Gemeenteraads verkiezing te Nootdorp DONDERDAG 2 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 LISSE JL R. O. Aan het plaatselijk bestuur van de K. R. O. is vergunning verleend om op 26 Juni a-s. binnen deze gemeente een speldjesdag te organiseeren, ten bate van de K. R. O.-vereeniging. Brandweer. Tot motordrijver aan de spuit van het buurtschap „De Engel" is benoemd de heer G. Bruijnen, Heereweg 448b. Naar wij vernnemen zal op Dinsdag a.s. de jaarlijksche beproeving wederom plaats hebben. NOORDWIJKERHOUT L. T. B. In café-restaurant Gouwen- berg vergaderde Woensdag de L. T. B., af- deeling Noordwijkerhout. Vele leden, als mede de geestelijk adviseur, kapelaan de Kleermaeker waren tegenwoordig. Nadat eenige ingekomen brieven waren voorgele zen werd overgegaan tot behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Met de voorstellen der afdee- lingen Lisse, Noordwijkerhout, Sassenheim en Langeraar inzake wederom invoering van minimumprijzen ging de vergadering accoord. Over de voorstellen 59 van den beschrijvingsbrief handelende over teelt- recht van kweekers met groote gezinnen, teeltrecht voor kleine kweekers, overdracht en verkoop van teeltrecht, prijs van het vrijkomend teeltrecht en stopzetting van den handel in teeltrecht, in welke vraag- stuken het hoofdbestuur, volgens zijn praeadvies, geen mogelijkheid ziei veran dering te brengen ontsponnen zich breede discussies. Accoord met dit voorstel werd gegaan onder voorwaarde, dat er bij het hoofdbestuur op aangedrongen wordt zijn best voor de kleine kwekers te doen. Met het voorstel-Hoorn, No. 10, inzake tucht rechtspraak werd accoord gegaan. Met de voorstellen 1123 werd eveneens accoord gegaan, evenals met de voorstellen 2428 van den beschrijvingsbrief. Bij de voor stellen 2931, welke van huish oudelij ken aard waren zag de vergadering gaarne dat alsnog ter sprake werd gebracht het in stellen van een derde vakgroep bloembol lenkweekers. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd het lid J. v. d. Berg. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat zich in de vorige vergadering 4 nieuwe le den hadden opgegeven. Hierna sluiting met den chr. groet. „St. Jeanne d'Arc". Met Pinksteren gaat de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" naar het bondsconcours te War mond en zal aldaar uitkomen in de afdee- ling uitmuntendheid met het verplichte nummer „Landelijke Suite" van A. Dreis- sen en met het vrije nummer „Sampo", ouverture van F. Herold. Wij wenschen „St. Jeanne d'Arc" een goed succes toe. NOORDWIJK De bliksem ingeslagen. Tijdens het hevige onweder van gister middag is de bliksem ingeslagen in een landhut en riethoop aan de Vinkenlaan. Omstanders, welke dit zagen, snelden toe, doch er bevond zich gelukkig niemand in de hut. Enkele tuinbouwgereedschappen konden worden gered, doch de hut brand de af. De brandweer, welke was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. Eveneens sloeg de bliksem in op de Dr. Willem v. d. Bergh-stchting. Een boom in de onmiddel lijke nabijheid van één der paviljoens werd geraakt. E. H. Brigade. Tweeden Pinksterdag zal er een speldjesdag gehouden worden ten bate van de E. H. Brigade Noordwijk. Het doel van deze Brigade n.l. het verlee- nen van Eerste Hulp bij Ongelukken is natuurlijk algemeen bekend, en ook dat reeds zeer dikwijls door de Noordwijk- sche E.H.B.O.'ers practisch Eerste Hulp werd verleend in en ook buiten Noord- wijk. Het verbandmateriaal enz. wordt daar bij altijd gratis verstrekt en werd tot nog toe uitsluitend door de leden zelf en door eenige donateurs bekostigd. Maar het steeds bijvullen van 70 uitstaande ver- bandtrommels kost veel en voor het in richten van wat grootere verbandposten zijn de middelen ontoereikend, en daarom doet de Brigade nu een beroep op allen door middel van een speldjesdag. Nu kan men zeggen: Neen, voor E.H. B.O. daar voel ik niets voor. Om te hel pen misschien niet, en dat is jammer ge noeg. Maar om geholpen te worden? Iedereen kan een ongeluk krijgen niet waar! Dus 2e Pinksterdag allemaal een speldje van de E.H.B.O. SASSENHEIM De nieuwe weg. Het aanvoeren van zand aan de nieuwe weg zal aanstaanden Zaterdag worden stop gezet. Het personeel van den zandtrein heeft ontslag gehad. Allerwege is men be zig de viaducten af te werken en het bo vendek in de Hellegatpolder klaar te ma ken. Voorloopig zal daar één baan worden gereed gemaakt, om 28 Juni klaar te zijn. Uitstapje. Gisteren zijn de leerlingen der hoogste klasse van de R.K. Parochiale Jongenschool per autobus op hun jaar- lijksche uitstapje geweest. Op hun reis heben zij verschillende plaatsen bezocht o.a. Schiphol, de Amsterdamsche haven, Soesterberg, Valkeveen en Muiderslot. Dat zij een leuken dag hebben gehad, behoeft geen betoog. Tegen half elf waren ze weer thuis. Naar Heilo Gisteren hebben 23 per sonen alhier deelgenomen aan de bede vaart te Heilo. Verzoek. Door de bewoners van de Overplaats is aan B. en W. een verzoek De raad der gemeente Katwijk kwam gisterenavond in openbare vergadering bij een. Voorzitter was burgemeester Wol- dringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heer J. Schoneveld. Ingekomen is een verzoek van de bewo ners van de Stengelinstraat om verbetering van de bestrating. B. en W. zullen praead vies geven. Blij, dat het verhuurd is. Punt 3 is een voorstel tot het verhuren van de woning Duinstraat 38. Al meerdere malen heeft dit voorstel op de agenda ge staan. De laatste maal is nog besloten deze woning te verhuren aan C. de Jong, doch ook deze persoon gaf weer spoedig te ken nen, dat hij de woning toch niet wenschte te huren. Thans vraagt de heer W. Zwa nenburg te Katwijk-Zee het pand onder dezelfde voorwaarden te huren. Bij B. en W. bestaan hiertegen geen bezwaren. Z'\j hebben zelfs gemeend van dit aanbod spoe dig gebruik te moeten maken en in het vertrouwen, dat de raad hiervoor dankbaar zou zijn heeft het college reeds met in gang van 16 Mei de woning laten betrek ken. De raad kan zich met een en ander volkomen vereenigen en staan zelfs, op verzoek van B. en W. toe, dat dit college voortaan machtiging krijgt aan de gemeen te toebehoorende panden te verhuren zon der goedkeuring van den raad, mits van elke verhuur dan mededeeling aan den raad wordt gedaan. Conform besloten. Wijziging van de keurloonen. Voorstel tot wijziging der keurloonen bh den Vleeschkeuringsdienst. Dit als gevolg van een verzoek der Slagersvereeniging „Katwijk en Omstr.", welk verzoek om verlaging der keurloonen in de vergade ring van 16 Febr. 1.1. is aangenomen. Staan de deze vergadering is toen aangenomen een voorstel van dr. Lodder om het batig saldo van den Vleeschkeuringsdienst niet meer te doen bedragen dan 10 pet. van de keurloonen. Thans hebben B. en W. een nieuw tarief ontworpen en hebben het oor deel gevraagd der Kringgemeenten. Noord- wijk heeft geen bezwaar tegen de verla ging, doch wenscht haar eigen tarief te handhaven. Ook Rijnsburg en Valkenburg verklaarden zich voor handhaving. Daar zijn de keurloonen gelijk aan die te Kat wijk. B. en W. wenschen nogmaals te ver klaren, dat zij hun argumenten tegen een eventueele verlaging der keurloonen ten volle handhaven en vestigen er de aan dacht op, dat aanneming van dit ontwerp beteekent een belangrijke teruggang van de baten, welke voor deze gemeente zijn te stellen van rond ƒ3000 op globaal 1000. Z. h. st. aangenomen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor extra hulp aan werkloozen, dit in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel en zooals het in de 5 voorafgaan de jaren geschiedde. De gemeente dient over 1938 een bedrag beschikbaar te stel len van 451 x ƒ2 is ƒ902. Aan het depar tement kan daarna een bedrag van 1668.70 worden aangevraagd. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Aangenomen. De gasfabriek. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het uitbreiden der ovenbatterij van de Gasfabriek. In 1936 produceerde de gasfabriek 1.518.000 M3. gas. Gedurende 1937 steeg dit cijfer tot 1.716.000 M3., ter wijl over de eerste 4 maanden van 1933 648.760 M3. werd geproduceerd, in verge lijking met 1937 een vermeerdering van 80.000 M3. De productie is dus zeer be vredigend. De capaciteit der oven batter ij en is voor deze toename onvoldoende. Vanaf 1932 is dan ook reeds een ovenfonds ge sticht. Het fonds bezit thans ƒ30.000. Het meest economische is de bestaande batte rijen uit te breiden. Met een reeks van cij fers wordt het den raad duidelijk gemaakt, dat de totale kosten, 45.000, uit het fonds betaald "kunnen worden, zij het over een drietal jaren. De commissie voor de be drijven kan zich met deze werkwijze vol komen vereenigen. Ook dit punt gaat z. h. st. onder den hamer door. Een onderwijs-kwestie. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den voor de uitkeering van de vergoeding ex artikel 205, 1ste lid, lager onderwijs wet 1920 aan het bestuur van de Christe lijke Opleidingsschool. Er waren sinds 1935 met het bestuur dezer school en het ge meentebestuur moeilijkheden gerezen van financieelen aard. In dien tusschentijd heeft het Schoolbestuur de tusschenkomst van Ged. Staten ingeroepen, doch dit college verklaarde zich niet competent in deze aan gelegenheid een beslissing te nemen. Een overeenkomstig antwoord gaf ook de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. In het bedoelde geval kon slechts gericht voor het a.s. zomerseizoen een stofvrij wegdek te verkrijgen. Roodemolenpolder. Woensdagmorgen vergaderden 25 ingelanden van den Rooden- molenpolder onder leiding van den heer A. J. Verkley. Het hoofd-agendapunt dezer buitenge wone vergadering was: ombouw van de electrische bemaling (pompstation) in een vijzel-installatie. De voorzitter lichtte het voorstel toe; de huidige bemaling vraagt veel stroom, veel onderhoud en het gevaar van motorstoomis is veel grooter dan bij een vijzel-installatie. De kosten van de ge- heele ombouw zullen ongeveer 2000 be dragen. Na breedvoerige discussies werd het werk aan machinefabriek Spaans, te Hoofddorp opgedragen. Besloten werd ter bestrijding dezer uit- VAN KATWIJK langs civielrechtelijken weg een beslis sing worden uitgelokt. De rechtskundige adviseur der gemeente heeft daarop, om dat ook de besprekingen tusschen het ge meentebestuur en het schoolbestuur niet tot het gewenschte resultaat leidden, ver schillende onderhandelingen gevoerd met den raadsman van het schoolbestuur. Die besprekingen hebben ten slotte tot een be vredigend resultaat geleid. De kwestie kan volgens B. en W. als geëindigd beschouwd worden en mitsdien verzoekt dit college den raad de noodige gelden beschikbaar te 6tellen voor dit doel. De raad kan zich met het voorstel volkomen vereenigen en con form het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Voorstel tot het verleenen van medewer king ex art. 72 l.o. wet 1920 ten behoeve van de Hervormde scholen. Het bestuur de zer scholen had aanvankelijk gelden aan gevraagd voor bijbouw van een klasselo kaal en voor verandering van inrichting. Deze aanvrage is door den raad verwor pen en thans vraagt het bestuur beschik baarstelling van een lokaal om t.z.t. een nieuwe aanvraag voor den bouw van een school in te dienen. B. en W. stellen voor een bedrag van 500 beschikbaar te stellen voor het gebruik van een lokaliteit van het Weeshuis. De inspecteur van het L. O kan zich hiermede vereenigen. De gelden, noodig voor verandering van inrichting zijn volgens B. en W. gemotiveerd en komen in gevolge art. 72 der wet hiervoor in aan merking. Conform besloten. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor aanschaffing van leermid delen ten behoeve van de openbare lagere school. Dit voorstel is in de voorlaatste verga dering aan de orde geweest en heeft toen nogal bestrijding ondervonden. De goed keuring is ook niet gegeven door den raad. Thans is het voorstel opnieuw door B. en W. aan de orde gesteld en wijzen B. en W. er op, dat de lijsten van leermiddelen ge heel zijn gebaseerd op het nieuwe leerplan, dat in overleg met den inspecteur van het l.o. werd opgesteld, zoodat overschrijding van de normale eischen toch wel als uit gesloten kan worden geacht. Verder betreft het geheel nieuwe aanschaffing en invoering van een nieuwe methode. Dan geven B. en W. een uitvoerig overzicht van wat noodig is aan boeken, natuurkundige instrumenten en Bibliotheekboeken. Ten opzichte var. deze instrumenten en biblio theekboeken stellen B. en W. voor deze bedragen met de helft te verminderen en stellen mitsdien voor, voor de omschreven doeleinden een crediet van rond 1460 ter beschikking te stellen. De vorige aanvraag bedroeg 1675. Het voorstel werd met 151 st. aangenomen. Alleen de heer J. van Elk stemde tegen Prae-advies op het adres van A. P. Dijks man inzake betaling van leveranties. De re paratie der gemeente-auto's was opgedra gen aan den garagehouder V., die dit werk liet verrichten door Dijksman. De gemeente heeft dus met D. niet te maken. De betalin gen zijn aan V. gedaan en aanvankelijk ging de betaling dan tegelijkertijd aan D. over, doch ten slotte rezen er moeilijkhe den. Toegegeven kan worden, dat de ver rekening ten slotte voor D. onaangename gevolgen heeft gehad, maar dit is een zaak, welke de gemeente niet aangaat, temeer niet, omdat D. te voren uitdrukkelijk is gezegd, dat hij geen verhaal op de ge meente kan toepassen. Het betreft dus een civiele kwestie tusschen beide garagehou ders, waarin de gemeente geen partij kan zyn. Uit dien hoofde stellen B. en W. voor aan adressant te berichten, dat voor tus schenkomst van den raad geen aanleiding bestaat. Besloten. Het vrije baden tusschen de Uitwatering en „Christina". Voorstel tot het vaststellen van een ver ordening op de zeebaden en het strand. De bestaande verordening vraagt, volgens B. en W., eenige verandering. Er is echter nog verschil van meening bij B. en W. Een meerderheid wil het vrijelijk baden tus schen de Uitwatering en „Christina" niet toestaan, terwijl de minderheid meent, dat dit een benadeeling is van de pensions in het Noorderkwartier, De meerderheid meent, dat de huizen in het Noorderkwar tier minder modern geoutilleerd zijn dan in het Zuiderkwartier, waaruit dan de min dere toeloop van badgasten is te consta- teeren. Wijzigingen, welke beoogen aan de bedenkingen van de minderheid tegemoet te komen, zullen, aldus de meerderheid, niet tot het gewenschte doel lelden, doch veeleer het tegendeel veroorzaken. Het be doelde stranddeel is thans rustig, terwijl verwacht kan worden, dat hij het vrijgeven voor zwemmen en baden deze rust, welke zeker door velen wordt geapprecieerd, zal worden verstoord. Bovendien wordt het zwemmen aldaar niet van gevaar ontbloot geacht. gave een leening met een looptijd van 20 jaar te sluiten. L.T-B. Woensdagavond vergaderde de vakgroep bloemisten van den L.T.B. Voor zitter de heer H. W. Bader. Aanwezig 2 be stuursleden en 4 leden. De beschrijvings brief der algemeene vergadering welke he den te Haarlem wordt gehouden, werd be handeld. Verschillende voorstellen, door zuster-afdeelingen ingediend, zullen wor den gesteund. Langdurig werd gesproken over den han del in teeltvergunningen, waarbij de voor zitter zeer duidelijke uiteenzettingen over deze moeilijke materie gaf. De afdeeling zal op de alg. vergadering voorstellen de buitenlandsche minimumprijzen wederom in te voeren. Een voorstel van Noordwij kerhout om de Ver. „De Narcis" te verzoe- Uit de besprekingen blijkt, dat de voor zitter de minderheid vormt in het college. De heeren C. v. Rijs en C. v. Tongeren zet ten hun standpunt uiteen en blijken ook voor verruiming te zijn. Laatstgenoemde dient zelfs een voorstel in. Dit komt echter te vervallen, omdat het voorstel der meer derheid van B. en W. met 10—5 st. wordt aangenomen. Tegen de heeren Lodder, v. Tongeren, v. Rijs, v. 't Wout, Hueting. De verordening wordt z. h. st. vastgesteld. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik of genot van het zeestrand en kampeer terrein. Voor kramen, tenten, enz. op strand of kampeerterrein moest volgens de precario- verordening een zeker recht betaald wor den. Hieronder vielen nog niet tenten, die dienden om des nachts stoelen enz. op te bergen. Ook waren pleziervaartuigen, boo ten en kano's niet belast. Ook hieraan dient volgens B. en W., een einde te komen, en ten slotte wenschen B. en W. deze gelegen heid te benutten om voor te stellen in de verordening alsnog een tarief op te ne men voor de afgifte van een vergunning tot het maken van muziek op het strand. Na een enkele redactiewijziging wordt ook deze verordening vastgesteld. En ten slotte een voorstel tot wijziging van verordeningen betreffende enkele raadscommissies. Dit zijn louter formalitei ten. De bestaande verordening wordt inge trokken en een nieuwe verordening waar in met bedoelde formaliteiten is rekening gehouden, wordt vastgesteld. De reorganisatie van de Burgerwacht. De heer C. v. Rijs heeft verzocht terug te mogen komen op de beantwoording van zijn vragen omtrent de reorganisatie van de Burgerwacht door den voorzitter in de laatste vergadering. Spr. is door die beant woording niet bevredigd, ja, noemt deze beantwoording onjuist. De voorzitter heeft bij de behandeling van de begTooting ver klaard, dat hij een gewapende Burgerwacht in de huidige omstandigheden niet noodig achtte, doch alleen het vormen van een kern tot hulpdienst bij de politie en voor luchtbescherming. Maar dan ongewapend. Daardoor is het voorstel-Schoneveld gebo ren om te spreken van „een" Burgerwacht in plaats van „de" Burgerwacht, welk voor stel met 103 st. door den raad is aan vaard. Thans is de voorzitter voor een gewa pende kern. Dit is met elkaar in tegen spraak. Spr. dient daarom het volgende voorstel in: „De raad, gehoord de beant woording van de vragen van den heer v. Rijs, vernemende, dat tegen de bedoeling van den raad in door reorganisatie een ge wapende kern gevormd zal worden, noo- digt den burgemeester uit, aan dit voorne men geen gevolg te geven". De voorzitter merkt op, dat hij in be doelde vergadering gesproken heeft met het oog op de toen bestaande Burgerwacht. Van een gewapende kern, zooals die toen bestond, is spr. geen voorstander. Wel van een beperkte gewapende kern. zooals die na de reorganisatie zal bestaan, hetgeen spr. uitvoeriger uiteenzet. Een Burgerwacht, die niet tevens een verlengstuk van de politie is, heeft geen zin. De heer v. Rijs repliceert. U had nooit het feit beleefd, roept spr. met verheffing van stem, dat ik voor een burgerwacht gestemd zou hebben, indien er niet de toezegging was geweest van een ongewapende kern. Spr. wenscht alsnog, dat die toezegging gestand gedaan zal worden. De voorzitter zegt, dat het ongewapend betrekking had op de kern te vormen voor luchtbescher ming. De motie van den heer v. Rijs wordt ver worpen met 114 st. Voor de motie stem den de heeren J. Hoek, C. v. Rijs, M. v. d. Marei en M. v. 't Wout. Rondvraag. Op een vraag van dr. Hue ting antwoordt de voorzitter, dat voor de Voorstraat te Katwijk a. d. Rijn een inhaal- verbod voor auto's zal worden vastgesteld. De heer C. v. Rijs vraagt medewerking van B. en W. tot het oprichten van een vereeniging, zooals ook reeds te Leiden bestaat, die tot taak zal hebben het vesti gen in de gemeente te bevorderen. Verschil lende organisaties zouden in zulk een ver eeniging vertegenwoordigd kunnen zijn. Hoe staat het met het saneeringsplan be treffende arbeiderswoningbouw? Kan ook Katwijk niet profiteeren van de verhoogde uitkeering voor productieve werkverschaf fing? Op de laatste vraag antwoordt de voorzitter, dat spoedig voorstellen dienaan gaande aan den raad zullen worden ge daan. De heer J. v. Elk vraagt of de losplaats voor de zandauto's aan den Noordwijker- weg wel aan alle eischen voldoet en wijst op het ongeluk, dat bijna een menschen- leven heeft gekost. De heer C. v. Tongeren informeert naar het nieuw aan te leggen militaire vliegveld en de heer Grimbergen naar de nieuw aan te leggen brug over het Kanaal. Hierna sluiting met dankgebed. ken het snijverbod op te heffen zal niet worden gesteund, vooral ook met het oog op den ongunstigen indruk, welken deze maatregel in het buitenland zou maken. De heeren H. W. Bader en A. van Dorp zullen de afdeeling vertegenwoordigen; in het vervolg zal aan de afgevaardigden een vergoeding voor reis- en verblijfkosten worden gegeven. VOORHOUT Bliksem slaat op rietschelf. Tijdens het zeer zware onweer, dat tij dens de installatieplechtigheid van burge meester Van Berckel boven deze gemeen te woedde, is brand uitgebroken door blik seminslag in de rietschelf van de fa. P. v. Reisen en Zn., alhier, staande op het land De uitslag van de gisteren gehouden ge- meénteraadsverkiezing is als volgt: Lijst 1 R.K. Staatspartij): l.L. de Vree- de 464, 2. A. C. van 'der Helm 4, 3. Th. Lindeman 8, 4. N. W. Mooyman 6, 5. C. L. van Leeuwen 1, 6. A. P. van de Sande 2, 7. C. G. van Dorp 2, 8. J. Vlooswijk lt 9. G. J. Sweere 0, 10 A. L. H. Lakens 0, totaal 488 stemmen. Lijst 2 (Protestantsche partijen): 1. Q. de Booij 155, 2. Joh. Eisberg 5, 3. A. 't Hart 2, 4. J. W. Naaijen 6, 5. P. van Wout 2, 6 A. S. Post M.Jzn., 0, 7. C. Verloo 0, 8. P. Ver sluis 0, 9. H. Jongste 0, totaal 175 stemmen. Lijst 3 (Liberaal) 1. J. Adr. Post 96, 2. M. C. Casteleijn 19, 3. G. Bruins 2, totaal 117 stemmen. Totaal uitgebracht 827, waarvan 47 on geldig. Gekozen zijn: de heeren L. de Vree- de, A. C. van der Helm, Th. Lindebman, N. W. Mooyman (R.K.), Q. de Booy, Joh, Éis- berg (Prot.) en J. A.-Post (Lib.). ■UXB Autoverhuur Scliillliiiizcn Uw bruidstoet is statig en fijn, Als de auto's van Schilthuizen zijn. NIEUWE AUTC'S. L. Schilthuizen, Hoelstr, 6-6 A, Tel. 2893 in den Berg en Daalpolder. De wethouder loco-burgemeester Van Reisen was vrij spoedig met de politie op het terrein aan wezig, terwijl de opperbrandmeester met zijn helpers al het mogelijke in het werk stelde om de brand te blusschn, hetgeen hun binnen niet al te langen tijd gelukken mocht. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den Zaterdag 28 Mei 1938 als werkzoeken den ingeschreven: 5 opperlieden, 5 grond- Werkers, 1 stucadoor, 4 timmerlieden, 1 taludwerker, 1 gereedschapmaker, 1 goud en zilversmid, 4 monteurs, 2 rijwielherstel lers, 1 scheepmaker, 2smeden, 1 radiotech- niker, 1 spinner, 1 slager, 41 land- en tuin- bouwarbeiders, 6 chauffeurs, 1 schipper, 1 stuurman, 4 transportarbeiders, 1. kantoor bediende, 2 fabrieksarbeiders, 5 losarbei- ders en 2 slijpers. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 912 uur ten ge- meentehlize; voor werknemers des voor middags van 99.15 uur in het Ambachts huis. Geboren Anna, Maria, d. v. C. P. van der Voort en J. E. Cloosterman, Leidsche weg 227 Jillis, z. v. A. Fokker en E. van Ipenburg, Schoolstraat 38. Overleden: Bastiaan de Boef, oud 68 jaar, weddunaar van E. Verschoor, wonen de alhier. Ondertrouwd: C. Valentijn, oud 53 jaar, wonende alhier en M. Laros, oud 47 jaar, wonende te 's-Gravenhage. F. D. Schilthuizen, oud 25 jaar, wonende te Lei den en J. S. Valentijn, oud 25 jaar, wonen de alhier. Ingekomen: Mej. M. Rijsdijk, van Alphen aan den Rijn, Rijndijk 53; Mej, H. H. Maks, van Steenderen, Veurscheweg 348; C. Wilbrink, van Zaandam. Rijndijk 240; D. Mulder, van Alphen aan den Rijn, Mo lenlaan 4; Mej. E. H. van Staveren, van Alphen aan den Rijn, Molenlaan 4; F. C. Bakker en gez., van Leiden, Gebr. Treüb- straat 29; Mej. J. A. A. Out, van Bussum, Wijngaardenlaan 103; S. T. Hazenberg, van Heemstede, Leidscheweg 191; Mej. A. Ra- bels, van Leende, Wijngaardenlaan 81; Wed. E. C. Bakker-Versteeg, van den Haag, Pape laan 22; B. Pekel en gez., van Coevorden, Leidscheweg 387; P. J. Luijnenburg en gez., van Haarlemmermeer, Schoolstraat 122; J T. van der Werf, de Bilt (U.), Leidsche weg 387; Mej. C. G. Koek, van Alkemade, Vinkweg 3; B. Vergunst, van Rotterdam, Leidscheweg 170. ..Vertrokken: G. Dorrepaal naar Reeuwijk; Mej. H. van Vollenhoven, naar Rotterdam, Eendrachtstraat 63b; J. Ver boon en gez., naar Leiden, Wolmarstraat 17; A. Hollebeek naar Leiden, Meezenstraat 13; H. C. van Leeuwen naar Leidschendam, Meerlaan 2; J. J. Krul en gez. naar Voor burg, Halewijnlaan 97; J. T. Luijnenburg naar Utrecht, Witte Vrouwensingel 27; S. F. Luijnenburg, naar Utrecht, Witte Vrouwen singel 27; Th van Lith en gez., naar Voor burg, van Naeltwijkstraat 106; Mej. G. de Jong naar Voorbrug, van Naeltwijckstraat 106; G. L. Hoogteijling en gez., naar Was senaar, Gang 1; Wed. M. P. F. de Graaf- Verdelman naar Putten, Schoonebeeklaan 5. ZOETERMEER Geboren: Leonardus Alphonsus z. vt>.. C. Dekker en A. C. van de Rovaart. He lena Petronella Maria d. v. A. Rienties en H. J. Verhagen. Overleden: M. M. Breugelmans 87 j. wed. van A. J. P. Busemeijer. H. Veldhuizen 67 j. man van J. Huurman. Ingekomen: J. A. J. van Leeuwen, \an Watdinxveen. W. Jongerius Gzn., van Pijnscker. M. W. Dornseiffer, van Rotterdam. Vertrokken: J. J. Zonderop, naar Berkel (Z.-H N. van der Vorm, naar Roterdam. N. van der Put, naar Wad- dinxveen. J. C. Grandia naar Hazers- woude. E. L. Ooms, naar Haarlemmer meer (Rijk). J. J. van Wieringen, naar Hazerswoude.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14