STADS NIEUWS DINSDAG 31 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I r Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Btf onze agenten üO cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. Vt HOE WORDT HET WEER? TOENEMENDE WIND. De Bilt seint: Verwachting: Aanvankelijk matige, la ter krachtige tot stormachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, regenachtig, zelfde temperatuur. Hoogste barometerst.: 766.8 te Avord. Laagste barometerst.: 746.1 te Thorshavn. De depressie, welke gisteren hier te lan de een Zuid-Westerstorm bracht, ligt thans als een onbeteekenende kern over de Oost zee. Alleen over Midden-Duitschland waaien nog krachtige Westelijke winden. In ons land nam de wind krachtig tot ma tig af en verder is het in het geheele waar nemingsgebied vrij rustig weer. Een nieu we storing nadert echter ten Zuiden van Ierland, alwaar zij reeds zware regen en krachtige barometerdalingen brengt. Het is te voorzien, dat deze sto ring zich snel zal uitdiepen en haar weg over onze omgeving zal kie zen. Toenemende wind en regen achtig weer is dus te wachten. In de omgeving van IJsland blijft de luchtdruk laag, evenals over Scandinavië. In het Noorden van Zweden en Noorwe gen worden buitengewoon hooge tempera turen aangetroffen, overigens is in geheel Europa de temperatuur onder haar nor male waarde. LUCHTTEMPERATUUR. 16.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 9.40 uur tot Woensdagmorgen 4.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Juni voorm. 5.15 en nam. 5.40 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16.5 gr. C. Maan op 8.00 uur Woensdagmorgen. Maan onder 23.43 uur Woensdagavond. 5 Juni eerste kwartier). De vlaggen uit. Vergun mij eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad; bij voorbaat mijn dank. De voorzitter van „Katholiek Leiden" heeft aan alle R.-K. ingezetenen het verzoek gericht om allen op den 81sten verjaardag van Z. H. den Paus de vlaggen uit te ste ken. Dit verzoek vonden wij zeer sympa thiek; alle hulde hiervoor aan het actief bestuur van „Katholiek Leiden" Jammer genoeg is aan dezen oproep door heel ve len geen gehoor gegeven. Ik vraag mij af: wat is daarvan de oor zaak? Valsche schaamte of laksheid? Waarom was er die schaamte of laks heid niet bij de geboorte van onze dierba re prinses? Toen was er een uitbundige vlaggentooi bij onze R.K. ingezetenen (toen was men niet bang omdat men een zaak had). Nu het onzen H. Vader den Paus betreft, ziet men bij deze adressen geen vlag uit. Ook verschillende scholen, patronaten enz. zag men niet vlaggen. M. de R., is dat dan geen valsche schaamte of laksheid. We zullen hopen, dat er een volgende keer meer gehoor aan zulk een verzoek zal worden gegeven. Hoogachtend, M. Bovenstaande is eenigermate ingekort. Red. R.K. BLINDENZORG. Op een gisteravond alhier gehouden ver gadering is opgericht de R.K. Vereeniging voor Blindenzorg „Sint Oda" voor Leiden en Omstreken, voorzitter de heer N. Zand vliet, Haarlemmerstraat 125, secretaris is de heer Theo Bosman te Hoogmade. De jonge vereeniging stelt zich voor, om over de noodige financiën voor haar mooie doel te kunnen beschikken, binnenkort een verloting te organiseeren. Allen, die sym- pathiseeren met dit schoone philantropisch werk en de vereeniging financieel willen steunen door donaties, het beschikbaar stel len van prjjzen of anderszins, kunnen zich tot een der twee genoemde adressen wen den. Ouders van een blind kind, die voorlich ting, financieele steun enz. verlangen voor de opname van hun kind in een blindenin stituut, kunnen zich tot het bestuur dezer vereeniging wenden. We komen nog nader op een en ander terug. DE TAAK VAN DEN KATHOLIEKEN STUDENT VAN NU. Voordracht mr. H. van Wageningen. Op uitnoodiging van de R.K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus" alhier hield de heer mr. H. van Wageningen uit Den Haag gisteravond een inleiding over bovengenoemd onderwerp. De vergadering werd o.m. bijgewoond door prof dr. J. A. J. Barge, rector magnifi cus der Leidsche Universiteit. Mr. van Wageningen nield zijn inleiding op een wijze, die zijn toehoorders als het ware-tot luisteren dwong. Hij sprak over tuigend, gedocumenteerd en zakelijk. Allereerst liet spr. zijn gehoor een blik slaan in de cultuurgeschiedenis van Noord Nederland, waarin de studenten hun intre de deden aan het einde der 16e en vooral in het begin der 17e eeuw. toen n.l. verschil lende universiteiten na Leiden in 1575 wer den opgericht. Meer dan nu werd de student in vorige eeuwen als een werkgever beschermd, die m de universiteitssteden .finantieel ver tier" bracht en daarom een uitzonderlijke positie innam. Spr. beschouwde nader de verhoudingen tusschen student en burgerij, academie en professoren en ging daarna na welke ver anderingen het student-zijn in den loop der jaren onderging. Tot in de 19e en gedeel telijk nog tot in de 20e eeuw was één ding rjet veranderd: de verhouding n.l. tusschen student en burgerij. Sinds echter studeeren niet meer het voor ceel is van een bepaalde klasse en in ons democratisch land de groote massa zich op c'e studie heeft geworpen, sindsdien ziet de burger in den student zijn gelijke. Daarna behandelt spr. de taak van den Katholieken student en laat uitkomen hoe ce Katholieke student moét zijr, een bur ger van de civitas academica, van de civitas terrena en van de civitas Dei, een burger van universiteit, van staat en van God. Hij is dus studem, staatsburger en Katholiek. Dat mag de student niet uit het oog ver liezen, want het zou leiden tot een conflict van plichten, indien men niet naar de har monische ontwikkeling van dezen drievou- digen plicht zocht. De student moet dus studeeren, doch hij inag het niet alleen doen om de wetenschap, maar ook om een bruikbaar mensch in de maatschappij te worden. Wat het derde component, dat de student een burger is van de stad Gods, betreft, -.vijst spr. op de kernspreuk van een der universiteiten: Verbum Domini lucernat pedibus nostris, het Woord des Heeren moge ons verlichten, om in verband met de verdwazing waarin de wereld dreigt ten onder te gaan, eenige richtlijnen te geven om den eenigen goeden weg te blijven be wandelen. Want maar al te veel beschouwt men de dingen welke zich thans rondom cns afspelen niet meer als verkeerdheden, maar als gewone en dus goede dingen. Met een vooi beeld daarop zegt spr., dat er ook vroeger huwelijken uit elkaar gin gen, doch de echtscheiding van tegenwoor dig beschouwt men als normaal. Daarom is het noodig de wereld terug te winnen voor God, te heroveren voor God en daaraan moet de student het zijne bij dragen. Maar hij moet beginnen met dat te doen op eigen terrein. Vervult de student zijn plicht in dit opzicht, dan is hij een goed strijder voor Christus. Met een hartelijk dankwoord van den' praeses van „Sanctus Augustinus" onder streepte deze het welverdiende applaus, dat na de inleiding van den spreker weerklonk. UITVOERING VAN „PULCHRI STUDIO" Ten bate voor het jeugdwerk van de Haagweg-parochie Het is een mooie geste geweest van de zangvereenigng „Pulchri Studio" om ge heel gratis een uitvoering te willen geven voor het op te richten jeugdwerk in de parochie van den H. Leonardus. Gisteravond had deze uitvoering plaats in de groote zaal der Stadsgehoorzaal. De belangstelling was niet slecht te noemen, al hadden nog enkele honderden meer plaats kunnen nemen. De avond werd bij gewoond door verschillende eerw. heeren geestelijken o.a. door de zeereerw. heeren pastoors Ign. Smeets O.F.M. en Th. Beu kers. Pastoor Smeets sprak op verzoek van het bestuur van „Pulchri Studio" het ope nings- en welkomstwoord en de eerw. spr. deed dit met des te meer genoegen, om dat het batig saldo van dezen avond geheel ten goede zal komen voor het op te richten jeugdwerk der Haagweg-parochie. Na een kort overzicht te hebben gegeven van den inhoud van het op te voeren zangspel wenschte spr. de speelsters en spelers een groot succes en de aanwezigen een prettigen avond. Nadat vervolgens het muziekgezelschap „Frans Schweitzer" eenige pittige melo- diën had laten hooren, ging het doek open voor het eerste bedrijf van het zangspel: „Nelly". Wij hebben destijds, bij de eerste opvoe ring, reeds een en ander geschreven, zoodat nu met enkele opmerkingen volstaan kan worden. Van kenners, die ook de eerste opvoe ring hadden bijgewoond, vernamen wij, dat deze reprise nog beter was, hetgeen wij gaarne aannemen. Vooral de hoofd rollen werden goed geacteerd en gezongen door mej. G. de Haas als Nelly, mej. N. Kla- renbos als Anna, de heer L. van Leeuwen als Verhoef de visscher, de heer L. Tim mermans als hun zoon Floris en de heer G. Hoppezak als Geert de jonge visscher. Het koor stemde prachtig in bij de goed gezongen solo-partijen. De heeren J. B. van Leeuwen en Th. van Niekerk. die resp. de regie en het mu zikale gedeelte verzorgden, kunnen met trots terugzien op hun werk, waarbij te vens de heer F. de Laaf niet vergeten mag worden voor zijn piano-begeleiding. Er was veel applaus na de bedrijven en verschillende open doekjes voor de solis ten. Moge het batig saldo evenredig zjjn aan het applaus, dat na het laatste bedrijf op- klaterde dan vaart het jeugdwerk in in Ilaagweg-parochie er wel bij. „Pulchri Studio" kan terugzien op een prachtigen avond en zich gelukkig achten met den hartelijken dank der jeugdige Haagweg-parochie-gewoners en hun ver zorgers. STICHTING LEIDSCH BORGSTELLINGSFONDS. J aarvergadering. In de onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk gehouden vergadering van het bestuur van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds heeft de secretaris, de heer P. A. van Aggelen, verslag uitgebracht van de werkzaamheden over het jaar 1937. Aan dit verslag ontleenen wij: Het fonds heeft tot taak in de gemeente Leiden den woeker in het volkscredietwe- zen te bestrijden, door het mogelijk te ma ken, dat in de volkscredietbehoefte op maatschappelijk juiste wijze wordt voor zien, terwijl het fonds de zelfhulp, de beste hulp die er is, bevordert. De volkscredietbehoefte is van consump tieven aard en ontstaat doordat van tijd tot tijd grootere uitgaven in eens moeten wor den gedaan, die uit het loon van een week niet in eens zonder ontwrichting van het budget kunnen worden bestreden, o.a. voor aanschaffing van noodzakelijk en onmis baar beddegoed, kleeding, huisraad enz. en voor aanvulling van door vermindering of tijdelijk ophouden van inkomsten ontstane tekorten, o.a. door werkloosheid, ziekte, sei- zoenslapte in handel of ambacht. Door een voorschot mogelijk te maken, waarvan de terugbetaling geleidelijk uitr de weekin- komsten plaats heeft, kan in dergelijke ge vallen ovec de moeilijkheden worden heen geholpen en voorkomt het fonds, dat de menschen in schulden verwikkeld geraken en tot armoede vervallen. In samenwerking met de Gemeentelijke Hulpbank (Gem. bank voor Leening en geldschietbank) is het fonds in deze taak niet te kort geschoten. Van de 1047 (v.j. 813) aanvragen werden er 923 tot een gezamenlijk bedrag van 64.951.ingewilligd. Het betreft in hoofd zaak personen behoorende tot de groep loontrekkenden uit het particulier bedrijf, terwijl ook aan gepensionneerden en kleine zelfstandigen een voorschot is ver leend. Naar de grootte zijn de voorschotten te verdeelen als volgt: 128 van 25.en min der; 266 van ƒ26.tot 50.466 van 51.tot 100.55 van 101.tot 200.en 8 van 201.tot 300. Her verloop der borgstellingen was als volgt: saldo 1 Jan. 1937 922 voor ƒ23.009. verleend 923 tot een bedrag van ƒ64.951. afgedaan 788 en terugbetaald op loopende posten 58869.75, saldo per 31 December 727 tot een bedrag van 29.090.75. De kapitaalrekening sluit met een be drag van ƒ28.136.94 en de exploitatie-reke ning met ƒ2795.50. In de plaats van Pastoor G. A. Smit, die in verband met zijn benoeming tot Pastoor van de Oud-Katholieke Gemeente te Amersfoort als bestuurslid bedankte, werd benoemd prof. mr. D. van Blom. Het be stuur begroet in prof. v. Blom één der op richters en een oud-voorzitter. In het ver slag wordt Pastoor Smit hartelijk dank ge bracht voor zijn werk. De penningmeesteresse mej. D. Coebergh werd herbenoemd. Naar het voorbeeld van het Leidsch Borg stellingsfonds zijn in tal van gemeenten borgstellingsfondsen opgericht. In het ver slagjaar kwam een zgn. arbeidersborgstel- lingsfonds tot stand in de gemeenten Gouda en Eindhoven. Aanvragen kunnen persoonlijk of schrif telij worden ingediend bij den secretaris, den heer P. A. van Aggelen, Nieuwsteeg 6 te Leiden. Het verslag eindigt met een woord van hartelijken dank voor de medewerking, welke het bestuur in zoo ruime mate van velerlei zijden heeft mogen ondervinden. OVERKLUIZING GANGETJE EN NIEUWE KARNEMELKSBRUG Hedenmorgen werd door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed: „Het overkluizen van het Gangetje, het sloopen van de bestaande Karnemelksbrug en het maken van een nieuwe brug, een en ander met bijkomende werken". Ingekomen waren de volgende 21 biljetten: C. de Wit, Alkmaar ƒ70.370; W. Moejes, Oterleek 67100; P. de Jong, Oegstgeest 67.000; D. de Jong en W. Bont, Bergen en Bakkum 66.400; P. Tim merman en C. Aafjes, Assendelft 65884; R. Reyker, Haarlem 65450; fa. M. Co- blentz en Zn., Haarlem 64.900; N.V. Rijs- wijksche Beton Bouw, Rijswijk 64.545; P. Groeneweg, Rotterdam 64.300; H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden 63.733; A. Mooten, Moordrecht 63.000; fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk 62.900; A. Voordouw, Zoeterwoude 61.800; W. Aafjes, Assendelft 61.000; fa. Gebrs. H. J. den Ouden, Oegstgeest 60.200; fa. Bik en Bredeveld, Leiden 58175; D. Dubbelt, Wassenaar 57994; C. Godschalk en C., Leiden 57.360; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden 55.600; A. J. de Later, Oegstgeest 55.500; Th. L. J. Zitman, Zoe terwoude 54.000. RIOLEERING- EN BESTRATINGS- WERKEN. Hedenmorgen werd door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aan besteed: „Het uitvoeren van rioleering- en bestra tingswerken in het verlengde van de Burg- gravenlaan en ten Zuiden van de De Sit- terlaan" in tWee perceelen. Er waren 14 biljetten ingekomen: N.V. Rijswijksche Betonbouw Mij, massa 27.555. P. H. Meyers en Zn, Oegstgeest, perc. 1 5784, perc. 2 15.660, massa f 21.444. Fa. E. Sanders en Co., Gouda, perc. 1 5872, perc. 2 14.959, massa 20.800. P. J. en H. Visser, Wassenaar, perc. 1 5390, perc. 2 14790, massa 20.100. W. F. Marcelis, Leiden, perc. 1 5820, pers. 2 15.760. L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Lei den, perc. 1 5550, perc. 2 13.900, massa 19.400. J. C. Theuns, Delft, perc. 1 4990, perc. 2 13.824, massa 18.914. A. W. de Groot en Zn, Leiden, perc. ,1 4434, perc. 2 14.175, massa 18.609.. Gebrs. A. en J. Schouls, Leiden, perc. 1 4202, perc. 2 13.249, massa 17.458. A. Halen en I. Doornik Leiden, perc. 1 4742, perc. 2 17.900. H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Lei den, massa 17.770. C. Godschalk en Co, Leiden, perc. 1 3560, perc. 2 14.060, massa 17.450. N.V. Leidsche Zand- en Grond Mij v/h Samson, Leiden, perc. 1 4020, perc. 2 13.180, massa 17.200. D. Kaay en Zonen, Leiden, perc. 1 4980. De gunning is aangehouden. „De Vereenigde Zangers". In de jaarvergadering van het Mannen koor „De Vereenigde Zangers", gisteravond gehouden, werd het bestuur als volgt sa mengesteld: W. Kreeft, le voorzitter; A. Wirtz, 2e voorzitter; M. Starre, le secreta ris, L. de Colignystr. 6; J. Jongbloed, le penningmeester; J. H. Brandt, 2e penning meester; J. Massaar, commissaris; J. Mader, bibliothecaris. Gistermorgen is de 93-jarige weduwe E. S. in haar woning in de Julianastraat van een trap gevallen, waardoor zij het rech terbeen brak. De E.H.D. vervoerde haar naar het Acad. Ziekenhuis. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 11.917,68 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens ƒ1116.38 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden in geschreven. De Staatscrt. no. 103 bevat de Koninklijk goedgekeurde statuten van de Leidsche Stoomgruiterij P. L. Verhoeff Lzn. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 9—12 uur. van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voer logé's enz In Leiden gevestigd. H. Aalten, H. Morschweg 74 P. H. E. Anspach, Rijnsb. weg 77 P. L. Boerman, boekhouder, Utr. Veer 18 H. Bos en fam., vertegenwoordiger, Thorbeckestr. 35 M. Brittijn, boekbinder, J. Lieven- AGENDA LEIDEN. Woensdag, Leidsche Kunstkring „Voor Allen", In den Vergulden Turk, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Mei tot en met Vrijdag3Juni a.s. waarge nomen door de apotheken P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. straat 16 H. E. Brouwer en fam., orgel bouwer, Coornhertstr. 42 J. M. Cannoo en fam., arts, R. en Schiekade 24 J. C. M. v. Dieren, Oude Rijn 160 M. v. Eg- mond, kantoorbediende, Rapenburg 78 A. C. v. d. Geest, dienstbode, Nieuwstr. 29 F. J. M. Goslings en fam., werkt, ing., Burggravenlaan 7 Th. J. M. Hoekstra en fam., schilder, Stieltjesstraat 28 A. Hollebeek, chauffeur, Meezenstr. 13 P. Huiser en fam., monteur, Nw. Rijn 34 J. Kaak, dienstbode, Rijnsb. weg 6 W. I. Kaskes, verpleegster, Rijnsb. weg 39 A. Kleijne, barbier, Ger. Brandtstr. 1 M. Klop, Morschkade 12 M. C. C. E. Kreuger, Terweepark 6 J. Kijk in de Vegte, dienstbode, Voorstr. 11 G. Lou- wers, dienstbode, H. Morschweg 108 P. Macco, dienstbode, Hansenstr. 52 J. v. d. Meet en fam., betonwerker, Middelste gracht 75a E. Mendelson en fam., han delsreiziger, Levendaal 8 W. de Mes en fam., kok, Merelstr. 12 J. Meijers en fam., serg. art., St. Jacobsgr. 10 P. Oomens, kinderjuffr., Burggravenlaan 7 A. Pieterse, dienstbode, Morschweg 43 W. C. Polane, buffetjuffr., v. d. Helm kade 3 H. Riebeek, dienstbode, Jeruza- lemshof 7 G. v. Rossenberg, Morschweg 97 Wed. G. Gerritsenv. d. Sluis, Kooi- park 13 W. C. v. d. Top, Heerensingel 2a K. de Vink, dienstbode, Rapenburg 38 A. de Vries, leerl. verpleegster, Rijnsb. weg 10 E. de GraafVijfhuizen, Levendaal 80 Wed. M. G. Krommen hoekv. Zanten, de Laat de Kanterstr. 35 V. O. Zunzer, dienstbode, Heerengr. 20. Uit Leiden vertrokken F. C. Bakker en Fam., Voorschoten, Gebr. Treubstraat 26 A. P. R. v. Beusekom en Fam., Maarn, Poortsche Bosch C. v. d. Blom, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 7 H. W. v. d. Bosch, Oegstgeest, Oranjelaan 2 J. C. Buis, Oegstgeest, Borneostraat 19 II. Colpa en Fam., Curacao A. Crama en Fam., Leiderdorp, Eikenlaan 7 N. J. Demmenie, Oegstgeest, Emmalaan 89 B. A. W. Devilee, den Haag, L. Voorhout 54 M. F. v. Evert, Wassenaar, Bommenlaan 2 G. Gidding, Groningen, Oostersingel 112a W. Gijsman, Rotterdam, Boergoen- schestraat 92a C. Hoorn en Fam., den Haag, Decimastraat 392 C. A. v. d. Hoven. Naarden, Schapenmeent S. Ph. C. de Jongh, Soerabaia J. Kaat en Fam., Wormerveer, Krommenieërweg 7 J. v. Kuijeren, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 5 F. Lahodny, Oegstgeest, Wilhelmina- park 4 W. F. H. Lotte en Fam., den Haag, v. Ostadestraat 242 G. P. Th. Lukassen, Lisse, Kanaalstraat 54 Wed. C. E. v. d. Putte,-Molenbroek, Oegstgeest, Emmalaan 89 E. S. A. v. Musschenbroek, Wasse naar, Pr. Hendriklaan 2 M. F. F. A. de Neree tot Babberich, Voorburg, Park Vrone- stein 33 M. H. A. J. v. Noort en Fam., Rotterdam, Dordtschelaan 117b F. Otti, Noordwijk, Kon. Astridboulevard J. A. Polderman, Leiderdorp, Groenendijkstraat 7 J. Rietkerk, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 25 M. L. Rodijk, den Haag, Amerongenstraat 124 J. B. v. Rooy en lam., Voorschoten, Papenlaan 180 J. P. Rijnhout en Fam., Schiedam, W. Brouwers straat 33a M J. Salters, Delft, Molslaan 16 A. Scheer, Oegstgeest, W. de Zwijger laan 5 J. M. Somsen, Bloemendaal, Ju- lianaalan 63 W. A. Spiering. Leiderdorp, Groenendijkstraat 7 K. Uildriks, Sloch- teren, Kolham E 359 B. W. Kooi-Ver- mond, Voorschoten, Leidscheweg 419 J. Vliet en Fam., Voorburg, Westeinde 79 Wed. T. v. Westbroek Waasdorp, Zoeter woude, H. Rijndijk F 7 H Zijlstra en Fam., IJmuiden, Kon. Wilhelminakade 72. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijf' ons De geest van het Congres Voor heel de wereld wordt op het Eucharistisch Congres het Rijk van Christus op aarde op feestelijke wijze verkondigd. Het Congres brengt tot uiting wat leeft en voortdurend moet leven in het hart van iederen Christen. Aan heel de were'd moet bekend worden dat jezus Christus de Verlosser en :1e Kcning van het menschelijk geslacht is, dat Zijn leer de eenig juiste, ware, onfeil bare er zaligmakende is. Het is de dure plicht vn iederen Christen voor hee! de wereld door woord en voorbede, hiervan de levende getuigen te zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2