De steunverleening aan de kleine tuinders Ongeluk op de Kagerplassen OMGEVING VRIJDAG 3 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 In ruim verband hebben wij getracht de steunmaatregelen nader te belichten. Moeilijkheden in de praktijk zullen wel niet uitblijven. Evenals de steunmaatre gelen voor de werkloozen, moet ook deze regeling „geschaafd" worden. Als zij een maal ingewerkt is zal zij een zegen blijken te zijn voor de vele honderden bedrijfjes in deze streek, welke nauwelijks een be staan geven en wier bewoners, wij druk ken het nog zacht uit, een leven leiden, waarbij dat van vele werkloozen (de goe den niet te na gesproken) nog heilig ge noemd kan worden. Eenige voorbeelden. Gevolg gevende aan ons voornemen la ten wij hieronder voor elke groep van tuinders een voorbeeld volgen, waaruit eenigszins kan opgemaakt worden of men al dan niet voor steun in aanmerking kan komen. Tuinder A. groententeelt in den vollen grond 2 teelten intensief 30 aren ƒ2.40 platglas 200 ramen 1.67 aren 1. bloembollen 3 aren 3 aren 0.36 Totaal 3.76 Deze tuinder heeft theoretisch minder dan 4.komt dus niet voor de boven besproken steun in aanmerking en kan geheel als werkloöze gesteund worden. Tuinder B. 4 kinderen. Steun ƒ9.plus 4 x ƒ0.15 ƒ9.60 groententeelt in den vollen grond 2 teelten intensief 66 aren 5.28 warenhuis 500 ramen 5.65 aren 1.66 6.94 Steun 2.66 HILLEGOM Afscheid kapelaan J. Voortwist. Bij gelegenheid van het vertrek van den wel- eerw. heer J. Voortwist, kapelaan van St. Martinus, die door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd is tot kapelaan van de St. Theresiakerk van het Kindje Jezus te Den Haag, had Woensdagavond een bij eenkomst plaats in de groote zaal van ho tel „Flora", van verschillende vereni gingsbesturen, vrienden en parochianen van kapelaan Voortwist. Te ruim half ne gen werd de bijeenkomst geopend door den weleerw. heer B. Schneiders, eveneens kapelaan van St. Martinus.. Van de zeer- eerw. heeren B. Kosters en B. van Leeu wen, resp. pastoor van St. Martinus en St.' Joseph was bericht van verhindering in gekomen. De weleerw. heeren J. Merks en van Ettinger, van St. Joseph, waren .aan- wkzig.. Met eenige korte woorden zette zijneerw uiteen, hoe plotseling deze bijeenkomst was georganiseerd. Hierna werd het woord gevoerd door een aantal sprekers die zich tevoren reeds had den opgegeven. Allereerst sprak de heer J. J. W. van Dril, namens het KRO-Actie- Comité, die naast woorden van dank en gelukwensch kapelaan Voortwist een cou vert met inhoud aanbood. Vervolgens sprak de heer C. Sejjsener, als voorzitter van den R.K. Volksbond, die eveneens een couvert overhandigde. Ver volgens voerde het woord de heer Jac. Walkers, namens de Huisbroei- en huis- vlij t-ten toonstelling. Mr. F. J. Gerritsen sprak namens de Debatingclub der St. Josephgezellen en Se nior G. Hoogervorst richtte woorden van dank tot den scheidenden vice-praeses voor het vele werk aan de St. Josephgezellen ge daan. Ook spr. overhandigde een couvert met inhoud. Dan kwam de heer S. War merdam op het podium om als voorzitter van de Debatingclub van den R.K. Volks bond te bedanken en te zeggen, dat de le den van deze club zeer veel van zijneerw. geleerd hebben. Mej. Beb Verbeek sprak namens de Maria Meisjes-Congregatie een woord van dank en overhandigde den be minden directeur een couvert. Ten slotte sprak de heer A. Reeuwijk, namens de Maria-Jongens-congregatie, die zei dat in den korten tijd dat deze congregatie be staat kapelaan Voortwist er in geslaagd was, de katholieke jongelingen, bij te bren gen, om door Maria tot Jezus te komen. Ook spr. bood een couvert aan. Hierna was het woord aan kapelaan Voortwist. Spr. richtte woorden van dank tot allen, die hem tijdens zijn werk in Hil- legom hebben geholpen, zeer speciaal zijn mede-kapelaan, de weleerw, heer Schnei ders, die steeds zijn vriend is geweest. Hierna werd deze bijeenkomst door kapelaan Schneiders met den chr. groet gesloten. Allen zongen nu nog een „lang zal hij leven" en drukten tenslotte den scheidenden moderator hartelijk de hand. Waar de theoretische steun ligt tusschen 4.00 en 7.00 wordt deze tuinder bij groep 3 ingedeeld; ontvangt dus het be drag in geld en komt voor bovenstaande faciliteiten in aanmerking. Tuinder C. 11 kinderen, steun ƒ9.— plus 11 x ƒ0.15 ƒ10.65 groententeelt in den vollen grond 2 teelten intensief 27 aren 2.16 fruitteelt in den vollen grond 5.85 aren 3.99 bloembollen 26 aren 3.12 bloemisterij in den vollen grond 3.34 aren 0.33 9.60 iteun 1.05 Aangezien de theoretische verdiensten ligen boven 7.(i.e. ƒ9.60) wordt deze tuinder in natura gesteund tot een bedrag van 1.05 per week of f 54.60 per jaar. Was de theoretische opbrengst hooger ge weest dan 10.65 of was op het bedrag van 1.05 nog een deel van andere in komsten in mindering gebracht, dan zou deze tuinder natuurlijk niet voor steun in aanmerking zijn gekomen. Indien men nu de Leidsche Courant van 12 Mei j.l. neemt en men berekent voor elk gewas, aan de hand van de daar gege ven cijfers, de opbrengst en trekt dit be drag af van 9.plus zooveel maal 0.15 als men inwonende personen heeft (vol gens het begrip „gezin"), dan komt men tot het steunbedrag dat men zal kunnen ontvangen. Op dit steunbedrag worden dan de bovenstaande gevallen van aftrek toegepast. Men komt dus uiteindelijk tot de slot som dat de steun op zichzelf niet hoog te noemen is, doch de verschillende voordèe- len, welke de ondersteuning met zich brengt, zijn groot genoeg om te trachten voor dezen steun in aanmerking te ko men. Woubrugge. H. E. M. SCHAMINéE. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouwoverzicht Het is weer een week van teleurstel lingen die achter den rug is. Het eenige bevredigende, dat er van gezegd kan wor den is, dat er weer aardig wat regen ge vallen is, de tweede zending waarvan we vorige week spraken. Overigens juist zooals het wel overal zal zijn geweest, slecht weer, en lage prijzen voor bijna alle producten. Bovendien komen de te veld staande producten als vroege aard appelen, bospeen, enz. met zulk weer bijna niet vooruit, zoodat het telkens en telkens nog later dreigt te worden met het oog sten als kort geleden werd vermoed, en dit terwijl al vroeg gedacht werd dat het ogosten dit jaar wel eens abnormaal vroeg zou kunnen plaats hebben. Het is dus op heel iets anders uitgeloopen als waarop al een beetje gerekend werd. Met het artikel spinazie ging het gere geld vrij slecht. Er is den laatsten tijd ook een groot kwantum naar de belt gegaan. Overigens varieerden de prijzen van f 1.50 tot 3.50 per 100 K.G. Zelfs de hoogste noteering geeft voor den tuinder nog geen opbrengst. Zooals veelal gaat het dit jaar met de koudegrond-spinazie al zeer slecht. Met radijs was het heusch niet veel beter gesteld. Ook hiervan bleef nogal wat onverkocht en als zulks zich voordoet, dan gaat er ook een groot kwan tum tegen een prijs zoo van nabij den mi nimumprijs. De noteering was van 0.60 tot 1.45 per 100 bos, maar het groote kwantum bleef zoo tegen den gulden per 100 bos. Ook daaraan heeft de tuinder zoo ongeveer niets. Prei ging goed weg tegen den prijs van vorige week, soms nog iets hooger, van 6.50 tot 8.per 100 K.G. Uitjes gingen ook iets beter doch de aan voer is van weinig belang. Betaald werd van 1.40 tot 1.70 per 100 bos. Raap stelen zetten ook niet aan wat de op brengst betreft. Een prijs van 0.40 tot 0.45 per 100 bos geeft geen bedrag van maar eenige beteekenis. Van selderie en pieterselie kan hetzelfde worden gezegd. De prijs was hiervan respectievelijk 0.70 tot 1.10, en 0.60 tot f 0.85. Sla ging, nadat we eenige dagen koel weer hadden gehad, iets beter doch met dat iets beter was de opbrengst nog van geen beteeke nis. Aanvankelijk van 0.60 tot 1.10 per 100 stuks, werd daarna weer van 1.10 tot 1.40 per 100 betaald. De sla- teelt is voorloopig nog een groot fiasco, een groote teleurstelling. Een klein kwan tum bospeen ging voor 11.tot ƒ14.50 per 100 bos. Op heden nog een aardig prijsje. Er kwam ook wat bloemkool, de eerstelingen; op de kwaliteit is dan veelal nog iets te zeggen. Dat wordt wel beter, vooral met koel weer. Er werd thans van 6.tot 13.voor betaald. We kun nen concludeeren dat de algemeene toe stand voor den tuinbouw van den kouden grond zeer onbevredigend is. Santos. Steun aan Nederlandsche tuberculose onbemiddelde standgenooten. Dat is de verklaring voor het woord San tos. En voor dat doel zullen eenige ijver volle en vriendelijke jongedames op Tweeden Pinksterdag de Katwyksche in gezetenen een bloempje te koop aanbie den. Dat wordt door zeer velen graag ge kocht, allereerst om het doel, het beoefe nen der naastenliefde en mede uit respect voor de jongedames die zich allen en thousiast voor dit mooie doel beschikbaar stelden. Er wordt stillekens gehoopt dat dan ook het weer wat beter is! In 't zilver. Gisteren was het de dag dat de heer J. H. G. E. Wouters 25 jaar geleden zijn benoeming kreeg by de N. Z. H. Tramwegmaatschappij. En het is voor Wouters een mooie dag geworden. Veel personen deden van hun belangstelling blijken, ook op daadwerkelijke wijze. Van de directie der N. Z. H. mocht de heer W. een mooi ameublement, plus een bloe menmand en oorkonde ontvangen. Vier bestuursleden van het Jubileumfonds en den chef van dienst kwamen persoonlijk den heer Wouters feliciteer en en over handigden den jubilaris een enveloppe met inhoud. Ook kwamen nog ir. v. Nug- teren en de heer v. d. Sluys, opzichter van den weg. In den loop van den middag kwamen nog feliciteeren de zeereerw. heer pastoor Hesp, vele collega's van W. en verschillende particuliere personen. Van de Directie der N. Z. H. kreeg de heer Wouters voor Vrijdag 3 Juni te zijner be schikking een auto om hiermede met het gezin te gaan toeren. Tot in den avond mocht de heer W. nog steeds felicitaties in ontvangst nemen. Het was voor hem en zijn gezin een prachtige dag, welke nog lang in herinnering zal blijven. LISSE Concert. In verband met het 40-jarig jubileum van de Harmonie „Trou moet Blijcken" zal de Hillegomsche Harmonie kapel, directeur M. Adam (H.O.V.) mor genavond, 4 Juni, te 8 uur een feestcon- cert geven in de gemeentelijke muziek tent alhier. Verkeersongeval. Gisterenmiddag bij het uitgaan van de R.K. Scholen aan den Heereweg alhier reed de personenauto, bestuurd door J. G. H. uit Utrecht, in de richting Leiden, toen de scholier M. v. d. L. plotseling den rijksweg overstak en voor zijn auto kwam te vallen. Het ventje lag voor het rechter-voorwiel van de auto, toen de wagen stilstond. De eerste hulp bij ongelukken was terstond ter plaatse en verleende hulp. De doktoren Holl en van Dijk waren eveneens spoedig ter plaatse. Nadat een dezer dokters den getroffene had onderzocht bleek, dat hij, behoudens enkele kleine verwondingen, geen letsel had bekomen en huiswaarts kon worden vervoerd. Het kind was even wel zeer geschrokken. Den bestuurder treft naar wij vernemen geen schuld. De gemeente-politie regelde het verkeer en maakte procesverbaal op. Geboren: Alida Maria d. van J. de Kooker en M. C. van der Linden Nico Haitze z. van H. Wiersma en M. M. Schö- ninger Marijgje d. van J. Quartel en A. Wildeman Jacobus Cornelis z. van A. C. Koomen en C. A. Koppert Maria Henderika d. van J. M. Hogervorst en E. J. Bon. Ondertrouwd: Gijsbertus van Ger- ven 25 j. en Alida Hendrika Hoogkamer 25 j. Daniel van Hoven 27 j. en Apo- lonia Faas 23 j. Getrouwd: J. H. de Nier te Lisse en S. E. Pot te Eindhoven Th. J. van der Vlugt en M. A. Smakman te Haarlem mermeer J.,W. van Til te Hillegom en G. E. Guldemond C. W. Timmers te Haarlemmermeer en M. J. van den Berg B. C. Rijgersberg en H. J. Mens. Gevestigd: H. van den Berg en ge zin uit Hillegom A. van der Spruit uit Winkel M. J. Spierings uit Laren P. S. Beemsterboer uit Haarlemmermeer M. E. de Vos geb. van den Berg uit Hil legom. Vertrokken: G. H. A. Beukeveld naar Noordwijk T. Beukers naar Noor deloos H. J. A. van Ooers en echtg. naar Oldenzaal J. H. de Nier naar Lei den G. M. Siebelt naar Apeldoorn F. Hogervorst naar Anna-Paulowna P. J. M. Ruigrok naar Noordwijk. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Donderdag zijn op „de Voorzienigheid" de examens gehouden voor costuum- en linnennaaien, uitgaande van de R.K. Vereeniging tot bevordering van Industrie-onderwijs voor meisjes „St. Anna". Voor costumière slaagden: Marie van den Berg, Lientje van Dijk en Marie van Schooten. Voor Lingerie: To Oostdam, Corrie Zoet, To Kaptein, Jaantje van Stijn, Gretha Turenhout, Mien Meeuwis- sen, Coba van Noort en Rika Kortekaas. ZILK H. Priesterwijding:. Zaterdag 11 Juni a.s. hoopt onze plaatsgenoot de eerw. heer H. van Nobelen de H. Priesterwijding te ontvangen in de Kathedrale kerk te Haarlem. Den volgenden dag zal de neomist in onze parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. OEGSTGEEST Gevestigd: D. C. Tober, Rijngeester- weg 120, van Gouda. N. Breedijk en vr., de Kempenaerstraat 51, inw. van Warmond. J. C. Byis, db., Bcrneostraat 19, van Lei den. A. L. N. Kramer en gez., inspr. inL onderw., Prins Hendrikl. 20, van Den Haag. A. Scheer, h. i. d. h., W. de Zwij- gerl. 5, van Leiden. J. A. G. Putman, Rhijngeesterstraatweg 40, van Winterswijk B. W. M. Stynman, h. i. d. h., de Kem penaerstraat 12, van Leiden. M. Dub- melman d.b., Emmalaan 31, van Zwijndrecht Gr. de Vos db., Spaargarenstraat 32, van Alphen aan den Rijn Fr. Lahodny, db., Wilhelminapark 4, van Leiden J. van Kuijeren, wasmeisje, Endegeest, van Leiden L. Jansen Schoonhoven en vr., Rhijn geesterstraatweg 58, van Deli N.I. Soe- banoe, Willem de Zwijgerlaan 12, van Ned. Indië. Vertrokken: J. A. Duivenvoorden, boerenkn., naar Wassenaar, Raaphorstlaan 36 M. J. F. Robijns, leeraar, naar Middel burg, Pietersstraat 7 H. C. W. J. Bou- man en gez., naar Leiden, Zoeterwoudsche singel 55 K F. van Venetiën, verpl., naar Den Haag, Zuidwal 83 A. H. van Dul- link, huish. naar Voorburg, Dr. Blooker- straat 6 Th A. Rietveld, db., naar Am sterdam, Koninginneweg 48 E. P. Rob bers, verpleegster, naar den Haag, Frank- linstraat 93 G. M. Palte, naar Leiden, Plantsoen 9a W. F. Krijn en, p^aeonto- loog, naar Medan, Paleisweg 33 C. van der Zwet en vr. naar Zeist, Kritzingerlaan 94 Wahab en gez. naar Batavia N.I. H. Koningh, naar Groningen, Ac. zieken huis A. de Wit, naaister, naar Leiden, Lijsterstraat 23a Th. C. Peyrot géb. Pijnacker Hordijk naar Heemstede, H. Heyermanslaan 7 Tr. A. H. M. Koningen, db, naar Voorburg, Hees wij kerstraat 99 J. v. d. Meulen en gez., naar Zeist, Charl. de Bourbonlaan 64 KI. de Vink, db., naar Leiden, Rapenburg 32 J. de Horn geb. Mook, naar Hillegom, 3e Loosterweg 36 Th. J. M. Hoekstra, schilder, naar Leiden, Stieltjesstraat 28 M. van Eg- mond, kant.bed., naar Leiden, Rapenburg 78 R. Overeijnder, naar Heemstede, Ma- risplein 3. Verhuizingen binnen de gemeente: G. A. Kater, koopman, van Juffermansstraat 1, inw., naar Duivenvoordestraat 7 W. W. Broer, db., van Leidschestraatweg 11 naar Terweerweg 80 J. van Tuijl geb. Freese en zn., van Juffermansstraat 29 naar Ter wee weg 124. Geboren: Jorke Johannes, z. v. S. V. Cornelisse en P. de Jong, Dorpsstraat 25. Overleden: Gijsbertus Adrianus van der Poel, 5 maanden. M. Lamboo geb. de Jong, 79 jaar. Ondertrouwd: S. Boender, 24 j. wo nende alhier en H. J. van Rongen, 21 j., wonende alhier. R. Rietveld, 29 j., wo nende te Bodegraven en Y. J. N. van Grol, 26 j., wonende alhier. J. G. van Noort, 26 j., wonende te Wassenaar en C. M. v. d. Meer, 26 j., wonende alhier. A. Zeilstxa, 26 j., wonende alhier en G. A. v. d. Kraan, 22 j., wonende alhier. RIJNSBURG Tuinbouw. Het is aan de veiling nog zoo ongeveer hetzelfde beeld van vorige week. Een zeer matige aanvoer met slechts enkele producten. Het wachten is op den nieuwen oogst die met zulk weer aLs we steeds hebben den laatsten tijd, nog wel wat zal uitblijven. De te veld staande pro ducten hebben heel wat geleden met het gure weer begin dezer week. Prei ging voor 6.50 tot 8.10 per 100 K.G. Radijs bracht weinig op, van 0.90 tot 1.30 per 100 bos. Bosuitjes konden goed geplaatst worden tegen 1.20 tot 1.80 per 100 bos. De overige artikelen als selderie, raap stelen, enz. waren in aanvoer van weinig belang. Steun. De commissie voor steun aan de kleine tuinders zal hier bestaan uit de navolgende personen: Burgemeester Bos- schieter, voorzitter; D. Driebergen, secr. Leden: D. v. Egmond Nz. en D. Ceder hout. SASSENHEIM Geboren: Adriana Jacoba, d. v. J. L. Eist en J. Hack Janna, d. v. C. van der Heiden en S. C. Benschop Willem Johan nes, z. v. W. Huigen en J. van der Stelt Martinus, z. v. J. A. C. van Lierop en J. A. Bakker. Getrouwd: M. P. Kortekaas, oud 29 j. en A. C. J. M. van Gastel, oud 28 j. Overleden: M. H. op den Akker, oud 65 j. Ingekomen: H. van der Wilden en echtgenoote, J. P. Gouverneurlaan 54, van Koudekerk aan den Rijn J. Pekens, W. Warnaarlaan 21, v.an Blackhurn (Enge land) C. Smit en gezin, Zanslootkade 49, van Warmond. Vertrokken: C. Dannys naar Haar lem; K. Kooistra naar Hillegom. WASSENAAR Simultaan-seance Dainmen. In het R. K. Vereenigingsgebouw had gisteravond een simultaan-seance dammen plaats, georganiseerd door de R. K. Dam club „St. Willibrordus". De voorzitter van deze club, de heer A. Noordover heette allen welkom, bijzonder de heeren W. C. M. Scholtes, R. K. Dam- kampioen van Nederland en A. Waasdorp, secretaris van den R K. Dambond. De heer Waasdorp dankte voor de ont vangen uitnood'ging en wees er vervolgens op, dat de R. K. Dambeweging zeker niet de mindere is van de neutrale. Ver-volgens vestigde spr. er de aandacht op, dat het Bisschoppelijk vermaan zich in R. K. ver band te organiseeren, ook geldt voor de sport i.c voor het dammen. Spr. wekt de leden van St Willibrordus op om de club trouw te blijven, propagandist te zijn en aldus het ledental zoo hoog mogelyk op te voeren. De heer Noordover sprak hierna een dankwoord en wenschte allen veel succes. Te 8.25 deed de heer Scholtes de eerste OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN Op den hoek van de Sprietlaak en de Leede is hedenmorgen omstreeks 11 uur het lijk gevonden van den 27-jari gen ongehuwden G. Kamphorst. De man schijnt bij het vullen van het benzinereservoir van zijn motorboot overboord gevallen te zijn en kon niet zwemmen, zoodat hij jammerlijk ver dronk. Het lijk is naar het gemeentelijk lijkenhuisje vervoerd. zet op een der 17 borden. Dit aantal van 17 deelnemers was zeer verschillend in leeftijd. De jongste deelnemer Piet van Leeuwen was 14 jaar, de oudste deelnemer, de heer M. Hendriks telde 57 jaren. Tot de deelnemers behoorde o.a. de tijdelijk al hier vertoevende Pater v. d. IJssel. Het was een interessante wedstrijd waar in het niet aan spannig ontbrak. Te 10.15 gaf de eerste deelnemer op. Te 10.57 hadden reeds 8 deelnemers opgegeven waaronder de oudste en de jongste deel nemer. Precies toen de klok 11 uur sloeg had de alleszins merkwaardige gebeurtenis plaats, dat de Nederlandsche kampioen dammen zijn partij verloren gaf aan den 14-jarigen Piet Zandvliet, die slechts 10 dagen ouder was dan de jongste deelnemer. In dit geval was het nu waarlijk jammer, dat Piet niet de jongste was. Aan onzen jeugdigen dam liefhebber Piet Zandvliet ons compliment voor zijn keurige prestatie. Dat belooft wat voor de toekomst! Slechts enkele minuten, later, te 11.12 gaf de kampioen andermaal een partij gewennen en wel aan den heer J. v. d. Huls't. Ook tot hem gaan onze ge luk wensch en. Te 11.22 aanvaardde de heer J. Schiferli remise en te 11.28 uur deed dat ook de heer C. J. Knijnenburg. Precies te 11.30 uur kwam het slot van den wedstrijd, met als eindresultaat dat de R. K. Nederl. Damkampioen 13 partijen had gewonnen, 2 verloren en 2 remise. De voorzitter van St. Willibrordus be sloot met een dankwoord den welgeslaag den avond. Geboren: Martinus Hugo. z. v. J. H. de Ruyter en B. J. Vandersande Caro line Eleonore, d. v. R. L. v. Eibergen San- thagens en E. S. A. Hechtermans Karei Hendrik, z. v. K. Boon en A. v. d. Wel Maria Monica, d. v. G. J. Kroon en A. A. J. Rooy akkers Catharina Maria, d. v. J. G. Koek en C. C. Bornbergs Martijn, z. v. J. H. Koolhoven en M. Le Coultre Jan, z. v. U. Heins en M. Donker. Getrouwd: L. M. te Kaat en P. P. Vioen. Overleden: Felix Doffegnies, oud 44 jaren, echtgenoot van C. Schuurkamp Willem Vissre, oud 71 jaren, echtgenoot van P. T. Bode. LEIDSCHEN DAM Coöp. Maalderij „Nooit Gedacht" Onder voorzitterschap van den heer J. F. van Vliet hield gisteren avond de Coöp. Maalderij „Nooit Gedacht" in café „De Zwaan" haar algemeene vergadering. Uit de balans en de winst en verliesrekening van het afgeloopen boekjaar bleek, dat men tevreden is met de bereikte resulta ten. De kilogramomzetten, welke in 1934 op abnormale wijze waren teruggeloopen, vanwege de inkrimping van den varkens stapel, gaan weer langzaam omhoog. In het afgeloopen boekjaar kwam het leden tal van 133 op 145. De gemiddelde prijs per 100 Kilogramomzet was voor het nu afge loopen boekjaar 7.84, in 1932/33 was het slechts 5.32, een stijging dus in 5 jaren, van pl.m. 50 pCt. De netto winst bedraagt 6.152.65, te verdeelen, als volgt: a. aan de leden uit te keeren 6 pCt. dividend op de door hen als inleggeld gestorte be dragen; b. te storten als reserve-debiteu ren een bedrag van 1.234.53; c. voor af schrijving te bestemmen een bedrag van 3.076.32 en d. te bestemmen voor het fonds tot dekking van eventueele verliezen op eenig boekjaar een bedrag van 1.211.91 De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Joh. v. d. Maarel en A. P. Over- gauw werden herkozen. Tot commissaris sen werden herkozen de heeren Nic. Keijzer en A. van Staalduinen. Benoemd werden in de commisie tot nazien der ba lans van het volgende boekjaar de heeren P. J. Keukenmeester en C. J. van Leeu wen. Na een kort sluitingswoord van den voorzitter werd aan de 108 aanwezige leden ieder een kist sigaren uitgereikt. ZOETERMEER Spoorbiels in brand geraakt. Donderdagmiddag omstreews 3 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een hard- nekkigen brand. Langs de spoorbaan, in de nabijheid van het opgeheven station en woning van den spoorwegbeambte liggen verscheidene hoopen biels opgestapeld. Op nog onopgehelderde wijze zijn eenige stapels in brand geraakt. Hoe ook een ploeg spoormenschen met emmers water trachtten de brand te blusschen, alle moeite was tevergeefs. Na anderhalf uur vruchteloos werken, riep men de hulp van de brandweer in. Met een straal op de waterleiding was men na eenigen tyd de brand meester.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9