RECHTZAKEN KERKNIEUWS MGE VING WOENSDAG 8 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Naar reguleering van de productie en prijzen van spijsvetten De regeeringscommissaris heeft aan het spijsvet-bedrijf een ontwerp-Vetcontract voorgelegd, gebaseerd op de Landbouw- crisiswet. TER BESTRIJDING VAN DE CONCURRENTIE. Het „Handelsblad" publiceert den in houd van het ontwerp-Vetcontract, dat ten bureele van de Zuivelcentrale door den Re geeringscommissaris is voorgelegd aan het georganiseerde vetsmelters- en vetproduc- centenbedrijf. Dit contract, hetwelk naar de bedoeling van de regeering met terugwerkende kracht per 3 Mei j.l. in werking zou moe ten treden, beoogt de productie, den han del en de prijzen van spijsvetten te regu- leeren door middel van een door de Zui velcentrale opgestelde onderlinge onderne- mersovereetnkoinst. Van elk bedrijf wordt een toegelaten productie vastgesteld, ten deele op basis van de jaren 1931—1933, ten deele op die van 1934—1936. Bij overschrij ding volgt een boete per te veel afgelever de gewichtseenheid. Wanneer de produc tie beneden de quote blijft, wordt een ver goeding gegeven. Elk bedrijf zal een bankgarantie moeten storten van 250 per ton jaarlijksche pro ductie-quote. De regeling is gebaseerd op het feit, dat ingevolge de uitvoeringsmaatregelen der Landbouwcrisiwet de productie van en handel in „spijsvetten" (waaronder in dit verband boter en margarine niet zijn te verstaan) door een - erkemiingsstelsel tot een gesloten bedrijf is gemaakt. Ook het heffingsvrije „volksvet" voor werkloozen en behoeftigen is er van uitgesloten. Een contact-commissie zal het contact met de regeering onderhouden; zij krijgt de bevoegdheid, om met goedkeuring van den Regeeringscommissaris munimumprij- zen, benevens verkoops- en andere condi ties vast te stellen. De producenten zijn dan „verplicht, alles te doen, wat in hun vermogen is, om stipte handhaving der mi nimumprijzen enz. te bevorderen. Meer in het bijzonder zijn zij verplicht, om het noo- dige te doen ter voorkoming, dat aan tus- schen-personen wordt geleverd, -die niet volledig meewerken tot het handhaven der vastgestelde prijzen, verkoop en andere condities." (Art. 12.) Tevens is commissie bevoegd, om ter handhaving van de minimumprijzen uit sluiting van levering ten aanzien van tus- schen- en détailhandel toe te passen en aan producenten boeten op te leggen. Onderlinge overdracht van quoten zal zijn toegestaan met toestemming van den Regeeringsc om m issar is. De wettelijke basis van deze overeen komst is gelegen in art. 21a, paragraaf 7 (Spijsvetten en -oliën) van het Crisiszui- velbesluit 1935 I, genomen op grond van de Landbouwcrisiswet, waarbij het vetbedrijf „gesloten" is en de Kroon bevoegd is, het tijdstip te bepalen, waarop de vetproductie wordt onderworpen aan een dGor den mi nister op grond eener basisperiode te be palen bepei-king. Vanaf dat oogenblik treedt het contract voor drie jaar in wer king. Aangezien de onderlinge concurrentie de vetsmeltetrs en -producenten tot dusver groot was, moet eventueel een stijging van detailprijzen worden verwacht. HAAGSCHE RECHTBANK. Ruiter reed te Wassenaar op jachtopziener in. Op .5 Juni van het vorig jaar reed in de duinen te Wassenaar de directeur eener N.V., C. de V., uit den Haag, te paard, vergezeld van een dame. Het voor schrift van de duinwatermaatschappij luidt, dat ruiters zich niet buiten de ruiterpa den mogen begeven. Doen zij zulks toch dan wordt hun vergunningskaart ingetrok ken, die uitgegeven wordt door de maat schappij. Voor de naleving van deze voor schriften moeten zorgen de onbezoldigd rijksveldwachters S. de Jong en W. G. van Leeuwen, beiden te Wassenaar. Omstreeks half vier zagen beide de reeds eerder genoemde ruiters naderen en wel buiten het ruiterpad. Een aanhouding was gevolgd en aan de ruiters was naar hun kaart gevraagd. Deze kaart was overhan digd aan. de veldwachters en deze ver klaarden, dat zij de kaarten niet meer te rug wilden geven, maar dat de ruiters ze moesten gaan halen bij den directeur der waterleidingmaatschappij, die in deze de beslissing heeft. De verdachte had deze afneming van de kaarten niet goed gevonden en had op te ruggave daarvan aangedrongen. Maar dat mochten de veldwachters niet doen en toen was verdachte boos geworden. Volgens de veldwachter de Jong, had verdachte toen zijn paard met de knie bewerkt, wat tot gevolg had, dat het beest op zijn achter- beenen ging staan en aldus op de veld wachter aanliep, die eenige meters verder stond. Deze, paardenkenner zijnde, had het ge vaar aan zien komen en wist door het beest naar den kop te slaan, af te grijpen en ijlings op zij te springen, het gevaar van verpletterd te worden te voorkomen. Verdachte had toen eerst aan getuige de Jong gevraagd of hij soms S.D.A.P.-er was. Wat dit met het geval te maken had, bleef in duisternis gehuld. Verder had verdachte tegen de veld wachters gezegd, dat als zij de kaarten Tweede Kamer (Vergadering van heden). Interpellatie invoer van buitenlandsch vleesch. De heer DIETERS (N. S. B.) betreurt, dat zijn oorspronkelijk aangevraagde, zoo veel omvangrijkere interpellatie zoo moest worden beperkt. Spr. ging in het kort het ontstaan van de crisis voor den landbouw en veehouderij na. Spr. ging de verschil lende, getroffen maatregelen na en criti- seerde inzonderheid die, welke bedoeld waren om den melkstroom te beperken. De veeboeren verkeeren in moeilijkheden doch de groote margarineproducenten ver dienen millioenen. De kalverteeltbeperking is volkomen mislukt, ook ten aanzien van de vleeschprijzen. Nog steeds worden groote hoeveelheden buitenlandsch vleesch ingevoerd. Zijn vleesch en zuivel niet juist een product van onzen eigen bodem? Spr. constateert dat de minister weinig ver stand heeft van de veehouderij. Invoer van vleesch Van buiten af is niet noodig, ook niet ter wille van de prijsvorming. Hier bij dringt spr. aan op sterkere bestrijding Van de tuberculose onder het rundvee. Spr. stelt den minister een aantal vra gen. Er dienen maatregelen te worden getrof fen tot beperking der margarineproductie. Spr. beveelt de maatregelen van den Na- tionalen Bond Landbouw en Maatschappij aan. De Minister van Economische Zaken, de heer STEENBERGHE, heeft eerst heden ochtend kennis gekregen van de vragen van den interpellant. Het doel der teelt beperking was allereerst melkbeperking. Dat dit niet geheel is bereikt, heeft ver schillende oorzaken. Ook is er de rationa lisatie in de veebedrijven. De melkstroom is inmiddels niet verder gestegen. Wat de selectie betreft, zijn de deskundigen het niet eens. Het houden van mestkalveren wordt niet belemmerd. De regeering be vordert de T. B. C.-bestrijding onder het rundvee. Dank zij de vele maatregelen zijn de vleeschprijzen. gekomen op een loonend peil; er is meer evenwicht gekomen tus- schen productie en consumptie. Een en an der is echter niet op een goudschaaltje af te wegen. Verschillende malen heeft de regeering vleesch gekocht en laten inblik ken om de prijzen op peil te houden. Voor de verschillende gevallen moet er ook voor zekere reserve gezorgd worden De invoer van buitenlandsch vleesch is een dier re serves. Ze mag echter geen te groot per centage der consumptie zijn, want dan wordt het evenwicht verbroken; de 4 mil- lioen kilo is 1,2% van de consumptie, dus een niet te groot reserve. Het is in het be lang der veehouderij, dat de teeltbeperking blijft bestaan. De invoer van Argentijnsch vleesch uit Duiischland is een afzonderlijk geval. Zou, ais de steunbedragen met drie millioen werden verhoogd, die inderdaad worden besteed voor aankoop van vleesch? Bij al deze maatregelen moet ook gedacht worden aan den uitvoer van stroo, groente en boter. Spr. antwoordt op de vragen van den in terpellant als volgt: thans over te gaan tot opheffing van de kalverteeltbeperking zou voor de rund- Veehouderij, zoowel wat de melk- als de vleeschproductie betreft, funeste gevolgen hebben.Weliswaar is de melkstroom ten gevolge van de beperking nog niet afgeno men, doch in ieder geval is een nog ver dere stijging van de melkproductie voor komen. Dat de melkproductie ondanks de teelt regeling niet is afgenomen, vindt zijn oor zaak in het feit, dat de melkkoeien eenigs- zins langer worden aangehouden, maar veel meer, doordat door een rationalisee ring van de veehouderij, gepaard gaande met meer rationeele bemesting zelfs bij minder krachtvoergebruik een verminde- niet teruggaven, hij hen desnoods de ge- heele middag met zijn paard zou achter volgen. Na verschillende strubbelingen was het geval voorloopig bijgelegd. Voorlooplg, want hedenmorgen moest verdachte terecht staan wegens poging tot zware mishande ling. Nadat de beide veldwachters als getuigen gehoord waren werden nog enkele getui gen a décharge o.a. de particulier secreta resse van verdachte, die hem op zijn tocht vergezelde, en vertelde dat haar patroon het paard niet op de veldwachters had aan gestuurd. Het paard was nerveus, volgens haar. Een getuige deskundige verklaarde, dat het paard nooit een mensch zou aan vallen, hetgeen de Officier deed opmerken, dat een paard nooit uit zich zelf een mensch zal aanvallen, maar wel als het er toe gedwongen wordt. Verdachte noemde zijn paard een dwin geland, die op een ieder aanstuift om klontjes te bedelen. Dat had het beest ook dien bewusten dag gedaan bjj de Jong. Waarmede verdachte wilde zeggen, dat het eên vriendelijkheidje van zijn paard ge weest was. De Officier van Justitie deelde mede, dat hij zelf den toestand ter plaatse heeft opge nomen en dat hij tevens de indruk heeft gekregen, dat de jachtopzieners rustige en bezadigde menschen zijn. De houding van verdachte is niet goed geweest, want hij was ver buiten het rui terpad. Wat het aansturen van het paard op de jachtopzieners aangaat daar boft ver dachte niet mee, want beide zijn groote paardenkenners, die duidelijk hebben ge zien, dat het paard gedwongen werd tot de handelingen. Het ten laste gelegde be wezen achtend, in zooverre dat er over bleef bedreiging met zware mishandeling, eischte spr. een geldboete van ƒ300 subs. 100 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. ring van de productiekosten kon worden bereikt. Ten stelligste moét worden ontkend, dat de kalverteeltbeperking voor wat betreft de vleeschproductie haar doel niet zou hebben bereikt. Hoewel ten aanzien van de vraag wat onder loonende melk- en vleeschprijzen moet worden verstaan groot verschil van meening bestaat, kunnen de melk- en vleeschprijzen gedurende het afgeloopen jaar toch geenszins onbevredigend genoemd worden. Hierbij moge worden verwezen naar een recente publicatie in het Overijs- selsch Landbouwblad van 2 Juni j.l., waar in aan de hand van de voorloopige resulta ten Van het boekjaar 19371938 wordt me degedeeld, dat de vermeerdering der ont vangsten hoofdzakelijk moet worden toe geschreven aan de gunstiger resultaten van rundvee, zuivel en varkens. Wat de belooning van veehouders of van den landbouwarbeid in den ruimsten zin betreft wordt door de regeering, binnen het kader der haar gegeven bevoegdheden, een redelijke belooning bevorderd. De regeering is van meening, dat onze eigen bodem zooveel mogelijk productief moet worden gemaakt om te voorzien, niet alleen in de behoefte van ons eigen volk, doch ook om den onder de huidige om standigheden nog mogelijken export Zoo veel als eenigszins kan gaande te houden. Hiervoor is echter noodig zekere importen toe te laten. Voorts zal beperking geboden zijn voor sommige producten, waarvan zooveel meer wordt voortgebracht dan ge plaatst kan worden Voor eigen consump tie en export, wil niet opnieuw een cata- strophale prijsdaling, met alle gevolgen van dien, intreden. Tegen volledige toepassing van het Stel sel, zooals dat door den vragensteller wordt gevraagd, bestaan zeer ernstige be zwaren, waarvoor verwezen kan worden naar de uiteenzetting door den minister in zijn vorige ambtsperiode aan de Kamer verstrekt, welke bezwaren, blijkens haar rapport, gedeeld werden door de commis sie-van Loon, die met de grootst mogelijke meerderheid tegen de invoering van het stelsel ernstig bezwaar had. De Tweede Kamer heeft besloten, het wetsontwerp tot herziening van de omzet- belastingwet 1933 en wijziging van de al- gemeene wet van 26 Augustus 1822, aan de lijst der reeds aan de orde zijnde onderwer pen toe te voegen. PATER DONATUS VAN WELLE. Tot generaal der paters Capucijnen gekozen. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" seint d.d. 7 Juni: Hedenmorgen is in het Generaal Kapittel der paters Capucijnen, dat vergaderde on der voorzitterschap van Z.Exc. Kardinaal Granito di Belmonte, Protector der Capu cijnen, tot minister-generaal gekozen pater Donatus van Welle. Pater Donatus van Welle werd in 1890 in Welle in België ge boren en in 1915 priester gewijd. Achter eenvolgens was hij novicenmeestfer en mi nister-provinciaal. Daarna was hij tot heden toe definitor-géneraal der orde en rector van het pauselijk Ethiopisch college te Rome, BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Houten den Zeereerw. heer J. M. Verhoef, tot pastoor te Utrecht (O. L. Vr. van Goeden Raad) den zeereerw, heer F. M. J. van Leeuwen, tot pastoor te Driel den zeereerw. heer W. H M. Poelman en tot pastoor te Everdin- gen den zeereerw. heer A. M. van Soest. Een automobilist, die 'n auto gaat in halen, welke reeds bezig is een derde automobiel voorbij te komen, pleegt een strafbaar feit. Dat is hinderlijk (en soms gevaarlijk) daarom heeft de wet het verboden; mitsdien: „geen drie rijdende auto's naast elkaar bij het Inhalen". bestuur, maar de meeningen van dit, al dus de voorz., zijn hieromtrent zóó ver deeld, dat het 't antwoord op deze vraag schuldig'blijft. Toch wenschen eenige le den htm meening over de motie naar vo ren te brengen. De heer G. K. Spieren burg bevreemdt het, dat het H.B. deze motie aan de orde heeft gesteld. Het heeft zich z.i. teveel laten intimideeren door het onbehoorlijk optreden van enkele oppo santen. De heer P. v. d. Nouland onder streept de woorden van den voorgaanden spreker ten volle. Evenwel is het z.i. in het geheel niet te verwonderen, van het H.B., gezien de uitlatingen van den heer Murk e.a. tegen het H.B. gericht. Hij kan niet an ders dan de houding van het H.B. ten zeer ste goedkeuren. Spreker noemt het wan trouwen zaaien, hetgeen door enkele oppo santen wordt gedaan tegen het H.B. Spr. maant de leden der Voorhoutsche afd. dan ook aan ten zeerste hun verstand goed te gebruiken en niet als onweldenkend kweeker zich zoo maar iets onjuists op de mouw te laten spelden. Hierna ging men tot stemming over. De uitslag is, dat 29 leden zich vóór de motie uitspreken 5 tegen en 2 blanco stem. Hier na sluiting. Eerste Plechtige H. Mis. Zaterdag 11 Juni a.s. hoopt de weleerw. heer L. P. M. Vester van Z. H. Exc. mgr. J. P. Huibers in de Kathedraal te Haar lem de H. Priesterwijding te ontvangen. Zaterdagavond om circa half zeven zal Z.E. aan de grens der parochie worden af gehaald. De stoet zal worden geformeerd op de Teijlingerlaan tusschen de Bultbrug en de nieuwe driesprong, alwaar het feest comité onder voorzitterschap van den Zeereerw. heer W. J. Warmenhoven en on der eere-voorzitterschap van den Edel- achtb. heer mr. G. F. W. van Berckel den neomyst met familie zal ontvangen. Aan den grens zal de burgemeester het welkom toeroepen. De stoet zal dan wor den geformeerd: de R.K. harmonie „St. Caecilia" voorop, gevolgd door de Kruis vaart van het Bartholomeus-cohort met vlaggen, vanen en banieren, waarachter een open landauer met den neomyst en zijn ouders. Voorts zullen in den stoet ook vol gen een groot aantal leden der St. Joseph- gezellen. De stoet zal de bitumen weg vol gen langs den Jacoba van Beierenweg en de Hoofdstraat. Dan gaat de stoet de Boer- haavestraat, Ter Haar Romeynstraat en Mgr. Broerestraat door, om weer op de Hoofdstraat uit te komen, tot aan het Kerkplein vóór de pastorie zal worden halt gehouden. Hier zal de zeereerw. heer W. J. War menhoven den neomyst welkom in de pa rochie heeten, terwijl een schare van bruidjes den feesteling tot aan de pasto rie zullen geleiden. Bij deze plechtigheden en die van den Zondag zullen' mede aan wezig zijn de weleerw. heer Dljsselbloem, neef van den neomyst, de zeereerw. zeer- gel. heer drs. J. Groot, professor van het Philosophicuum te Warmond, de weleerw. heeren G. P. Bakker uit Loosduinen en J. W. Kragtwijk uit Rijswijk (Z.-H.). Een plechtig Lof zal door den eerw. feesteling worden gecelebreerd. De neo myst wordt door misdienaars en bruidjes plechtig ingehaald van de hoofdingang der kerk en onder het door alle geloovigen te zingen welkomstlied zal de neomyst het al taar betreden. Den volgenden dag zal de weleerw. heer Vester om halftien zijn Plethtige Eerste H. Mis opdragen, waaronder de wel eerw. heer Dijsselbloem, neef van den neomyst, de feestpredicatie zal houden, terwijl de gezangen zullen worden uitge voerd door de Schola Cantorum onder lei ding van Kapelaan G. ten Have alhier. Na de Plechtige Hoogmis zal het kerk zangkoor een Cantate van Haag uitvoeren. Zondagmiddag zal in het Parochiehuis om 3 uur de gelegenheid voor alle parochi anen worden opengesteld om den neomyst te complimenteeren. ZOETERMEER Voetbal. Zondagmiddag 12 uur speel- de D.S.O. 2 tegen Terlaak 2. Deze wedstrijd was spannend. Bij de rust was de stand 1o voor D.S.O. en het einde was 51 voor D.S.O. 2. Daarna speelde om 2 uur D.O.S. 1 tegen Ter Laak gecombineerd 1 en 2. Ook deze wedstrijd was zeer spannend. Was de stand bij de rust 10 voor D.S.O., ook na de rust bleef er spanning en men eindigde met een 31 overwinning voor D.S.O. 1. Tweede Pinksterdag speelde D.S.O. 4 om 12 uur tegen Rouwkoop 3 uit Voorschoten. Ook hier werd stevig gevochten. De rust stand was 00 en het einde 20 voor D.O.S. 4. Te 2 uur speelde D.S.O. 3 tegen Rouwkoop 2. Bij de rust was de stand eveneens 00 de eindstand was 22. Ongeluk. Dinsdagavond omstreeks half aoht had op den Zeg waar tsch en weg alhier een ongeval plaats, waarvan de 11-jarige N. K. het slachtoffer geworden is. Deze, op een rijwiel gezeten, liet zich voorttrekken door een melkvrachtauto, be stuurd door D. v. E. te Leiden. Toen de autobestuurder bij een landbouwer moest stoppen, is de jongen met het hoofd tegen het opstaande zijschot terecht gekomen en vervolgens van zijn rijwiel geslingerd en op den weg gevallen. Ernstig aan het hoofd verwond, bleef de jongen in bewusteloozen toestand op den weg liggen. De eerste hulp werd verleend door dokter Steur, bijgestaan door de wijkzuster. Het slachtoffer is naar de ouderlijke woning overgebracht. Gecon stateerd werd. dat hij een hersenschudding had bekomen. Door dit feit is wederom geconstateerd het gevaar verbonden aan het zich doen voorttrekken door een auto. Toch zijn er nog velen, jong en oud, die zich aan dit euvel schuldig maken, waarbij zij hun leven in ernstig gevaar brengen. HILLEGOM Looddief aangehouden. Voor ongeveer drie weken werd aan de Van den Endelaan van een bouwterrein aan de Van den En delaan 160 K.G. lood gestolen, toebehoo- rende aan het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf. Aangehouden is een 20-jarige Hil- legommer, die een volledige bekentenis heeft afgelegd. KATWIJK AAN DEN RIJN Het nieuwe gesticht voor geesteszieken. Naar het schijnt zijn zelfs de terreinen van „Quick Boys" en van „Katwijk" niet voldoende van grootte voor het te bouwen gesticht voor - Zenuw- en Geesteszieken. Althans er zijn van gemeentewege ook be sprekingen gevoerd over de gebouwen, woonhuis en schuren, van den heer C. J. B. gelegen langs den Nieuwen Duinweg. Als ook dit in handen van de stichting overgaat blijft er aan die zijde van dezen weg zeer weinig grond meer over voor ver deren bouw. Doch de mogelijkheid wordt grooter dat dan de Noordzijde van den Nieuwen Duinweg zal worden bebouwd. Excursie. Gisteren hielden de leerlin gen van den tuinbouw-wintercursus een excursie naar het Westland. Des morgens te 8 uur waren allen present bij den heer Nic. Bos, vanwaar de tocht per autobus van v. Schie zou aanvangen. Het was prachtig mooi weer, hetgeen de leerlingen met hun leeraren-leiders al direct in de goede stemming bracht. De route ging over WassenaarDen Haag naar Loosduinen, Waar enkele kweekerijen werden bezich tigd. Vervolgens naar Delft, waar ook een bedrijf bezichtigd werd. Er viel voor de leerlingen veel te zien en te leeren. Dan ging het naar Naaldwijk waar de inwen dige mensch werd versterkt, om vervol gens weer welgemoed naar Hoek van Hol land te stevenen. Daar aangekomen was hetgeen men miste, zijn badcostuum, want het was intusschen aardig warm gewor den. Op den terugweg in Naaldwijk nog even de kennis verrijkt op enkele West- landsche kweekerijen om vervolgens Rot terdam aan te doen. En de havens aldaar zijn altijd een aantrekkingspunt; dus ook hier werd genoten. Via den Haag ging. het dan weer huis-toe. Allen waren het er over eens, dat het een prachtige tocht was geweest, waarbij het aangename met het nuttige was vereenigd. De leerlingen toon den hun dankbaarheid tegenover de leer aren, de heeren Noest en De Jong, voor hetgeen zij in kennis waren rijker gewor den. Een record. De bloempjesverkoop ten bate van „Santos", gaf ditmaal een op brengst van 158.10. Vorig jaar was met 95 een record behaald. Het was dus dit maal van de ijverige jongedames wel een topprestatie. „Semper crescendo". KATWIJK AAN ZEE Personalia. Tot strandagenten zijn be noemd C. de Haas, J. de Best en P de Hol lander, allen te Katwijk, Y de Zwart te Valkenburg en J. Marijnes te Noordwijk. SASSENHEIM Korfbal. Ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van de O.K.B. hadden twee den Pinksterdag op Sporthof groote onder linge wedstrijden plaats, waarvoor groote belangstelling bestond, daar niet minder dan 14 vereenigingen eraan hebben deel genomen. Deze wedstrijden werden ge opend door den voorzitter der plaatselijke Vereeniging T.O.P., den heer W. v. d. Mo len, met een kort welkomstwoord. Nadat de muziek enkele nummers ten gehoore had gebracht, werd een aanvang gemaakt met de onderlinge wedstrijden. De deel nemende vereenigingen in klasse I waren D.E.S. (Delft), Pernix (Leiden), T.O.P. (Sassenheim), Neerlandia (Delft). Onder Ons (Haarlem), V.E.O. (Voorburg). Rotter dam-Zuid en Blauw-Wit waren niet opge komen. De winnaars van deze klasse zijn: 1. Pernix, 2. V.E.O., 3. Neerlandia. In klasse II: T.O.P. II, V.E.O. II, Meer- vogels, Amsterdam, Pernix II, D.E.S. II, Animo Weesp, Onder Ons II en Neerlan dia H. De winnaars in deze klasse zijn 1. Meervogels, 2. Pernix, 3. D.E.S. Verbetering Vaartkade. Dezer dagen werd door het Gemeentebestuur aanbe steed: het beschoeien en bestraten van de Vaartkade, met de volgende uitslag: M. S. van der Voort, Leiden 2370.C. J. Kie- bert, Sassenheim 1991.P. J. en H. Vis ser, Wassenaar 1840.J. v. d. Bos en Zoon, Hoofddorp 1338.De gunning werd aangehouden. VOORSCHOTEN Gunning. Het college van B. en W. de zer gemeente hebben den bouw van een transformatorhuisje aan de Papelaan op gedragen aan den heer Joh. Zuijderduin, aannemer alhier, tegen de som van 984. VOORHOUT BLOEMBOLLENCULTUUR Steunt de motie van het hoofdbestuur Deze afdeeling alhier vergaderde in café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Steyn. Den voorzitter, den heer P. A. v. Reisen, deed het genoegen een groot aantal der leden aanwezig te zien. De secretaris, de heer C. J. Zonneveld, las de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Volgt nu de verkiezing van afgevaardig den naar de alg. vergadering. Enkele le den wenschen, dat maar één afgevaardigde gekozen wordt, waar de heer P. v. d. Nouland tégen is, gezien het belangrijke feit, waarvoor de afgevaardigden ter alg. vergadering gaan. De voorz. onderstreept spr.'s woorden, waarna men overgaat tot verkiezing van twee afgevaardigden. Ge kozen worden de heeren P. A. v. Reisen en P. v. d. Nouland, met als plaatsvervangers de heeren J. P. Vester en G. K. Spieren burg. Hierna volgt de behandeling van den be schrijvingsbrief, met als hoofdpunt de wel bekende en door ons reeds eerder vermelde motie, van het H. B. Eén van de leden wenscht de meening te weten van het pl.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7