, 23 jaar te Lisse Petrus Faas, 25 jaar, te Lisse met Wilhelmina Cor nelia Does, 19 jaar, te Hillegom Johannes Jacobus Koppert, 29 jaar, te Hillegom met Anna Johanna Koomen, 28 jaar, te Lisse Jan Cornelis Boll, 28 jaar, te Hillegom met Janna Cornelia Booden, 25 jaar, te Lisse. Getrouwd: L. J. J. Th. van Ruiten met G. A. Beelen, beiden te Lisse N. W. van der Meij te Sassenheim met H. J. Nig- ten te Lisse. Gevestigd: B. C. de Wreede, uit Rot terdam A. van der Laan uit Heemstede M. M. J. van Stijn geb. Verdegaal uit Noord wij kerhout H. C. van Kinkel uit Woubrugge Wed. P. Schalk uit Haarlem mermeer; A. H Overdorp geb. Westerveld uit 's-Gravenhage; G. van de Wetering en gezin uit Haarlemmermeer P. J. van Veen uit Zoeterwoude C. van Leeuwen uit Velsen. Vertrokken: J. P. van de Pavoordt naar Oegstgeest A. J. Kraak naar Ter- munten Th. J. van der Vlugt naar Sas senheim G. E. Guldemond naar Hillegom J Woudstra naar Haarlem K. Veen- man naar Haarlem J. Engel naar Hille gom. NOORDWIJK E. H.-brigade. Noordwijk heeft getoond dat het iets voelt voor het werk van de E. H.-brigade. De opbrengst van den speld jesdag bedroeg 152.20 1/2. Wat een rijk dom voor een brigade, die altijd uit een kleine beurs moest putten. Lang gekoes terde wenschen kunnen nu in vervulling gaan. We zijn zeer dankbaar. Niet het minst zijn we dank verschuldigd aan de vele jongens en meisjes, die zoo uitstekend hun best hebben gedaan. Moge onze brigade nog velen tot zegen zijn! Arbeidsbeurs. Op 8 Juni j.l. stonden bij de arbeidsbemiddeling alhier 436 werk zoekenden ingeschreven, dit is 31 minder dan 14 dagen geleden en ongeveer hetzelfde aantal van verleden jaar omstreeks dat tijd stip (434). Hiervan zijn 251 landarbeiders, 6S vissehers, 28 losse arbeiders, 19 opper lieden, 14 chauffeurs, 7 metselaars, 7 tim merlieden en 41 verdeeld over verschil lende andere beroepen. Voorts staan er 26 vrouwelijke werkzoe kenden ingeschreven, waaronder 18 dienst boden. Bouwen. - - B. en W. hebben aan de Noordwijksche Golfclub vergunning ver leend voor het verbouwen van haar club huis aan den Golfweg te Noordwijk aan Zee; idem aan den heei W. F. Berkhout, alhier, voor het verbouwen van een woon huis aan de Bronckhorststraat 67 te Noord- wijk-Binnen; idem aan den heer J. A. Beur ze te Leiden, voor het verbouwen van een woonhuis aan den Oranjeweg 25, te Noord- wijk aan Zee. NOOTDORP Aanrijding op snelverkeersweg. Woensdagnamiddag heeft op den Rijks- snelverkeersweg den HaagGouda onder de gemeente Nootdorp een aanrijding plaats gehad, die gelukkig geen ernstige persoon lijke ongelukken tengevolge had. Een luxe auto had met pech te kampen en om deze weder op gang te helpen zou hij voortgeduwd worden door een twee persoons auto. toebehoorende aan de Shell. Te dien einde waren de wagens achter el kaar geplaatst, in de achterste zat de be stuurder, terwijl de bestuurder van de voorste auto nog naast zijn wagen stond. De wagens stonden met den kop in de richting Voorburg en gedeeltelijk op den berm, gedeelterijk op den betonnen weg. Plotseling werd de achterste auto aangere den door een met flinke snelheid rijdende Chevrolet- luxe-wagen met het gevolg, dat deze beide auto's vooral de laatste ernstig beschadigd en gedeeltelijk vernield werden, terwijl de voorste onbestuurde auto zoo'n schok kreeg, dat deze aan het rijden ging, den geheel en Rijksweg overstak en van het verhoogde gedeeglte naar beneden reed tot hij ongeveer terecht kwam in de sloot langs de spoordijk De naast zijn wa gen staande bestuurder had een lichte ver wonding aan het gelaat en heeft door de plotselinge schok een klap opgeloopen, die hem een pijnlijke schouder veroorzaakte. De anderen waren niet verwond. De chauffeur van de Chevrolet verklaar de aan de spoedig ter plaatse aanwezige Rijks- en gemeentepolitie, dat de aanrijding veroorzaakt was, doordat de zware regen bui hem het zicht had benomen. De aangebracht schade wordt door ver zekering gedekt. ZOETERMEER Jubileum St. Antoniushove. De collecte gehouden in deze gemeente voor het 25- jarig bestaansjubileum van St. Antonius hove te Voorburg heeft opgebracht een bedrag van 60.40. Onder meer dan gewone belangstelling kwam de Raad deze# gemeente, op Woens dagavond 1.1. ten Raadhuize, voltallig bij een, voorgezeten door den burgemeester L. R. Middelberg. De voorzitter opende met het voorge schreven ambtsgebed de vergadering. In aansluiting hierop herdacht de voorzitter het verscheiden van den heer Helmert Veldhuizen, die de gemeente tal van jaren heeft gediend als secretaris der Steun- Commissie. Met opgewekte blijmoedigheid vervulde de overledene zijn taak, waarvoor de waardeering van mijzelf en de gemeen te. Spr. hoopte en vertrouwde, dat de heer Veldhuijzen in dankbare herinnering zou blijven. Vervolgens las de, secretaris, de heer C. P. Blaauwhof, de notulen der vorige ver gadering. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Groenewegen op, dat het door hem ge sprokene over de radio-distributie niet was weergegeven, als door hem was bedoeld. Bedoeling van spr. was geweest, dat B. en W. controle op de exploitatie zouden uit oefenen. In verband met de aanschaffing van schoolbanken voor de openbare school, bracht de heer Scheer naar voren, dat door het bestuur der Chr. School een be drag van 16 per schoolbank was betaald, terwijl de aanbieding thans 20 per bank bedraagt. Een verschil van 4 per bank vindt spr. wel wat hoog. De voorz. antwoordde den heer Groene wegen naar aanleiding zijner vraag in de vorige vergadering, betreffende verlaging der annuiteit voor de woningbouwvereeni- ging „De Goede Woning", dat op zakelij ke gronden hierop niet kan worden over gegaan, terwijl in verband met andere omstandigheden een en ander geen invloed had op den huurprijs. De heer Groenewegen was met het ant- wooid niet tevreden en zette zijn meening hier tegenover. De heer Duinisveld meende, de opmer king te moeten maken, dat de pogingen om renteverlaging zonder voorkennis van het bestuur van „De Goede Woning" zijn ge schied. Hierna kwam de agenda aan de orde. Medegedeeld werd, dat een schrijven was ingekomen van Ged. Staten, betreffende eenige administratieve opmerkingen over de gemeenterekening dienstjaar 1936. Be sloten werd aan de opmerkingen tegemoet te komen; een drietal goedkeuringen van raadsbesluiten. Een weegbrug op de losplaats Op verzoek van de vereeniging „De Een dracht" alhier, tot het stichten van een weegbrug op de gemeentelijke losplaats aan den Hoorn, stelde, de voorzitter voor om B. en W. te machtigen een en ander te regelen. In verband hiermede deed de voorzitter een teekening in den Raad cir- culeeren, waarop de plannen nader uiteen zijn gezet. De heer Lamens zag liever een andere plaats aangewezen, dit in verband met het toenemend verkeer. De heer Van Straalen lichtte het verzoek nader toe. Door „De Eendracht" was naar een goede gelegenheid uitgezien, doch ten slotte is men, na overleg met den ge meenteopzichter tot een plaats gekomen, alwaar men de weegbrug wenschte te stichten. Spr. wees op het belang van de landbouwende bevolking bij het stichten van een dergelijke inrichting. Het bezwaar van den heer Lamens deelde spr. niet. De heer Smits meende, dat de Rotteveen- scheweg een betere plaats was en onder schreef de bezwaren van den heer Lamens. Besloten werd B. en W. te machtigen deze aangelegenheid te regelen en voor het gebruik van gemeentegrond een recogni tie van 10 per jaar te bedingen. Met betrekking tot wijziging der alge meene politieverordening werd besloten aan de administratieve opmerkingen van Ged. Staten tegemoet te komen. Tevens werd bepaald, dat voor den Hoorn, in het SASSENHEIM Vluchtheuvel geramd. Gistermiddag ongeveer 3 uur reed een personenauto uit de richting Haarlem ter hoogte van de Poellaan, toen de bestuurder, doordat er iets in zijn oog kwam, de macht over het stuur verloor, en met groote snelheid een der palen van de zich daar bevindende vluchtheuvel ramde. Deze knapte af, werd plm. 3 M. wegge slingerd en raakte een uit de richting Sas senheim komende wielrijder, die daardoor bewusteloos neerviel. Medische hulp was spoedig ter plaatse. De wielrijder bleek geen ernstig letsel be komen te hebben en werd per taxi naar huis vervoerd. Van de zwaar beschadigde auto had geen der inzittenden eenig letsel opgeloopen. Gunning. Door B. en W. is aan de fir ma P J. en H. Visser te Wassenaar op gedragen het maken van een beton- schoeiing langs en het bestraten van de Vaartkade. Deze firma was op een na de laagste inschrijfster. I andgoed „Ter Leede". Buiten de be ruchte sloot op het voormalige T.O.P.-ter- rein is dit voorjaar nog ongeveer 400 strekkende meter sloot in „Ter Leede" ge heel opnieuw uitgeschoten, welk werk ook in werkverschaffing is geschied. Reeds nu zijn de resultaten duidelijk merkbaar: de waterstand is veel lager; plassen komen niet meer voor en doode boomen en struiken worden nog sporadisch aange troffen. belang van het verkeer, een parkeerver bod zal gelden. Conform het voorstel van B. en W., werd besloten tot beschikbaarstelling van een bedrag van 88 voor B-steun werkloozen. In overeenstemming met het prae-advies van B. en W. werd besloten tot wijziging der annuiteit voor het bouwvoorschot aan de wongbouwvereenigng „Beter Wonen"; dat in verband met de converteering van geldleening. Besloten werd tot verkoop van bouw grond van de Molenstraat aan mej. G. Huisman alhier. Een verzoek om ontheffing van betaling van schoolgeld werd, op de algemeen gel dende gronden, afgewezen. Aanleg van een algemeene begraafplaats. Hierna kwam het belangrijkste punt van de agenda in behandeling, n.l. aanleg al gemeene begraafplaats, waarover uitge breide discussies werden gevoerd. Als eerste spreker vroeg de heer van Straalen het woord. Spr. beriep zich op de feiten van 1935, toen voor de eerste maal deze zaak aan de orde werd gesteld. B. en W. waren toen van meening, dat het plan met algemeene stemmen behoorde aangenomen te worden. De Hervormden zijn er tegen dat de begraafplaats achter de kerk wordt gesloten. Nu de aanleg we derom aanhangig is gemaakt, heeft dit groot misnoegen gewekt onder de bevol king, zeker wel onder 99 pet. der Hervorm den. In verband met een onderhoud, het welk spr. met den burgemeester had, is hem toegezegd, dat gemeentenaren welke uit piëteit graag op de oude begraafplaats wenschten begraven te worden hierin geen belemmeringen in den weg zouden worden gelegd, dat de grafkelders gebruikt konden blijven van 5 jaar als overgangstermijn. Verder deed spr. een beroep op de R.K. Raadsleden, om het voorstel niet aan te nemen. Spr. verweet den heer Scheer, dat deze, aanvankelijk tegen den aanleg, thans zijn draai had genomen en voor den aan- deg van een algemeen begraafplaats was. De heer Scheer attendeerde met spr. over het veranderen van zijn meening. De voorz. antwoordde den' heer van Straalen, dat B. en W. met dit voorstel waren gekomen, omdat de begraafplaats achter de kerk niet voldoet aan de sober ste eischen. Hiermede druk ik me zeer zacht uit, aldus spr. Ruim 50 jaren geleden is de begraafplaats der Ged Staten al af gekeurd. Spr. vond het jammer, dat de heer van Straalen een dergelijk standpunt innam en bestreed, dat hij toezegging had gedaan; als door hem naar voren gebracht. Den heer Lamens speet het, dat deze zaak wederom aan de orde was gesteld. In 1935 verheugde hij zich dat de zaak was afgedaan. Het bevreemdde spr. dat B. en W. niet geconfereerd hadden met het col lege van kerkvoogden, wel met den pas toor over deze aangelegenheden gesproken. Spr. sprak als zijn meening uit, dat de hoeveelheid aarde te hoog was geraamd. Het verwonderde hem. dat B. en W. spre ken over allersoberste eischen, gesteld aan een begraafplaats. De R.K. begraafplaats voldoet evenmin als een begraafplaats ach ter de hervormde kerk. Deze zaak diet grondig onderzocht te worden en eens te confereeren met het college van Kerkvoog den. Bij aanneming van het voorstel wordt door Kerkvoogden in beroep gegaan. De voorz. antwoordde, dat bij opzet nieu we begraafplaats, met beider belangen re kening is gehouden. Inderdaad is met den pastoor informatorisch gesproken. Dat er geen contact is geweest met Kerkvoogden, heeft zijn oorzaak, dat deze zaak een ge meente-taak is, een plicht de gemeenschap opgelegd. Naar spr. overtuiging kan de be staande begraafplaats niet verbeterd v/orden. De heer Scheer vond het jammer, dat geen overleg was gepleegd met Kerkvoog den en wel met den pastoor. Spr. was er zeker van, dat kerkvoogden wel bekend zijn met de nota van B. en W. en hadden VOORHOUT Aanrijding. Gisterenmiddag kwam vanuit de richting Jacoba van Beieren weg een luxe auto den Loosterweg oprijden, toen ter hoogte van de ouderlijke woning het 4-jarige dochter van den heer A. v. d. N. al spelende het huis kwam uitgeloopen. Door krachtig remmen trachtte de auto bestuurder een ongèval te vookromen, het geen de aanrijding toch niet onvermijdelijk maakte. De kleine werd gegrepen en tegen den grond gesmakt en liep enkele lichte schaafwonden op. Het liep dus gelukkig nog goed af. Geboren: Cornelia Clasina, d. v. J. J. A. E. Angevaren en M. v. d. Berg Jan Piet Michèl Marie, z. v. M. P. A. Meissen en E. A. A. Kok. Vertrokken: P. Schoonbeek naar Brunssum L. A. M. Aarts naar Deurne C. J. Bax naar Monster O. V. Gyuras- ko naar Lisse J. Verberne naar Aaten M. Zoet naar Noordwijk P. J. van den Berg naar Noord wij kerhout J. de Groot naar Noord wij kerhout Rensman naar Rotterdam L. A. M. van Kuijk naar Eind hoven M. G. Knuist naar Bergen L. A. M. J. Lauwers naar Heijthuizen G. A. J de Mooij naar Nederweert N. H. Nieu- wenbroek naar Nederweert J. A. Nieu- wendijk naar Bergen L. J. W. van Roon naar Heijthuizen W. F. Timp naar Breu- kelen A. G. Westerveld naar Gorsel P. A. M. Willekens naar Bergen L. H. F. Wijs naar Heijthuizen E. C. J. Zwinkels naar Heijthuizen L. W. Kooijman naar Kaapstad C. de Groot naar Mettman D. C. G. van der Zon naar Sassenheim J. Spreeuw naar Noordwijkerhout C. J. den aangewezen weg gevonden, zoo Kerk voogden met plannen waren gekomen en had men het eene plan tegenover het an dere kunnen stellen. De heer Groenewegen wenschte de Her vormden geen begraafplaats op te dringen, maar meende op een sluitende begrooting te moeten wijzen. Met het geven van ont heffingen kan geen sluitende exploitatie worden verkregen. De heer van Duynisbode, wenschte on middellijk bemiddeling in te roepen, b.v. van Ged. Staten. De voorzitter stelde voor om tot stem ming over te gaan tot stichting van een algemeene begraafplaats, en daartoe in principe te besluiten. De hoer Lamens verzocht geen beslis sing te nemen, omdat de omschrijving niet juist is, wat het sterftecijfer betreft, en drong nogmaals, aan op conferentie met de Kerkvoogden. De heer Groenewegen achtte het plan zooals voorgesteld niet aanvaardbaar, in verband met overgangstermijnen en da kosten en vond het niet gemakkelijk een beslissing te nemen. De heer van der Tas had bezwaren tegen den opzet en meende dat de begrafenis kosten hooger werden. in den breede beantwoordde de voorzit ter de spreker, waarbij hij trachtte hen te overtuigen. Tenslotte werd tot stemming overgegaan, waarbij werd toegezegd, dat alsnog gecon fereerd zou worden met kerkvoogden. Met de stemmen van de heeren Lamens, van Straalen en van der Tas tegen werd besloten in principe tot aanleg van een algemeene begraafplaats over te gaan. Een definitieve beslissing zal eerst genomen worden, zoodra de plannen zijn uitge werkt, waarbij met alle gemaakte op- en aanmerking rekening zal worden gehou den. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten tot het doen teren van den Broek- weg, vanaf den Prov. weg tot de brug bij den heer J. Huisman. De heer Groenewe gen verzocht rekening te doen houden met het feit, dat de weg te rond ligt, en wenschte maatregelen, om den weg vlak te maken. Spr. zag gaarne, en werd hier bij ondersteund door den heer van der Tas, dat het teren werd uitgestrekt tot den weg, toegang gevende tot het gemaal. De heer van Straalen wees er op, dat het een belangrijke verkeersverbetering zou zijn als de Rotteveenscheweg, vanaf Den Hoorn tot de Molenstraat, eveneens van een teerdek werd voorzien. Aangezien dezen weg bij den Bennen- wegschen Polder in onderhoud is, meende de voorzitter, dat het op den weg van den polder lag, zich dienaangaande tot het ge meentebestuur te wenden. Bij het punt beschikbaarstelling van 25,0 voor een kinderfeest, ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, stelde de heer Glas voor geen collecte te houden. De heer Lamens zeide geen voorstander te zijn van subsidie uit de gemeentekas, doch wenschte een collecte, waarmede de heeren Scheer en van der Tas instemde. Besloten werd de voorgestelde subsidie toe te staan, met de stemmen van de hee ren Lamens en van der Tas tegen. De verordening op de inning school geld, regelende art. 122 van de Gemeente wet, betreffende de bijzondere scholen, werd vastgesteld. Gewijzigd werd het raadsbesluit tot ver zekering gemeentegelden. De verzekering in plaats van 12 Januari gaat dan in 1 Ja nuari 1938. Een begrotingswijziging werd goedge keurd. Bij de rondvraag vestigde de heer Dui nisveld de aandacht op den toestand van den trottoirband aan de Vlamingstraat en wees hierbij op het gevaar voor het ver keer. Hieraan zal aandacht worden geschon ken. De heer van der Tas maakte de burge meester opmerkzaam op de wielrenners, welke op Zondag de gemeente onveilig maakte. De voorzitter antwoordde, dat po litietoezicht wordt uitgeoefend. Met een woord van dank sloot de voor zitter de vergadering. van der Lans naar Noordwijkerhout C. M. Mosseveld naar Hillegom A. M. de Boer naar Noordwijk. Ingekomen: J. A. Clarijs van IJzen- dijke J. C. Diels van Dreumel J. A. C. Harte van Heemskerk H. Fr. Hazen van Heijthuizen H. A. Heijming van Medem- blik J. A. Kareis van Egmond-Binnen W. F. van Koot van Katwijk A. C. van Leeuwen van Rotterdam P. J. Lint- jens van Amsterdam W. J. G. Loken van Rotterdam J. R. Mulders van Heijthuizen F. A. Nieuwendijk van Heijthuizen G. L. Olijslagers van Heijthuizen A. M. van Rooij van Oudenbosch J. P. Smal van Nibbixwoud H. A. A. Sparidans van Heijthuizen F. H. J. Voskens van Huijbergen A. J. A. M. Warning van Montfoort P. Th. van der Lans van Sas senheim A. H. van den Bosch van Utrecht M. M. Duda van Melick Her kenbosch A. H. M. van Schaik van Huij bergen P. W. M. Elderhorst van Zoeter woude H. Chr. Soheffel van Zeist A. van den Bosch van Sassenheim W. L. Renee van Leiden A. de Louw van Weert A. M. A. de Vries van Alkmaar R. H. G. Remerij van Asten N.B. Schulte- Fischedica van Amsterdam P. L. A. J. Verhoeven van Cuijck c.a. W. A. M. van der Heijden van Eindhoven C. Chr. J. Commandeur geb. Veraart van 's-Gra venhage Sj Damhoff van Amsterdam G. J. van Dorp van St. Oedenrode L. H. van der Holst van Leiden M. H. Hensen van Utrecht Th. F. M. Dellen van 's-Gra venhage P. de Louw van Deurne J. G. van der Poel van Zoeterwoude.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10