WOENSDAG 8 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per Week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? KOELEK. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Zuide lijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, waarschijnlijk regen of onweer, buien en veel koeler in het Oosten. In het Westen weinig of geen regen, iets koeler. Hoogste barometerst.: 770.1 te Dantzig. Laagste barometerst.: 741.6 te Seydisfjord. De Oceaan-depressie verplaatste zich Noordwaarts. Het centrum ligt thans tus- schen IJsland en de Faroer. Zij oefent haar invloed nog uit over de Britsche Eilanden, naar Noorwegen en over het Engelsche Kanaal en de Noordzee, waar de bewolking zwaar en de temperatuur lager is. Voor morgen wordt voor ons land ook eenige daling van tempera tuur verwacht, vooral in het Oos ten, waar aanvankelijk regen of onweersbuien nog waarschijn lijk zijn. Overigens zal de lucht vermoedelijk gedeeltelijk be wolkt zijn met een zwakken tot matigen Zuidelijken tot Westelij ken wind. LUCHTTEMPERATUUR. 25.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 9.48 uur tot Donderdagmorgen 4.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 9 Juni nam. 1.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 20 gr. C. Maan op 16.51 uur Woensdagmiddag. Maan onder 2.36 uur Donderdagnacht. SPORT POSTDUIVEN Wassenaarsche Postduivenclub. Zondag organiseerde bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude dui ven vanuit Dourdan (Frankrijk) afstand pl.m. 436 km. Te 10 uur 50 min. werden de duiven aldaar in vrijheid gesteld met Z.è Westelijke wind, bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 5 uur 39 min. 13 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 10.639 me ter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 6 uur 23 min. 50 sec. en had gevlogen met een gemid delde snelheid van 959.34 meter per minuut De uitslag was als volgt: 1, 4, 7 en 11 K. I. Waasdorp. 2, 5 en 8 P. Bouwmans. 3 L. H. de Kleine. 6 en 9 C. Versteeg Jr. 10. W. C. van Beekum. Dit was de laatste vlucht voor de korte afstanden. Het kampioenschap-met 1 en 3 duiven werd gewonnen door K. I. Waas dorp met resp. 432 en 1170 punten, 2de L. H. de Kleine met respectievelijk 374 en 728 punten. Koopt bi) hen, die in Uw Dagblad adver teeren f BINNENLAND DE INWERKINGTREDING VAN DE PACHTWET. Op de vragen van den heer van der Sluis betreffende het tijdstip van inwerkingtre ding van de pachtwet heeft de Minister van Justitie het volgende geantwoord: De voorbereiding van de invoering van de pachtwet is door den minister 'steeds voor zooveel doenlijk bespoedigd. Zooals evenwel te verwachten viel, is met de sa menstelling van de pachtkamers bij het gerechtshof te Arnhem en bij de kantonge rechten geruimen tijd gemoeid. Daar bij de uitvoering van de nieuwe wettelijke bepalingen zeer veel afhangt van de wijze, waarop de rechters in pacht zaken hun taak vervullen, is het geboden bij de noeming der nieuwe functionarissen met groote nauwgezetheid te werk te gaan. De Minister is er daarbij op bedacht, het nieuwe recht zoo spoedig als redelijkerwij ze mogelijk is in werking te doen treden. Over het tijdstip, waarop de inwerking treding tegemoet, kan worden gezien, kun nen nog geen mededeelingen worden ge daan. Wel is te verwachten, dat thans bin nenkort alle adviezen van gedeputeerde staten, overeenkomstig artikel 47, derde lid, der wet, zullen zijn ontvangen. Alsdan zal een moeilijk etappe van de voorberei dingsmaatregelen zijn beëindigd. COMMANDANT IVde DIVISIE INFANTERIE. Bij Kon. besluit van 4 Juni 1938, is met ingang van 1 Juli 1938, 1. de generaal-majoor P. W. Best, eer vol ontheven uit zijn functie van com mandant der IVde devisie, tevens bevel hebber in de 4e militaire afdeeling, 2. benoemd en aangesteld tot generaal- majoor, commandant der IVde divisie, de adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, kolonel A. R. van den Bent (commandant van de brigade gre nadiers en jagers Iste infanterie-brigade). R.K. OVERHEIDSPERSONEEL Vergadering van „St. Paulus" te Scheveningen Gisterenmorgen werden in een der zalen van het Kurhaus te Scheveningen in te genwoordigheid van een groot aantal leden en afgevaardigden van den bond het twee- daagsch congres van den Ned. Bond van R.K. Overheidspersoneel St. Paulus ge opend. De voorzitter, de heer H. A. Vulink, heeft, na een kort begroetingswoord na mens de Haagsche afdeeling, de openings rede gehouden, waarin hij allereerst het ontslapen bestuurslid van den bond, den heer L. F. Guit, herdacht en vervolgens een overzicht gaf van de gebeurtenissen, welke zich in de afgeloopen twee jaren in den bond voordeden. Spr. wees voorts op de ontwikkeling der tijdsomstandigheden, die zoowel in sociaal als politiek opzicht de positie der bondsleden sterk blijven be- invloeden. Met de opvattingen der regeering ten aanzien van de loonsverhoogingen heeft de bond zich niet kunnen vereenigen. Ook aan het werkloosheidsprobleem wijd de spr. een uitvoerige beschouwing. Na de aandacht nog gevestigd te hebben op ver schillende kleinere punten, dié voor ver betering in aanmerking komen, besloot de heer Vulink zijn rede met een krachtige aansporing tot hechte aaneensluiting van het R.K. Overheidspersoieel binnen den bond. Na verschillende mededelingen van het hoofdbestuur werd de behandeling van het bondsverslag over de periode van 1 Mei 193631 December 1937, hetwelk in druk verschenen was, aan de orde gesteld. Vervolgens werd het verslag van den penningmeester uitgebracht en werden verschillende punten van huishoudelijken aard afgehandeld. Na het gebruiken van een gemeenschap- pelijken maaltijd werd het congres des middags voortgezet. De morgenvergadering woonde nog bij de geestelijke adviseur, pastoor J. G. Jan sen, die het congres met een kort persoon lijk woord toesprak. De middagvergadering werd evenals de ochtendbijeenkomst bijgewoond door den voorzitter van het R.K.W.V., het Eerste Kamerlid A. C. de Bruyn, den heer Bij leman, namens den R.K, Centralen Bond van Overheidspersoneel en den heer Van der Have, vanwege den Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst. Als nieuw gesalarieerd bestuurslid werd de heer Van Lieshout benoemd, terwijl de heer Nijhoff benoemd werd tot commissa ris van de Volkskrant. Het H.B. deed mededeeling van een schrijven van den minister van Sociale Za ken, waarin deze uiting gaf aan zijn voor nemen om uniformiteit te brengen in de steunregeling van werkloos Overheidsper soneel. Hierna werden verschillende agendapun ten van intern belang behandeld, waarbij zich een uitvoerige discussie ontspon. Vervolgens hield Mag. dr. S. Stokman O.F.M. een inleiding over „De Katholieke arbeidersbeweging en de geestelijke stroo mingen van dezen tijd". De vergadering werd hierna gesloten. Nadat de afgevaardigden zich met het hoofdbestuur hadden vereenigd aan het middagmaal, werd des avonds een rondrit gemaakt door een groot deel van Den Haag en Scheveningen. Vóór den aanvang van de hedenmorgen gehouden bijeenkomst, is door het con gres de onthulling bijgewoond van een ge- denkteeken op het graf van den overleden bondsvoorzitter, L. F. Guit, op de R.K. Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's Gravenhage. DE MARKIEZAALSFEESTEN TE BERGEN OP ZOOM. Nadat H. M. de Koningin gisteren in de Markiezenzaal te Bergen op Zoom officieel was ontvangen, nadat zij het gerestaureer de oude raadhuis bezichtigd had begaf zij zich naar het bordes, waar een hoogen wijnrooden troonhemel stond opgesteld, die in het zonlicht prachtig kleurde tegen den gelen zandsteen van den renaissance- gevel. Het publiek, dat ringsom op eerbie digen afstand op tribunes en stoelen stond begroette haar met handgeklap. Naast de Koningin nam de dame du Palais, mevrouw Reigersberg Versluys plaats, ter wijl de archivaris C. J. F. Slootmans de Koningin voorlichtte over de figuren van den historischen optocht, die nu, prompt op tijd, begon te trekken. Er zijn historische optochten en histori sche optochten. Er zijn er, die potsierlijke uitdragingen zijn van hulplooze vermom mingen. Deze historische optocht echter mocht genoemd worden. Het beschaafde geheel was een verzorgde en artistieke pa rafrase op het verleden van de stad. Wij maken hier bijzonder melding van het muzikale deel van den op tocht. Diepen indruk maakten de motetten van Jacob Obrechi, die ijltjes op het wijde Marktplein verklonken en in aandachtige stilte döor het publiek werden aangehoord. Pater van de Peet leidde het jongenskoor van het Juvenaat der Congregatie van het Heilig Hart. Een bijzonder cachet werd aan den stoet ook Verleend door de muziek van de korpsen „Kolpings Zonen", „Eendracht maakt Macht" en „Concordia", welke oude muziek speelden, passend op den tijd, wel ke door de groepen werden voorgesteld. H. M. de Koningin volgde alles met veel aandacht en gaf meermalen uiting aan haar bewondering. Toen de stoet voorbij was heeft zij in de groote hal van het stadhuis de notabelen der stad aan zich doen voorstellen: alle raadsleden, met wie zij zich een voor een onderhied, voorts den Deken, dr. Chr. van Dam, ds. Ie Cointre en ds. de Jonge, den garnizoenscommandant overste Haan, den kantonrechter mr. van Blaricum, een de putatie van het oranjecomité: de heeren mr. drs. P. A. F. Blom en D. A. Dietvorst, het bestuur de stichting Markiezaatsfees- ten mr. van Hasselt, W. Asselbergs en S. Segers. H. M. de Koningin heeft bewondering geuit voor den optocht en voor de versie ring der stad. Voldaan was zij over de uit breiding der stad en met belangstelling heeft zij naar den economischen toestand der bevolking geïnformeerd. Tot den com missaris van politie heeft zij woorden van lof over de verkeersregeling gesproken. Te half vijf vertrok H. M. per auto naar het station, wederom langs de route door de enthousiaste menigte toegejuicht. Even later vertrok haar trein naar Arnhem van waar een auto haar naar Het Loo bracht. De historische optocht trok intusschen nog langer door de straten en passeerde weder langs het stadhuis. Ook thans werd halt gehouden voor een zangnummer: dit maal was het een koor van Engelen en Maagden dat onder leiding van mej. Oomes den lof der patroonheilige Sint Ger- trudis zong. Het feest is nog lang niet uit in Bergen op Zoom. DE ZAAK VAN 'T SANT. Het gerechtelijk vooronderzoek gesloten. Verdachte buiten vervolging gesteld. De rechter-cummissaris belast met de be handeling van strafzaken te 's-Gravenhage heeft thans het gerechtelijk voorondei-zoek in de bekende zaak van 't Sant beëindigd en gesloten. Zooals men zich herinneren zal, is om trent de feiten, waarvan de heer van 't Sant werd verdacht en welke in 1927 zou den zijn gepleegd, eerst door den procu reur-generaal, fungeerend directeur van politie te 's-Gravenhage, als chef van den toenmaligen hoofd-commissaris van politie een administratief onderzoek ingesteld. Ook werd door partijen (de familie, die door den heer van 't Sant meent benadeeld te zijn, als eischer en de heer van 't Sant als gedaagde) een arbitrage-procedure ge voerd, welke in 1935 eindigde met een ont zegging van den eisch tot terugbetaling van het verstrekte bedrag. Daar gemeld admi nistratief onderzoek niet de gewenschte op heldering bracht, is op last van den vorigen minister van justitie (mr. v. Sc'haik) door den officier van justitie in 1935 gevorderd, dat de rechter-commissaris een gerechtelijk vooronderzoek zou instellen, welk onder zoek van toen af tot heden heeft voortge duurd. Dit vooronderzoek is zeer omvangrijk ge weest en zeer minutieus gevoerd. De politie functionaris, die met groote ijver en toe wijding den r.c. ter zijde heeft gestaan heeft vele en omvangrijke onderzoekingen in vijf verschillende landen ingesteld. Bovendien is bij het gerechtelijk vooron derzoek hulp verleend door de rechterlijke macht van twee vreemde landen en door de politie uit diverse plaatsen uit vijf ver schillende landen; meerdere huiszoekingen zijn door den rechter-commissaris en den officier van justitie gedaan, iedere vinger wijzing is gevolgd en nagegaan; het dos sier vermeldt dan ook meer dan driehon derd namen; bijna tweehonderd personen zijn door den rechter-commissaris of den politiefunctionaris persoonlijk gehoord. Ondanks al deze onderzoekingen is het aan de justitie niet moger, gelukken op de vraag, of verdachte heeft gepleegd dat, waarvan hij werd beticht, een positief ant woord te geven. Vandaar dan ook dat aan verdachte, nadat de sluiting van het ge rechtelijk vooronderzoek onherroepelijk is geworden, ingevolge art. 244 w. v. straf vordering, een kennisgeving van niet ver dere vervolging is beteekend. IN MEMORIAM L. F. GUIT. Hedenochtend is op de R. K. begraaf plaats aan de Kerkhoflaan te 's-Graven hage een eenvoudig monument onthuld op het graf van den heer L. F. Guit, in leven voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Aan de onthulling ging te 8 uur een H. Mis in de kapel vooraf, welke werd bij gewoond door de familie van wijlen den heer Guit en door de afgevaardigden ter bondsvergadering van „St. Paulus", welke vergadering gisteren en heden te 's-Gra- venhage is gehouden. Bij het grafmonument heeft pastoor Jan sen een toespraak gehouden, waarin hij den heer Guit schetste als een man Van tegen stellingen, iemand van groote ambities, impulsief, maar daarnaast vervuld van diep besef voor het godsdienstig leven. Namens de familie sprak de heer Ph. Guit, zoon van wijlen den bondsvoorzitter, woorden van dank. Op den Verticalen grafsteen staat ge grift: Leonardus Franciscus Guit, 1612 1884 tot 6—11 1937. NED. R.K. BOND VAN KRAAMVERZORGSTERS. Jaarvergadering op „Bouvigne". De vorige week hield de Ned. R.K. Bond van Kraamverzorgsters zijn jaarvergade ring op „Bouvigne", waar in het devoot eli intiem kapelleke de Bondsadviseur, Pater Max. v. d. Schoot O.F.M., uit Den Haag, om half tien de H. Mis opdroeg en een kort bezielend woord sprak tot de kraam verzorgsters, die uit alle deelen van het land waren saamgekomen. Een fleurig gezicht was het na de H. Mis, toen in den tuin van „Bouvigne", vol weel derig groen en bloemen, deze kraamver zorgsters met haar bruine sluiers en witte schorten zich bewogen te midden van de dienstboden-leerlingen in het blauw èn de adspirant jeugd-leidsters in het grijs. Om 11 uur begon de vergadering onder leiding van de vice-voorzitster, mej. dr. van Dijk, en werd een telegram van geluk- wensch verzonden aan den Bondsvoorzitter prof. dr. van Bouwdijk Bastiaanse, die, door de vele drukke werkzaamheden bij gelegenheid van zijn benoeming tot prof. aan de Universiteit te Amsterdam, verhin derd was, deze jaarvergadering van den hem zoo sympathieken Bond zelf voor te zitten. De Bondsadviseur en Rector Lemmens, Adviseur van de Afd. Breda, waren ter vergadering aanwezig. De aftredende be stuursleden, de dames C. van Aalst (Breda) en H. Bender (Rotterdam), werden bij ac clamatie herkozen. De Verslagen der verschillende afdeelin- gen getuigden alle van een actief en bloeiend Bondsleven, maar ook getuigden zij, zoo goed als het jaarverslag van de Bondssecretaresse, van de groote oneerlijke concurrentie, die de R.K. Kraamverzorg sters nog maar steeds blijven ondervin den door de z.g. „Wilde opleiding". Ook heeft de Bond „de Commissie in zake Kraamhulp" er op moeten wijzen, hoe het meermalen voorkomt, dat, of de bakers haar insigne niet dragen, of het door hen te dragen „Staatsinsigne" vervalschen. Streng zal tegen dezulken worden opgetreden. Im mers, bij het uitreiken der insignes wordt er door de bakers geteekend, dat zij het insigne steeds zichtbaar bij hun werk zul len dragen. Naar aanleiding van deze bin nengekomen klachten heeft de „Commis sie inzake Kraamhulp" de opleidende or ganisaties nog eens op een en ander attent gemaakt. Ook de titel „Gediplomeerde kraamhulp" mag niet worden gebruikt. Ook de Bondsadviseur heeft meermalen stappen gedaan om de rechten der R.K. Kraamverzorgsters te beschermen. Met vreugde werd melding gemaakt van de op richting eener nieuwe Afdeeling te Eind hoven Een geanimeerde bespreking volgde op het voorstel van de Afd. Breda, om over te gaan tot het uitgeven van een eigen Bonds orgaan, waartoe met algemeene stemmen worde besloten. De Bondsvlag is in wording, naar werd medegedeeld. Het verslag van het Retraite-Fonds door mevr. Verhoeven wees uit, hoe dit fonds in het afgeloopen jaar zeer goed werk heeft verricht; toch werd tot nog meer deelne ming krachtig aangespoord. In de namiddagvergadering waren ook aanwezig Rector Scheermakers en dr. van Dijk, gynaecoloog, beiden van „Moeder- heil". Prof. Vlerick gaf een diepgaande, sublie me les over het onderwerp „Onze zedelijke invloed bij het vervullen van onze taak", waarna door enkelen gebruikt werd ge maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Een waardig slot van deze zeer goed ge slaagde jaarvergadering. Mej. dr. van Dijk dankte allen hartelijk en deelde mede, dat, in verband met de vie ring van het 2de lustrum in 1939, de vol gende jaarvergadering in Rotterdam zal worden gehouden. VACANTIE-OORD VAN DE HANZE. De R. K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem opent dit jaar vooi- het eerst een vacantie-oord voor de kinderen van zijn leden op ,,De Hooge Hoenderberg" te Groesfoeek. Deze opening is bepaalld op Maandag 15 Augustus. Katholiek georganiseerden middenstan ders, die kun kinderen tot deelneming wil len opgeven, wordt verzocht spoed te be trachten. Het adres voor inlichtingen en opgave is: Centraal Hanzebureau voor het bisdom Haarlem, Mauritskade 23, Den Haag. Prins Bernhard in den Rand van State. Z. K. H. Prins Bernhard heeft gisteren de wekelijksohe plenaire vergadering van den Raad van State bijgewoond. Gemeentel. Aankondigingen BEKENDMAKING. Het hoofd van Politie, als bedoeld art. I van het Vreemdelingenreglement, in de ge meente Leiden, gezien art. IV van voor noemd reglement, vordert: lo. dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijf plaats hebben of vertoeven in de gemeente Leiden en die tusschen 1 Maart en 6 Juni 1938, Nederland zijn binnengekomen, zich bij hem aanmelden vóór 16 Juni 1938; 2o. dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Leiden en die nè 6 Juni 1938 Nederland binnengekomen, zich binnen 10 dagen na binnenkomst bij hem aanmelden. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de ver plichting van den vreemdeling om zich binnen 2 x 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maatregelen, die kunnen worden getroffen ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemde aan meldingsplicht niet nakomt, vormt over treding van de vorenomschreven bepalin gen het strafbare feit, genoemd in art. 26 van het Vreemdelingenxeglement, straf baar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ter.hoogste dui zend gulden. De aanmelding dient te geschieden aan het Bureau van Politie, afd. Vreemdelin gendienst, Zonneveldstraat 10 te Leiden, tusschen 9 uur v.m. en 12 uur; 2 uur n.m. en 4 uur n.m.; of 7 uur n.m. en 9 n.m. Leiden, 7 Juni 1938. De Commissaris van Politie Hoofd van Politie voornoemd, R. J. Meyer. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.K. Bakkerspatroonsvereeni- ging „Sint Clemens", afd. Leiden en Omgeving, Jaarvergadering in Hotel „Centraal", 7 uur. Maandag 6 Juni (2de Pinksterdag) tot en met Vrijdag 10 Juni a.s. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reijst, Steen straat 36, tel. 136. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wil- helminapark 8, tel. 274. OPTICIENS PROTESTEEREN Adres aan Minister en Kamerleden De Alg. Ned. Bond van Opticiens, de Bond van Opticiens en de Ned. R.K. Bond van Horlogemakers en handelaren in goud, zilver en optiek „Sylvester" hebben een adres gezonden aan den minister van Eo- ciale Zaken en aan de leden der Staten- Generaal, waarin met kracht wordt gepro- testeeerd tegen de strekking van het wets ontwerp tegen het refractionneeren. Betreurd wordt, dat bij de voorberei ding van dit wetsontwerp uitsluitend twee bestuursleden van het Genootschap tot be vordering der wetenschappelijke optiek zijn gehoord, met voorbijgaan van andere opticiensorganisaties, voorts tegen heti broodeloos maken van een groep van re- fractionneerende opticiens, omdat deze bij aanneming van het wetsontwerp ze ker niet op de medewerking en den steun van de oogartsen behoeven te rekenen. PINKSTERMAANDAG OP DE NEDERLANDSCHE VLIEGVELDEN Pinkster-Maandag beleefden de Neder- landsche vliegvelden een ontzaglijke drukte. Eelde, Groningens luchthaven, spande de kroon, dank zij de vliegfeesten. Niet min der dan 18.000 belangstellenden betraden het vliegveld. De geheelen dag heeft de „Arend", de Fokker F 36, pleziervliegers de lucht ingevoerd. Vierhonderd menschen werden van den Groningschen grond ten luchtdoop gehouden. Maandagavond keerde de „Arend" naar Schiphol terug, via de Waddeneilanden, vanwaar gezagvoerder van Veenendaal nog een vliegtuig vol passagiers van het Texel- sche vliegveld meenam naar Amsterdam. Het normale lijnverkeer met Groningen was ook zeer druk, er moest zelfs een Fokker F 22 worden ingezet om alle rei zigers te kunnen verwerken. Waalhaven, Gilze Rijen en Soesterberg boekten alle ver over de 100 pleziervlie gers, terwijl de vliegvelden Welschap (Eindhoven) en Ypenburg eveneens een opvallend druk bezoek meldden. In totaal werden de Nederlandsche vliegvelden door 42.000 menschen bezocht, waarvan bijna 1.300 met de K.L.M.-vlieg- tuigen rondvluchten maakten boven het zonnige landschap. Prof. Wenckebach naar Nederland? Volgens de Poolsche dagblad zou prof. K. F. Wenckebach, de beroemde hartspe cialist, zich in Nederland willen gaan ves tigen. In de eerste dagen van de „Anschluss" kwam het -bericht, dat prof. K. F. Wencke bach, de Nederlander, die meer dan een kwart eeuw een der beroemdste hoog leeraren der Weensche universiteit was, Weenen verlaten had en met zijn twee as sistenten een Pool en een Japanner raar Krakau vertrokken was. Thans schijnt de 74-jarige toch weer naar zijn geboorte land terug te keeren, waar hij van 1901 tot 1911 te Groningen hoogleeraar was. -

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2