FEUILLETON VIRGINIA'S KEUZE Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 45) Voor het huis der Farquhars stond hij stil en, terwijl hij tegen de poort leunde en het huis bekeek, zag hij een lichtje de trap afdalen. Er waren vensters in het trap penhuis en het licht wierp een gouden vier kantje op de gesloten gordijnen. Het licht je daalde naar de voorkamer en hield daar stil. Tony bleef langen tijd staan wachten en vroeg zich af of hij zou aanbellen en vra gen wie er was in het leege huis. Zijn hart stond bijna stil toen hij aan de mogelijk heid dacht, dat Virginia kon zijn terugge keerd. Ten slotte doofde het licht uit. De straat deur ging open en een man kwam naar bui ten. Het licht van de straatlantaarn viel pal op hem. De gratie van deze slanke verschij ning, het waakzaame opheffen van het hoofd lieten geen twijfel over. Het was Michael McMillan! Wat had hij in dat huis gedaan? Instinc tief hield Tnoy zich achteraf. Michael wan delde de straat op; zijn vlugge voetstap pen maakten een scherp geluid op de ruwe klinkers. Tony ging naar huis en probeerde te slapen, maar in zijn gedachten zag hij al door Michael de trappen op en af gaan. Virginia's huis! Wat beteekende dit? Wat beteekende dit? Het was ochtend vóór hij insliep. Den volgenden, dag ging hij in den laten middag naar de rivier. April bloeide in bleeke schoonheid open. Er hing een pur peren nevel over de bosschen en de knop pen welden dik aan de takken. In de moe rassen tusschen het riet en de biezen ver schoten smaragden vonken, als de water planten op. haar stengels deinden. Tony's boot maakte weinig geluid, toen haar boeg door de sereene oppervlakte van de Severn sneed en met den stroom mee dreef. Ten laatste kwam hij bij de plek op de kust, waar den vorigen zomer Michael Mc Millan Virginia Farquhar haar gezicht naar de avondzon had zien opheffen. Op die plek stond ook nu een man. Hij had zijn hoed afgezet en de wind woelde door zijn haren. Michael! Tony zette zijn motor aan en stuurde in de richting van den lagen pier. Bij het hoo- ren van het korte snelle puffen van den motor keerde Michael zich om, en Tony riep: Kom mee, het is heerlijk op het wa ter! Michael snelde naar de landingsplaats. Wat een geluk! Ik had het niet be ter kunnen treffen. Toen zij afstieten vroeg Tony: Wat spook je hier eigenlijk uit in AnnaPolis? Op jacht naar schrijvers? Ik zou er wel een willen vinden. Mi chael leunde lui achterover en zette zijn hoed af. Zie je daar die grielen op den oever, Tony? Er zijn er niet veel meer te genwoordig. Tony interesseerde zich niet voor grie len. Rickey Farquhar is met een boek bezig, merkte hij op, met Marty van Duyne er in. Rickey stelt zich aan op dat jacht als een jong kalf. Maar Marty noemt hem een tra gisch jong kunstenaar. Zoo'n jongen is inderdaad tragisch. Hij bezit groote talenten maar niet het evenwicht om ze goed te gebruiken. Hij is niet als zijn zuster, Virginia is verstandig en practisch. Tony trachtte het onverschillig te zeg gen. Maar de beide mannen waren er zich van bewust, dat hun bloed sneller klopte, toen Virginia's naam werd genoemd. Het was een beteekenisvol oogenblik, beiden wisten dit. Schaduwen vielen over het water en kleurden het diep purper. Michael liet zijn hand door het water glijden, het leek wel wijn. De jongen is zelfzuchtig, zei hij en Virginia maakt hem nog erger dan haar on zelfzuchtigheid. Er werd nogal over hem gesproken toen hij hier woonde. Maar iedereen spreekt schande over den vader; dat schijnt een excentrieke aristocraat te zijn. Michael trok zijn hand uit het water. Het was vreemd, dat ze wit was en niet purper gekleurd. Oude families brengen dikwijls van die excentrieke wezens voort, zei hij. De jongen bewijst het, het meisje is er aan ontsnapt. Zij hadden de baai bereikt een wijde uitgestrektheid van bleek goud onder de opkomende maan. Een boot kwam van Bal- timore en leek een streep van twinkelende lichtjes. Er waren ook lichtjes boven de zandbanken; ze glinsterden als sterren. Tony, recht overeind staande en sturend, terwijl de wind zijn haar naar achteren streek, geleek op de een of andere legenda rische gestalte, op Lohengrin misschien, op een blond-lokkigen Viking, sterk en krach tig. Plotseling zei hij, naar Michael omlaag kijkend: Ik zag je gisternacht uit het huis van de Farquhars komen. Heb jij dat gezien? Ik heb het ge kocht. Gekocht? vroeg Tony, een en al ver wondering. Ja. Weet Virginia dat? Dat het van mij is? Ik heb het haar niet verteld. Wat ben je van plan er mee te doen?. Dat mag de hemel weten, lachte Mi chael en zweeg, want hoe zou hij Tony kun nen vertellen wat er allemaal was gebeurd? Hoe hij naar hier was gekomen om Vir ginia te zoeken, hoe hij niet openlijk naar haar had durven vragen, maar dat hij den indruk had gekregen, dat men meende, dat zij bij haar broer op het jacht der van Duy- ne's was. Grogan had hem het adres der Van Duyne's gegeven. Wij hebben opdracht gekregen alles naar den jongeman door te zenden, had hij gezegd. Van Grogan had hij ook de sleutels van het oude huis gekregen. Hij had door de kamers gezworven en zij uitgerust met al les wat Virginia zou noodig hebben als ze hier was. Als zij hier was? Haar geest ging met hem de trappen op en af, naar de oude keuken, naar het dakkamertje, waar zij uit het zoldervenstertje naar beneden in den tuin hadden gekeken. En omdat haar geest daar was, had hij het huis gekocht. Niemand anders zou het bezitten. Niemand zou haar stralende ver schijning wegdrijven van de plaats, waar zij thuis hoorde. Den een of anderen dag zou hij, Michael, haar vinden en haar zeg gen, dat hij haar van het oogenblik, dat hij haar de trap zag opgaan, bemind had. Hij werd uit zijn droomerijen opge schrikt. Plotseling merkte Tony op: Ik heb Virginia gezien, vóór ik naar Florida vertrok. Is ze dan niet met Rickey meegegaan? Dacht je dat dan? Ik heb haar adres niet, zei Michael stug. Ik ontmoette haar bij toeval. Ik zou je wel zeggen waar, maar ze heeft mij la ten beloven te zwijgen. Zoo Het is de waarheid, McMillan. O, ik zou ook niets liever willen dan haar de mijne te kunnen noemen. Maar ik wil niet zoo laf zijn om oneerlijk spel te spelen. Jij houdt van haar en ik houd van haar. Ze zeggen, dat de beste man wint. Welnu, jij hebt gewonnen. Wat bedoel je? vroeg Michael scherp. Tony wachtte een oogenblik, terwijl hij de boot in een wijden boog huiswaarts stuurde. Toen zei hij: Ik heb haar gevraagd. Ik heb haar meegenomen naar Derekdale en haar alles laten zien, wat ik haar te geven had. Ze heeft me gezegd, dat ze niet van me hield; dat ze van jou hield. Zij is niet iemand, die verandert. Michael probeerde iets te zeggen, maar hij wist niet wat. Tony leek meer dan ooit op een stralenden ridder. Michael dacht aan den bronzen ridder op de trap vé- rité sans peur waarheid zonder vrees. Tony's gebaar was prachtig geweest. Niet iedereen zou tot zoo iets in staat zijn ge weest. (Wordt vervolgd). 3)e 6ou4omt De minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, bracht Dinsdag een bezoek aan Monnikendam. De minister tijdens een onderhoud op een der werven De „Acht van Chaam" is Dinsdag verreden. De renners in de bocht tijdens de race Het huwelijk van Prinses Eugénie van Griekenland met Prins Dominique Radziwill te Parijs. Het bruidspaar na de huwelijks voltrekking Een paukenpaard, het geschenk der Leidsche burgerij aan 't 6e regiment veldartillerie, is Dinsdag officieel overgedragen, waarna een marsch door de stad werd gemaakt De werkzaamheden aan het te Voor burg in aanbouw zijnd Haagsch station voor de stroomlevering vanuit Rotter dam zijn in vollen gang. Lange ijzeren binten voor den bovenbouw worden omhooggebracht Het door Willy Sluiter geschilderde portret van Cor v. d. Lugt Melsert, dat bij zijn afscheid door het huldigings comité te Den Haag werd aangeboden

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5