AcademaeMeuws Laatste berictiten Dc photo van Waluck MARKTBERICHTEN Biarqerlifke SSand DONDERDAG 2 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM Het door tallooze zoo zeer gewaar deerde jaarlij ksche Ziekentriduum zal worden gehouden in de dekenale kerk op 6, 7 en 8 Juli. Men verzoekt ons, er de aandacht van auto-bezitters op te vestigen, dat aanbie dingen van auto's voor die dagen zeef gaarne worden verwacht. Men geve daar van kennis aan den heer v. Heeteren, hoofd der R. K. Jongensschool, Haarlem merstraat 240. LEIDSCHE BEDEVAART NAAR HEILOO. Vierhonderd vijftig pelgrims, w.o. der tien eerw. heeren geestelijken, togen gis teren naar Heiloo, waarheen voor de 34ste maal de Leidsche Processie. O. L. Vrouw ter Nood bezocht. De algemee.ie intentie voor deze proces sie was: behoud en vermeerdering van den christelijken ernst in de huisgezinnen. Nadat des morgens te 7 uur in de Broe- derschapskerk van O. L. Vr. Hemelvaarx en St. Joseph aan den Heerensingel een H. Mis voor de pelgrims was opgedragen, waren allen te kwart over acht present aan (hét station. Er viel 'n motregentje toen de trein vertrok., maar spoedig was het weer droog en den geheel-en dag bleef het ver der droog totdat de trein weer uit Heiloo vertrok. Na aankomst te kwart voor tien te Heiloo werd in de kapel te 10 uur de plechtige Hoogmis opgedragen tot intentie der leden van de Broederschap door den hoogeerw. heer deken A. H. J. M. Homulle, die hierbij werd geassisteerd door de weleerw. heeren kapelaans Schrama en Lansbergen. Na de Hoogmis hield de weleerw. heer H. v. Drunen, kapelaan te Boskoop; een. predicatie over Maria, O. L. Vrouw ter Nood. Des middags te kwart voor twee waren de pelgrims weer bijeen voor de gezamen lijke kruiswegoefening op het bedevaarts terrein. De predicatie op den Kruisberg werd gehouden door den weleerw. heer P. Verhoofdstad, kapelaan alhier, die Chris tus' Kruisdood in herinnering bracht en daarbij wees op het aandeel, dat Maria in het verlossingswerk had. Te half vijf werd door den weleerw. heer J. v. Adrichem, kapelaan te Noord- wij kerhout, bij het beeld van St. Willibrord gepreekt over St. Willibrord en het behoud van het geloof in onzen tijd. Spr. vond daarbij gelegenheid erop te wijzen, dat de Nederlandsche Katholieken veel te weinig denken aan hun eigen Nederlandsche hei ligen. De zeereerw. heer Th. Kwakman, pas toor te Rijp wetering, deed daarna een plechtig Lof, waarmede de dag van devotie werd besloten. Des avonds te half acht keerden de pel grims hier terug. Hedenavond wordt van half 9 tot half .10 de oefening yan het H. Uur gehouden in de Leonardus-kerk aan den Haagweg. GOUDEN DOCTORAAT. Donderdag 9 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dr. S. J. M. van Geuns, oud-procureur-generaal bij -het Gerechtshof te Amsterdam en wonende aldaar, aan de Leidsche Academie promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Mr. H. A. A. M. VAN CRANENBURGH. Benoemd tot notaris te Castricum. Bij Koninklijk besluit van 31 Mei is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Alkmaar, ter standplaats de gemeen te Castricum, de heer mr. H. A. A. M. van Cranenburgh, candidaat-notaris, wonend te Oegstgeest. De heer van Cranenburgh genoot zijn opleiding ten kantore van mr. v. d. Dries, te Den Haag, en werd in 1918 candidaat- notaris. Na een jaar ten kantore van notaris van Lier te Den Haag té zijn werkzaam ge weest, volgde zijn benoeming als zoodanig ten nötariskantore van mr. Coebergh al hier. DE DAME MET DE WISSELTRUC. Gisteren signaleerden wij in onze cou rant een dame, die door de z.g. wisseltruc tracht winkeliers te dupeeren door met het terugontvangen wisselgeld ook het bank biljet van 25.op te strijken. Het blijkt, dat deze „dame" bij meerdere winkeliers gepoogd heeft haar slag te slaan. Bij enkelen is dit inderdaad ook gelukt bij anderen weer niet. De politie waarschuwt de winkeliers in hun eigen belang nauwlettend toe te zien nu en later, dat deze handige juffrouw haar truc niet herhaalt en wanneer zij be trapt wordt, dadelijk de politie te waar schuwen. Zij is omstreeks 3040 jaar en van donker type. Door de politie alhier is aangehouden de. 77-jarige zwerver A. W., koopman van be roep, die nog verschillende dagen hechte nis tegoed had benevens een jaar'opzen ding naar een rijkswerkinrichting. MILITARIA. Aan den dpi. sergeant A.E. Goddijn van het 4de Regiment Infanterie is door den Minister van Defensie vergund, zich als ca- pitulant te verbinden voor den tijd van 6 jaren. De le luitenant A. H. Trippelaar van het korps Politietroepen wordt gedurende de maand Juni gedetacheerd bij het 4de Regiment Infantrie voor het verrichten van troependienst. Gedurende de ziekte van den comman dant van het 4de Regiment Infanterie, lui tenant-kolonel H. D. Buurman, zal het com mando over dat regiment worden gevoerd door den majoor J. W. Oosterveer van den staf Brig. Gr. en Jag. met ingang van 7 Juni a.s. Mutatie bij de Marine. Bij beschikking van den Minister van De fensie is de luitenant ter zee 2e kl. L. Brou wer, geplaatst te Leiden, den 11 Juli 1938 ter beschikking gesteld. LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN. Gisteravond hield de Leidsche Kunst kring „Voor Allen" zijn jaariijksche alge- meene ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. van der Hoe ven, heette in zijn openingswoord de slechts weinige leden hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering, door mej. Spendel, 2e secretaresse, gelezen, worden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken en mededeelin- gen leverden geen besprekingen op. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer j. Hartkamp ontleenen we, dat het besxuit om het jeugdlidmaatschap in te stellen verschillende jeugdige personen deed besluiten tot toetreden. Het bestuur hoopt, dat zij later trouwe leden zullen zijn. Het aantal leden steeg hierdoor tevens van 638 lot 698. Van het vastgestelde concertprogram ma in het afgeloopen jaar konden twee concerten niet doorgaan. Het eene was van de Spaansche zangeres Conchita Badia, van wie na haar optreden in Engeland niets meer werd gehoord en van het Budapester Strijkkwartet, dat voor den zomer niet meer in Holiand kwam. Het bestuur hoopt, dat het voor het a.s. winterseizoen vast gestelde concert van het Budapester Strijk kwartet wel zal kunnen plaats vinden. De secr. spreekt verder de hoop uit, dat de vereeniging in bloei moge toenemen. Het jaarverslag vanden penningmees ter, den heer L. Gerverdinck, gaf de vol gende cijfers. Inkomsten contributie en vrijwillige bijdragen 1985, belasting 198, reglemen ten 14, losse kaarten 75, gekweekte rente enz. 20.totaal 2295.Uitga ven: concerten 1778.belasting 198, alg. onkosten 236, totaal 2212, voordee- lig saldo derhalve 83. Met inbegrip van uit saldo bedroegen de beschikbare mid delen einde Mei van dit jaar rond 800 gulden. Het door de kascommissle ingezonden schriftelijk rapport luidde gunstig, waar op de penningmeester werd gedechargeerd. De begrooting voor 19381939 geeft aan uitgaven een bedrag aan van 2150, ter wijl de inkomsten begroot zijn op 1750. (Vorig jaar wees de begrooting een na- deelig saldo van 335.aan). Zonder be spreking werd de begrooting aldus vast gesteld. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden, mevr. C. Gentile van Daalen en de heeren P. v. d. Hoeven en J. de Jong, bij acclamatie werden her kozen. Tot leden van de controle-commissie werden benoemd mej. Kesselring en de heeren Neuteboom en Melief. De contributie voor het komend jaar werd wederom vastgesteld op f 3.plus rechten en voor de adspirantleden op 1.50 plus rechten., Bij de rondvraag werd uit de vergade ring geinformeerd of het niet mogelijk is lezingen te doen houden over moderne muziek, naar aanleiding waarvan de voor zitter wees op de finantieele bezwaren, daaraan verbonden. Evenwel zal het be stuur deze kv/estie nog eens onder de oogen zien. Ook enkele andere dingen werden nog ter tafel gebracht, waarna de vergadering door den voorzitter met een woord van opwekking tot werving van nieuwe leden werd gesloten. Werelddanskampioenschappen te Parijs. Aan de wereldkampioenschappen werd deelgenomen door Italië, Zwitserland, Frankrijk, Denemarken, Engeland en Ne derland. Voor ons land kwamen ook uit onze plaatsgenooten de heer en mevr. Evert Castelein, die in dezen wedstrijd ge plaatst werden als te behooren tot de ze ven beste dansleeraren ter wereld. Boven dien behaalden zij bij het gehouden inter nationale examen het Brevet de Capacité voor de moderne dansen en Tapdansen van het Syndicat National des Professeurs de Dance d'Education et des Artistes Cho- regraphes. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 873. C. Koordes, Oegst geest, Warmonderweg 16, huizen verhuren en verkoopen. Bijv. uitgeoef. bedr.: bouw bureau. 7116. Makelaars- en Assurantiekantoor „Algemeen Beheer", Leiden, P. de la Courtstraat 73. Uittr. E.: J. J. Huber, Lei den. 2187. „de Harmonie", Leiden, Bree- straat 16, café, restaurant. N. E.: R. A. M. van den Brink, Leiden. Van onze Adverteerders RONDVAART OVER DE MEREN. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin v. d. Schuyt's Reederij weer aankondiging doet van de rondvaarten over de Meren per s.s. „Pauline". Belasting-aangifte. Men wijst ons er op, dat de termijn, bin nen welken de aangiften voor de vermo gens- en inkomstenbelasting 19381939 moeten zijn ingeleverd/ reeds ruim ver streken is. Door alsnog tot spoedige in ning over te gaan kunnen de gevolgen van verzuim worden voorkomen; ambtshalve aanslag of bekeuring zullen in het tegen gestelde geval zeker niet buiten toepas sing kunnen worden gelaten. In de vergadering van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen,, gisteren gehouden, werden tot nieuwe leden benoemd: in de sectie van letterkunde,, wijsbegeerte en geschiedenis: dr. A. de Buck, lector aan de universiteit alhier, E. Pelinck, directeur van het Sted. Museum „De Lakenhal", C. C. F. M. le Roux, conservator aan 'S Rijks Ethnogra- phisch Museum; in de sectie van rechtsge leerdheid en staatswetenschappen jhr. mr. J. J. von Schmid, privaat-docent aan de Universiteit alhier. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vori ge maand ingelegd 476.145.06 en terug betaald 466.288.111 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 136 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 19021 inleggers, inclu sief 1555 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Mei 1938 9.503.103.65. In 5158 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ontvangen 15.398.50. LEIDEN. Geslaagd: dóctoraal-examen Rechten mej. A. Wer ker, Amsterdam en de heer P. Nagtegaal, Amsterdam; doctoraal-examen Rechten de heeren C. Spiegel, Den Haag en D. A. Holtz, Lei den. Tweede Kamer CREDIET VOOR WERKVERRUIMING. Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk 7b der Rijksbegrooting voor 1938 (verhooging crediet voor werkver ruiming), en van de interpellatie van den heer van Gelderen omtrent het beleid der regeering t.a.v. de bestrijding der zeer omvangrijke werkloosheid. De heer BONGAERTS (R. K.) gaat ac- coord met de voornemens van de regee ring doch zou gaarne nadere inlichtingen ontvangen over haar standpunt in zake verkorting van arbeidsduur, in daarvoor in aanmerking komende on dernemingen. Onder opsomming van tal van cijfers betoogt spr. dat er geen evenwicht is ,op de arbeidsmarkt. Wegmoeten het even wicht, waar thans 28 pet, het werk doet, instellen op een percentage mannelijke arbeidskrachten van 32^ procent der be volking. Spr. vraagt zich af, op welken grond de minister een termijn van tien jaren noemde in verband met de verdere industrialisatie. In een geordenden staat als Nederland moet wie werken kan en werken wil, in zijn onderhoud kunnen voorzien. Spr. vreest dat de doelstelling van de regeering onbereikbaar hoog ligt. Zij neemt voor den evenwichtstoestand een basis aan bij de activeering van het bedrijfsleven, als Nederland nog zelfs in bloeiperioden niet gekend heeft. De kern van het vraagstuk ligt in den arbeidsduur, al het andere is als aanvulling te beschou wen. Is de regeering bereid, de verkorting van den arbeidstijd en de arbeidssprei- ding als overheerschende factoren in haar beleid aan te nemén? De structureele ont wikkeling van het bedrijfsleven gaat on verbiddelijk voort. Zij leidt ons naar be- terp toestanden, op den duur. Inmiddels moeten wij er naar streveii, thans de werkloozen aan het arbeidsproces te doen deelnemen. De heer KUIPER (R. K.) ziet in de werkloosheid een toenemende dreiging vooj de welvaart van ons land. Heel ons staatkundig en moreele leven, alle zede lijke eigenschappen, worden er door ter neer gedrukt. Het monster der werkloos heid moet worden teruggedrongen. Spr. is het met de regeering eens, dat we bedacht moeten zijn op uitbreiding van blijVende werkgelegenheid. Stimulee ring van het particuliere bedrijfsleven is primair, het uitvoeren van groote werken moet aanvullend- functioneeren. Daarbij moeten we rekening houden met de technische mogelijkheden; dienaan gaande wordt wél "eens te licht gedacht. Spr. vestigt de aandacht op onderhouds werken, waarvoor geen lange voorberei ding vereischt is. Hier ligt werkverrui ming op bereikbaar terrein, met effect op korten termijn. Niet van inspecteur Kuntges In den loop van gisteren is te Rot terdam het gerucht opgedoken, dat de in de dagMaden van Dinsdagavond gepubliceerde foto van Waluck in wer kelijkheid het portret zou zijn van den Maassluisschen rechercheur A. Kunt ges. In verband hiermede hebben wij ons gewend tot den commissaris van den justitioneelen dienst in de afdeeling centrum, die het onderzoek in deze mysterieuze zaak heeft geleid. Commissaris P. Rosbach heeft ons dien aangaande het volgende verklaard: De gepubliceerde foto is géén portret van den rechercheur A. Kuntges. Welis waar is de overeenkomst met Kuntges zeer frappant, zoodat Baranovski hem in derdaad voor Waluck heeft kunnen aan zien. Het is mij echter onmogelijk mede te deelen op welke wijze de gepubliceerde foto in mijn bezit is gekomen. Wel kan ik verklaren, dat ik in dezen zaak gebruik zal maken van elk middel, mits niet imo^ reel of illegaal. Er zijn voor Nederland niet alleen, mogelijk voor geheel West- Europa, te veel en te groote belangen met deze zaak gemoeid, dan dat ik niet alles in het werk zal stellen om haar tot een op lossing te brengen, teneinde herhaling van dergelijke rampen tegen te gaan. Als bewijs voor hetgeen commissaris Rosbach ten aanzien van de foto heeft ver klaard, moge nog het volgende dienen: Toen Baranovski naar het hoofdbureau van politie was overgebracht, heeft hij aanvankelijk in alle talen gezwegen. Toen hij Dinsdag is gaan praten, vertelde hij, dat hij dacht in handen van de Gepoe te zijn gevallen. Velen is het merkwaardig voor gekomen, dat een man al Baranovsky, die toch heel goed weet, dat een organisatie als de Gepeoe in alle landen zeer onder de dekmantel moet werken, bij zijn arresta tie meende, dat die zelfde organisatie te Rotterdam in een „kast" als het hoofdbu reau zou kunnen werken. Deze indruk ech ter had Baranovsky gekregen, omdat hij Waluck in het gebouw had zien rondloo- pen. Hoewel men het hem duidelijk maakte, dat hij in een politie-bureau was, hield hij stijf en strak vol, dat hij Waluck had ge zien. Direct is men gaan onderzoeken wie Ba ranovsky op het oog had. Er was echter niemand onder de rechercheurs, die Bara novsky als Waluck aanwees. Merkwaardi gerwijze komt er echter in de wacht geen publiek en de man, die Baranovsky voor Waluck versleet, moest dus een lid van het politie-córps zijn. Tenslotte herinnerde iemand zich, dat ook de rechercheur Kunt ges uit Maassluis zich in den wacht had opgehouden. Den volgenden dag, Woens dag, heeft men Kuntkes verzocht naar het hoofdbureau te komen, en toen zeide Ba ranovsky direct: „Dat is Waluck". Aanvan kelijk heeft de politie nog niet zooveel ge loof gehecht aan Baranovsky's verklaring, omdat men tenslotte toen nog niet wist, wat voor een man hij was en met wien men te doen had. Indien men dus een foto van rechercheur Kuntges had willen publicee- ren onder voorwendsel, dat dit nu Waluck zou zijn, had dit ook vorige week Woens dag kunnen gebeuren. Zelfs indien men een foto van een als twee druppels water op Waluck gelijkenden persoon had gepu bliceerd, zou dit de politie allerminst kwa lijk te nemen zijn geweest, omdat hier zoo veel belangen, en die van het Nederland sche volk in de eerste plaats, op het spel staan, dat „het doel heiligt de middelen", hier wel zeer sterk geldt. Er is echter géén sprake van, dat er een foto van Kuntkes zonder meer is gepubliceerd. De politie heeft wel degelijk een foto van den dader in handen gekregen, maar, zooals reeds uit de woorden van den heer Rosbach blijkt, is het in verband met het onderzoek niet. doenlijk te zeggen, op welke wijze men over dit portret de beschikking heeft ge kregen. COMMISSARIS VAN POLITIE TE HILVERSUM. Bij Kon. besluit van 31 Mei 1938 is op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1938 eervol ontslag verleend- aan A. L. van Beusekom als commissaris van Politie te Hilversum, met dankbetuiging voor de bij de politie bewezen diensten. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 81 cent per kg. LEIDEN, 1 Juni. Groentenveiling. Per 100 kg.: prei 7.408.10, andijvie 39, sla 2, aardbeien 40100, snijboonen 41—56, stamboonen 85, doperwten 23, peulen 2244, postelein 28, spinazie 210, tomaten A 2230, B f 2628, C 22—26, CC 18—20. Per 100 stuks: andijvie 2.50, komkommers 2.006.50, bloemkool f 216, salade f 0.501.50, per 100 bos: pieterselie 0.601.40, radijs 0.60^1.30, selderie 0.601.40, uien 1.201.80, peen 4.7015.30, rabarber 3.509.790, raapstelen 4060. GOUDA, 2 Juni. Vee. Aangevoerd in to taal 1443 stuks, waarvan 37 slachtvarkens vette van 23.5 tot 24.5 cent per pond, le vend met 2 pet. korting; 165 magere var- LEIDEN. Geboren: Maria Cornelia d. van J. Rijsdam en C. M. ,Kok Antoon z. van J. Rijsdam en C. M. Kok Johanna Fran- cisca Catharina d. van J. v. Gerven en M. J. de Laaf Jan z. van J. L. Baartwijk en Z. J. Luichjes Cornelia Elisabeth d. van W. M. Brandt en J. J. C. Schuilt Maria d. van A. Jager en J. M. iMnderman Hubertus Adrianus Nicolaas z. van N. C. Bouwmeester en W. M. C. Bocxe Jozef z van Ph. A. Bodijn en E. v. Iterson Susanna Catharina d. van P. J. Zandvliet en E. Beij Johanna Catharina d. van H. Stoof en J. C. Arnoldus. Ondertrouwd: J. Kwakernaak jm. 28 j. en M. W. F. Stol jd. 30 j. A. H. v. d. Berg jm. 32 j. en M. Koene jd. 30 j. T. Gressie jm. 30 j. en E. M. W. Peuler jd. 29 j. Getrouwd: J. P. de Graaf jm. en H. M. v. Haarlem jd. A. Gerritsen jm. en J. Verplancke jd. J. v. Kooperen jm. en H. Bouwman jd. A. Lijs jm. M, Zirkzee wed. J. J. Optendrees wdn. en E. v. d. Zeeuw jd. G. W. de Rooij jm. en A. L. Arbouw jd. H. W. Speel jm. en J. C. Mensen jd. C. Uljé jm. en M. Lang jd. J. Ph. Vliegenthart jm. en J. C. P. Vrij jd. A. F. A. Werner jm. en M. Kaol jd. P. L. A. Wijsman jm. en J. H. M. Hop penbrouwer jd. P. J. Heijkoop jm. en H. C. v. Pagee jd. A. P. J. Coenen wedn. en A. C. v. d. Upwich wed. B. Saai jm. en E. v. Riet jd. Overleden: P. Visser gesch. m. 48 j. J. Beelen m. 42 j. E. Kret wed. van P. Stoeken 60 j. Chr. A. E. Knol hsvr. van M. Pansier 73 j. J. v. d. Tuin wed. van I. Boom 84 j. Kens 3042, 950 biggen 1317, Gelder- sche bigfgen 1720, 2 runderen 200 250, 145 nuchtere kalveren 711.50, 116 lammeren 710, 25 bokken of geiten 2 6 per stuk, 3 paarden. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 591 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksmerk 2425, 2e kwal. 2223, zware tot 26.50, extra zware tot 27.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 342 ponden. Goeboter 6570 cent en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 145.000 stuks. Prij zen kippeneieren 2.903.30 en eenden eieren 2.702.90 per 100 stuks. Handel willig. DELFT, 2 Juni. Vee. Aaanvoer: 2 paar den, 89 runderen, 5 graskalveren, 169 nuch tere kalveren, 243 magere varkens, 710 biggen, 17 schapen of lammeren, 700 wei- •celammeren, 18 geiten of bokken. Prijzen: paarden 100200, kalfkoeien 160315, varekoeien 120225, nuchtere kalveren 416, magere varkens 20—48, biggen T 1224, schapen met lam 28—^45, wei- delammeren 713, geiten of bokken 4 13, rundvleesch per kg. slachtgewicht 74, 64 en 54 cent. Boter. Gewogen 52 achtste en 4 zes tiende vaten boter, wegende totaal 1080 kg. Prijs 1.301.45 per kg. Handel kalm. DELFT, 1 Juni. Voorjaarspaardenmarkt. Aangevoerd 49 paarden, 40 hitten eri 1 veu len. Prijzen: werkpaarden 100200, slachtpaarden 100200, hitten 60160. VOORSCHOTEN, 1 Juni. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, kui keneieren 3.10 en eendeneieren 2.80 3 50 per 100 stuks, kippen 0.55—1.00 per stuk, jonge hanen 12 cent en konijnen 75 cent per stuk. ZOETERMJEER, 1 Juni. Eierenveiling. Aangevoerd 12.000 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.903.95, eendeneieren 2.55 2.70 per 100 stuks. LOOSDUINEN, 1 Juni. Groentenveiling. Bloemkool 1ste soort 4.60—13.80, 2de soort 2.707.00, kaskomkommers le soort 4.906.2e soort 3.604.30, 3e soort 2.303.30, rijen komkommers le soort 4.207.50, 2e scoort- 2.604.50, gele idem 1ste soort 5.506.40, witte, idem 5.80, perziken le soort 1213, 2e soort 6.90—8.70, 3e soort 3.90—4.00, per 100 stuks, meloenen 2965 cent per stuk, stam princessen 7779, tomaten A 24.80 28.40, B f 19.60—24.20, C 24.'40—19.60, CC 18.0024.80 bonken 16.40—20.60 per 100 kg.; druiven, blauwe le soort 90 cent en 2e soort 66 cent per kg.; spinazie 625 cent per 4 kg.; postelein 18—45 cent per 6 kg., salade le soort 0.501.30 per 100 krop, peen le soort 1015, 2e soort 6 8, radijs 80 cent, rabarber 5.506.50, selderie 90 cent per 100 bos, andijvie 4 7.25, per 100 kg., andijvie 1.203.60 per 100 struik, komkommerstek 2—5 en stoofsla 2.002.20 per 100 kg., pepers 3 per 100 stuks, aardappelen 1216 per 100 kg., aalbessen 1.16, champigum 52 cent, aardbeien I 1.04 en idem II 0.70 per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: prei 7.508.00, spi nazie 1.503.50, per 100 bos: radijs 0.60 1.05, selderie 0 401.15, pieterselie 55 —90 cent, raapstelen 4045 cent, rabarber f 6.25—7.50, uien 1.40—1.55, per 100 stuks: sla.0.501.10, bospeen 1100 14.50, bloemkool 4.508.75. BODEGRAVEN, 1 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 14067 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.90—3.30, bruin 3.20—3.40, een deneieren 23 per 100 stuks. WLtSELNOTEERINGEN (AMS''"' «DAIYD Londen. 8.961/2 Berlijn 72.73 Parijs 5.023/4 Brussel 30.651 /2 Zwitserland 41.28l/2 Kopenhagen 40.02i/2 Stockholm 46 25 Oslo 45.0 New York '1.81 1ö/ïq Praag 6.29 i/2

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3