JUBILEERENDE MARECHAUSSEE zei Mary Lee eindelijk, maar dit dit huwelijk beteekent zijn ondergang. Ik zeg je, zij heeft hem met haar tooverstaf aangeraakt. Maar op een dag zal die betoo- vering verbroken worden en zal hij zien, dat hij is uitgezogen als een vlieg door een spin. Zij zal hem niet laten schrijven dat zal je zien. Hij zal slechts voor haar iets beteekenen, voor zoover hij haar ver afgoodt. En als zij bemerkt, dat hij die twee dingen kan vereenigen zal zij hem haten. Ik weet het, zei Virginia strak. Mar ty heeft veel geld, ik kan me niet voor stellen, dat hij alles van haar zal aanne men. Hij is trotsch en zelfstandig. En zelfstandig. Mary Lee's wangen gloeiden. Vergeet dat niet, Jinny. Hij is een egoist. Maar hij zou dat niet zijn, als er iemand was, die hem den weg wees. Een oogenblik zweeg zij, toen vroeg ze: Mag ik bij je blijven lunchen, Jinny? 't Is buiten zulk triest weer. Natuurlijk, antwoordde Jinny. Dat weet je wel, Je bent hier altijd welkom. Ik heb jou noodig, evengoed als jij mij noodig hebt. De kleine kamer was gezellig met de schemerlamp. De kat zat in het venster en loerde op de duiven, die door den regen vlogen. Maar Weenie volgde zijn meesteres toen zij even wegging om iets te regelen. 't Is net een lammetje, zei Virginia. Ik zou niet weten was ik moest beginnen, als ik hem niet meer had. (Wordt vervolgd). FEUILLETON ^VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch j door THEA BLOEMERS. 48) Dit zal ik nooit vergeten, Bleecker, zei hij eindelijk. Ik heb niets gedaan, antwoordde To ny en hij meende het. Het gesprek met zijn vader had dit gedaan. Hij had een vrouw noodig, die van hem hield. Een huwelijk zonder liefde is als een huis zonder zon. Den volgenden dag begon Michael met zijn onderzoek; hij ging opnieuw naar Washington Square. Maar wederom ver geefs. Niemand kon hem inlichtingen ge ven. Noch de hospita, noch de nieuwe huur ders. Zij hadden vertelden de huurders, di rect van mrs. Leonardi gehuurd; zij wisten niets van de menschen, die voor hen de kamers hadden gehad. En wat mrs. Leo nardi betreft: haar hardnekkig stilzwij gen leverde al even weinig resultaat op. De jonge dame zal er wel een reden voor hebben gehad geen adres achter te la ten. En vragen doe ik niets. Maar u kunt me iets vertellen als u wilt. Ik heb niets te vertellen. Hij wist, dat zij de kwestie ontweek, en hij dacht reeds over ompraten. Maar mrs. Leonardi had iets over zich van stoere on afhankelijkheid, van eenvoudige waardig heid. En dat weerhield hem. Maar het is voor mij van de grootste teekenis, zei hij, nog dralend. Mrs. Leonardi kreeg medelijden. Hij scheen een aardig jongeman en het jonge meisje boven was niet vroolijk. Het was niet goed dat zoo'n mooi jong kind zoo alleen was en werkte op die ratelende ma chine tot haar oogen dicht vielen van den slaap. Met de handen in haar zij en met haar rug naar de Maandagsche wasch zei ze: Mijn kinderen spelen een spelletje op school, dat „heet en koud" heet. Dat ken ik, antwoordde Michael gre- tig. Mrs. Leonardi knikte langzaam met haar hoofd. Dat is een aardig spelletje. Ik zal het dit keermet u spelen. Ik zeg dat u hier warm bent, als u naar de jonged dame zoekt. Bedoelt u dat ze vlak bij is? Ik bedoel niets. Mrs. Leonardi keek hem met haar zwar te oogen van terzijde aan. Ik bedoel niets. En ik heb u ook niets verteld. Ik denk alleen aan mijn wasch en aan mijn spaghetti. Michael lachte als een jongen. Ik zal haar vinden en op onzen trouwdag moet u komen dansen. Ik dans niet. Maar op onzen trouwdag, van Virgi nia en mij? Zij fluisterde in zichzelf. Zit de zaak zoo in mekaar? Als ik haar lang genoeg kan spreken om haar te vertellen, dat iemand oneenig- heid heeft veroorzaakt. Maar ik heb het beloofd en ik houd i ijn woord. Meet kon hij niet van haar los krijgen. Maar de wetenschap, dat Virginia niet ver weg was, beteekende tenminste al iets; misschien was ze wel hier in de buurt. Hij zou de straat op en neer loopen, tot hij haar ontmoette. lederen dag zou hij tegen het schemeruur terugkomen en voor het huis op en neer blijven loopen. Tegen dat uur ging ze al tijd inkoopen doen. Hij herinner de zich dat zij hem dat verteld had. En hielp ook dat niet dan zou hij Rickey schrijven. De jongen haatte hem, maar er moest het een of andere compromis wor den gevonden. Michael voelde dat hij iets doen moest nu hij wist. dat Virginia van hem hield. Terwijl hij zoo alleen in de hall was achtergebleven en om zich heen keek, overviel hem een gevoel van eindelooze verlatenheid. Buiten regende het hard, hij zou een taxi moeten nemen, 't Was toch on mogelijk vannacht .zijn onderzoek voort te zetten. Virginia zou zich bij zulk weer niet op straat wagen. He licht van de toorts van den bronzen ridder viel over zijn schouders. De deur werd geopend en trieste figuren gingen de trappen op, maar Michael bewoog zich niet. Ten soltte kw'am er ean jongen in een re genjas binnen; een windvlaag striemde den regen de hall in. De jongen smeet een pak doorweekt papier op den grond en bonsde de deur achter zich dicht, toen hij weg ging. De slag galmde door het heele huis. De leege treden rekten zich omhoog, drie lange trappen naar de zoldervertrekken. Het scheen Michael, die in het donker be neden stond, dat zij zich tot in het onein dige voortzetten naar een ver en onbekend doel xxm De zwerver komt terug. Toen Mary Lee uit Memphis terug was, vroeg zij Virginia: Heb je nog iets van Rickey gehoord? Virginia antwoordde niet. Zij keek naar buiten, naar den regen, die tegen het dak striemde en de dakgoten deed overloopen. De duiven trachtten tegen den storm in te vliegen, maar de wind wierp ze terug naar de schuilplaatsen bij de schoorstenen. Ein delijk zei ze: Ik heb vanmorgen een brief gekre gen. En wat schreef hij? Virginia keerde zich om en keek haar vriendin aan. Hij gaat met Marty trouwen. Mary Lee werd bleek als een doode. Wanneer? Al heel gautv. In Florida nog. O! Het klonk als een zwakke zucht. Virginia snelde op haar af en sloeg haar armen om haar heen. Arme lieveling. Ik had gedacht, zei Mary Lee half snikkend, dat hij eens van me zou gaan houden, als we elkaar maar heel veel za gen. Ik had hem ook kunnen helpen. Ik was van plan om mijn zangstudie op te ge ven. Ik heb wel een beetje talent voor het tooneel, en als Rickey tooneelstukken zou hebben geschrevenbegrijp je? Samen hadden we zooveel kunnen doen. De regen spetterde tegen de ruiten en begeleidde triest deze verwarde beken tenis. I Ik stel mij misschien een beetle aan. H. M. de Koningin bezocht Woensdag de jubileerende Mare- chaussée te Apeldoorn. Na Haar aankomst inspecteerde de vorstin de manschappen en woonde vervolgens de rijproeven en demonstraties bij Ook in het Ertzgebergte zijn de Tsjechische grenzen gebar ricadeerd als voorzorgsmaatregel tegen elke eventualiteit. Een kijkje tusschen Olbernhau en Rübenau De jaarlijksche Derby is Woensdag weer te Epsom verreden. Een moment 2. K. H. Prins Bernhard woonde te paard de officieele oprichting van het tijdens de beroemde race tweede eskadron pantserwagens te Amersfoort bij Te Chatham werden deze week uitgebreide luchtbeschermings oefeningen gehouden. De autoriteiten, met gasmaskers ge wapend, tijdens het controleeren der oefeningen Een driewerf hoera voor H. M. de Koningin bij de oprichting van het tweede eskadron pantserwagens te Amersfoort ->e Kon. Mare- chaussée te Apel doorn vierde Woensdag haar zilveren jubileum. Commandant kap. H. A. J. G. Kaas jager tijdens zijn rede

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9