De bomaanslag te Rotterdam Was Waluck te Zaandam RADIO-PROGRAMMA'S DONDERDAG 2 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 16 GEMENGDE BERICHTEN AUTO OP FIETSRIJDERS INGEREDEN. EEN JONGEMAN GEDOOD, ZIJN MEISJE GEWOND. In den afgeloopen nacht, na de feeste lijkheden ter gelegenheid van de land bouwtentoonstelling, is op den Borger- straatweg te Odoorn een ernstig ongeluk gebeurd. De negentien-jarige H. Thalens fietste daar met zijn meisje, mejuffrouw H. Gortmaker, beiden wonende te Odoorn. Zij waren op weg naar de wo ning van het meisje. Een personen-auto, welke hen achterop kwam, is op het tweetal ingereden, waardoor Thalens on der den wagen terecht kwam. De jonge man was vrijwel onmiddellijk dood. Het meisje kreeg een hoofdwonde. Dokter Bannema uit Odoorn was kort na het ongeval ter plaatse. Hij heeft het meis je, dat gelukkig niet ernstig gewond was, verbonden, waarop zij naar haar woning is gebracht. Bij het onderzoek, dat door den burge meester, den heer van Rooyen, werd inge steld, is gebleken, dat de auto bestuurd werd door den handelsreiziger van S., die in Emmen logeerde. Hij had daar den wa gen gehuurd om zich naar het feest te Odoorn te begeven. De man verkeerde on der invloed van sterken drank. Hy bekende vrij veel gedronken te hebben. De wagen, waarin verder niemand zat, is licht .beschadigd. VOETGANGER DOODGEREDEN. DE AUTO TOLDE VAN DEN DIJK. Vanmorgen te kwart voor acht is te Olst een ernstig verkeersongeval geschied. Op dat tijdstip naderde uit de richting Zwolle een auto, bestuurd door den heer A. B. T., inspecteur der werkverschaffing. Even voor Olst, bij den afrit naar het dorp, stak de 59-jarige ongehuwde D. van de Noort, die per rijwiel op weg was naar de fabriek waar hij werkzaam was, zon der daartoe teekenen te geven, den weg over met het noodlottige gevolg, dat van de N. door de auto werd gegrepen. Het slachtoffer werd op slag gedood. De autobestuurder, die nog heeft getracht een ongeluk te voorkomen, kwam met den wagen onder aan den dijk terecht. De heer T. kon ongedeerd uit den wa gen komen. DE MOORD OP TIJTJE HOF TE ALMELO Verdachte bekent Nadat de verdachte van den moord op het woonwagenmeisje Tijtje Hof, de 24-ja rige J. Fr. v. d. W., in den loop van gister middag opnieuw door den rechter-commis- saris was verhoord, heeft hij tenslotte be kend het misdrijf te hebben gepleegd. De aanwijzingen tegen hem waren zoo sterk, dat hij besefte, dat langer ontkennen niet baatte. Hiermede is het speurderswerk der poli tie in deze aanvankelijk zoo duistere zaak met succes bekroond. Speciaal de majoor der recherche, de heer A. Koqt, heeft zich bij het opsporingswerk zeer onderscheiden. De dader is ter beschikking van de justi tie te Almelo gesteld. Deze bekentenis is, naar de „N. R. Crt." meldt, niet in de laatste plaats losgeko men door het vinden van het mes, waar mee de misdaad is begaan. Eerst is ge meld, dat het kind met een hamer zou zijn vermoord, dat haar de schedel zou zijn in geslagen. Bij de sectie op het lijk door dr. J. P. L. Hulst is dit onjuist gebleken. Wel lag de veronderstelling voor de hand, daar een hamer bij het lijk werd gevonden en het hoofd geheel bebloed was, maar ten slotte bleek de schedel onbeschadigd te zijn. De hamer lag ter plaatse aangezien daar steenen worden geklopt. Het was dan ook, zooals men zich zal herinneren, een steenklopper, die het slachtoffer vond. Dr. Hulst stelde vast, dat het meisje met een mes was gedood en wel op een meer dan beestachtige manier. Het hoofd was nagenoeg van den romp gescheiden. Sinds dit vaststond, heeft de politie niets onbeproefd gelaten om het mes te vinden. Zij had hier nog een reden voor. Op grond van andere aanwijzingen, nl. be- bvloede kleeren, het ontbreken van een alibi en tegenstrijdige verklaringen had men de hand gelegd op v. d. W. De man ontkende echter een mes te hebben beze ten en er werd ook geen mes op hem ge vonden. Een onderzoek wees uit, dat de man Dinsdag 24 Mei, dus een dag voor den moord, te Assen uit de gevangenis was ontslagen, waar hij een straf van acht maanedn had ondergaan, wegens rijwiel diefstallen. Een telefoontje naar Assen verschafte de zekerheid, dat v. d. W. bij zijn ontslag in het bezit was geweest van een dolkmes in scheede. De politie begon de Haven geheel af te dreggen en toen dat geen resultaat opleverde is men gaan zoe ken in beerputten enz. Ten slotte zijn in de binnenstad een groot aantal riolen en rioolputten geleegd en deze ijvsr werd be loond, want in een putje aan de Boompjes vond men het mes. Bloed en haar kleef den er nog aan. Toen v. d. W. daarna nog eens aan den tand werd gevoeld, bekende hij de misdaad. De dader staat bij de politie in Twente ongunstig bekend. Herhaaldelijk is hij ver oordeeld wegens diefstal en ook was hij er van verdacht, betrokken te zijn in eenige zedenmisdrijven. Hij is te Haaksbergen geboren, maar het laatste kwam hij te Almelo uit Winterswijk. In den korten tijd van zijn verblijf te Almelo is hij gehuwd, Met de „Kuibishev" naar Rusland vertrokken? WALUCK TE DOMBURG GEZIEN? Een barbier te Domburg kreeg een dag na de ontploffing een zonderlingen klant, die rillerig deed en die meer den indruk maakte in de duinen te hebben geslapen, dan netjes in een bed. De man sprak Duitsch en verklaarde met een auto uit Vlissingen te zijn gekomen. De barbier krijgt wel meer rare klanten en zou hier verder geen aandacht aan. hebben geschon ken, ware het niet, dat hij gisteren een krant in handen kreeg met Waluck's „por tret". Dat is hij! riep hij uit een haastte zich naar den burgemeester, die de noo- dige aandacht aan deze aanwijzing heeft geschonken, doch nog niet overtuigd was, dat de gezochte werkelijk te Domburg is geweest. WALUCK IN ZAANDAM GEWEEST? De politie van geheel Europa zoekt naar den dader van den bomaanslag te Rotter dam. Signalement en portret zijn door iederen politieman grondig in het geheu gen geprent, doch ook de leek op politie- gebied komt met vele en velerlei aanwij zingen en gegevens op de politiebureau; gegevens, die alle nauwkeurig moeten worden onderzocht en nagegaan. Waren het in Domburg een kapper en zijn vrouw, die den gezochten Waluck van het portret, dat in alle kranten is ver spreid, meenen te herkennen, in Zaandam zijn het bootwerkers en een sigarenwin kelier, die zich aan het hoofdbureau van politie hebben gemeld, met de mededee- ling, dat zij nadat zij gistermorgen een krant zagen, waarin het portret van Wa luck voorkomt hem aan het eind van deze week in Zaandam in een sloep, die naar het Russische houtschip „Kuibishev" voer, hebben gezien. De eerste was zeer pertinent in zijn me- dedeelingen. Aan het eind van de vorige week, op een avond te ruim half acht, Don derdag of Vrijdag, stond hij aan den ha venkant te Zaandam waar het Russische houtschip, dat 20 Mei was binnengekomen, voor anker lag. Met een sloep begaven zich drie personen aan boord, waarvan de een niet het uiterlijk van den zee man had. Door zijn lange, forsche gestalte en zijn goede kleeding had hij de aandacht van den Zaan dammer getrokken, die hem goed had opgenomen. Toen hij gistermorgen een krant in han den kreeg, waarin het portret van Wa luck voorkomt, herkende hij hem, zoo verklaarde hij het voor de politie, onmid dellijk. Het was de man, die in de sloep naar het Russische schip was geroeid in gezelschap van twee zeelieden. Direct na deze ontdekking was hij naar het politie bureau gegaan om van zijn bevindingen kennis te geven. Een winkelier, die in de buurt van de haven woont, kwam met een dergelijk verhaal. „De man van het portret", zoo- als hij zeide, had bij hem sigaren gekocht. Ook hem was de figuur van zijn klant opgevallen, evenals zijn welverzorgde kleeding. De kooper sprak gebrekkig Duitsch en deed, naar het oordeel van den winkelier, vreemd en ze nuwachtig. Zijn verhaal werd bevestigd door een man, die ook in den winkel was geweest op dat tijdstip. Een bootwerker meent Waluck op het schip te hebben gezien. Het was volgens hem een goed gekleede vreemdeling, die sprekend op de foto leek. De „Kuibishev" is Zaterdag 28 Mei uit de Zaandamsche haven vertrokken, met bestemming naar Leningrad. Commissaris C. Roscher heeft de politie te Rotterdam van deze verklaringen op de hoogte gesteld. DE FOTO VAN WALUCK Niet van Waluck? Gisteren hoorden wa, aldus de „N. R. Crt." van hedenochtned, een bericht, dat wij toch niet zonder meer wil den publiceeren, omdat het ons heel ongeloofwaardig voorkwam. De „Voor waarts" van gisteravond publiceerde ech ter dit bericht met nog enkele bijzonder heden en een foto gestaafd en „al komt de geheele zaak ons nog wel wat won derlijk voor, zoo gaat de „N. R. Crt." voort, wij meenen het desbetreffende bericht nu niet langer ons te mogen houden. Wij hebben gisteravond getracht bij de desbe treffende autoriteiten uitsluitsel te krijgen maar wij konden daar geen inlichtingen krijgen". Het bericht komt dan op het volgende neer: De foto, welke de commissaris van po litie, belast met het onderzoek in zake oen bomaanslag op den Coolsingel te Rotteram ter publicatie ter hand heeft ge steld, als zijnde een van twee a drie jaar geleden dateerend portret van den dader van den politieken moord, den zoogenaam- den Waluck, zou in het geheel geen foto van dezen Waluck zijn, maar de beeltenis van den rechercheur A. Kuntkes uit Maas sluis, welke politieman veel gelijkenis met den gezochte moet hebben. De „Voorwaarts" meldt hierover nl. het volgende: Maandagmorgen moest de rechercheur Kuntkes voor dienstzaken op het hoofdbu reau van politie te Rotterdam zijn. Niets kwaad vermoedend liep hij door de gan gen om zich naar een der kamers te be geven, toen hij twee mannen zag aanko men. De kleinste van de twee, een donker type, dat, zooals de rechercheur later hoor de, Baranowsky was, die door een der in specteurs van zijn cel naar de kamer van commissaris Roszbach gebracht werd, om daar wederom een verhoor te worden af genomen, maakte een heftige beweging van schrik en riep: „Waluck!" De rechercheur begreep er niets van en liep door, maar al spoedig werd hij bij den commissaris geroepen. Baronowsky was er ook nog en riep onmiddellijk weer: „Ja, dat is Waluck". Baranowsky verklaarde op de gang zoo geschrokken te zijn toen hij Kuntkes voor hgt eerst zag, dat hij niet anders dacht, dan dat Waluck het hoofdbureau binnen gedrongen was om hem te vermoorden. De politie greep deze gelegenheid ter stond aan om foto's van den rechercheur te laten maken' en die voor foto's van den echten Waluck- te laten doorgaan, met de beperking, dat het een oude foto was, waar op de dader een beetje forscher en dikker was afgebeeld. Prompt kon men 's avonds in de bladen lezen, dat, als bewijs hoe mi nutieus en snel het opsporingswerk wordt uitgevoerd, de politie nu reeds een foto heeft van dezen „geheimen Sovjet-agent". Het spreek vanzelf, dat men zich op het hoofdbureau kostelijk om het geval ver maakt heeft en het spreekt evenzeer van zelf, dat men in Maassluis, waar het klein ste kind den rechercheur goed kent, er hartelijk om lacht. Gisteren reeds werd de rechercheur door enkele inwoners aan gesproken met de woorden: „Ik laat me hangen als jij Waluck niet bent". „Laat je dan maar rustig hangen", ant woordde de laconieke rechercheur. Het kan inderdaad juist zijn, dat deze rechercheur zóóveel op Waluck lijkt, dat de zoogenaamde Bora, toen hij hem toeval lig in het hoofdbureau van politie "in de Maasstad zag, hem voor Waluck aanzag, maar het lijkt toch een vreemde methode, aldus merkt de „N. R. Crt." op, om ten dienste van de opsporing van een moorde naar een foto van een wel op hem lijken den politieman ter publicatie aan de pers te verstrekken, als ware dit het portret van den voortvluchtige. Daarbij komt, dat de kellner van Atlanta, die terstond met den rechercheur geconfronteerd is, heel wat minder positief in zijn herkenning- was als Baranowsky. Het bedenke1 ijke van deze methode, aldus de ,.N. R. Crt." ligt vooral ook hierin, gelijk de „Voorwaarts" eveneens opmerkt, dat de waarde van een herkenning, als men er ooit in zou slagen den gezochte op te sporen, op deze wijze door de politie zelf in belangrijke mate wordt verkleind. maar zijn vrouw had hem al na korten tijd verlaten wegens zijn gedrag. Vastgesteld is voorts, dat elke relatie tusschen dader ens lachtoffer ontbrak. In dit verband kan worden opgemerkt, dat het meisje vermoedelijk ook niet vrijwil lig met den man is meegegaan, maar half of geheel tegen haar zin is meegesleept, naar men denkt over het hek aan den Kloosterweg. Dit zou kloppen met de ver klaring van een wielrijder, die omstreeks half elf Woensdagavond gezien heeft dat iemand met een pak op zijn rug de Haven Z.Z. overstak. iDt geschiedde juist tegen over den hoofdingang van de opslagplaats van gemeentewerken en de ombekende is toen snel met het pak gaan staan in een hoek bij het gebouw. Misschien is hij door een klein poortje naar binnengegaan (het kom twel eens voor, dat dit poortje bij den ingang niet gesloten is), maar waarschijn lijker is toch, dat de dader over het hek aan den Kloosterweg is geklauterd. In het keetje op de opslagplaats zou dan de misdaad zijn geschied. DE ROOFOVERVAL TE HAAKSBERGEN Over den roofoverval, v/elke in den nacht van Maandag op Dinsdag is ge pleegd op de weduwe G. J. te Vaarwerk te Haaksbergen, vernemen wij nog, dat de buit, waarmede de onverlaten verdwenen, bestond uit zeven gouden ringen, een gou den dameshorloge, en twee gouden kettin gen, waarvan er een anderhalve meter lang was. Aan deze ketting bevond zich een gouden kruis. Voorts namen de inbre kers' vier gouden mutsbellen, een doos zil verwerk en enkele broches mee. Eenig geld, dat zich in huis bevond, werd on aangeroerd gelaten. De dieven reden op het rijwiel van de dochter van de weduwe naar een auto, welke op tien minuten afstands van de boerderij stond geparkeerd. De fiets is la ter, met bloedsporen bevlekt, en met een lekken band in de buurt van Beckum te ruggevonden. Toen de overvallen familie zich veilig waande, heeft zij, geheel overstuur, de buren gewaarschuwd, die op hun beurt de Haaksberg- vhe politie van den overval verwittigden. De politie uit Haaksbergen, evenals die uit Enschede en Hengelo, hebben thans het onderzoek in handen. Gebleken is, dat de dieven de boerderij door een zijdeur welke zich gemakkelijk liet openen, zijn binnengedrongen. Van de. twee dadei\s is slechts een vaag signalement bekend. De toestand van de circa 55-jarige weduwe, die door het voor gevallene geheel ontdaan was, is thans be vredigend. Vermoedelijk zal zij geen na- deelige gevolgen van de hamersalgen, wel ke haar zijn toegebracht, ondervinden. VRIJDAG 3 JUNI. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Be richten, Gramofoonmuziek. (Om 9.30 Ge luk wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Zang met pianobegeleiding. I. d. pauzes: Gramofoon muziek 12.00 Berichten 12.15 Gramo foonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonmuziek 2.00 Gra mofoonmuziek 2.35 Christ. Lectuur 3.00 Zang en piano 4.00 Gramofoonmu ziek 4.30 Orgelspel 5.30 Gramofoon muziek 6.30 Causerie over kamerplan ten 7.00 Berichten 7.15 Declamatie en Gramofoonmuziek 7.45 Reportage 8.05 Berichten ANP, Herhaling SOS-Berichten 8.15 NCRV-orkest en solist 9.00 Cau serie „Vlaanderen en de Vlaamsche kunst" 9.30 Carillonconcert 10.00 Berichten ANP 10.05 Vervolg orkestconcert 10.45 Sportpraatje 11.00 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.00 VARA. 30.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.0012.00 VARA. 8.00 Gramofoonmu ziek. (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgen wijding 10.20 Declamatie 10.40 Gra mofoonmuziek 11.10 Vervolg declama tie 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten) 12.45 De Palladians 1.45 Muzikale cau serie (met gram.pl.) 2.30 Het Kovacs La- jos-orkest en solisten 4.00 Gramofoon muziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.00 De Ramblers 6.30 Po litiek radiojournaal 6.50 Hammond-Or gelspel 7.00 Sportpraatje 7.20 Berich ten ANP 7.30 Berichten 7.35 Lezen in den Bijbel 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie „Een nachtwandeling in de eer ste week van Juni" 9.00 Gramofoonmu ziek 9.30 VARA-orkest 10.00 Fanta sia en solist 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.10, 8.55— 9.05, 10.10, 11.20 en 12.35 Gramofoonmuziek 1.50 Zang 2.05 Gramofoonmuziek 4.35 Zang 5.20 Klarinetkwartet en zang 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gramofoonmuziek 11.2012.50 Orkest- concert. DROITWICH, 1500 M. 12.10 Orgelspel 12.40 George Elrick and his Music Ma kers 1.20 Sportpraatje 1.352.20 Het Birminghams Philharmonisch Strijkorkest en solist 4.20 Gramofoonmuziek 4.50 Radiotooneel 5.20 Frank Walker en zijn Octet 6.05 Sportreportage 6.20 Be richten 6.45 Parlementair weekover zicht 7.05 Viool en piano 7.35 Ray No ble en zijn orkest 8.35 BBC-Symphonie- orkest, BBC-Zangers en pianoduo 9.35 Berichten 9.55 Vervolg concert 10.50 Theaterpraatje 11.10 Ambrose en zijn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmu ziek 7.30 Orkestconcert 12.20 Militair orkest 1.35 Concert 2.30 Vroolijk concert 4.20 Omroep-Amusementsorkest 7.30 Omroeporkest en solisten 9.20 Voor oud-strijders 10.35 Gramofoonmu ziek 11.20 Stedelijk Orkest van Bonn, de Stedelijke Zangvereeniging en solisten 12.203.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest 1.50—2.20 en 5.20 Gramo foonmuziek 5.50 Het Gertler-kwartet 6.35 Gramofoonmuziek 7.20 Zang met toelichting 8.20 Omroepkleinorkest 9.05 Radiotooneel 9.40 Vervolg concert 10.4011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest 2.052.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het Harpkwar- tet Cornelis 6.00 en 6.35 Gramofoonmu ziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Gra mofoonmuziek 8.20 en 9.35 Max Alexys' orkest en soliste 10.30 Gramofoonmuziek 10.4511.20 Dansmuziek (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd concert 8.20 Duitsch- landecho 8.35 Vliegeniersorkest 9.20 Radiotooneel 10.20 Berichten 10.50 Concert 11.05 Berichten 11.20 Om roepkleinorkest en de drie Rulands (met pianobegeleiding) 12.202.20 Zie Keu len. (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Pa rijs Radio 12.05 diversen 12.20 Brus sel VI. 13.35 Keulen 14.50 Droitwich 15.15 diversen 16.20 Droitwich 16.50 Keulen 18.00 Brussel Fr. 18.20 London Reg. 19.20 Radio PTT Nord 19.50 Brussel VI. 20.20 Brussel Fr. 21.20 London Reg. 22.00 Brussel VI. 22.35 Keulen 23.20 Parijs Radio. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen 10.35 London Reg. 13.33 Droitwich 18.35 Brussel Fr. 19.03 Droitwich 20.30 Gram.muz. G.R.D. of div. 22.00 Droitwich. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND. Vanochtend omstreeks half negen is brand ontstaan in de boerderij van den landbouwer van den Heuvel, in het ge hucht Croy, onder de gemeente Aarle- Rixtel. Vcoral door den krachtigen wind greep het vuur zeer snel om zich heen en in kor ten tijd stortd nagenoeg de geheele boer derij in lichter laaie. Toen ongeveer een half uur later de brandweer uit Aarle-Rixtel met de mo torspuit arriveerde, was het vuur overge slagen naar de boerderij van den land bouwer Verbakei. Ofschoon spoedig water kon worden gegeven uit de gracht van kasteel Croy, viel aan blusschen niet meer te denken. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. Alleen de muren staan nog overeind. De inboedel van van den Heuvel is na genoeg geheel verloren gegaan. Het woon huis van Verbakei kon door buren groo- tendeels worden ontruimd. Het vee be vond zich in de weide. Men weet nog niet, hoe de brand ont staan is. De schade, welke ongeveer tien duizend gulden bedraagt, wordt door ver zekering gedekt. VERDWENEN SCHOLIER TERECHT. De 15-jarige U. L. O.-scholier J. H., uit Roosendaal, die sedert Vrijdag werd ver mist, is weer terecht. Het bleek per rijwiel te Brussel te zijn aangeland, waar hij aan een Patersklooster om nachtlogies vroeg. Daar werd hij minzaam opgenomen. Op aandringen van de paters heeft de jongen naar huis geschreven, met als gevolg, dat hij te Brussel is afgehaald en weder in het ouderlijk huis te Roosendaal is terug gekeerd. INBRAAK BIJ DE NETAM TE TE ROTTERDAM f 4000 ontvreemd Onbekenden hebben zich gisternacht toe gang verschaft tot het kantoor van de N.V. Netam, Nederlandsche Tang-apparaten en Machinefabriek, gevestigd aan de Galva- nistraat te Rotterdam. Uit een in het kantoor staande brandkast is een ijzeren geldkistje, inhoudend 4000 aan bankbiljetten en zilvergeld gestolen. Er zijn geen sporen van geweld te vinden. De brandkast moet of niet afgesloten zijn geweest of de ongewenschte gasten heb ben beschikt over de sleutels. Een nauwgezet onderzoek wordt inge steld. Ontvreemd zijn één biljet van 1000 nr. ao 015203, 13 van 100 nrs. ac 011547, j 081853, ac 096776, ba 018707, ac 040634, at 034209, ao 015203, az 093257, az 093256, az 093247, az 093265, be 008714, ag 066768, verder klein papiergeld en zilvergeld. DE TE HILVERSUM GEARRESTEERDE INBREKER. in ons blad van Dinsdag hebben wï> bericht over een Hilversumschen onder-- wijzer, die door zwaarmoedigheid tenge volge van blijvende werkloosheid tot in- bverken was gekomen. De jeugdige in breker was, naar wij meldden, bij een po ging tot ontvluchten door een hem betrapt hebbenden politieman in den rug gescho ten en vervolgens opgenomen in de R.K. Ziekenverpleging aldaar. Het had den schijn dat het hier een zie lig geval was en dat de onderwijzer zeker niet als misdadiger gezien moest worden. Hier heeft de schijn echter wel heel erg bedrogen! Hij heeft inmiddels aan de politie bekend aan een zestal inbraken, alle in den laat- sten tijd te Hilversum gepleegd, schuldig te zijn. Bij deze inbraken werden boeken, sieraden enz. gestolen, soms voor tame lijk groote waarden. Hij heeft een aantal dezer goederen te Amsterdam en Utrecht van de hand gedaan. Voorts zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan oplichting; hij heeft althans bekend bij een firma te Amsterdam onder valschen naam ver schillende kleedingstukken te hebben ge kocht en medegenomen. Tenslotte heeft de man bekend de be- rooving op klaarlichten dag, eenigen tijd geleden te Hilversum gepleegd, op zijn kerfstok te hebben. Men zal zich herinne ren dat een dame, die op het postkantoor een cheque van 140 had geind, het tasch- je, waarin het geld was geborgen, door een zich later op de fiets ijlings heenspoeden- den jongeman uit de hand werd gerukt. Het geschiedde in de Vondellaan. De da me kon destijds maar een zeer vaag sig nalement opgeven. In naburige gemeenten, Bussum b. v., zijn ook herhaaldelijk dergelijke beroo- vingen gebeurd. Men onderzoekt thans oi de onderwijzer mede hieraan schuldig is. De aangehoudene, die inmiddels uit het ziekenhuis kon worden ontslagen, zal ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. U hebt géén voorrang als u bij wegkrulslngen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert u namelijk een voor- rangsweg als u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10