„PI STADSNIEUWS Dl PH"is V ilU onmisbaars OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN Laatste berichten De bomaanslag te Rotterdam TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN v.l\ DONDERDAG 9 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 5 HOOGHEEMRAADSCHAP „RIJNLAND" „Vereenigde vergadering In de gisteren alhier gehouden Vereenig- de Vergadering van het hoogheemraad schap van Rijnland werden 7 reclames te gen aanslagen in Rijnlands bundergeld 1938 behandeld en werd besloten, daarop de beschikkingen te nemen, als voorge steld door het dagelijksch bestuur. Besloten werd aan den polder Broekvel- den en Vettenbroek ook voor het jaar 1938 wederom uitstel te verleenen van aflossing van het renteloos voorschot, in 1926 ver strekt wegens de kosten van droogmalen en dijkherstel, mits ook de provincie Zuid- Holland en het Rijk een gelijk uitstel ver leenen. Verder werd besloten, aan de N.V. Kat- wijksche Kalkzandsteenfabriek een perceel der Katwijksche landen opnieuw en thans voor den tijd van 10 jaren te verhuren; ook werd een standplaats op een gedeelte strand te Katwijk, eigendom van Rijn land, verpacht. Ten opzichte van vier wegvakken van den weg op den Spaarndamschen dijk on der Sloterdijk, bij Rijnland in onderhoud, werd besloten tot het aangaan van een regeling met de gemeente Amsterdam, krachtens welke vanwege die gemeente dit gedeelte, dat thans met steenslag wordt onderhouden, doch door het drukke en zware verkeer ter plaatse niet behoorlijk op die wijze kan worden onderhouden, van een gesloten wegdek zal worden voorzien, met dien verstande, dat Rijnland voor twee wegvakken de helft der kosten be taalt tot een maximum van 17500; dat een der wegvakken om niet aan de ge" meente in eigendom overgaat, voor zoover het verhard gedeelte betreffende, en dat het onderhoud en beheer van drie der wegvakken aan de gemeente wordt over gedragen. Daarna werd besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1937 (gewone dienst) tot een totaal van 21614.28 in uitgaven en ontvangsten en tot vaststelling van een suppletoire be grooting (buitengewone dienst) voor 1937 met een totaal aan ontvangsten en uitga ven van 151916.18. Ten slotte werd de rekening van Rijn land over 1937 vastgesteld, sluitende voor den gewonen dienst met een ontvangst van 520525.97 en_ een uitgaaf van 450324.43 J4 en een batig saldo van 70201.54 en voor den buitengewonen dienst met een ontvangst van f 875586.36 en een uitgaaf van 847120.18 en een batig saldo van 28466.18. Blikseminslag legde tramverkeer stil. Het hevig onweer, dat zich gistermiddag boven het Westen des lands ontlastte, deed zich ook boven stad en omgeving danig gevoelen. Slagregens en hagelbuien striem den neer en temidden van deze donderbui werd plotseling het geheele tramverkeer in stad en omgeving stil gelegd. Naar de oorzaak van deze storing heeft men gis teravond en vandaag langen tijd gezocht. Men vermoedde, dat de bilksem in een tramrijtuig was geslagen, waardoor kort sluiting zou zijn ontstaan, doch hierover is niets gerapporteerd. Ook in een transfor matorhuisje nabij de Steenstraat sloeg de bliksem in, doch dit was vermoedelijk niet de oorzaak van de groote storing. Eenige malen heeft men op de Electri- sche Centrale der Lichtfabrieken tever geefs geprobeerd den stroom weer in te schakelen en een uur later probeerde men het nog eens en met succes. De trams van het locale en interlocale verkeer naar Den Haag, Katwijk, Noord wijk en Haarlem, Voor zoover correspondeerend op de ge meenschappelijke uitgeschakelde lijn kon den den dienst weer hervatten. De storing had ruim een uur geduurd. In de stad werd op enkele plaatsen, waar de trams bleven staan nogal verkeershin- der ondervonden. Zoo moest op den hoek van Breestraat en Kort Rapenburg een tramwagen door een vrachtauto worden weggesleept. In de stad werd overigens gelukkig wei nig hinder van het noodweer ondervonden. Op sommige plaatsen stonden de straten wel spoedig blank, doch aangezien de bui niet zoo heel lang duurde was de water overvloed ook weer spoedig verdwenen. Op den Lage Rijndijk werd voorts een radio-antenne door den bliksem getroffen en op het terrein van het Oostersch Insti tuut werd in den Morschsingelbocht een mooie populier, welke reeds jaren gedeel telijk over het water hing, ontworteld, zoo dat dit sieraad moest opgeruimd worden. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn ge slaagd voor het eindexamen afd. B, 2e groep: de heeren W. Brinkgreve, Voor schoten, H. J. C. Derksen, Leiden, R. M. Jansen, Oegstgeest, J. D. van Rijnbach, Leiden en J. M. van Til, Lisse. Het examen wordt met één candidaat voortgezet. Voor Afd. B, le groep, is alsnog geslaagd mej. H. Krieger, Oegstgeest. Examen diploma B Krankzinnigen verpleging. Op 7 en 8 Juni is in de inrichtingen En degeest, Voorgeest en Rhijngeest te Oegst geest het examen afgenomen voor diplo ma B (Krankzinnigenverpleging), in tegen woordigheid van drie Regeeringsdeskun- digen. De geslaagde candidaten zijn: Br. S. Bar- kema, Br. J. Bloem, Zr. C. J. Bodegraven, Zr. M. de Boer, Zr. M. E. van der Breg- gen, Zr. C. M. Ciggaar, Zr. A. van Driel, Zr. M. Durieux, Zr. S. M. C. Lut, Zr. J. M. J. A. van Rossum, Zr. B. Schekman, Br. J. C. Sollie, Zr. E. P. Uitdenbogaart, Br. M. van Waarde, Zr. A. Apeldoorn, Zr. J. Berghuijs, Zr. G. F. Bongers. Afgewezen werden 2 candidaten. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7193. N.V. De Vereenigde Houthandel 's Graven- hageOegstgeest (f). Oegstgeest, Hooge Morschweg 8, hoofdz.: Den Haag, Koningin negracht 92. Wijzigingen. 6908. Fa. Reyst en Krak, Leiden Steenstraat 41. Hoofdz.: Amsterdam. Drogisterij: handel in vergif ten en bijtende stoffen. De zaak te Leiden is thans geen filiaal meer en wordt gedre ven als een zelfstandige vennootschap on der firma onder den naam: „Reyst en Krak" (B.P.). Venn.: J. G. Gompelman, Leiden en J. J. Gompelman, Hilversum. 2074. J. C. Waardenburg. Alphen a. d. Rijn, Hooftstraat 91. Vleeschhouwerij. Uit tredend eig. J. C. Waardenburg d.d. 2 Mei 1938. 3870. Café „Zeezicht". Katwijk a. Zee, Strandboulevard 35. Uittr. E.: C. de Jong, Katwijk a. Zee, d.d. 1 Juni 1938. ZIE VERDER STADSNIEUWS PAG. 7. VOORHOUT KIND IN KOKENDE TEER GEVALLEN. Hedenmorgen om ongeveer half twaalf is in de Boerhaavestraat te Voorhout een ernstig ongeluk geschied, waarbij een meis je van 4%> jaar levensgevaarlijk is gewond. Daar ter plaatse waren monteurs van de Haarlemsche telefooncentrale bezig met het aanleggen van telefoonkabels en het ma ken van verbindingen met particuliere huizen. Voorschrift is, dat deze werkzaamhe den moeten geschieden in een specialen tent van zeilen, welke boven de plaats, waar werkzaamheden worden verricht moet worden opgeslagen. Dit schijnt hier niet te zijn geschied. Daardoor stond een pot met kokende teer nu onbeschermd op straat. Het 4 y,-jarig dochtertje van den smidsknecht A. M., dat daar aan 't spelen was, viel en kwam in de kokende teer te recht, waarbij de kleine deerlijk werd ver brand. Dr. Bots was spoedig ter plaatse om het kind te behandelen. Het had ernstige brandwonden bekomen en werd in ernsti- gen toestand de vlakbij gelegen ouderlijke woning binnen gedragen. De toestand van het kind is ernstig. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Hou je Roer Recht. (Joe Brown). Jockey-Bloed. (Frankie Darro). Komisch Sensatie. lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 our. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. L't! Broadway Melodie 1938. (George Mur phy Binnie Bar nes). Ik ben dol verliefd. Revue jj Klucht lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Luxor: Zeven Oorvijgen (Lilian Harvey Willy Fritsch). Een kus in het don ker. (Francis Lede ren - Roland Young) Klucht Klucht lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei Zaterdag, Woensdag 8 uur. Matinée: "n Donderdag 2 uur. Zaterdag, Woensdag Goedgekeurd v volwassenen Trianon: Tusschen twee Ocea nen. (Joel Maccrea Bob Burns Frances Dee). De Terugkeer van Sophie Lang. Avontuurlijk Sensationeel lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Eix: Tarzans Vlucht (Johnnie Weissmül- ler) De Vlucht voor het Huwelijk. (Joan Crawford Clark Gable). Sensationeel Komisch Ifederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée lederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Het voortgezette onderzoek naar de drijf- veerenveeren van den bomaanlsag op den Coolsingel te Rotterdam, dat de inspec teurs van politie, Schoemakers en Bon tenbal, hebben ingesteld te Berlijn en Wee- nen, is thans geëindigd. Het is vast komen te staan, aldus ver klaarde ons commissaris Roszbach, dat Ko- novalec, die gedurende de laatste jaren van stad tot stad is geschaduwd, allerminst een terrorist was en dat hij dooi middel van valsche telefoongesprekken en tele grammen naar Rotterdam is gelokt, waar men een val voor hem had opgesteld. Te vens zijn er alle aanwijzingen, dat de po litieke moord, zooals wij reeds hebben ge meld, is bedreven door een Oost-Oekrainer, die in dienst stond van de Gepeoe. Wat Boranowski betreft, is gebleken, dat hij inderdaad de waarheid heeft gespro ken, voor zoover hij iets heeft gezegd. Hij wordt voorloopig nog op het hoofdbureau van politie vastgehouden als ongewenschte vreemdeling, in verband met enkele nadere informaties, welke nog uit het buitenland worden verwacht. Daarna zal hij hier zijn straf ondergaan voor het binnenkomen in Nederland, zonder in het bezit te zijn van geldige papieren. De reis van de Rotterdamsche inspec teurs van politie is naar wensch verloo- pen. Men heeft inderdaad een aantal zeer waardevolle inlichtingen verzameld. Een groot deel van die inlichtingen leent zich uit den aard der zaak niet voor publi catie, omdat er staatsbelangen mee zijn ge moeid en omdat men moet afwachten, welk gebruik de regeering van deze inlichtingen wenscht te maken. Zoowel te Berlijn als te Weenen, heeft men den inspecteurs alle medewerking ver leend en beide politiemannen waren dan ook vol lof over de manier, waarop de Duitsche autoriteiten hen ter zijde hebben gestaan. Er is reeds geïnsinueerd aldus com missaris Roszbach dat de Nederlandsche politie-ambtenaren onder toezicht van de Duitsche politie zou werken en dat het eigenlijk Duitschland was, die aan de touwtjes trok. Zulks meende de commissaris ernstig te moeten ontkennen: den Nederlandschen politie-ambtenaren zijn alle hulpmiddelen, waarover men in Duitschland beschikt, te weten: verreschrijvers, auto's en uitge breide inlichtingendiensten, ter beschik king gesteld. Met het onderzoek heeft de Duitsche po litie zich niet bemoeid. Op insinuaties, als zou de justitie -hier de zaak niet objectief behandelen, meen de commissaris Roszbach niet te moeten ingaan. Ieder, die weet, welk een groote hoe veelheid bewijzen de justitie van de poli tie-ambtenaren verlangt, vóór zij tot ver oordeeling van een verdachte overgaat, weet, dat dit uit de lucht gegrepen ver dachtmakingen zijn. Wanneer er misschien nog eens een ver dachte in deze zaak zal kunnen worden ge arresteerd, dan zal men nog de grootste moeite hebben, om dezen man iets te be wijzen, omdat er zeer vele complicaties zijn en het nog maar de vraag is, of men zoo veel materiaal zal kunnen verzamelen, dat tot een veroordeeling zal leiden. Dat de justitie hier een comedie zal op voeren, zooals elders het geval wel eens is, kan hier eenvoudig niet voorkomen, aldus de commissaris. Van de uitstekende organisatie in Duitsch land, die weinig onderdiet voor de Engel- sche intelligence service, die nog altijd als summum dienaangaande geldt, hebben de heeren Schoemakers en Bontenbal terde ge kunnen profiteeren. Door middel van de telexnetten was het mogelijk, om als het ware het geheele land te omspannen en uit de verst verwijderde hoeken in een mini mum van tijd alle gewenschte inlichtin gen te verkrijgen. De resultaten van het onderzoek. De resultaten van het voortgezette on derzoek zijn, dat is vast komen te staan, dat Konovalec sinds de laatste twee jaar van stad tot stad is gevolgd. Er is een uitge breid net rond hem gespannen, dat zich uit strekte over geheel West-Europa tot ver in het Oosten toe. Het kan niet anders of deze organisatie die tegen hem-in het leven was geroepen moest dan ook tot zijn ver derf leiden. Het is zelfs zoo geweest, dat de tegenpartij Konovalec in een bepaalde richting heeft gedwongen, d.w.z. in het be palen van plaatsen, waar hij samenkomsten zou hebben, leidde hij op bepaalde momen ten niet, maar werd hij geleid. Er zijn n.l. een aantal telefoongesprekken en tele grammen gevonden, die er op wijzen, dat de tegenpartij door middel van valsche mededeelingen Konovalec inderdaad naar Rotterdam heeft gelokt om hem hier de helsche machine in handen te spelen. In feite heeft dus de tegenpartij er zouden, volgens don commissaris, tal van aanwijzingen zijn, dat het inderdaad de Gepoe is, die hier achter zit Rotterdam als plaats bepaald, waar Konovalec uit den weg moest woren geruimd. Dit blijkt ook uit het feit, dat deze telegrammen en telefoongesprekken voor een belangrijk gedeelte gedurende den laatsten tijd uit Rotterdam naar Konovalecs Berlijnsche adres zijn verzonden of aangevraagd. Nu komt men voor de vraag te staan, wie deze telegrammen heeft verzonden. Vast staat, dat er geen enkele Nederlan der bij het complot is betrokken geweest en dat ook geen enkele Nederlander zijn medewerking aan dezen aanslag heeft ver leend. Wie echter de telegrammen heeft verzon den en de telefoongesprekken heeft aange vraagd, is niet bekend. Het kan Waluck geweest zijn. Maar wie is Waluck? Er heeft in de geschiedenis van de Oe kraïne inderdaad een zekere Waluck een groote rol gespeeld, maar dit kan niet ge weest zijn de man, die Konovalec hier de helsche machine heeft overhandigd, omdat de leeftijd heelemaal niet klopt. Bovendien behoeft de man, die het projectiel in elkaar heeft gezet, niet vereenzelvigd te worden met den uitvoerder van het helsche plan. Men neemt dan ook aan, dat er niet een man hier zijn medewerking aan het uit den weg ruimen van Konovalec heeft verleend, maar dat er vier of vijf personen in het spel zijn geweest. Eén van de telefoongesprekken met voor- oproep, die de agent met Konavolec heeft aangevraagd, vermeldt echter den naam Konovalez (met z). Uit het onderzoek dienaangaande is ge bleken, dat alleen Oost-Oekrainers den naam zoo spellen, alle anderen schrijven Konovalec (met c) of Konovalez (met z). Daaruit is af te leiden, dat men wel dege lijk te doen heeft gehad met een Oost- Oekrainer, een landgenoot van Konovalec, die vermoedelijk in dienst heeft gestaan van de Gepeoe. Wel houdt men nog rekening met het feit, dat Konovalec is gedood uit persoonlijke wraakneming, want te Weenen en Berlijn is gebleken, dat inderdaad de verschillen de stroomingen onder de Oekrainers in ver schillende staten geheel tegengesteld zijn geweest. Onwaarschijnlijk is deze persoonlijke af rekening evenwel in hooge mate, omdat men over verschillende zeer betrouwbare inlichtingen beschikt, die categorisch ont kennen, dat onderlinge veten in de Oekrai- ne op een dergelijke wijze met helsche machines plegen te worden beslecht. Der gelijke terroristische daden treft men in de beweging niet aan en ook wat den per soon van Konovalec betreft is nergens iets gebleken, dat ook maar ooit iets met ter rorisme heeft te maken gehad. (Wordt vervolgd). HET ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG TE ZEVENHUIZEN. Nader vernemen wij, dat de slachtoffers van hea ongeluk te Zevenhuizen zijn de 23- jarige J. C. van Vegten en de 44-jarige J. de Jong, beiden uit Gouda. Eertsgenoemde had een opdracht van de steenhouwerij G. Polet en Zn. te Gouda om grafsteenen naar Zevenhuizen te brengen. Wat de oorzaak van het ongeval is, is niet na te gaan. De vrachtauto kwam uit Ze venhuizen en was op weg naar Gouda. De bestuurder, van Vegten, heeft blijkbaar den uit de richting Den Haag met een vaart van 120 K.M, aansnellenden trein niet op gemerkt. Toen de auto op het eerste spoor was gekomen werd hij door den trein ge grepen. De schok was zoo hevig, dat de voorwielen van de vrachtauto werden af geslagen en op den voorbijrijdenden trein werden vastgeklemd. Een der inzittenden moet daarbij uit de cabine zijn geslagen, terwijl de ander met de overblijfselen van den verbrijzelden wa gen naast den spoorweg werd gesmeten en daaronder terecht kwam. De motor lag op grooten afstand in het veld. Van de baan wachterswoning werden de ruiten verbrij zeld. De lijken der beide slachtoffers zijn per ziekenauto naar het Iterson-ziekenhuis te Gouda overgebracht. Van de slachtoffers was de vrachtrijder ongehuwd. De heer J. de Jong, aardewerk fabrikant, die voor zijn genoegen meereeq, was gehuwd en had geen kinderen. De trein, waarmede het ongeluk gebeurde, reed na de aanrijding nog ongeveer 600 me ter door en werd ernstig beschadigd. Door een ledig treinstel is hij naar Gouda getrok ken. De passagiers, van wie niemand letsel kreeg, konden in den trein blijven. Het treinverkeer had ca. 70 minuten vertra ging. DE ONTVOERING VAN SKEEGIE CASH. Het kind moet reeds lang dood zijn geweest. MIAMI, 9 Juni. (A. N. P.). Nader wordt gemeld, dat het stoffelijk overschot van Skeegie Cash in verregaanden staat van ontbinding verkeerde. De geneesheer, die het lijkje heeft onderzocht, heeft gezegd, dat het onmogelijk is de doodsoorzaak vast te stellen. Hij heeft evenwel geen teekenen van geweld kunnen ontdekken. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN EEN DER ZOONS VAN DR. SIMKOF GEVONDEN. ..VERSAILLES, 9 Juni. (A. N. P.) Zooals men zich zal herinneren zijn op 20 April j.l. twee zoons van dr. Simkof, 11 en 18 jaar oud, op gegheimzinnige wijze verdwe nen. Het laatst waren zij gezien, toen zij speelden bij een zandgroeve te Bouviers. Verschillende veronderstellingen werden gemaakt, men dacht aan ontvoering, vlucht of moord. Tot twee keer toe werd de zand- LEIDEN. Geboren: Jacob Isaac z. v. J. Philip- sen en H. Simons. Johanna Elisabeth d. v. V. Stokhuijzen en J. Seriier. Petrus Cornelis Maria z. v. P. L. v. d. Zwet en J. v. d. Hoorn. Andries z. v. I. v. d. Putten en C. Cornet. Sylvia Ida Carola d. v. H. v. Rooijen en H. K. M. Langer. Alida d. van D. v. Duijn en J. v. Rijn. Adria- nus Johannes z. v. J. C. Vreeswijk en M. J. v: d. Berg. Catharina Barbara d. v. L. P. Hemerik en B. C. Verhoogt. Ondertrouwd: G. W. H. Lut jm. 28 j. en C. M. v. d. Tuin jd. 22 j. G ehu w d: H. A. G. van Bemmel jm. en C. de Haan jd. N. C. Bol j.m. en A. A. C. v. Staden jd. D. J. v. d. Born jm. en J. M. Rijsbergen jd. H. oBshoven jm. en C. v. Steenwijk jd. A. J. de Bruijn jm. en A. Nagtegaal jd. P. Heemskerk jm. en L. Hartevelt jd. A. v. d. Laan jm. en J. v. d. Steen jr. L. de Leeuw jm. en J. G. J. v. Dehn jd. J. A. P. Moonen jm. en E. C. Bouter jd. P. C. de Rooy jm. en G. H. v. d. Ham jd. J. Segaar jm. en S. Slijk huis jd. C. G. v. d. Tuin jm. en J. Cra- ma j.d. W. de Vries jm. en E. M. v. Kampen jd. W. F. Wijting jm. en P. A. Planken jd. Overleden: A. G. Eling z. 34 j. J. Lepelaar m. 74 j. J. C. Martijn wedr. van J. A. Röver 81 j. M. E. Kasteele hsvr. v. G. N. Holm 82 j. groeve doorzocht, zonder resultaat. Van daag werd opnieuw gegraven en werd het stoffelijk overschot van den oudsten jon gen gevonden. SJANGHAI'S STRIJD TEGEN EPIDEMIES. SJANGHAI, 9 Juni. (A. N. P.). De ge neeskundige dienst van de internationale nederzetting en van de Fransche concessie bindt krachtig den strijd aan tegen de cholera en typhus, welke het karakter aan nemen van een epidemie. Buitenlandsche en Chineesche inwoners kunnen zich kos teloos laten inenten. De laatste 7 dagen hebben zich 58 nieuwe gevallen van ty phus voorgedaan, waarvan 47 met doode- lijken afloop. In hetzelfde tijdperk zijn 5 personen gestorven aan cholera. LEIDEN, 8 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg. Prei f 8.70, aardappelen 1617, andijvie 26, sla 2, aardbeien 52 115, snijboonen 2846, stamboonen f 60 68, tuinboonen 1924, peulen 1016 postelein 1.505.00, spinazie 1.5011, tomaten A 226, idem B 2428, idem C 20—22, idem CC 1220, per 100 stuks: andijvie 0.702.80, komkommers 2.00 6.50, bloemkool 27, salade 0.501.40 per 100 bos: pieterselie 3070 cent, radijs 1.202.40, selderie 3070 cent, uien 0.901.90, peen 4.4011.rabarber 0.80—5.70. GOUDA, 9 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 1206 stuks, waarvan 23 slachtvarkens vette van 23—24.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 269 magere varkens 2840, 596 biggen 1417, Geldersche biggen f 1720, 4 runderen 200250, 110 nuchtere kalveren 711, 177 lamme ren 812, 14 bokken of geiten 25, 7 paarden 150210 per stuk. Handel: redelijk, voor biggen stug. Kaas. Aanvoer 523 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2425, 2e kwal. f 2123, zware tot 26, extra zware 27.50. Handel traag. Boter. Aanvoer 424 ponden Goeboter 6570 cent en Weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eitren, Aanvoer 148.000 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.903.35, eendeneieren 2.80—3.00 per 100 stuks. Handel willig. DELFT, 3 Juni. Vee. Aanvoer: 5 paar den, 22 runderen, 2 graskalveren, 2Q6 nuch tere kalveren, 253 magere varkens, 874 biggen, 314 weidelammeren, 21 geiten of bokken. Prijzen: paarden 150225, kalf- koeien f 160315, varekoeien 125225, nuchtere kalveren 417, magere var kens f 2248, biggen f 1222 weidelam meren 713, geiten of bokken 413 per stuk. rundvleesch per kg. slachtge- wicht 72, 82 en 52 cent. Boter. Aanvoer 46 achtste vaten bo ter, wegende totaal 920 kg. Prijs per kg. 1.32^—1.40. Handel vlug. Wl «iSKLNOTEERINGEN (AMS'r «OAMJ- Londen 8.96 Berlijn 72.72 Parijs 5.023/4 Brussel 30.62 Zwitserland 41.23 Kopenhagen 40 021/2 Stockholm 46 20 Oslo 45.05 New York 1.81 Praag 6 29 21 CIS. ALLEEN DEZE WEEK. Vruchtenkookjes, de betore kwaliteiten v af 25 ets. p. 8 ons KOOLE NICOLA Co., Fa. Wed. B. v. DORSTEN LEVENDAAL 35, TEL. 186 N.B. Limonade en jams steeds bij onze loopers voorradig.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3