5PORT ÖPEL FRAAIE WEDSTRIJDEN VAN „DE KONINKLIJKE" 'n Magere 4-3 zege der Ned. Korfballers op België MAANUAU 3D Mtl 1938 DE LEIDSCKE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HAAHOA6 8iA/DEH33EL Nereus-successen in Oude Acht en Oude Vier De wedstrijden van de Koninklijke zijn Zaterdagochtend ingezet met wedstrijden in het nummer Overnaadsche Vier, welke in twee heats werden verroeid en onder scheidenlijk tot resultaat hadden: le heat: 1. Triton, tijd 7 min. 40.4; 2. Ne- reus, 7 min. 51.2 sec.; 3. Die Leythe, 7 min. 54.6 sec.; De Amstel, 8 min. 9 sec. 2e heat: 1. de Maas, 7 min. 41.9 sec.; 2. Njord, 7 min. 47.6 sec.è; 3. Laga, 8 min. 0.1 sec. De Overnaadsche Skiff werd in de eerste heat gewonnen door Die Leythe in 8 min. 18.5 sec.; 2. De Hoop, 8 min. 26.1 sec.; 3. Aegir, 8 min. 45 sec. In de tweede heat won Willem III in 8 min. 51.7 sec. voor De Amstel, die er 9 min. 0.8 sec. over deed. De eindstrijden van dezen Zaterdag be gonnen met het nummer Jonge Vier A, waarvoor aan den start verschenen de ploegen van Laga, Die Leythe, Argo, Aegir, en De Hoop. Laga won in 7 min. 23.8 sec. op 5 leng ten voor de Hoop, Aegir, Argo en Die Leythe. In het nummer Oude Vier verschenen aan de start: Laga, Njord en Nereus. Bij Nereus zat Simon de Wit op de slagplaats. De Amsterdamsche studenten waren het snelste weg en hun ploeg zag kans reeds na enkele honderden meters een voor sprong te hebben behaald van één lengte op Laga en Njord. De Wit nam in de Ne- reusboot het leeuwendeel in de krachts ontplooiing en het was darf ook wel dui delijk zichtbaar, dat indien een ander op slag zou hebben gezeten, het verschil met de beide andere ploegen niet zoo in het oog loopend zou zijn geweest. Laga lag op ongeveer 1000 meter op de tweede plaats, doch moest deze afstaan aan Njord. In deze volgorde kwam geen verandering meer, wel liep Nereus nog voortdurend uit om tenslotte te winnen in 7 min. 15.8 sec. 2 Njord in 7 min. 23.9 sec., 3. Laga in 7 min. 27.4 sec. Belangwekkend was het nummer Over naadsche Vier tusschen Triton, Maas, Ne reus en Njord. Op 500 m. had Maas nog den kop, gevolgd door Triton en Njord, die vrijwel gelijk op gingen en Nereus. Zeer vinnig ging het toe tusschen Maas en Triton. Pas op 1000 m. kon Triton de lei ding overnemen., om tenslotte met 13/4 lengte voorsprong te winnen op Maas, ge volgd door Njord en Nereus, in een tijd van 7 min. 45.6 sec. Jonge Acht B.: Uitslag: 1. Triton met 11/4 lengte in 6 min. 40 sec.; 2. Laga; 3. Nereus. Jonge twee A.: Een tamelijk sensatio- neele race tusschen Argo, Njord, D. T. en R. V. en Die Leythe. Nadat D. T. en R. V. over de eerste helft van de baan haar overwicht had gedemonstreerd kreeg Die Leythe kans den achterstand in te halen en zelfs de leiding over te nemen. Op 1500 meter ving de slag van Die Leythe een snoek, met het gevolg, dat de ploeg het avons van bijna een lengte moest afstaan. De Leïdenaars zetten er nog eens alles op, doch zij konden het niet volhouden. Wanneer D. T. en R. V. met een paar leng ten voorsprong door de finish gaat, zakt de boegroeier van Die Leythe in. Overnaadsche Skiff. Aan den start: Die Leythe, Willem III en De Hoop. De skiffeur van Die Leythe was spoedig voor op zijn beide tegenstanders, die on derling een feilen strijd uitvochten. Op 500 m. lag Coster, de man uit Leiden, een lengte voor. Hij liep steeds meer uit tot ongeveer 1400 m. Toen kwam Sellies van De Hoop opzetteri, die ten slotte bijna ge lijk kwam te liggen. Voor de tribune legde Coster er echter een schepje op. Hij won met iets meer dan een lengte in 8 min. 33.4 sec. 1. Die Leythe (Coster), 2. De Hoop (Sellies) op 1 lengte, 3. Willem III (Win kels). Vier zonder Stuurman wint met vele lengten in 7 min. 19.5 sec. De Hoop had er bijna 25 seconden langer voor noodig. Overnaadsche Twee. Een weinig inte ressant nummer in twee heats verroeid. In de eerste heat ging het tusschen Njord, De Hoop, de Adelborsten en Triton, waarbij De Hoop winnaar werd in 8 min. 48.8 sec., gevolgd door Njord in 8 min. 52 sec.; Triton in 8 min. 58.3 sec. en de Adel borsten in 9 min. 0.5 sec. De tweede heat bracht een veel beter tijd voor den winnaar Willem III, dat 8 min. 41.3 sec. noodig had over de 2000 m. lange baan. De tijd van 2 en 3, Poseidon en Amstel, was resp. 8 min. 50.9 sec. en 8 min. 56.4 sec. Op den tweeden dag was de belangstel ling voor de jaarlijksche wedstrijden van de „Koninklijke" te Amsterdam veel gi*oo- ter. Er stond een harde Westenwind, pre cies in de lengte van de baan, zoodat van boei voor- of nadeel nauwelijks kon wor den gesproken. Het merkwaardige was, dat de ploegen, die de middelste banen hadden geloot, misschien nog wel het zwaarste water kregen. Ondanks de minder gunstige factoren viel er nog' van talrijke aardige races, waar de spanning volop in zat, te genie ten. Zelfs was er een dead heat, in de oude twee tusschén Njord en de Deutsche Turn- und Ruder Verein uit Rotterdam, waarbij o. o. echter de Leidenaars beslist als eersten door de finish waren gegaan. Maar de officials waren een andere mee ning toegedaan en beslisten, dat de race aan het einde van den dag zou worden overgeroeid. Wanneer wij thans een overzicht geven van het uitgebreide programma, memo- reeren wij in de eerste plaats de overwin ning van Nereus in de oude acht. De Wit, die Zaterdag zijn oude plaats in de vier had ingenomen en zijn mannen ter over winning had gevoerd, als een revanche op de Varsity, zat in de acht eveneens op slag. ^Ondanks het feit, dat de ploek in deze formatie betrekkelijk weinig getraind had, bleek zij een schitterend geheel te vormen. Reeds op 500 meter hadden de Amster dammers een halve lengte voorsprong op Amstel en Laga. Deze voorsprong kon nog geleidelijk vergroot worden en op 1250 me ter was het verschil 1 lengte. Snel, regel matig, soepel ging de Nereusacht door het woelige water, geen moment verloor zij haar evenwicht, dank zij ook het technisch zoo fraaie maar niet minder krachtige roeien van haar slag. In den schitterenden tijd van 6 min. 16.2 sec. gingen de Nereiden door de finish, een tijd, welke nog nimmer door een Nederlandsche acht is ge maakt. De snelste tijd over 2000 meter stond tot nu toe op naam van Amstel, die het vorige jaar bij de Europeesche kampioenschappen 6 min. 16.8 sec. ge noteerd had. Het record van de Bosch- baan staat op naam van de Italiaan- sche acht met een tijd van 6 min. 5 sec., eveneens bij de F. I. S. A.-wedstrijden gevestigd. Laga bleef twee lengten achter, doch noteerde ook nog een goeden tijd. Amstel werd derde. De oude skiff werd bestreden door Velds van Die Leythe, Hans ten Houten van Willem III en Moscow van Poseidon. Ten Houten nam voor de eerste maal na twee jaar weer aan wedstrijden deel en bewees, dat hij nog altijd een uitstekend skiffeur is. Voor den start sloeg hij om, vlak bij de steigers, omdat een klep van zijn dol losschoot. Gelukkig had dit onvrij willig bad geen invloed op zijn enthousias me. De Leidenaar wist in de race zijn krachten het beste te verdeelen; Moscow sprong er al zeer slecht mee om en kon ten slotte het tempo niet meer bijhouden, ter wijl ten Houten tweede werd. Zooals wij reeds memoreerden, hebben Njord en de D. T. und R. V. uit Rotterdam tweemaal in de Oude Twee tegen elkaar gestreden. In de finale lag Njord op 1250 meter een halve lengte voor op de D. T. und R. V. doch door het ruwe water mis ten de Leidenaars plotseling twee slagen, waardoor hun tegenstanders gelegenheid kregen hun achterstand geheel in te loo- pen Argo en Triton hadden toen reeds geen kans meer. Een spannende race ont stond, waarin beide ploegen elkaar geen krimp gaven. Op de laatste 150 meter stuur de de D. T. und R. V. naar het midden van de baan toe, waardoor deze ploeg dus eigenlijk, een schuine lijn volgend, een langeren weg. af legde dan Njord, die recht uit op de finish af ging. Daardoor was het ook mogelijk, dat Njord met misschien een kwart meter voorsprong als eerste door de finish ging. Voor een iedereen was het duidelijk zichtbaar geweest, dat Lei den gewonnen had, doch de jury besliste anders: dead heat. Aan het einde van den wedstrijddag werd deze race overgeroeid. Opnieuw werd het een zeer spannende strijd, waarbij Njord op 1000 meter een halve lengte voor lag. Op 500 meter voor de finish lagen de booten echter weer vol komen gelijk. Op de laatste 100 meter ble ken de roeiers van de D. T. und R. V. over meer reservekrachten te beschikken dan Catalani c.s., zoodat de D. T. und R. V. nog met een lengte voorsprong als eerste door de finish ging. De uitslagen. Voor de overige races kunnen wij vol staan met naar de uitslagen te verwijzen: Tweeriemsscullingbooten (juniores A): 1. Willem III (K. E. Meijer jr.) 8 min. 18.5 sec.; 2. Poseidon (D. Logger) 8 min. 28.5 seconden. Tweeriemsscullingbooten seniores: 1. G. J. Velds (Die Leythe) 7 min. 51.8 sec.; 2. H. ten Houten (Willem III) 8 min. 0.8 sec.; 3. B. J. Moscow (Poseidon) 8 min. 12.5 sec. Tweeriemsgieken seniores: 1. Njord en D. T. und R. V. dead heat 8 min. 15.9 sec.; 3. Triton, 8 min. 21 sec.; 4. Argo, 8 min. 26.7 sec. Overgeroeide finale: 1. D. T. und R. V. 8 min. 8.6 sec. P. Metzger (boeg), J. van Dijl (slag), N. Hahn (stuurman); 2. Njord, 8 min. 11.6 sec. Vierriemsgieken juniors B.: 1. Triton, 7 min. 19.3 sec. met G. Th. Bom (slag), H. H. W. Hogerzeil, R. Nicolai, G. C. Kooijker (slag), T. van Rees (stuurman); 2. Aegir, 7 min. 22.9 sec.; 3. De Hoop 7 min. 31.3 seconden. Tweeriemsgieken Overnaadsch: 1. Wil lem III 8 min. 24.8 sec. met Chr. F. Neu- meier (boeg), F. Borghols (slag), A. Kooij- mans (stuurman); 2. De Hoop, 8 min. 34.8 sec.; 3. Poseidon, 8 min. 41.1 sec.; 4. Njord, 8 min. 42.1 sec. Stijlroeien dames juniores, vierriemsgie ken: 1. De Vliet; 2. Spaarne; 3. De Hoop; 4. Dordtsche. Stijlroeien dames tweeriemsscullingboo ten Overnaadsch: 1. De Hoop A; 2. Willem III; 3. De Hoop B.; 4. Nereus. Stijlroeien dames tweeriemsscullingboo ten, glad: 1. De Hoop; 2. Willem III. Achtriemsgieken seniores: 1. Nereus, 6 min. 16.2 sec. W. Bloemendaal (boeg), J. Bemelot Moens, C. Brandt Corstins, P. C. Hoorweg, J. A. W. C. Smit, C. F. Brenk- man, W. C. de Boer, S. de Wit (slag), H. Hartogh (stuurman); 2. Laga, 6 min. 23.7 sec.; 3. Amstel. 6 min. 33.6 sec. Stijlsnelroeien dames, achtriemsgieken: 1. De Vliet, 3 min. 40.8 sec., 53 punten: 2. De Hoop, 3 min. 41.2 sec., 50 punten; 3. Ne reus, 3 min. 46.6 sec., 42 punten. Achtriemsgieken juniores A.: 1. Aegir, 6 min. 25.9 sec., F. C. Bloembergen (boeg), E. M. Mesdag, G. Donker, H. A. J. Kruse- man, A. J. Tjeenk Willink, A. Pasma, J. H Huizinga, Th. B. van Wettem (slag), L. van Nouhuijs (stuui'man); 3. Nereus, 6 min. 32.2 sec.; 3. Triton, 6 min. 37.4 sec.; 4. Argo, 6 min. 41.6 sec.; 5. De Hoop, 6 min. 45.5 sec. Tweeriemsscullingbooten, lichte roeiers: 1. De Amstel (L. R. Wieringa) 8 min. 25.3 sec.; 2. De Hoop (ir. P. C. van Niftrik) 8 min. 40.8 sec. Vierriemsgieken, lichte ploegen: 1. Njord 7 min; 32.3 sec.; 2. Argo, 7 min. 38.6 sec.; 3 De Hoop, 7 min. 40.9 sec. WIELRENNEN VIERLANDENÏVEDSTRIJD TE STOCKHOLM Nederland wint. Demmenie tweede Op een circuit te Djursholm bij Stock holm, dat 30 maal moest worden verreden, werd gisteren een vierlandenwedstfijd ge houden tusschen ploegen van Nederland, Zweden, Duitschland en Denemarken. Deze landen wedstrijd werd gewonnen door Ne derland, Zweden, Duitschland en Dene marken. Deze landen wedstrijd werd ge wonnen door Nederland met 29 punten voor Zweden, Denemarken en Duitsch land. De Zweed Johansson werd winnaar in 3 uur 1 min. 53.6 sec. over 110 K.M. met iets meer dan een minuut voorsprong op Demmenie, Zwartepoorte werd derde, ge volgd door Soerensen (Denemarken), Smits, Schulze (Duitschland) en Bartos- kiewicz (Duitschland). De uitslag luidt: 1. Johanssson (Zweden) 3 uur 1 min. 53.6 sec., 2. Demmenie 3 uur 3 min. 0.8 sec., 3. Zwartepoorte 3 uur 3 min. 58.6 sec. 4. Soerensen (Denemarken), 5. Smits 6. Schulze (Duitschland), 7. Bartoskiewicz (Duitschland). Landenrangschikking: 1. Nederland 29 p., 2. Zweden 22 p., 3. Denemarken 21 p., 4. Duitschland niet geklasseerd. Swift. A.s. Woensdagavond 7 uur trainingsrit. Samenkomst 6.45 uur Spanjaardsbrug. MOTORSPORT DE INTERNATIONALE DRIE- DAAGSCHE Alleen van Dinter wint een zilv. medaille De eerste- internationale driedaagsche motorrit door België, Nederland en Duitschland is geëindigd met een zeer groot succes voor de Duitsche deelnemers. De teamprijzen vielen uitsluitend Duitsohen ploegen ten deel. Van de 144 rijders, die gestart waren, volbrachten slechts 74 den rit en van deze kwamen er slechts 19 zon der straf punten af. Van deze 19 rijders met 0 strafpunten waren 18 Duitschers en 1 Engelschman, n.l. Wolsye op Triumph. Het aantal zilveren medailles was ook niet zoo groot en al weer waren het de Duit- sch rijders, die het leeuwendeel opeisch- ten. Slechts twee niet-Duitsche deelne- mrs kregen de zilveren medaille n.l. Piet van Dinter met D.K.W. in de 125 cc-klasse en de Belg -Geminich met Gillet. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. 1 e klasse. V.R.A.H.C.C. I. Gewonnen door HCC I met 121 runs (één innings). HCC I: 210 voor vier wickets (gesl.) (M. A. v. Oven 22, E. J. A. SchiU 62, dr. M. Jansen 101*, P. Niks 10*). H. Klink 1—51, C. Jibben 1—33, G. Peters 1—33, mr. G. Homburger 130. VRA: 89 (W. O. F. Wittebol 15, mr. G. Hamburger 11, R. B. J. de Waal 34), C. W. V. Bakker 429, mr. J. J. Koeleman 332, dr. M. Jansen 15, mr. P. ten Bosch 1—7. HaarlemV.O.C. Gewonnen door Haarlem met 3 runs op de le innings. (Nog 4 wickets in handen). VOC le innings 118 (F. v. Herwaarden 20; H. Verburg 19; H. Luttik 20*; L. Kett- litz 12; P. v. d. Pool 21); O. Abendanon 138; J. Middelink 439; H. Hurkmans 123; C. Fortgens 17. Haarlem le innings 121 voor 6 (gest.). (J. J. Voogd 821; A. Hartog 17; B. Kleef- stra 35*; O. Abendanon 18; H. D. Wessel 16*); A. Terwiel 4—68; P. G. East 2—30. H.C.C. IIHermes D.V.S. Gewonnen door Hermes DVS met 2 runs op de le in nings. Hermes DVS le innings 145. (D. Tesch- macher 42; A. Nolet 38; C. Tetelaar 14); W. H. Gallois 320; L. J. Sodderland 2—57; W. Edersheim 1—12; L. W. Sellevis 19; L. Laboyrie 12; K. Neuerburg 2—21. HCC II le innings 143 (K. Neuerburg 30; L. W. Sillevis 22; A. M. Neuerburg 17; A. J. Dankelman 13; L. J. Sodderland 14); J. Scheffer 239; J. Offerman 450; H. Molenaar 329. Rood en WitV.V.V. Gewonnen door V.V.V. met 17 runs op de le innings. R. en W. le innings 83 (P. C. Hagenaar 44); Roodenburg 421; v. Wermeskerken 3—30; Alders 1—13. VVV le innings 100 (Roodenburg 15; v. d. Laan 14; A. v. Stuyvenberg 46); P. C. Hagenaar 629. AJAX—EXCELSIOR II Gewonnen door Excelsior op de eerste innings met 47 runs. Excelsior 2 eerste innings 117: A. Roovers 15, A. v. d. Horst 23, A. Ruiterman 36, C. Oosterholt 15. Bowlingcijfers Ajax: C. van Goor 431, C. Wenting 317, A. van Oudgaarden 2 36, E. Versteeg 028. Ajax eerste innings 70, E. Versteeg 18, J. Zwanenburg 24 not out. Bowlingcijfers Excelsior II: A. Ruiter man 7—12, J. van Harmeien 2—47, F. Bakker 15. Excelsior II tweede innings 181 (op gegeven door Ajax). ZWEMMEN NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE LONDEN. Tijdens de Zaterdagavond in Wembly Pool te Londen gehouden zwemwedstrij den hebben de Nederlandsche zwemmers en zwemsters enkele fraaie successen be haald. De 400 meter borstcrawl dames werd door Riet van Veen gewonnen met niet minder dan 25 meter voorsprong, dus een halve baan, op Margeret Jeffery, de beste Engelsche zwemster op dezen afstand. De tijd van 5 min. 28.6 sec. van Riet van Veen was, aangezien het hier een 50 meter baan betreft, uitstekend te noemen. Doris Storey, de Engelsche schoolslag kampioene was op de 100 meter een secon de sneller dan onze landgenoote Jopie Waalberg. Daartengenover stond dat Alie Stijl een fraaie zege behaalde op de 100 meter borstcrawl met een tijd van 1 min. 12.4 sec. Emily Gibson, het meisje, waarop Engeland zijn hoop heeft gevestigd voor de toekomst, bleef twee meter bij de A. D. Z.-ster achter. Cor Kint vormde op de 100 meter rug slag een klasse op zich zelf. In 1 minuut 16 sec., een buitengewonen tijd voor een 50 meterbaan, tikte zij als eerste aan. Nida Senff werd tweede. De heeren behaalden verscheidene suc cessen. Een spannende strijd ontspon zich op de 100 meter rugslag tusschen Stans Scheffer en den Engelschen titelhouder Michael Taylor. Met handslag won onze landgenoot in 1 min. 11.8 sec. Op de 400 meter borstcrawl was het element spanning evenmin zoek. Dolf van de Kuil won op het nippertje van den 15- jarige Jack Hale. Op de 100 meter school slag werd Smitshuyzen eerste met een meter voorsprong op den Britschen kam pioen John Da vies. Algemeen had men verwacht, dat Davies onzen landgenoot gemakkelijk zou slaan, doch de A.Z.- zwemmer vocht om eiken meter en mocht zoo het genoegen smaken zijn tegenstan der te verslaan. Op de 100 meter borst crawl werd Hoving vrij gemakkelijk eerste met anderhalven meter voorsprong op Williams. Behalve op de 100 meter schoolslag be haalden de Nederlandsche zwemsters en zwemmers dus op alle nummers de zege. Stand bl| rust 1-1 Onder groote belangstelling is gister middag in het Maritime-stadion te Ant werpen de korfbal-landenwedstrijd Bel giëNederland gespeeld, welke in een kleine 43 overwinning voor onze land- genooten is geëindigd. De gastheeren heb ben gisteren wederom bewezen, dat hun spelpeil zich in nog steeds opwaartsche lijn beweegt en onze landgenooten heb ben met deze overwinning iets meer ge kregen dan zij eigenlijk wel verdienden. Onmiddellijk na het beginsignaal van scheidsrechter Kramer werd er aan beide zijden gevaarlijk aangevallen. Alleen de Nederlandsche aanval bleek onder de paal toch nog wel iets gevaarlijker te zijn dan die van de Belgen. Onze landgenooten waren ook spoediger en beter vertrouwd met den ietwat gladden toestand van het terrein. Maar, evenals te Amsterdam, ontbrak het schot. Er werden uitstekende staaltjes korbal vertoond, maar het schie ten was onvoldoende, zoodat doelpunten voorloopig uitbleven. Zoo ontsnapte de Belgische korf bij een keurige combinatie tusschen mevr. MeyerMoos en Vis- schoonmaker eens aan een doorboring. Er werd in een hoog tempo gespeeld en steeds beter slaagden de Belgen erin het spel in evenwicht te houden. In den Nederland- schen aanval was Visschoonmaker de ge vaarlijke man, hij was zeer snel en listig, maar het lukte nog niet erg met schieten. De Belgen kregen een strafworp te ne men, maar deze leverde niets op. Einde lijk, na 28 minuten, slaagde mevr. Meyer- Moos erin, na prachtig samenspel met Vis schoonmaker, Nederland de leiding te ge ven. De Belgen lieten zich hierdoor geens zins ontmoedigen, maar de Nederlandsche verdediging was eveneens paraat. In den Oranje-aanval liep het goed, maar het leek wel, of er in den Belgischen korf een veer zat, die de in den mand tol lende ballen er weer uitwipte. Vooral Vis schoonmaker had met zijn prachtige, ver re schoten niet veel geluk. De Belgen kre gen hierdoor gelegenheid, zich beter in te spelen en tenslotte gelukte het mej. Stevenheydens na uitstekend samenspel met Pennart beide partijen op gelijken voet te brengen. Aangemoedigd door dit succes kwamen, de Belgen toen fel opzetten. Roth vooral weerde zich geducht en bracht den Ne- derlandschen korf enkele malen in groot gevaar. Het opstellen van de Nederland sche spelers en speelsters liet in deze pe riode nogal wat te wenschen over, het geen het publiek niet ontging. De rust kwam tenslotte met 11, een stand, wel ke de verhouding van deze eerste helft wel vrij juist uitdrukte. Na de hervatting kwamen onze land genooten duchtig opzetten. De Belgen hadden niet veel in te brengen, het Ne- derlandsch twaalftal was sterk in de meerderheid, maar lang duurde het niet. De Belgen herstelden zich goed en het was weer vooral Roth, die menig applaus verwierf met zijn zuivere schoten op den Nederlandschen korf. Na eenigen tijd was het dan ook deze speler, die van dicht on der de paal België door een uitstekend doelpunt de leiding gaf (21). Nog eenige malen hierna vormde Roth een bedrei ging voor de Nederlandsche verdediging, te meer. daar de Belgische verdediging den Nederlandschen aanval behoorlijk dek te. Maar na 20 minuten was het toch 22, toen mej. de Graaf zuiver naar Montfrooy doorspeelde, die zijn kans benutte. De Ne derlandsche ploeg kreeg nu eenig over wicht,, hetgeen mej. Vlietman na vijf mi nuten met een fraai doelpunt tot uiting bracht (23). De Belgen waren evenwel niet van plan, om zich reeds nu gewonnen te geven. Zij hielden taai vol, speelden een vlotte partij korfbal en waren dik wijls heel gevaarlijk in den aanval. Zij zetten er alles op, om nog gelijk te ma ken, maar aan de andere zijde speelde de Nederlandsche aanval eveneens uitste kend. Niettemin slaagden de Belgen er in, door een fraaien worp van Janssens den stand weder gelijk te maken (33). De vreugde in het Belgische kamp was evenwel van korten duur. Mevr. Meyer Moos maakte zich keurig vrij en bezorgde Nederland met een uitstekend schot vlak onder den korf de leiding (34). Het was hard voor de Belgische verdediging, die zich zoo uitstekend had gehouden. De Bel gen verhoogden het tempo, met een laat ste krachtsinspanning trachtten zij nog eens gelijk te maken, maar heel veel scho ten sprongen van den rand van den mand af of scheerden rakelings over en langs den korf. Het Nederlandsch twaalftal kwam kort voor het einde nog in de meer derheid, maar in den stand veranderde niets meer. In het Nederlandsch twaalftal blonken mevr. MeyerMoos bij de dames en Ko per bij de heeren uit. Bij de Belgen speel de mej. van Brussel een zeer goede partij, bij de heeren viel het spel van Roth en van Herck op.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9