ROSEL STEINHAGEN BUITENGEWOON STEMMINGSORKEST! Burgerlijke Stand RECHTZAKEN WiSt U iets weten? Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 1 JUNI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. S MEDEDELING „ZOMERKORG" Vanaf heden 1 Juni optreden van de beroemde met haar 2148 DE DIRECTIE. OPENBARE LES Dr. L. D. BRONGERSMA Heden heeft dr. L. D. Brongersma, toe gelaten als privaat-docent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuni versiteit alhier, zijn functie aanvaard met een openbare les in het Klein Auditorium, over het onderwerp: „Het belang van ana tomisch onderzoek voor de systematiek". Spr. betoogde, dat het voor een goede ontwikkeling van het systematisch onder zoek noodig is. dat van alle soorten door een minutieus onderzoek de kenmerken op hun systematische waarde worden gecon troleerd en dat door een dergelijk muni- tieus onderzoek aan een uitgebreid mate riaal de bouw der verschillende orgaan systemen wordt onderzocht om nieuwe, voor de systematiek waardevolle kenmerken op te sporen. Dit geldt niet alleen voor de slangen, maar ook voor de andere verte- bratengroepen. Honderdtachtig jaren zijn verloopen sinds Linnaeus de tiende editie van zijn „Systema Naturae" uitgaf, welke wij als het beginpunt van ons systematisch onderzoek en v an onze zoölogische nomen clatuur beschot'wen. Nog is het systematisch onderzoek niet afgesloten, nog heeft de systematiek niet afgedaan, integendeel zij bevindt zich in vele opzichten nog in een beginstadium van hare evolutie. HANDIGE DIEVEGGE Bij den winkelier v. H. aan de Bree- straat alhier vervoegde zich een tot nu toe onbekend gebleven juffrouw, die een prent briefkaart kocht en betaalde met een bank biljet van 25. Zij wilde echter bepaald geld terug hebben en toen zij dat gekre gen had en zij vertrokken was, bleek ook het bankbiljet van 25 verdwenen BUURTVEREENIGING „GROENOORD". Een speeltuin in wording. Dank zij ijverig en vasthoudend werken van het bestuur der buurtvereeniging „Groenoord" heeft men thans de beschik king gekregen over 'n stuk grond achter Groenoord dat zoo goed en zoo kwaad als het kan, met medewerking deels van Ge meentewerken, deels van particulieren, tot speeltuin voor de kinderen wordt ingericht. De speeltuin is prachtig gelegen, beschut ten Westen en ten Noorden door de hooge boomen van Groenoord en daardoor een bij uitstek geschikte gelegenheid voor de kin deren. Maar, het is nog geen speeltuin; op het oogenblik is het werk tuin, want er moet heel wat aan opgeknapt worden om het oneffen stuk grond eenigszins gelijk te-, maken en met graszoden te bedekken. Ge lukkig ondervindt de vereeniging daarbij van vele zijden medwerking, zelfs van niet- leden. Zoo is de heer J. van der Kraan reeds gedurende verschillende dagen bezig met het steken van graszoden, waarvan door anderen een keurig tapijt gelegd wordt. De heer J. van Houten, wiens zorgen kindje „Groenoord" is, vertelde ons gister middag eén en ander over de plannen tot inrichting van den speeltuin en uitte den wensch, dat het streven der vereeniging waardeering en steun moge ondervinden. Het ligt ip de bedoeling den ingang in het verlengde van de Hansenstraat te ma ken. Er komen lage schommels, wipplanken, lage bankjes, een zandbak van plm. 180 M2 en een klein korfbalterrein, waar de kinderen dus naar hartelust kunnen spelen. De opening van den speeltuin had men zich gedacht op 6 of 13 Juli. Ter gelegen heid daarvan zal tevens door de kinderen der vereeniging een sprookjes-optocht wor den gehouden, waarvoor thans reeds lang velen in de weer zijn, want er is heel wat noodig aan costumes, wagens met attribu ten, enz. Het belooft ook 'n aardig geheel te worden. Zoo doet „Groenoord" allé moeite om ook in deze buurt den zoo hard noodigen speeltuin voor de jeugd te krijgen. Plantsoen-Concert. Mocht het concert van het Muziekgezel schap „Orpheus" in het Plantsoen op Don derdag 2 Juni a.s. door „slecht weer" niet kunnen doorgaan, dan zal dit tijdig bekend gemaakt worden door middel van de beken de borden aan het Politiebureau, Zonne- veldtstraat, Politie-posthuis aan de Steen straat en de Burgwachters-posthuizen: Ma- rebrug, Havenplein, Singelbrug, Blauw- poorsbrug, Schrijversbrug, Rijnzichtbrug. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2778. F. W. Donkers, Leiden, Haarlemmerstraat 253, drogisterij, tevens fotohandel. Vest. fil.: Leiden, Lage Rijndijk 46, o. d. naam: Drogisterij „Krui denhuis De Rijn". 1438. J. van 't Wout, Noordwijk, Voor straat 1, kruidenierswinkel, fouragehandel. Wijz. uitgeoef. bedr.: de kruidenierswinkel is overgegaan aan: H. van 't Wout, die de zen voortzet o. d.. naam: H. van 't Wout v.h. J. van 't Wout. LEIDEN. Geboren: Cornelis Hubertus Marie, z. van H. C. Doove en J. E. M. v. d. Drift Cornelis, z. van J. Eijs en J. M. Wijfje Willem, z. van L. W. Zandbergen en C. Rie- beek. Ondertrouwd: F. J. W. Raaphorst jm. 23 j. en G. H. Lut jd. 23 j. C. M. Karremans jm. 31 j. en A. C. M. v. Veld huizen jd. 27 j. Heden herdenkt de heer J. J. Laman, incasseerder bij de Amsterdamsche Bank N.V., bijkantoor Leiden, den dag waarop hij vóór 25 jaar bij deze instelling in dienst trad. Vanmorgen werd de jubilaris door de di rectie ontvangen, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde. Namens het personeel der bank werd de heer Laman toegesproken door den heer J. Martij n, die namens de collega's een ca deau aanbood. KOSTER ZETTE VALSCHE HANDTEEKENING. Eigende hij zich ook gelden van de parochie toe? De 48-jarige W. J. H. B., die koster is ge weest bij de kerk van den H. Gerardus Ma- jella te Den Haag, is door de Haagsche Rechtbank wegens valschheid in geschrif te veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden. Hem was bovendien verduis tering ten laste gelegd, doch hij is deswege vrijgesproken. Héden werd deze zaak in hooger beroep voor het Haagsche Gerechtshof behandeld. Er rezen in den laatsten tijd verdenkin gen tegen den koster en bij onderzoek bleek een bedrag van ruim 1000.on vindbaar. Bovendien ontdekte men, dat de koster een kwitantie voor een plaats in de kerk heeft afgegeven, welke hij geteekend heeft met de handteekening van den penning meester van het kerkbestuur. In zekeren zin had verdachte schuld be kend, want zijn vrouw had 900.aan den pastoor terugbetaald. Verdachte beschouw de dat echter niet als terugbetaling, doch meer als waarborg om in zijn betrekking te blijven. Nu hij als koster ontslagen is en aan de verduistering onschuldig is bevon den, heeft hij een civiele procedure tot te rugbetaling van die 900 ingesteld, doch dit proces heeft hij verloren. Ook voelde verd. zich niet schuldig aan de valsch heid in geschrifte, daar hij dikwijls met den naam van den penningmeester tee- kende met de letters p.o. er achter. Dien eenen, ongelukigen keer heeft hij dat vergeten. De procureur-generaal, mr. L. B. J. Ver meulen, was van de onschuld van ver dachte niet overtuigd. Wel is hij van de verduistering vrijgesproken, maar het feit blijft, dat tijdens zijn beheer geld is weg geraakt. Ook heeft men gezien, dat hij wel eens geld uit collectezakjes nam, z.g. voor wisselgeld. Ten slotte is het ook eigenaar dig, dat, toen hij ontslagen is, zijn opvol ger dadelijk 400 per jaar meer geld voor de zitplaatsen in de kerk ontving. De valschheid in geschrifte lag dus geheel in verdachte's lijn. Spr. vorderde bevestiging van het vonnis van de Rechtbank. De verdediger, mr. Weyl te 's-Gravenha- ge, meende, dat de procureur-generaal vei'dachte wel wat a 1 te zwart heeft afge schilderd. Verdachte is nooit eerder veroordeeld en er is een zeer gunstig reclasseeringsrap- port over hem uitgebracht. De administra tie van de kerk is hem over het hoofd ge groeid en de controle was zeer onvoldoen de. Een accountants-onderzoek had nooit plaats. Bovendien, nagemaakt heeft verdachte de handteekening niet, hij heeft alleen maar den naam van den penningmeester bij ongeluk onder "de kwitantie gezet, al lerminst om zichzelf te bevoordeelen. Dat is dan ook heelemaal niet bewezen. Mis schien is hier formeel een misdrijf ge pleegd, moreel zeker niet. Daarom achtte pleiter alle termen aanwezig, om verdachte voorwaardelijk te veroordeelen, indien het Hof niet tot -vrijspraak mocht kunnen be sluiten. Arrest 15 Juni. Vraag: Welke is de kortste weg van Oud Ade naar Meerkerk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Oud Ade, Leiderdorp, Koudekerk, Hazerswoude, Boskoop, Gouda, Haastrecht. Stolwijk, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Meerkerk. Afstand 45 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per rijwiel van Leiden naar Amsterdam en welke is de mooiste weg? Antwoord: Leiden, Oud Ade, Rijpwe- tering, de Kaag, langs de Ringvaart naar Aalsmeer, Schiphol, Amsterdam. Afstand 40 K.M. De mooiste route gaat over Oegst- geest, Lisse, Hillegom, Haarlem, Halfweg, Amsterdam. Afstand 49 K.M. Vraag van abonné, die reeds 8 weken werkloos is, in verband met de Inkomsten belasting. Antwoord: Indien u op 1 Mei geen bron van inkomsten hebt, wordt u voor dit jaar geen aanslag opgelegd. Vraag: Op welken datum gaat een groote vischakte in? Antwoord: Op 1 Juli. WETENSCHAP ONDER KATHOLIEKEN. Rede prof. dr. W. H. Keesom. De Vereeniging tot bevordering van de wetenschap onder de katholieken in Neder land hield haar 34ste algemeene vergade ring in het Kurhaus te Scheveningen. De voorzitter, prof. dr. W. H. Keesom opende de vergadering met een rede over het vloeibare helium. Sinds de vergadering te Leuven in 1936, toen spr. de merkwaardige eigenschappen van het vloeibare helium in het licht stel de, is te Leiden en elders aan het helium- probleem hard gewerkt. Daarbij zijn eener- zijds nieuwe, nog merkwaardiger eigen schappen gevonden, anderzijds zijn wij het verstaan ervan wellicht een goed eind na der gekomen. In Juli a.s. zal op initiatief van het In- stitut International du Froid een bijeen komst te Londen plaats hebben, die aan de problemen van het vloeibare helium zal zijn gewijd. Reeds zijn tien sprekers voor de inleiding tot de discussie ingeschreven. Dit geeft een indruk van de koortsige haast, met welke de physici zich telkens opnieuw op de naar voren tredende proble men werpen, een uiting voorzeker van de kracht met welke de mensch wordt ge trokken naar de schoonheid van de schep ping Gods, die de natuur is. Vervolgens sprak prof. dr. Frank Bauer, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Gent over den huidigen stand der Gezelle-studie, waarbij hij in het bijzonder de verhouding van Gezelle tot enkelen zijner leerlingen behandelde. De penningmeester der vereeniging, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, te 's-Gravenhage, een der oprichters en gedurende vele jaren belast met het beheer der financiën, trad af en werd door de algemeene vergadering bij acclamatie tot eerelid benoemd. Als zijn opvolger als penningmeester werd gekozen jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen te 's Gra- venhage. Tweede Kamer Vergadering van heden. VERHOOGING CREDIET VOOR WE RKVERRUIMING. Voortgezet wordt de behandeling van he't wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk 7b der rijksbegrooting voor 1938 (verhoo ging crediet voor werkverruiming) en van de interpellatie van den heer van Gelderen omtrent het beleid der regeering t.a.v. de bestrijding van de zeer omvangrijke werk loosheid. De heer SMEENK (A.R.) constateert dat ei sedert 1918 geen jaar is geweest, waarin het vraagstuk der werkloosheid niet aan de orde is geweest. Omtrent de werkloosheid vóór den oorlog staan ons eigenlijk geen gegevens ter beschikking. Al is de toestand thans beter dan in 1932, toch is hij zeer ernstig. Met vergelijkingen mét het buitenland moet men voorzichtig zijn, want de sta tistische gegevens worden daar gewoonlijk op heel andere wijze samengesteld. ■Veel verbetering is er in de naaste toe komst niet te verwachten. Dat we moeten streven naar versterking en uitbreiding der industrie, staat vast. Kapitaal en arbeiders zijn er, doch de af zet is het alles beheerschende probleem. Spr. zou gaarne weten, hoe de regeering hierover den»ct. Spr. betoogt dat het doen uitvoeren van allerlei groote werken eigenlijk eenigszins speculatief is. Men moet zijn krachten eoncentreeren op werken die bijdragen tot blijvende werkgelegenheid. Sommige werkverschaffingen zullen moeten dienen als toetsingsmiddelen. Maar de meeste dienen, vooral in het Noorden des lands, zooveel mogelijk te worden be schouwd als normaal werk, wat van be lang is ook voor de werkloozen. Met krotopruiming moet men zeker voor zichtig zijn, maar vooral ten plattelande is gebrek aan niet te dure arbeiderswonin gen. Zoo niet nu, dan moet men daar toch later in voorzien. En dat kan nog meer moeilijkheedn opleveren. Door nu te bou wen, kan men steunbedragen uitsparen. Er is gesproken over verplichten ar beidsdienst. Daartegen bestaan principiee- le bezwaren. De opvoeding is in de eerste plaats een zaak van de ouders en van al lerlei zedelijke krachten in de maatschap pij. De verplichte bijeenbrenging van al lerlei jongelui stelt aan de leiding van een kamp schier onmogelijke eischen. Er wordt in de kampen prachtig wrek ver richt, men moet dat steunen en niet ver moorden. Landbouwer verzet zich tegen crisis-ambtenaren en politie Hevige schietpartij te Ruwiel TWEE PERSONEN ZWAAR, EEN LICHT GEWOND. Uit Ruwiel (Utrecht) wordt gemeld: Vanochtend omstreeks elf uur heeft een ernstige schietpartij plaats gehad op de boerderij van den landbouwer A. van Manen, gelegen aan den Heicop, in dé nabijheid van de Portengenschebrug, waarbij de landbouwer en zijn zoon zwaar gewond werden, terwijl een veld wachter lichte verwondingen opliep. Aan de boerderij van den landbouwer vervoegden zich drie crisis-ambtenaren om een onderzoek naar den veestapel in te stellen. Hun werd de toegang echter ge weigerd. De ambtenaren zijn daarop hulp gaan halen, waarbij zij assistentie kregen van de politie uit Kockengen, Ruwiel, en Breukelen, terwijl de burgemeester van de gemeente Ruwiel, de heer J. Vorderhake, eveneens bij de woning verscheen. Opnieuw werd de landbouwer gesommeerd de deur van zijn woning te openen om den ambte naren gelegenheid te geven hun werk te doen. Toen de man wederom weigerde werd een smid gehaald wien bevolen werd, de deur open te breken. Toen deze daar mee bezig was, klonken schoten, die vanuit de woning op de ambtenaren, de politie en den smid werden gelost. Deze schoten trof fen gelukkig geen doel. Aanstonds trok men zich terug om te beraadslagen, wat verder te doen. De officier van justitie uit Utrecht, Quarles van Ufford, werd ontboden, die spoedig ter plaatse verscheen. Den land bouwer werd daarop voor de laatste maal gelast, de deur van de woning te openen. Hem werd eenige bedenktijd gegeven met de mededeeling, dat, als hij niet toegaf, men tot krasse maatregelen zou overgaan. Te vens werd hem verzocht, de zich in zijn woning bevindende kinderen, een jongen en een meisje van ongeveer zeven jaar, naar buiten te laten gaan, alvorens men krasse maatregelen zou nemen. Ook hieraan gaf de landbouwer geen gevolg. Daarop heeft men met geweld de deur opengebro ken, Waarbij van weerskanten schoten vie len. De zestig-jarige landbouwer en zijn ne gentien-jarige zoon Freek werden daarbij zwaar gewond. Een veldwachter van de gemeente Ruwiel, D. Talma, kreeg een schampschot aan de borst. De ernstig gewonden werden ter plaatse verbonden en met twee ziekenauto's van den geneeskundigen dienst naar het stads- acedemisch ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Van ver uit den omtrek namen vele be langstellenden het terrein van de schiet partij in oogenschouw. Van de woning is geen ruit meer heel. De kogelgaten ziet men in de muren, deu ren en ruiten. Er zijn ongeveer dertig scho ten gevallen. Het onderzoek, onder leiding van majoor H. den Ouden uit Breukelen, wordt met kracht voortgezet. DE MOORD OP TIJTJE HOF TE ALMELO De gearresteerde van der W. de dader? Het is de politie te Almelo gelukt, met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid vast te stellen, dat de dader van den moord op' net woonwagenmeisje Tijtje Hof is de 24-jarige J. Fr. van der W., die eenige dagen geleden werd gearresteerd. De aanwijzingen tegen hem waren toen nog niet van dien aard, dat men met stel ligheid zijn schuld aannam, doch dit is an ders geworden, omdat men gisteravond een mes in een schede heeft gevonden, dat het eigendom van den gearresteerde is. Ver schillende personen hebben althans het mes herkend als te zijn van den verdachte. Om het mes in handen te krijgen, heeft men stelselmatig een groot deel van de stadsrioleering onderzocht en tenslotte is het mes in een rioolputje gevonden. Verder zijn er nog andere aanwijzingen als bloed en voetsporen, terwijl van der W. ook geen alibi had. Men neemt aan, dat de misdaad Woens dagavond is gepleegd door den verdachte, die eerst Dinsdag daaraan voorafgaande uit de strafgevangenis te Assen was ontslagen, waar hij acht maanden had doorgebracht wegens rijwieldiefstal. TER AAR INBRAAK. De dieven beloond met 60. Verschenen nacht hebben onge- wenschte gasten een bezoek gebracht aan de woning van W. V. te Korteraar. Door het openschuiven van een raam hebben zij zich toegang weten te ver schaffen tot de huiskamer. Er werd heel wat overhoop gehaald, en de be zoekers slaagden erin een geldsbedrag van eenige beteekenis te vinden. Men vermiste 60. De politie stelt een onderzoek in naar de daders, van wie tot nu toe ieder spoor ontbreekt. EEN ULTIMATUM VAN TURKIJE AAN FRANKRIJK? PARIJS, 1 Juni. (A. N. P.). In officiee- le kringen betoont men zich zeer terughou dend ten aanzien van berichten uit Antio- chië, dat Turkije Frankrijk een ultimatum zou hebben gezonden met betrekking tot Alexandrette. Het is evenwel bekend, dat de regee ring den ernstigen toestand nauwkeurig ga deslaat. WEER EEN INCIDENT TE EGER. PRAAG, 1 Juni. (A.N.P.) In den afge- loopen nacht heeft een Tsjechisch onder officier in een café revolverschoten gelost op Sudeten-Duitschers, waardoor twee per sonen werden gewond. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau be vonden de Sudeten-Duitschers zich in het café, toen eenige socialisten in gezelschap van een Tsjechisch onderofficier het lokaal betraden. Toen de muziek de Egerlander marsch speelde, sloeg de Tsjech den violist zijn instrument uit de handen. Toen de kasteleih hem aanmaande kalm te blijven, bracht deze de groet met de gebalde vuist. Korten tijd later vertrokken de Sudeten- Duitschers en groetten met „Heil". De Tsjech trok hierop zijn revolver en loste een aantal schoten, waardoor twee perso nen werden gewond. De politie wist te ver hinderen, dat beide groepen slaags raakten en arresteerde den Tsjech. SCHEPEN OP DE THEEMS OP DRIFT. LONDEN, 1 Juni. (A.N.P.) Een-en-zestig schuiten, welke in de buurt van het Wool- wich-arsenaal in de Theems gemeerd lagen, zijn gisteravond losgeslagen en met het getij de rivier afgezakt. De schepen waren ongeveer een mijl afgedreven, toen zij door sleepbooten en politiebooten op sleeptouw konden worden genomen. Op een gegeven oogenblik hadden zij de rivier vrijwel ge blokkeerd. Het duurde geruimen tijd eer alles weer geregeld was. Voor zoover be kend geworden, is geen schade aangericht. AARDSCHOKKEN IN CALIFORNIë. LOS ANGELES, 1 Juni (A.N.P.). Berich ten uit verschilende steden maken mel ding van drie aardschokken in het geheele Zuidelijke deel van Californië. Borden rammelden in de huizen en schil derijen vielen van de wanden, maar overi gens werd er weinig schade aangericht. GOEDKOOPE BOTER VOOR DE ARMEN IN ZUID-AFRIKA. JOHANNESBURG, 1 Juni (A.N.P.). De Zuid-Afrikaansche regeering overweegt groote uitbreiding te geven aan het plan, waarbij boter goedkoop ter beschikking van arme burgers wordt gesteld. Het doel hier van is om zooveel mogelijk boter van het overschot, dat anders zou moeten worden uitgevoerd, voor binnenlandsch gebruik te bestemmen. Behalve dat hierdoor een be langrijk voedingsmiddel onder het bereik van het volk komt, zal het plan, naar men verwacht, de regeering in staat stellen de uitwerking te neutraliseeren eener perio dieke overproductie, welke door een plot seling tekort aan boter gevolgd wordt, zoo als in het begin van dit jaar geschiedde, toen het noodig bleek groote hoeveelheden boter in te voeren, nadat juist op grooten schaal was uitgevoerd. De boter zal weke lijks aan de daarvoor in aanmerking komende gezinnen worden uitgereikt, en wel een half pond per hoofd, tegen een prijs van 4 tot 6 pence per pond. HERLEEFDE GODSDIENSTTWIST IN MEXICO. MEXICO-STAD, 1 Juni (A.N.P.). Te Villa Hermosa, de hoofdstad van den Mexi- caanschen staat Tabasco, is gisteren een ernstige botsing ontstaan tusschen Katho lieken en de politiemacht, welke deed vree zen, dat Mexico een herleving te wachten staat van den bitteren godsdienststrijd, welke het land de laatste twintig jaar scherp heeft verdeeld. Bij deze botsing heb ben vier Katholieken den dood gevonden en hebben een Katholiek, alsmede een politieman verwondingen opgeloopen. NEW YORK, 1 Juni (A.N.P.). De cor respondent van de „New York Times" te Mexico City heeft naar aanleiding van de onlusten te Villa Hermosa in Mexico aan zijn blad gemeld, dat de ongeregeldheden zijn ontstaan toen de politie een processie uiteen joeg, welke werd gehouden om te demonstreeren voor het weder openstellen van de plaatselijke kerken. AMSTERDAM, 1 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 302 vette kalveren 6468, 5462 en 4652 cent per kg. levend gewicht; 116 nuchtere kalveren 712, 133 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 6162 cent, zware 6061 cent, vette varkens 5859 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, handel willig, prijzen vast, nuchtere kal veren gewone aanvoer, vlugge handel, prij zen onveranderd. Varkens matige aanvoer, handel stil. prijzen iets lager. WOERDEN, 1 Juni. Kaas. Aanvoer 545 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 24.50—25.50 en 2e kwal. 22—23.50, zware tot 26.50 Handel matig. VOORSCHOTEN, 31 Mei. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 3.10—3.60 per 100 stuks, konijnen 4080 cent, duiven 10 16 cent per stuk. zoetekaas 52—56 cent er. Leidsche kaas 4044 cent per kg. VEUR, 1 Juni. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur" Aangevoerd. 33210 kip peneieren 3.40—3.65, 170 eendeneieren 2.602.80, 12 ganzeneieren 6.— per 100 stuks, 791 kippen 10—85 cent, 4 een den 40—60 cent. 132 konijnen 0.20—3.00, 27 duiven 1020 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTvRI)AMJi Londen, 8.96~/g Berlijn 72.78 Parijs 5.031/4 Brussel 30.86 Zwitserland 41.30 Kopenhagen 40.05 Stockholm 46 25 Oslo 45.07i/2 New York 1.8 li/2 Praag 6.30

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3