RADIO-PROGRAMMA'S Dc voorjaarsstorm vraagt slacht offers DINSDAG 31 MEI 1935 3E LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WOENSDAG 1 JUNI. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGELUK OP DEN AFSLUITDIJK. Autobotsing met doodelijken afloop. Omstreeks middernacht is op den afsluit- cijk nabij Komwerderzand een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij één doode is te betreuren. Op vijfhonderd meter ten westen van Komwerderzand stond een vrachtauto van de „Stanfries" stil. De achterlichten van dezen wagen brandden. Uit de richting Noord-Holland reed een met aardappelen geladen vrachtauto van den aardappelhandel van H. Persoon, Markt weg 124 te 's-Gravenhage den wagen van de „Stanfries"' achterop en botste er met een hevigen slag tegen aan De schok was zoo hevig, dat de heele lading aardappelen naar voren schoof en den chauffeur van den Haagschen wagen tegen den motor dood drukte. De marechaussee van Komwerderzand, die dadelijk ter plaatse was en het onder zoek ter hand nam, slaagde er nog niet in het slachtoffer te identificeeren. MEISJE ONDER MET PAARD BESPANNEN KAR. Spoedig aan haar verwondingen bezweken. Gisteravond omstreeks zeven uur is het zesjarig dochtertje van de familie Somers te Tilburg in de nabijheid van de ouder lijke woning aan de Groeseindstraat bij het spelen onder eer met paard bespannen kar geraakt en overreden. In zeer ernstiger toestand is hét meisje naar het St. Elisabeth ziekenhuis vervoerd, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Tengevolge van een zware depressie ten Noorden van ons land heeft zich gisteren een zware voorjaarsstorm over het geheele land ontketend, welke direct en indirect oorzaak is geworden van enkele ernstige verkeersongevallen, waarvan men hier onder een relaas vindt. Blijkens de gegevens van de filiaal-inrich ting te Amsterdam van het Koninklijk Ne- derlandsch meteorologisch instituut bereik te de Zuid tv est er voorjaarsstorm zijn hoog tepunt omstreeks twee uur. Om 13.55 uur bedroeg de gemiddelde windsnelheid (over vijf minuten) 19.8 meter per seconde, d.i. ruim 70 K.M. per uur, Tezelfder tijd werd een maximum windstoot geregistreerd van 83kg. per virekante meter. De storm is daarna slechts weinig in kracht afgenomen. De windsnelheid bleef ongeveer 16 meter bedragen. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Wielrijder door trein gegrepen. Gistermiddag omstreeks een uur is op den onbewaakten overweg te IJsselmonde de 55-jarige W. Westerik uit IJsselmonde, die te voet de spoorbaan wilde oversteken, door den trein uit Dordrecht gegrepen en op slag gedood. Het uitzicht ter plaatse is vrij, zoodat vermoed wordt, dat de man door den loeienden storm den trein niet heeft hooren aankomen. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar de algemeene begraaf plaats te IJsselmonde overgebracht. De vrouw des huizes, die in het achter huis haar werkzaamheden verrichtte, zag tot haar ontsteltenis opeens dak en gevel omlaag komen. Als door een wonder bleef zij ongedeerd, te midden van een ruïne staan. Ook het eenige kind van het echt paar Moes kwam zondei letsel vrij. De schade, zoowel aan de in aanbouw zijnde "boerderij als aan de woning van Moes is aanzienlijk. ZEILBOOT OP DE WAAL OMGESLAGEN Op de rivier de Waal voor Nijmegen hebben drie zeilers, die met hun boot wa ren uitgevaren, een hachelijk avontuur be leefd, dat buitengewoon gelukkig is afge- loopen. Midden op de rivier, ongeveer ter hoogte van de verkeersbrug, sloeg het vaartuigje tengevolge van den hevigen wind om. De drie inzittenden geraakten te water, doch wisten zich aan de boot vast te klemmen. Evenwel was het gevaar voor hen niet geweken, daar de boot door den storm snel afdreef en de golfslag zoo hevig was, dat ieder oogenblik het gevaar dreigde, dat zij zich niet meer konden vasthouden. Evenwel tezelfder tijd kwam een motorsleepboot de rivier af, waarvan de bemanning het ongeluk had zien ge beuren. De motorboot nam de zeilers aan boord, terwijl de zeilboot op sleeptouw werd genomen. Het gezelschap stevende naar den Lentschen oever, en daar werd de zeilboot weer zoo goed mogelijk in orde gemaakt, nadat het water er uit ge hoosd was. Daarop werd de zeilboot weer naar den Nijmeegschen oever gesleept, waarbij de zeilers veiligheidshalve aan boord van de motorboot bleven. Dat zulks goed gezien was bleek wel toen onderweg de boot wederom kapseisde. BOERDERIJBRANDEN TE LINDEN (N.Br.) Een schade van f 30.000 veroorzaakt Tijdens een kort maar hevig onweer dat zich gistermiddag boven Oostelijk Noord- Brabant en Zuid-Gelderland ontlastte is de bliksem geslagen in de kapitale boer derij bewoond door de dames Roelofs in de buurtschap Noord Linden gem. Linden- Katwijk. Er stond een zware storm en zoo duurde het niet lang of niet alleen het woonhuis maar ook de stallen en de voor raadschuren stonden in lichterlaaie. De brandweer, die over slechts primitieve hulpmiddelen beschikt, kon tegen de ge weldige vuurzee niets uitrichten, zoodat men er zich toe bepaalde van den inboe del te redden wat maar mogelijk was. Jntusschen werden door den wind bran dende stukken van het rieten dak ver meegevoerd en op een gegeven ogoenblik had dit tot gevolg, dat ook de ongeveer 100 meter verder staande schuur van de boer derij vah M. v. d. Groes vlam vatte. In deze schuur bevond zich een groote voor raad stroo, waarin het vuur gretig voedsel vond en in minder dan geen tijd stond ook de heele schuur in lichterlaaie, en werd het rieten dak van de groote boer derij door het rondvliegende brandende stroo eveneens in vlam gezet. De storm wakkerde ook hier het vuur fel aan en in 'n oogwenk stond de heele boerderij van voor tot achter in vuur. Telefonisch werd assistentie van de brandweer te Cuyk gevraagd, die in kor- tijd tijd met een motorspuit ter plaatse verscheen. Dank zij het kracht \e optre den van de Cuyksche brandweer mocht het, met groote moeite, gelukken /erdere uitbreiding van den brand te voorkomen, doch de beide aangetaste boerderijen brandden tot den grónd toe af. Van de in boedels kon men 'n gedeelte in veiligheid brengen, doch de geheele landbouwinven- tarig ging verloren. Een paard", 14 varkens en ongeveer 80 kippen kwamen in de vlam men om. De schade, die op 30.000 wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. IN DRENTE MOESTEN EEN BOERDERIJ EN TENTOONSTELLINGSTENT HET ONTGELDEN De storm van gisteren blijkt in het ge heele land schade te hebben aangericht. Te Kampen is tijdens een zware on weersbui de bliksem geslagen in een dub bele woning aan den St, Nicolaasdijk, be woond door de 70-jarige wed. Westra en het gezin van den heer Bastiaannet. Het met riet gedekte huis stond in korten tijd in lichterlaaie. De brandweer stond tegen over een hopelooze taak; van den inboedel kon slechts zeer weinig in veiligheid wor den gesteld. Een groot gedeelte van het vee kwam in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Voor de gisteren door den commissa ris der Koningin te openen landbouwten toonstelling van het D. L. G. te Nijeveen, was achter het café van den heer Oosting een groote tent van de firma Wagenborgen uit Groningen verrezen, waarin dames van den boerinnenbond ijverig bezig waren met het in orde maken van enkele stands. De stand van den opbouw van Drente was geheel gereed. Plotseling scheurde het zeil, de zware masten knapten af en zware ijze ren pennen werdn uit den grond gerukt. Gillnd vlogen de in de tent aan den ar beid zijnde personen naar buiten, juist op tijd, want het volgende oogenblik viel de tent ineen. Het bleek nl., dat een windhoos over de gemeente getrokken was en door afge knapte boomen, afgescheurde takken en bladeren duidelijk haar weg had aangege ven. „Tel." aanroepen voldeed deze hieraan niet. De agent heeft toen geschoten en den vluchte ling in den rug, bij den schouder, geraakt. Op last van den G.G.D. is de man per politieauto naar de R.K. ziekenverpleging overgebracht. Daar is hij thans nog in be handeling. Zijn toestand is niet ernstig. Waarschijnlijk is de daad van dezen on derwijzer een gevolg van een zwaarmoe digen toestand, die voornamelijk door werkloosheid schijnt veroorzaakt te zijn. HILVERSUM I, 1875 M. en 415.5 M. NC- RV-uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schrift lezing en meditatie. 8.15 Berichten, Gra- mofoonmuziek. (Om 9.30 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoon- muziek. 11.30 Reportage. 12.00 Be richten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Apollo-kwintet en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de jeugdige postzegelverzame laars. 2.30 Vervolg van 11.30. 3.30 Hol- landsch Kamerziekenensemble en Gramo foonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuurtje. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Taalles en causerie over het Binnen- aanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Land- en tuinbouwpraatje. 7.45 Re portage. 8.05 Berichten ANP. Herha ling SOS-berichten. 8.15 Enkatreia-uur. 9.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 10,00 Berichten ANP. 10.05 Voor ama teur-fotografen. 10.20 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Vervolg voncert. 11.30 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. VARA -uitzen- ding. 10.00—10.20 v.ra. en 7.30—8.00 VP RO. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berichten). 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor Arbeiders in de Continu-bedrijven. 12.00 Gramofoon muziek. (Om 12.15 Berichten). 12.30 VARA-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. I.151.45 Orgelspel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de kin deern. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.15 Esmeralda-septet. 6.45 Causerie „De oecumenische beweging". 7.00 Gramo foonmuziek. 7.06 Vocaal concert. 7.30 Cyclus „On werk en ons geloof". 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Sylvia- Amusementsorkest. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Het Amsterdamsche Joodsche koor en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VAR-orkest en soliste. 10.45 Gi'amofoon- muziek. 11.15 De Ramblers en soliste. II.4512.00 Gramofoonmuziek. RADIO-PARIS 1648 M. 8.10, 8.55—9.05, 10.35, 11.20 en 12.35 Gramofoonmuziek. 1.50 Zang. 2.05 Gramofoonmuziek. 3.05 Viool en piano. 4.20 Zang. 4.35 Vioolvoordracht. 5.20 Bailly-orkest. 8.50 Cellovoordracht. 9.20 Variëté-pro- gramma 10.5011.05 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Het New English Trio. 12.05 Pianovoor dracht. 12.45 Walter Collins' orkest. 1.35 Sportreportage. 1.502.20 Gramo foonmuziek. 3.10 Sportreportage. 3.30 Jack Wilson's kwintet. 4.05 Causerie over hobbies. 4.20 Vesper. 5.10 Gra mofoonmuziek. 5.20 Carroll Gibbons en DE BOMAANSLAG TE ROTTERDAM DE JACHT OP WALUCK. Th'ans, nu er volledig licht is gekomen inzake den bomaanslag op den Coolsingel ie Rotterdam, staat de politie voor de on- geloofelijk moeilijke taak, den moordenaar \/an Konovalec, den z.g. Waluck, te ar resteeren. De theorie, dat Waluck gekomen en ge gaan zou zijn, met het Russische stoom schip „Menshinsky", acht men niet waar schijnlijk, omdat dit schip pas ongeveer der tig uur later uit Rotterdam is vertrokken, nadat de geheele stad in rep en roer was gebracht tengevolge van den bomaanslag. Aangezien de Sowjét-Unie niet officieel erkend is, houdt men Russische schepen al- lijd speciaal in het oog en daarom komen de Russische schepen ook nooit aan den wal, maar blijven altijd op stroom liggen. Bij zulk een geraffineerd complot als het hier betreft, is het niet waarschijnlijk dat men den moordernaar aan boord zou heb ben genomen, omdat men maar al te goed weet, dat de Russische schepen aan een speciale controle onderhevig zijn en men dus doorloopend de kans liep, dat men aan boord een onderzoek zou instellen. Aanvankelijk is nog gedacht, dat het spreken van Baranoff zou zijn samengeval len met het vertrek van de „Menshinsky", maar in de eerste plaats wist Baranoff niet dat de „Menshinsky" hier was en in de tweede plaats was het schip reeds lang ver trokken. Indien hij dus eventueel gewacht zou hebben op het vertrek van de „Men- chinsky", dan had hij ook wel eerder kun nen spreken. Overigens neemt men voors hands aan, dat Baranoff irderdaad de waar heid heeft gesproken en niet bij het com plot is betrokken geweest. Alle verklarin gen komen overeen en bovendien is Bara noff ook door de echtgenoote van Konova lec gekenschetst als de koerier en de ver trouwde van haar man. Inlichtingen verzocht. In zake de samenstelling van de helsche machine zijn de pyrotechnici nog niet veel verder gekomen De meering dat men hier niet met een ontvlammingsapparaat, maar met een tijdbom te doen heeft, is inmid dels bevestigd. Nu vraagt men zich echter ai, waar deze tijdbom is getempeerd. Het uurwerk om een dergelijken bom aange bracht heeft meestal een tijdsmarge van een kwartier tot twee uur noodig. In ieder ge val moet hier te Rotterdam het uurwerk zijn afgesteld. In verband hiermede ver zoekt de commissaris van den justitieelen dienst van het hoofdbureau alhier, een ieder die in den loop van den morgen van Maan dag 23 Mei in een café, logement, hotel of dergelijke een man heeft zien scharrelen met een pakket ter groote van een schoe nendoos, zich te willen vervoegen aan het bureau tot het geven van inlichtingen. Het staat wel vast, dat dit te Rotterdam gebeurd moet zijn. Inmiddels verwerpt men cok nog niet de gedachte aan eenige vloei de „Savoy Orpheans". 6.05 Sportrepor tage. 6.20 Berichten. 6.45 Landbouw- praatje. 7.05 Orgelspel. 7.35 BBC-Har- moniekapel en solist. 8.20 Geraldo en zijn orkest. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie „Spain, both sides of the line". 10.00 B BC-Variëté-orkest, koor en solisten. 10.45 BBC-orkest. 11.35 Joe Loss en zijn Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). KEULEN 456 M. 6.50 Rheinische Lan- desorkest. 8.50 Orkest van de Rijksar beidsdienst. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.30 Vroolijk concert. 4.50 Landesorkest Gouw Baden en Schrammelensemble. 6.50 Pianovoor dracht. 7.30 Omroeporkest en solisten. 8.20 Omroepkamerorkest. 9.20 Rijksuit zending: De Duitsche Himalaja-expeditie. 9.50 Vocaal en instrumentaal concert. 10.40 Omroep Amusementsorkest. 12.30 3.20 Omroepschrammelensemble, Omroep dansorkest en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepsalonorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Pianovoordracht 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solisten. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.). 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest. 1:502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Gramofoonmu ziek met toelichting. 6.20 en 7.05 Omroep dansorkest. 7.35 Jazzmuziek (gr.pl.) 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Om- roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.50 Berlijnsch Philharmonisch Orkest. (8.358.45 Declamatie). 9.20 Zie Keulen. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Berich ten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Berich ten. 11.20 Omroep-Amusementsorkest en Blaasorkest Pfleger. 12.202.20 Zie Keu len. (1.151.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 10.35 Parijs Radio. 12.05 Radio PTT Nord. 12.20 Brussel VI. 14.20 Diversen. 15.05 Parijs Radio. 15.35 Londen Reg. 16.35 Parijs Radio. 16.50 Keulen. 17.20 Parijs Radio. 18.20 Brussel Fr. 18.50 Brussel VI. 20.20 Keulen. 21.20 Parijs Radio. 22.50 Weenen of div. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gramofoonmu ziek G. R. D. of div. 19.35 Londen Reg. 12.50 Droitwich. 13.35 Londen Reg. 15.10 Droitwich. 18.45 Diversen. 19.05 Droitwich. stoffen, die, indien het pakket in een be paalden stand aan het slachtoffer is over handigd, juist in dien stand met elkaar in verbinding zijn gekomen, waarna lang zamerhand een chemische reactie is ont staan, die de explosie heeft bewerkstelligd. Men tas't volkomen in het duister hoe de hom te Rotterdam is terecht gekomen. Na tuurlijk is de helsche machine in brok stukken hierheen gebracht en pas later ge monteerd en bedrijfsklaar gemaakt. Het heeft er sterk de schijn van, dat de aanslag tegen Konovalec precies eender in scene is gezet als tegen Petljoera en Koetje- pof. Uit de inlichtingen, die nog steeds uit alle hoofdplaatsen van Europa hier binnen komen, is vastgesteld dat Konovalec den laatsten tijd en vooral de laatste dagen van zijn leven op intensieve wijze is ge schaduwd. Niet alleen door den man, die tenslotte uitvoerder van het plan is ge weest, maar door een reeks van spionnen. Het is echter geen gemakkelijk werk de gangen van deze verschillende menschen na te gaan, want zij beschikken over een reeks van valsche passen. Met kracht is echter de jacht door geheel Europa op den moordenaar ingezet. Door de regeering beschik baar gestelde geld. Naar aanleiding van het bericht dat de Nederlandsche regeering een groot bedrag beschikbaar stelt voor de opsporing van den dader, wordt ons van gezaghebbende zijde ter voorkoming van misverstand medegedeeld, dat het bedrag waarvan hier sprake is geen belooning is welke de re geering uitlooft voor het ontvangen van aanwijzingen, welke tot opsporing en aan houding van den dader kunnen leiden, doch c'at het hier slechts betreft de gebruikelijke machtiging welke de regeering moet ver strekken opdat gelden kunnen worden uit gegeven voor een onderzoek, dat zich uit strekt buiten de grenzen van ons land. DADER VAN MOORD TE ALMELO? Gearresteerde ontkent In verband met den afschuwelijken moord, die de vorige week Donderdag te Almelo gepleegd is op de 14-jarige Tytje Hof, een kind uit een woonwagenkamp, heeft de politie het onderzoek met kracht voortgezet en tal van personen, die op de een of andere wijze in verband kunnen worden gebracht met dezen moord aan een verhoor onderworpen. Dit heeft geleid tot de arrestatie van zekeren v. d. W., tegen wien enkele aanwijzingen bestaan. Deze ontkent met de mpeste stelligheid, doch niettemin heeft de politie termen gevon den om den man, die niet uit Almelo af komstig is, in arrest te houden, meldt de „Tel.". Bij de verdere nasporingen heeft men op grooten afstand van de plaats waar het lijkje van het kind gevonden werd een stuk kleeding van het slachtoffer aange troffen. LIJK GEVONDEN. Vanochtend ging de zoon van den heer Kramer, wonende aan den Jaagweg, dicht bij Purmerend, zoeken, waar de kat zijn jongen had verstopt. Hij kwam in een kap- berg, waar men zelden komt en bij het om woelen van het hooi vond de jongen een paar schoenen en een jas. Toen hij verder zocht vond hij een lijk, waarschijnlijk van een zwerver, dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde. FELLE BRAND TE ROOSENDAAL Hoedenfabriek in de asch gelegd Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur is door onbekende oorzaak, vermoedelijk door kortsluiting, brand ontstaan in de vilthoedenfabriek van de fa. De Schep per en Zn., aan de Kade te Roosendaal, welke als gevolg van de aanwezige groote hoeveelheid lichtbrandbare stoffen en ma terialen in korten tijd een zoodanigen om vang nam, dat weldra het geheele gebouw in lichterlaaie stond. Het gebouw, dat een oppervlakte beslaat van 8 bij 22 meter en twee verdiepingen hoog was, is geheel door het vuur vernield, meldt de ,,Crt.". Wel was de brandweer spoedig ter plaat se, die met een aantal stralen op de wa terleiding het vuur krachtig aantastte, doch weldra bleek, dat. men voor een hopelooze taak stond, waarom men zich verder be perkte tot het nat houden van de belen dende panden, w.o. een groote vol geladen houtloods van de fa. P. de Bruijn, welke ernstig door het vuur werden bedreigd. Tegen 7 uur ongeveer was het fabrieks gebouw vrijwel geheel uitgebrand en wa ren mede de groote voorraden en alle machinerieën een prcoi van het vuur ge worden. De aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. De fabrikanten, zijn niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De 30 per sonen, meerendeels gehuwde mannelijke arbeidskrachten, die aan deze fabriek werkzaam waren, zijn nu tot werkloosheid gedwongen. In verband met de reeds ingetreden sei zoensarbeid en een beduidende opleving in het bedrijf in de laatste maanden, waren juist plannen in voorbereiding een belen dend perceel aan de fabriek te verbinden tot uitbreiding van het bedrijf. Getracht zal nu worden dit perceel zoo spoedig mo gelijk voor het bedrijf in orde te maken teneinde het bedrijf te kunnen hervatten. Intusschen zal dit nog wel eenigen tijd in beslag nemen, daar zooals gezegd alle machines en voorraden ook verloren gin gen. Enkel jaren geleden is de hoedenfabriek van de heeren De Schepper, toenmaals ge vestigd aan de Kalsdonkschestraat, als ge volg van een brand, welke in een aan grenzend pand was ontstaan, eveneens door het vuur vernield. HOTEL AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht is te Neede het tekende stationshotel Remijn geheel door brand vernield. Om half drie werd de brand door de be woners op de bovenverdieping ontdekt. Zij moesten zich ijlings in veiligheid stellen. Van den inboedel kon niets worden gered. De brandweer, onder leiding van den burgemeester, bestreed het vuur, dat, aan gewakkerd door den sterken wind, snel om zich heen greep Met drie stralen op de motorspuit en eenige op de waterlei ding, was men het vuur in enkele uren meester. De schade bedraagt vijf-en-tvvintig-dui- zend gulden. Zij wordt door verzekering gedekt. Men weet nog niet, hoe de brand ontstaan is. Tien jaar geleden is het hotel eveneens door brand vernield. INBREKENDE ONDERWIJZER Naar wij vernemen, heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zondag te Hilver- LANDBOUWER DOOR RUKWIND OPGENOMEN EN TEGEN AUTO GEWORPEN. Auto bij uitwijken tegen boom gereden. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft zich op den rijksstraatweg den BoschTil burg, veroorzaakt door den storm, een on geluk voorgedaan, waarbij drie personen werden gewond. De landbouwer M. Maas uit Haren (N.B.) die van een zijweg per rijwiel den straat weg wilde oprijden, werd door een ruk wind tegen een passeerende auto geworpen. De bestuurdei van de auto meende nog op het laatste oogenblik te kunnen uit wijken en reed regen een langs den weg staanden boom. Twee inzittende dames uit Tilburg bekwamen verwondingen aan het hoofd en konden, na verbonden te zijn, naar hun woonplaats worden overgebracht. De landbouwer liep ernstiger wonden op en kreeg bovendien inwendige kneuzingen Na verbonden te zijn werd 'hij naar zijn v/oning vervoerd VEENBRAND TE EMMERERFSCHEIDEN- VEEN TIJDENS DEN STORM. Drie woonhuizen mede in brand. Gistermiddag is aan den Groenen Dijk te Emmererfscheidenveen een veenbrand uitgebroken op de veenplaats en van het veenschap „Emmererfscheidenveen" en van den vervener W. Schipper. De brand liet zich ernstig aanzien wegens den heerschenden storm uit hét Zuidwes ten. Al spoedig werd een paar arbeiders woningen door het vuur aangetast. De bewoners, de gezinnen H. Blok, Lubach en L. Heuving brachten inderhaast hun inboe dels in veilighied. De brandweer bestreed het vuur met kracht en slaagde erin de •woningen voor algeheele vernieling te be hoeden. Drie motorspuiten van Emmen. Emmer erfscheidenveen en Emmercompascum vin gen zoo spoedig den strijd tegen de vlam men aan, dat, toen enkele uren na het uit breken van den Veenbrand zich een zwaar onweer boven de omgeving ontlastte, de daarbij vallende regen de laatste resten van het vuur kon dooven. Ongeveer 8 1/2 dagwerk of ongeveer 400 kub. meter fabrieksturf is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. De verbrande turf was niet verzekerd. BINTLAAG OMLAAG GEWAAID. Ongeval, dat wonderwel afliep. Gistermorgen heeft een stormvlaag te Emmererfscheidenveen een ongeval ver oorzaakt, dat wonderwel is afgeloopen en geen persoonlijke ongelukken heeft ge- eischt. De aannemer de Bruin uit Valthermond- was met eenige werklieden bezig met het bouwen van een boerderij voor den heer A. Moorlag aan het kanaal aldaar. Plotse ling weerklonk een .uid gekraak en tege lijkertijd stortten de binten omlaag. Nog juist bijtijds had de heer de Bruin zijn per soneel een waarschuwing kunnen toeroe pen, zoodat de mannen op het nippertje het gevaar konden ontspringen. Een zware neerploffende kapspant kwam terecht op een nabijstaande arbeiderswo ning, bewoond door het gezin H. Moes. De achtergevel werd hierdoor geheel en het dak gedeeltelijk vernield. sum een eigenaardig geval voorgedaan. Een ongeveer 25-jarige aldaar wonende onderwijzer heeft in den vooravond ge tracht in te breken bij dr. J. K. C. Poste- ma, wonende 's Gravelandscheweg. Deze was niet thuis. De inbreker moet toen zijn gestoord. Hij is zeer laat in den avond te ruggekomen, doch ook toen is hij in zijn pogen niet geslaagd. Een in de buurt sur- veilleerende agent, die hem betrapte, sommeerde den man, die op de fiets weg vluchtte, halt te houden. Ook bij herhaald

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10