OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 31 MEI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 H1LLEGOM Spoedeischende Raadsvergad ering. Maandagavond kwam de Gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen, on der leiding van den Burgemeester. Met ken nisgeving waren afwezig de heeren Goe- mans en Van Zanten. Als eenig punt der agenda kwam in be handeling: conversie van een geldleening. Het College van B. en W. is geslaagd een leening van ƒ386.400, rentende met een looptijd tot 1952 tegen 3% pet. te conver- teeren. De eerste 8 jaren geeft deze conver sie een rentebesparing van jaarlijks 2700; daarna wordt de rentevoet iets hooger. Nadat de heer Meskers B. en W. had ge complimenteerd met deze conversie, werd met alg. st. daartoe besloten. Uitzending van werkloozen naar Duitschland. De heer Spilker vroeg verlof een vraag omtrent een dringende kwestie te mogen stellen; hetgeen hem werd toegestaan. Hem is meegedeeld, dat, waar de oproep voor vrijwilligers onder de werkloozen om in Duitschland te gaan werken zonder suc ces is gebleven, er van overheidswege pressie is uitgeoefend en dat men 10 man nen, zoowel gehuwd als ongehuwd, heeft aangewezen om daarheen te vertrekken. In het belang der gemeente en der werkloozen achtte hij een dergelijk optreden niet goed en verzocht hij den burgemeester hiermede niet door te gaan. Wethouder Vermeer deelde mede, dat de voorstelling van den gang van zaken niet juist is. Hij herinnerde aan de ontvangen circulaire over deze materie. Het is waar, dat 25 werkloozen zijn opgeroepen voor een onderhoud, maar pressie is niet uitge oefend. Er is een aanvraag van een Duit- sche firma, die hier vroeger ook gevestigd was en er hebben zich 4 vrijwilligers aan gemeld. Voor deze menschen heeft spr. geen bezwaar bemiddeling te verleenen, doch in principe is hij tegen deze wijze van werkverschaffing. Trouwens de geheele zaak moet nog in B. en W. besproken wor den, zoodat verdere mededeelingen niet kunnen worden gedaan. De heer Spilker toonde zich hiermede vol daan, waarna de vergadering werd ge sloten. HAARLEMMERMEER Geboren: Volkert Jacob z. van G. Eijken en J. Kort Cornelis Johannes z. van L. K. de Bel en J. G. Nucolet Ma ria Johanna d. van G. J. Post en J. C. Smit Aletta d. van D. van Tol en P. Roubos Gusta Cornelia Maria d. van P. N. Zcmer en V. J. Meegdes Frans z. v. F. X. Moulen en J. B. M. Volkers Mau- rits Jan z. van F. de Groot en J. van Tol Adriana d. van C. Kamerman en A. van Zundert Geertruida Maria d. van C. J. Baars en C. J. M. Holla Petrus Wilhel mus Gerardus z. van A. C. Hermans en A. de Boeij. Ondertrouwd: Antonius Schutte 24 j. en V. Krocké 18 j. P. van der Luit 25 j. en E. Stieva 23 j. Getrouwd: F. Franzen 20 j. en E. Ko ningen 20 j. C. Verlaan 22 j. en J. A. Nuijten 21 j. J. Houweling 29 j. en I. J. M. Oudejans 24 j. B. Bokhorst 26 j. en A. J. Grootenboer 19 j. G. Eijk 25 j. en G. F. Franck 22 j. P. Bos 26 j. en M. W. Buitenhuis 24 j. N. Haspels 27 j. en M. Honcoop 23 j. A. Clement 24 j. en A. Hogeveen. Overleden: Jannetje Enthoven 62 j. geh. met G. C. van Arendonk G ij's je Blijleven 68 j., wed. van C. Poel Ger- ritje vap den Berg 29 j. geh. met J. L. van Leeuwen Hendrikus Hoogeveen 68 j. geh. met G. Zweegman Cornelis 5 j. z. van J. van de Koppel en A. van Leeuwen Hendrik Visser 55 j. wedr. van M. van Aalst. Gevestigd: L. J. Bos Sloterweg 461 A. Eveleens, Kruisweg 975 M. C. Lam- boo, Spieringweg 560 I. E. Olszewski, Rietvinkstraat 51 Wed. P. Quartel, IJ- weg 414 A. C. Schiljzand, Sloterweg 1401; K. Visser, Aalsmeerderweg 425 J, van Woudenberg, Eug. Previnaireweg 1 Wed. F. van den Velde, Stationsweg 58 W. van der Klauw, Hillegommerdijk 37 Wed. P. Spaargaren, Aalsmeerderdijk 625 M. E. van Tol, Venneperweg 424 H. M. C. Brinkman, Schuilhoevelaan 19 M. Braak, Kerkhoflaan 55 T. M. Schra- ma, Spaarnwouderweg 645 W. D. Rous, Papegaaistraat 26. Vertrokken: H. A. D. Schipper naar Nieuwer-Amstel A. Schenk naar Den Haag M. IJsselstein naar Amsterdam L. Scherr naar Amsterdam M. J. Goes naar Amsterdam H. van Leeuwen naar Amsterdam J. van der Linde naar Alk maar B. Th. Jansen naar Amsterdam B. Th. Jansen naar Amsterdam C. E. Buis naar Apeldoorn W. P. Wesly, naar Eindhoven J. M. Elstgeest naar Oegst- geest J. G. Buskermolen naar Aalsmeer J. M. van de Velde naar Aalsmeer L. F. E. van der Linden naar Heemstede H. E. K. v. d. Zwaan naar Haarlem Sj Dijkstra naar Bloemendaal P. J. Luijnenburg naar Voorschoten C. G. Hoogeboom naar Ter Aar. KATWIJK AAN DEN RIJN Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ging „de Hanze" hield gisteravond in het Parochiehuis een ledenvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer W. Caspers, las de secr., de heer A. J. Mulder, de notulen. Deze werden goedgekeurd. On der de ingekomen stukken was een schrij ven over deelname aan de bedevaart naar Heiloo. Vérder: een Bondscirculaire over het Vacantieoord voor kinderen van Hanze- leden te Groesbeek. De afgevaardigde naar de Centr. Raadsvergadering, de heer A. Mulder, deed uitvoerig verslag van deze vergadering. Voor deelname aan de bede vaart naar Heiloo op 19 Juni kan men zich opgeven tot 10 Juni a.s. De Geestelijk Ad viseur hield een leerzame causerie over het bekende Voorschotfonds. Bij de bespreking hierover werd opgemerkt, dat eenige leden de gewenschte afdracht reeds hadden ge daan, terwijl anderen werden aangespoord dit liefst zoo spoedig mogelijk nog te doen. Dan spoorde de G. A. de leden aan op den verjaardag van Z. H. den Paus tot Zijn intentie te bidden. Een uitvoerige bespre king volgde hierna over een eventueele Middenstandsactie, te voeren ter gelegen heid van de a.s. Oranjefeesten. Dit naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de Oranjevereeniging. Besloten werd de leden in deze volle vrijheid van deelna me te laten. Na rondvraag sluiting dezer zeer geanimeerde vergadering. Een avontuur. De bestuurder van een der bekende zandauto's van de firma V. te Bodegraven, die dagelijks het zand ver voeren van af Rijksdorp naar Rijnlands ka naal, maakte een niet benijdenswaardig avontuur mee. Bij de lossteiger langs het kanaal wordt gedraaid en achteruit de .steiger opgere den. Zoo ook nu. Door onvoldoende uit zicht geraakte de auto met het achteruit rijdende gedeelte echter half op en half naast den steiger. De wagen zou met den bestuurder eenige meters lager, of in een motorschip of in het kanaal zijn terecht ge komen, ware het niet dat de auto halver wege met de achterwielen aan den stei ger bleef haken en alzoo daar bleef han gen. Dat was een griezelig gezicht. Het grootste gevaar was echter toen geweken. Met een kraanwagen is de auto uit deze netelige positie verlost. Een avontuur voor den bestuurder, dat goed afliep. LE1DSCHEN DAM Geboren: Jacobus Petrus Maria, z. van N. J. de Groot en P. M. v. Togt Cornelia Maria, d. van A. Frensch en P. T. v. d. Meer Margaretha Alida Maria, d. van J. M. J. Havik en M. C. Janson Dirk, z. van P. W. F. Kragt en A. J. Borst Pie- ter Johannes Marie, z. van P. Overdevest en J. A. B. v. Leeuwen. Gehuwd: M. Stijsiger en A. G. H. v. d. Akker. Overleden: A. Vermeer 41 j., vr. J.. H. G. v. Lit 47 j. m. NOORDWIJKERHOUT Autotocht ouden van dagen. In een vergadering van het comité autotocht ouden van dagen is besloten de tocht dit jaar te houden op 14 Juni. Het doel is het Gooi en Amsterdam. 65-jarigen en ouderen kun nen deelnemen. Opgaaf voor deelname kan geschieden bij de comité-leden P. P. v. Den zen, C. Geerlings, J. Aartman, M. Kokkel koren, B. Zandbergen, L. J. Mens en P. Reijneveld. Vertrokken: G. van Rheenen naar Noordwijk J. A. van Nobelen naar Ben- nebroek J. L. Schouten naar Benne- broek J. M. Kuperus naar Boxmeer C. W. J. van der Klugt naar Voorhout C. H. den Eisen naar Voorhout M. J. van den Burg naar Voorhout C. J. den Elzen naar Voorhout C. Louwen naar 's Gravenhage A. Chr. van Veen naar Noordwijk A. M. Luijten naar Delft Sara van der Zwart naar Heemstede A. A. Rodenburg naar Leiden Q. van Noort naar Oegstgeest B. J. S. Sanders naar Amsterdam H. C. Damen naar Heemste de B. H. de Jong naar Noordwijk N. C. van Dabbelden naar Wassenaar Trijntje Plug naar Noordwijk M. C. H. A. J. V. van den Burg naar Noordwijk M. van Tol naar Alphen aan den Rijn G. A. Bocxe naar Ter Aar Anna Heems kerk naar Noordwijk C. P. van den Burg naar Noordwijk Nic. Koot naar Rijswijk W. H. Semp naar Leimuiden H. Chr. Schroder naar Rotterdam M. E. van den Burg naar Heemstede M. M. J. Verde- gaal naar Lisse M. C. van der Haak naar Amsterdam C. J. Vlijmen naar 's Gravenhage. Gevestigd: K. M. Verlaan van Zand- voort Q. H. van Noort van Haarlem C. P. van den Burg van Haarlem A. van Diemen van Oegstgeest J. M. Zandber gen van Oegstgeest J. Willemse van 's Gravenhage M. M. J. Verdegaal van Haarlemmerliede A. Hageman van Hil- legom F. Stouthart van Hillegom A. Groen en-van der Klugt en gezin van Sas- senheim E. Remmerswaal van 's Gra venhage F. J. van Vlymen van Haarlem C. J. Renckens van Nootdorp F. J. Redegeld van Alphen aan den Rijn C. G. J. van der Weijden van Noordwijk G. M. A. P. M. Sengers van Nijmegen Joh. Paridon van Voorhout J. B. Meijer van Amsterdam A. M. van der Weijden van Amsterdam C. W. van Straalen van 's Gravenhage H. B. Keijzers van Hille gom G. A. Wiering van Haarlemmer meer P. J. van den Berg van Voorhout J. de Groot-Meijer en gezin van Voor hout N. C. Zonneveld van Lisse P. H. Radings van Breda K. J. R. van der Slot van Noordwijk C. H. Steenvoorden van Noordwijk Hugo H. van der Rijcke van Dordrecht Adrianus van den Burg van Noordwijk Engelina J. va nden Burg van Noordwijk G. M. Balk van Amster dam Joannes Spreeuw van Voorhout P. A. Antonisse van Amsterdam J. H. Antonissè van Amsterdam Adrianus G. Luijben van Alphen aan den Rijn. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Gisterenochtend is na mens B. en W. aanbesteed: het bouwen van een transformatorhuisje met bijkomen de werken op het terrein der gemeentelijke waterleiding aan de .Papelaan te Voorscho ten. Ingekomen waren er 8 biljetten n.l.: W. Jansen, Voorschoten:- 1365.B. C. Strijk, Leiden: ƒ1145.; Gebr. Niersman, Voorschoten: ƒ1122.—; Firma de Jong en Zn., Voorschoten: 1111.J. W. Olst- hoorn, Voorschoten 990.P. H. Meijer en Zn., Oegstgeest: 998.Joh. Zuiderduin, Voorschoten: ƒ984,H. L. v. Dillen, Was senaar: ƒ974.De gunning zal later be kend gemaakt worden. WASSENAAR Jong geleerd.... Ze hadden kennis aan mekaar.... Mis schien was die innigheid ontstaan als ge volg van een gezamenlijk opgelikte lolly, misschien was een zakje snoep heusch eer lijk gedeeld, misschiennou ja, de ge waarwording van een eerste liefde kan ge put worden uit heel veel mogelijkheden. We zullen ons dus niet verder verdiepen in het liefdes-ontwaken, doch alleen con- stateeren, dat er liefde was. Op welke leeftijd begint "liefde? We hebben er tal rijke boeken op nageslagen, maar we heb ben geen enkele begrenzing kunnen vin den, nóch over het begin, nóch over het einde. Deswege zal de censuur er hopelijk geen bezwaar tegen hebben, dat het 9- jarige meisje S. en de 9-jarige jongen L., beiden uit Leiden, mekaar kenden. Een liefdes-idylle in miniatuur-formaat. Voor- loopig was het eéri stads-idylle, totdat het idee werd geopperd om de gezamen- Gisteravond kwam de Raad der gemeen te Boskoop in openbare vergadering bij een in het Gemeentehuis. Burgemeester mr. E. P. Verkerk, open de de vergadering en na trekking van num mer voor stemming en rondvaag werden de ingekomen stukken behandeld. Onder meer was hieronder een schrijven van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen betreffende het beroep inzake de vaststelling van de vergoedingen ingevolge art. 101 van de lager onderwijswet 1920 ten behoeve van de bijzondere lagere scholen in Reijerskoop over 1934. De heer Boekraad was van meening, dat de gemeente tekort zou zijn geschoten in haar subsidie-verlee ning aan bovengenoemde (R.-K.) scholen en wel in 't bijzonder wat betref het gym- nastiek-lokaal. Wethouder v. Gelderen zegt, dat het gymnastieklokaal, waarom, vroeger was verzocht, gegeven is; in tegenstelling met andere (Ned. Herv.) scholen, die hier niet om hebben verzocht; tem slotte is gebleken, dat het bedoelde lokaal nooit in gebruik is geweest. De heer Boekraad vindt het jammer, dat de poging toentertijd om in de behoefte van gymnastiek te voorzien, nu wordt aange merkt als een dwingelandij, de subsidie er voor gedeeltelijk wordt ingehouden, en ge zonde sportontwikkeling voor de leerlingen door dë onderwijswet als overbo dig leervak wordt beschouwd. Temeer, waar nu de gemeente het niet noodig acht haar medewerking te verleenen. Bij een verslag van den agent der ar beidsbemiddeling betreffende dit agent schap gedurende het jaar 1937, merkt de heer P. D. Noest op, dat in het afgeloopen jaar de commissie slechts éénmaal bij el kaar is geweest en de besprekingen dien tengevolge nog als te wenschen overlaten. De voorzitter zegt toe, dat hiervoor een regeling zal worden getroffen. Voorts een rapport van het Centraal ve- rificatiebureu der Ned. Gemeenten betref fende de kasopneming en controle der ad ministratie van het Burg. Armbestuur op 4 Maart 1938. Dit handelt over de al of niet opname van de gelden der z.g. armenbus in de gemeente-administratie. De voorzit ter licht toe. dat moet worden gekozen tus- schen opheffing of „zoo laten", omdat het minder eervol voor het gemeentebestuur zou zijn om de financiën voor het armbe stuur behalve reeds door de belastingen ook nog te putten uit een collecte. Een stinkende sloot. Alsnu kwam ter sprake een schrijven dd. 16 Mei 1938 van den heer C. Kleijn betref fende vervuiling van een sloot bij de Bie zen. Dit is n.l. de onsmakelijke Nieuwstraat- afwateringssloot. De heer Boekraad is van meening, dat alleen demping en rioleering afdoende zal werken en noemt al het ove rige lapwerk. De heer P. Loef Azn. houdt een breed voerig betoog om aan den wantoestand van deze sloten, zoowel West- als Oostzijde der Nieuwstraat een einde te maken. Spr. acht het van groot belang, ook uit het oogpunt der volksgezondheid, om hier han delend op te treden. Reeds jaren wordt er oved gesproken en weer over gesproken en met recht kan hier een Romeinsch gezegde worden aangehaald: „Terwijl de Senaat be raadslaagde, ging Saguntum verloren". De heer Loef is van meening, dat een brug in de Biezen en een behoorlijke func-- tioneering van het spuiriool een oplossing kan brengen, waarop weth. Guldemond antwoordde, dat dit slechts een verplaat sing van de moeilijkheden met zich brengt, daar bij een Zuid-West- of Zuid-Oostelijke wind het vuil dan bij een andermans deur, n.l. Biezentocht of Rijneveld zou terecht komen. De heer Loef is het hier echter niet mede eens. Aan de hand van een teekening, die inmiddels gehaald isj volgt nog een uitge breide discussie. lijke wandelingen wat verder te gaan uit strekken. Of het idee van Judith is uitge gaan of van Daantje weten we niet, doch het idee wist beider instemming te ver werven en alzoo werd dus besloten. Het Haagje, ofwel de Residentie, werd uitver koren als de veste waarbinnen men zich verder zou gaan vermeien. J.l. Zondag zou het er dan van komen. Er was vroeg opge staan en vlug ontbeten, want er was een groote reis voor de boeg. Judith stond ze nuwachtig op den uitkijk. Eindelijk, ja hoor, daar kwam Daantje, met zijn step. De reis zou namelijk per step worden on dernomen. Judith stapte in, of stapte eigenlijk open daar ging het. Leiden lag spoedig achter hen, toen kwam de Haagsche Schouw. Toch gemakkelijk die wegwijzers van de A. N. W. B. Je vindt den weg vanzelf, 't Ging zoo samen op de step gewoonweg zalig en spoedig was Was senaar bereikt. Verrukkelijk ging het over dat geplaveide rijwielpad. Wat die twee mekaar toen vertelden zal altijd een ge heim blijven. Zoo werd al steppend het Viaduct bereikt aan de grens van Den Haagtoeneen knalen daar stond het tweetal met een lekke band en geen cent op zak. Judith kon haar leed over dit plotseling gebeuren niet lang ver kroppen. Er kwam een traan, nog een, en weldra was er een overvloed. Daantje slingerde zijn armen troostend om Judith's halsjeen, o weetoen kwam er een Wassenaarsche politieagent en die slingerde zijn armen om allebei de halsjes. Toen duurde het nLt lang of Judith en Daantje en de step bevonden zich op het Politiebureau. Het einde was, dat Judith door de Leidsche politie werd afgehaald en Daantje door zyn ouders. Dit was het slot van een liefdesavontuur van Judith S. en Daantje v. d. L. Ze hebben de Resi dentie nog slechts uit de verte mogen aanschouwen. Zieen ruik! De heer Loef eindigt zijn betoog met de woorden: „Laat B. en W. en de andere hee ren er eens heen gaan, dan kunnen ze zien en ruiken." Na een eenïgszins opgewonden discus sie werd, op voorstel van den heer Brand, een commissie benoemd. In deze commis sie werden gekozen de heeren H. A. Boek raad, W. C. van Kleef en Kranenburg. Steunregeling voor kleine kweekers. Hierna volgden eenige mededeelingen o.a. over de steunregeling voor kleine tuin ders (kweekers). Voor de uitvoering van deze regeling is samengesteld een commissie bestaande uit de heeren: E. Guldeman, voorz. J. v. Gel deren (patroonsorg.), M. Jongejan (arbei- dersorg.), L. Korver, districtscontroleur voor de steunverleening, ir. C. Ph. Moer- lands, rijkstuinbouwconsulent, J. Zwarten dijk, tuinbouwdeskudigen. Bij afwezigheid van den voorzitter zal het voorzitterschap worden waargenomen door den burge meester. De regeling treedt op 1 Juni a.s. in werking en geldt voorloopig tot 31 Dec. 1938. De heer de Ruyter vindt de geheele rege ling veel te theoretisch en zag gaarne wat meer deskundige personen in de commissie geplaatst. Ook de loonpost van ƒ350 zint hem niet. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. ook niet veel van deze regeling ver wachten. Doch, waar onze gemeente als noodlijdend kan worden beschouwd en Den Haag hierdoor in een behoefte denkt te voorzien, kunnen wij het aanbod niet af wijzen, wanneer we niet de overbodigheid kunnen aantoonen. Dinsdagavond 31 Mei. komt de commissie voor het eerst bijeen, doch dan reeds zullen de beide wethou ders met wijzigingsplannen komen. De heer Brand stelt voor een of meer personen uit de C. klasse in de commissie te doen plaats nemen, teneinde van be voegde zijde te kunnen worden ingelicht. De voorzitter meent dat dit onmogelijk is, de gesteunde zou daar zijn eigen steun moeten bepalen. Met de toezegging, dat aan de leden de circulaire zal worden thuis gestuurd, wordt de discussie gesloten. Hierna werd besloten op voorstel van B en yt tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1935 aan de besturen der bijzondere scholen voor uitgebreid lager onderwijs en wel op a. 10.50 per leerling voor scholen van ge woon lager onderwijs, b. 17.81 per leer ling voor scholen voor uitgebreid lager onderwijs. Voorts werd aangenomen, het voorstel van B en W betreffende het verleenen van extra steun aan werkloozen in 1938. Voorts werd met 1 stem tegen het voor stel van B en W aangenomen, tot het ver leenen van vrijstelling van belasting op tooneel-vertooningen en andere vermake lijkheden aan de tentoonstellingsvereen. „Boskoop". De heer Noest vond het wel zeer gemakkelijk. De voorzitter zeide, dat in geheime zitting nog andere bedragen zullen worden genoemd, bij welke verge leken dit kwijt te scheiden bedrag een kleinigheid beteekent. Goedgekeurd werd het voorstel van B en W om te besluiten tot deelneming in de waarborgregeling der Frauderisico-Onderlinge van Gemeen ten. Het volgende punt handelde over het aangaan van een geldleening voor het gas bedrijf van 60.000. Hiertoe werd beslo ten. De heer Boekraad stemde tegen. Ook het voorstel om een terrein beschikbaar te stellen aan de vereen, voor Boskoopsche cultures werd met alg. stemmen aangeno men, evenals het voorstel tot verhooging van het subsidie aan het Groene Kruis afd. Boskoop. Door plaatsgebrek kan niet meer in het weeshuis een magazijn worden inge richt voor de berging van materiaal. Dit wordt nu verplaatst naar de Voorkade, per cel 48. Mej. Tijsma zal voor het beheer der goederen zorgen, waarvoor zij vrije inwo ning geniet. De huur bedraagt ƒ350 per jaar; de vergoeding aan het weeshuis be droeg 100 per jaar. Het bedrag van 250 méér is te veel om door de vereeniging te kunnen worden gedragen, zoodat de ge meente dit voor haar rekening neemt. Het moet trouwens als een overgangsmaatregel worden beschouwd, daar er plannen zijn tot oprichting van een eigen wijkgebouwtje. De onbewaakte overweg. Als laatste punt kwam ter sprake het voorstel van B. en W. om over te gaan tot opheffing van den gem. waarschuwings dienst bij de spoorwegovergang in den Zij- deweg. Van Ged. Staten werd de mededee- ling ontvangen, dat zij voornemens zijn, de noodige waarschuwingsborden nabij den spoorwegovergang over de Zijde aan te brengen op kosten der provincie. De borden zullen worden verlicht, mits de kosten daarvan door de gemeente wor den gedragen. Het licht gebruik bedraagt 204 watt per uur, het aantal branduren kan worden ge steld op 3839, zoodat de kosten der verlich ting worden geraamd op ƒ164.43 per jaar (21 ct. per KWh). Met het oog op een voldoende bekend making wenscht het college de staking van den waarschuwingsdienst der gemeente te doen ingaan op 2 Juli 1938. B. en W. stel len tevens voor om de kosten van de ver lichting van de waarschuwingsborden voor rekening der gemeente te nemen. Voor 1938 behoort te worden gerekend op een uitgave deswege van pl.m. 100. Bespreking van dit voorstel werd door den voorzitter aangehouden tot de geheime zitting. Bij de rondvraag stelde de heer Kranen burg nog voor om het trottoir langs Reijers koop door te trekken. De voorzitter ant woordde, dat het gemeentebestuur reeds lang doende is met de verschillende eige naren, doch zonder resultaat. B. en W. zullen alsnog een poging in die richting aanwenden. Hierna werd het openbare gedeelte der vergadering gesloten. Na afloop van de geheime zitting werd gestemd over het voorstel van B. en W. in zake de onbewaakte overweg. De heeren Loef, Van Kleef, Brand en Grootendorst hadden intusschen wegens het vergevorderd uur de vergadering ver laten. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men met 6 tegen 3 stemmen. Tegen de hee ren Noest, Haring en Kranenburg. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Verloren in de wil dernis (Clyde Beat- 'y). Het witte gevaar. (Tom Tyler). Avontuurlijk Wild West lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Orkaan (Dorothy Lamour John Hall). Artistenliefde (Inge Schmidt). Avontuurlijk Humoristisch lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei Zaterdag, Woensdag 8 uur. Matinée: en Donderdag 2 uur. Zaterdag, Woensdag Toelaatbaar v. volwassenen. Lido: De Schrik van Brim stone (Wallace Bee ry Virginia Bru ce). Vrouwen zijn lastig. (Stuart Ervin Florence Rice). Sensationeel Detective. lederen avond 8.15 uur. Zondag -van 2-7 uur. Zalei'dag en Woensdag 2.30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Rex: The Texas Rangers. (Fred Mac Murray) De Koning en het Revue-meisje. (Fer- nand Gravell Joan Blondell). Wild West Comedie. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen. Trianon: Ik beschuldig. (Vic tor Francen). Een avontuurlijk meisje. (Gene Ray mond, Ann Sothern) Dramatisch Klucht Iederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen, GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13